Een viewmaster, die ken ik nog welquote:
Ik heb vrij lang voor een interent/design bureau gewerkt en daar hadden we een keer een hele creatieve solicitant die zijn portfolio kwam langsbrengen in viewmaster formaat, ik geloof dat hij uiteindelijk ook is aangenomenquote:Op zaterdag 17 januari 2026 10:48 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Een viewmaster, die ken ik nog wel
Bijna goed.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 08:37 schreef raptorix het volgende:
[..]![]()
![]()
Je kon het inderdaad ook met een schaar doen, het verhaal erachter was dat je enkelzijdige en dubbelzijdige floppies had. Dubbelzijdige hadden een hogere density zodat ze beschrijfbaar waren aan 2 kanten, de enkele niet, echter in de praktijk ging dat gewoon goed, dus kon je van de goedkopere diskettes dubbelzijdig maken door zelf een gaatje erin te knippen, een palletje in de diskdrive controleerde dat namelijk.
Eh, Dordrecht toevallig??quote:Op zaterdag 17 januari 2026 10:49 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik heb vrij lang voor een interent/design bureau gewerkt en daar hadden we een keer een hele creatieve solicitant die zijn portfolio kwam langsbrengen in viewmaster formaat, ik geloof dat hij uiteindelijk ook is aangenomen
Viewmaster inderdaad. Mijn vader en oudere broer zijn zo rond 1975 naar Canada geweest en hebben zo'n ding toen meegenomen naar Nederland. Bovenin, waar het gedeelte een soort halve cirkel vormt, schoof je dan een soort van CD-vorm naar binnen, met aan de rand allemaal plaatjes, en door de hendel rechts, op het plaatje links, naar beneden te drukken verscheen het volgende plaatje.quote:
Maar volgens mij was het zo dat van de HD disken in principe de dubbelzijdige werden gemaakt, als ik het me correct herinner was het zo dat het materiaal van grote cilinder afkwam, waarbij de binnenkant dus meer "dense" was omdat het een cilinder was.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 17:58 schreef z80 het volgende:
[..]
Bijna goed.
Ja had normale disken en HD disken. En je had dubbelzijdige disken.
Bij floppen en hoekje er uit knippen maakte ze dubbelzijdig (SSDD/DSDD/DSHD). Bij diskettes een extra gaatje er in boren HD deze waren altijd dubbelzijdig (DSDD/DSHD).
Dat "dense" aan de binnenkant kwam niet door het materiaal maar door de opbouw van de data op de disk.quote:Op zondag 18 januari 2026 04:58 schreef raptorix het volgende:
[..]
Maar volgens mij was het zo dat van de HD disken in principe de dubbelzijdige werden gemaakt, als ik het me correct herinner was het zo dat het materiaal van grote cilinder afkwam, waarbij de binnenkant dus meer "dense" was omdat het een cilinder was.
Ik heb dat sleuteltje nooit gebruikt......quote:Op zondag 18 januari 2026 22:49 schreef Seven. het volgende:
Zie hier de eerste vormen van cybersecurity:
[ afbeelding ]
Haha, heel herkenbaar!quote:Op maandag 19 januari 2026 01:48 schreef chufi het volgende:
[..]
Ik heb dat sleuteltje nooit gebruikt......
Waren die harde diskettes dubbelzijdig?! Als in je kon ze ondersteboven in de pc doen? Dat kan ik mij echt niet herinneren.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 17:58 schreef z80 het volgende:
[..]
Bijna goed.
Ja had normale disken en HD disken. En je had dubbelzijdige disken.
Bij floppen en hoekje er uit knippen maakte ze dubbelzijdig (SSDD/DSDD/DSHD). Bij diskettes een extra gaatje er in boren HD deze waren altijd dubbelzijdig (DSDD/DSHD).
Dubbelzijdig, ja. Omdraaien, nee. In de drive zat een dubbele kop. Onder en bovenkant werden gelezen.quote:Op maandag 19 januari 2026 08:04 schreef borbit het volgende:
[..]
Waren die harde diskettes dubbelzijdig?! Als in je kon ze ondersteboven in de pc doen? Dat kan ik mij echt niet herinneren.
De "in- en uitpak" programma's, pkzip en arj.quote:Op zondag 18 januari 2026 09:45 schreef z80 het volgende:
[..]
Dat "dense" aan de binnenkant kwam niet door het materiaal maar door de opbouw van de data op de disk.
De datastroom door de leeskop moest constant zijn. Met als gevolg dat ook de snelheid van de disk constant moest worden aangepast. Dit in tegenstelling tot een vasteschijf.
Bij de meeste disken was de opbouw na formatteren te zien als het aansnijden van een taart. En de dataopbouw dat van een LP. Waarbij stukje van de taart exact de zelfde hoeveelheid data bevatte.
Nu waren er ook software pakketten die hier misbruik van maakte. Aan de ene kant "data verdubbelaars" die in de grote stuken van de taart meer data stopte. En "copy beveiligers" die data verminkte door stukjes in de taart leeg te laten.
Je kon ze 1x ondersteboven in je PC doen, maar daarna kreeg je ze er niet meer uitquote:Op maandag 19 januari 2026 08:04 schreef borbit het volgende:
[..]
Waren die harde diskettes dubbelzijdig?! Als in je kon ze ondersteboven in de pc doen? Dat kan ik mij echt niet herinneren.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |