Haar perspectief over mensen met genderdysforie is volledig legitiem.quote:Op donderdag 11 september 2025 12:55 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Dat er zoveel zijn die graag JK Rowling als volgende zien is wel schokkend.,
Haar opinies over Transsexuelen zijn misschien aardig pittig maar zal verder weinig invloed hebben op de politiek of op andere mensen.
Dit is gewoon pure haat.
Gossiequote:Op donderdag 11 september 2025 12:55 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Aldus de user die boten vol vluchtelingen graag ziet zinken.
Ik zal proberen uit te leggen wat er volgens mij aan de hand is dat klassiek rechts niet meer bestaat.quote:
Na... werd gezien als 'terf' na haar meningen over woke.quote:Op donderdag 11 september 2025 12:59 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Ook wel natuurlijk, maar JK Rowling is meer onverwacht voor mij.
nouja ze willen zowel joe als rowling dood, volgens mij is er tegenwoordig niet zo veel meer nosig om op de dodenlijst te komenquote:Op donderdag 11 september 2025 12:57 schreef jigggy het volgende:
Wtf heeft Joe gedaan dat links boos op m is
Wat denk je dan wat er zou kunnen gebeuren?quote:Op donderdag 11 september 2025 12:59 schreef Haushofer het volgende:
Wat mij dan verbaast is dat je nog steeds op YT de aanslag in full gory glory vanuit -tig verschillende standpunten kunt bekijken.
Benieuwd wanneer de snelkookpan overstroomt, want het vuur staat al jaren veel te hoog in de VS.
Een burgeroorlog. Zou niet de eerste keer zijn.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:00 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wat denk je dan wat er zou kunnen gebeuren?
Dit volk? Wie is dit volk? Heb je ze allemaal gevolgd over liberaal, tolerantie en het gure klimaat van rechts of roep je gewoon maar wat naar aanleiding van een screenshot net als de grote baas?quote:Op donderdag 11 september 2025 12:59 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Gossie
Kijk, ik ga niet lopen janken bij het volgende nieuws bericht over een gezonken boot dat het allemaal zo erg is.
Dit volk heeft hun bek vol over liberaal, tolerantie en het 'gure klimaat van rechts', maar is nu wel aan het feestvieren en oproepen tot de volgende.
Dat heet hypocrisie. Nu jij weer met je poging tot trollen en zuigen. Inmiddels weten we je mo wel
Idd.quote:Op donderdag 11 september 2025 12:59 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Gossie
Kijk, ik ga niet lopen janken bij het volgende nieuws bericht over een gezonken boot dat het allemaal zo erg is.
Dit volk heeft hun bek vol over liberaal, tolerantie en het 'gure klimaat van rechts', maar is nu wel aan het feestvieren en oproepen tot de volgende.
Dat heet hypocrisie. Nu jij weer met je poging tot trollen en zuigen. Inmiddels weten we je mo wel
Interessant. Volgens deze expert dus waarschijnlijk een redelijk getrainde amateur.quote:Op donderdag 11 september 2025 12:57 schreef matthijst het volgende:
Mooi artikel van een sniper:
https://archive.ph/WUAZG
Omdat we voor dat soort hersendooie media ook geen artikelen in kranten hadden waarin een journalist neerpende wat voor controversieels willekeurige bezoekers zeiden. Dat is geen nieuws. Het is in de sporthoek ook treurig met al die blogjes die 'artikelen' produceren waarin er zogenaamd controverse is omdat er 3 Twitteraars iets zeggen. Bovendien vind je op dat soort platformen vooral de meest extreme schreeuwlelijken voor wat betreft dat soort onderwerpen. Dus nee, geen nieuws.quote:
Jij vindt 10 staten niet veel? Waarvan 9 zonder restricties, dus in theorie abortus nog mogelijk is tijdens de bevalling (niet in de praktijk natuurlijk)?quote:Op donderdag 11 september 2025 12:18 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat is echt gelul hoor. Nederland staat abortus toe tot 24 weken. Alleen de groene kleurtjes hier zijn daarin ruimer qua wetgeving:
https://en.wikipedia.org/(...)ited_States_by_state
En ja ook Europa kent z'n landen met stringente wetgeving, maar de VS kent ook gewoon heel veel staten waar al de facto een wettelijk verbod is en in heel veel staten wordt (legale) abortus in de praktijk ongeacht de wettelijk status ook gewoon zeer moeilijk gemaakt.
Ja de VS kent diversiteit in wetgeving net als Europa dat kent, maar dat het daar grotendeels liberaler zou zijn dan hier is een bewering die je nergens staaft, omdat ie natuurlijk ook helemaal niet te staven valt. Niet qua wetgeving en al helemaal niet qua uitvoering.
quote:Op donderdag 11 september 2025 12:57 schreef matthijst het volgende:
Mooi artikel van een sniper:
https://archive.ph/WUAZG
Randstad (typo) mentioned, HOLLAAAAND.quote:Sergeant Nicholas Ranstad
Je mag geen premium linken toch?quote:Op donderdag 11 september 2025 12:57 schreef matthijst het volgende:
Mooi artikel van een sniper:
https://archive.ph/WUAZG
quote:Linkse minachting na moord op Charlie Kirk: 'Hij was een haatzaaier'
De moord op MAGA-boegbeeld Charlie Kirk leidde niet alleen tot rouw, maar ook tot felle discussies. Vanuit linkse hoek klonken reacties die volgens critici de indruk wekten dat Kirk het aan zichzelf te danken had, vanwege zijn conservatieve opvattingen. Sommige activisten en jongeren bejubelen zelfs openlijk de brute moord. Deze uitspraken veroorzaakten veel woede onder rechtse politici en commentatoren. NieuwRechts zet de belangrijkste uitspraken op een rij.
Veel conservatieven spraken van een schokkende en respectloze houding. Waar velen om rouw en eenheid vroegen, gebruikten tegenstanders de gelegenheid om kritiek te uiten op Kirks gedachtegoed. Deze reacties veroorzaakten een golf van verontwaardiging in rechtse kringen.
Gebed in het Huis van Afgevaardigden
In Washington vroeg congreslid Lauren Boebert om een gesproken gebed voor Kirk. Ze verklaarde: ‘Ik geloof dat stille gebeden stille resultaten opleveren.’ Haar verzoek leidde direct tot boze reacties van Democratische leden. Enkele riepen luid ‘nee’, terwijl afgevaardigde Jahana Hayes begon te schreeuwen over schietpartijen op scholen. Kirk was een open verdediger van het recht om vuurwapens te dragen. Hayes verwees daar met haar commentaar vermoedelijk naar.
Het moment werd omschreven als uniek in zijn felheid. Journalist Jon Michael Raasch noemde het ‘mogelijk het lelijkste moment dat ik ooit heb meegemaakt in de politiek’. Een ander riep: ‘Stel wat wapenwetten in!’ waarna Republikein Anna Paulina Luna fel antwoordde: ‘Dit is helemaal van jou, verdomme.!’ Kamervoorzitter Mike Johnson moest meermaals de hamer gebruiken om de orde te herstellen.
Johnson sprak later op X over zijn verdriet: ‘Volledig verwoestend. Charlie was een goede vriend en vertrouweling. Hij zal door zovelen enorm worden gemist. Elke politieke leider moet dit geweld luid en duidelijk veroordelen. Onze gebeden gaan uit naar zijn vrouw en jonge kinderen. Moge hij in vrede rusten.’
Nederlandse reactie
Ook in Nederland werd er over de moord gesproken. Oud-D66-leider Sigrid Kaag noemde het in Pauw en de Wit ‘schokkerend’. Ze benadrukte dat ‘niemand meer veilig is in het huidige politieke klimaat en dat dus haat en polarisatie extreme vormen gaan krijgen’. Volgens Kaag komen we zo terug bij een basisprincipe: ‘woorden doen ertoe.’
Ze ging verder en stelde dat ‘een geweldig politiek en democratisch leven zijn eigenlijk een doodsvonnis voor de beademing van democratie’. Haar woorden riepen veel kritiek op, omdat ze volgens tegenstanders de nadruk legden op polarisatie in het algemeen in plaats van op de brute moord of de demonisering van rechtse en conservatieve stemmen zelf.
MSNBC-commentaar
Op Amerikaanse televisie zorgde commentator Matthew Dowd verder voor opschudding. Over Kirk zei hij: ‘Hij is een van de meest verdeeldheid zaaiende jonge figuren die constant dit soort haatspraak verspreidt, gericht op bepaalde groepen.’ Hij legde de link tussen Kirks retoriek en het geweld dat hem fataal werd.
Dowd vervolgde: ‘En ik kom altijd terug op: haatvolle gedachten leiden tot haatvolle woorden, die vervolgens leiden tot haatvolle acties.’ Zijn opmerkingen riepen direct protest op. Enkele minuten later maakte MSNBC bekend dat Dowd ontslag had gekregen. Voor veel conservatieven was dit een bevestiging van de giftige cultuur binnen de linkse media.
Het filmpjesplatform TikTok stroomt vol met linkse jongeren die de moord op Kirk bejubelen. Ook Amerikaanse overheidsfunctionarissen spreken zich opvallend uit, onder wie ook militairen. 'Weer een racist doodgeknald', schrijft de korpsmarinier Jacoby Williamson op Instagram Stories. Een andere militair, Rachel Smith, roept zwarte christenen via Instagram op om niet mee te leven met Kirk, omdat hij een 'onderdrukker' zou zijn.
Volkskrant-columnist haalt uit
Ook in Nederland laten linkse activisten van zich horen. Zo schrijft voormalig partijvoorzitter van BIJ1, Rebekka Timmer, op X: 'Er staat veel meer op het spel dan het leven van n fascist.'
De Volkskrant refereert in de kop naar het feit dat wapengeweld er 'helaas' bij hoort volgens Kirk. Daarmee refereert De Volkskrant naar het feit dat Kirk opkwam voor het bezit van wapens, zelfs als daarbij slachtoffers vallen. Critici wijzen erop dat de Volkskrant daarmee de dood op Kirk bagataliseerd.
En Volkskrant-columnist Asha ten Broeke schrijft op BlueSky: 'Charlie Kirk was een antisemiet, een homohater, een racist en eigenlijk gewoon een fascist. [...] Dat Kirk dood is lijkt me onvoldoende reden om zijn facisme onder het karpet te vegen.'
Leraar Jorrit toont openlijk vreugde na de brute moord. 'Fijne Charlie Kirkdag voor iedereen die het viert', schrijft hij op BlueSky, met een hartje erbij.
Men heeft het vaak over dat het iemand van het leger is omdat die goed kon schieten maar het kan natuurlijk ook een ervaren jager zijn geweest.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:03 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Interessant. Volgens deze expert dus waarschijnlijk een redelijk getrainde amateur.
Ik vermoed dat je teveel een narratief leest wat eenzijdig is. Voorbeeld: dat hij heeft ingegrepen op universiteiten is logisch als je zag wat daar mis ging. Slaat hij weer de andere kant op door? Ja, absoluut. Maar de wetenschap is de afgelopen decennia enorm gecorrumpeerd en dat zie je ook in Nederland terug, waar een Joodse arts niet mag vertellen over de hulpverlening aan gewonden op 7/10, maar er wel maandelijks een clubje radicale Hamas aanhangers mag leeglopen.quote:Op donderdag 11 september 2025 12:22 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Wat Trump nu doet is 1 op 1 een kopie van hoe Erdogan het heeft gedaan.
Een minderheid aanspreken, gebruik maken van haat richting bepaalde groepering. Rechterlijke macht, universiteiten, media, politie en leger onder eigen controle krijgen. Vriendjespolitiek waarbij je vrienden op leuke plekken terecht kunnen komen en al het andere wordt tegengewerkt. Jezelf neerzetten als de grote redder, terwijl je stukje bij beetje alle democratie en de scheiding van de machten weg weet te poetsen.
In Amerika was dat al een hele vage lijn, maar die is nu bijna helemaal verdwenen op de belangrijkste plekken.
Gros van de mensen had tot gisteren nog nooit van de beste man gehoord. Al die aanstellers met hun verdriet of juichen om de dood van ‘mquote:
Linkje van twitter.quote:
Had ik eigenlijk al eerder verwacht, zo rond de tijd van de Capitoolbestorming. Genoeg massahysterie in dat land.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:01 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Een burgeroorlog. Zou niet de eerste keer zijn.
Juist wel!quote:Op donderdag 11 september 2025 12:25 schreef Caland het volgende:
[..]
Het is niet de bedoeling om met feitelijkheden te komen.
Dus voorlopig even niet investeren in stonks?quote:Op donderdag 11 september 2025 13:01 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Een burgeroorlog. Zou niet de eerste keer zijn.
Hortman is wel het voorbeeld van die selectieve veroordeling van politiek geweld inderdaad. Niet zo zeer van randoms op SM, maar ook van de regering daar. Trump bleef ook in dit geval, net als bij de aanval op Paul Pelosi, gewoon stil.quote:Op donderdag 11 september 2025 12:36 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ik snap vooral niet de drang om maar de grootste idioten op internet te zoeken en uit te vergroten en dan ook nog eens selctief ook.
Althans, ik kan me vergissen, maar ik kan me geen collage herinneren van randoms na de moord op Hortman.
Met de liberale regels op het gebied van wapens kan het natuurlijk ook gewoon een amateur zijn die al 15 jaar regelmatig op de schietbaan te vinden is.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:14 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Men heeft het vaak over dat het iemand van het leger is omdat die goed kon schieten maar het kan natuurlijk ook een ervaren jager zijn geweest.
De wapen aandelen doen het erg goed de laatste tijd.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:19 schreef Drxx het volgende:
[..]
Dus voorlopig even niet investeren in stonks?
Dat komt door mensen die 'het gerucht kopen'. Maar zodra de burgeroorlog uitbreekt h, gaan mensen dan niet 'het nieuws verkopen' waardoor ook die gaan kelderen?quote:Op donderdag 11 september 2025 13:20 schreef Basp1 het volgende:
[..]
De wapen aandelen doen het erg goed de laatste tijd.
Het land is er fysiek te groot voor geworden. Tientallen miljoenen Amerikanen interesseert het niets wat er in Washington gaande is. De Burgeroorlog 160 jaar geleden ging uiteraard ook ergens anders over waardoor het land ook fysiek veel "makkelijker" in twee kampen te verdelen was.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:17 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Had ik eigenlijk al eerder verwacht, zo rond de tijd van de Capitoolbestorming. Genoeg massahysterie in dat land.
Ik had het daarvoor al verwacht na de dood van Floyd toen o.a. BLM en Antifa losgingen, plunderingen, branden, moorden.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:17 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Had ik eigenlijk al eerder verwacht, zo rond de tijd van de Capitoolbestorming. Genoeg massahysterie in dat land.
TikTokquote:Op donderdag 11 september 2025 13:21 schreef DrDentz het volgende:
Ik hoorde net op TikTok dat Trump er waarschijnlijk zelf achter zit om de aandacht af te leiden van de Epstein files
Wat een walgelijk mens.quote:
En die zijn allemaal vermoord die mensen die uitgesproken rechts waren? Ik zie nu vooral anti-homogeweld.quote:Op donderdag 11 september 2025 10:49 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Onzin, het probleem is dat ideologisch denkende mensen dodelijk geweld niet schuwen. Het is zeker niet zo dat alleen mensen als Kirk vermoord worden.
Transgenderactivisten
Semaj Billingslea (Jacksonville, Florida, 2024): zwarte transman
Mya ‘Regina’ Allen (Milwaukee, Wisconsin, 2024): zwarte transvrouw
Dede Ricks (Detroit, Michigan, 2024): zwarte transvrouw
Acey Morrison (Rapid City, South Dakota, 2024): Two-Spirit Lakota
Aaron Lynch (McLean, Virginia, 2024): Transman
Kandii Reed (Kansas City, Missouri, 2024): Zwarte transvrouw
Natalia Smt Lopez (Milpitas, CA, 2021): transgender Latina-activiste
Fendi Mon’ezah Armstrong (Lithonia, GA, 2023): zwarte transvrouw
Angel Unique (Memphis, TN, 2022): zwarte transgender vrouw
Zie ook de jaarlijkse lijsten gepubliceerd door GLAAD en Human Rights Campaign voor meer namen en verhalen.
Homo- en LGBTQ+-activisten
Matthew Shepard (Laramie, Wyoming, 1998): homoseksuele student; zijn moord trok internationale aandacht en leidde tot belangrijke wetgeving tegen haatmisdrijven: de Matthew Shepard and James Byrd Jr. Hate Crimes Prevention Act.
Mickey Harmon & Jordan Celotto (Buffalo, New York, 2025): Bekende lokale kunstenaars en LGBTQ-voorvechters, vermoord in hun huis. (De politie heeft de zaak niet als haatmisdrijf aangemerkt.)
En de Gay bar schootings Pulse Nightclub (49 doden, 54 gewonden) Club Q Shooting (5 doden, 25 gewonden)
Dus kom niet met slachtoffer spelen.
Welnee. Dit is echt een schoolvoorbeeld van te veel sociale media volgen en zoals al eerder werd aangehaald, Europeanen die niet begrijpen dat de VS vrij groot en divers is.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:23 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Ik had het daarvoor al verwacht na de dood van Floyd toen o.a. BLM en Antifa losgingen, plunderingen, branden, moorden.
Amerika lag toen compleet op zijn gat.
Als je KAFKA gaat quoten hier dan ben je echt helemaal af wat mij betreftquote:
Een burgeroorlog proef je niet online. Die proef je op straat.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:01 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Een burgeroorlog. Zou niet de eerste keer zijn.
quote:“Er is een klimaat geschapen door media en gevestigde politiek van demonisering: ze zijn medeplichtig aan de dood van Kirk!”
@rblommestijn is furieus over de schokkende moord op de conservatieve opiniemaker Charlie Kirk.
Kijk Ongehoord Nieuws nu live op NPO1.
Niet alleen linksdraaiende gasten uitnodigen denk ik...quote:Op donderdag 11 september 2025 12:57 schreef jigggy het volgende:
Wtf heeft Joe gedaan dat links boos op m is
OMG Is Red een kloontje van Danny?!quote:Op donderdag 11 september 2025 13:02 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Dit volk? Wie is dit volk? Heb je ze allemaal gevolgd over liberaal, tolerantie en het gure klimaat van rechts of roep je gewoon maar wat naar aanleiding van een screenshot net als de grote baas?
Ik spreek regelmatig amerikanen hier in Europa via het werk en die boeit het inderdaad maar weinig.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:22 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Het land is er fysiek te groot voor geworden. Tientallen miljoenen Amerikanen interesseert het niets wat er in Washington gaande is. De Burgeroorlog 160 jaar geleden ging uiteraard ook ergens anders over waardoor het land ook fysiek veel "makkelijker" in twee kampen te verdelen was.
Interessante gedachte.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:26 schreef Perox het volgende:
[..]
OMG Is Red een kloontje van Danny?!![]()
Misschien kan @Danny er een frontpage-item over makenquote:Op donderdag 11 september 2025 13:21 schreef DrDentz het volgende:
Ik hoorde net op TikTok dat Trump er waarschijnlijk zelf achter zit om de aandacht af te leiden van de Epstein files
Live streams gevolgd. Veel live streams.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:25 schreef Monolith het volgende:
[..]
Welnee. Dit is echt een schoolvoorbeeld van te veel sociale media volgen en zoals al eerder werd aangehaald, Europeanen die niet begrijpen dat de VS vrij groot en divers is.
Dat deed ze helemaal niet.quote:Op donderdag 11 september 2025 13:28 schreef ikweethetookniet het volgende:
Zo doet Kaag dat dus, de moord misbruiken om de vrijheid van meningsuiting te kunnen verbieden, want woorden doen ertoe
Het is een monster van de ergste categorie
Heb ik gezegd dat ze rechts waren?quote:Op donderdag 11 september 2025 13:25 schreef TAmaru het volgende:
[..]
En die zijn allemaal vermoord die mensen die uitgesproken rechts waren? Ik zie nu vooral anti-homogeweld.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |