Extra aanwijzingen voor dit topic:quote:Het project, opgezet in 2022, heeft tot doel tienduizenden conservatieven te rekruteren om huidige federale ambtenaren te vervangen – die sommige Republikeinen karakteriseren als onderdeel van de 'deep state' – en om de doelstellingen van de volgende Republikeinse president te bevorderen. Het gaat uit van een vergaande interpretatie van de theorie van de unitaire uitvoerende macht, een omstreden interpretatie van artikel II van de grondwet van de Verenigde Staten die ervan uitgaat dat de president bij zijn inauguratie absolute zeggenschap over de uitvoerende macht verkrijgt.
Project 2025 beoogt diepgaande veranderingen binnen de overheid, met name het economisch en sociaal beleid en de rol van de federale overheid en haar agentschappen. In het plan wordt voorgesteld de financiering voor het ministerie van Justitie te verlagen, de FBI en het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS) te ontmantelen, de regelgeving op het gebied van milieu en klimaatverandering sterk te verminderen ten gunste van de winning van fossiele brandstoffen, het ministerie van Handel op te heffen en de onafhankelijkheid van federale agentschappen zoals de Federal Communications Commission (FCC) en de Federal Trade Commission (FTC) te beëindigen.
Bij defund the police is het de bedoeling dat dat geld naar GGZ & hulporganisaties gaat.quote:Op zondag 7 september 2025 13:18 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ik heb alleen iets gelezen over de nationale garde, niet over het leger.
En ja natuurlijk gaat het om het beschermen van steden en uiteraard politiek.
Dit krijg je als je jarenlang de boel zo heb laten gaan qua criminaliteit, nu heb je een president die heel onorthodox aan het werk gaat en elke keer weer de vinger op de zere plek weet te leggen.
Feit is dat niemand van criminaliteit houd zelfs de meest progressieve stemmer niet, en toch vinden progressieve politici dat criminaliteit en illegaliteit geen prioriteit verdient. Dat hebben we gezien met het invoeren van sanctuary states en de roep om vooral minder geld in de politie te steken.
Gek genoeg is de huidige burgemeester van Chicago zo’n defund the police mafkees.
Vrouwe Justitia mag dan tegenwoordig niet meer blind zijn, de Maga fans zijn dat juist wel.quote:Op zondag 7 september 2025 15:14 schreef Barbusse het volgende:
'Jarenlang de boel zo hebben laten gaan'
Je bent gewoon echt van slechte wil als je zoiets beweert terwijl Chicago gewoon dalende misdaadcijfers laat zien en rode staten qua criminaliteit met kop en schouders boven blauwe staten en steden uitsteken.
Het gaat niet om de economie, maar het zijn allemaal communisten aan het worden.quote:Op zondag 7 september 2025 15:14 schreef Barbusse het volgende:
'Jarenlang de boel zo hebben laten gaan'
Je bent gewoon echt van slechte wil als je zoiets beweert terwijl Chicago gewoon dalende misdaadcijfers laat zien en rode staten qua criminaliteit met kop en schouders boven blauwe staten en steden uitsteken.
Het leger is de tegenstanders van die criminelen op aan het ruimen en de rechters hebben ze al omgekocht.quote:Op zondag 7 september 2025 15:22 schreef Hallojo het volgende:
Wanneer is het tijd om het leger naar het Witte Huis te sturen om het van criminelen te ontdoen?
Wat een nonsens allemaal weer. Natuurlijk is hulp welkom maar niet in de vorm van het sturen van troepen.quote:Op zondag 7 september 2025 12:45 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Het heeft in Washington DC effect gehad en nu is Chicago aan de beurt. Ik snap niet dat Pritzker politiek gezien zo dom is om hier tegen te ageren.
Hij creëert nu zelf het beeld dat hij de enorme criminaliteit geen probleem vind en dat hij de situatie onder controle heeft.
Hij zou beter kunnen roepen dat de criminaliteit inderdaad een enorm probleem is en dat hij alle hulp accepteert.
Hij moet echt naar iets anders wijzen bijvoorbeeld het probleem van wapens die over de staatsgrenzen gesmokkeld worden.
Zo slaat hij meteen twee vliegen in één klap in plaats van gillen over het feit dat Trump niets naar een republikeinse staat heeft gestuurd.
quote:“Everyone wants safer communities. If the President really wants to help Chicago get crime under control, how about restoring community violence intervention grants, passing common-sense gun safety laws and stopping the cutting of funding for city and state resources that would allow us to hire more police, law enforcement and “de-escalation” officials,” said Secretary of State Alexi Giannoulias. "The National Guard was not established, nor trained, for crime fighting. Let’s make all our cities safer by pursuing policies that really work, not just pretending that we’re doing something as a way to divert attention from all the failures of the Trump Administration.”
quote:Op zondag 7 september 2025 13:18 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ik heb alleen iets gelezen over de nationale garde, niet over het leger.
En ja natuurlijk gaat het om het beschermen van steden en uiteraard politiek.
Dit krijg je als je jarenlang de boel zo heb laten gaan qua criminaliteit, nu heb je een president die heel onorthodox aan het werk gaat en elke keer weer de vinger op de zere plek weet te leggen.
Feit is dat niemand van criminaliteit houd zelfs de meest progressieve stemmer niet, en toch vinden progressieve politici dat criminaliteit en illegaliteit geen prioriteit verdient. Dat hebben we gezien met het invoeren van sanctuary states en de roep om vooral minder geld in de politie te steken.
Gek genoeg is de huidige burgemeester van Chicago zo'n defund the police mafkees.
Het is wel duidelijk dat je geen van de speeches van Pritzker hebt gezienquote:If Donald Trump was actually serious about fighting crime in cities like Chicago, he, along with his congressional Republicans, would not be cutting over $800 million in public safety and crime prevention grants nationally, including cutting $158 million in funding to Illinois for violence prevention programs that deploy trained outreach workers to deescalate conflict on our streets. Cutting $71 million in law enforcement grants to Illinois, direct money for police departments through programs like Project Safe Neighborhoods, the state and local Antiterrorism Training Program, and the Rural Violent Crime Reduction Initiative, cutting $137 million in child protection measures in Illinois that protect our kids against abuse and neglect.
Trump is defunding the police.
Alle ongewensten er uit, hek er om heen, bewaking en toegangscontrole. Zoals hij en zijn vrienden dat ook doen.quote:Op zondag 7 september 2025 16:29 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Wat een nonsens allemaal weer. Natuurlijk is hulp welkom maar niet in de vorm van het sturen van troepen.
Uit de officiele verklaring:
[..]
En uit zijn speech:
[..]
quote:Op zondag 7 september 2025 15:22 schreef Hallojo het volgende:
Wanneer is het tijd om het leger naar het Witte Huis te sturen om het van criminelen te ontdoen?
Zijn ze weer massaal vuurwapens en ammunitie in aan het slaan, of hebben ze nog genoeg van tijdens de Covid?quote:
https://www.nu.nl/319603/(...)ten-tegenhouden.htmlquote:Op scholen in de Verenigde Staten zijn dit jaar tot nu toe alweer 44 schietpartijen geweest. De Amerikaanse staat Florida gaat nu gewapende drones inzetten om die schutters tegen te houden.
Mar-A-Lago, DC edition.quote:
Ah zo maatschappelijke werkers, dat zal vast een heel hoop helpen tegen het bendegeweld…….quote:Op zondag 7 september 2025 16:29 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Wat een nonsens allemaal weer. Natuurlijk is hulp welkom maar niet in de vorm van het sturen van troepen.
Uit de officiele verklaring:
[..]
[..]![]()
Degene die de police gedefund heeft is Trump & Co
En uit zijn speech:
[..]
Het is wel duidelijk dat je geen van de speeches van Pritzker hebt gezien![]()
Illinois Gov. JB Pritzker responds to Trump's threats to Chicago:
Bekijk deze YouTube-video
Trump (of iemand van zijn regering) heeft ook totaal geen contact gezocht met Pritzker om de criminaliteit (effectief) aan te pakken. Hij wil gewoon troepen sturen om een beeld te scheppen dat hij een doortastende president is. Helpen doet het niet op de lange duur en ook alleen steden die een Democratische burgemeester hebben zijn het doel.
Het is niets meer dan één grote propagandastunt.
Qua Washington was er wel een punt inderdaad, Chicago is niet zo'n onveilige stad.quote:Op zondag 7 september 2025 15:14 schreef Barbusse het volgende:
'Jarenlang de boel zo hebben laten gaan'
Je bent gewoon echt van slechte wil als je zoiets beweert terwijl Chicago gewoon dalende misdaadcijfers laat zien en rode staten qua criminaliteit met kop en schouders boven blauwe staten en steden uitsteken.
Nee, die doen niks tegen bendes die elkaar te lijf gaan, maar zorgen er wel voor dat de nieuwe aanwas stokt.quote:Op zondag 7 september 2025 17:44 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ah zo maatschappelijke werkers, dat zal vast een heel hoop helpen tegen het bendegeweld…….
Dat is een van de vele interpretaties die er rondgaan. Mamdani bijvoorbeeld had het echt over het defunden van de police in de letterlijke zin.quote:Op zondag 7 september 2025 14:44 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Bij defund the police is het de bedoeling dat dat geld naar GGZ & hulporganisaties gaat.
Met dit soort verhalen klinkt alsof ze een stel 14-jarigen hun plannen laten schrijven.quote:Op zondag 7 september 2025 17:05 schreef Lord_Vetinari het volgende:
De volgende hersenschim, in plaats van iets aan de wapenwetten te doen...
[..]
https://www.nu.nl/319603/(...)ten-tegenhouden.html
Weet je wat pas echt werkt, dat de pakkans word vergroot. Ik geloof meer in afschrikking dan leuke buurthuizen en gesprekken met een maatschappelijk werker. Is ook wel fijn voor de buurtbewoners dat ze weten dat criminelen niet veilig zijn. Dat helpt ook met het vertrouwen in de politie.quote:Op zondag 7 september 2025 17:54 schreef ExTec het volgende:
[..]
Nee, die doen niks tegen bendes die elkaar te lijf gaan, maar zorgen er wel voor dat de nieuwe aanwas stokt.
Maar da's lange termijn denken, dat is niet je ding, he.
En van welke "stroming" zijn al die burgemeesters van de steden waar de misdaad wel de pan uit rijst?quote:Op zondag 7 september 2025 17:57 schreef Chivaz het volgende:
Van welke stroming is de burgemeester van Chicago?
Als er weer een democraat in zit, denk ik.quote:Op zondag 7 september 2025 15:22 schreef Hallojo het volgende:
Wanneer is het tijd om het leger naar het Witte Huis te sturen om het van criminelen te ontdoen?
Zwakstroom.quote:Op zondag 7 september 2025 18:01 schreef ExTec het volgende:
[..]
En van welke "stroming" zijn al die burgemeesters van de steden waar de misdaad wel de pan uit rijst?
Weet ik veel, ik ken al die burgermeesters niet.quote:Op zondag 7 september 2025 18:01 schreef ExTec het volgende:
[..]
En van welke "stroming" zijn al die burgemeesters van de steden waar de misdaad wel de pan uit rijst?
Jij bent blijkbaar echt te stupide om te begrijpen dat je in een land leeft, waar het prima toeven is, waar aantal daklozen stabiel is, harddrug verslaafden stabiel is, we geen gang violence hebben, juist omdat we niet zo dom zijn om elk probleem met de knoet te lijf gaan.quote:Op zondag 7 september 2025 18:00 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Weet je wat pas echt werkt, dat de pakkans word vergroot. Ik geloof meer in afschrikking dan leuke buurthuizen en gesprekken met een maatschappelijk werker. Is ook wel fijn voor de buurtbewoners dat ze weten dat criminelen niet veilig zijn. Dat helpt ook met het vertrouwen in de politie.
Zo kun je “defund the police” wel het beste omschrijven. Het is werkelijk waar de meest krankzinnige slogan/standpunt die ik ooit heb gezien.quote:
Hoe verklaar je Singapore waar ze nog veel harder met de knoet eroverheen gaan?quote:Op zondag 7 september 2025 18:11 schreef ExTec het volgende:
[..]
Jij bent blijkbaar echt te stupide om te begrijpen dat je in een land leeft, waar het prima toeven is, waar aantal daklozen stabiel is, harddrug verslaafden stabiel is, we geen gang violence hebben, juist omdat we niet zo dom zijn om elk probleem met de knoet te lijf gaan.
Waarom ga jij niet gewoon lekker naar zo'n republican hellhole, weetjewel, een van die steden die wel de lijstjes aanvoert met aantal moorden, ipv LA of Chicago, kun je de hele dag "genieten" van de voordelen van met de knoet erover heen gaan.
Jij ook niet anders had je wel kunnen vertellen welke stroming van defund the police al die burgermeesters aanhangen lol.quote:
Ja, of je vergelijkt een klein stadstaatje met landen.quote:Op zondag 7 september 2025 18:13 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Hoe verklaar je Singapore waar ze nog veel harder met de knoet eroverheen gaan?
Je had het dus over gouverneurs, niet over burgermeesters.quote:Op zondag 7 september 2025 18:14 schreef ExTec het volgende:
Nummertje 17 komt pas de eerste blauwe staat om de hoek kijken.
Nummer 1-16, rood, diep rood.
https://en.wikipedia.org/(...)cities_by_crime_rate
Waarom mag die vergelijking niet getrokken worden? Wat is nu het wezenlijke verschil behalve dat Singapore klein is?quote:Op zondag 7 september 2025 18:15 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ja, of je vergelijkt een klein stadstaatje met landen.
In deze? Jahoor, prima. Punt staat.quote:Op zondag 7 september 2025 18:16 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Je had het dus over gouverneurs, niet over burgermeesters.
Heeft het bewapenen van de leraren en trainen van de leerlingen hoe ze daar mee om moeten gaan niet voldoende effect gehad?quote:Op zondag 7 september 2025 17:05 schreef Lord_Vetinari het volgende:
De volgende hersenschim, in plaats van iets aan de wapenwetten te doen...
[..]
https://www.nu.nl/319603/(...)ten-tegenhouden.html
Het schijnt dat veel leraren weigeren om zichzelf te bewapenen, omdat ze dan de eerste schietschijf zijn. Maar ik neem aan dat die allemaal links zijn.quote:Op zondag 7 september 2025 18:19 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Heeft het bewapenen van de leraren en trainen van de leerlingen hoe ze daar mee om moeten gaan niet voldoende effect gehad?
Er wonen in singapore minder mensen dan in LA en in Chicago (Metro).quote:Op zondag 7 september 2025 18:17 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Waarom mag die vergelijking niet getrokken worden? Wat is nu het wezenlijke verschil behalve dat Singapore klein is?
De woorden "lange termijn" zijn redundant.quote:Op zondag 7 september 2025 17:54 schreef ExTec het volgende:
[..]
Nee, die doen niks tegen bendes die elkaar te lijf gaan, maar zorgen er wel voor dat de nieuwe aanwas stokt.
Maar da's lange termijn denken, dat is niet je ding, he.
Is daar het percentage gewapenden niet uitzonderlijk hoog? Iedereen mag daar ook een wapen kopen, je hoeft het niet te registreren en je mag ze zowel openlijk als verborgen dragen. Je mag ook mensen neerschieten als je ergens bent waar je mag komen en je bedreigd voelt.quote:Op zondag 7 september 2025 18:18 schreef ExTec het volgende:
[..]
In deze? Jahoor, prima. Punt staat.
Constante is immers dat de national guard naar blauwe steden in blauwe staten wordt gestuurd.
Maar hoeveel naar murder capital birmingham in alabama?
0.
Maar blijf doen alsof het echt om veiligheid gaat.
Ik heb het even aan Grok gevraagd en wat blijkt, de criminaliteit is heel hard gedaald.quote:Op zondag 7 september 2025 18:18 schreef ExTec het volgende:
[..]
In deze? Jahoor, prima. Punt staat.
Constante is immers dat de national guard naar blauwe steden in blauwe staten wordt gestuurd.
Maar hoeveel naar murder capital birmingham in alabama?
0.
Maar blijf doen alsof het echt om veiligheid gaat.
Waarom stuurt trump die dan niet?quote:Op zondag 7 september 2025 18:26 schreef Chivaz het volgende:
Ik denk overigens dat de gouverneur daar niet zou gaan gillen als Trump de nationale garde inzet.
quote:Op zondag 7 september 2025 18:26 schreef Chivaz het volgende:
Ik heb het even aan Grok gevraagd en wat blijkt, de criminaliteit is heel hard gedaald.
Mayor Randall Woodfin has invested $2 million in violence prevention and survivor support.
Ze kunnen om ondersteuning vragen, dus waarom doen ze dat dan niet? Het verbaast me zeer dat de Republikeinen dit toejuichen, maar dat er geen Republikeinse gouverneur er kennelijk om vraagt.quote:Op zondag 7 september 2025 18:26 schreef Chivaz het volgende:
Ik denk overigens dat de gouverneur daar niet zou gaan gillen als Trump de nationale garde inzet.
Negeer vooral het speciale team die in de eerste vier maanden meer dan 450 arrestaties hebben verricht lol.quote:
Ah, meer Gestapo. In de VS noemen ze dat SWAT teams: zwaar bewapend, "shoot first, ask questions later!".quote:Op zondag 7 september 2025 19:38 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Negeer vooral het speciale team die in de eerste vier maanden meer dan 450 arrestaties hebben verricht lol.
Moet zijn luier eerst nog vervangen worden?quote:Op zondag 7 september 2025 20:20 schreef Knipoogje het volgende:
Pff, wilde naar de US open finale gaan kijken, maar die is ondertussen al een half uur vertraagd omdat Trump zo nodig aanwezig wilde zijn
Nee, eerst moeten alle boe roepende New Yorkers geïdentificeerd en verwijderd wordenquote:Op zondag 7 september 2025 20:25 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Moet zijn luier eerst nog vervangen worden?
En toch wist de “gestapo” er honderden te arresteren in een kwartaal.quote:Op zondag 7 september 2025 20:12 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ah, meer Gestapo. In de VS noemen ze dat SWAT teams: zwaar bewapend, "shoot first, ask questions later!".
Arresteren, uitzetten, zonder proces, ben je trots op die gestapo waarbij elke verdachte automatisch gestraft wordt omdat Shady Fence geen shit geeft om burgerrechten?quote:Op zondag 7 september 2025 20:50 schreef Chivaz het volgende:
[..]
En toch wist de “gestapo” er honderden te arresteren in een kwartaal.
Het zal dus best meevallen met de “shoot first, ask questions later!” fantasie van je.
Wat we ieder geval kunnen concluderen is dat goed politiewerk aantoonbaar werkt, maatschappelijk werk is leuk en aardig maar helpt helemaal niets tegen de huidige problematiek met bendes die elkaar uitmoorden.
Hoe staan de slachtoffers van zulke invallen te boek? Moord? Zelfmoord? Iets anders?quote:Op zondag 7 september 2025 20:50 schreef Chivaz het volgende:
[..]
En toch wist de “gestapo” er honderden te arresteren in een kwartaal.
Het zal dus best meevallen met de “shoot first, ask questions later!” fantasie van je.
Wat we ieder geval kunnen concluderen is dat goed politiewerk aantoonbaar werkt, maatschappelijk werk is leuk en aardig maar helpt helemaal niets tegen de huidige problematiek met bendes die elkaar uitmoorden.
????? Gaat het nog wel goed met je?quote:Op zondag 7 september 2025 21:17 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Arresteren, uitzetten, zonder proces, ben je trots op die gestapo waarbij elke verdachte automatisch gestraft wordt omdat Shady Fence geen shit geeft om burgerrechten?
Je spreekt dus eigenlijk meer vanuit het standpunt wat je zelf zou doen als jij daar de baas was?quote:Op zondag 7 september 2025 21:23 schreef Chivaz het volgende:
[..]
????? Gaat het nog wel goed met je?
Volgens mij leef je in een fantasiewereld, deze politie eenheid is geen doodseskader naar Braziliaans model. Maar een normaal team die zich bezighoud met het patrouilleren van gevaarlijke gebieden. En met succes blijkbaar gezien het aantal arrestaties en significant minder moorden.quote:Op zondag 7 september 2025 21:22 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Hoe staan de slachtoffers van zulke invallen te boek? Moord? Zelfmoord? Iets anders?
Politie sturen op plaatsen waar het nodig is vind ik uitstekend beleid. Je zou ook niet minder mogen verwachten van de overheid die als plicht heeft om de orde te bewaken.quote:Op zondag 7 september 2025 21:25 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Je spreekt dus eigenlijk meer vanuit het standpunt wat je zelf zou doen als jij daar de baas was?
Aldus de fan van de veroordeeld crimineel die nu Amerika runt.quote:Op zondag 7 september 2025 21:33 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ik vraag mij werkelijk af waarom je het oké vind om criminelen hun gang te laten gaan?
Hij is toch voor de rechter geweest? Geloof je nu ineens niet meer in de rechtspraak? Moet een persoon voor de rest van zijn leven maar uitgesloten worden van het dagelijks leven?quote:Op zondag 7 september 2025 21:38 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Aldus de fan van de veroordeeld crimineel die nu Amerika runt.
Welterusten meneer de trol.quote:Op zondag 7 september 2025 21:42 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Hij is toch voor de rechter geweest? Geloof je nu ineens niet meer in de rechtspraak? Moet een persoon voor de rest van zijn leven maar uitgesloten worden van het dagelijks leven?
Dit is een serieuze vraag overigens want als dit het geval is dan begrijp ik helemaal niet waarom je tegen politie bent.
quote:Op zondag 7 september 2025 21:30 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Volgens mij leef je in een fantasiewereld, deze politie eenheid is geen doodseskader naar Braziliaans model. Maar een normaal team die zich bezighoud met het patrouilleren van gevaarlijke gebieden. En met succes blijkbaar gezien het aantal arrestaties en significant minder moorden.
Je hebt dus geen flauw idee wat een SWAT team is en wat ze daar mee doen? Roze bril?quote:Op zondag 7 september 2025 21:33 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Politie sturen op plaatsen waar het nodig is vind ik uitstekend beleid. Je zou ook niet minder mogen verwachten van de overheid die als plicht heeft om de orde te bewaken.
Ik vraag mij werkelijk af waarom je het oké vind om criminelen hun gang te laten gaan?
Vind je het soms leuk dat onschuldige mensen in angst moeten leven omdat je als links progressief politiewerk blijkbaar gelijkschakelt aan fascisme?
Nee, ik denk toch echt dat het om niets anders gaat dan om 'niet-Amerikanen, bij uiterlijk'. Trek dat door naar hier en heel toevallig gaat het om het verwijderen van mensen met dezelfde uiterlijke kenmerken.quote:Op zondag 7 september 2025 19:33 schreef Barbusse het volgende:
Chivaz wilt gewoon een politiestaat en militaire interventie om de libs onder de duim te houden. Het gaat helemaal niet om veel criminaliteit. Dat was al lang duidelijk hoor. Das geen vraag meer.
Je hebt blijkbaar geen idee dat SWAT hier helemaal niets mee te maken heeft.quote:Op zondag 7 september 2025 21:50 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
[..]
Je hebt dus geen flauw idee wat een SWAT team is en wat ze daar mee doen? Roze bril?
Ah, je bevestigt mijn verwachting.quote:Op zondag 7 september 2025 21:52 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Je hebt blijkbaar geen idee dat SWAT hier helemaal niets mee te maken heeft.
Beschrijf eens “niet-Amerikaan” qua uiterlijk? Ik ben heel erg benieuwd waar je mee gaat komen lol.quote:Op zondag 7 september 2025 21:52 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Nee, ik denk toch echt dat het om niets anders gaat dan om 'niet-Amerikanen, bij uiterlijk'. Trek dat door naar hier en heel toevallig gaat het om het verwijderen van mensen met dezelfde uiterlijke kenmerken.
De niet-hetero-zogenaamd-Christelijk-blanke man.quote:Op zondag 7 september 2025 21:53 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Beschrijf eens “niet-Amerikaan” qua uiterlijk? Ik ben heel erg benieuwd waar je mee gaat komen lol.
Grappig dit. Ik denk dat iedereen het met je eens is dat goed politiewerk belangrijk is, en dat criminelen niet de vrije hand dienen te krijgen. De regering kan op allerlei vlakken assisteren, en volgens mij heeft @Kijkertje al eerder uiteen gezet wat er allemaal afgebroken is door Trump de afgelopen tijd.quote:Op zondag 7 september 2025 21:33 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Politie sturen op plaatsen waar het nodig is vind ik uitstekend beleid. Je zou ook niet minder mogen verwachten van de overheid die als plicht heeft om de orde te bewaken.
Ik vraag mij werkelijk af waarom je het oké vind om criminelen hun gang te laten gaan?
Vind je het soms leuk dat onschuldige mensen in angst moeten leven omdat je als links progressief politiewerk blijkbaar gelijkschakelt aan fascisme?
Dit is lachwekkend, dit team is geen SWAT team maar een speciaal team om te patrouilleren op criminele hotspots. SWAT kun je eerder vergelijken met het arrestatieteam in Nederland niet met bijvoorbeeld het Courage team in west Brabant.quote:Op zondag 7 september 2025 21:53 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ah, je bevestigt mijn verwachting.
ICE Special Response Teamquote:Op zondag 7 september 2025 21:59 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Dit is lachwekkend, dit team is geen SWAT team maar een speciaal team om te patrouilleren op criminele hotspots. SWAT kun je eerder vergelijken met het arrestatieteam in Nederland niet met bijvoorbeeld het Courage team in west Brabant.
quote:ICE SRTs are SWAT teams, trained to deal with extreme / dangerous situations such as high risk searches, arrests of drugs and arms smugglers and security operations.
ICE currently has 22 deployable SRTs, each of around 16-18 agents.
SRT selection consists of a 3-week training course at Fort Benning, Georgia.
Dat is weer een ander verhaal, mensen vielen er over dat in Birmingham Alabama geen NG werd gestuurd.quote:Op zondag 7 september 2025 21:58 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Grappig dit. Ik denk dat iedereen het met je eens is dat goed politiewerk belangrijk is, en dat criminelen niet de vrije hand dienen te krijgen. De regering kan op allerlei vlakken assisteren, en volgens mij heeft @:kijkertje al eerder uiteen gezet wat er allemaal afgebroken is door Trump de afgelopen tijd.
Waar ik (en volgens mij een hoop hier met mij) een probleem mee heb is dat de federale overheid besluit de controle van een stad over te nemen omdat het beleid wat daar gevoerd wordt ze niet bevalt. Vergeet niet dat de Nationale Garde uitrollen in Californië illegaal verklaard is door een rechter.
En die miljoenen zwarten en latino’s en natives en Aziaten zijn geen Amerikanen?quote:Op zondag 7 september 2025 21:55 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
De niet-hetero-zogenaamd-Christelijk-blanke man.
quote:Op zondag 7 september 2025 22:04 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Dat is weer een ander verhaal, mensen vielen er over dat in Birmingham Alabama geen NG werd gestuurd.
Dat valt dus logisch te verklaren omdat de politie in Birmingham maatregelen heeft genomen om de criminaliteit drastisch in te perken. En met succes gelukkig wat er zijn in een kwartaal honderden arrestaties gemaakt wat mijn punt wederom bevestigd dat goed politiewerk meer zoden aan de dijk zet dan maatschappelijk werk.
SymbolicFrank daarentegen is van mening dat de politie die hij de gestapo noemt zich bedient van excessief geweld door mensen eerst onder vuur te nemen.
Hij is in de veronderstelling dat het SWAT team in Birmingham mensen lukraak kapot schiet. Hij wil maar niet begrijpen dat er van een SWAT team geen sprake is en dat dit gaat om een speciale eenheid die zich focussed op bepaalde hotspots.
Chicago staat naar verhouding best laag, en er is in Chicago ook een significante daling in misdaad. Dat zou dus niet de reden moeten zijn.quote:Last year, Chicago's violent crime rate was down 11% on 2023 levels and roughly half what it was in the years leading up to the Covid-19 pandemic.
On this measure, the city ranked near the bottom of US cities with populations larger than 500,000 (29th out of 37), according to BBC Verify analysis of FBI data.
New York, Los Angeles and Washington DC had higher violent crime rates last year.
Memphis, Detroit and Baltimore had the highest rates - with more than 1,500 violent crimes per 100,000 people.
Chicago's Police Department (CPD) publishes separate crime figures.
It also recorded a drop in violent crime, announcing in August that offences had fallen by more than a fifth on the same period last year.
Daar heb je een punt, het probleem is alleen dat Chicago veel groter is dan Birmingham dus heeft het meer zin om de focus te leggen op Chicago.quote:Op zondag 7 september 2025 22:07 schreef beefkeek het volgende:
[..]
[..]
Chicago staat naar verhouding best laag, en er is in Chicago ook een significante daling in misdaad. Dat zou dus niet de reden moeten zijn.
Volgens de hardcore MAGA-fan, absoluut.quote:Op zondag 7 september 2025 22:07 schreef Chivaz het volgende:
[..]
En die miljoenen zwarten en latino’s en natives en Aziaten zijn geen Amerikanen?
Zo moeilijk is het allemaal niet idd.quote:Op zondag 7 september 2025 22:33 schreef Vis1980 het volgende:
Ook mooi, die discussie over welke stad wel en niet, terwijl het leger afsturen op je eigen bevolking sowieso een no-go is, ongeacht welke stad.
En al helemaal niet als wraak omdat ze in die stad/staat niet in meerderheid op jou hebben gestemd.quote:Op zondag 7 september 2025 22:33 schreef Vis1980 het volgende:
Ook mooi, die discussie over welke stad wel en niet, terwijl het leger afsturen op je eigen bevolking sowieso een no-go is, ongeacht welke stad.
Either way, maar met criminaliteitsbestrijding heeft het in ieder geval niks te maken.quote:Op zondag 7 september 2025 21:52 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Nee, ik denk toch echt dat het om niets anders gaat dan om 'niet-Amerikanen, bij uiterlijk'. Trek dat door naar hier en heel toevallig gaat het om het verwijderen van mensen met dezelfde uiterlijke kenmerken.
Ja, door Chicago te ondersteunen. Niet door de Nationale Garde of 't leger tegenover de politie te zetten, en al helemaal niet met dit soort tweets:quote:Op zondag 7 september 2025 22:16 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Daar heb je een punt, het probleem is alleen dat Chicago veel groter is dan Birmingham dus heeft het meer zin om de focus te leggen op Chicago.
Ja, als er iets is waar Trump een hekel aan heeft is het wel dat je hem niet aanbid. "Afmaken!"quote:Op zondag 7 september 2025 22:44 schreef livelink het volgende:
[..]
En al helemaal niet als wraak omdat ze in die stad/staat niet in meerderheid op jou hebben gestemd.
Ja leuk hoor. De criminaliteit in Chicago is ook gedaald.quote:Op zondag 7 september 2025 18:26 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ik heb het even aan Grok gevraagd en wat blijkt, de criminaliteit is heel hard gedaald.
### Birmingham, Alabama (US)
Birmingham, Alabama, has faced significant challenges with violent crime, particularly homicides. The city recorded its deadliest year on record in 2024, with 153 total homicides (including justifiable ones), surpassing the previous high of 148 set in 1933. Excluding justifiable homicides (11 in 2024), there were 142 criminal homicides. This equates to a homicide rate of approximately 73 per 100,000 residents, based on a city population of about 196,000—over 12 times the US national average of around 6.3 per 100,000 (from 2022 CDC data, the most recent comparable national figure). Factors contributing to this include retaliatory shootings, gang-related violence, and the use of Glock switches (devices that convert semi-automatic firearms to automatic), which were suspected in at least 14 cases. Many incidents were targeted, but bystanders, including children and a firefighter, were also killed. The clearance rate (arrests made) improved to 57% in 2024 from 38% in 2023, aided by community tips and federal partnerships.
In 2025, homicides have dropped sharply. As of September 7, 2025, there have been 59 homicides (52 chargeable), averaging 7.3 per month—down 56% from the same period in 2024 (when 117 had occurred by mid-year). The first quarter saw only 19 homicides (a 47% drop from 2024's Q1), the lowest since 2017, with a 79% clearance rate. Interim Police Chief Michael Pickett credits an eight-point strategy, including a Special Enforcement Team (446 arrests in Q1 2025, seizing 80 guns), focused deterrence on violent offenders, and real-time crime centers for predictive policing. Overall violent crime is down 7%, though aggravated assaults are up slightly. The Birmingham Crime Commission, formed in late 2024, recommended banning Glock switches, improving police recruitment (to fill 233 vacancies), and youth intervention programs. Mayor Randall Woodfin has invested $2 million in violence prevention and survivor support.
For context:
- **Historical trends (Birmingham, AL)**: Homicides rose from 62 in 2014 to a peak of 153 in 2024, driven by post-pandemic spikes. The 2024 rate (73/100k) rivals some of the world's highest, like those in parts of Latin America.
- **Comparisons**: Among Alabama's largest cities, Birmingham's 2024 rate far exceeds Montgomery (61 homicides, ~25/100k), Mobile (37, ~15/100k), and Huntsville (<20, ~9/100k). Jefferson County (including Birmingham) had 196 homicides in 2024, down from 216 in 2021 but still elevated.
- **Projections for 2025**: At the current pace, the full-year total could be around 88 homicides (~45/100k), a continued decline if trends hold.
Data sources include Birmingham Police Department reports, Jefferson County Coroner's Office, AL.com analyses, and the Council on Criminal Justice.
### Birmingham, UK
Birmingham, UK (population ~1.15 million), has a much lower homicide rate than its US counterpart, aligning with England's overall low violent crime levels. In the 2023/24 fiscal year (ending March 2024), West Midlands Police (covering Birmingham and nearby areas like Coventry) recorded 43 homicides—a slight increase from 37 the prior year. Attributing ~80% to Birmingham (based on population share), this suggests around 34 city-specific homicides, or a rate of ~3 per 100,000—below the England and Wales average of ~1 per million (~0.1/100k nationally, but ~0.9/100k for homicides). The UK rate remained stable at ~1 per million in 2023/24.
Violent crime (including assaults but not always homicides) is higher: Birmingham's rate is 45 per 1,000 residents (2025 data, year ending June), 131% above the national average, with 57,965 violence and sexual offenses reported. Homicides often involve knives (stabbings) rather than guns, and the city ranks high for weapon possession offenses (314% of national average). Overall crime rate: 102 per 1,000 (36% above West Midlands average). Trends show a 3% drop in violent crime year-over-year, but concerns persist in central wards like Ladywood (extremely high rates due to density and nightlife).
For context:
- **Historical trends (Birmingham, UK)**: Homicides hovered around 30-40 annually pre-2020, with a slight post-pandemic rise. The 2023/24 rate is unchanged from 2022/23.
- **Comparisons**: Birmingham's homicide rate (~3/100k) is higher than London's (~1.5/100k) but far below US cities. UK-wide, homicides fell 13% from 2021/22 peaks.
- **2025 outlook**: Data lags, but violent crime trends suggest stability; no major homicide spikes reported.
Data from Office for National Statistics, West Midlands Police, and CrimeRate.co.uk. If this query refers to the UK city, note that "murder rate" often encompasses broader "homicide offences" in UK stats. For more specifics or the other Birmingham, clarify!
Ik denk overigens dat de gouverneur daar niet zou gaan gillen als Trump de nationale garde inzet.
quote:Comparing crime rates between Chicago, IL, and Birmingham, AL, involves looking at violent and property crime statistics, typically measured per 100,000 residents, based on FBI Uniform Crime Reporting (UCR) data. The most recent available data, primarily from 2023 and 2024, shows Birmingham generally has higher per capita crime rates than Chicago, despite Chicago’s larger population and higher total crime numbers.
### Violent Crime
Violent crimes include murder, rape, robbery, and aggravated assault.
- **Birmingham, AL** (pop. ~196,644 in 2024):
- **Violent crime rate**: 1,682 per 100,000 residents (2023 data).[](https://www.areavibes.com/birmingham-al/crime/)
- **Murder rate**: 50.62 per 100,000 in 2019, significantly higher than Chicago. In 2023, Birmingham’s murder rate remained among the highest, with estimates suggesting it outpaces many major cities.[](https://abc3340.com/news/(...)hicago-washington-dc)[](https://www.cbsnews.com/pictures/murder-map-deadliest-u-s-cities/)
- **Details**: Birmingham’s violent crime rate is 354.7% above the national average (359.1 per 100,000 in 2024). Aggravated assault is the primary driver, with a 1 in 64 chance of becoming a victim of violent crime.[](https://getsafeandsound.com/blog/alabama-crime-statistics/)[](https://www.neighborhoodscout.com/al/birmingham/crime)
- **Chicago, IL** (pop. ~2,664,452 in 2024):
- **Violent crime rate**: ~1,000 per 100,000 residents (based on 2018-2023 trends, as 2024 city-specific data is incomplete).[](https://worldpopulationre(...)ous-cities-in-the-us)[](https://usafacts.org/arti(...)ighest-murder-rates/)
- **Murder rate**: 18.26 per 100,000 in 2019; in 2023, Cook County (including Chicago) reported 15.8 per 100,000, ranking 17th among large counties. Chicago had 805 homicides in 2023, the highest total nationally, but its per capita rate is lower than Birmingham’s due to its larger population.[](https://usafacts.org/arti(...)ighest-murder-rates/)[](https://abc3340.com/news/(...)hicago-washington-dc)
- **Details**: Chicago’s violent crime is concentrated in specific neighborhoods, with safer areas balancing out the citywide rate. The violent crime rate is above the national average but lower than Birmingham’s per capita.[](https://worldpopulationre(...)ous-cities-in-the-us)
### Property Crime
Property crimes include burglary, larceny, motor vehicle theft, and arson.
- **Birmingham, AL**:
- **Property crime rate**: 4,173 per 100,000 residents (2023 data), 113.5% above the national average (1,760.1 per 100,000).[](https://www.areavibes.com/birmingham-al/crime/)
- **Details**: Birmingham has a 1 in 21 chance of property crime victimization, with motor vehicle theft among the highest nationally.[](https://www.neighborhoodscout.com/al/birmingham/crime)
- **Chicago, IL**:
- **Property crime rate**: ~2,000-2,500 per 100,000 residents (based on 2018-2023 trends, as 2024 data is incomplete). Chicago’s rate is above the national average but lower than Birmingham’s.[](https://worldpopulationre(...)ous-cities-in-the-us)
- **Details**: Property crime is significant, particularly in urban areas, but Chicago’s larger population dilutes the per capita rate compared to Birmingham.[](https://www.security.org/resources/most-dangerous-cities/)
### Total Crime
- **Birmingham**: Total crime rate is 5,854 per 100,000 residents, 151.9% above the national average (2,119 per 100,000 in 2024). It ranks among the highest for cities of its size (100,000-250,000).[](https://www.areavibes.com/birmingham-al/crime/)[](https://www.neighborhoodscout.com/al/birmingham/crime)
- **Chicago**: Total crime rate is ~3,000-3,500 per 100,000 residents, above the national average but lower than Birmingham’s. Chicago’s crime is high in absolute numbers but less severe per capita due to its population of over 2.6 million.[](https://www.security.org/resources/most-dangerous-cities/)[](https://worldpopulationre(...)ous-cities-in-the-us)
### Key Comparisons
1. **Per Capita Crime**: Birmingham’s smaller population (~196,644 vs. Chicago’s ~2.6M) results in higher per capita rates for both violent and property crimes. Birmingham ranks among the top 100 most dangerous U.S. cities, often outpacing Chicago in per capita metrics.[](https://www.neighborhoodscout.com/al/birmingham/crime)
2. **Murder Rate**: Birmingham’s murder rate (50.62 per 100,000 in 2019, likely similar in 2023) is notably higher than Chicago’s (15.8-18.26 per 100,000). Birmingham was third in the U.S. for homicides in 2019, while Chicago’s raw numbers are high but less extreme per capita.[](https://abc3340.com/news/(...)hicago-washington-dc)
3. **Economic Factors**: Both cities face economic challenges correlating with crime. Birmingham’s 33% high school dropout rate and high poverty (30% below poverty line) contribute to its elevated rates. Chicago’s issues are more localized, with poverty and unemployment driving crime in specific neighborhoods.[](https://getsafeandsound.com/blog/alabama-crime-statistics/)[](https://worldpopulationre(...)ous-cities-in-the-us)
4. **Trends**: Nationally, violent crime dropped 4.5% and property crime 8.1% from 2023 to 2024. Birmingham’s violent crime decreased 8% year-over-year, but property crime rose 9%. Chicago’s trends are less clear due to incomplete 2024 data, but violent crime has slightly declined.[](https://www.security.org/resources/most-dangerous-cities/)[](https://www.areavibes.com/birmingham-al/crime/)
### Notes
- Birmingham’s smaller size amplifies its per capita crime rates, making it appear more dangerous relative to population. Chicago’s crime is more visible due to its size and media attention but is less intense per capita.
- Data comparisons can be skewed by reporting differences. The FBI cautions against direct city rankings due to varying local conditions (e.g., economic factors, policing practices).[](https://en.wikipedia.org/(...)cities_by_crime_rate)
- For Birmingham, community policing and tech (e.g., drones) have reduced some crime metrics, like a 15% drop in violent crime in targeted areas. Chicago also employs community strategies, but its scale makes citywide impact harder to measure.[](https://getsafeandsound.com/blog/alabama-crime-statistics/)
### Sources
Data is drawn from FBI UCR reports, NeighborhoodScout, and other analyses (e.g., MoneyGeek, SafeHome) via web references. For precise 2024 figures, check local police or FBI data, as reporting can vary.[](https://www.neighborhoodscout.com/al/birmingham/crime)[](https://www.security.org/resources/most-dangerous-cities/)[](https://abc3340.com/news/(...)hicago-washington-dc)
If you want a chart comparing specific crime metrics (e.g., violent crime rates), let me know, and I can generate one with available data.
Kan je nagaan! Birmingham komt er nog steeds een stuk slechter uit. Met cijfers valt niet te rommelen. Nou ja onder Trump is het nog maar de vraag of daar niet mee gerommeld gaat wordenquote:Op zondag 7 september 2025 23:56 schreef SymbolicFrank het volgende:
Gebruiken we nu Grok om te bepalen of Amerikaanse dingen niet fascistisch zijn? De AI waarvan we weten dat hij zich eerst afvraagt wat Elon Musk er van vind?
Nou ja er zijn iig wel verwijzingen naar de bronnen waar de cijfers vandaan komen.quote:
Maar die moet je wel zelf controleren, want regelmatig is het een uit zijn verband gerukte quote.quote:Op maandag 8 september 2025 00:28 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Nou ja er zijn iig wel verwijzingen naar de bronnen waar de cijfers vandaan komen.
Iets met niet voeren.quote:Op zondag 7 september 2025 23:56 schreef SymbolicFrank het volgende:
Gebruiken we nu Grok om te bepalen of Amerikaanse dingen niet fascistisch zijn? De AI waarvan we weten dat hij zich eerst afvraagt wat Elon Musk er van vind?
Controleer jij ze even?quote:Op maandag 8 september 2025 00:29 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Maar die moet je wel zelf controleren, want regelmatig is het een uit zijn verband gerukte quote.
Een AI kan niet eens rekenen. Ken je dat nog, van die wiskunde vraagstukken met bootjes en dieren en hoe vaak je dan de oversteek moet maken? Of als je verschillende snelheden of leeftijden hebt? Die je ook bij IQ testen tegenkomt? Dat gaat een AI niet kunnen beantwoorden, als het niet in de trainingsdata zat. Het kan alleen creatief oplepelen wat het van te voren te lezen heeft gekregen en het zegt nooit dat het iets niet weet. Dan verzint het gewoon wat. Heel menselijkquote:
Oh ja ongetwijfeld maar het gaat hier om gepubliceerde cijfers van overheden. Ik heb een paar van de bronnen bekeken waar de criminaliteitscijfers van beide steden vandaan komen en die zien er betrouwbaar uit.quote:Op maandag 8 september 2025 00:35 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Een AI kan niet eens rekenen. Ken je dat nog, van die wiskunde vraagstukken met bootjes en dieren en hoe vaak je dan de oversteek moet maken? Of als je verschillende snelheden of leeftijden hebt? Die je ook bij IQ testen tegenkomt? Dat gaat een AI niet kunnen beantwoorden. Hij kan alleen creatief oplepelen wat hij van te voren te lezen heeft gekregen en hij zegt nooit dat hij iets niet weet. Dan verzint het gewoon wat. Heel menselijk
Ja, dat moet je dus altijd doen.quote:Op maandag 8 september 2025 00:38 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Oh ja ongetwijfeld maar het gaat hier om gepubliceerde cijfers van overheden. Ik heb een paar van de bronnen bekeken waar de criminaliteitscijfers van beide steden vandaan komen en die zien er betrouwbaar uit.
Dat spreekt voor zich.quote:Op maandag 8 september 2025 00:48 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, dat moet je dus altijd doen.
Trump is a bad man, not Batman.quote:Op maandag 8 september 2025 00:40 schreef Bluesdude het volgende:
Er is nog geen bericht over Mike Johnson waar hij iets las of hoorde over Trump die de FBI -informeerde ?
Misschien stelde de FBI indertijd vragen aan Trump over Epstein. Misschien was dat alles. Misschien niet.
Misschien is dat de reden waarom Trump zich zo schuldig gedraagt over de epsteinfiles .?
Johnson backs off claim that Trump was an ‘FBI informant’ in Epstein casequote:Op maandag 8 september 2025 00:40 schreef Bluesdude het volgende:
Er is nog geen bericht over Mike Johnson waar hij iets las of hoorde over Trump die de FBI -informeerde ?
Misschien stelde de FBI indertijd vragen aan Trump over Epstein. Misschien was dat alles. Misschien niet.
Misschien is dat de reden waarom Trump zich zo schuldig gedraagt over de epsteinfiles .?
Trump's hulp aan de aanklagers kwam overigens pas nadat hij onenigheid kreeg met Epstein over de aankoop van een pand in Palm Beach waarin ze beide geinteresseerd waren. Niet omdat hij Epstein een 'digusting child predator' vond.quote:On Sunday, his office released a statement modifying that claim.
“The Speaker is reiterating what the victims’ attorney said, which is that Donald Trump — who kicked Epstein out of Mar-a-Lago — was the only one more than a decade ago willing to help prosecutors expose Epstein for being a disgusting child predator,” the statement from Johnson’s office read.
En iedereen komt er weer mee weg.quote:Op maandag 8 september 2025 01:40 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Johnson backs off claim that Trump was an ‘FBI informant’ in Epstein case
[ afbeelding ]
[..]
Duidelijk niet: A Senator Just Unapologetically Declared the U.S. a White Homeland:quote:Op zondag 7 september 2025 22:07 schreef Chivaz het volgende:
[..]
En die miljoenen zwarten en latino’s en natives en Aziaten zijn geen Amerikanen?
quote:"What is an American?" This was the question Schmitt posed at the fifth annual National Conservatism Conference in Washington. His answer is that the nation is fundamentally not based on the idea of equality or freedom or any other ideal. Nor is it accessible to people of all races and religions. It is fundamentally, he told an assembled crowd, a white homeland.
Holy straight up nazi shitquote:Op maandag 8 september 2025 01:52 schreef zevenmijlslaars het volgende:
[..]
Duidelijk niet: A Senator Just Unapologetically Declared the U.S. a White Homeland:
[..]
En deze senator is dus representatief voor de gehele Amerikaanse bevolking laat staan de republikeinse partij/maga? Ik denk niet dat je deze kant op wil gaan wat dat betreft.quote:Op maandag 8 september 2025 01:52 schreef zevenmijlslaars het volgende:
[..]
Duidelijk niet: A Senator Just Unapologetically Declared the U.S. a White Homeland:
[..]
Vertel nog eens over hoe BLM de democraten moet worden aangerekend?quote:Op maandag 8 september 2025 03:12 schreef Chivaz het volgende:
[..]
:
[..]
En deze senator is dus representatief voor de gehele Amerikaanse bevolking laat staan de republikeinse partij/maga? Ik denk niet dat je deze kant op wil gaan wat dat betreft.
Of AOC. Die haalt hij er ook altijd bij als voorbeeld hoe communistisch de Democraten zijnquote:Op maandag 8 september 2025 03:14 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Vertel nog eens over hoe BLM de democraten moet worden aangerekend?
Niet voor de hele Amerikaanse bevolking, absoluut niet, maar wel voor een groot deel van de rechtse vleugel van GOP/MAGA helaas.quote:Op maandag 8 september 2025 03:12 schreef Chivaz het volgende:
[..]
:
[..]
En deze senator is dus representatief voor de gehele Amerikaanse bevolking laat staan de republikeinse partij/maga? Ik denk niet dat je deze kant op wil gaan wat dat betreft.
White Supremacy. Vroeger de KKK. Heel populair bij de elite, die kijken neer op de rest van de bevolking en zeker de gekleurden. Die stammen af van slaven.quote:Op maandag 8 september 2025 03:12 schreef Chivaz het volgende:
En deze senator is dus representatief voor de gehele Amerikaanse bevolking laat staan de republikeinse partij/maga? Ik denk niet dat je deze kant op wil gaan wat dat betreft.
AOC en Pete Buttigieg draaien masserende pro-Netanyahu-platen af. Daar vertrouw ik de toekomst niet aan. Met die kant hangen ze sterk tegen Maga aan ook.quote:Op maandag 8 september 2025 03:31 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Of AOC. Die haalt hij er ook altijd bij als voorbeeld hoe communistisch de Democraten zijn![]()
Serieus antwoord; hij is wel veroordeeld. Dat ie geen straf heeft gehad maakt de veroordeling niet minder.quote:Op zondag 7 september 2025 21:42 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Hij is toch voor de rechter geweest? Geloof je nu ineens niet meer in de rechtspraak? Moet een persoon voor de rest van zijn leven maar uitgesloten worden van het dagelijks leven?
Dit is een serieuze vraag overigens want als dit het geval is dan begrijp ik helemaal niet waarom je tegen politie bent.
Moet dat nog verteld worden? Lol.quote:Op maandag 8 september 2025 03:14 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Vertel nog eens over hoe BLM de democraten moet worden aangerekend?
Hoezo helaas?quote:Op maandag 8 september 2025 09:16 schreef Gunner het volgende:
[..]
Serieus antwoord; hij is wel veroordeeld. Dat ie geen straf heeft gehad maakt de veroordeling niet minder.
Ik dacht dat een veroordeelde crimineel geen president meer kon worden maar dat blijkt helaas niet zo te zijn.
Afgezien van eventuele geldstromen, want die heb ik nooit vertrouwd.quote:Op maandag 8 september 2025 09:43 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Moet dat nog verteld worden? Lol.
Donaties aan BLM werden direct doorgesluisd naar act blue en zo kan ik nog wel even doorgaan.
Ik ben niet zo van de identitaire bewegingen in een samenleving waar een ieder gelijke rechten heeft.quote:Op maandag 8 september 2025 09:50 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Afgezien van eventuele geldstromen, want die heb ik nooit vertrouwd.
Ik vind wel dat Black lives matter met de hele slavernij en de daaruit volgende apartheid, en daaruitvolgende discriminatie, bestaansrecht heeft en White lives matter niet.
Het hele idee dat als we straks de straat op kunnen voor 'civilian lives matter' in 2030 en je daarna de Bezosjes ziet lopen met 'Billionaires' lives matter' geeft wel ongeveer aan wat klopt en wat niet in hyperbolen uitgedrukt.
We begrijpen elkaar denk ik wel.
Dus Johnson hoorde dat de FBI met Trump sprak van een advocaat van een slachtoffer.quote:Op maandag 8 september 2025 01:40 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Johnson backs off claim that Trump was an ‘FBI informant’ in Epstein case
Geen principieel standpunt dus.quote:Op maandag 8 september 2025 10:08 schreef Gunner het volgende:
[..]
Dan was deze genante shitshow ons allen bespaard gebleven.
Wat moeten we hier nou weer mee?quote:Op maandag 8 september 2025 10:08 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Ik had daar nooit zo over nagedacht maar het is best opmerkelijk dat deze prominente socialisten geen kinderen hebben.
Ik heb altijd het idee gehad dat mensen die het socialisme aanhangen luie egoïstische mensen zijn. Het hele idee dat uitkomsten gelijk moeten zijn is gestoeld op afgunst en egoïsme. Dat verklaart mogelijk ook het gebrek aan kinderen.
Als je geen kinderen op de wereld zet terwijl je het wel kan is dat niet een vorm van egoïsme?
Kinderen op de wereld zetten en opvoeden tot productieve mensen is uiteindelijk het meest sociale wat je kan doen voor de maatschappij.
Nou ja kijk een paar posts hierboven bijvoorbeeld. Heel hypocriet met de eer gaan strijken over (de uitvoering van) een voorstel waar hij destijds tegen was. Dat slaat toch helemaal nergens op.quote:
Ik vind dit toch wel lastig. Je weet niet wat de beweegredenen van iemand zijn. Maargoed, het is wel een typisch MAGA frame om niet op de inhoud te zitten maar de persoon aan te vallen, Trump is daar ook erg goed in.quote:Op maandag 8 september 2025 10:08 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Ik had daar nooit zo over nagedacht maar het is best opmerkelijk dat deze prominente socialisten geen kinderen hebben.
Ik heb altijd het idee gehad dat mensen die het socialisme aanhangen luie egoïstische mensen zijn. Het hele idee dat uitkomsten gelijk moeten zijn is gestoeld op afgunst en egoïsme. Dat verklaart mogelijk ook het gebrek aan kinderen.
Als je geen kinderen op de wereld zet terwijl je het wel kan is dat niet een vorm van egoïsme?
Kinderen op de wereld zetten en opvoeden tot productieve mensen is uiteindelijk het meest sociale wat je kan doen voor de maatschappij.
Jij bent er zo eentje dat iemand zijn rechten verliest bij een overtreding van de wet, maar niet hoeft te zitten als ie meerdere keren veroordeeld is voor criminaliteit en oplichting.quote:
Deze redenering slaat echt helemaal nergens op. Totaal van het padje af. Nog verder de plank mis dan met je stelling dat Covid de oorzaak was van terug lopende vaccinatie.Emile Roemer, Socialistische Partij, heeft 2 kinderen, Joop den Uyl had er zelfs 7.quote:Op maandag 8 september 2025 10:08 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Ik had daar nooit zo over nagedacht maar het is best opmerkelijk dat deze prominente socialisten geen kinderen hebben.
Ik heb altijd het idee gehad dat mensen die het socialisme aanhangen luie egoïstische mensen zijn. Het hele idee dat uitkomsten gelijk moeten zijn is gestoeld op afgunst en egoïsme. Dat verklaart mogelijk ook het gebrek aan kinderen.
Als je geen kinderen op de wereld zet terwijl je het wel kan is dat niet een vorm van egoïsme?
Kinderen op de wereld zetten en opvoeden tot productieve mensen is uiteindelijk het meest sociale wat je kan doen voor de maatschappij.
Principes heb jij dat ooit van gehoord?quote:
En de volgende post van je gaat over het gebrek aan kinderen bij sommige democraten wat juist weer een extreem identitair narratief is.quote:Op maandag 8 september 2025 10:04 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ik ben niet zo van de identitaire bewegingen in een samenleving waar een ieder gelijke rechten heeft.
Normale mensen vinden het een persoonlijke keuze waarom iemand wel of geen kinderen krijgt.quote:Op maandag 8 september 2025 10:08 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Ik had daar nooit zo over nagedacht maar het is best opmerkelijk dat deze prominente socialisten geen kinderen hebben.
Ik heb altijd het idee gehad dat mensen die het socialisme aanhangen luie egoïstische mensen zijn. Het hele idee dat uitkomsten gelijk moeten zijn is gestoeld op afgunst en egoïsme. Dat verklaart mogelijk ook het gebrek aan kinderen.
Als je geen kinderen op de wereld zet terwijl je het wel kan is dat niet een vorm van egoïsme?
Kinderen op de wereld zetten en opvoeden tot productieve mensen is uiteindelijk het meest sociale wat je kan doen voor de maatschappij.
Niks, net zoals de rest aan onzinverhalen en Twitter-desinformatie van Chivaz.quote:Op maandag 8 september 2025 10:11 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat moeten we hier nou weer mee?
Het klopt ook nog niet eens. Bernie Sanders heeft een biologisch kind en 3 stiefkinderen. Chivas is blijkbaar te lui om het afval waar hij z'n argumenten op baseert te controleren op onwaarheden.quote:Op maandag 8 september 2025 10:27 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Deze redenering slaat echt helemaal nergens op. Totaal van het padje af. Nog verder de plank mis dan met je stelling dat Covid de oorzaak was van terug lopende vaccinatie.Emile Roemer, Socialistische Partij, heeft 2 kinderen, Joop den Uyl had er zelfs 7.
En kinderen op de wereld zetten zonder enige inzet om ze een leefbare aarde na te laten is volgens mij het meest egoïstische dat je kan doen.
Dat zijn duidelijk egoïstische socialistenquote:Op maandag 8 september 2025 11:55 schreef Bluesdude het volgende:
Over kinderen van socialisten gesproken... Jesse Klaver heeft vier kinderen
De twee laatste VVD partijleiders hebben geen kinderen: Rutte en Yesilgöz
Zegt dat iets over de slechtheid van VVD en rechtse stromingen ?
Nada...
Wat bijzonder is hoe hij zijn aandacht vooral richt op democratische staten. Je zou denken dat zijn stemmers heel graag willen dat hij eerst hun staat "great again" maakt. Enorme paniek over misdaad in democratische staten die nog niet in de buurt komen van het aantal gewelddadige misdrijven in het zuiden. Waarom smeken zij niet over het meer inzet van het leger en ICE als dat zo geweldig is?quote:Op maandag 8 september 2025 12:45 schreef Basp1 het volgende:
Een interessante analyse over de gevolgen van het erg overschatte en zelf bedachte winnende gedrag met hun razzias.![]()
Raid on Georgia E.V. Battery Plant Raises New Risks for a Shaken Industry
Guantanamo Bay is ooit door de VS veroverd om een einde te maken aan de Spaanse concentratiekampen voor Cubanen. Al decennia gebruiken ze het nu zelf als concentratiekamp voor mensen die nooit zijn veroordeeld of überhaupt aangeklaagd zijn. Ook nu zit er nog bijna 1000 man vast.quote:Op maandag 8 september 2025 12:19 schreef Barbusse het volgende:
Chivaz is vroeg aan de vrijmibo begonnen geloof ik..
In other news: The Guardian view on the ‘war on drugs’: Donald Trump is turning a failed metaphor into a more dangerous reality
Of Trump even een sociaal vangnet wil inrichten (alweer), want anders:quote:Arkansas farmers say they are close to disaster because the global economy is weakening and their costs are rising fast. Tariffs are hitting them hard, and many farmers are asking for emergency funding as they face the threat of bankruptcy and foreclosure.
En klimaatverandering is een hoax, verandert altijd, hoeft niet gemitigeerd te worden, drill baby drill, denk aan de kolen miljardairs! Maarja, het weer doet niet aan populisme, dus:quote:Chris King, a farmer from Woodruff County, warned that without emergency funding this year, one in three farmers will file for bankruptcy, as per the report by Moneywise.
Voor deze arme mensen is Trump de messias, die maakt Amerika weer groot en helpt zijn trouwe blinde achterban natuurlijk:quote:Flood damage and high farm costs
Bad weather has made things worse. Over 260,000 acres of farmland plummeted and over 100 people were killed in April—with a University of Arkansas data claiming that $78 million worth of crops were destroyed.
Nee dus, maar socialisme komt, het komt echt! Wacht nog heel even, heb vertrouwen in de oranje messias. Eerst moeten de miljardairs nog flinke belastingkorting krijgen en Trump moet nog even een golf toernooi afronden maar daarna bekommert hij zich echt wel om het plebs!!!quote:Trump farm bill and future help
One sixth-generation farmer from Newport said his family quit farming this spring, ending the line of his farm so his son won’t be the seventh generation. President Trump’s “Big, Beautiful Bill” includes farm subsidies, but those funds won’t be available until 2026, as per the reports.
Haigwood said farmers need extra payments right now, not years later.
Dit soort stemmers denkt dat hun messias enkel de "ander" pijn gaat doen en dat vinden ze machtig mooi.quote:Op maandag 8 september 2025 13:33 schreef cynicus het volgende:
Arkansas farmers beg for help as they face mass bankruptcies
Waarom, oh waarom vraag je je af? Het gaat toch zo goed met de Trump economy, door de tarieven worden de VS landhouwproducten weer en-masse afgenomen en handels deals met o.a. de EU zorgen voor grote export. Toch?
[..]
Of Trump even een sociaal vangnet wil inrichten (alweer), want anders:
[..]
En klimaatverandering is een hoax, verandert altijd, hoeft niet gemitigeerd te worden, drill baby drill, denk aan de kolen miljardairs! Maarja, het weer doet niet aan populisme, dus:
[..]
Voor deze arme mensen is Trump de messias, die maakt Amerika weer groot en helpt zijn trouwe blinde achterban natuurlijk:
[..]
Nee dus, maar socialisme komt, het komt echt! Wacht nog heel even, heb vertrouwen in de oranje messias. Eerst moeten de miljardairs nog flinke belastingkorting krijgen en Trump moet nog even een golf toernooi afronden maar daarna bekommert hij zich echt wel om het plebs!!!
Hahaha, nee, natuurlijk niet....goedgelovige sukkels! Niet zeuren, verkoop je land maar aan Peter Thiel zodat die zijn stadstaten-droom kan vervullen.
Read more at:
https://economictimes.ind(...)t&utm_campaign=cppst
Ik maak 'm maar weer..quote:Op maandag 8 september 2025 13:33 schreef cynicus het volgende:
Arkansas farmers beg for help as they face mass bankruptcies
Waarom, oh waarom vraag je je af? Het gaat toch zo goed met de Trump economy, door de tarieven worden de VS landhouwproducten weer en-masse afgenomen en handels deals met o.a. de EU zorgen voor grote export. Toch?
[..]
Of Trump even een sociaal vangnet wil inrichten (alweer), want anders:
[..]
En klimaatverandering is een hoax, verandert altijd, hoeft niet gemitigeerd te worden, drill baby drill, denk aan de kolen miljardairs! Maarja, het weer doet niet aan populisme, dus:
[..]
Voor deze arme mensen is Trump de messias, die maakt Amerika weer groot en helpt zijn trouwe blinde achterban natuurlijk:
[..]
Nee dus, maar socialisme komt, het komt echt! Wacht nog heel even, heb vertrouwen in de oranje messias. Eerst moeten de miljardairs nog flinke belastingkorting krijgen en Trump moet nog even een golf toernooi afronden maar daarna bekommert hij zich echt wel om het plebs!!!
Hahaha, nee, natuurlijk niet....goedgelovige sukkels! Niet zeuren, verkoop je land maar aan Peter Thiel zodat die zijn stadstaten-droom kan vervullen.
Read more at:
https://economictimes.ind(...)t&utm_campaign=cppst
"I never thought leopards would eat MY face"quote:Op maandag 8 september 2025 13:52 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Dit soort stemmers denkt dat hun messias enkel de "ander" pijn gaat doen en dat vinden ze machtig mooi.
Die zijn ondertussen morbide obees vrees ikquote:Op maandag 8 september 2025 14:56 schreef Sabata het volgende:
de luipaarden hebben een lopend buffet zullen we maar zeggen
Als ze maar kinderen hebben, anders hebben we te maken met socialistische luipaarden.quote:Op maandag 8 september 2025 15:22 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Die zijn ondertussen morbide obees vrees ik
Wat? Socialisme?! Als het anderen overkomt dan zijn ze ultra-kapitalist en nietsontziend. Zodra het henzelf overkomt is het handje ophouden en janken om een vangnet.quote:Op maandag 8 september 2025 13:33 schreef cynicus het volgende:
Arkansas farmers beg for help as they face mass bankruptcies
Of Trump even een sociaal vangnet wil inrichten
Dat zijn geen socialisten. Dat zijn luie egoïstische mensen.quote:Op maandag 8 september 2025 15:29 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wat? Socialisme?! Als het anderen overkomt dan zijn ze ultra-kapitalist en nietsontziend. Zodra het henzelf overkomt is het handje ophouden en janken om een vangnet.
Het idee is dat iedereen gelijke kansen zou moeten hebben, niet dat de uitkomsten gelijk moeten zijn.quote:Op maandag 8 september 2025 10:08 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Ik had daar nooit zo over nagedacht maar het is best opmerkelijk dat deze prominente socialisten geen kinderen hebben.
Ik heb altijd het idee gehad dat mensen die het socialisme aanhangen luie egoïstische mensen zijn. Het hele idee dat uitkomsten gelijk moeten zijn is gestoeld op afgunst en egoïsme. Dat verklaart mogelijk ook het gebrek aan kinderen.
Als je geen kinderen op de wereld zet terwijl je het wel kan is dat niet een vorm van egoïsme?
Kinderen op de wereld zetten en opvoeden tot productieve mensen is uiteindelijk het meest sociale wat je kan doen voor de maatschappij.
Het gaat allemaal fantastisch volgens plan. Hoe meer afbraak, hoe meer onrust en hoe sneller men overal met het leger heen kan.quote:Op maandag 8 september 2025 13:33 schreef cynicus het volgende:
Arkansas farmers beg for help as they face mass bankruptcies
Waarom, oh waarom vraag je je af? Het gaat toch zo goed met de Trump economy, door de tarieven worden de VS landhouwproducten weer en-masse afgenomen en handels deals met o.a. de EU zorgen voor grote export. Toch?
[..]
Of Trump even een sociaal vangnet wil inrichten (alweer), want anders:
[..]
En klimaatverandering is een hoax, verandert altijd, hoeft niet gemitigeerd te worden, drill baby drill, denk aan de kolen miljardairs! Maarja, het weer doet niet aan populisme, dus:
[..]
Voor deze arme mensen is Trump de messias, die maakt Amerika weer groot en helpt zijn trouwe blinde achterban natuurlijk:
[..]
Nee dus, maar socialisme komt, het komt echt! Wacht nog heel even, heb vertrouwen in de oranje messias. Eerst moeten de miljardairs nog flinke belastingkorting krijgen en Trump moet nog even een golf toernooi afronden maar daarna bekommert hij zich echt wel om het plebs!!!
Hahaha, nee, natuurlijk niet....goedgelovige sukkels! Niet zeuren, verkoop je land maar aan Peter Thiel zodat die zijn stadstaten-droom kan vervullen.
Read more at:
https://economictimes.ind(...)t&utm_campaign=cppst
quote:Op maandag 8 september 2025 17:06 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Het idee is dat iedereen gelijke kansen zou moeten hebben, niet dat de uitkomsten gelijk moeten zijn.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
De bourbon barrel schenkt zichzelf maar weer eens wat in, such a true warriorquote:Op maandag 8 september 2025 17:09 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Het gaat allemaal fantastisch volgens plan. Hoe meer afbraak, hoe meer onrust en hoe sneller men overal met het leger heen kan.
Het ministerie van oorlog staat in de startblokken.
https://m.youtube.com/shorts/wsZTWAWoi1squote:Op maandag 8 september 2025 18:28 schreef Bluesdude het volgende:
De verkrachter moet betalen
[ x ]
Trump: Ik ben onschuldig. Ik ken die vrouw niet. Ze liegt. Het is een heksenjacht van Democrats, net zoals de epsteinfiles
Bessent was ook al aan het knokken met Leon Musk...gezellige overgespannen gek om er bij te hebbenquote:Op maandag 8 september 2025 20:18 schreef Kijkertje het volgende:
Gezellig!
'I'm Gonna Punch You in Your F--king Face': Scott Bessent Threatens an Administration Rival
The Treasury secretary's quiet tensions with housing finance chief Bill Pulte exploded at a private dinner last week.
[ afbeelding ]
Welkom bij het nieuwe 'diplomacy'. Enjoy!quote:Op maandag 8 september 2025 20:47 schreef GarlandBriggs het volgende:
[..]
Bessent was ook al aan het knokken met Leon Musk...gezellige overgespannen gek om er bij te hebben
Dit is nu zo'n 'sterke' man waar MAGA naar op kijkt. Zo één die wel 50kg kan bankdrukken.quote:Op maandag 8 september 2025 21:38 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Welkom bij het nieuwe 'diplomacy'. Enjoy!
Ja.. een 'wink, wink' verjaardagskaartje op het lijf van een pubermeisje.quote:Op maandag 8 september 2025 22:51 schreef SnertMetChoco het volgende:
Dit was dus de pagina van Trump aan Epstein uit een verjaardagsboek uit 2003 (toen hij dus 56 of 57 geweest moest zijn). WSJ artikel
[ afbeelding ]
Moeten dat nou kindertietjes voorstellen?!
Regeren op basis van rancune en het volgvolk smult ervan...quote:Op maandag 8 september 2025 22:54 schreef Whiskers2009 het volgende:
Militaire academie VS wil Tom Hanks niet meer in het zonnetje zetten - https://nos.nl/l/2581722
Het wordt steeds sneuer..
Dat.quote:Op maandag 8 september 2025 22:59 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Regeren op basis van rancune en het volgvolk smult ervan...
Ach, wie is er niet groot mee geworden 😱quote:Op maandag 8 september 2025 22:54 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ja.. een 'wink, wink' verjaardagskaartje op het lijf van een pubermeisje.
Gewoon een gebbetje tussen vrienden die weten hoe je moet genieten in dit leven als je verder alles al hebt.
[ afbeelding ]
quote:Op maandag 8 september 2025 22:54 schreef Whiskers2009 het volgende:
Militaire academie VS wil Tom Hanks niet meer in het zonnetje zetten - https://nos.nl/l/2581722
Het wordt steeds sneuer..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |