Er zal vast wel iets geregeld zijn tussen ÖBB en Westbahn.quote:Op dinsdag 9 september 2025 10:32 schreef b2py het volgende:
[..]
Dus je bent in st Polten eruit getrapt door Duitsche Baan, en toen bij Westbahn ingestapt? Hoe werkt dat met tickets? Krijg je van DB dan ook vergoeding voor je vertraging?
De drielandentrein is idd een doorslaand succesquote:Op dinsdag 9 september 2025 18:55 schreef marcb1974 het volgende:
De staat moet gaan praten met Arriva over de noordelijke treinverbindingen.
Snap alleen niet waarom, hier in het zuiden is het zo'n kutbedrijf met structureel niet rijdende verbindingen
https://www.nu.nl/economi(...)r-onderhandelen.html
Ook de sneltrein Maastricht - Heerlen rijdt de laatste tijd weer vaker niet dan welquote:Op dinsdag 9 september 2025 19:02 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
De drielandentrein is idd een doorslaand succes
Die is onderdeel van de drielandentreinquote:Op dinsdag 9 september 2025 19:08 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Ook de sneltrein Maastricht - Heerlen rijdt de laatste tijd weer vaker niet dan wel
Gelukkig gaan er over een tijdje paaltjes verdwijnen in Zutphen. Daar gaan ze van 3 naar 2quote:Op dinsdag 9 september 2025 19:09 schreef DeaDLocK2K het volgende:
De Eurobahn was vandaag ook een groot probleem zag ik.
Fantastisch idee al die bedrijven maar wat laten aankloten op peperdure infrastructuur. Nog meer in en uitcheckpaaltjes erbij.
De smoes nu is steeds 'een beperking in materieel'.quote:Op dinsdag 9 september 2025 19:09 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Die is onderdeel van de drielandentrein
het lijkt er bijna op dat Arriva personeel opleidt en op het moment dat die instromen stapt er een ander deel over naar de NS
Voor zolang het duurt.quote:Op dinsdag 9 september 2025 19:10 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Gelukkig gaan er over een tijdje paaltjes verdwijnen in Zutphen. Daar gaan ze van 3 naar 2
Beperking in het materieel is een lulsmoes als het materieel in Maastricht stil staat. Dan zou het toch in Blerick bij de werkplaats moeten staan als het stuk is?quote:Op dinsdag 9 september 2025 19:10 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
De smoes nu is steeds 'een beperking in materieel'.
Begreep wel dat ze hier van de treindienst onder een andere cao vallen. En die verdient minder dan die van de NS.
Toch nog iets waar ze goed in zijn, lulsmoezenquote:Op dinsdag 9 september 2025 19:14 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Beperking in het materieel is een lulsmoes als het materieel in Maastricht stil staat. Dan zou het toch in Blerick bij de werkplaats moeten staan als het stuk is?
het wordt straks allemaal RRREISS (of hoe dat ook maar heet)quote:
Ze zijn er aan gecommitteerd. Al die lijntjes gaan om naar de nieuwe huisstijlquote:Op dinsdag 9 september 2025 19:32 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Ja. Voor zo lang als dat dat duurt dus.
Wat heb jij gehad?quote:Op dinsdag 9 september 2025 19:41 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Jongen als er daadwerkelijk mensen waren die de situatie opgelost zouden willen zien dan zouden er ook geen twee soorten paaltjes meer staan, vermoeiende fries. Maar misschien moet je het heel autistisch nog een keer herhalen, misschien dat ik het dan wel slik.
De smoes is beperkingen in de materieelinzet, dat hoeft niet per se te betekenen dat het materieel stuk is. Bijvoorbeeld een tekort aan personeel met de juiste bevoegdheden (voor meer dan 1 land) is ook een beperking in de inzet.quote:Op dinsdag 9 september 2025 19:14 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Beperking in het materieel is een lulsmoes als het materieel in Maastricht stil staat. Dan zou het toch in Blerick bij de werkplaats moeten staan als het stuk is?
Er rijdt geen Arriva-personeel naar België. Maximaal twee landen dus.quote:Op dinsdag 9 september 2025 21:10 schreef ReisT het volgende:
[..]
De smoes is beperkingen in de materieelinzet, dat hoeft niet per se te betekenen dat het materieel stuk is. Bijvoorbeeld een tekort aan personeel met de juiste bevoegdheden (voor drie landen) is ook een beperking in de inzet.
Waarschijnlijk omdat ze in de netverdeling van ProRail van komend jaar veel meer paden toegewezen hebben gekregen dan in afgelopen jarenquote:Op dinsdag 9 september 2025 18:55 schreef marcb1974 het volgende:
De staat moet gaan praten met Arriva over de noordelijke treinverbindingen.
Snap alleen niet waarom, hier in het zuiden is het zo'n kutbedrijf met structureel niet rijdende verbindingen
https://www.nu.nl/economi(...)r-onderhandelen.html
Dank, doorgestuurd naar de oude heerquote:Op dinsdag 9 september 2025 12:29 schreef spectrumanalyser het volgende:
Zaterdag 13 September viert Huider Modelbouw haar 25 jarig bestaan. Ter ere hiervan rijd de stoomtrein van SSN tussen Heerhugowaard-Alkmaar, Schagen-Rotterdam en Haarlem-Hoorn.
[ afbeelding ]
Nope, ik was een keer in mijn eentje. Dat beviel best wel, want vorig jaar had ik er twee mee en die eisten teveel aandacht op. Dit jaar een fiets gehuurd in Apeldoorn en langs de lijn onderweg geweest. Nu kon ik gewoon een uur bij een overweg staan kletsen met andere fotografen. Volgend jaar misschien twee dagen: één met en één zonder kinderen.quote:Op woensdag 10 september 2025 09:28 schreef Dr_Flash het volgende:
Leuke dag gehad zo te zien @:DuvelJe trof het aardig met het weer ook!
Was je dochter ook mee?
Echt...? Saai...quote:Op donderdag 11 september 2025 19:54 schreef Peterselieman het volgende:
De eerste IC5 is gearriveerd in Denemarken. Vind de neus mooier dan wij hier hebben.
Wie heeft er ramen nodig als je ze toch nooit wast.quote:Op donderdag 11 september 2025 22:27 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Goeie treinen-papgrap wel: https://old.reddit.com/r/(...)t_die_dritte_klasse/
Mooie vrachtjes!quote:Op donderdag 11 september 2025 19:54 schreef Peterselieman het volgende:
De eerste IC5 is gearriveerd in Denemarken. Vind de neus mooier dan wij hier hebben.
Bekijk deze YouTube-video
Nog meer Deens nieuws. Het spoormuseum van Odense heeft een nieuwe loods in gebruik genomen waar materieel onder dak gestald kan worden.
Bekijk deze YouTube-video
Die sla ik even op. Vooral Amsterdam cs heeft mijn interesse, dank je wel!quote:Op zaterdag 13 september 2025 16:47 schreef spectrumanalyser het volgende:
volgende week zijn de Raildagen. vrijdag 19 en zaterdag 20 september. https://raildagen.nl/
eerste zin van het bericht van Ludolfquote:Op zondag 14 september 2025 22:40 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Sos? Ik doe al jaren geen coke meer, thanks tho.
Er rijdt ook een Panorama-Express over de oude Gotthard-route, zie hier: https://www.myswitzerland(...)n=125-93100-14-0507_(n:gsn)(m:nl)(l:nl)(t:tra)(i:hq)_BeNe_nl_digi_C_Pla_CPC_Google-Search_paid-search&utm_source=(n:gsn)(m:nl)(l:nl)(t:tra)(i:hq)_BeNe_nl_RSA_Google-Search_(n:gsn)(m:nl)(l:nl)(t:tra)(i:hq)(s:gotthard)_x&utm_medium=paid-search&utm_creative_format=RSA&utm_marketing_tactic=aud&utm_id=(n:gsn)(m:nl)(l:nl)(t:tra)(i:hq)(s:gotthard)&gad_source=1&gad_campaignid=21076814319&gbraid=0AAAAAD5gnAlli366kB8wL69scED-nLLZu&gclid=CjwKCAjwz5nGBhBBEiwA-W6XRJZuu-W_IrZCqs70aCBoLsHNTudU5jxZAGV_xYixt5nfu1wMQXd8ChoCCL8QAvD_BwEquote:Op maandag 15 september 2025 08:23 schreef b2py het volgende:
Iemand hier verstand van SBB panoramawagens? Ik zag gisteren rond 830/840 een SBB trein in Chiasso met minimaal 4 panaromawagens wegrijden in de richting van Mendrisio, ik was in de veronderstelling dat er altijd maar 1 panoramarijtuig in een trein zat, nu bezien misschien best vreemd maar 4 vond ik wel erg veel. Was dat gepland of was het een toeristentrein of een verplaatsing van die dingen? Zaten ook normale rijtuigen tussen overigens
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |