Neuqen?quote:Op maandag 7 juli 2025 19:24 schreef xpompompomx het volgende:
Ik moet nog steeds een keer naar Patagonië.
quote:NOS Nieuws
•
vandaag, 09:40
VS koopt 20 miljard aan pesos om Argentinië te helpen
De VS gaat Argentinië financieel ondersteunen met een pakket van 20 miljard dollar. Dat maakt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent bekend op X.
In de afgelopen maanden is de Argentijnse peso hard in waarde gedaald. De Verenigde Staten voelen zich geroepen om Argentinië te helpen, zegt Bessent, omdat het land te maken heeft met "acute geldproblemen".
De steun bestaat uit een zogeheten 'swapline'. Met dat instrument koopt of verkoopt de Amerikaanse Centrale Bank buitenlands geld tegen een vooraf vastgestelde koers. Op die manier wordt de waarde van die valuta ondersteund.
Hoogst ongebruikelijke stap
Het is een hoogst ongebruikelijke stap voor de VS. Sinds 1996 werd het instrument drie keer eerder ingezet. Zo werd Japan geholpen na de aardbeving daar in 2011 en Mexico in 1994 toen daar de nationale munt sterk in waarde daalde.
Argentinië is de trouwste bondgenoot van de VS in Zuid-Amerika. President Trump ziet in zijn ambtgenoot Javier Milei een geestverwant door diens rigoureuze aanpak van de overheidsfinanciën.
De kettingzaag waarmee Milei zich graag liet zien, kreeg ook een symbolische betekenis in de VS. Elon Musk verscheen ermee op het podium nadat hij in opdracht van Trump de overheidsuitgaven zou gaan aanpakken.
Snoeien
In Argentinië slaagde Milei er in om flink te snoeien in de overheidsuitgaven. Ook wist hij de inflatie terug te dringen.
Maar het lukt nog niet goed om de economie een slinger te geven. De werkloosheid neemt toe en de salarissen zijn de afgelopen jaren nauwelijks gestegen.
Het uitblijven van meer werk en hogere salarissen gebeurt allemaal met tussentijdse parlementsverkiezingen op 26 oktober in zicht. De hulp uit het noorden in de aanloop naar de stembusgang zal Milei zeker verwelkomen.
Extern geld nodig hebben, problemen met economische groei, net als de Bondsrepubliekquote:Op vrijdag 10 oktober 2025 10:37 schreef Bondsrepubliek het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)argentinie-te-helpen
[..]
De economie moet je dan ook geen slinger geven. Kijk maar naar de Japanners. Die geven slingers aan hun economie sinds de jaren 80 en groeien nog steeds niet, terwijl dat tot een schuld/BNP ratio van meer dan 200% heeft geleid.quote:Maar het lukt nog niet goed om de economie een slinger te geven. De werkloosheid neemt toe en de salarissen zijn de afgelopen jaren nauwelijks gestegen.
Milei is een mongool. Kom op zeg, die gast kun je niet serieus nemen.quote:Op zaterdag 25 oktober 2025 21:54 schreef nostra het volgende:
https://fd.nl/politiek/15(...)utm_content=20251025
Het zou mooi zijn als Milei de kans krijgt om zijn karwei af te maken, hoewel dat in Zuid-Amerika altijd een vraagteken is.
Zonder bailout van Trump (en andere hulp van miljardairs) was het nu schluss geweest.quote:Op zaterdag 25 oktober 2025 22:59 schreef Astro_boy het volgende:
[..]
Milei is een mongool. Kom op zeg, die gast kun je niet serieus nemen.
We'll see.quote:Op zaterdag 25 oktober 2025 22:59 schreef Astro_boy het volgende:
[..]
Milei is een mongool. Kom op zeg, die gast kun je niet serieus nemen.
Als dit een succes wordt, dan staat heel links in z’n hemd, dus het is niet gek dat je hem een mongool noemt.quote:Op zaterdag 25 oktober 2025 22:59 schreef Astro_boy het volgende:
[..]
Milei is een mongool. Kom op zeg, die gast kun je niet serieus nemen.
Blij dat wij "vergeten" zijn ons adres aan te passen (we zijn 2 maanden geleden verhuisd), dus morgen kunnen we niet stemmenquote:Op zondag 26 oktober 2025 03:36 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Als dit een succes wordt, dan staat heel links in z’n hemd, dus het is niet gek dat je hem een mongool noemt.
Indeed, we shall see
https://www.bnr.nl/nieuws(...)r-armoede-explodeertquote:Op zaterdag 25 oktober 2025 21:54 schreef nostra het volgende:
https://fd.nl/politiek/15(...)utm_content=20251025
Het zou mooi zijn als Milei de kans krijgt om zijn karwei af te maken, hoewel dat in Zuid-Amerika altijd een vraagteken is.
Dat er flink wat nodig was in Argentinië ben ik het mee eens, maar de helft van je bevolking in armoede duwen is nooit de oplossing, ook economisch niet. Uiteindelijk is het economisch beter voor je land als iedereen iets te besteden heeft, niet een paar mensen een heleboel.quote:Maar de positieve economische omstandigheden voor het bedrijfsleven hebben ook een keerzijde. Zo is de armoede enorm toegenomen. Waar in de tweede helft van 2023 ongeveer 41,7 procent van de bevolking in armoede leefde, daar was dat getal in het eerste half jaar van het jaar daarop gestegen naar 53 procent.
Nog schokkender zijn de cijfers over het aantal mensen dat niet eens in de basisbehoeften kan voorzien. Ver voor het aantreden van Milei – in het eerste halfjaar van 2022 – was dat percentage nog 8,8 procent van de Argentijnse burgerbevolking. Na het aantreden – in de eerste zes maanden van 2024 – was dat getal meer dan verdubbeld naar 18,1 procent. 'Armoede, in plaats van inflatie, is de grootste zorg geworden', zegt professor Eduardo Levy Yeyati, van de Universidad Torcuato Di Tella in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires.
Dat was in 2022 nog voordat milei met zijn experiment begon.quote:Op zondag 26 oktober 2025 07:02 schreef Hanca het volgende:
https://npo.nl/npo3/3opre(...)-voor-een-kindermenu
Dat is geen leven meer.
Dat dus, met een linkse regering. Overigens een bijzonder slecht artikel ook, met clickbait titel die nergens op slaatquote:Op zondag 26 oktober 2025 07:28 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat was in 2022 nog voordat milei met zijn experiment begon.
Je kunt de media niet vertrouwen als het om dit soort zaken gaat. Milei derangement syndrome. De "mongool" heeft wederom gewonnen.quote:Argentijnse president Milei wint met grote voorsprong tussentijdse verkiezingen
De partij van de Argentijnse president Javier Milei heeft de tussentijdse parlementsverkiezingen ruimschoots gewonnen. Met 90 procent van de stemmen geteld komt La Libertad Avanza op 40,8 procent van de stemmen, zo melden lokale media. De linkse oppositie krijgt 24,5 procent van de stemmen.
Buitenlandredactie
27 oktober 2025, 02:31Laatste update: 04:36
Concreet beslissen de Argentijnen over het lot van 127 van de 257 zetels in het Huis van Afgevaardigden en over een derde van de Senaat, waar 24 van de 72 zetels verdeeld worden. Volgens prognoses die Milei zondag zelf presenteerde, maar nog niet zijn bevestigd door de kiesautoriteit, zou zijn coalitie in het Huis van Afgevaardigden groeien van 37 naar 101 (van de 257 afgevaardigden) en het aantal zetels in de Senaat van 6 naar 20, van de in totaal 72 Senatoren.
Hij komt daarmee wel tekort voor een meerderheid en zal dus moeten onderhandelen met andere partijen om tot beslissingen te kunnen komen. Pas in 2027 worden er nieuwe presidents- en parlementsverkiezingen gehouden.
Milei zei echter dat ‘er tientallen afgevaardigden en senatoren zijn met wie we basisakkoorden kunnen sluiten’ over hervormingen. Zijn hervormingen voor 2027 omvatten belastinghervormingen, flexibelere arbeidsmarkten en een flexibeler socialezekerheidsstelsel.
Onrust
Vooraf stond de winst van zijn partij nog helemaal niet vast. Toen de uiterst rechtse Milei in 2023 werd verkozen tot president stond hij met een kettingzaag op het podium en beloofde hij de Argentijnse economie te herstellen door te snijden in de overheidsuitgaven en de inflatie te bestrijden. Maar door recente onrust op de financiële markten kwam onder meer de peso onder druk te staan en nam de werkloosheid toe.
Eerder in oktober maakten de Verenigde Staten bekend financiële steun te bieden aan Argentinië door peso’s op te kopen en 20 miljard dollar beschikbaar te stellen via een swaplijn, waarbij peso’s worden uitgeruild voor dollars. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat hij Argentinië alleen financieel blijft steunen als Milei’s partij de verkiezingen zou winnen.
De president was duidelijk opgelucht over de uitslag. In zijn overwinningsspeech noemde hij de winst ‘historisch’ en zei hij dat het land zich ‘op een keerpunt’ bevindt. „Vandaag begint de opbouw van een groot Argentinië.”
Schijnbaar dachten de Argentijnen daar zelf anders over.quote:Op zondag 26 oktober 2025 06:59 schreef Hanca het volgende:
Kortom: het zou voor iedereen beter zijn als er een wat verstandiger, genuanceerder figuur aan de macht komt in dat land.
Peronisme is niet links. Dat is van hetzelfde niveau als 'Hitler was links'. Peronisme hoort gewoon niet bij de groene en linkse familie.quote:Op zondag 26 oktober 2025 11:56 schreef flipsen het volgende:
[..]
Dat dus, met een linkse regering. Overigens een bijzonder slecht artikel ook, met clickbait titel die nergens op slaat
Peronisme en Nazism waren allebei grote fans van grote overheden die overal hun gore tengels in hadden zitten. Kunnen we het met elkaar eens zijn dat ze beiden geen voorstanders waren van de vrije markt?quote:Op maandag 27 oktober 2025 08:18 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Peronisme is niet links. Dat is van hetzelfde niveau als 'Hitler was links'. Peronisme hoort gewoon niet bij de groene en linkse familie.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |