abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_220604296
Cocaïnekoorts van Jan Meeus is aan het 3e seizoen toe.

https://www.nrc.nl/cocainekoorts/

quote:
In Cocaïnekoorts beschrijft NRC-journalist Jan Meeus de werkwijze van topmannen uit de drugshandel. In het derde seizoen werkt hij samen met collega Mark Eeckhaut van de Vlaamse krant De Standaard en staat een Belgisch kopstuk centraal: Flor Bressers. Hij wordt ervan beschuldigd een criminele organisatie aan te sturen die tientallen tonnen cocaïne Europa binnen sluisde. Bressers is slim, draagt mooie pakken en leeft in weelde tot hij in 2022 wordt opgepakt. Een ontsnappingspoging uit de gevangenis met oorlogswapens en een helikopter werd op het nippertje verijdeld. De voice-over van Meeus kan soms wat schoolmeesterachtig klinken, daarom is de podcast op zijn best als er reportage-elementen worden gebruikt, bijvoorbeeld in de Antwerpse containerhaven. In elk geval leer je hoe de cocaïnehandel niet alleen de landsgrenzen overschrijdt, maar ook vaak genoeg de grens tussen de boven- en de onderwereld.

pi_220606461
quote:
0s.gif Op maandag 9 februari 2026 16:33 schreef Jester65 het volgende:
Sea of Lies
[ afbeelding ]

Eigenlijk raad ik aan om blanco aan deze podcast te beginnen. Hij is zo goed gemaakt dat je meteen in het verhaal zit. Dat komt ook doordat hij veel hoofdpersonen uitgebreid aan het woord laat, ook van de politie.
Zeer vermakelijke productie inderdaad!
pi_220606471
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 november 2025 09:26 schreef StevenHyde het volgende:
Jammer dat Moorzaken podcast met Carrie en Eddie tegenwoordig maar eens in de zoveel tijd komt. De frequentie van vroeger was fijn. En altijd een fijne manier van luchtige info aan het begin met daarna de ernst van de zaak.
Zoals ik het herinner:

... En toevallig speelde voetbalclub X in stad Y, dat brengt ons bij de moordenaar Z + Delictsomschrijving.

Geweldig dat duo, ook op YouTube geweest toch?
pi_220622607
De onderwereld.

quote:
Nieuwe ontwikkelingen in de zaak Tanja Groen

De eerste aflevering opent met een coldcasezaak die Nederland en ver daarbuiten al jaren bezighoudt: de vermissing van Tanja Groen, de 18-jarige studente die in 1993 ’s nachts verdween onderweg op haar fiets van Maastricht naar haar studentenkamer in Gronsveld.

Verschillende zoekacties, massale media-aandacht, een beloning van een miljoen euro, een stille tocht en een emotionele oproep van de ouders hebben niets opgeleverd. Meer dan dertig jaar later besluit een gevangene in België te praten. Komt er eindelijk een doorbraak in de onopgeloste zaak?

Het Nederlandse onderzoeksteam vindt de informatie interessant genoeg om de landsgrenzen meermaals over te steken en de Belgische gevangene in levenden lijve te ondervragen. Die nieuwe verklaringen zorgen wellicht voor grote, nieuwe ontwikkelingen in de verdwijning van Tanja Groen.

Limburg in het web van internationale misdaad
Met de lancering van een eigen misdaadpodcast gaat een langgekoesterde wens van De Limburger in vervulling. “Er bestaat al een aantal mooie misdaadpodcasts, maar ik geloof dat we hier iets unieks te pakken hebben. We laten zien hoe cruciaal de spelers in de Limburgse onderwereld zijn voor de internationale criminaliteit. Wat mij betreft is dit ook geen podcast die zich beperkt tot Limburg. Luisteraars en kijkers gaan nu eindelijk kennismaken met een gebied dat al decennia onderbelicht wordt. Onterecht, wat ons betreft”, aldus Dingemanse.

Met De Onderwereld kiest De Limburger bewust voor een combinatie van audio en video. Zo sluit onze journalistiek nog beter aan bij hoe een steeds groter publiek tegenwoordig media consumeert. Van Mulken: “Met de toevoeging van video bieden we meer. Dat maakt het persoonlijker, intenser en rauwer. Of je nu luistert in de auto of sportschool, of thuis op de bank ernaar kijkt.”

pi_220679199
Saskia Belleman met pensioen. Die had ik qua stem echt niet op 67 geschat. Zonde.
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
pi_220679328
quote:
11s.gif Op woensdag 29 april 2026 17:53 schreef nostra het volgende:
Saskia Belleman met pensioen. Die had ik qua stem echt niet op 67 geschat. Zonde.
Maar ze stopt niet, gaat door als ZZP zei ze in de podcast *O*
pi_220679335
quote:
1s.gif Op woensdag 29 april 2026 18:15 schreef Blues het volgende:

[..]
Maar ze stopt niet, gaat door als ZZP zei ze in de podcast *O*
Ja, gaat wat bijschnabbelen. Maar weet niet hoe dat dan gaat met persaccreditatie enzo?
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
pi_220691693
https://podcastluisteren.nl/pod/Rechtpraten

Rechtpraten. Wel ok gebracht, heb alleen de nieuwste met Kees vd Spek geluisterd ^O^
pi_220695806
Randje Crime...

https://podcastluisteren.nl/pod/De-Vondeling

Echt 1 van de meest mooie Podcasts gemaakt, ik denk ook goede kanshebber op flink wat prijzen, kippevel.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_220695911
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2026 12:35 schreef raptorix het volgende:
Randje Crime...

https://podcastluisteren.nl/pod/De-Vondeling

Echt 1 van de meest mooie Podcasts gemaakt, ik denk ook goede kanshebber op flink wat prijzen, kippevel.
Ja absoluut ^O^

Uit LIT
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 11:36 schreef Blues het volgende:
Begonnen aan Lieve, de vondeling.
Pas begin 2e afl maar het wordt wel oké gebracht.

We worden door het vele podcast luisteren wel kritisch hier he :+
pi_220696854
https://podcastluisteren.nl/pod/Recht-uit-de-officier

Recht uit de officier.

quote:
In Recht uit de officier krijg je een unieke blik achter de schermen van het Openbaar Ministerie. Elke twee weken schuift Elzo aan op de werkplek van een officier van justitie voor het verhaal achter een spannende zaak. Als true-crime liefhebber ontdek je hoe een officier de leiding geeft aan de politie en welke cruciale beslissingen er schuilgaan achter een eis in de rechtszaal.
Er zijn voor de interviewer nog wel wat verbeterpunten.
Zoals ineens wat telefoonnummers van hulpinstanties te noemen, niet altijd goed te luisteren maar daarvoor in de plaats iets te herhalen of zijn volgende punt af te willen werken, toch interessant genoeg om deze pc te luisteren.

Wat ik ook overbodig in de vorm vd pc vind is de vaste onderwerpen op te laten lezen door Carrie. (van moordzaken)

[ Bericht 38% gewijzigd door Blues op 02-05-2026 16:27:24 ]
pi_220698626
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2026 12:35 schreef raptorix het volgende:
Randje Crime...

https://podcastluisteren.nl/pod/De-Vondeling

Echt 1 van de meest mooie Podcasts gemaakt, ik denk ook goede kanshebber op flink wat prijzen, kippevel.
Oh echt? Ik heb net de eerste aflevering geluisterd en merkte dat ik mijn aandacht wel wat verloor soms. Eens kijken hoe dat verder gaat.
pi_220707189
Diagnose gestoord vandaag 1e online
  Manager PR/Moderator vrijdag 8 mei 2026 @ 20:28:55 #115
269689 crew  Viv
pi_220746492
Ook even hier, morgen een nieuwe aflevering:

Er is nieuws! :o
quote:
Onderzoeksplatform heeft mogelijke doorbraak in cold case Nieuwjaarsmoord
Onderzoekers van Bureau Dupin zeggen mogelijk een doorbraak te hebben in de moordzaak uit 2013 rond Marja Nijholt. Het burgercollectief zegt over belastend materiaal te beschikken tegen een man die eerder als verdachte in beeld was, en nu voor een ander misdrijf voor de rechter staat.
quote:
De onderzoekers delen hun bevindingen in de volgende aflevering van de podcast De Nieuwjaarsmoord, die zaterdag 9 mei online komt.
Hier meer:
https://nos.nl/regio/over(...)case-nieuwjaarsmoord
pi_220746598
twitter
pi_220748718
Alpha, over ondercover operaties.
Vlaams :s)
  Manager PR/Moderator zaterdag 9 mei 2026 @ 16:00:04 #118
269689 crew  Viv
pi_220750807
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 mei 2026 20:28 schreef Viv het volgende:
Ook even hier, morgen een nieuwe aflevering:

Er is nieuws! :o
[..]
[..]
Hier meer:
https://nos.nl/regio/over(...)case-nieuwjaarsmoord
Hier overigens het topic over deze zaak:
CRI / 2013: "Nieuwjaarsmoord" op Marja Nijholt, in Oss
pi_220752475
Parool Misdaadpodcast

Heterdaad de Bolle Jos Special
pi_220756847
Nederland telt naar schatting zo’n 1700 onopgeloste moord- en vermissingszaken. Voor nabestaanden en achterblijvers blijft een cold case altijd een open boek. Ondertussen gaan de ontwikkelingen rond AI en DNA razendsnel.

Gisteren, op zaterdag was om 19:00 uur een uitzenting op NPO Radio 1, tijdens de nationale cold case dag, stond Pointer met nabestaanden en experts stil bij de impact van cold cases.

Wat is ervoor nodig om een zaak die muurvast zit, weer aan het rollen te brengen?

https://pointer.kro-ncrv.(...)mpact-van-cold-cases
pi_220793218
De biecht van Karel.

quote:
Karel zat jarenlang vast voor een moord in het Limburgse Weert, maar is hij wel de dader? Onderzoekers van het prestigieuze project Gerede Twijfel van de VU twijfelen aan de veroordeling
  vrijdag 15 mei 2026 @ 01:30:57 #122
432335 ootjekatootje
ootjekatootje
pi_220797352
quote:
1s.gif Op donderdag 14 mei 2026 19:25 schreef Blues het volgende:
De biecht van Karel.
[..]

Gek verhaal, die Peter. Het voelt wel een beetje gemaakt voor de podcast.
Ik volg deze podcast dus ook, :7
pi_220800281
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 mei 2026 01:30 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Gek verhaal, die Peter. Het voelt wel een beetje gemaakt voor de podcast.
Ik volg deze podcast dus ook, :7
Ik moet er nog aan beginnen. Loop door een weekje vakantie enorm achter _O-
pi_220801100
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 mei 2026 10:06 schreef Blues het volgende:
Alpha, over ondercover operaties.
Vlaams :s)
https://www.vpro.nl/artik(...)-hun-geheime-bestaan
Dat lijkt me een toffe podcast!
Alpha - Spotify
Alpha - Apple podcasts
Alpha - NPO Luister
  Moderator vrijdag 15 mei 2026 @ 15:48:49 #125
403253 crew  Meke
Fuck the EBU!
pi_220802303
quote:
Ik heb hem ook in mijn playlist gezet, ben erg benieuwd :Y
Op woensdag 9 september 2020 20:31 en op maandag 13 januari 2025 21:00 schreef Fred_B het volgende:
Meke is de Hans Wiegel van FOK.
De beste mod (die we nooit hebben gehad.)
  dinsdag 19 mei 2026 @ 17:19:25 #126
13309 nostra
ask why
pi_220841206
Trias Criminalis
Eerste aflevering met Mink Kok. Aimabele en intelligente vent. :o

Trias Criminalis · Episode
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
pi_220841451
quote:
1s.gif Op dinsdag 19 mei 2026 17:19 schreef nostra het volgende:
Trias Criminalis
Eerste aflevering met Mink Kok. Aimabele en intelligente vent. :o

Trias Criminalis · Episode
1e had ik al geluisterd, zonder hier te tippen :D :@

Moet wel weer wennen aan de stem en manier van doen van Marian Husken ;) Ook bijv dat Mink, Robert genoemd wil worden, maar dat ze dat gewoon ergens halverwege helemaal loslaat.
John Pel is een held in alles wat hij gedaan heeft _O_

[ Bericht 0% gewijzigd door Blues op 19-05-2026 18:27:49 ]
pi_220846276
quote:
1s.gif Op dinsdag 19 mei 2026 17:19 schreef nostra het volgende:
Trias Criminalis
Eerste aflevering met Mink Kok. Aimabele en intelligente vent. :o

Trias Criminalis · Episode
Wat een voorbeeldburger dat hij medegedetineerden van juridisch advies wilt voorzien :P
pi_220907145
Ontvoerd naar Noord-Korea door Telegraaf Journalist Marcel Vink
pi_220908365
quote:
0s.gif Op donderdag 28 mei 2026 17:31 schreef Woonbootjes het volgende:
Ontvoerd naar Noord-Korea door Telegraaf Journalist Marcel Vink
Al 2 geluisterd. Best een goed gemaakte pc.
Werd ook al getipt in LIT Topicreeks: Bespreking podcasts #1

(Overigens vind ik het het nog steeds jammer dat er niet gewoon 1 centraal podcast topic is waarin alles getipt kan worden)
  donderdag 28 mei 2026 @ 22:28:24 #131
318507 Jester65
Stay frosty
pi_220909135
Ja, ik zie ook de meerwaarde van 2 afzonderlijke topics niet zo.
pi_220909611
@Danny is topics aan het herindelen las ik tijdje geleden.
pi_220921554
quote:
0s.gif Op donderdag 28 mei 2026 20:17 schreef Blues het volgende:

[..]
Al 2 geluisterd. Best een goed gemaakte pc.
Werd ook al getipt in LIT Topicreeks: Bespreking podcasts #1

(Overigens vind ik het het nog steeds jammer dat er niet gewoon 1 centraal podcast topic is waarin alles getipt kan worden)
Dankje was meniet eerder opgevallen wel goede podcast
  donderdag 4 juni 2026 @ 10:59:55 #134
432335 ootjekatootje
ootjekatootje
pi_220957106
Er is een nieuwe aflevering van op zoek naar Marlotte.
pi_220959987
quote:
0s.gif Op donderdag 4 juni 2026 10:59 schreef ootjekatootje het volgende:
Er is een nieuwe aflevering van op zoek naar Marlotte.
Heb vanmiddag eerst de bonusaflevering geluisterd die ze hadden opgenomen tijdens het npo luister podcastfestival, waarin de makers uitleggen hoe ze tot de vorm zijn gekomen en beantwoordden ze vragen van publiek.

Straks de 1e van de 2 laatste afleveringen luisteren.
Tenminste dat werd gezegd dat er nog 2 komen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Blues op 05-06-2026 11:56:19 ]
  vrijdag 5 juni 2026 @ 01:47:46 #136
432335 ootjekatootje
ootjekatootje
pi_220962277
quote:
1s.gif Op donderdag 4 juni 2026 18:29 schreef Blues het volgende:

[..]
Heb vanmiddag eerst de bonusaflevering geluisterd die ze hadden opgenomen tijdens het npo luister podcastfestival, waarin de makers uitleggen hoe ze tot de vorm zijn gekomen en beantwoordden ze vragen van publiek.

Straks de 1e baan de 2 laatste afleveringen luisteren.
Tenminste dat werd gezegd dat er nog 2 komen.
Ja, dat begreep ik ook. Maar het is dus niet strafbaar, en daar denk ik vandaag dus aan.

“Zij” de belaster, noem ik haar maar, wordt constant gevoed door de maatschappelijke hulpleners die niet bedrijfsmatig maar privé doorslaan in de hulpverlening.

En daarom is het dus tot op heden niet strafbaar. Officieel zouden ze deze zaken moeten melden bij hun manager, en zou er gedegen onderzoek gedaan moeten worden. Zou een Marlotte huisbezoeken moeten krijgen, maar de hulpverlener heeft dit niet vanuit haar werkgebied opgepakt maar persoonlijk willen oplossen. En zo zijn er meer dames in werklustige die zich niet aan hun protocol gehouden

Zijn er meer slachtoffers? Ja ik denk het wel.
pi_220964724
quote:
1s.gif Op vrijdag 5 juni 2026 01:47 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Ja, dat begreep ik ook. Maar het is dus niet strafbaar, en daar denk ik vandaag dus aan.

“Zij” de belaster, noem ik haar maar, wordt constant gevoed door de maatschappelijke hulpleners die niet bedrijfsmatig maar privé doorslaan in de hulpverlening.

En daarom is het dus tot op heden niet strafbaar. Officieel zouden ze deze zaken moeten melden bij hun manager, en zou er gedegen onderzoek gedaan moeten worden. Zou een Marlotte huisbezoeken moeten krijgen, maar de hulpverlener heeft dit niet vanuit haar werkgebied opgepakt maar persoonlijk willen oplossen. En zo zijn er meer dames in werklustige die zich niet aan hun protocol gehouden

Zijn er meer slachtoffers? Ja ik denk het wel.
Dat hoor je in afl 2 .....
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 11% gewijzigd door Blues op 05-06-2026 13:40:06 ]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')