Ja, die rijhulp op de snelweg is ook gevaarlijk, maar dat is ook geestdodend om zelf te doen. Het is allemaal niet optimaal. Gelukkig rijden daar alleen andere auto's en kom je daar geen voetgangers, fietsers, rolstoelen of paarden tegen.quote:Op zaterdag 14 juni 2025 12:43 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Maar waar leg je de grens? Nu al heeft Volvo al hun auto's begrensd op 180 km/u vanwege 'veiligheid'. Maar er zijn ook mensen die willen dat alle auto's begrensd worden op 130 km/u.
Waar is de eigen verantwoordelijkheid van de bestuurder dan nog? Even los van dat je met 50 km/u ook iemand dood kan rijden als iemand niet oplet achter het stuur.
Dan mis je al de belangrijke gegevens. Wat er achter de schermen gebeurt.quote:Op zaterdag 14 juni 2025 12:44 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Die gegevens zijn openbaar, want ik heb 1-2 maanden geleden die gegevens nog gezien (x aantal ingrepen per y aantal kilometers).
Nee, als je slaap hebt moet je sowieso niet autorijden.quote:Op zaterdag 14 juni 2025 12:50 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
als je slaap hebt dan kun je het dus ook niet gebruiken
Dat was de electrische tramquote:Op zaterdag 14 juni 2025 12:46 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dit doet mij denken aan de eerste auto's. Die mochten alleen rijden terwijl er iemand met een vlag oid voor liep, omdat het anders zo gevaarlijk was.
(per gereden km gebeuren er nog altijd meer ongevallen met paarden dan met auto's)
Dit is niet echt een antwoord op mijn vraag...quote:Op zaterdag 14 juni 2025 12:51 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, die rijhulp op de snelweg is ook gevaarlijk, maar dat is ook geestdodend om zelf te doen. Het is allemaal niet optimaal. Gelukkig rijden daar alleen andere auto's en kom je daar geen voetgangers, fietsers, rolstoelen of paarden tegen.
Ik stap ook af bij het zebrapad om de weg over te steken als het druk is, maar het is bekend dat Tesla's moeite hebben om zo'n silhouet te herkennen, zeker als er nog een tas aan het stuur hangt (of een karretje er achter, waarschijnlijk).
Geen idee. Ik heb onthouden dat ik het gelezen heb. Niet de cijfers zelf.quote:Op zaterdag 14 juni 2025 12:52 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dan mis je al de belangrijke gegevens. Wat er achter de schermen gebeurt.
Maar, hoeveel ingrepen waren er per kilometer? Of hoeveel kilometer per ingreep, als dat handiger is?
Ook de auto, of AutoVisie heeft meermaals daarover gelogen (daar heb ik het namelijk meerdere keren in gelezen).quote:Op zaterdag 14 juni 2025 13:09 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat was de electrische tram![]()
Verder heb je wel een punt.
De angst kan ook doorslaan.
En als de auto goed door heeft wat de bestuurder aan het doen is en daarop anticipeert, zoals je aangeeft, dan is dat in feite op orde.
Ruimtelijk inzicht. Zonder radar, en speciaal lidar, weet je niet hoe je omgeving er uit ziet. Waar wat is. Dat vind ik erg gevaarlijk.quote:Op zaterdag 14 juni 2025 13:12 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dit is niet echt een antwoord op mijn vraag...
Waar wil je de grens leggen? Want als je een probleem hebt met ADAS, dan heb je vast ook een probleem met auto's die snel kunnen rijden. Overal een begrenzer op?
Overigens heeft een Tesla geen enkele moeite met het herkennen van fietsers en voetgangers. Integendeel. Tesla's zijn idioot voorzichtig als er een fietser of voetganger in de buurt is.
Ik heb een keer iemand in een audi op de snelweg zien slapen terwijl die 100/110 ging. Wss gewoon op adaptive cruise control en lane assist.quote:Op zaterdag 14 juni 2025 12:59 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nee, als je slaap hebt moet je sowieso niet autorijden.
Nou, dan kun jij ook niet meer gaan fietsen…quote:Op zaterdag 14 juni 2025 15:12 schreef SymbolicFrank het volgende:
Zonder radar, en speciaal lidar, weet je niet hoe je omgeving er uit ziet. Waar wat is. Dat vind ik erg gevaarlijk.
Interessant om te weten dat jij een robot met alleen camera's bentquote:Op zaterdag 14 juni 2025 17:29 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nou, dan kun jij ook niet meer gaan fietsen…
Jij schreef zonder radar en speciaal lidar. Dat is toch wat anders.quote:Op zaterdag 14 juni 2025 18:37 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Interessant om te weten dat jij een robot met alleen camera's bent
Fijn dat je de context probeert weg te laten.quote:Op zaterdag 14 juni 2025 19:33 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Jij schreef zonder radar en speciaal lidar. Dat is toch wat anders.
En het ging niet over mij. Maar ik kan dus prima uit de voeten zonder radar en lidar.
Was te verwachten, alles wat Elon doet wil Jeffje ook doen, maar hij kopieert alles alleen ietsje slechter. Zoals bimbo's in space, het beste wat zijn raketten kunnen.quote:Op zondag 15 juni 2025 10:49 schreef Wantie het volgende:
Ik kreeg vanochtend de zelfrijdende taxi van Amazon in mijn feed..
[ afbeelding ]
Amazon gebruikt geen personenauto, maar een soort rijtuig.
Op zich voor een taxi een logischere benadering.
Veel gemakkelijker instappen en eenvoudiger geschikt te maken voor mindervaliden en rolstoelgebruikers.
En maar liefst 4 LiDAR sensoren.
Waymo heeft er maar 1 meende ik.
Leuk bedacht, maar Amazon rijdt al een tijdje met robottaxi's die totaal anders zijn dan die van Musk.quote:Op zondag 15 juni 2025 12:13 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Was te verwachten, alles wat Elon doet wil Jeffje ook doen, maar hij kopieert alles alleen ietsje slechter. Zoals bimbo's in space, het beste wat zijn raketten kunnen.
...
Amazon is gewoon bekend als een vuil bedrijf die hen mensen exploiteert zelfs op L6 tm L10 functies. Ok ze verdienen wel goed maar je hebt hebt geen poot om op te staan qua arbeidsvoorwaarden.
[ afbeelding ]
Wat maakt Tesla het nou uit welke pensioenfondsen eruit stappen, is hen loss. Tesla is het beste bedrijf in de wereld, Tesla heeft tenminste nog duizenden Europeaanse medewerkers. Hier in Nederland lopen de Amazon medewerkers met Amerikaanse contracten. Geen pensioen opbouw en kan je er zo uitliggen.quote:Op zondag 15 juni 2025 13:05 schreef Wantie het volgende:
[..]
Leuk bedacht, maar Amazon rijdt al een tijdje met robottaxi's die totaal anders zijn dan die van Musk.
Beetje vaag om dan te beweren dat Jef Musk wil naapen.
Zoox is in 2014 opgericht.
In 2018 waren de eerste testritten.
Die van Musk hopelijk deze maand.
Verder heb ik al gepost dat Tesla vakbondsrechten schendt, wat een Zweeds pensioenfonds deed besluiten hun aandelen Tesla te verkopen.
Musk is ook geen lieverdje.
Wel fijn dat je meteen Amazon probeert af te fikken
Ja, je stuitert weer alle kanten op.quote:Op zondag 15 juni 2025 13:39 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Wat maakt Tesla het nou uit welke pensioenfondsen eruit stappen, is hen loss. Tesla is het beste bedrijf in de wereld, Tesla heeft tenminste nog duizenden Europeaanse medewerkers. Hier in Nederland lopen de Amazon medewerkers met Amerikaanse contracten. Geen pensioen opbouw en kan je er zo uitliggen.
Wel grappig om te zien in welke hoeken je je wurmt om maar op Elon te kunnen afgeven, eerst je heil proberen te zoeken bij de Chinezen en nu maar bij Jeffje.
Heb je gezien wat voor vervuilende man Jeffje is met zijn boten? laatst bij F1 in Monaco had hij 4-5 yachten van hem in de baai liggen. Nee, dan kan je beter Elon hebben die in Mar-A-Lago verblijft op de Wifi van Trump, die geen villa's heeft die hij nooit ziet zoals Jeffje.
Het is werkelijk een droom van hem om zo cool te zijn als Elon. Maar telkens lukt het hem niet. Een nieuwe hete vrouw heeft daar ook niet bij geholpen.
Het is een taxi die niet harder kan dan 35 mph, nee dan kan je beter de Tesla Robovan nemen.quote:Op zondag 15 juni 2025 13:45 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ja, je stuitert weer alle kanten op.
En dat vanwege 1 post over een andere robottaxi.
Vakbondsrechten… dat woord geeft duidelijk aan wat er mis is met vakbonden: die zijn er voor zichzelf en niet meer voor de werknemers.quote:Op zondag 15 juni 2025 13:05 schreef Wantie het volgende:
Verder heb ik al gepost dat Tesla vakbondsrechten schendt, wat een Zweeds pensioenfonds deed besluiten hun aandelen Tesla te verkopen.
Leuk verzonnen, maar het ging om vakbondsrechten in de VSquote:Op zondag 15 juni 2025 14:45 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Vakbondsrechten… dat woord geeft duidelijk aan wat er mis is met vakbonden: die zijn er voor zichzelf en niet meer voor de werknemers.
Heel duidelijk zichtbaar juist in Zweden waar de werknemers van Tesla gelijkwaardige of zelfs betere arbeidsvoorwaarden hebben dan de vakbond eist en toch blijft de vakbond de gekste flauwekul uithalen om Tesla maar op de knieėn te dwingen.
En dat is dus alleen maar in het belang van de bonden, want als Tesla wint zou het zo maar eens kunnen dat ook in Zweden werknemers vrij zijn om gewoon hun eigen arbeidsvoorwaarden te regelen… en vrijheid voor werknemers, dat willen de vakbonden niet.
Vakbondsrechten… te zot voor woorden!
Die niet bestaat.quote:Op zondag 15 juni 2025 14:22 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Het is een taxi die niet harder kan dan 35 mph, nee dan kan je beter de Tesla Robovan nemen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Hij is nu al beter ondanks dat hij niet publiekelijk is uitgebracht maar geheime testfase zit.quote:Op zondag 15 juni 2025 15:53 schreef Wantie het volgende:
[..]
Die niet bestaat.
Dan heb je op dit moment die keuze ook nog niet.
Dat verzin jij.quote:Op zondag 15 juni 2025 16:23 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Hij is nu al beter ondanks dat hij niet publiekelijk is uitgebracht maar geheime testfase zit.
Elon's goddelijke werk kennende.quote:
Dan zien we toch nog eens een blije Wantie in al die jaren. Nee Elon kennende inderdaad is hij mijlen ver voor op de rest. Naast zijn buitenaardse platform "X" waar we continue de laatste beelden zien van het nieuws over de wereld ongecensureerd tot aan zijn klimaatreddende bedrijven, is Tesla de benchmark voor de autobranche.quote:Op zondag 15 juni 2025 16:35 schreef Wantie het volgende:
[..]
Blij dat je tenminste toegeeft dat het uit je grote duim komt.
Al vind ik die plastic amazon auto waarbij je onderdelen zelf kunt printen dan wel weer geniaal.quote:Op zondag 15 juni 2025 12:13 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Was te verwachten, alles wat Elon doet wil Jeffje ook doen, maar hij kopieert alles alleen ietsje slechter.
Dat zijn inderdaad wel leuke auto's, denk ook wel voor de afrikaanse markt een potentiele hit kan zijn.quote:Op zondag 15 juni 2025 16:46 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
[..]
Al vind ik die plastic amazon auto waarbij je onderdelen zelf kunt printen dan wel weer geniaal.![]()
Maar je kunt dat moeilijk een kopie van de Cybertruck noemen.quote:Op zondag 15 juni 2025 16:46 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
[..]
Al vind ik die plastic amazon auto waarbij je onderdelen zelf kunt printen dan wel weer geniaal.![]()
Bekijk deze YouTube-video
Ik vind dat Musk gelijk heeft daarin. Vakbonden misdragen zich al decennia lang om maar relevant te blijven. Ooit nuttig. Nu zand in de machine.quote:Op zondag 15 juni 2025 15:53 schreef Wantie het volgende:
[..]
Leuk verzonnen, maar het ging om vakbondsrechten in de VS
Verder gaat er iets goed mis als een bedrijf probeert een vakbond definitief te breken.
Dat is nog altijd een zaak van de werknemers.
Een werkgever die vindt dat vakbonden zich misdragen.quote:Op zondag 15 juni 2025 17:56 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik vind dat Musk gelijk heeft daarin. Vakbonden misdragen zich al decennia lang om maar relevant te blijven. Ooit nuttig. Nu zand in de machine.
Maar goed, beetje off topic, dus let's agree to disagree.
Inderdaad: verstand van zaken.quote:Op zondag 15 juni 2025 19:05 schreef Wantie het volgende:
[..]
Een werkgever die vindt dat vakbonden zich misdragen.
Zegt genoeg over die werkgever.
Nee, totaal niet.quote:
Het is al bijna een bus, dus het gaat de goede kant op.quote:Op zondag 15 juni 2025 10:49 schreef Wantie het volgende:
Ik kreeg vanochtend de zelfrijdende taxi van Amazon in mijn feed..
[ afbeelding ]
Amazon gebruikt geen personenauto, maar een soort rijtuig.
Op zich voor een taxi een logischere benadering.
Veel gemakkelijker instappen en eenvoudiger geschikt te maken voor mindervaliden en rolstoelgebruikers.
En maar liefst 4 LiDAR sensoren.
Vijf. 1 op iedere hoek en 1 op het dak.quote:Waymo heeft er maar 1 meende ik.
quote:Op zondag 15 juni 2025 14:22 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Het is een taxi die niet harder kan dan 35 mph, nee dan kan je beter de Tesla Robovan nemen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ja, dat is een uitstekend idee. Inderdaad jammer dat Amazon de grote investeerder is, maar beter dan geen investeerder.quote:Op zondag 15 juni 2025 16:46 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
[..]
Al vind ik die plastic amazon auto waarbij je onderdelen zelf kunt printen dan wel weer geniaal.![]()
Bekijk deze YouTube-video
Slecht voor de winstmaximalisatie, en daar gaat het tenslotte om.quote:Op zondag 15 juni 2025 17:56 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik vind dat Musk gelijk heeft daarin. Vakbonden misdragen zich al decennia lang om maar relevant te blijven. Ooit nuttig. Nu zand in de machine.
Maar goed, beetje off topic, dus let's agree to disagree.
Niet waar. Zoals gezegd: vakbonden zijn er primair voor zichzelf. Net als Greenpeace niet meer draait om het milieu.quote:Op zondag 15 juni 2025 19:37 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nee, totaal niet.
De vakbond is er niet voor de werkgever.
Werkgevers die willen afrekenen met vakbonden hebben niet het beste voor met hun personeel.
De conclusie is dat je nu de kosten van een taxirit in 1 van de duurste steden ter wereld vergelijkt met de kosten van het opladen van een elektrische auto. Je bent heel dom of weer aan het trollen.quote:Op zondag 15 juni 2025 20:36 schreef epicbeardman het volgende:
De kosten van een Waymo-rit variėren afhankelijk van de afstand, tijdsduur en locatie, maar op basis van recente informatie kunnen we een schatting maken van de kosten per kilometer:
...
Vergelijking met Cybercab:
...
Conclusie:
Totaal niet.quote:Op zondag 15 juni 2025 20:37 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Slecht voor de winstmaximalisatie, en daar gaat het tenslotte om.
Terwijl de geschatte operationele kosten van de Tesla Cybercab rond de ¤0,12 per kilometer liggenquote:Op zondag 15 juni 2025 20:36 schreef epicbeardman het volgende:
De kosten van een Waymo-rit variėren afhankelijk van de afstand, tijdsduur en locatie, maar op basis van recente informatie kunnen we een schatting maken van de kosten per kilometer:
Gemiddelde kosten: Volgens een analyse van 70 ritten in San Francisco kostte een Waymo-rit gemiddeld $7,40 per kilometer (¤6,86 per kilometer, omgerekend met een wisselkoers van $1 = ¤0,927). Dit is inclusief een toeslag van 2% voor verkeerscongestie in San Francisco. Zonder deze toeslag was het gemiddelde tarief $11,84 per mijl ($7,36 per kilometer of ¤6,82 per kilometer).
Korte ritten: Voor ritten korter dan 1,4 km kunnen de kosten aanzienlijk hoger zijn, tot ongeveer $26 per kilometer (¤24,10 per kilometer). Dit maakt korte ritten relatief duurder.
Langere ritten: Voor ritten tussen 4,3 en 9,3 km liggen de kosten lager, rond de $3,50 per kilometer (¤3,24 per kilometer), vergeleken met $2,60 (¤2,41) voor Lyft en $2,90 (¤2,69) voor Uber.
Specifieke voorbeelden:
Een rit van 10,21 mijl (16,4 km) in 25 minuten kostte $19,13, wat neerkomt op ongeveer $1,87 per mijl (¤1,08 per kilometer).
Een rit van 1,9 mijl (3,06 km) in 11 minuten kostte $7,09 (¤2,32 per kilometer).
In Phoenix werd een rit van hotel naar luchthaven (afstand niet gespecificeerd) gemeld voor $27, vergeleken met $50 voor Uber, wat suggereert dat Waymo in sommige gevallen goedkoper kan zijn.
Vergelijking met Cybercab:
Terwijl de geschatte operationele kosten van de Tesla Cybercab rond de ¤0,12 per kilometer liggen (exclusief winstmarge), zijn de kosten van Waymo aanzienlijk hoger, variėrend van ¤1,08 tot ¤6,82 per kilometer, afhankelijk van de ritlengte en locatie. Dit verschil komt vooral doordat Waymo gebruikmaakt van duurdere hardware (zoals lidar-systemen, kosten per voertuig rond de $150.000-$300.000) en nog geen schaalvoordelen heeft bereikt. Tesla’s Cybercab daarentegen is ontworpen om kosten te minimaliseren door geen stuur of pedalen te hebben en te vertrouwen op camera-gebaseerde autonomie, wat de productiekosten verlaagt.
Conclusie:
Waymo’s kosten per kilometer liggen tussen ¤1,08 en ¤6,82, met korte ritten die relatief duurder zijn. De Cybercab zal waarschijnlijk aanzienlijk goedkoper zijn, met een geschatte ritprijs van ¤0,50 tot ¤1,00 per kilometer, hoewel dit speculatief is totdat Tesla officiėle prijzen publiceert. Voor de meest actuele Waymo-tarieven kun je een schatting krijgen via de Waymo One-app door je pick-up- en bestemmingslocatie in te voeren.
Let op: Prijzen kunnen variėren door factoren zoals piekuren, toeslagen (bijv. luchthaventoegang) en lokale regelgeving. Waymo’s tarieven zijn vaak vergelijkbaar met of iets hoger dan Uber en Lyft, maar kunnen goedkoper zijn als je geen fooi hoeft te geven.
Zonde van al die waymo auto's die gesloopt zijn door de anti-Trump brigade, drijft de prijzen vast weer omhoog.
Nope, vakbonden zijn er voor de werknemer.quote:Op zondag 15 juni 2025 20:41 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Niet waar. Zoals gezegd: vakbonden zijn er primair voor zichzelf. Net als Greenpeace niet meer draait om het milieu.
Dat is bijzaak. Als je die Cybercab inzet als taxi op een locatie waar het gemiddelde kilometertarief 12 dollar kost, dan ben je wel heel dom als je dat voor 12 cent gaat doen.quote:Op zondag 15 juni 2025 21:08 schreef Wantie het volgende:
[..]
Terwijl de geschatte operationele kosten van de Tesla Cybercab rond de ¤0,12 per kilometer liggen
Geschat door wie?
Klopt, maar met een tientje druk je de concurrentie eruit, terwijl je nog winst maakt.quote:Op zondag 15 juni 2025 21:16 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat is bijzaak. Als je die Cybercab inzet als taxi op een locatie waar het gemiddelde kilometertarief 12 dollar kost, dan ben je wel heel dom als je dat voor 12 cent gaat doen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |