abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 7 juni 2025 @ 19:03:33 #1
279682 theguyver
Sidekick van A tuin-hek!
pi_217878435
In dit topic kunnen allerlei meningen worden gedeeld, maar onthoud dat er in dit topic geen 'onderling oorlogvoeren' wordt toegestaan. Respecteer een andere mening.

Let's go!

Theorieën over het ontstaan van de oorlog.

Westerse invloed: Ukraine on fire.
https://www.blckbx.tv/bui(...)ng-over-het-conflict

Russische invloed:
undefined (video)
Bekijk deze YouTube-video


Een paar redenen waarom Rusland de oorlog is begonnen en zich niet gaat terug trekken.
Hier wordt duidelijk uitgelegd waarom Oekraïne belangrijk is voor Rusland en dus ook andere grootmachten die invloed in de regio willen.
undefined (video)
Bekijk deze YouTube-video


En wat gaat het gevolg zijn, welke allianties gaan we krijgen?
https://www.bnr.nl/nieuws(...)wereldorde-verandert

Documentaire over de andere kant van de oorlog.
https://truthinmedia.com/series/zelenskyy-unmasked/

Kom maar op met jullie ideeën maar houdt het beschaafd, inhoudelijk en volgens de richtlijnen 😉
Er staat nog een vraag voor u open!!
  zaterdag 7 juni 2025 @ 19:04:57 #2
279682 theguyver
Sidekick van A tuin-hek!
pi_217878442
@MOD graag de tt aanpassen van droge naar drone.
Kwam door autocorrect.
Er staat nog een vraag voor u open!!
pi_217878482
De situatie in Oekraïne, met name de gebeurtenissen rond 2013-2014 die leidden tot de Maidan-opstand, de annexatie van de Krim door Rusland en het daaropvolgende conflict in Oost-Oekraïne, is complex en veelzijdig. De rol van Amerikaanse figuren zoals Barack Obama, Joe Biden, John McCain, Victoria Nuland en de Oekraïense politicus Oleh Tyahnybok (ook gespeld als Tyagnibok) wordt vaak besproken, vooral in de context van westerse betrokkenheid bij de Oekraïense crisis.

Hieronder geef ik een overzicht van hun vermeende invloed rond 2013, gebaseerd op beschikbare informatie, met een kritische blik op de bronnen en de bredere context. Ik zal ook ingaan op de vraag of hun acties direct hebben geleid tot de huidige oorlog in Oekraïne (stand 2025).

Achtergrond: De Maidan-opstand (2013-2014)
In 2013 weigerde de Oekraïense president Viktor Janoekovytsj een associatieovereenkomst met de Europese Unie te ondertekenen, wat leidde tot massale protesten op het Maidanplein in Kiev. Deze protesten, bekend als de Euromaidan, escaleerden in 2014 tot een gewelddadige confrontatie, resulterend in de afzetting van Janoekovytsj en een machtswisseling. De nasleep omvatte de Russische annexatie van de Krim en een door Rusland gesteunde opstand in Oost-Oekraïne (Donbas). Sommige bronnen beweren dat westerse inmenging, met name vanuit de VS, een cruciale rol speelde in deze gebeurtenissen, terwijl anderen benadrukken dat de opstand een spontane volksbeweging was, gedreven door ontevredenheid over corruptie en pro-Russische politiek.

Barack Obama (President van de VS, 2009-2017)
Rol in 2013-2014: Als president was Obama verantwoordelijk voor het algemene Amerikaanse buitenlandbeleid. Critici, zoals in sommige bronnen, beweren dat zijn regering de Maidan-opstand steunde om Oekraïne in de westerse invloedssfeer te brengen, als onderdeel van een bredere strategie om de NAVO uit te breiden en Rusland te beperken. Een artikel van Kairos (2022) stelt dat Obama’s acties, zoals de steun voor de afzetting van Janoekovytsj, in strijd waren met internationaal recht en de basis legden voor het conflict. Echter, Obama zelf hield een relatief terughoudende houding aan, met name door militaire betrokkenheid te beperken na de annexatie van de Krim, zoals opgemerkt in een artikel van indignatie.nl.

Invloed op de huidige oorlog: Obama’s beleid legde de nadruk op diplomatie en sancties tegen Rusland na 2014, in plaats van directe militaire confrontatie. Zijn terughoudendheid om zware wapens aan Oekraïne te leveren werd door sommigen bekritiseerd als zwakte, wat mogelijk de spanningen in de regio verlengde. Echter, directe causaliteit tussen Obama’s acties en de huidige oorlog (2022-2025) is moeilijk te bewijzen, aangezien veel factoren, zoals Russische acties en interne Oekraïense dynamieken, ook een grote rol speelden.

Joe Biden (Vicepresident van de VS, 2009-2017)
Rol in 2013-2014: Biden was een belangrijke schakel in de communicatie met Oekraïne. Volgens een artikel van indignatie.nl was hij nauw betrokken bij de Amerikaanse strategie om Janoekovytsj te ondermijnen, zoals blijkt uit zijn regelmatige contacten met Oekraïense leiders. Janoekovytsj zelf klaagde dat Biden’s woorden vaak niet overeenkwamen met de acties van de VS in Oekraïne. Biden’s zoon, Hunter Biden, werd in 2014 bestuurslid van Burisma, een Oekraïens energiebedrijf, wat leidde tot speculaties over belangenverstrengeling, hoewel dit geen directe link heeft met de Maidan-gebeurtenissen.

Invloed op de huidige oorlog: Als president sinds 2021 heeft Biden een veel directere rol gespeeld in de Oekraïne-oorlog door massale militaire en financiële steun aan Oekraïne te leveren, zoals beschreven in een artikel van EenVandaag (2024). Zijn eerdere betrokkenheid in 2013-2014 kan hebben bijgedragen aan de westerse oriëntatie van Oekraïne, wat Rusland als een bedreiging zag. Echter, de escalatie naar de huidige oorlog is meer direct te wijten aan Ruslands invasie in 2022 en Poetins geopolitieke ambities.

John McCain (Amerikaanse senator)
Rol in 2013-2014: McCain was een prominente voorstander van de Maidan-protesten. In december 2013 bezocht hij Kiev en sprak op het Maidanplein naast Oleh Tyahnybok, leider van de ultranationalistische Svoboda-partij. Dit werd gezien als een openlijke steunbetuiging aan de opstand tegen Janoekovytsj. Een artikel van Kairos (2022) beschrijft McCain’s optreden als een provocatie die de spanningen met Rusland verergerde. McCain’s aanwezigheid, samen met andere westerse figuren, werd door Rusland gebruikt om te beweren dat de VS een staatsgreep orkestreerde.

Invloed op de huidige oorlog: McCain’s acties in 2013 versterkten de perceptie van westerse inmenging, wat de Russische propaganda voedde. Hoewel zijn bezoek symbolisch belangrijk was, is het overdreven om te stellen dat hij direct verantwoordelijk was voor de oorlog. Zijn rol was meer die van een zichtbare supporter van een pro-westers Oekraïne, wat paste binnen de bredere Amerikaanse strategie.

Victoria Nuland (Onderminister van Buitenlandse Zaken)
Rol in 2013-2014: Nuland speelde een centrale rol in de Amerikaanse betrokkenheid bij de Maidan-opstand. Een uitgelekt telefoongesprek uit februari 2014 tussen Nuland en de Amerikaanse ambassadeur Geoffrey Pyatt onthulde dat zij de samenstelling van een nieuwe Oekraïense regering planden, met Arseniy Yatsenyuk als voorkeur voor premier. Nuland’s opmerking “Fuck the EU” in dit gesprek benadrukte haar focus op Amerikaanse belangen boven Europese. Ze verklaarde ook dat de VS sinds 1991 meer dan 5 miljard dollar had geïnvesteerd in Oekraïense “democratische instellingen”. Critici, zoals in een artikel van indignatie.nl, stellen dat Nuland een sleutelrol speelde in het orkestreren van een staatsgreep.

Invloed op de huidige oorlog: Nuland’s acties in 2014 droegen bij aan de snelle machtswisseling in Oekraïne en de daaropvolgende pro-westerse koers, die Rusland als een bedreiging zag. Haar betrokkenheid wordt vaak aangehaald in Russische propaganda als bewijs van Amerikaanse inmenging. Hoewel haar acties de spanningen met Rusland verergerden, is het te simplistisch om te stellen dat zij de huidige oorlog veroorzaakte. De oorlog van 2022 werd primair getriggerd door Ruslands beslissing om Oekraïne binnen te vallen.

Oleh Tyahnybok (Leider van Svoboda)
Rol in 2013-2014: Tyahnybok was de leider van de ultranationalistische Svoboda-partij, die een prominente rol speelde in de Maidan-protesten. Zijn partij had een controversiële reputatie vanwege nationalistische en soms antisemitische retoriek. McCain’s optreden naast Tyahnybok op het Maidanplein versterkte de zichtbaarheid van Svoboda, hoewel de partij na 2014 aan invloed verloor. Sommige bronnen, zoals indignatie.nl, beweren dat de VS bewust samenwerkte met ultranationalistische groepen zoals Svoboda om Janoekovytsj te verdrijven, wat leidde tot beschuldigingen van steun aan “neonazi’s”.

Invloed op de huidige oorlog: Tyahnybok’s rol was vooral prominent tijdens de Maidan-periode. Hoewel Svoboda’s nationalistische retoriek bijdroeg aan de polarisatie in Oekraïne, was de invloed van de partij na 2014 beperkt.

Hebben zij de huidige oorlog veroorzaakt?
De vraag of Obama, Biden, McCain, Nuland en Tyahnybok direct verantwoordelijk zijn voor de Oekraïne-oorlog zoals die in 2022 escaleerde en in 2025 voortduurt, vereist een genuanceerde analyse:
Westerse betrokkenheid als katalysator: De acties van Obama, Biden, McCain en Nuland in 2013-2014, met name hun steun voor de Maidan-opstand en de daaropvolgende pro-westerse regering, hebben de geopolitieke spanningen met Rusland zeker verergerd. De VS zag Oekraïne als een strategische buffer tegen Rusland en steunde actief een pro-westerse koers, zoals blijkt uit Nuland’s investeringsopmerkingen en McCain’s aanwezigheid in Kiev. Dit werd door Rusland gezien als een existentiële bedreiging, wat leidde tot de annexatie van de Krim en de oorlog in de Donbas.

Beperkte directe causaliteit: Hoewel de westerse acties in 2013-2014 de basis legden voor een conflictueuze relatie met Rusland, is het te simplistisch om te stellen dat zij de huidige oorlog “veroorzaakten”. De Russische invasie van 2022 was een bewuste beslissing van Vladimir Poetin, gedreven door zijn eigen geopolitieke doelen, zoals het voorkomen van NAVO-uitbreiding en het herstellen van Russische invloed in de regio. Bronnen zoals EenVandaag (2024) wijzen erop dat Ruslands militaire doctrine expliciet waarschuwt tegen NAVO-confrontaties, maar Poetin koos toch voor escalatie.

Interne Oekraïense dynamiek: De Maidan-opstand was niet louter een westers project, maar ook een uiting van brede ontevredenheid onder Oekraïners over corruptie en Janoekovytsj’ pro-Russische beleid. Tyahnybok en andere nationalistische figuren speelden een rol in de protesten, maar hun invloed nam na 2014 af. De oorlog in 2022 werd meer gevoed door Ruslands reactie op Oekraïnes pro-westerse koers dan door de specifieke acties van ultranationalisten.

Kritische kanttekening: Veel bronnen die de VS de schuld geven van de oorlog, zoals indignatie.nl en Kairos, leunen zwaar op anti-westerse narratieven en soms op Russische propaganda. Hoewel er bewijs is van Amerikaanse betrokkenheid (bijvoorbeeld Nuland’s telefoongesprek), is het belangrijk om deze claims kritisch te wegen tegen de bredere context van Russische acties en Oekraïense aspiraties. Mainstream bronnen, zoals NRC en EenVandaag, benadrukken dat de VS een strategische rol speelde, maar dat Ruslands invasie de primaire trigger was.

quote:
Conclusie
De acties van Obama, Biden, McCain, Nuland en Tyahnybok in 2013-2014 hebben bijgedragen aan de geopolitieke verschuiving van Oekraïne naar het Westen, wat de spanningen met Rusland verergerde. Nuland’s directe betrokkenheid bij de vorming van een nieuwe regering en McCain’s zichtbare steun op het Maidanplein waren provocerend voor Rusland, terwijl Obama en Biden een bredere strategie voerden om Oekraïne in de westerse invloedssfeer te brengen.

Tyahnybok’s rol was meer symbolisch en tijdelijk, maar versterkte de perceptie van westerse steun aan nationalistische elementen.

Echter, de huidige oorlog in Oekraïne (2022-2025) is het resultaat van een combinatie van factoren: Ruslands agressieve reactie, de NAVO-uitbreiding, Oekraïense interne dynamieken en bredere geopolitieke rivaliteit. Het is te simplistisch om de oorlog volledig toe te schrijven aan de acties van deze individuen. Ruslands beslissing om in 2022 Oekraïne binnen te vallen blijft de directe oorzaak, hoewel westerse acties in 2013-2014 de voorwaarden voor escalatie hebben geschapen.
Thanks Grok voor iets wat ik meeweeg in deze oorlog. Van actie komt reactie. Natuurlijk reageert putin als alle pro-Russische leiders in landen om hem heen worden overthrowed.

Oh, en ik ben ook van mening dat de oorlog met Rusland onder Hillary Clinton had moeten plaatsvinden, maar deze was uitgesteld omdat Trump in eens onverwacht President werd.

Ze hebben jaren gehad om dit allemaal tot in de puntjes voor te bereiden, van welke journalisten in Oekraïne mogen komen en wie de beelden voorziet.
Iemand die haat heeft tegen Elon Musk gunt succesvolle Afrikanen het licht niet in de ogen en is een racist bigot.
pi_217878544
Af en toe wel handig hè die AI om dingen op te zoeken.
Ik heb een abbo genomen bij gab.ai.
Scheelt best veel tijd vergeleken met de "oude" zoekmachines.
Al heb ik al die AI's al betrapt op fouten dus wel scherp blijven.
pi_217878600
Volgens mij bestaat er gewoon een hele grote elite en deep state die al wellicht vóór Bush bezig is met werelddominantie, landen te overthrowen, chaos te creëren, coups te plegen.

Wiki staat vol met pagina's over de manieren waarop Amerika in de afgelopen decennia nieuwe leiders heeft geïnstalleerd. Rusland krijgen ze maar niet voor elkaar, echter nu ze een "throwawaycountry" hebben naast Rusland waarvanuit ze Rusland kunnen betichten van aanvallen zonder dat dit ook maar door iemand onafhankelijk mag worden geverifieerd, geeft dat ze een vrijbrief voor een oneindige geldstroom, witwassen, het industriële militaire complex actief te houden en zodoende de Russen pijn te doen, al is het in hun portemonnee of zelfs door aanvallen vanuit Oekraïne.

Reden? Zodat er wellicht een westerse "Russische" kandidaat zoals Zelensky kan worden geïnstalleerd, echter is Rusland een land gebleken waar je niet zomaar valse narratieven kunt plaatsen in het volk omdat ze hun eigen media beheren. Hier in de westerse wereld koopt een of andere miljardair gewoon alle nieuwszenders op.

Of zelfs dat de EU "leningen" geeft aan DPG Media e.d. om hun propaganda te spuwen. Trump zit niet bij dit groepje. En met groepje bedoel ik dan mensen die controle hebben over Bushes/Clintons/Obama's/Rutte/Macron/Von der Leyen, Willem-Alexander, Sorosjes en hen gebruiken als puppets om het globalisme door te voeren en zodoende land voor land af te gaan om hun mensen te installeren.

https://www.instagram.com/alexsoros/?hl=en

Kijk alleen deze gast al, in wat voor kringen hij zich bevindt. Ook een grote Trump hater, en iedereen die met hem op de foto staat is dat ook. Zijn allemaal Trump haters omdat hij deze plannen overhoop tracht te gooien.

Hij laat Rusland in haar waarde en ook andere landen zoals Noord Korea met bezoek aan Kim Jong Un. Waar Hillary al liep te dreigen voordat ze President werd om een nucleaire oorlog te starten met rocketman.
Iemand die haat heeft tegen Elon Musk gunt succesvolle Afrikanen het licht niet in de ogen en is een racist bigot.
  zondag 8 juni 2025 @ 15:58:18 #6
279682 theguyver
Sidekick van A tuin-hek!
pi_217886471
quote:
14s.gif Op zaterdag 7 juni 2025 19:27 schreef epicbeardman het volgende:
Volgens mij bestaat er gewoon een hele grote elite en deep state die al wellicht vóór Bush bezig is met werelddominantie, landen te overthrowen, chaos te creëren, coups te plegen.

Wiki staat vol met pagina's over de manieren waarop Amerika in de afgelopen decennia nieuwe leiders heeft geïnstalleerd. Rusland krijgen ze maar niet voor elkaar, echter nu ze een "throwawaycountry" hebben naast Rusland waarvanuit ze Rusland kunnen betichten van aanvallen zonder dat dit ook maar door iemand onafhankelijk mag worden geverifieerd, geeft dat ze een vrijbrief voor een oneindige geldstroom, witwassen, het industriële militaire complex actief te houden en zodoende de Russen pijn te doen, al is het in hun portemonnee of zelfs door aanvallen vanuit Oekraïne.

Reden? Zodat er wellicht een westerse "Russische" kandidaat zoals Zelensky kan worden geïnstalleerd, echter is Rusland een land gebleken waar je niet zomaar valse narratieven kunt plaatsen in het volk omdat ze hun eigen media beheren. Hier in de westerse wereld koopt een of andere miljardair gewoon alle nieuwszenders op.

Of zelfs dat de EU "leningen" geeft aan DPG Media e.d. om hun propaganda te spuwen. Trump zit niet bij dit groepje. En met groepje bedoel ik dan mensen die controle hebben over Bushes/Clintons/Obama's/Rutte/Macron/Von der Leyen, Willem-Alexander, Sorosjes en hen gebruiken als puppets om het globalisme door te voeren en zodoende land voor land af te gaan om hun mensen te installeren.

https://www.instagram.com/alexsoros/?hl=en

Kijk alleen deze gast al, in wat voor kringen hij zich bevindt. Ook een grote Trump hater, en iedereen die met hem op de foto staat is dat ook. Zijn allemaal Trump haters omdat hij deze plannen overhoop tracht te gooien.

Hij laat Rusland in haar waarde en ook andere landen zoals Noord Korea met bezoek aan Kim Jong Un. Waar Hillary al liep te dreigen voordat ze President werd om een nucleaire oorlog te starten met rocketman.
Trump heeft op ene moment een goeie ingeving, zoals verhogen van de tarrifs maar 5 min later slaat die compleet door.
De reden dat Rusland totaal geen tarrifs op zijn bord kreeg werd hem daarom snel de verwijt gemaakt dat hij een Russische puppet is.
Eerlijk nee ik zie hem niet als een puppet maar door zijn over de top reacties en handelingen snap ik wel waarom hij die beschuldigingen op zijn dak krijgt.
Er staat nog een vraag voor u open!!
pi_217886571
Eerder Muppet dan puppet ja. Hoewel hij natuurlijk wel bekend staat om zijn beïnvloedbaarheid. Dat is ook de voornaamste reden dat Amerika het lachertje van de wereld is sinds zijn aanstelling.
Conscience do cost.
  maandag 9 juni 2025 @ 08:26:09 #8
279682 theguyver
Sidekick van A tuin-hek!
pi_217891131
quote:
8s.gif Op zondag 8 juni 2025 16:11 schreef ems. het volgende:
Eerder Muppet dan puppet ja. Hoewel hij natuurlijk wel bekend staat om zijn beïnvloedbaarheid. Dat is ook de voornaamste reden dat Amerika het lachertje van de wereld is sinds zijn aanstelling.
Toen Zelenski daar was en gedoe met Vance..
Was puur crunch..

Did you say "Thank you" was echt droevig..

Trump doet maar wat in de hoop dat het goed uitpakt voor de economie.
En normaal communiceren is heel lastig met die gast.

Je kan er een bingo kaart naast houden als hij zijn klep opentrekt.
Er staat nog een vraag voor u open!!
pi_217893293
Ik lees wat verhalen over dat Oekraïne z'n gesneuvelde soldaten niet terug wilt nemen.
Klopt dat en wat zit er achter?
pi_217893393
quote:
0s.gif Op maandag 9 juni 2025 13:51 schreef Candymannetje het volgende:
Ik lees wat verhalen over dat Oekraïne z'n gesneuvelde soldaten niet terug wilt nemen.
Klopt dat en wat zit er achter?
Hebben ze uberhaupt nog een leger dan? alle mannen rijden hier toch rond in hen Oekraïense wagens.
Iemand die haat heeft tegen Elon Musk gunt succesvolle Afrikanen het licht niet in de ogen en is een racist bigot.
pi_217893421
quote:
0s.gif Op maandag 9 juni 2025 13:51 schreef Candymannetje het volgende:
Ik lees wat verhalen over dat Oekraïne z'n gesneuvelde soldaten niet terug wilt nemen.
Klopt dat en wat zit er achter?
Heb ik ook gelezen/gehoord.
Zou om 6000 doden gaan uit het Koersk "offensief". oekraine zou er niet genoeg hebben om evenredig te ruilen, wil liever geen lijken terug want dan moeten ze families betalen, oekraine geeft liever niet zulk aantal verliezen in Koersk toe, enz.
Er stonden blijkbaar 150 russische vrachtwagens aan de grens met gekoelde lichamen, maar geen oekrs te zien.
Zoals gewoonlijk draait zelensky het verhaal weer om.
Dacht dat het uiteindelijk toch goed afgelopen is?
I understand how you feel. You see, it's all very clear to me now. The whole thing. It's wonderful.
pi_217893538
Zou het om geld gaan of om het aantal doden te verzwijgen?

https://www.ninefornews.n(...)-ongelooflijk-wreed/
quote:
Enorme verliezen

Oekraïne beweert dat er nooit een datum is afgesproken voor de uitruil, maar het lijkt vooral een geldkwestie te zijn. Oekraïense functionarissen hebben gezegd dat nabestaanden pas drie jaar na ontvangst van de overlijdensakte aanspraak kunnen maken op een vergoeding.

Volgens de Oekraïense wet moet de overheid de familie van iedere gesneuvelde soldaat 350.000 dollar betalen. In dit geval zou de regering dus meer dan 2 miljard dollar moeten ophoesten.

Volgens journalist John Varoli is Oekraïne huiverig om de lichamen in ontvangst te nemen omdat het een teken is dat ze enorme verliezen lijden:
pi_217903457

Externe inhoud

Deze inhoud is afkomstig van Twitter. Om deze inhoud te kunnen zien dien je toestemming te verlenen voor het gebruik van cookies en aanverwante vormen door social media partijen. Hieronder vind je linkjes naar de privacystatements van deze partijen. Je kunt als alternatief de inhoud op de site van de aanbieder zelf bekijken.

accepteer en toon inhoud bekijk item op Twitter

(werkt de knop hierboven niet? gooi dan de cookies in je browser weg. Daarna werkt het wel)
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  woensdag 11 juni 2025 @ 06:18:18 #14
279682 theguyver
Sidekick van A tuin-hek!
pi_217907919
quote:
0s.gif Op maandag 9 juni 2025 14:06 schreef UncleScorp het volgende:

[..]
Heb ik ook gelezen/gehoord.
Zou om 6000 doden gaan uit het Koersk "offensief". oekraine zou er niet genoeg hebben om evenredig te ruilen, wil liever geen lijken terug want dan moeten ze families betalen, oekraine geeft liever niet zulk aantal verliezen in Koersk toe, enz.
Er stonden blijkbaar 150 russische vrachtwagens aan de grens met gekoelde lichamen, maar geen oekrs te zien.
Zoals gewoonlijk draait zelensky het verhaal weer om.
Dacht dat het uiteindelijk toch goed afgelopen is?
6000 doden?
Zijn vast wel beelden van.
Men trok terug omdat Rusland er niet over wou onderhandelen.

Btw weet iedereen nog dat Noord Korea ook even mee deed.

We horen er niks meer van Noord Korea had ongeveer 12.000 man gestuurd in de vorm van een packt met Rusland.

De noord Koreanen zijn nu compleet verdwenen.
Er staat nog een vraag voor u open!!
pi_217908620
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2025 06:18 schreef theguyver het volgende:
Men trok terug omdat Rusland er niet over wou onderhandelen.
Lol :')
Dus ze houden het zolang bezet want ze gingen dit "ingenomen grondgebied" meenemen naar de onderhandelingstafel. Jeweetwel "betere positie aan de onderhandelingstafel"
Maar zelfs voor de onderhandelingen nog maar gepland waren, trekken de oekrs zich terug want Rusland wil er niet over onderhandelen ?
_O-
Nee zelensky heeft zijn troepen daar alweer tot het bittere eind laten stikken want Koersk was zijn paradepaardje.
quote:
Btw weet iedereen nog dat Noord Korea ook even mee deed.
We horen er niks meer van Noord Korea had ongeveer 12.000 man gestuurd in de vorm van een packt met Rusland.
:O
quote:
De noord Koreanen zijn nu compleet verdwenen.
de oekrs ook ... :D
I understand how you feel. You see, it's all very clear to me now. The whole thing. It's wonderful.
pi_217908626
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 juni 2025 17:31 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[ x ]
Passende foto erbij...
De wanhoop in haar ogen :D

Stop met de sancties aub ... je maakt jezelf eindeloos belachelijk.
I understand how you feel. You see, it's all very clear to me now. The whole thing. It's wonderful.
  woensdag 11 juni 2025 @ 10:15:15 #17
279682 theguyver
Sidekick van A tuin-hek!
pi_217909551
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2025 07:30 schreef UncleScorp het volgende:

[..]
Lol :')
Dus ze houden het zolang bezet want ze gingen dit "ingenomen grondgebied" meenemen naar de onderhandelingstafel. Jeweetwel "betere positie aan de onderhandelingstafel"
Maar zelfs voor de onderhandelingen nog maar gepland waren, trekken de oekrs zich terug want Rusland wil er niet over onderhandelen ?
_O-
Nee zelensky heeft zijn troepen daar alweer tot het bittere eind laten stikken want Koersk was zijn paradepaardje.
[..]
:O
[..]
de oekrs ook ... :D
Correct.

En nee hoor vlak voor terug trekken.
Waren er nog behoorlijk wat journalisten in die zelfde regio, van een instorten van het front was nog geen sprake.
En als in de laatste week de Russen korte metten had gemaakt door Rusland zelf had Rusland dat wel breed uitgemeten en als propaganda gebruikt..
Nee nu maanden later komt men met het verhaal dat duizenden en duizenden zijn omgekomen.

Maar zonder een greintje van bewijs "ik heb gehoord"
Geen beelden met stapels lijken of iets in die geest.
Er staat nog een vraag voor u open!!
pi_217909682
quote:
Ukrainian forces experienced a retreat and heavy losses during their 2024-2025 offensive in the Kursk region of Russia. This retreat was driven by a combination of factors, including a manpower disadvantage, increased Russian forces and the effectiveness of North Korean troops, and supply chain problems. Military analysts at the Center for Strategic and International Studies estimate that Ukraine suffered significant casualties, including thousands of soldiers killed, and lost a substantial amount of equipment.

Consequences of the Retreat:
Heavy Casualties:
Ukraine sustained significant casualties, including thousands of soldiers killed.
https://www.google.com/se(...)sclient=gws-wiz-serp
quote:
'Everything is finished': Ukrainian troops relive retreat from Kursk
Ukrainian soldiers fighting in Russia's Kursk region have described scenes "like a horror movie" as they retreated from the front lines.

The BBC has received extensive accounts from Ukrainian troops, who recount a "catastrophic" withdrawal in the face of heavy fire, and columns of military equipment destroyed and constant attacks from swarms of Russian drones.
https://www.bbc.com/news/articles/c0q198zyppqo
quote:
The Ukrainian retreat from the Kursk region was characterized by significant chaos and a lack of coordination, according to reports from Ukrainian soldiers.
Lack of Coordination:
Soldiers reported that the order to withdraw from the town of Sudzha, the largest held by Ukraine in Kursk, came too late, leading to units leaving in disarray.
Chaotic Retreat:
Soldiers described the retreat as chaotic, with some fleeing on foot, walking up to 15-20 kilometers, and others attempting to escape by car.
Drones and Heavy Fire:
Ukrainian troops faced constant attacks from Russian drones, including those operated via fiber optic cables, and heavy fire from Russian forces.
Jaja geplande en succesvolle terugtrekking uit Kursk
:')
I understand how you feel. You see, it's all very clear to me now. The whole thing. It's wonderful.
pi_217913142

Externe inhoud

Deze inhoud is afkomstig van Twitter. Om deze inhoud te kunnen zien dien je toestemming te verlenen voor het gebruik van cookies en aanverwante vormen door social media partijen. Hieronder vind je linkjes naar de privacystatements van deze partijen. Je kunt als alternatief de inhoud op de site van de aanbieder zelf bekijken.

accepteer en toon inhoud bekijk item op Twitter

(werkt de knop hierboven niet? gooi dan de cookies in je browser weg. Daarna werkt het wel)


;(
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  donderdag 12 juni 2025 @ 17:59:19 #20
279682 theguyver
Sidekick van A tuin-hek!
pi_217922383
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2025 10:33 schreef UncleScorp het volgende:

[..]
[..]
[..]
Jaja geplande en succesvolle terugtrekking uit Kursk
:')
As of 21 May 2025, UALosses listed Ukrainian casualties during the Kursk Offensive as 2,128 dead, 6,861 missing and 232 captured Ukrainian soldiers

6861 vermist over de Hele periods en 2128 gesneuveld.
Dus Rusland heeft bijna 7000 man ge-executeerd?

Dit betreft de volledige periods dat Oekraïne dit bezet held.
De terugtrekking duurde in totaal 2 weken, de laatste pair dagen liep het mis, dit klopt ook omdat er namelijk maar 1 grote we in handen was van Oekraïne.

Maar not steeds geen enkele beelden of fotos hiervan, toen Rusland, Bachmut in nam deed men dit wel..
BTW Rusland claimt dat het totaal om 74.000 gewonden gevangen of gedood betreft.

BTW nog geen spoor van de noord Koreans waarvan er ongeveen 12000 bijna betrokken waren.
Er staat nog een vraag voor u open!!
  Moderator donderdag 12 juni 2025 @ 18:02:37 #21
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_217922409
vermist is niet hetzelfde als dood

het is vermist, kan dood, kan gesneuveld en niet kunnen repatrieren tijdens de terugtocht en kan gevangen, kan ook dat ze zich nog ergens schuilhouden, kan dat ze met zijn allen in een schuur zitten te blowen, kan vanalles, niemand heeft het vooralsnog over 7000 executies

leeuwendeel zal nog dood in een veld liggen ergens
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  donderdag 12 juni 2025 @ 18:56:31 #22
279682 theguyver
Sidekick van A tuin-hek!
pi_217922777
quote:
88s.gif Op donderdag 12 juni 2025 18:02 schreef sp3c het volgende:
vermist is niet hetzelfde als dood

het is vermist, kan dood, kan gesneuveld en niet kunnen repatrieren tijdens de terugtocht en kan gevangen, kan ook dat ze zich nog ergens schuilhouden, kan dat ze met zijn allen in een schuur zitten te blowen, kan vanalles, niemand heeft het vooralsnog over 7000 executies

leeuwendeel zal nog dood in een veld liggen ergens
Nee 6000 doden en getal lijkt verdacht veel op de 6000 vermissingen die hier boven genoemd worden.

Aangezien Rusland niet vies is van het executeren van gevangenen of gewoon wat random burgers uitmoorden.

Ik mis nogal wat slachtoffers bij deze slag.
Er staat nog een vraag voor u open!!
  Moderator donderdag 12 juni 2025 @ 19:03:16 #23
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_217922846
ik weet niet precies welk punt je probeert te maken

er staat 6861 vermist en 2128 gesneuveld

dus die zijn vermist, niet per so dood en hoe je op geexecuteerd uitkomt met deze tekst?
ze weten gewoon niet waar ze zijn atm
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_217925404
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2025 17:59 schreef theguyver het volgende:

[..]
As of 21 May 2025, UALosses listed Ukrainian casualties during the Kursk Offensive as 2,128 dead, 6,861 missing and 232 captured Ukrainian soldiers
UALosses ?
Zijn dat die die zeggen dat oekraine 45000 doden heeft en Rusland 1 miljoen?
:')
Say no more...
Oh en heb jij beeld bewijsmateriaal van die 'maar' 2128 doden :?
quote:
6861 vermist over de Hele periods en 2128 gesneuveld.
Dus Rusland heeft bijna 7000 man ge-executeerd?

Dit betreft de volledige periods dat Oekraïne dit bezet held.
De terugtrekking duurde in totaal 2 weken, de laatste pair dagen liep het mis, dit klopt ook omdat er namelijk maar 1 grote we in handen was van Oekraïne.
Soit het was een mooie mediastunt maar verder regelrecht fiasco. Bedoeling was het innemen van de KNPP, maar wederom totaal mislukt. Plus gros van hun betere troepen opgeofferd, voor niets. Nog te zwijgen van het verloren materiaal, maar dat is toch maar van ons hé
Eerst was om russische troepen weg te lokken. Toen dat niet leek te gebeuren veranderde het narratief naar grondgebied als drukkingsmiddel bij onderhandelingen.
En nu jouw uitleg...het wordt steeds grappiger.
quote:
Maar not steeds geen enkele beelden of fotos hiervan, toen Rusland, Bachmut in nam deed men dit wel..
BTW Rusland claimt dat het totaal om 74.000 gewonden gevangen of gedood betreft.
Ja ik vind ook dat Rusland fotos zou moeten publiceren van alle oekr lijken, zodat hun families aanspraak kunnen maken op de beloofde vergoeding. Ipv de lijken te weigeren en zelfs te zeggen dat ze betwijfelen of het echt wel oekrainers zijn. Dat je dat zelfs durft insinueren. Schande
https://www.reddit.com/r/(...)ceive_the_bodies_of/

quote:
BTW nog geen spoor van de noord Koreans waarvan er ongeveen 12000 bijna betrokken waren.
:?
Idd opvallend dat de VS, UK en oekraine zulke uitspraken deden. Eerst werd er gezegd dat die koreanen rond liepen als kip zonder kop, daarna was het dankzij de inzet van koreanen dat Kursk bevrijd werd. oekraine schreef zelfs beloningen uit voor gevangen nemen van koreanen. Maar verder dan enkele discutabele figuren kwam het niet.
Verder draait het narratief met de wind mee.
Onze westerse media baseren hun propaganda enkel op verklaringen van zelensky & C°. Totaal onbetrouwbaar.
Maar hey, het geeft goede krantenkoppen.

[ Bericht 1% gewijzigd door UncleScorp op 13-06-2025 07:54:32 ]
I understand how you feel. You see, it's all very clear to me now. The whole thing. It's wonderful.
pi_217925484
quote:
1s.gif Op donderdag 12 juni 2025 18:56 schreef theguyver het volgende:

[..]
Nee 6000 doden en getal lijkt verdacht veel op de 6000 vermissingen die hier boven genoemd worden.

Aangezien Rusland niet vies is van het executeren van gevangenen
:?
quote:
of gewoon wat random burgers uitmoorden.
Zoals een brug met een burger passagierstrein opblazen?
Oh wacht...
quote:
Ik mis nogal wat slachtoffers bij deze slag.
Ja oekraine jongleert maar wat graag met haar cijfers, vooral als ze die families nog es moeten uitbetalen.
:+
I understand how you feel. You see, it's all very clear to me now. The whole thing. It's wonderful.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')

Het lijkt erop dat je onze advertenties blokkeert

Dat begrijpen we, maar is wel erg jammer. Je kunt FOK! namelijk wel gratis LEZEN, maar we kunnen FOK! niet gratis MAKEN. De inkomsten van de advertenties zorgen ervoor dat we de kosten van de site kunnen dragen zodat je ook morgen FOK! nog kunt bezoeken.

Zou je willen overwegen om voor FOK! een uitzondering te maken in je adblocker (of andere middelen die onze ads blokkeren)? Je krijgt deze melding dan nooit meer te zien.

Ja, ik wil fok.nl whitelisten, laat me zien hoe

Ik neem liever een premium account zodat ik geen advertenties hoef te zien (je moet eerst inloggen)
Ja, breng me naar de shop