Je leest dus mijn hele post en de hele doorrekening van het CPB niet. Huishoudens gaan bij PvdA-GL fors minder belasting betalen.quote:Op donderdag 5 juni 2025 07:34 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Jan modaal verdient 46k, en het belastingpercentage stijgt voor iedere euro boven de 25k. En Jan modaal komt helemaal niet in aanmerking voor allerlei toeslagen.
Ergo -> Meer betalen.
En vervolgens komt de "3e" schijf ipv bij de 76k al op 65k te liggen -> Meer belasting.
Omdat de bulk van de protesten tegenwoordig gewoon criminele activiteiten zijn.quote:Op donderdag 5 juni 2025 00:24 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Wat is het trouwens dat overal in het Westen rechtse partijen onze rechten willen inperken.
Meloni’s controversial anti-protest bill becomes Italian law
https://www.politico.eu/a(...)i-protest-law-italy/
[..]
In Nederland is het ook al zo'n thema dat protest wordt gecriminaliseerd. Is de zittende macht echt zo bang van het volk?
Maar wel verboden, toch worden daders nooit bestraft. Dat vind ik echt idioot. Zowel de deelnemers van de protesten van FDF als XR hadden gelijk beboet moeten worden, dan was het heel snel afgelopen met demonstreren op levensgevaarlijke plekken.quote:Op donderdag 5 juni 2025 07:55 schreef Frozen-assassin het volgende:
En protesteren op snelweg is extreem vervelend maar geen fysieke schade verder.
Dat klopt. Dat is een fout geweest, nu kunnen ze niet meer terug lijkt het.quote:Op donderdag 5 juni 2025 07:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar wel verboden, toch worden daders nooit bestraft. Dat vind ik echt idioot. Zowel de deelnemers van de protesten van FDF als XR hadden gelijk beboet moeten worden, dan was het heel snel afgelopen met demonstreren op levensgevaarlijke plekken.
Ja dus er is schade bij 1 demonstratie. Tijd om het recht voor iedereen af te zwakken. Dat mensen in dat soort simpele onzin blijven trappen zeg. Het zijn fascistische maatregelen om het demonstratierecht naar de knoppen te helpen.quote:Op donderdag 5 juni 2025 01:18 schreef Timwonnacott het volgende:
[..]
Een beetje schade kan, de 1,5 miljoen euro aan schade zoals je nu ziet bij de studenten protesten in Amsterdam niet. Dat gaat veel en veel te ver.
quote:Op donderdag 5 juni 2025 00:24 schreef TAmaru het volgende:
[..]
. Want dit land wordt gegijzeld door asielzoekers. de asielindustrie en de deugers die het zelf goed voor elkaar hebben maar geen oog hebben voor de problemen van minder bedeelde landgenoten.
Maar dan moeten ze dat aanpakken en niet het demonstratierecht inperken.quote:Op donderdag 5 juni 2025 07:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar wel verboden, toch worden daders nooit bestraft. Dat vind ik echt idioot. Zowel de deelnemers van de protesten van FDF als XR hadden gelijk beboet moeten worden, dan was het heel snel afgelopen met demonstreren op levensgevaarlijke plekken.
Wie gaat er bepalen wat een disruptive sit-in is? En geldt dat dan ook voor sit-ins waar de politieke leiding zich wel in kan vinden? Dus geen sit-in voor Palestina, maar wel voor Isreal of omgekeerd?quote:The law introduces stricter penalties for protest-related offences, including property damage and disruptive sit-ins, and grants broader powers to law enforcement. It allows intelligence agents to commit certain crimes for national security purposes without facing prosecution.
Bij de blokkeerfriezen wisten OM en rechters er toch wel raad mee.Toch wel gek he.quote:Op donderdag 5 juni 2025 07:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar wel verboden, toch worden daders nooit bestraft. Dat vind ik echt idioot. Zowel de deelnemers van de protesten van FDF als XR hadden gelijk beboet moeten worden, dan was het heel snel afgelopen met demonstreren op levensgevaarlijke plekken.
En bij de boeren ook totaal niet.quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:34 schreef quo_ het volgende:
[..]
Bij de blokkeerfriezen wisten OM en rechters er toch wel raad mee.Toch wel gek he.
Dat weten we niet, hoeveel schade onder andere het omrijden van ambulances heeft opgeleverd.quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:16 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Hoeveel hebben ze er ondertussen gedaan. Hoeveel doden zijn erbij gevallen, nou wat gevaarlijk.
Daar waren ze goed begonnen. Helaas kwamen de boeren daarna met groot materieel en kwam XR daarna met grote internationale aandacht, bij beide een reden om niet hetzelfde te doen.quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:34 schreef quo_ het volgende:
[..]
Bij de blokkeerfriezen wisten OM en rechters er toch wel raad mee.Toch wel gek he.
Reken maar dat dat uitgebreid uitgemeten zou zijn als daar slachtoffers door gevallen zouden zijn.quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat weten we niet, hoeveel schade onder andere het omrijden van ambulances heeft opgeleverd.
Dus als er een demonstratie verboden is, en met komt toch daar opduiken, dienen die lui aangepakt te worden. Demonstratierecht hoeft daarvoor dus niet te worden ingeperkt.quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:37 schreef Vliegbaard het volgende:
Het is volgens de wet toegestaan om in ieder geval die snelwegblokkades te verbieden en/of te verplaatsen. Daarmee wordt het demonstratierecht niet ontnomen maar blijft wel de volksgezondheid buitenspel.
Aan de andere kant worden ze dan ook weer vrijgesproken omdat "quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:40 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Reken maar dat dat uitgebreid uitgemeten zou zijn als daar slachtoffers door gevallen zouden zijn.
[..]
Dus als er een demonstratie verboden is, en met komt toch daar opduiken, dienen die lui aangepakt te worden. Demonstratierecht hoeft daarvoor dus niet te worden ingeperkt.
Zorg eerst eens dat nu wordt gehandeld volgens de mogelijkheden die er al zijn. Inclusief beboeten en eventueel vastzetten en verhalen van de schade.
Als dat zo is dan is het demonstratierecht een wassen neusquote:Op donderdag 5 juni 2025 08:39 schreef Hanca het volgende:
[..]
Daar waren ze goed begonnen. Helaas kwamen de boeren daarna met groot materieel en kwam XR daarna met grote internationale aandacht, bij beide een reden om niet hetzelfde te doen.
Ik vind dat een vreemde uitspraak. Het zou ontmoedigend moeten werken op mensen die gene deel wensen te nemen aan een demonstratie, maar op mensen die rotzooi wensen te trappen.quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:48 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Aan de andere kant worden ze dan ook weer vrijgesproken omdat "
Het opleggen van straf zou verder ontmoedigend kunnen werken op mensen die hun vrijheid van meningsuiting en vrijheid van vreedzame vergadering willen gebruiken door deel te nemen aan een protestactie."
https://nos.nl/artikel/25(...)-meisje-met-de-parel
Feit blijft dat er een er een glijdende schaal is van legaal demonstreren, illegaal demonstreren, overlast veroorzaken, illegale acties uitvoeren en vernielingen aanbrengen.
En ergens zal er een keer een duidelijke lijn moeten komen.
En dan gaat de belasting op "vermogen" flink omhoog. Die voor bedrijven ook en die belasten dat uiteraard door, aangezien het geen filantropische instellingen zijn.quote:Op donderdag 5 juni 2025 07:34 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Jan modaal verdient 46k, en het belastingpercentage stijgt voor iedere euro boven de 25k. En Jan modaal komt helemaal niet in aanmerking voor allerlei toeslagen.
Ergo -> Meer betalen.
En vervolgens komt de "3e" schijf ipv bij de 76k al op 65k te liggen -> Meer belasting.
En ik altijd maar denken dat de VVD voor minder belasting was.quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:57 schreef Halcon het volgende:
[..]
En dan gaat de belasting op "vermogen" flink omhoog. Die voor bedrijven ook en die belasten dat uiteraard door, aangezien het geen filantropische instellingen zijn.
De VVD zou het vaccin moeten zijn tegen al te dolle vermogensbelastingen of een afgeleide daarvan, maar dat is helaas ook al niet meer zo. Anders zou ik sowieso wel VVD stemmen als dat zo zou zijn.quote:Op donderdag 5 juni 2025 09:01 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
En ik altijd maar denken dat de VVD voor minder belasting was.
De uitspraak geeft prima weer hoe volledig verziekt en gekleurd de rechterlijke macht inmiddels is geworden.quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:54 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind dat een vreemde uitspraak. Het zou ontmoedigend moeten werken op mensen die gene deel wensen te nemen aan een demonstratie, maar op mensen die rotzooi wensen te trappen.
De huidige praktijk werkt ook ontmoedigen, maar dan voor mensen die wel zouden willen demonstreren voor een bepaald doel, maar niet het risico willen lopen om in een dergelijke puinzooi terecht te komen of een demonstratie die wordt overgenomen door een ander doel.
Omdat ze een actie die eigenlijk amper schade opleverde niet bestraffen met levenslang?quote:Op donderdag 5 juni 2025 09:05 schreef quo_ het volgende:
[..]
De uitspraak geeft prima weer hoe volledig verziekt en gekleurd de rechterlijke macht inmiddels is geworden.
Helemaal eens. Alleen doet de rechter hier in Nederland dat dus niet, dat vind ik echt een heel wonderlijke zaak. En je krijgt daardoor dat protesten steeds minder vredig en zonder incidenten verlopen, al die vrijspraken van demonstranten zorgen er voor dat je tijdens een demonstratie blijkbaar boven de wet staat. En dat vind ik zorgelijk.quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:32 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Maar dan moeten ze dat aanpakken en niet het demonstratierecht inperken.
Ik vind iedere demonstratie waarbij iets wordt vernield en inderdaad al die troep die wordt achtergelaten niet oke. Maar ga daar dan mee aan de slag.
Want
[..]
Wie gaat er bepalen wat een disruptive sit-in is? En geldt dat dan ook voor sit-ins waar de politieke leiding zich wel in kan vinden? Dus geen sit-in voor Palestina, maar wel voor Isreal of omgekeerd?
En is het ooit een goed idee om agents het recht te geven om misdaden te plegen "for national security" zonder dat ze aangeklaagd kunnen worden daarvoor?
De genoemde studenteprotesten hierboven waren ook geen studentenprotesten. Dat waren protesten op een universiteit van oa studenten, maar vooral raddraaiers die de boel bewust kwamen ontwrichten. En die moet je aanpakken.
Geen levenslang, wel een passende straf (en daarvoor kent de rechter het wetboek, ik heb zo geen idee wat hier de passende straf is, een boete/taakstraf?).quote:Op donderdag 5 juni 2025 09:09 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Omdat ze een actie die eigenlijk amper schade opleverde niet bestraffen met levenslang?
Overigens quote je maar een klein gedeelte. Als je het gehele artikel goed leest, kom je tot de volgende zaken:quote:Op donderdag 5 juni 2025 08:48 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Aan de andere kant worden ze dan ook weer vrijgesproken omdat "
Het opleggen van straf zou verder ontmoedigend kunnen werken op mensen die hun vrijheid van meningsuiting en vrijheid van vreedzame vergadering willen gebruiken door deel te nemen aan een protestactie."
https://nos.nl/artikel/25(...)-meisje-met-de-parel
Feit blijft dat er een er een glijdende schaal is van legaal demonstreren, illegaal demonstreren, overlast veroorzaken, illegale acties uitvoeren en vernielingen aanbrengen.
En ergens zal er een keer een duidelijke lijn moeten komen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |