Oekraïne weigert ook gewoon om grondgebied weg te tekenen en formeel als Russisch te erkennen. Dat is op zich verstandig, want Poetin gaat een keer dood en wellicht komt er ooit een regering die wel gewoon stopt met imperialisme en een proces van dekolonisatie in gang zet.quote:Op maandag 19 mei 2025 21:50 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja. Maar Oekraine met zijn bondgenoten (de EU) wordt steeds sterker en Rusland wordt steeds zwakker. Dus de tijd werkt in het voordeel van Oekraine. Daarom is het voor Oekraine gunstiger om nu 'vrede' te krijgen, dwz wapenstilstand bij de demarcatielijn. Over een paar jaar liggen de kaarten voor hun gunstiger dan momenteel. Voor Rusland is dat andersom.
Vergelijk het met Risk vroeger. Rusland heeft 30 legers en mag er iedere beurt 2 bijzetten. Oekraine heeft 20 legers en mag er iedere beurt 3 bijzetten. Voor wie is het nu gunstig om af te wachten?
Zijn aanpak was niet perfect maar hij heeft meer actie ondernomen dan veel anderen zouden hebben gedaan.quote:
Ja, ze zijn zeker nuchterder. Maar hun insteek is ook anders, veel meer gericht op het ondersteunen en 'backen' van Oekraine dan op het beeindigen van het conflict door serieus onderhandelen.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:03 schreef ExTec het volgende:
[..]
Die zijn wat nuchterder mbt de kansen om zoiets te realiseren, ipv narcistisch te denken dat hun het wel ff gaan regelen.
kan wel, gaat er minder geld naar sport en cultuur en dat soort dingenquote:Op maandag 19 mei 2025 22:03 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Mwah. 5 procent is volstrekt ondenkbaar omdat je enorm moet ombuigen. Dat red je niet met nullijn en hoger eigen risico.
Trump heeft niks bereikt. Een fatsoenlijke POTUS zou moeten opstaan en zijn rol als leider van de vrije, democratische wereld serieus nemen, in plaats van bij een fascistenstaat als Rusland in de reet kruipen.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:05 schreef -Deluzion- het volgende:
[..]
Zijn aanpak was niet perfect maar hij heeft meer actie ondernomen dan veel anderen zouden hebben gedaan.
Dat snap ik allemaal wel.quote:Op maandag 19 mei 2025 21:58 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik heb wel wat Esten ontmoet, ook militairen en andere mensen uit de veiligheidssector. Haar standpunten zijn voor iemand uit Estland minder verregaand dan dat ze hier lijken.
Voor Estland en de andere Baltische staten is WO2 en de bezetting niet in 1945 geeindigd maar pas in 1991, toen Rusland daar eindelijk vertrok. Ze hebben nog tot 1953!! vanuit de bossen verzet gepleegd tegen de Russen. Let wel, toen kwamen de Duitsers hier alweer gewoon op vakantie!. Dat hele land heeft een collectief trauma en een heel diep wantrouwen tegen de Russen. Dat is voor ons nauwelijks voorstelbaar. Wij hadden ook collectieve haat tegen de Duitsers in WO2, maar die bezetting duurde maar 5 jaar en bovendien was Duitsland daarna verslagen.
Daarom wordt er daar (en ook in Polen en Finland) toch wezenlijk anders tegen Rusland aangekeken dan hier in het Westen. Daar moeten nog heel wat jaren overheen wil dat normaliseren.
Ik denk dat Oekraine in principe wel bereid is te accepteren dat Rusland de Krim houd. Dat ze er zo star in staan is ook omdat je niet voor je onderhandelingsproces begonnen is al gaat toegeven. Rusland doet dat idem met hun eisen.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:05 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Oekraïne weigert ook gewoon om grondgebied weg te tekenen en formeel als Russisch te erkennen. Dat is op zich verstandig, want Poetin gaat een keer dood en wellicht komt er ooit een regering die wel gewoon stopt met imperialisme en een proces van dekolonisatie in gang zet.
Daar zit niet zoveel geld.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:06 schreef sp3c het volgende:
[..]
kan wel, gaat er minder geld naar sport en cultuur en dat soort dingen
overleven we ook wel weer
zit meer geld dan in defensiequote:Op maandag 19 mei 2025 22:08 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Daar zit niet zoveel geld.
3 procent ombuigen gaat verder als de crisis van 2010-2014
Ik vind het ook bijzonder dat iemand met haar standpunt op die functie gekozen is. Had liever een gematigde Spanjaard of Portugees gezien. Dat was ook veel kansrijker geweest met onderhandelen. Of Rutte bijvoorbeeld, die is ook diplomatiek onderlegd.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:08 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat snap ik allemaal wel.
Maar ze heeft een EU functie, en roept: we moeten een nieuwe leider hebben.
Staat er niemand boven haar die haar tot de orde roept? Of mag iedereen zomaar wat raaskallen in de EU?
Ze werkt als rode lap op een stier op het hele conflict. En dat is wanneer diplomatiek nodig is, altijd nadelig.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik vind het ook bijzonder dat iemand met haar standpunt op die functie gekozen is. Had liever een gematigde Spanjaard of Portugees gezien. Dat was ook veel kansrijker geweest met onderhandelen. Of Rutte bijvoorbeeld, die is ook diplomatiek onderlegd.
Ik ben het niet eens. Als leider van een volk moet je er toch minstens enigszins presentabel uitzien en charisma hebben. Putin heeft dat zeker, hij heeft een krachtig, markant gezicht dat autoriteit uitstraalt. En Trump heeft typisch zo n Amerikaans "larger than life" uiterlijk dat mensen aanspreekt. Looks en uitstraling spelen een grote rol in leiderschap.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:07 schreef TLC het volgende:
Damn, zelfs als kleine meisjes zijn ze spuuglelijk
Klopt. Gematigde landen als Spanje of Portugal voelen zich ook niet door haar vertegenwoordigd.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:11 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ze werkt als rode lap op een stier op het hele conflict. En dat is wanneer diplomatiek nodig is, altijd nadelig.
Goede danser ook.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:12 schreef LXIV het volgende:
[..]
Klopt. Gematigde landen als Spanje of Portugal voelen zich ook niet door haar vertegenwoordigd.
Genoeg, dat weet iedereen. plus moet Trump de eU overtuigen waarom sancties opgeheven moeten worden, en dit kan alleen als poetin een reeel plan presenteerd. wat hij dus nog steeds niet doet en wil. Want hij zelf kan niet zoveel bieden aan Rusland behalve ontwikkelingsgeld in bedrijven daar. dit ligt natuurlijk extreem politiek gevoelig ligt, onder een groot deel van de republikeinse achterban. want bedrijven gaan banen in rusland creeren?quote:Op maandag 19 mei 2025 20:50 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Nog meer sancties gaan niet zo veel uithalen.
niemand gaat de Baltics aanvallen dus ze kan doen wat ze wilquote:Op maandag 19 mei 2025 22:14 schreef phpmystyle het volgende:
Kallas gokt erop dat heel Europa de baltics gaat verdedigen, lijkt mij een gewaagd experiment.
Dat laatste kan op den duur gebeuren, maar vast niet op afzienbare en meest aanvaardbare termijn. Het is evident dat er sneller wat moet gebeuren. Wachten op eventuele dood van de heer Poetin en mogelijk daaropvolgende scenario's is niet echt raadzaam in een oorlog die steeds meer doden op alle fronten eist.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:05 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Oekraïne weigert ook gewoon om grondgebied weg te tekenen en formeel als Russisch te erkennen. Dat is op zich verstandig, want Poetin gaat een keer dood en wellicht komt er ooit een regering die wel gewoon stopt met imperialisme en een proces van dekolonisatie in gang zet.
ze verwoord prima wat er spelt en haalt juist bij de wegkijkers willen de wind uit de zeilen.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:11 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ze werkt als rode lap op een stier op het hele conflict. En dat is wanneer diplomatiek nodig is, altijd nadelig.
Hou daar eens mee op. Trump is een sukkel maar heeft geen dubbele agenda met Rusland.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:16 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Genoeg, dat weet iedereen. plus moet Trump de eU overtuigen waarom sancties opgeheven moeten worden, en dit kan alleen als poetin een reeel plan presenteerd. wat hij dus nog steeds niet doet en wil. Want hij zelf kan niet zoveel bieden aan Rusland behalve ontwikkelingsgeld in bedrijven daar. dit ligt natuurlijk extreem politiek gevoelig ligt, onder een groot deel van de republikeinse achterban. want bedrijven gaan banen in rusland creeren?
Dit weet trump ook, sterker nog, alles wijst op trump zijn dubbele agenda met rusland, door telkens te weigeren om rusland ter verantwoording te roepen, maar hij heeft totaal geen macht in dit geheel.
en de baltics worden gewoon verdedigd, navo landen zijn massaal aan het optuigen omdat daar het conflict als eerst zal open breken aan land of polen via Witrusland.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:17 schreef sp3c het volgende:
[..]
niemand gaat de Baltics aanvallen dus ze kan doen wat ze wil
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |