Was ook een reactie op de problemen in de weimar republiek, de hang naar het sterke belle epoque Duitsland van na de eenwording, het Pruisische superieuriteitsgevoel wat gekrengd was na het verlies van De Grote Oorlog.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:42 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Zeker. Maar het nazisme was een reactie op de uitwassen van het communisme.
Kwaadaardig maar wel onwijs effectief. Hamas zit verweven tussen de burgerbevolking, dus onderscheid maken tussen burger en Hamas-terrorist kost tijd en expertise. Als je er gewoon voor zorgt dat mensen niet genoeg voedsel krijgen, zullen ze op een gegeven moment dood gaan OF eieren voor hun geld kiezen en proberen te verkassen.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:41 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Heel eerlijk begrijp ik sommige dingen totaal niet vanuit dat perspectief.
Risico op burgerslachtoffers snap ik nog, het weg willen krijgen van Hamas 100%.
De expansiedrift snap ik, maar vind ik wel verwerpelijk.
Alleen het bewust uithongeren van een burgerbevolking, die nergens naar toe kan. Daarvan zou toch iedereen moeten weten dat het kwaadaardig is, en bovendien volledig in strijd met het internationaal en oorlogsrecht?
Is al 100x uitgelegd. Demonstreren is alleen zinnig als dat ook tot iets kan leiden, zoals een Nederlandse regering die een andere houding aanneemt ten opzichte van een land. In al die andere conflicten is de houding van de Nederlandse regering precies zoals die demonstranten wensen.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:45 schreef HowardRoark het volgende:
Dat is simpelweg niet het geval, want bij andere conflicten zien we ook niet dergelijke reacties. Het gaat mensen erom wie het doet. Als dit een niet-Joods land was, bijvoorbeeld Syrië of zo dat in strijd was met de Palestijnen zou men er de schouders er voor ophalen. Dan had het immers niet de intersectionele karakteristieken voor sommigen om zich druk over te maken.
Zalig zijn de onwetenden.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:45 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Volgens mij was er geen onderscheid in de ideologie tussen Slaven, Joden en Roma in minderwaardigheid, maar ik heb Mein Kampf gelukkig niet gelezen.
Dan zou men zich ook afkeren van Hamas?quote:Waar Yesilgöz in meegaat is betogers en protestanten direct anti-semitisme aanslijten, terwijl de realiteit is dat verreweg het grootste deel tegen elke vorm van rassenhaat en onderdrukking is.
Is dat zo? Toen Saoedi-Arabië Jemen helemaal de moeder bombardeerde was de houding van de Nederlandse regering precies zoals een demonstrant dat wenst? Nigga, please.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:53 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Is al 100x uitgelegd. Demonstreren is alleen zinnig als dat ook tot iets kan leiden, zoals een Nederlandse regering die een andere houding aanneemt ten opzichte van een land. In al die andere conflicten is de houding van de Nederlandse regering precies zoals die demonstranten wensen.
Het zijn gewoon je verzinseltjes om het maar niet te hoeven hebben over of je het uithongeren van een volk moet steunen.
Het is misleiding omdat als een ander conflict van alle media, influencers, universiteiten, politieke partijen en praatgroepjes dezelfde aandacht zou krijgen men daarover woest zou zijn.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:48 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dus?
Waarom is dat misleiding? je doet alsof het een keuze is tussen: '0 fuck geven, of om alles evenveel geven'. In die situatie kom je toch nooit? gaat overigens ook voor niemand op hier. Want bij volledige apathie, zou je niet eens een opinie kunnen vormen over dit conflict. Dus iedereen geeft op een bepaalde niveau om de situatie Israel - Palestijnse gebieden/Gaza.
Nogmaals: waarom is dat misleiding? waar zit de misleiding? vanuit wie? je ziet een complot?quote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:00 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Het is misleiding omdat als een ander conflict van alle media, influencers, universiteiten, politieke partijen en praatgroepjes dezelfde aandacht zou krijgen men daarover woest zou zijn.
Ze zijn dus niet apathisch maar wel gestuurd in hun onwetendheid. En zich verdiepen in de historie willen ze evenmin.
Mensen worden behoorlijk gehersenspoeld door onze anti-israel demonisering propaganda van onze staatszender en DPG kranten. Zo ging dat in de jaren '30 dus ook; mensen hersenspoelen met haat propaganda. Dat werkt blijkbaar. Het is zo erg dat hele gewone brave burgers op een gegeven moment die shit echt gaan geloven en ook gaan haten. Who knew.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:10 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat is dus het punt. Social justice warriors zijn niet "leuk" en hebben geen "leuk" leven. Het feit dat ze demonstreren is een reflectie van hun innerlijke onrust, gecombineerd met een vleugje narcisme.
Dit aangewakkerd door propagandisten etc.
De uitspraken van minister Katz bijvoorbeeldquote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:46 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Goed punt, waarom laten alle omringende Arabische en Islamitische landen deze mensen niet toe? Egypte bijvoorbeeld. Die zeiden aan het begin van de oorlog al geen Palestijnen te willen opvangen. En welke expansiedrift heb je het precies over?
[..]
Ik zou de geschiedenisboeken er nog maar eens bijpakken dan.
Ja dat doen ze ook, maar dat weet jij inmiddels ook wel.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:56 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Zalig zijn de onwetenden.
[..]
Dan zou men zich ook afkeren van Hamas?
Pertinent onwaar. Als je bijvoorbeeld bij XR gaat kijken zie je ook gewoon Soedanese en Congolese vlaggen, dat heeft niks te maken met anti-semitisme.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:45 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
We kunnen dus ook concluderen dat pro-Palestijnse sympathisanten antisemiet zijn? Wat trouwens in genoeg gevallen ook zo is, helemaal als het om de Islamitische gemeenschappen aankomt.
[..]
Dat is simpelweg niet het geval, want bij andere conflicten zien we ook niet dergelijke reacties. Het gaat mensen erom wie het doet. Als dit een niet-Joods land was, bijvoorbeeld Syrië of zo dat in strijd was met de Palestijnen zou men er de schouders er voor ophalen. Dan had het immers niet de intersectionele karakteristieken voor sommigen om zich druk over te maken.
[..]
Als het gaat om dit gebied onleefbaar maken als de onnodig slachtoffers en het afknijpen van hulp mag je bij de Palestijnse beleidsmakers zijn. Als mensen immers een gebied volledig gebruiken voor terrorisme en daar systematisch een land mee aanvallen, dan kan het wel eens zijn dat dat gebied op een gegeven moment ontmanteld wordt. Dat is nu het geval en dat is volledig te wijten aan het gedrag en de intenties van de Palestijnen zelf.
Lijkt me niet dat je daar psycholoog voor dient te zijn (mag ik hopen althans).quote:
Bronnetje dan maar Howard? Als je het beter weet.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:46 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik zou de geschiedenisboeken er nog maar eens bijpakken dan.
Misleiding hoeft geen bewust proces te zijn he. Het betekent verkeerd gestuurd. Bij een bepaald momentum kan iedereen meesurfen met de golf zonder dat daar direct een puppetmaster achter zit.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:02 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Nogmaals: waarom is dat misleiding? waar zit de misleiding? vanuit wie? je ziet een complot?
En het neemt niet weg dat er geen enkele ruimte is in het oorlogsrecht voor het uithongeren van een burgerbevolking.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 09:51 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Kwaadaardig maar wel onwijs effectief. Hamas zit verweven tussen de burgerbevolking, dus onderscheid maken tussen burger en Hamas-terrorist kost tijd en expertise. Als je er gewoon voor zorgt dat mensen niet genoeg voedsel krijgen, zullen ze op een gegeven moment dood gaan OF eieren voor hun geld kiezen en proberen te verkassen.
Een probleempje: Hamas lijkt zelf de voorraden goed voor elkaar te hebben. Dus bij een etnische zuivering + bezetting, wordt Gaza een soort vietnam in het klein.
Prima, kom maar met een bronnetjequote:
Oorlogsrecht is geen natuurwet. Amerika heeft sancties tegen ICC. ICC kan nauwelijks meer werk verzetten.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:16 schreef Fretwork het volgende:
[..]
En het neemt niet weg dat er geen enkele ruimte is in het oorlogsrecht voor het uithongeren van een burgerbevolking.
Misleiding is per definitie een bewust proces.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:16 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Misleiding hoeft geen bewust proces te zijn he. Het betekent verkeerd gestuurd. Bij een bepaald momentum kan iedereen meesurfen met de golf zonder dat daar direct een puppetmaster achter zit.
Wat versta je onder een oprecht hart?quote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:12 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Niemand die daar met een oprecht hart staat te demonstreren is pro-Hamas. Als die er zijn is het een kleine groep mensen met een eigen subdoel.
Je kunt ook jezelf hebben misleid. Misleid betekent letterlijk verkeerd gestuurd.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:20 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Misleiding is per definitie een bewust proces.
Mensen die niet komen om te relschoppen. Maar mensen die daar staan om op te komen voor mensen waarmee ze niks te maken hebben.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:23 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Wat versta je onder een oprecht hart?
Zelf zou ik denken alle middelen heiligen het doel en welke partij is nou echt goed bezig met Free Palestina?
Grok even als bron gepakt voor een goede samenvatting. Vraag die ik heb gesteld is "what was the racial hierarchy among the inferior races in Nazi Germany" Er is maar voor één volk de Nuremberg Laws opgesteld, op basis van biologie. Zelfs bekeerde Joden, niet praktiserende Joden moesten eraan geloven. Dat was gewoon een continuering van het reeds bestaande antisemitisme dat wijdverspreid was in Franse en Duitse intellectuele kringen in de 19e eeuw en bij de Katholieke Kerk.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:17 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Prima, kom maar met een bronnetje
En oprecht hè, want ik kom geen goede bronvermeldingen tegen.
quote:In Nazi Germany, the racial hierarchy was rooted in the ideology of Aryan supremacy, which placed "Nordic" or "Aryan" Germans at the top as the "master race." Other races and ethnic groups were deemed inferior, with varying degrees of dehumanization and persecution. The hierarchy wasn't always explicitly detailed in a single document but was evident in Nazi policies, propaganda, and actions. Below is the general racial hierarchy of groups considered "inferior" based on Nazi ideology and practices:
Jews:Viewed as the ultimate enemy and the most "inferior" race.Portrayed as a global threat, responsible for economic, social, and moral decay (e.g., through antisemitic tropes like "world conspiracy").Subject to the harshest persecution: stripped of citizenship (Nuremberg Laws, 1935), forced into ghettos, and systematically murdered in the Holocaust (approximately 6 million killed).
Romani (Sinti and Roma):Considered racially "impure" and socially undesirable, often equated with criminality.Targeted for sterilization, internment, and extermination. Estimates suggest 200,000–500,000 Romani were killed in the Porajmos (Romani genocide).
Slavs (e.g., Poles, Russians, Ukrainians, Serbs):Regarded as "subhuman" (Untermenschen) and racially inferior to Aryans.Seen as a labor pool for the Reich or obstacles to German expansion (Lebensraum). Poles and Russians faced brutal occupation, forced labor, and mass killings (e.g., intelligentsia purges).Some Slavic groups (e.g., Croats) were occasionally treated better due to political alliances.
Black People and People of African Descent:Deemed racially inferior and "primitive" in Nazi propaganda.Small populations in Germany (e.g., Afro-Germans from colonial legacies) faced discrimination, sterilization, and internment. Mixed-race individuals (e.g., "Rhineland Bastards") were particularly targeted.Less systematically persecuted due to their smaller numbers but still marginalized.
Asians and Other Non-Europeans:Generally considered inferior but less ideologically significant due to limited contact.Asians (e.g., Japanese) were sometimes spared harsh treatment due to political alliances (e.g., Axis powers), but individuals in Germany could face discrimination.Other non-European groups (e.g., Middle Easterners, Indians) were rarely mentioned but implicitly ranked below Aryans.
Mixed-Race Individuals (Mischlinge):People of partial Jewish or other "inferior" ancestry were categorized (e.g., "half-Jews" or "quarter-Jews") under the Nuremberg Laws.Faced varying degrees of discrimination, from employment restrictions to forced labor, depending on their "blood percentage."
Additional Notes:Eugenics and Disability: The Nazis also targeted people with disabilities (regardless of race) as "inferior" through programs like Aktion T4, which killed over 200,000 disabled individuals.
Ideological Flexibility: The hierarchy could shift for political convenience (e.g., aligning with Japan or certain Slavic groups like Slovaks).Implementation: The hierarchy was enforced through laws, propaganda, education, and violence, with the SS and Gestapo playing key roles. This hierarchy fueled the Nazis' genocidal policies, with Jews and Romani facing the most systematic extermination, while others endured occupation, enslavement, or marginalization. If you need more details on specific groups or policies, let me know!
Dat is echt niet zo'n grote groep als jij wilt doen geloven. Dat hebben we bijvoorbeeld ook gezien aan de appgroep van de UvA studenten waar Hamas gewoon openlijk werd bewierookt.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:12 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Ja dat doen ze ook, maar dat weet jij inmiddels ook wel.
Niemand die daar met een oprecht hart staat te demonstreren is pro-Hamas. Als die er zijn is het een kleine groep mensen met een eigen subdoel.
Dat zal misschien eens voorkomen maar dat valt in het niet bij de Palestijnse troep die daar wordt omarmd.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:13 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Pertinent onwaar. Als je bijvoorbeeld bij XR gaat kijken zie je ook gewoon Soedanese en Congolese vlaggen, dat heeft niks te maken met anti-semitisme.
Ik vind het al bijzonder dat je hiernaar vraagt.quote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:14 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Bronnetje dan maar Howard? Als je het beter weet.
Is nog steeds een bewust proces. Als het onbewust zou zijn, dan weet jij namelijk helemaal niet of jij niet degene bent die is misleidquote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:25 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Je kunt ook jezelf hebben misleid. Misleid betekent letterlijk verkeerd gestuurd.
Ja Wikipedia zegt het ook, maar zonder daadwerkelijke bronvermelding, evenals statements op fora. Een large language model is natuurlijk een nog veel slechtere bronquote:Op vrijdag 16 mei 2025 10:29 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Grok even als bron gepakt voor een goede samenvatting. Vraag die ik heb gesteld is "what was the racial hierarchy among the inferiors in Nazi Germany" Er is maar voor één volk de Nuremberg Laws opgesteld, op basis van biologie. Zelfs bekeerde Joden, niet praktiserende Joden moesten eraan geloven. Dat was gewoon een continuering van het reeds bestaande antisemitisme dat wijdverspreid was in Franse en Duitse intellectuele kringen in de 19e eeuw en bij de Katholieke Kerk.
[..]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |