En bij de dodenherdenking van 2018 was er man die aandacht wilde voor de slachtoffers van Churchill. Hij liet een reclamevliegtuigje met de tekst "Herdenk ook de Churchill-doden" over het land vliegen, en 's avonds ging hij naar de Dam en hield tijdens de 2 minuten stilte en spandoek "Churchill massamoordenaar" omhoog.quote:Op donderdag 24 april 2025 19:57 schreef Harvest89 het volgende:
Met demonstreren op 4 mei kom je wel in de aandacht.
Jaren terug was er zo'n gast die ook op de dam wou schreeuwen vanwege de slachtoffers in kolonies.
Dat de rest van je familie is uitgemoord, is nooit een excuus om niet dankbaar te hoeven zijn aan die mensen die offers gebracht hebben en risico's hebben gelopen om je dat lot te besparen.quote:Op donderdag 24 april 2025 22:41 schreef Sweet_Jane het volgende:
Maar dankbaarheid? Echt wtf? Stel, je zat als kind ondergedoken, maar je hele familie is omgekomen in Bergen Belsen, dan mag je echt wel wat ambigue gevoelens hebben tegenover de rest van de wereld. Je klinkt als JD Vance die in Zelensky’s gezicht begint te schreeuwen: “Did you say thank you? You come in here but you didn’t even thank America.”
Tja, die ambtenaren hebben hiervan geleerd dat het misschien toch wel goed is om op te staan tegen genocide.quote:Op donderdag 24 april 2025 22:52 schreef Nober het volgende:
[ x ]
https://x.com/ReneDercksen/status/1915508493450125771
Graag gedaan.quote:Op donderdag 24 april 2025 16:28 schreef viagraap het volgende:
[..]
Een randmening op dit forum is een compliment. Al helemaal als jij het zegt.
Koekoek.quote:Op donderdag 24 april 2025 22:31 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Reken er maar op dat een heleboel mensen inderdaad apathisch zijn geworden. De zionisten hebben de holocaust veel te lang en veel te vaak misbruikt als een soort "free out of jail card" om hun misdaden tegen de Palestijnen te rechtvaardigen en om critici van de staat Israel de mond te snoeren.
Het zal wellicht niemand verbazen, maar ik ben inmiddels ook behoorlijk apathisch geworden. Niet alleen om het misbruik van de holocaust voor zionistische propaganda, maar vooral ook omdat de herinnering aan de holocaust maar al te vaak gepaard gaat met het aanpraten van een schuldgevoel aan de Nederlandse bevolking en het verwijt dat de Nederlanders te weinig zouden hebben gedaan om de joden te helpen. Er zijn twee redenen waarom dat mij is gaan irriteren.
Er wordt geoordeeld over de Nederlanders alsof de Nederlanders wisten wat er met de gedeporteerde joden ging gebeuren. In werkelijkheid wist bijna niemand dat. De holocaust was juist zodanig georganiseerd dat zo weinig mogelijk mensen wisten wat het uiteindelijke lot van de joden was. Ook binnen de joodse gemeenschap werd de ernst van de situatie onderschat. Zo ging slechts een klein deel van de joden überhaupt op zoek naar een onderduikadres.
Er wordt geoordeeld over de Nederlanders alsof de Nederlanders in staat waren om veel meer voor de joden te doen. De meeste Nederlanders waren tijdens de bezettingstijd ook maar bezig met overleven. Vooral tijdens de hongerwinter heeft Nederland het heel zwaar gehad. Naar schatting rond 20 duizend Nederlanders zijn toen omgekomen door honger en kou. De impliciete suggestie dat mensen die zelf maar moeten zien te overleven op tulpenbollen en rauwe suikerbieten, in staat zouden zijn om een joodse onderduiker te eten te geven, vind ik een enorme brutaliteit.
Nog een punt dat me irriteert is het gebrek aan dankbaarheid vanuit de joodse gemeenschap aan die Nederlanders die wel veel hebben gedaan om joden te helpen. Er wordt maar al te gemakkelijk voorbij gegaan aan het feit dat het niet niks was om een joodse onderduiker in huis te nemen. Je gaf ten eerste een stuk privacy op. Verder was er altijd het gevaar van verraad of ontdekking, en er stonden behoorlijk zware straffen op hulp aan joden. En dan moest je de joodse onderduiker ook nog te eten geven. Daar moest je dan ook maar aan zien te komen en dat was niet gemakkelijk, want alle levensmiddelen werden gerantsoeneerd. Om een joodse ondeduiker eten te geven moest je dus ofwel zelf en met je eigen gezin minder eten zodat je voedsel uitspaarde voor de onderduiker, ofwel je moet contacten hebben met een verzetsgroep die je van vervalse of buitgemaakte bonkaarten voorzag, of je moest het op de zwarte markt kopen maar dan betaalde je natuurlijk de hoofdprijs
Als de Nederlandse bevolking totaal onverschillig was geweest met betrekking tot het lot van de joden, dan was het percentage joden dat omgebracht werd nog een stukje hoger dan 75%. Bijna iedere jood die de bezettingstijd heeft overleefd, heeft dat te danken aan Nederlanders die daar offers voor gebracht hebben en risico's voor hebben gelopen. Tegenover die groep Nederlanders mogen de joden wel wat meer dankbaarheid tonen.
Het gebrek aan dankbaarheid is er overigens niet altijd geweest. Kort na de bevrijding nam een groep joden die de bezettingstijd hadden overleefd, het initiatief tot oprichting van een monument ter ere van die Nederlanders die joden geholpen hadden, en zamelden daarvoor geld in.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Monument_van_Joodse_Erkentelijkheid
Helaas distantieert de joodse gemeenschap zich van dit monument.
quote:Op donderdag 24 april 2025 22:43 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
En bij de dodenherdenking van 2018 was er man die aandacht wilde voor de slachtoffers van Churchill. Hij liet een reclamevliegtuigje met de tekst "Herdenk ook de Churchill-doden" over het land vliegen, en 's avonds ging hij naar de Dam en hield tijdens de 2 minuten stilte en spandoek "Churchill massamoordenaar" omhoog.
In de jaren daarvoor schreef hij gemeentes aan waar een straat of plein naar Churchill is vernoemd, maar kreeg bijna nooit antwoord.
https://www.parool.nl/nie(...)-voor-niks~bd4d13c1/
quote:Hij is arabist, werkte een groot deel van zijn loopbaan voor handelsbedrijven in Noord-Afrika, is nu gepensioneerd. Bleef ongehuwd en kinderloos. Reist en leest veel, heeft geen televisie ('pure indoctrinatie') en is activistisch. Zo is hij actief voor het Palestina-comité.
2025, alle mogelijkheden om dingen uit te zoeken en nog steeds falen. Gooi jezelf weg.quote:Op donderdag 24 april 2025 23:01 schreef Sweet_Jane het volgende:
[..]
Tja, die ambtenaren hebben hiervan geleerd dat het misschien toch wel goed is om op te staan tegen genocide.
Het is helaas al gebleken dat de politie alles registreert en dat je in de problemen kunt komen vanwege demonstreren, ook als je geen strafbare feiten begaat. Verder is een vlag nog altijd geen geweld wat mij betreft. Als we op 4 mei inderdaad alle Nederlandse oorlogslachtoffers herdenken moeten we de Nederlandse vlag ook maar afkeuren dan, immers genoeg nazaten van Indonesiërs die aan Nederlandse oorlogsmisdaden ten prooi gevallen zijn die er aanstoot aan kunnen nemen. Of is het dan ineens heel anders?quote:Op donderdag 24 april 2025 19:22 schreef Fannie het volgende:
[..]
Het gaat er om wat die vlag uitdraagt! Ben je nou echt zo dom?
En gezichtsbedekkende kleding is alleen maar laf! en voor sneuneuzen!
Dus iemand heeft ongelijk omdat hij volgens jou een triest leven leidt? Zo kennen we domrechts weer.quote:
Er is geen genocide. De enige partij die een genocide zouden willen plegen zijn de Palestijnen zelf. Wat reden genoeg is om je ook niet druk te maken over slachtoffers aan die kant.quote:Op donderdag 24 april 2025 23:01 schreef Sweet_Jane het volgende:
[..]
Tja, die ambtenaren hebben hiervan geleerd dat het misschien toch wel goed is om op te staan tegen genocide.
Die sneue pogingen van sommigen om de holocaust te associëren met het democratische Israël en hun recht op zelfbeschikking. Ik walg er oprecht van.quote:Op donderdag 24 april 2025 23:01 schreef Sweet_Jane het volgende:
[..]
Tja, die ambtenaren hebben hiervan geleerd dat het misschien toch wel goed is om op te staan tegen genocide.
Het is een fucking palliewappie activist dus die neem ik bij voorbaat niet serieus met zijn geouwehoer over Churchill tijdens onze NATIONALE dodenherdenking. Echt flikkerstraal toch op.quote:Op vrijdag 25 april 2025 11:19 schreef viagraap het volgende:
Dus iemand heeft ongelijk omdat hij volgens jou een triest leven leidt? Zo kennen we domrechts weer.
Hier zijn vorig jaar de stoepen nog volledig vernieuwd. Struikelstenen zijn uitgegraven, zorgvuldig opgeborgen en daarna weer teruggeplaatst.quote:Op donderdag 24 april 2025 18:51 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Maak je maar geen zorgen. Het kan misschien honderd jaar duren, maar ooit komt er wel een tijd dat men de herinnering aan die tijd niet meer zo belangrijk vindt. Als er tegen die tijd een moment komt dat de straat opengebroken wordt, bijvoorbeeld omdat de riolering vernieuwd moet worden, dan zal de gemeente er wel voor kiezen om die Stolpersteine niet meer terug te zetten. En die messing plaatjes met de tekst worden dan gewoon omgesmolten.
Te lang geleden, denk ik, maar dan nog....stel dat ze dat wel zouden doen, dan herdenken ze Fransen die in een oorlog in Frankrijk zijn omgekomen.quote:Op donderdag 24 april 2025 19:54 schreef Harvest89 het volgende:
Tot in eeuwigheid is erg lang he.
Wanneer herdenken ze in Frankrijk de Gallische oorlog?
Wanneer herdenken ze in Duitsland de 30 jarige oorlog?
Noem er nog eens een paar dan?quote:Op donderdag 24 april 2025 20:15 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
Hoe verschrikkelijk de holocaust ook was, de holocaust was beslist niet uniek in de geschiedenis. Dat zou jij als Belg toch moeten weten.
Churchill kan niet tegelijk goede en slechte dingen gedaan hebben? Waarom wind je je zo enorm op over dat idee? Ben je bang voor feiten? We kunnen van Hitler toch ook zeggen dat het wel chill is dat hij zoveel snelwegen heeft neergelegd, dan kan andersom zoiets toch ook gewoon prima?quote:Op vrijdag 25 april 2025 13:00 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het is een fucking palliewappie activist dus die neem ik bij voorbaat niet serieus met zijn geouwehoer over Churchill tijdens onze NATIONALE dodenherdenking. Echt flikkerstraal toch op.
Er zijn in de geschiedenis vele genocides en andere massamoorden geweest, en daarvan was de holocaust er één van. Bij de meeste genocides woonde het slachtoffervolk in hun eigen woongebied in een etnisch homogene samenleving. Daarentegen woonden de joden verspreid over Europa tussen de Europese volkeren. Klassieke methoden voor genocide, zoals het vergiftigen van waterbronnen, het vernietigen van voedselvoorraden en voedselgewassen, of het verspreiden van dodelijke virussen en bacteriën, waren voor de holocaust dus onbruikbaar. Wat dat betreft neemt de holocaust wel een bijzondere plaats in tussen alle genocides, omdat de wijze van uitvoering verschillend was. Maar voor mij betekent dat niet dat de holocaust ineens zo veel erger was dan andere genocides.quote:Op donderdag 24 april 2025 22:33 schreef Sweet_Jane het volgende:
Dit hoort niet bij het leven: mensen efficiënt bij elkaar drijven op een centraal punt. Mensen in een trein proppen als een stel beesten, of nee, niet als een stel beesten, want van je vee wil je dat het de rit overleeft. Mensen daarna in kampen stoppen en, terwijl je het keurig bijhoudt op naam en nummer, mensen vergassen, want dan heb je er zelf ook minder last van om mensen te doden.
De medische experimenten van nazi dokters op joodse gevangenen waren ook niets nieuws. De Geallieerden deden dat ook met bevolkingsgroepen die ze minderwaardig vonden, de Verenigde Staten met de Afro-Amerikanen, Canada met de First Nations en Australië met de Aboriginals. De experimenten die nazi dokters uitvoerden op joodse gevangen waren aanleiding om regels op de stellen waar medische experimenten op mensen aan moeten voldoen, de Code van Neurenberg. Kennelijk moeten eerst joden slachtoffer worden van een bepaald onrecht voordat men in het zogenaamde beschaafde westen inziet dat het een onrecht is.quote:Op donderdag 24 april 2025 22:33 schreef Sweet_Jane het volgende:
Misschien pak je er ook nog eens wat mensen uit voor wat onderzoek, goedkoper dan laboratoriumratten, en misschien zijn je onderzoeksresultaten net wat meer toepasbaar op je eigen soort, want ze zijn natuurlijk niet helemaal zoals gewone mensen.
Pas op straks word je ervan beticht iets tegen het Westen of witte mannen te hebbenquote:Op vrijdag 25 april 2025 18:16 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Er zijn in de geschiedenis vele genocides en andere massamoorden geweest, en daarvan was de holocaust er één van. Bij de meeste genocides woonde het slachtoffervolk in hun eigen woongebied in een etnisch homogene samenleving. Daarentegen woonden de joden verspreid over Europa tussen de Europese volkeren. Klassieke methoden voor genocide, zoals het vergiftigen van waterbronnen, het vernietigen van voedselvoorraden en voedselgewassen, of het verspreiden van dodelijke virussen en bacteriën, waren voor de holocaust dus onbruikbaar. Wat dat betreft neemt de holocaust wel een bijzondere plaats in tussen alle genocides, omdat de wijze van uitvoering verschillend was. Maar voor mij betekent dat niet dat de holocaust ineens zo veel erger was dan andere genocides.
[..]
De medische experimenten van nazi dokters op joodse gevangenen waren ook niets nieuws. De Geallieerden deden dat ook met bevolkingsgroepen die ze minderwaardig vonden, de Verenigde Staten met de Afro-Amerikanen, Canada met de First Nations en Australië met de Aboriginals. De experimenten die nazi dokters uitvoerden op joodse gevangen waren aanleiding om regels op de stellen waar medische experimenten op mensen aan moeten voldoen, de Code van Neurenberg. Kennelijk moeten eerst joden slachtoffer worden van een bepaald onrecht voordat men in het zogenaamde beschaafde westen inziet dat het een onrecht is.
Een berucht geval van een onethisch experiment op mensen was de Tuskegee Study of Untreated Syphilis in the Negro Male, dat van 1932 tot 1972 duurde. Op zich begon het experiment vrij onschuldig. Bestaande behandelingen tegen syfilis waren weinig effectief en gaven veel bijwerkingen, en medici vroegen zich oprecht af of je syfilis niet beter onbehandeld kon laten. De deelnemers aan het experiment werden niet geïnformeerd dat ze syfilis hadden, en toen in 1947 de peniciline op de markt kwam en een effectief middel tegen syfilis bleek, kregen ze geen peniciline. En ondanks dat de werkwijze van het experiment op een aantal punten gewoon in strijd was met de Code van Neurenberg, bleven ze er tot 1972 mee doorgaan.
quote:Op zaterdag 26 april 2025 21:43 schreef Sweet_Jane het volgende:
In de Volkskrant staat een mooi opinie-artikel van een van de organisatoren van de alternatieve herdenking. Zij beschrijft mooi de argumenten en ze gaat zelfs in op de rol van Nederlandse ambtenaren tijdens WO II. Echt een aanrader. Auteur is Angelique Eijpe.
Dat heeft jouw hobbyclub ook, is de hele raison d'etre.quote:Op zaterdag 26 april 2025 13:37 schreef viagraap het volgende:
[..]
Pas op straks word je ervan beticht iets tegen het Westen of witte mannen te hebben
quote:Op vrijdag 25 april 2025 17:17 schreef viagraap het volgende:
[..]
Churchill kan niet tegelijk goede en slechte dingen gedaan hebben? Waarom wind je je zo enorm op over dat idee? Ben je bang voor feiten? We kunnen van Hitler toch ook zeggen dat het wel chill is dat hij zoveel snelwegen heeft neergelegd, dan kan andersom zoiets toch ook gewoon prima?
Je zou maar eens iets lezen dat niet in je eigen clubblad staat. Straks ga je nog proberen je in te leven in andermans standpunten ook. Dat moeten we inderdaad niet hebben.quote:Op zaterdag 26 april 2025 21:49 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]![]()
![]()
![]()
De Volkskrant, al een tijdje de spreekbuis voor de Ummah.
Wat was het weer een gezellige Iftar.
Ik heb geen clubbladen.quote:Op zaterdag 26 april 2025 21:58 schreef Sweet_Jane het volgende:
[..]
Je zou maar eens iets lezen dat niet in je eigen clubblad staat. Straks ga je nog proberen je in te leven in andermans standpunten ook. Dat moeten we inderdaad niet hebben.
Mensen zijn klaar met dat soort oikofobie.quote:Op zaterdag 26 april 2025 21:58 schreef Sweet_Jane het volgende:
[..]
Je zou maar eens iets lezen dat niet in je eigen clubblad staat. Straks ga je nog proberen je in te leven in andermans standpunten ook. Dat moeten we inderdaad niet hebben.
Dat is die ex-ambtenaar die Israël wil opheffen toch?quote:Op zaterdag 26 april 2025 21:43 schreef Sweet_Jane het volgende:
In de Volkskrant staat een mooi opinie-artikel van een van de organisatoren van de alternatieve herdenking. Zij beschrijft mooi de argumenten en ze gaat zelfs in op de rol van Nederlandse ambtenaren tijdens WO II. Echt een aanrader. Auteur is Angelique Eijpe.
Jodenhaat is weer helemaal hip sinds een paar geneusringde paarsharige UvA-studenten postkoloniale niet-westerse kunstwetenschappen een keer met de iftar hebben meegedaan.quote:Op zaterdag 26 april 2025 22:01 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Dat is die ex-ambtenaar die Israël wil opheffen toch?
Als op internet durven stellen dat ik de beweegredenen achter de alternatieve herdenking begrijp me een useful idiot maakt dan so be it. Ik spreek mijn weerzin over het doden en uithongeren van onschuldige burgers, hulpverleners en kinderen uit omdat dat aansluit bij mijn principes, niet om een wit voetje te halen bij welke organisatie dan ook. Liever een useful idiot voor de partij die afgeslacht wordt dan een useful idiot voor de partij die het slachten doet.quote:Op zaterdag 26 april 2025 21:59 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik heb geen clubbladen.
Ik lees alles van Joop tot Geenstijl.
Sinds ik weet dat je verontwaardiging vooral afhangt van hoe functioneel je leven verder is, neem ik al dit geouwehoer met een mijn zout. Maar echt, doe een lol en ga 4 mei me een Palestina-vlag staan zwaaien. Salafistisch Nederland ziet je vooral als useful idiot.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |