Almere is zeer gewild, alles gaat ver boven de vraagprijs weg. Als je dit maar de halve basis waard vindt post dan svp wat je een volledige basis waard vindt. Zit een eerste hypotheek op bij met een bedrijf wat al een tijd aktief is. PS ik woon ook in Almere buitenquote:Op vrijdag 25 april 2025 12:22 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dank.
In eerste indruk geen onaardig project. Eigenlijk is het gewoon een woonhuis met de mogelijkheid van bedrijf aan huis (nr.40). Wel komt zowel de taxatiewaarde als de aankoopprijs mij vrij hoog over in vergelijking met vergelijkbare verkochte woningen alsmede de woz waarde. Dit in combinatie met de vrij korte looptijd, aflossingsvrij en korting op de vergoedingsrente bij vervroegde aflossing maakt mij wat terughoudend. Zelf denk ik erover om hem voor max mijn halve basisbedrag mee te nemen.
Andere hierover nog een mening?
https://vestamakelaars.nl/woning/w-m-dudokstraat-50-52/
https://www.livestylemake(...)9329918ca9a649db447/
Sterkte @Mohamed91Spices. Hou vol! Goed bezig en w.m.b. blijven we supporten!quote:Op vrijdag 25 april 2025 12:42 schreef Mohamed91Spices het volgende:
hopen ook dan weer op jullie support.
Volgens mij heb ik aangegeven wat voor mij de minpunten van het project zijn.quote:Op vrijdag 25 april 2025 12:33 schreef Fredericm het volgende:
Als je dit maar de halve basis waard vindt post dan svp wat je een volledige basis waard vindt.
Als deze punten beter zouden zijn zou dit mijn inleg kunnen verhogen.quote:Wel komt zowel de taxatiewaarde als de aankoopprijs mij vrij hoog over in vergelijking met vergelijkbare verkochte woningen alsmede de woz waarde. Dit in combinatie met de vrij korte looptijd, aflossingsvrij en korting op de vergoedingsrente bij vervroegde aflossing maakt mij wat terughoudend.
Almere is vaak voorzichtig de woz waarde. Bij mij is die 20% onder de reële verkoopwaarde. Scheelt de gemeente veel bezwarenquote:Op vrijdag 25 april 2025 12:57 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Volgens mij heb ik aangegeven wat voor mij de minpunten van het project zijn.
[..]
Als deze punten beter zouden zijn zou dit mijn inleg kunnen verhogen.
In de desbetreffende straat zie ik nog geen vergelijkbare woningen die voor prijzen a de taxatiewaarde verkocht zijn maar misschien heb jij aanvullende info?
Bedankt voor de extra update.quote:Op vrijdag 25 april 2025 12:42 schreef Mohamed91Spices het volgende:
Beste investeerders,
Allereerst dank voor de aanmoedigende berichten hier op het forum, maar ook de berichten die wij rechtstreeks in de mailbox ontvangen. Zoals ik eerder in onze update van eind december / begin januari had aangegeven, moeten we helaas nog even doorbijten in een periode van krappe liquiditeit. Gelukkig hebben we met HCN een constructieve oplossing gevonden. Om speculaties te voorkomen, wil ik graag nog iets meer achtergrondinformatie geven. Ik begrijp volkomen dat HCN in hun berichtgeving kiest voor een discrete benadering. Er is dan ook niets gelogen in het bericht, we zijn inderdaad (te) snel gegroeid en hebben hoge aflosverplichtingen. Maar er is helaas meer. Zoals de meeste van jullie weten zijn wij, net als veel horecabedrijven een familiebedrijf. In ons eerste en grootste restaurant in Rotterdam, 91 Spices, heeft mijn schoonmoeder altijd een belangrijke rol gespeeld. Sommige investeerders zijn tijdens het verzilveren van de incentive ook door haar ontvangen. Helaas is twee jaar geleden slokdarmkanker bij haar ontdekt en zijn we na een lang en intensief traject van chemo's, operaties en bestralingen de strijd aan het verliezen. Er is nu geen behandeling meer mogelijk. Dit maakt niet alleen (tijdelijk) het ondernemen iets lastiger, we hebben er daarom ook voor gekozen om bijvoorbeeld het project in Gouda minder prioriteit te geven. Het loopt wel uiteraard door, zo wordt onze keuken ter waarde van 90k begin juni geleverd en geïnstalleerd. Maar gezien de onzekere tijden de komende maanden is het niet zeker of we voor of na de zomer open zullen gaan.
Zoals sommige investeerders al terecht opmerkten, we hebben inderdaad veel afgelost in een korte tijd. We zijn ook van 1 zaak voor covid naar 8 lokaties nu gegaan. Maar soms moet je ook pas op de plaats maken en tijd nemen voor verlies. Namens ons gezin wil ik onze waardering en dank uitspreken voor jullie geduld en de constructieve samenwerking die we hebben met HCN en haar investeerders.
We hopen snel terug te komen met nieuwe campagnes en hopen ook dan weer op jullie support.
Groet,
Mohamed
Uit hobby heb ik een uitdraai bij het Kadaster opgevraagd. Daaruit blijkt dat nummer #42 een paar jaar geleden al voor een soortgelijk bedrag van eigenaar is gewisseld. En 50-52 ook. Helaas valt de vergelijkbare woning van #6 buiten het postcodegebied.quote:Op vrijdag 25 april 2025 12:59 schreef Fredericm het volgende:
[..]
Almere is vaak voorzichtig de woz waarde. Bij mij is die 20% onder de reële verkoopwaarde. Scheelt de gemeente veel bezwaren
Kijk, dat is mooie informatie!quote:Op vrijdag 25 april 2025 13:26 schreef djtiesto8 het volgende:
[..]
Uit hobby heb ik een uitdraai bij het Kadaster opgevraagd. Daaruit blijkt dat nummer #42 een paar jaar geleden al voor een soortgelijk bedrag van eigenaar is gewisseld. En 50-52 ook. Helaas valt de vergelijkbare woning van #6 buiten het postcodegebied.
Tegelijkertijd wel opvallend dat nummer 50-52 twee jaar geleden nog is verkocht voor ¤400.000 en nu voor ¤562.000. Dat is een forse stijging.
[ link | afbeelding ]
Ik neem hem mee. Zekerheden zijn prima, de prijzen in Almere gaan inderdaad steady omhoog en dat zie ik daar minder snel veranderen dan op andere plekken in Nederland. Daarnaast zijn de cijfers ook meer dan prima, dus ik durf het wel aan.quote:Op vrijdag 25 april 2025 12:22 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dank.
In eerste indruk geen onaardig project. Eigenlijk is het gewoon een woonhuis met de mogelijkheid van bedrijf aan huis (nr.40). Wel komt zowel de taxatiewaarde als de aankoopprijs mij vrij hoog over in vergelijking met vergelijkbare verkochte woningen alsmede de woz waarde. Dit in combinatie met de vrij korte looptijd, aflossingsvrij en korting op de vergoedingsrente bij vervroegde aflossing maakt mij wat terughoudend. Zelf denk ik erover om hem voor max mijn halve basisbedrag mee te nemen.
Andere hierover nog een mening?
https://vestamakelaars.nl/woning/w-m-dudokstraat-50-52/
https://www.livestylemake(...)9329918ca9a649db447/
eens, dat de woz waarde het laatste jaar weer gezakt is komt in mijn omgeving ook regelmatig voor dus is misschien niet zo bijzonderquote:Op vrijdag 25 april 2025 13:46 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Kijk, dat is mooie informatie!
Dan ga ik mijn inleg vergogen naar mijn basis bedrag.
Overigens wel bijzonder dat bij nr. 42 de woz waarde inderdaad omhoog ging naar 530k om een jaar later weer te zakken naar 479k.
Bedankt voor de extra info
Nmm biedt het weiland weinig zekerheid. Als zometeen de helft van de boeren moet stoppen zal dat minder waarde krijgen. Blijft over de 2e hypotheek op het woonhuisquote:Op vrijdag 25 april 2025 14:28 schreef Horsemen het volgende:
Nieuw project via Collin met een 1e en een 2e hypotheek:
V.O.F. de Oude Pomp
¤ 175.000 | 7,0 % rente | 36 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/v-o-f-de-oude-pomp/
Als er iemand toevallig een linkje heeft dan hou ik mij aanbevolen.
Wat mij betreft een prima project voor een inleg. Jammer dat de (netto) rente wel erg laag is.
Mmm, in Groningen/Friesland hoeft vast de helft van de boeren niet te stoppen. Als het überhaupt al tot zulke percentages komt.quote:Op vrijdag 25 april 2025 15:51 schreef Fredericm het volgende:
[..]
Nmm biedt het weiland weinig zekerheid. Als zometeen de helft van de boeren moet stoppen zal dat minder waarde krijgen. Blijft over de 2e hypotheek op het woonhuis
Percentage voor mij te laag. Heb andere visie op landbouwgrond: grond is schaars en zal alleen maar schaarser worden. De boeren die vooral zullen moeten stoppen zijn 'boeren met uitsluitend varkensstallen die 100% van het voer inkopen en alle mest moeten afvoeren.quote:Op vrijdag 25 april 2025 15:56 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Mmm, in Groningen/Friesland hoeft vast de helft van de boeren niet te stoppen. Als het überhaupt al tot zulke percentages komt.
Percentage voor mij ook te laag, grond houd normaal wel waarde, flink stuk zakken niet uitgesloten natuurlijk. Zie echter meer gevaar als ze het tijdje na aankoop gaan verhuren voor iets anders dan paarden , dan zakt de waarde.quote:Op vrijdag 25 april 2025 17:20 schreef Crowdyfunder het volgende:
[..]
Percentage voor mij te laag. Heb andere visie op landbouwgrond: grond is schaars en zal alleen maar schaarser worden. De boeren die vooral zullen moeten stoppen zijn 'boeren met uitsluitend varkensstallen die 100% van het voer inkopen en alle mest moeten afvoeren.
Onze bekende heeft ook nog wat SIG jes oa Leidsegracht, Spaarnwouder in Haarlem & de Middenweg in A'dam, nog ff think about itquote:Op donderdag 24 april 2025 14:43 schreef nostra het volgende:
Nog een linkje naar vastgoedtransformatie van een welbekende.
en ook nog op diverse andere forums, wel een beetje veel allemaal hoewel hij wel een behoorlijke trackrecord heeftquote:Op vrijdag 25 april 2025 17:59 schreef peterc het volgende:
[..]
Onze bekende heeft ook nog wat SIG jes oa Leidsegracht, Spaarnwouder in Haarlem & de Middenweg in A'dam, nog ff think about it
Neem hem ook basis mee, vnl obv de zekerheid van 1e hypo op een courante bedrijfswoning/ruimte. Deze zal nog wel in waarde stijgen. Enige "zorg" is dat er geen aflossing gedurende de looptijd plaatsvindt en dus geen extra ¤ruimte ontstaat tussen hoogte lening <> waarde OG (dan behoudens de waarde stijging hiervan). Een deel aflossing was nog beter geweest, maar dat zal er blijkbaar niet in zitten. Hij zal attent op zijn cash-positie moeten zijn. Mocht het een failure worden om wat voor reden ook, dan zal het eventuele loss vanwege het OG beperkt zijn.quote:Op vrijdag 25 april 2025 13:49 schreef eenjongen... het volgende:
[..]
Ik neem hem mee. Zekerheden zijn prima, de prijzen in Almere gaan inderdaad steady omhoog en dat zie ik daar minder snel veranderen dan op andere plekken in Nederland. Daarnaast zijn de cijfers ook meer dan prima, dus ik durf het wel aan.
Hier het linkjequote:Op vrijdag 25 april 2025 14:28 schreef Horsemen het volgende:
Nieuw project via Collin met een 1e en een 2e hypotheek:
V.O.F. de Oude Pomp
¤ 175.000 | 7,0 % rente | 36 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/v-o-f-de-oude-pomp/
Als er iemand toevallig een linkje heeft dan hou ik mij aanbevolen.
Wat mij betreft een prima project voor een inleg. Jammer dat de (netto) rente wel erg laag is.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 25 april 2025 11:08 schreef Jaco078 het volgende:
Linkje
aankoop bedrijfspand; huur naar koopHeb hem helemaal bekeken, ziet er goed uit.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Alleen de meneer is geen Nederlander, lost niks af, en in het achterhoofd met de meneer Meerzorg blijf ik tegenwoordig van zo'n projecten af.
Al was het een Eskimo, een 1e hypotheek daar komt ie niet onderuit als het mis gaat.quote:Op zaterdag 26 april 2025 20:49 schreef quepos het volgende:
[..]
Heb hem helemaal bekeken, ziet er goed uit.
Alleen de meneer is geen Nederlander, lost niks af, en in het achterhoofd met de meneer Meerzorg blijf ik tegenwoordig van zo'n projecten af.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |