Kleine aanvulling hierop: van project 320 - L*t & D**n, ook van deze groep, is in januari 2025 de laatste aflossing nog gedaan.quote:Op donderdag 24 april 2025 13:43 schreef Soulfreak het volgende:
[..]
Dat zien we over 2 maanden wel weer. Misschien is de verwachting dat dan het restaurant in Gouda eindelijk open kan gaan zodat er daar ook geld verdiend kan worden.
Het Amsterdamse restaurant is de eerste die geheel afgelost zal worden, moet als ik het goed zie nog 12 maanden aflossing betalen.
Voor het andere lopende project van hem ( acht en twintig BeVe) is de splitsingsvergunning vorige week verleend dus daarvan zijn aflossingen te verwachten over een week of 5 als de inzagetermijn verstreken is.quote:Op donderdag 24 april 2025 14:43 schreef nostra het volgende:
Nog een linkje naar vastgoedtransformatie van een welbekende.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.B + L Excl*sive.
de onroerend goed muzikant J K**lyquote:Op donderdag 24 april 2025 14:43 schreef nostra het volgende:
Nog een linkje naar vastgoedtransformatie van een welbekende.
10 dagen na aflossing storting in wallet is best lang.quote:24-04-2025
Beste investeerder,
Je hebt geīnvesteerd in het project Badhoevelaan 80 in Badhoevedorp. De hypotheek is op 15-04-2025 vervroegd afgelost.
quote:Concreet betekent dit voor u dat in mei of juni 2025:
• Het openstaande leenbedrag inclusief reguliere rente geheel wordt voldaan uit verkoop van het onroerend goed;
• De extra vergoedingsrente van 6 maanden wordt gereduceerd tot 1,5 maand;
• De automatische voorziening van 75% volledig vrijvalt ten gunste van uw portefeuille-rendement.
Ik vind het zeker prima. Had dit zelfs al eerder verwacht. Op korte termijn geeft het hem wat lucht. Op langere termijn zou het verlengen van de looptijden ook een optie zijn maar wat ingewikkelder misschien.quote:Op donderdag 24 april 2025 13:24 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
De vraag is alleen of twee maanden uitstel de problemen oplossen. Maar goed ze zullen in ieder geval de problemen niet verergeren en over twee maanden zien we wel weer hoe de vlag er voor staat. Zal vermoedelijk wel een hobbelige rit blijven tot hij tenminste weer een van zijn leningen totaal heeft afgelost. de man is van goede wil dus het zal uiteindelijk wel goed komen.
Feit is wel - en dat klopt ook vanuit zijn powerpoint - in relatief korte tijd meer dan 1 miljoen euro afloste. Dat is toch wel prijzenswaardig, vind ik! Is wat anders dan die bullitleningen waarbij de rente zelfs in depot wordt meegefinancierd.quote:Op donderdag 24 april 2025 14:02 schreef zeeland6 het volgende:
[..]
De ronkende power point presentaties dat alles koek en ei is ten spijt. Ik zwijg er maar verder over.
quote:Beste investeerder,
Wij hebben de volledige termijn van de maand maart van De heer K. Bl**uw 2 met leningnummer 00048728 nog niet ontvangen. De termijn van maart hebben wij wel op uw rekening courant bijgeschreven.
De betaling van maart wordt gecorrigeerd omdat deze door de ondernemer niet voldaan is.
Hierdoor komt de feitelijke situatie weer overeen met uw administratie.
Het oorspronkelijke leenbedrag bedroeg ¤ 680.000,- per september 2024. Het openstaande leenbedrag bedraagt op dit moment ¤ 676.808,50 (exclusief rente en kosten). Voor een overzicht van de verstrekte zekerheden en voorwaarden verwijzen wij u naar de pitch.
Het dossier is overgedragen aan een intensief beheer adviseur.
Wij informeren u zodra er nieuwe relevante informatie beschikbaar is.
Ik had het al een beetje verwacht,. betaling had zaterdag al bijgeschreven moeten zijn en dat was niet gebeurd.quote:Op donderdag 24 april 2025 17:24 schreef nostra het volgende:
Aflossingsvrij na vier maanden al in gebreke, dat doe je knap.
[..]
quote:Hierbij informeren wij u graag over de actuele stand van zaken in het dossier rondom geldnemer J*st
*sc*p*, leningnummer 2**71.
De geldnemer heeft inmiddels aangegeven de onderliggende woning – waarop wij een tweede
hypotheekrecht houden – te willen verkopen en hiermee een deel van de achterstanden in te lossen.
Wij kunnen dit voorstel thans niet accepteren, met name vanwege het gebrek aan inzicht in de
verwachte verkoopopbrengst en de structurele aflossingscapaciteit van de onderneming.
Sedert medio 2024 is er geen rente of aflossing meer voldaan. Ondanks herhaalde verzoeken is tot
op heden geen concreet, onderbouwd voorstel ontvangen dat perspectief biedt op volledige
terugbetaling. Wij hebben de geldnemer nu verzocht uiterlijk 2 mei a.s. aanvullende financiële
informatie aan te leveren, ter voorbereiding op een fysiek overleg en de te nemen vervolgstappen.
Rente is betaald t/m gisteren, dus het zal wel niet helemaal kloppen die 15/4. Wat ik wel mis is de rente tot einddatum, immers:quote:Op donderdag 24 april 2025 15:28 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
10 dagen na aflossing storting in wallet is best lang.
en het is nog iets meer dan 3 maanden tot de einddatum (4 augustus).quote:De Geldlener heeft de mogelijkheid om vervroegd af te lossen:
Bij een algehele aflossing binnen de rentevaste periode is de Geldlener verplicht een boete te betalen
overeenkomstig 6 maanden rente, zoals vastgelegd in de hypotheekakte. Is de resterende termijn korter
dan 6 maanden, dan geldt de boete over de resterende periode tot het einde van de rentevastperiode.
In het geval van een gebroken maand wordt het aantal dagen daarvan meegerekend. Daarnaast brengt
SamenInGeld administratiekosten in rekening.
Wanneer de aflossing binnen 3 maanden voor de rentevast- of renteherzienings- datum valt, is dit boetevrij
mogelijk. SamenInGeld brengt Geldlener wel administratie kosten in rekening.
Wat voor goede reden zou daarvoor kunnen zijn? Ik vind die omschrijving van GvE erg onduidelijk..............quote:Op donderdag 24 april 2025 18:35 schreef KrekelJapie het volgende:
Weigering verkoop eigen woning door GvE
[..]
Als ik het allemaal goed lees, zowel in project info als in de van toeassing zijnde av versie 11 mei 2022, zou de volledige rente betaald moeten worden. De aflosdatum was namelijk korter dan 6 maanden en langer dan 3 maanden voor de einddatum, heeft iemand SIG hier al op gewezen?quote:Op donderdag 24 april 2025 18:38 schreef gaanmetdiebanaan het volgende:
[..]
Rente is betaald t/m gisteren, dus het zal wel niet helemaal kloppen die 15/4. Wat ik wel mis is de rente tot einddatum, immers:
[..]
en het is nog iets meer dan 3 maanden tot de einddatum (4 augustus).
Ik ken de hele situatie niet, maar ik lees dat er blijkbara geen minimala opbrengst kan worden afgesproken, dus als verkoper het met de koper (mogelijk vriendje en/of familie?) op een akkoortje gooit en zorgt dat net de eerste hypotheek afgelost kan worden heeft gve het nakijken, Dat zullen ze niet met zoveel woorden communiceren, maar dat is bij "vrijwillige"verkoop wel het risico dat je als tweede hypotheek houder loopt als je daar vooraf geen heldere afspraken (dus minimaal voorrecht behouden om verkoop te blokkeren als opbrengst niet marktconform/te laag is) vooraf over maakt.quote:Op donderdag 24 april 2025 18:56 schreef obligataire het volgende:
[..]
Wat voor goede reden zou daarvoor kunnen zijn? Ik vind die omschrijving van GvE erg onduidelijk..............
Ik heb SIG gevraagd om een correctie of toelichting.quote:Op donderdag 24 april 2025 19:37 schreef tnhb het volgende:
[..]
Als ik het allemaal goed lees, zowel in project info als in de van toeassing zijnde av versie 11 mei 2022, zou de volledige rente betaald moeten worden. De aflosdatum was namelijk korter dan 6 maanden en langer dan 3 maanden voor de einddatum, heeft iemand SIG hier al op gewezen?
Kan hier wel mee instemmen. Ben blij voor alle partijen dat het zo is opgelost. Hoop dat mevrouw er uiteindelijk nog redelijk is uitgekomen. Kan me herinneren dat ze een behoorlijke overwaarde uit een verkocht woonhuis in de zaanstreek alseigengeld had ingebracht bij aanvang van het project.quote:
In dit geval was misschien een langere aflossingsvrije termijn beter geweest voor de ondernemer. Of het nu 2 of 6 maanden aflossingsvrij is maakt voor ons dan ook weinig meer uit en dan kan er wat meer vlees op de botten komen.quote:Op donderdag 24 april 2025 16:38 schreef obligataire het volgende:
[..]
Ik vind het zeker prima. Had dit zelfs al eerder verwacht. Op korte termijn geeft het hem wat lucht. Op langere termijn zou het verlengen van de looptijden ook een optie zijn maar wat ingewikkelder misschien.
Was er eentje van Valentino. Samen met Marissa. Ik hoop dat zij er zonder al te veel schade is kunnen uitstappen.quote:Op donderdag 24 april 2025 15:28 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
10 dagen na aflossing storting in wallet is best lang.
In de powerpoint werd juist specifiek genoemd dat er qua liquiditeit nog uitdagingen zullen blijven bestaan de komende tijd. Wel pas op een van de laatste pagina's, misschien ben je niet zover gekomen?quote:Op donderdag 24 april 2025 14:02 schreef zeeland6 het volgende:
[..]
De ronkende power point presentaties dat alles koek en ei is ten spijt. Ik zwijg er maar verder over.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 25 april 2025 11:08 schreef Jaco078 het volgende:
Linkje
aankoop bedrijfspand; huur naar koopDank.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
In eerste indruk geen onaardig project. Eigenlijk is het gewoon een woonhuis met de mogelijkheid van bedrijf aan huis (nr.40). Wel komt zowel de taxatiewaarde als de aankoopprijs mij vrij hoog over in vergelijking met vergelijkbare verkochte woningen alsmede de woz waarde. Dit in combinatie met de vrij korte looptijd, aflossingsvrij en korting op de vergoedingsrente bij vervroegde aflossing maakt mij wat terughoudend. Zelf denk ik erover om hem voor max mijn halve basisbedrag mee te nemen.
Andere hierover nog een mening?
https://vestamakelaars.nl/woning/w-m-dudokstraat-50-52/
https://www.livestylemake(...)9329918ca9a649db447/
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |