Het maakt dan idd niet veel meer uit in welke markt je zit. Alles is gekoppeld, als de US gaat...quote:
quote:Op zaterdag 1 januari 2022 13:02 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
In principe heb je maar weinig nodig, een ETF is al een pakket aandelen op zichzelf dus er zit al spreiding in.
Ik denk dat je aan bijvoorbeeld alleen een Vanguard S&P500 ETF al meer dan genoeg hebt om te spreiden.
Zelf zit ik daarnaast nog in Nasdaq en AEX met een wat kleiner percentage.
Ik zat de eerste maanden ook in een hele stapel ETF's maar die heb ik langzamerhand "opgeruimd" tot ik er nog 3 over had.
Aandelen heb ik wel (omdat het leuk is) maar het valt niet mee om de rendementen van zo'n ETF te verslaan.
Uiteraard zit je met S&P500 en Nasdaq vooral op de Amerikaanse markt gefocust, aan de andere kant: als daar de boel crasht, gaat het wereldwijd ook vrijwel altijd mis.
Ik pak deze er nog een keer bij: de uiteindelijke rendementen verschillen wel maar qua pieken en dalen maakt het niet veel uit; gaat 1 markt, dan gaat alles.
[ afbeelding ]
Hier ook duidelijk te zien:
[ afbeelding ]
Mensen mensen het is pas verlies als je het verkoopt. Gewoon houden en in 2029 lachen we er weer om.quote:
Ja, vooral je erfgenamen als je lang genoeg wachtquote:Op maandag 7 april 2025 09:55 schreef paardendokter het volgende:
[..]
Mensen mensen het is pas verlies als je het verkoopt. Gewoon houden en in 2029 lachen we er weer om.
Wat zei die?quote:Op maandag 7 april 2025 09:56 schreef TornadoDK het volgende:
Had maar netjes geluisterd naar Warren buffet god.
De schade kan best groter zijn, vertrouwen is bij beleggers weg in Trump z'n beleid.quote:Op maandag 7 april 2025 09:56 schreef Patroon het volgende:
Het kan ook gigantisch fluctureren met zo iemand als Trump. Volgende week kan hij weer een DEAL maken en is alles weer rustig.
Prima toch? Dan is je horizon alleen maar langer.quote:Op maandag 7 april 2025 09:56 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ja, vooral je erfgenamen als je lang genoeg wacht
quote:Warren Buffett defended his massive $300 billion cash pile in February. Now he doesn't have to.
Ja, voor nu is het goed dat je bent uitgestapt. Ik zit er sinds 2017 in en sta nog steeds overall op winst..maar moet niet teveel zulke dagen er meer bij hebben.quote:Op maandag 7 april 2025 09:58 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
De schade kan best groter zijn, vertrouwen is bij beleggers weg in Trump z'n beleid.
Dat kan nog wel minimaal 4 jaar dooretteren.
Zelf denk ik dat we onder Trump geen ATH voor de markten meer gaan zien.
En aangezien ik was uitgestapt rond de ATH is het mss prima om het even uit te zitten... ?
Dat aandelen veel te duur waren en niet de moeite om te kopen. Hij was volgens mij de afgelopen maanden ook flink aan het verkopen.quote:
Sta nog steeds op x5 ofzo genotquote:Op maandag 7 april 2025 09:35 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Freefall maatje.
Weer bijkopen voor 2030 @:wereldgozer
Ach, op zich zijn zelfs nu de koersen nog te hoog...quote:Op maandag 7 april 2025 09:54 schreef Patroon het volgende:
[..]
Dat denk ik ook...eigenlijk voelden wij het ook aan komen, anders hadden we het er thuis niet over. Maar het probleem is als je uitstapt, dan word ik juist nerveus...wanneer stap ik weer in om niet de boot te missen.
Ja, op zich kan de S&P500 nog wel 1.000 punten zakken en historisch nog steeds redelijk "op koers liggen".quote:Op maandag 7 april 2025 10:06 schreef paardendokter het volgende:
[..]
Ach, op zich zijn zelfs nu de koersen nog te hoog...
Nee deze groep 3 politiek heeft lekker veel zinquote:
Je moet ook niet volledig beleggen in shitcoinsquote:Op maandag 7 april 2025 10:20 schreef ISVV het volgende:
Jezus, 85% van m'n winst is verdampt. Zit er pas een jaar of zes in
Futures:quote:Op maandag 7 april 2025 10:12 schreef onlogisch het volgende:
Benieuwd naar de Dow Jones en Nasdaq vanmiddag
Is ook totaal niet het gevalquote:Op maandag 7 april 2025 10:23 schreef SuperNeger het volgende:
[..]
Je moet ook niet volledig beleggen in shitcoins
Heb niet zo veel verstand van ETF's maar -85% is volgens mij niet helemaal de bedoeling zeker niet na 6 jaar. Ben je elke keer erin en eruit aan het stappen aan de hand van emotie of zo?quote:Op maandag 7 april 2025 10:26 schreef ISVV het volgende:
[..]
Is ook totaal niet het gevalflink deel beslaat de stabielere ETF's zelfs. Crypto heb ik nog niet eens naar gekeken.
Flow maar kopen dan.quote:Op maandag 7 april 2025 09:31 schreef Faraday01 het volgende:
Na een half uur zijn er nog steeds niet overal koersen van en de spread is bij sommige ETF's enorm. Alleen al de angst gaat een enorm effect hebben op bestedingen. Nog los van de heffingen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Hij heeft het over 85% van de winst, niet 85% van de waardequote:Op maandag 7 april 2025 10:28 schreef SuperNeger het volgende:
[..]
Heb niet zo veel verstand van ETF's maar -85% is volgens mij niet helemaal de bedoeling zeker niet na 6 jaar. Ben je elke keer erin en eruit aan het stappen aan de hand van emotie of zo?
oh lol ik dacht zn portfolioquote:Op maandag 7 april 2025 10:29 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Hij heeft het over 85% van de winst, niet 85% van de waarde
Misschien zeggen we dat over 3 maanden wel weerquote:Op maandag 7 april 2025 10:32 schreef Solispolar het volgende:
Als ik nog een pak geld zou hebben liggen dan zou ik het wel weten hoor.. Dit is een unieke kans om in te kopen.
Een redelijk realistische angst is natuurlijk dat dit ontaardt in iets nog veel ergers, een totale beurscrash, wereldoorlogen etc. en dat alles dan nog verder instort. Maar ja, het is sowieso een beter moment om in te kopen dan vorige weekquote:Op maandag 7 april 2025 10:32 schreef Solispolar het volgende:
Als ik nog een pak geld zou hebben liggen dan zou ik het wel weten hoor.. Dit is een unieke kans om in te kopen.
ach dat jAh MaAr dIt kEeR iS aNdErS roepen ze bij elke beurscrash. Toch herstelt het zich op termijn altijd weer.quote:Op maandag 7 april 2025 10:34 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Een redelijk realistische angst is natuurlijk dat dit ontaardt in iets nog veel ergers, een totale beurscrash, wereldoorlogen etc. en dat alles dan nog verder instort. Maar ja, het is sowieso een beter moment om in te kopen dan vorige week
We/men zeggen/zegt ook al jaren dat de koersen en de huizenprijzen nu wel heel hoog staan. En op de een of andere manier weet je nu al welke inkomensgroepen hier het meeste last van gaan hebben. Hint: dezelfde die niet of nauwelijks geprofiteerd hebben van bomen tot in den hemel.quote:Op maandag 7 april 2025 10:34 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Misschien zeggen we dat over 3 maanden wel weer
Als dat zo is dan is geld sowieso het meest ondergeschikt van alle middelenquote:Op maandag 7 april 2025 10:34 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Een redelijk realistische angst is natuurlijk dat dit ontaardt in iets nog veel ergers, een totale beurscrash, wereldoorlogen etc. en dat alles dan nog verder instort. Maar ja, het is sowieso een beter moment om in te kopen dan vorige week
Normalcy bias heet dit.quote:Op maandag 7 april 2025 10:42 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
ach dat jAh MaAr dIt kEeR iS aNdErS roepen ze bij elke beurscrash. Toch herstelt het zich op termijn altijd weer.
De huizenmarkt vind ik toch echt anders. Daar is het simpel; te weinig aanbod en teveel vraag. Nou snap ik dat de beurs in feite ook zo werkt, maar daar is veel meer invloed op uit te oefenen. Zowel positief als negatief.quote:Op maandag 7 april 2025 10:42 schreef viagraap het volgende:
[..]
We/men zeggen/zegt ook al jaren dat de koersen en de huizenprijzen nu wel heel hoog staan. En op de een of andere manier weet je nu al welke inkomensgroepen hier het meeste last van gaan hebben. Hint: dezelfde die niet of nauwelijks geprofiteerd hebben van bomen tot in den hemel.
Hij is niet afgelopen nacht ingezet. Hij is al dagen aan de gang.quote:Op maandag 7 april 2025 11:02 schreef Vliegbaard het volgende:
Kan iemand nu duiden waarom deze crash pas afgelopen nacht is ingezet?
Ik beleg ook meer voor mijn kinderen dan voor mijzelf om eerlijk te zijn.quote:Op maandag 7 april 2025 09:56 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ja, vooral je erfgenamen als je lang genoeg wacht
Zoals Black-Death stelt, dat begon vorige week al, maar vrijdag waren een aantal Aziatische beurzen dicht (heel toevallig)quote:Op maandag 7 april 2025 11:02 schreef Vliegbaard het volgende:
Kan iemand nu duiden waarom deze crash pas afgelopen nacht is ingezet?
Dat is een nobel strevenquote:Op maandag 7 april 2025 11:16 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Ik beleg ook meer voor mijn kinderen dan voor mijzelf om eerlijk te zijn.
Ja dat begon inderdaad vorige week, maar vannacht is het pas los gebarsten. Als de aziaten vrijdag vrij waren dan is dat een logisch gevolg wel. Maar eigenlijk nog steeds vraag ik me af waarom de paniek in Europa zo groot is.quote:Op maandag 7 april 2025 11:17 schreef Sabata het volgende:
[..]
Zoals Black-Death stelt, dat begon vorige week al, maar vrijdag waren een aantal Aziatische beurzen dicht (heel toevallig)
Zal wel iets met Trump te maken hebben..quote:Op maandag 7 april 2025 11:21 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Ja dat begon inderdaad vorige week, maar vannacht is het pas los gebarsten. Als de aziaten vrijdag vrij waren dan is dat een logisch gevolg wel. Maar eigenlijk nog steeds vraag ik me af waarom de paniek in Europa zo groot is.
Zegt het enige land dat ooit Artikel 5 heeft ingeroepen. Je zou bijna hopen op een situatie waarin hij de hulp van anderen weer keihard nodig heeft.quote:Op maandag 7 april 2025 11:24 schreef Perrin het volgende:
[..]
Zal wel iets met Trump te maken hebben..
[ x ]
Alleen als ze extra liquiditeit hebben. Anders is het enkel portfolios aanpassen.quote:Op maandag 7 april 2025 11:57 schreef monkyyy het volgende:
De grootste tragedie is dat alle superinvestors pas vanaf April gaan kopen, dus dat hun 13f's voor Q2 pas halverwege augustus beschikbaar worden.
Ja na de pincode kom ik weer terug op hetzelfde scherm iddquote:Op maandag 7 april 2025 13:01 schreef Farenji het volgende:
Nu kan ik ook al niet meer inloggen in degiro. Anderen wel? Op dit soort momenten ga ik daar van alles van denken.
Wat een call zegquote:Op maandag 7 april 2025 09:59 schreef TAmaru het volgende:
[..]
die heeft in februari toch alles verkocht ...
Lijkt me onzinnig, trouwens die swap lines zijn het manaat van de Fed, niet van de US administratie. Het zou tevens het einde van de dollar als reservemunt bevestigen en inluiden. De goudprijs zal dan tevens exploderen omdat er nog geen geloofwaardig alternatief is, nog de Yuan, nog de euro.quote:Op maandag 7 april 2025 11:56 schreef Perrin het volgende:
Dat wordt de Moeder van alle Chantages..
[ x ]
Cardano @Elanquote:Op maandag 7 april 2025 13:41 schreef polquito1971 het volgende:
Als iemand nu met 15k zou kunnen instappen. Wat zou je die persoon adviseren. Waarin en wanneer?
Advies = er is geen goed advies.quote:Op maandag 7 april 2025 13:45 schreef polquito1971 het volgende:
[..]
Dit is je advies? 1 aandeel en zonder uitleg? Ik bedoelde het serieus he
BTC, maar omdat dit topic over de reguliere beurs gaat zou ik zeggen defensieaandelen omdat daar de komende jaren heel veel Europees overheidsgeld heen gaat. Maakt je ook als belegger wat minder vatbaar voor de hysterie die aan de overkant van de plas allemaal aan de gang is.quote:Op maandag 7 april 2025 13:41 schreef polquito1971 het volgende:
Als iemand nu met 15k zou kunnen instappen. Wat zou je die persoon adviseren. Waarin en wanneer?
Voor defensie aandelen ben je al veel te laat. De lucht is er al uit.quote:Op maandag 7 april 2025 13:49 schreef Elan het volgende:
[..]
BTC, maar omdat dit topic over de reguliere beurs gaat zou ik zeggen defensieaandelen omdat daar de komende jaren heel veel Europees overheidsgeld heen gaat. Maakt je ook als belegger wat minder vatbaar voor de hysterie die aan de overkant van de plas allemaal aan de gang is.
Je vraagt specifiek 1 aandeel dan zou ik zeggen kies SAAB, BAE, LDO of Rheinmetall
Ik had er misschien bij moeten zeggen ... voor de lange termijn als aanvulling op een mager pensioenquote:Op maandag 7 april 2025 13:49 schreef Elan het volgende:
[..]
BTC, maar omdat dit topic over de reguliere beurs gaat zou ik zeggen defensieaandelen omdat daar de komende jaren heel veel Europees overheidsgeld heen gaat. Maakt je ook als belegger wat minder vatbaar voor de hysterie die aan de overkant van de plas allemaal aan de gang is.
Je vraagt specifiek 1 aandeel dan zou ik zeggen kies SAAB, BAE, LDO of Rheinmetall
Zou niet nu in één keer instappen maar gespreid over een jaar elke maand of elke week iets investeren (DCA) .
Je jaarruimte maximaliseren.quote:Op maandag 7 april 2025 13:57 schreef polquito1971 het volgende:
[..]
Ik had er misschien bij moeten zeggen ... voor de lange termijn als aanvulling op een mager pensioen
BTC heb ik al wat bijgekocht.
Waarom denk je dat? Er gaan hoe dan ook miljarden overheidsgeld heen de komende jaren dus de verwachting is dat die bedrijven het gewoon goed zullen doen .quote:Op maandag 7 april 2025 13:53 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Voor defensie aandelen ben je al veel te laat. De lucht is er al uit.
quote:Op maandag 7 april 2025 14:00 schreef Elan het volgende:
[..]
Waarom denk je dat? Er gaan hoe dan ook miljarden overheidsgeld heen de komende jaren dus de verwachting is dat die bedrijven het gewoon goed zullen doen .
Verder zijn het gewoon enorm onzekere tijden als zoals ik al in het andere topic postte een veilig aandeel als Shell waar tal van pensioenfondsen in zitten in een week tijd bijna 20% verliest kun je eigenlijk alles verwachten qua volatiliteit.
Hoe weet je zo zeker dat het allemaal al is ingeprijsd?quote:Op maandag 7 april 2025 14:06 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Kijk nu eens naar rheinmetall 1800% gestegen in 5 jaar. Die 800 miljard is allang en breed ingeprijsd. De lucht is er al uit. De meute huppelt alleen maar weer op de hype erachter aan. Het is nu maar de vraag hoeveel er terechtkomt van die 800 miljard welke enkel en alleen nog maar als plannen zijn gepresenteerd. We weten allemaal hoe stroperig de EU is.
Buffett had het weer goed gezien.quote:Op maandag 7 april 2025 11:57 schreef monkyyy het volgende:
De grootste tragedie is dat alle superinvestors pas vanaf April gaan kopen, dus dat hun 13f's voor Q2 pas halverwege augustus beschikbaar worden.
30 steady groei aandelen in Europa en Amerika met jaar op jaar winst groei.quote:Op maandag 7 april 2025 14:23 schreef Elan het volgende:
[..]
Hoe weet je zo zeker dat het allemaal al is ingeprijsd?
Wellicht komt nog 2000% bij. We staan pas aan het begin van de Europese aanbestedingen, veel defensiebudget is toegezegd maar nog niet uitgekeerd. Nieuwe fabrieken, en gedwongen verdere loskoppeling van het Amerikaanse defensieapparaat heeft prioriteit. Dat zijn relatief jonge geopolitieke ontwikkelingen door de acties van Trump. Heb geen glazen bol maar zie in elk geval nog voldoende groeipotentieel op de langere termijn.
Dat opgeblazen karakter is ook wel een zorgenkindje mochten we daadwerkelijk een keiharde recessie gaan zien. Maar dat kenmerkt eigenlijk wel de hele aandelenmarkt.
Wat zou jouw advies aan hem zijn dan?
Dat is natuurlijk niet hoe het werkt he rupsje nooit genoeg.quote:Op maandag 7 april 2025 14:23 schreef Elan het volgende:
[..]
Hoe weet je zo zeker dat het allemaal al is ingeprijsd?
Wellicht komt nog 2000% bij. We staan pas aan het begin van de Europese aanbestedingen, veel defensiebudget is toegezegd maar nog niet uitgekeerd. Nieuwe fabrieken, en gedwongen verdere loskoppeling van het Amerikaanse defensieapparaat heeft prioriteit. Dat zijn relatief jonge geopolitieke ontwikkelingen door de acties van Trump. Heb geen glazen bol maar zie in elk geval nog voldoende groeipotentieel op de langere termijn.
Dat opgeblazen karakter is ook wel een zorgenkindje mochten we daadwerkelijk een keiharde recessie gaan zien. Maar dat kenmerkt eigenlijk wel de hele aandelenmarkt.
Wat zou jouw advies aan hem zijn dan?
Is dan nu gespreid in wat wereldwijde / sectorspecifieke ETF's gaan niet een advies?quote:Op maandag 7 april 2025 14:30 schreef Drass het volgende:
[..]
30 steady groei aandelen in Europa en Amerika met jaar op jaar winst groei.
Uit de losse pols: Airbus, asml, total, air liquide, Siemens, Schneider, loreal, wolters, Roche, Sanofi, Ahold.
Microsoft, Alphabet, amazon, Caterpillar, mcdonals, Berkshire, jpm, PepsiCo, procter.
Zoiets.elke sector wat. Large caps en combi van groei en dividend.
De waardering is nu nog hoog, maar als de omzet en winstgevendheid de komende jaren verder toeneemt en die kans is ontzettend groot dan zit daar nog steeds enorme potentie in.quote:Op maandag 7 april 2025 14:31 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet hoe het werkt he rupsje nooit genoeg.
Die 800 miljard is allang en breed ingeprijsd. Maar goed koop gerust aandelen rheinmetallbon chance.
Europese clouddiensten zijn nog wel een aardige. Listed ken ik alleen IONOS en OVH Groupe.quote:Op maandag 7 april 2025 13:53 schreef RamboDirk het volgende:
Voor defensie aandelen ben je al veel te laat. De lucht is er al uit.
Ik zeg altijd, je hebt een Ikea ballenbak met 3500 ballen.quote:Op maandag 7 april 2025 14:35 schreef polquito1971 het volgende:
[..]
Is dan nu gespreid in wat wereldwijde / sectorspecifieke ETF's gaan niet een advies?
Even wegdenken dat het op korte termijn moet gebeuren, maar over 15 jaar een goed rendement geeft.
Ja mijn idee ook ... VanEck Defense UCITS + VWRL + NASDAQ zat ik aan te denkenquote:Op maandag 7 april 2025 15:00 schreef Drass het volgende:
[..]
Ik zeg altijd, je hebt een Ikea ballenbak met 3500 ballen.
Je kan de Vanguard all world pakken. Dan heb je ze allemaal. Die ene smerige poepbal gaat echter je rendement niet de das om doen.
Je kan ook de regio usa of Europe pakken enof nog sector etfs. Hoe kleiner de trechter hoe groter je het risico gaat maken.
Met etf's tot aan sector zit je qua risico gewoon nog prima. Sub themas zoals in de industrie sector en dan defensie..
Dan ga je het spannender maken.
Ik denk dat daar de komende maanden/jaren veel geld ingepompt gaat worden.quote:Op maandag 7 april 2025 14:47 schreef nostra het volgende:
[..]
Europese clouddiensten zijn nog wel een aardige. Listed ken ik alleen IONOS en OVH Groupe.
quote:Op maandag 7 april 2025 15:00 schreef Drass het volgende:
[..]
Ik zeg altijd, je hebt een Ikea ballenbak met 3500 ballen.
Je kan de Vanguard all world pakken. Dan heb je ze allemaal. Die ene smerige poepbal gaat echter je rendement niet de das om doen.
Je kan ook de regio usa of Europe pakken enof nog sector etfs. Hoe kleiner de trechter hoe groter je het risico gaat maken.
Met etf's tot aan sector zit je qua risico gewoon nog prima. Sub themas zoals in de industrie sector en dan defensie..
Dan ga je het spannender maken.
Prima, als je maar weet dat je 80% is zit ( wat niet erg hoeft te zijn ).quote:Op maandag 7 april 2025 15:03 schreef polquito1971 het volgende:
[..]
Ja mijn idee ook ... VanEck Defense UCITS + VWRL + NASDAQ zat ik aan te denken
In US bedoel je? Mee eens, gek dat je dat dan toch meer vertrouwt dan BRICS of Europa.quote:Op maandag 7 april 2025 15:08 schreef Drass het volgende:
[..]
Prima, als je maar weet dat je 80% is zit ( wat niet erg hoeft te zijn ).
Mijn best presterende aandeelquote:Op maandag 7 april 2025 14:06 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Kijk nu eens naar rheinmetall 1800% gestegen in 5 jaar. Die 800 miljard is allang en breed ingeprijsd. De lucht is er al uit. De meute huppelt alleen maar weer op de hype erachter aan. Het is nu maar de vraag hoeveel er terechtkomt van die 800 miljard welke enkel en alleen nog maar als plannen zijn gepresenteerd. We weten allemaal hoe stroperig de EU is.
Wel 72 keer de winstquote:Op maandag 7 april 2025 15:30 schreef Elan het volgende:
https://www.nu.nl/economi(...)unitie-te-maken.html
Allemaal allang ingeprijsd @:RamboDirk
Als je op tijd bent ingestapt lijkt mij dat evidentquote:
Blijven donerenquote:Op maandag 7 april 2025 15:30 schreef Elan het volgende:
https://www.nu.nl/economi(...)unitie-te-maken.html
Allemaal allang ingeprijsd @:RamboDirk
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |