Ja, maar als je alleen maar beren op de weg ziet kom je nergens.quote:Op zaterdag 1 november 2025 16:17 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Hard/snel bouwen gaat dus niet als trage vergunningsprocedures en personeelstekorten de realiteit zijn
Onderbuikgevoel?quote:Op zaterdag 1 november 2025 22:14 schreef 215 het volgende:
Bovendien heb ik niet de indruk dat er gebrek is aan productie en installatie personeel van decentrale opwek en opslag.
Nee, google. Al;s je panelen of een batterij besteld is de levertijd minimaal.quote:
Niet, het oplossend vermogen van de regering is en blijft nihil.quote:Op zaterdag 1 november 2025 22:33 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd hoe Jetten dit gaat oplossen.
omdat zowel Groen Links alsl ook de VVD geen enkele baat heeft bij woningbouw en een goed stroomnet of een eind aan de stikstofwaanzinquote:Op zaterdag 1 november 2025 22:36 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Niet, het oplossend vermogen van de regering is en blijft nihil.
Dat is logisch nu de markt is ingestort na de aankondiging dat de salderingsregeling stopt. Die mensen gaan andere dingen doen in de techniek,quote:Op zaterdag 1 november 2025 22:34 schreef 215 het volgende:
[..]
Nee, google. Al;s je panelen of een batterij besteld is de levertijd minimaal.
Nou, voor zover ik weet pleit ik dus voor het weer stimuleren van die markt.quote:Op zaterdag 1 november 2025 22:58 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dat is logisch nu de markt is ingestort na de aankondiging dat de salderingsregeling stopt. Die mensen gaan andere dingen doen in de techniek,
Dan stimuleer je ook negatieve prijzen. Je kunt beter investeren in buffercapaciteit.quote:Op zaterdag 1 november 2025 23:44 schreef 215 het volgende:
[..]
Nou, voor zover ik weet pleit ik dus voor het weer stimuleren van die markt.
Of de opwekker bij de bedrijven.quote:Op zondag 2 november 2025 19:45 schreef Chadi het volgende:
Het zou ideaal zijn als je bedrijven dichterbij de plek van opwekken zet.
Nou, als je goed leest zie je dat ik baterijen ook wil stimuleren.quote:Op zondag 2 november 2025 19:42 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dan stimuleer je ook negatieve prijzen. Je kunt beter investeren in buffercapaciteit.
Zonder prijsgaranties is er geen investeerder te vinden die windmolens wil bouwen. Eigenlijk zouden de accu's bij de windmolen moeten staan om stroom te leveren wanneer er vraag is maar dan wordt het prijskaartje nog hoger dan dat het al is.quote:Op maandag 3 november 2025 09:31 schreef 215 het volgende:
Dat er zo nu en dan een overschot is lijkt mij geen probleem meer als genoemde prijsgaranties er niet zijn.
quote:Bedrijven grijpen naar dieselaggregaat door overvol stroomnet
Een deel van de 14.000 bedrijven die op de wachtlijst staan voor een stroomaansluiting, wekt met diesel eigen stroom op. Het gaat tegen alle vergroeningsplannen in, maar wachtende ondernemers zien geen andere uitweg. Het kan nog jaren duren voordat ze daadwerkelijk een stroomaansluiting hebben die volstaat en die tijd hebben ze niet.
"We hebben echt alles geprobeerd, maar dit is de meest haalbare oplossing op de korte termijn", zegt Rutger Schuur van laadpalenfabrikant Flexicharge. Naast zijn bedrijfspand in aanbouw in Den Bosch staat een rode dieselaggregaat te brommen, net iets kleiner dan een compacte personenauto. Elke twee weken gaat er 800 liter diesel in.
Hoeveel ondernemers als Schuur er in het land zijn? Niemand die het weet, want cijfers over aggregaten worden voor zover bekend niet bijgehouden. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei weet wel dat er ondernemers zijn die naar dieselgeneratoren grijpen, net als netbeheerder Enexis en de koepelorganisatie van omgevingsdiensten in Nederland.
Meer aggregaten verhuurd
Aggregaatverhuurder Atlas Copco in Zwijndrecht heeft ook geen landelijke cijfers, maar ziet de vraag wel toenemen. "We hebben er nog wel wat om te verhuren, maar niet meer veel," zegt Geert Jansens.
"Er zijn bedrijven die geen netaansluiting kunnen krijgen", weet hij. "Of ze hebben een aansluiting, maar willen hun productie uitbreiden. Dan hebben ze een grotere aansluiting nodig, maar die kunnen ze niet krijgen. Dan kun je er een generator bijplaatsen."
Als consument merk je er misschien nog weinig van, maar het stroomnet in Nederland is op bepaalde tijdstippen erg vol. Netbeheerders laten niet zomaar nieuwe bedrijven toe tot het net, omdat het anders overbelast dreigt te raken. Dat belemmert duizenden bedrijven in hun groei.
https://nos.nl/artikel/26(...)or-overvol-stroomnet
Dead horse theorie. Altijd met een andere smoes aankomen.quote:Op zaterdag 7 februari 2026 10:46 schreef Alpha0 het volgende:
Prachtig om te zien wat een gigantische clusterfuck het geworden is.![]()
Maar overbevolking als oorzaak aanwijzen? Dat nooit.
Dat is letterlijk de oorzaak, net als bij elk ander tekort waar we nu mee kampen in de wereldquote:Op zaterdag 7 februari 2026 11:16 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dead horse theorie. Altijd met een andere smoes aankomen.
Soms geef ik m'n mening over pro-life actiegroepen. Inmiddels zitten er horden aan anti-abortus gekkies achter mij aan, want ik pleeg 'genocide'quote:Op zaterdag 7 februari 2026 10:46 schreef Alpha0 het volgende:
Prachtig om te zien wat een gigantische clusterfuck het geworden is.![]()
Maar overbevolking als oorzaak aanwijzen? Dat nooit.
want iedereen mag dan 3x de hoofdprijs betalen omdat beleid gefaald heeft?quote:Op zaterdag 7 februari 2026 12:05 schreef Alpha0 het volgende:
Je kan natuurlijk ook op piekmomenten de stroomprijs enorm verhogen. Snap niet dat dat niet veel meer gebeurd, ipv dat vrijblijvende verzoek om niet tussen 16u en 21u je auto op te laden.
In wat voor achterlijke kronkel moet je zitten om zelfs dit op overbevolking te willen gooienquote:Op zaterdag 7 februari 2026 10:46 schreef Alpha0 het volgende:
Prachtig om te zien wat een gigantische clusterfuck het geworden is.![]()
Maar overbevolking als oorzaak aanwijzen? Dat nooit.
Het principe van piek- en daltarieven voor energie is natuurlijk niet iets nieuws. Dat bestaat al decennia, alleen zijn de pieken en dalen verschoven…quote:Op zaterdag 7 februari 2026 12:10 schreef mschol het volgende:
[..]
want iedereen mag dan 3x de hoofdprijs betalen omdat beleid gefaald heeft?
het is niet alsof iedereen kan kiezen wanneer ze thuiskomen en gaan koken bv
voor mijzelf: ik kan niet kiezen, geen zonnepanelen ofzo want appartement.. dus ik wordt opgezadelt met een last die veroorzaakt is door falend beleid en de "rijkdom" van andere die wel zonnepanelen kunnen (ge/mis)bruiken
leg de extra belasting daar lekker neer, leveren ze niks meer terug en heeft het net er ook geen last meer van
In wat voor achterlijke kronkel moet je zitten om de boodschapper aan te vallen in plaats van de boodschapquote:Op zaterdag 7 februari 2026 12:17 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
In wat voor achterlijke kronkel moet je zitten om zelfs dit op overbevolking te willen gooien?
Dat terwijl juist in dit geval de oorzaken vrij simpel zijn aan te wijzen en in een compleet andere hoek zitten.
Appartement met dynamisch contract hier. Wasmachine en vaatwasser zijn zojuist aangezet vanwege de zonquote:Op zaterdag 7 februari 2026 12:22 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Het principe van piek- en daltarieven voor energie is natuurlijk niet iets nieuws. Dat bestaat al decennia, alleen zijn de pieken en dalen verschoven…
Overigens kan je ook als je in een appartement woont natuurlijk keuzes maken in wanneer je daadwerkelijk energie verbruikt. Wasmachines of vaatwassers zonder timer worden volgens mij al bijna niet meer verkocht.
Die hoogleraar is niks gevraagd. Men besloot begin 2018 dat we stante pede van het gas af moesten nadat in Den Haag het bericht bereikt had dat Groningen sinds 1986 last heeft van aardbevingen en de boel in elkaar dondert.quote:Op zaterdag 7 februari 2026 12:29 schreef Lospedrosa het volgende:
Dus een hoogleraar moet uitleggen dat als je gas voor verwarming en benzine voor auto’s vervangt voor elektra uit het net dat dan het net verzwaard moet worden?
En dat “we” (lees de overheid) daardoor “verrast” werden?
Die zonnepanelen zijn echt het probleem niet tussen 16:00 en 21:00quote:Op zaterdag 7 februari 2026 12:10 schreef mschol het volgende:
[..]
want iedereen mag dan 3x de hoofdprijs betalen omdat beleid gefaald heeft?
het is niet alsof iedereen kan kiezen wanneer ze thuiskomen en gaan koken bv
voor mijzelf: ik kan niet kiezen, geen zonnepanelen ofzo want appartement.. dus ik wordt opgezadelt met een last die veroorzaakt is door falend beleid en de "rijkdom" van andere die wel zonnepanelen kunnen (ge/mis)bruiken
leg de extra belasting daar lekker neer, leveren ze niks meer terug en heeft het net er ook geen last meer van
nou ze dragen ook niets meer bij om de stroom piek te verhelpen , bij mij is er nu wel iets stroom voor de pc, maar dat is met een uurtje ook gedaanquote:Op zaterdag 7 februari 2026 14:39 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Die zonnepanelen zijn echt het probleem niet tussen 16:00 en 21:00
Ook geen oplossing:quote:Op zaterdag 7 februari 2026 14:39 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Die zonnepanelen zijn echt het probleem niet tussen 16:00 en 21:00
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |