Dit gaat echt al extreem snel voor een fusie van politieke partijen.quote:Op donderdag 5 juni 2025 14:02 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Wat een prutsers. Ze blijven maar treuzelen Ze moeten gewoon daadkracht en leiderschap tonen door dat wel op tijd te regelen. Op deze manier gaan ze toch niet overtuigend de verkiezing in. De partijen die zich hebben ingeschreven kunnen dat toch gewoon opnieuw doen onder de nieuwe partij.
We zijn al ruim 2 jaar verder. Waarom is dat snel.quote:Op donderdag 5 juni 2025 14:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit gaat echt al extreem snel voor een fusie van politieke partijen.
CU deed er 12 jaar over, zo lang hadden ze al gedeelde fracties in bijna heel het land en spraken woordvoerders in de Kamers meestal voor allebei de partijen. CDA, GL, ook daar duurde het echt vele jaren. 2 jaar is razendsnel.quote:Op donderdag 5 juni 2025 14:11 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
We zijn al ruim 2 jaar verder. Waarom is dat snel.
Ja, bij het CDA zat er ook 13 jaar tussen de eerste gesprekken en het uiteindelijke opheffen van de 3 partijen.quote:Op donderdag 5 juni 2025 14:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
CU deed er 12 jaar over, zo lang hadden ze al gedeelde fracties in bijna heel het land en spraken woordvoerders in de Kamers meestal voor allebei de partijen. CDA, GL, ook daar duurde het echt vele jaren. 2 jaar is razendsnel.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Hoe ziet die nieuwe linkse partij eruit? | Ministerie van Asiel wordt in drieën geknipt | LUBACH
https://www.volkskrant.nl(...)een-partij~b24ed00e/quote:Uit de stemming van het ledenreferendum, waarvan de uitslag donderdag bekend werd gemaakt, blijkt dat 88 procent van de PvdA’ers voor een fusie is. Bij GroenLinks is dat 89 procent.
Er komt idd een nieuwe naam, maar dus pas na de gemeenteraadsverkiezingen.quote:Op donderdag 12 juni 2025 16:14 schreef Bosbeetle het volgende:
Dan vind ik wel dat het een nieuw naampje moet hebben. Avrotros ofzo.
quote:Zover is het nu nog niet. In het voorjaar van 2026 zal een oprichtingscongres worden georganiseerd waar onder meer een nieuwe naam zal worden gekozen. Op dat congres zullen ook organisatorische kwesties worden opgelost. De twee partijen houden er statutair andere procedures op na bij bijvoorbeeld congresmoties. Al die zaken moeten worden rechtgetrokken.
EANSC een ander nieuw sociaal contractquote:Op donderdag 12 juni 2025 16:19 schreef Hanca het volgende:
[..]
Er komt idd een nieuwe naam, maar dus pas na de gemeenteraadsverkiezingen.
[..]
Ja. Ik ben enorm voor de enorme veelkleurigheid van ons kiesstelsel, heb er ook geen problemen mee als er 20 fracties in de Kamer zitten. Maar 2 partijen waar niemand meer kan verklaren wat het verschil zou zijn, waar ze bij de kieswijzer geen onderscheid kunnen maken, dat slaat natuurlijk nergens op en dan doe je alleen jezelf tekort: de grootste worden wordt dan wel extreem moeilijk.quote:
lolquote:Op donderdag 12 juni 2025 16:21 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
EANSC een ander nieuw sociaal contract
Het zou mooi zijn als het echt een breed gedragen insteek heeft, zeg maar een partij voor arbeidersquote:Op donderdag 12 juni 2025 16:33 schreef Straatcommando. het volgende:
Ik hoop vooral dat ze hun verhaal goed weten over te brengen. Het voordeel van een nieuwe partij is dat je toch met een soort van schone lij begint.
Die hebben ze net opgeheven wijsneusquote:Op donderdag 12 juni 2025 16:34 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Het zou mooi zijn als het echt een breed gedragen insteek heeft, zeg maar een partij voor arbeiders
De bredemiddenpartij -> DBMPquote:Op donderdag 12 juni 2025 16:35 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Die hebben ze net opgeheven wijsneus
nou is het de partij van de voedselbossen
Liever gewoon een partij die op sociaal-democratische leest geschoeid is. Als arbeiders zich dan aangesproken tot dat gedachtengoed dan kunnen ze zich aansluiten, maar dat is slechts 1 stroom.quote:Op donderdag 12 juni 2025 16:34 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Het zou mooi zijn als het echt een breed gedragen insteek heeft, zeg maar een partij voor arbeiders
En aangezien zowel GL als PvdA sociaal-democratisch zijn, komt dat wel goed:quote:Op donderdag 12 juni 2025 16:37 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Liever gewoon een partij die op sociaal-democratische leest geschoeid is. Als arbeiders zich dan aangesproken tot dat gedachtengoed dan kunnen ze zich aansluiten, maar dat is slechts 1 stroom.
quote:Om een beweging te zijn waarin iedereen zich herkent, is het belangrijk dat zo veel mogelijk mensen meedenken over de toekomst van groene sociaaldemocratische politiek.
Mijn god een beweging waar iedereen zich in herkent ook de PVVers, extreem rechtsen, miljardairs en de koningquote:Op donderdag 12 juni 2025 16:44 schreef Hanca het volgende:
Om een beweging te zijn waarin iedereen zich herkent, is het belangrijk dat zo veel mogelijk mensen meedenken over de toekomst van groene sociaaldemocratische politiek.
Ze gaan er zelfs 2 opheffen, maar er komt 1 grotere voor terug...quote:Op donderdag 12 juni 2025 16:35 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Die hebben ze net opgeheven wijsneus
Het is nu een partij van wereldvreemde intellectuelen, arbeiders zijn plebs voor hen. Ik zou als ik hen was wel een nieuwe partijleider kiezen. In een overwegend rechts Nederland is een figuur als Timmermans een gruwel. VVD'ers, PVV'ers, FvD'ers, BBB'ers, NSCC'ers, JA'21'ers, SGP'ers allen hebben 1 ding gemeen: de persoon Timmermans mag NOOIT MP worden. Nooit.quote:Op donderdag 12 juni 2025 16:34 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Het zou mooi zijn als het echt een breed gedragen insteek heeft, zeg maar een partij voor arbeiders
ja en 29 oktober zijn de verkiezingenquote:Op donderdag 12 juni 2025 16:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ze gaan er zelfs 2 opheffen, maar er komt 1 grotere voor terug...
Lees gewoon even. Ze gaan de nieuwe partij pas na de gemeenteraadsverkiezingen oprichten. Voorjaar 2026.quote:Op donderdag 12 juni 2025 16:57 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja en 29 oktober zijn de verkiezingen
tijd zat
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |