Nee klopt, maar dat is voor Nederland ook vrij nadelig. Dat Nederland enorm genereus zou zijn qua opvang van migranten is een flagrante misvatting.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:12 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nou ja, er wordt wat gedaan. Met name aan de kant van het uitzetbeleid. Maar van een effectieve spreiding van asielzoekers en hun opvang over de hele EU is nog lang geen sprake.
Ik snap wel dat het best moeilijk kan zijn, maar dat is toch geen reden om te zeggen het kan niet en de status quo maar te accepteren?quote:Op vrijdag 14 maart 2025 15:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het blijft niet voor niets steeds bij aanbevelingen, natuurlijk.
Op papier klinkt 'eigenaarschap' leuk, in praktijk verwijs je door en dan heb je er niks meer mee te maken en is het alleen maar lastig als je je opvolger moet controleren, dat gaat eigenlijk niet want je hebt niet voor niets doorverwezen. Dan moet je één of andere managementlaag er bij maken die dat gaat doen en dan wordt daar weer over geklaagd, dat we minder managers nodig hebben die de boel controleren en meer vertrouwen moeten hebben in de capaciteiten van de mensen op de werkvloer (dat roepen ze steeds in de zorg).
Gewoon stoppen met er zoveel over praten, dan verdwijnt het probleem vanzelf. Betere doorstroom bij de keten regelen is wel belangrijk.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 17:33 schreef Richestorags het volgende:
[..]
We gaan het zien. Wat zou jij voorstellen om het in te dammen, naast herzien van de verdragen en geen recht op uitkeringen dan?
Naar rato van bevolkingsdichtheid en woningvoorraad is Nederland te genereus.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:34 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nee klopt, maar dat is voor Nederland ook vrij nadelig. Dat Nederland enorm genereus zou zijn qua opvang van migranten is een flagrante misvatting.
Dat is wel een revolutionaire oplossing zeg.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:46 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Gewoon stoppen met er zoveel over praten, dan verdwijnt het probleem vanzelf. Betere doorstroom bij de keten regelen is wel belangrijk.
Nee willekeurig stellen dat iets genereus is dat is revolutionair. In Nederland is ruimte zat maar 13% van de oppervlakte is bebouwd. Daarbij zijn we een van de rijkste landen ter wereld, het hoeft niet zo karig. Als we er wat moeite in steken zijn de resultaten ook beter.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:48 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat is wel een revolutionaire oplossing zeg.
Telegraaf weer aan het stemming maken?quote:Op vrijdag 14 maart 2025 19:59 schreef Kickinalfa het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)e-gedachtenwisseling
Wat een verrassing zeg, samen schulden aangaan, niemand wil het betalen en de oplossing van de EC is belasting heffen door de EC, heb ik zoiets hier ook niet gelezen deze week?
Precies mijn gedachten.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 20:18 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Telegraaf weer aan het stemming maken?
Ik las begin februari in dit artikel dat het inwilligingspercentage van asielaanvragen in Nederland aan de bovenkant zit van andere landen in de EU en helemaal als je dit vergelijkt met Zweden. Nu weet ik niet of dit kabinet ook stappen richting een fors lager inwilligingspercentage, maar als dit wel het geval is, gaat dat veel minder statushouders betekenen om te huisvesten.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jij draagt persoonlijk zorg voor de miljarden die nodig zijn voor extra noodopvang?
quote:Het inwilligingspercentage in Zweden is inmiddels 25 procent: het betekent dat driekwart van de asielaanvragen wordt afgewezen. Nederland zit met een inwilligingspercentage van rond de 80 procent juist aan de bovenkant van de Europese Unie.
Die cijfers kun je niet zo vergelijken.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 20:54 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Ik las begin februari in dit artikel dat het inwilligingspercentage van asielaanvragen in Nederland aan de bovenkant zit van andere landen in de EU en helemaal als je dit vergelijkt met Zweden. Nu weet ik niet of dit kabinet ook stappen richting een fors lager inwilligingspercentage, maar als dit wel het geval is, gaat dat veel minder statushouders betekenen om te huisvesten.
https://www.telegraaf.nl/(...)de%20Europese%20Unie.
[..]
Dat inwilligingspercentage heeft een specifieke reden: wij krijgen hier vooral Syriërs, terwijl Spanje bijvoorbeeld veel meer Marokkanen krijgt en België veel meer Ghanezen. Dan gaat het inwilligingspercentage omhoog, maar per bevolkingsgroep is die van ons lager. Wij laten namelijk ongeveer 0% van de Ghanezen en Marokkanen toe.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 20:54 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Ik las begin februari in dit artikel dat het inwilligingspercentage van asielaanvragen in Nederland aan de bovenkant zit van andere landen in de EU en helemaal als je dit vergelijkt met Zweden. Nu weet ik niet of dit kabinet ook stappen richting een fors lager inwilligingspercentage, maar als dit wel het geval is, gaat dat veel minder statushouders betekenen om te huisvesten.
https://www.telegraaf.nl/(...)de%20Europese%20Unie.
[..]
Opmerkelijk. Bedankt voor de toelichting en link.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 21:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat inwilligingspercentage heeft een specifieke reden: wij krijgen hier vooral Syriërs, terwijl Spanje bijvoorbeeld veel meer Marokkanen krijgt en België veel meer Ghanezen. Dan gaat het inwilligingspercentage omhoog, maar per bevolkingsgroep is die van ons lager. Wij laten namelijk ongeveer 0% van de Ghanezen en Marokkanen toe.
https://nos.nl/artikel/24(...)rs-zeggen-niet-alles
Kortom: los dat getal noemen is echt pure onzin.
We zijn het meest dichtbevolkte land van Europa. Het is niet onze taak de wereld te huisvesten. Zeker niet zolang we nog 400k woningachterstand weg te werken hebben en er veel te ruimhartig van onze sociale voorzieningen wordt geprofiteerd.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 19:11 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Nee willekeurig stellen dat iets genereus is dat is revolutionair. In Nederland is ruimte zat maar 13% van de oppervlakte is bebouwd. Daarbij zijn we een van de rijkste landen ter wereld, het hoeft niet zo karig. Als we er wat moeite in steken zijn de resultaten ook beter.
Dat klopt eigenlijk wel. Het is een nogal opgeklopt probleem.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:46 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Gewoon stoppen met er zoveel over praten, dan verdwijnt het probleem vanzelf. Betere doorstroom bij de keten regelen is wel belangrijk.
Als dat zo was had men wel massaal op partijen gestemd die tegen Nederland zijn.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 21:50 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Dat klopt eigenlijk wel. Het is een nogal opgeklopt probleem.
Neuh, men is gewoon gevoelig voor stemmingmakerij.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 21:52 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Als dat zo was had men wel massaal op partijen gestemd die tegen Nederland zijn.
het gaat inderdaad fantastisch op plaatsen met veel migratie in europaquote:Op vrijdag 14 maart 2025 21:57 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Neuh, men is gewoon gevoelig voor stemmingmakerij.
Vergelijk het met de Britten die uiteindelijk voor de Brexit hebben gestemd, na jaren goedkope stemmingmakerij.
Lekker roepen vanuit je echo chamber. Vooral niet blijven afvragen waarom progressief niet aanslaat. Je kent de mensen geen eens waar je het over hebt.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 21:57 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Neuh, men is gewoon gevoelig voor stemmingmakerij.
Vergelijk het met de Britten die uiteindelijk voor de Brexit hebben gestemd, na jaren goedkope stemmingmakerij.
Mensen die denken dat 'de buitenlanders' hun grootste probleem zijn moet je nooit serieus nemen.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 22:02 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Lekker roepen vanuit je echo chamber. Vooral niet blijven afvragen waarom progressief niet aanslaat. Je kent de mensen geen eens waar je het over hebt.
Vooral niet in gesprek gaan met mensen buiten je bubbel Karel. Lekker veilig hier, nooit je in NWS vertonen omdat je daar een roepende in de woestijn bent. Nu kan je volharden in je eigen gelijk.
Laf.
Nou, dat zijn ze zeker wel. De Russen zijn het grootste probleem.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 22:04 schreef Perrin het volgende:
[..]
Mensen die denken dat 'de buitenlanders' hun grootste probleem zijn moet je nooit serieus nemen.
Neuh dat is gewoon waar, al is het sinds kort weer beter omdat men het 'voordeel van de twijfel' heeft afgeschaft.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:34 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nee klopt, maar dat is voor Nederland ook vrij nadelig. Dat Nederland enorm genereus zou zijn qua opvang van migranten is een flagrante misvatting.
Zo werkt het natuurlijk niet, mensen worden door de smokkelaars naar landen gestuurd waar ze een hoge kans hebben. Dat is dus een zelfverersterkend effect en je kunt dus niet het gemiddelde vergelijken. Wij krijgen hier Syriërs omdat het inwillingspercentage hoog is, wat betekent dat er dus nog meer Syriërs komen omdat de smokkelnetwerken dat weten. Bij de groepen waar het inwillingspercentage hoog is, is het hoger dan welk land dan ook. Dit wordt in het NOS-artikel uitgelegd:quote:Op vrijdag 14 maart 2025 21:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat inwilligingspercentage heeft een specifieke reden: wij krijgen hier vooral Syriërs, terwijl Spanje bijvoorbeeld veel meer Marokkanen krijgt en België veel meer Ghanezen. Dan gaat het inwilligingspercentage omhoog, maar per bevolkingsgroep is die van ons lager. Wij laten namelijk ongeveer 0% van de Ghanezen en Marokkanen toe.
Dus: het inwillingspercentage is heel hoog voor bepaalde groepen, dat trekt meer mensen aan van die groepen. Het omgekeerde is ook waar, als een land een laag inwillingspercentage heeft zal dat ook het aantal aanvragen drukken. Dus het idee dat die groepen waar we 0% van toelaten er toe doen is simpelweg misleiding.quote:Het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC), het kennisinstituut voor het ministerie van Justitie en Veiligheid, heeft toen gekeken hoe hoog het inwilligingspercentage in Nederland zou zijn als hier de gemiddelde Europese asielstroom asiel zou aanvragen. Conclusie: in dat geval zou het aantal goedgekeurde asielaanvragen hier veel lager liggen.
Ook dit. NGO's en mensensmokkelaars één soepele logistieke verbinding naar Nederland.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 22:21 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Zo werkt het natuurlijk niet, mensen worden door de smokkelaars naar landen gestuurd waar ze een hoge kans hebben. Dat is dus een zelfverersterkend effect en je kunt dus niet het gemiddelde vergelijken. Wij krijgen hier Syriërs omdat het inwillingspercentage hoog is, wat betekent dat er dus nog meer Syriërs komen omdat de smokkelnetwerken dat weten. Bij de groepen waar het inwillingspercentage hoog is, is het hoger dan welk land dan ook. Dit wordt in het NOS-artikel uitgelegd:
[..]
Dus: het inwillingspercentage is heel hoog voor bepaalde groepen, dat trekt meer mensen aan van die groepen. Het omgekeerde is ook waar, als een land een laag inwillingspercentage heeft zal dat ook het aantal aanvragen drukken. Dus het idee dat die groepen waar we 0% van toelaten er toe doen is simpelweg misleiding.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |