Hoi
@ChildoftheStars,
Ik heb even snel je posts gescanned. Er gebeurt blijkbaar een hoop in je hoofd en de meeste zaken zijn negatieve gedachten.
En je zou dat soort negatieve gedachten ook gewoon data kunnen noemen; data die jij binnenkrijgt. Maar alleen jij bepaalt in principe, wat je met die data gaat doen. Ga je het geloven, neem je het serieus, ga je er naar handelen, of laat je je er door overpoweren? Maar hoe jij ook reageert op die gedachten, het is in feite niet meer dan data, zoals ook deze post voor jou ook gewoon data is.
En als ik zeg
@ChildoftheStars ga nu even op je hoofd staan, wat ga jij dan doen? Hoe serieus neem je mij dan als data?
Jouw werkelijke zelf heeft (eigenlijk) de lead in jouw leven en het is goed om die data die er op je afgevuurd wordt te managen, te weerstaan en uiteindelijk zelf te bepalen wat jij in je leven doet, en of jij dus naar een feestje gaat of niet, of wel of niet op je hoofd gaat staan.
Dat lijstje wat je gemaakt hebt is perfect.
Als je een k@tdag of k@tbui hebt is het heel goed om zo'n lijstje te maken en die data dus even helemaal de ruimte te geven en het letterlijk te registreren op papier. Je neemt daarmee al die delen in jezelf dus even serieus ipv van dat ze 24 uur per dag bij jou blijven aandringen en jij met alle macht probeert een 'rustig en positief' leven te leiden.
Neem op zo'n lastige dag op het midden daarvan, zeg 14:00, een half uur de tijd om al die k@tgedachten even te registreren en geef vol gas. Laat alles er maar uitkomen zodat je zelf kunt zien wat er allemaal diep van binnen in jou leeft. Na twintig minuten stop je daarmee en dan ga je in de tien minuten daarna de lead nemen.
Je gaat vanuit jouw krachtige, redelijke en volwassen zelf naar die gedachten kijken en je gaat in je kracht komen door zelf te bepalen wat jij vindt en wat redelijk en realistisch is. Je neemt als het ware de rol op je die alle users hierboven ook nemen. Je gaat je in je vermogende modus komen en die gedachten 'disarmen'.
Dit proces is belangrijk en moet je leren omdat je dit in feite elke dag en op ieder moment zou moeten kunnen als je een gedachte krijgt die zegt dat jij nu op je hoofd moet gaan staan bijvoorbeeld.
Die vermogende modus moet je dus gaan trainen, evolven en laten groeien. Na een half uur (20 + 10 minuten) stop je met deze sessie en ga je je dag zinnig besteden.
Alle negatieve gedachten die dan nog opkomen daartegen zeg je "Nee, jij bent morgen om 14:00 aan de beurt. Nu niet."
Zo leer je je negatieve gedachten even opzij te zetten zodat ze jou niet beheersen (weer een vaardigheid dus) en kun je verder met je eigen positieve ding.
En de volgende dag doe je weer precies hetzelfde.
Op deze manier laat je je negatieve gedachten los, challenge je ze en ontkracht je ze en leer je/ben je in staat negatieve gedachten even opzij te zetten in plaats dat die gedachten jou op zij zetten.
En het mooie is dat je al heel duidelijk blijk hebt gegeven dat jij die lijstjes met negatieve gedachten al kunt maken. En nu mag je heel voorzichtig proberen zo'n ander stukje te doen zoals ik dat hier beschreven heb.
Have fun
@ChildoftheStars
[ Bericht 0% gewijzigd door Tengano op 27-04-2025 21:20:42 ]