SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.We volgen ook een aantal buitenlandse banken. De meest gevolgde buitenlandse banken zijn:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Deposito garantiestelsel
Er zijn veel verwarringen over het Europese depositogarantiestelsel. Veel gemaakte fouten zijn:
- Er is geen Europees garantiestelsel, in werkelijkheid heeft elk EU land één of meerdere garantiestelsels.
- De overheid van een EU land hoeft niet garant te staan voor de spaarders.
Hoe zit het echt:
Het garantiestelsel is voor ieder land individueel ingericht. Vanuit de EU is er een richtlijn opgesteld waarin is bepaald hoe een garantiestelsel er ongeveer uit moet zien. Dit betekent echter niet dat elk garantiestelsel op dezelfde manier is ingericht! Wel geldt dat de garantie in alle EU landen op de betaalrekening & spaarrekening 100.000 euro is (of equivalent in de lokale valuta). Ook de nog onbetaalde rente valt onder het garantiestelsel (tot aan de dag dat de bank kapot is gegaan). De uitbetaling van simpele tegoeden zou ergens tussen de 3 en 5 werkdagen moeten plaatsvinden (gerekend vanaf het moment dat jij jezelf hebt aangemeld bij het garantiefonds). Over die dagen wordt geen rente vergoedt.
Er bestaan allerlei uitzonderingen op zowel het bedrag wat onder de garantie valt, wanneer je geen recht hebt op garantie en de tijd waarin het garantiefonds de zaak afhandeld. Een voorbeeld van een uitzondering met een hoger garantiebedrag is wanneer jouw saldo hoger was doordat je in de afgelopen 3 maanden een huis verkocht had. Ook mag het garantiefonds de afhandeling verlengen tot 3 maanden.
Naast dat je bank failliet kan gaan, kan ook het deposito garantiestelsel omvallen! Daarom moet je zelf bepalen in hoeverre jij vindt dat het betreffende garantiestelsel betrouwbaar is. De betrouwbaarheid, dat jij jouw geld terug ziet zou je op de volgende manier kunnen afwegen:
1) het risico van het omvallen van de bank zelf. Hoewel dit natuurlijk heel lastig is, zijn er vaak wel publiek beschikbare kredietwaardigsheid beoordelingen van die bank. Vergeet niet dat een hoge aangeboden rente samen gaat met meer risico bij de betreffende bank.
2) de relatieve grootte van de bank ten opzichte van alle andere banken in dat land. De garantie op jouw geld wordt geboden door het garantiefonds en alle andere banken in dat land. Dus heb je een bank met een heel groot marktaandeel, dan is de kans groter dat de resterende banken dit verlies niet kunnen dragen. Hierbij de stappen die bepalend zijn voor of jij wel of niet je (volledige) tegoed terug krijgt:
a) de huidige funding van het garantiestelsel. Alle EU landen zijn bezig buffers op te bouwen in garantiefondsen. Hiervoor gelden minimale en maximale buffers. Aangezien de terugbetaling eerst uit de buffer komt, kan het zijn dat jouw kleinere bank wellicht volledig gefinancieerd kan worden vanuit het garantiefonds. De grootte van de buffer van het garantiefonds kan je terugvinden op de volgende pagina van de EBA.
b) indien de funding van het garantiefonds onvoldoende is, dan worden de resterende banken in dat land aangeschreven om te betalen. Hierbij geldt echter wel, dat deze banken niet (direct) hoeven te betalen wanneer dit zou betekenen dat zij zelf ook zouden kunnen omvallen. Dus mocht jouw bank omvallen op basis van een slechte situatie die meerdere banken in gevaar brengt, dan geeft dit wellicht geen oplossing. Het garantiefonds heeft de macht om te besluiten in hoeverre zij bereid is het geld voor te schieten. Is zij daartoe niet bereid, dan is het garantiefonds omgevallen en krijg jij geen of beperkt geld terug. Is zij daartoe wel bereid, dan kan het garantiefonds geld lenen van de overheid van het betreffende land of geld lenen van andere garantiestelsel in de EU.
Lang verhaal kort: de overheid is niet verplicht het geld te compenseren!
Let op dat geld op een beleggersrekening niet altijd valt onder het depositogarantiestelsel. Voor (sommige) beleggersrekeningen geldt dat er sprake is van een beleggerscompensatieregeling. De bedragen waarvoor een garantie bestaat verschillen per land en zijn ook niet altijd 100% gegarandeerd.
Overboekingen
Veel banken in Nederland ondersteunen het zogenaamde Instant Payments (officieel genaamd SEPA instant credit transfer. Hiervoor geldt dat een overboeking tussen twee banken direct (binnen 5 seconden) verwerkt wordt. Meer informatie.
Wanneer een overboeking niet via instant payments verwerkt wordt, dan vindt dit plaats via een SEPA credit transfer. Deze type betalingen worden binnen 1 dag verwerkt op de dagen dat het zogenaamde TARGET2 systeem open is. Dit betreft alle werkdagen behalve dus het weekend en daarnaast Nieuwjaarsdag, Goede Vrijdag, Tweede Paasdag, Dag van de Arbeid en Eerste en Tweede Kerstdag. (bron).
Binnenkort worden alle banken verplicht Instant Payments toe te passen, maar dit geldt niet voor spaarrekeningen. Daar kan het dus altijd nog iets langer duren.
Handige links:
https://www.homefinance.nl/sparen/vergelijken/vrij-sparen/ (ook met een grafiek met historische rentes)
https://www.spaarrente.nl(...)ntes-en-aanbiedingen
https://www.geld.nl/sparen/spaarrente/overzicht
http://www.spaarinformatie.nl
https://www.actuelerentes(...)nder-voorwaarden.asp
Hou dit AUB een spaartopic. Discussiëren over speculeren en beleggen kan hier: http://forum.fok.nl/topicchain/85 of over crowdfinance kan hier: Topicreeks: Crowdfunding topic
De kleine lettertjes:
TS is niet aansprakelijk voor verkeerde of onjuiste informatie in de OP. Bedenk dat alle informatie in deze OP en in de rest van het topic dus altijd onder voorbehoud is. De meest actuele informatie is altijd op de website van de bank te vinden.
Laatste aanpassing aan de OP was op 30-9-2024
En een week later naar 2,61%. Verdorie. Net daar geld naartoe gebracht.quote:Op maandag 10 februari 2025 18:22 schreef zeeland6 het volgende:
Distingo Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,71% p.j. naar 2,66% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 14.02.2025.
Distingo Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,61% p.j. naar 2,51% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 27.02.2025.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 13:08 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
En een week later naar 2,61%. Verdorie. Net daar geld naartoe gebracht.
Wow. Doe het dan in een keer zeg.quote:Op vrijdag 21 februari 2025 04:16 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Distingo Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,61% p.j. naar 2,51% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 27.02.2025.
Nog een keer lager. Bunq met bonusrente is nu weer interessantste.
Een bank kijkt naar de geldmarktontwikkelingen en volgt daarop de spaarrentes ; ze kunnen niet vooruit kijken wat die geldmarktrente doet.quote:Op vrijdag 21 februari 2025 11:02 schreef bloempje-moi het volgende:
[..]
Wow. Doe het dan in een keer zeg.
Trade Republic zit nog ietsje hoger dan bunq met 2,75%quote:Op vrijdag 21 februari 2025 04:16 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Distingo Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,61% p.j. naar 2,51% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 27.02.2025.
Nog een keer lager. Bunq met bonusrente is nu weer interessantste.
Klopt. Beschouw ik zelf niet als alternatief vanwege geen persoonlijke IBAN.quote:Op vrijdag 21 februari 2025 14:33 schreef Weird- het volgende:
[..]
Trade Republic zit nog ietsje hoger dan bunq met 2,75%
Heb je hier meer info over?quote:Op vrijdag 21 februari 2025 15:16 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Klopt. Beschouw ik zelf niet als alternatief vanwege geen persoonlijke IBAN.
Ik weet niet hoe het nu is, maar toen ik daar een rekening had werkte ze met een omnibus (trust) rekening. Dit is een bewaarrekening waarbij de activa (bijvoorbeeld spaargeld of aandelen) van meerdere gebruikers wordt gecombineerd op één rekening. Dit is een tegenhanger van de traditioneel gescheiden rekeningen.quote:Op zondag 23 februari 2025 21:29 schreef Weird- het volgende:
[..]
Heb je hier meer info over?
Ik heb gewoon een Trade Republic IBAN waar ik vanuit m’n ING rekening geld naar toe kan sturen en ontvangen
Thanks!quote:Op zondag 23 februari 2025 21:49 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe het nu is, maar toen ik daar een rekening had werkte ze met een omnibus (trust) rekening. Dit is een bewaarrekening waarbij de activa (bijvoorbeeld spaargeld of aandelen) van meerdere gebruikers wordt gecombineerd op één rekening. Dit is een tegenhanger van de traditioneel gescheiden rekeningen.
Er was toen geen sprake van een eigen IBAN. Hierom ben ik daar weer vertrokken.
Neuh ik sla over. Volgens website zijn het nog steeds omnibus rekeningenquote:Op zondag 23 februari 2025 21:50 schreef Weird- het volgende:
[..]
Thanks!
Zoals vermeld, heb ik er gewoon een IBAN; dus je zou het weer kunnen proberen
Oh echt? Bizar joh, dat jij opeens het product bent wat ze verkopen.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 08:25 schreef KrekelJapie het volgende:
Vandaag deposito willen openen bij raisin bij Hoist.
Moest mij opnieuw identificeren. Prima.
Uiteindelijk moest ik toestemming geven dat Klarna 180 dagen toegang had tot mijn financiële gegevens bij ING. Dat gaat toch wel erg ver om wat rente te krijgen op de spaargeld.
Goed dat je het meldt.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 08:25 schreef KrekelJapie het volgende:
Vandaag deposito willen openen bij raisin bij Hoist.
Moest mij opnieuw identificeren. Prima.
Uiteindelijk moest ik toestemming geven dat Klarna 180 dagen toegang had tot mijn financiële gegevens bij ING. Dat gaat toch wel erg ver om wat rente te krijgen op de spaargeld.
Ow, dat is voor mij echt wel een no go. 😱quote:Op dinsdag 25 februari 2025 08:25 schreef KrekelJapie het volgende:
Vandaag deposito willen openen bij raisin bij Hoist.
Moest mij opnieuw identificeren. Prima.
Uiteindelijk moest ik toestemming geven dat Klarna 180 dagen toegang had tot mijn financiële gegevens bij ING. Dat gaat toch wel erg ver om wat rente te krijgen op de spaargeld.
quote:HoistSparen gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,00% p.j. naar 0,00% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 03.03.2025.
Met vriendelijke groet,
Uw Raisin team
quote:Op dinsdag 25 februari 2025 15:57 schreef delcielo het volgende:
En nog een NoGo voor Hoist, ditmaal voor de spaarrekening:
[..]
De laatste stap met inloggen bij ING voor deze toestemming heb ik niet uitgevoerd. De deposito bij Hoist is wel gewoon geopend. Toestemming was dus niet noodzakelijk. Wel een erg vreemde stap via raisin platform.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 08:25 schreef KrekelJapie het volgende:
Vandaag deposito willen openen bij raisin bij Hoist.
Moest mij opnieuw identificeren. Prima.
Uiteindelijk moest ik toestemming geven dat Klarna 180 dagen toegang had tot mijn financiële gegevens bij ING. Dat gaat toch wel erg ver om wat rente te krijgen op de spaargeld.
Hoist stopt helemaal met direct opvraagbare spaarrekeningen via Raisin:quote:
quote:Geachte klant,
In verband met de optimalisatie van haar financieringsstrategie bouwt HoistSparen (bankvergunning: Hoist Finance AB (publ)) haar portefeuille aan dagelijks opvraagbaar spaargeld via Raisin af. De bank richt zich vanaf heden enkel op het aantrekken van termijndeposito’s met scherpe rentes.
Nu 2,60% p.j. op 3 maanden looptijd bij HoistSparen >
Op maandag 24 maart 2025 wordt als gevolg hiervan uw dagelijks opvraagbare spaarrekening bij HoistSparen gesloten en het eventueel resterende saldo overgeboekt naar uw Raisin-rekening.
Hopende u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd,
Uw Raisin team
Bunq heeft nu inderdaad een goede rente! Ik las op https://x.com/bunq laatst een stuk over de IBAN geloof ik, kan het alleen niet terug vinden. 😅 Daarnaast vind ik het echt heel fijn dat je een bonnetje kan scannen en zo iedereen zijn eigen deel kan terug betalen. Die tikkies altijd...quote:Op vrijdag 21 februari 2025 15:16 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Klopt. Beschouw ik zelf niet als alternatief vanwege geen persoonlijke IBAN.
Sorry, had in het Fok Crowdfinance/Crowdfunding forum moeten komen.quote:Op woensdag 26 februari 2025 15:40 schreef Horsemen het volgende:
- Dit heeft niks van doen met rentes die banken geven -
ik was net op tijd bij DHB voor 2,85 voor 3 maanden. Bij Bigbank heb ik nog tot half april 3,3. Het wordt mager met de rente op vrij opneembare spaarrekening. Via raisin heb ik niks lopen, ik hop zelf van het de ene na de andere bank. Probeer CEB nog te openen voor 3,10 3 maanden. Geen idee of dat lukt, ik ben daar net een half jaar weg.quote:Op donderdag 27 februari 2025 12:43 schreef Kopiko het volgende:
Ook DHB knijpt weer harder in de remmen:
[ afbeelding ]
Stonden ze er niet bij/inquote:Op zaterdag 1 maart 2025 12:32 schreef KrekelJapie het volgende:
De raisin saldo's viel we tegen in de vooringevulde aangifte.
Was meer werk om dat in te vullen dan ik vooraf verwachte.
Ik heb dit jaar nog niet gekeken, maar vorig jaar was het heel wisselend. Sommige stonden er wel in en sommige niet. Leek heel erg inconsequent te zijn geweest. Be benieuwd als ik straks kijk hoe het dit jaar is.quote:
Dit inderdaad.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 13:40 schreef Essebes het volgende:
[..]
Ik heb dit jaar nog niet gekeken, maar vorig jaar was het heel wisselend. Sommige stonden er wel in en sommige niet. Leek heel erg inconsequent te zijn geweest. Be benieuwd als ik straks kijk hoe het dit jaar is.
Met Open Bank rekeningen had ik vorig jaar (aangifte 2023) precies hetzelfde: klopte niks van. Stonden rekeningen op van al afgesloten deposito's en bedragen die nergens op sloegen.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 13:40 schreef Essebes het volgende:
[..]
Ik heb dit jaar nog niet gekeken, maar vorig jaar was het heel wisselend. Sommige stonden er wel in en sommige niet. Leek heel erg inconsequent te zijn geweest. Be benieuwd als ik straks kijk hoe het dit jaar is.
STaat nog gewoon op de site, als je de optie bedoelt.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 14:36 schreef amp25 het volgende:
waarom is de 1 jaar depot bij ayvens bank weg
Via de app 1-jaars inderdaad niet te openen.quote:Op zaterdag 1 maart 2025 15:46 schreef blomke het volgende:
[..]
STaat nog gewoon op de site, als je de optie bedoelt.
Dan doe je het toch via de site?quote:Op zaterdag 1 maart 2025 15:59 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Via de app 1-jaars inderdaad niet te openen.
je bedoelt dat je maar één bedrag vermeldt voor alle banken tezamen in de aangifte?quote:Op zaterdag 1 maart 2025 13:49 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Dit inderdaad.
Ik heb nu van de jaaropgave de saldi per bank opgeteld en deze in aangifte vermeld.
Ik heb alle deposito's per bank opgeteld en in de aangifte vermeld. Ik had zo'n 30 deposito's bij 7 verschillende banken via het platform raisin.quote:Op zondag 2 maart 2025 12:10 schreef Slingervinger het volgende:
[..]
je bedoelt dat je maar één bedrag vermeldt voor alle banken tezamen in de aangifte?
ik heb er iets minder maar ze staan wel allemaal apart vermeld bij de vooraf ingevulde gegevens, echter zonder bedragen, je hebt dit dus veranderd?quote:Op zondag 2 maart 2025 13:18 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Ik heb alle deposito's per bank opgeteld en in de aangifte vermeld. Ik had zo'n 30 deposito's bij 7 verschillende banken via het platform raisin.
Bij mij stonden ze niet allemaal vermeld in de vooringevulde aangifte en kon de rekeningnummers niet aansluiten bij de jaaropgave van raisin.quote:Op zondag 2 maart 2025 15:52 schreef Slingervinger het volgende:
[..]
ik heb er iets minder maar ze staan wel allemaal apart vermeld bij de vooraf ingevulde gegevens, echter zonder bedragen, je hebt dit dus veranderd?
Distingo Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,51% p.j. naar 2,46% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 07.03.2025.quote:Op vrijdag 21 februari 2025 04:16 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Distingo Bank gaat de variabele rente op de spaarrekening verlagen van 2,61% p.j. naar 2,51% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 27.02.2025.
Nog een keer lager. Bunq met bonusrente is nu weer interessantste.
Op het spaarinformatie forum schreef iemand dit en het lijkt dus zo te zijn:quote:Op zaterdag 1 maart 2025 14:36 schreef amp25 het volgende:
waarom is de 1 jaar depot bij ayvens bank weg
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |