De landing is eigenlijk vernoemd naar de manier van skiën die telemark heet, waar je anders dan bij normaal skiën bindingen gebruikt die alleen bij de teen vastzitten. Maar die manier van skiën is inderdaad wel vernoemd naar de provincie Telemark.quote:Op maandag 14 april 2025 20:00 schreef JopieKlaassen het volgende:
Dat de Telemark-landing in het schansspringen is vernoemd naar de provincie Telemark in Noorwegen. Daarnaast is de hoofdstad van Telemark Skien.
Oh geweldig, ik had ik mijn hoofd dat "tele" voor ver stond zoals in "telefoon" en "telegraaf" en zo, en dat "mark" stond voor het doel dat een stuk verder kon liggen dan bij andere landingenquote:Op maandag 14 april 2025 20:00 schreef JopieKlaassen het volgende:
Dat de Telemark-landing in het schansspringen is vernoemd naar de provincie Telemark in Noorwegen. Daarnaast is de hoofdstad van Telemark Skien.
Hoezo verklaart dat de naam?quote:Op zaterdag 5 april 2025 04:48 schreef LangeTabbetje het volgende:
Was laatst bij een concert van The Corrs. Toen erachter gekomen dat het 3 zussen en 1 broer zijn. (Dacht enkel 2 zusters).
Nu is dat nog tot daar aan toe, maar het viel me op dat hun achternaam Corr is....... ah, vandaar The Corrs.
De familie Corr. Oftewel, The Corrs.quote:Op donderdag 17 april 2025 10:41 schreef Anonyappelmous het volgende:
[..]
Hoezo verklaart dat de naam?
Pointer Sisters, Jackson five, Kelly family, enz.quote:Op vrijdag 18 april 2025 14:04 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
De familie Corr. Oftewel, The Corrs.
Als je in Nederland een zingende familie Jansen zou hebben, dan zou de bandnaam De Jansens zijn.
Staple Singers, Bee Gees, Osmonds enz.quote:Op vrijdag 18 april 2025 14:14 schreef Bargehassus het volgende:
[..]
Pointer Sisters, Jackson five, Kelly family, enz.
Crazy horses, whaaaiiiii, whaaaiii.!quote:Op vrijdag 18 april 2025 14:30 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Staple Singers, Bee Gees, Osmonds enz.
Partridge family had je ook nog. Maar ik betwijfel of dat echt familie was. Erg veel muzikale hits hebben ze ook nooit gescoord.quote:Op vrijdag 18 april 2025 14:30 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Staple Singers, Bee Gees, Osmonds enz.
Onderstaand een leuke, mogelijk geïnspireerd door de Playstation controller.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 08:49 schreef DJKoster het volgende:
Als PC-Gamer kom ik er nu pas achter dat de 'X' op veel controllers (vooral PlayStation) dus niet is om iets te cancellen of te sluiten..
Verklaart wel waarom ik zo slecht was als ik met vrienden speelde op consoles
BZN uiteraard. Er zijn eigenlijk best veel familiebands (en duo's uiteraard nog veel meer: Gert en Hermien, Lucas en Gea, Ike en Tina, enz enz enz)quote:Op zondag 27 april 2025 17:50 schreef 215 het volgende:
[..]
Partridge family had je ook nog. Maar ik betwijfel of dat echt familie was. Erg veel muzikale hits hebben ze ook nooit gescoord.
ik heb ook altijd problemen met een playstation controller..quote:Op zaterdag 3 mei 2025 08:49 schreef DJKoster het volgende:
Als PC-Gamer kom ik er nu pas achter dat de 'X' op veel controllers (vooral PlayStation) dus niet is om iets te cancellen of te sluiten..
Verklaart wel waarom ik zo slecht was als ik met vrienden speelde op consoles
Die zijn gescheiden, ik geloof dat het zand onder de voeten te warm werd.quote:
Ten tijde van de grote hits waren ze samen toch. Soms traden ze zelfs op met Sandra en Sheila.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 15:40 schreef 215 het volgende:
[..]
Die zijn gescheiden, ik geloof dat het zand onder de voeten te warm werd.
Je weet ook dat het Mcdonalds logo een gele letter M voorstelt?quote:Op vrijdag 14 maart 2025 09:38 schreef BertV het volgende:
Heel slecht, maar dat het volkswagen logo een V boven een W is.![]()
[ afbeelding ]
Ik zie iets of als een afbeelding of als een tekst.
Audiokabels waren in de jaren 80 gouden handel, audiofielen kochten voor kapitalen aan speciale luidsprekerkabel. Verfoeiden mij dat ik gewoon stroomkabel gebruikte.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 19:14 schreef Beathoven het volgende:
Dat de kabelmythe in de hi-fi wereld ontstaan is door eigenzinnige aansluitterminals op oude versterkers.
Een paar versterkers uit de jaren 70 hadden "pin spring terminals" die zich als t ware om een naald-achtige connector vouwden.
Sommige gebruikers stopten hier koperdraad in (het past), wat niet met dit systeem werkte, maar toch wel een output gaf. Zo ontstonden faseverschillen en kreeg je een soort raar "compressor effect". Had je een goede versterker gekocht, klonk het werkelijk slecht. Maar gewone gebruikers zouden er niets mee doen.
De schuld hiervan werd onterecht bij kabels gelegd terwijl het puur een verbindingsissue was.
De simpelste stroomkabels zonder aarde (anders hangt die ader er maar wat bij) zijn inderdaad prima en in de kern nog steeds gewoon 'de' audiokabel.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 20:35 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Audiokabels waren in de jaren 80 gouden handel, audiofielen kochten voor kapitalen aan speciale luidsprekerkabel. Verfoeiden mij dat ik gewoon stroomkabel gebruikte.
Je verhaal klopt wel maar ik denk dat de echte reden is dat de buitenluchtdruk kan variëren en dat het deksel dan iets kan meegeven om dat verschil te op te heffen. Bovendien houd een beetje onderdruk in de pot de zaak ook beter luchtdicht doordat deksel beter tegen het glas wordt aangedrukt.quote:Op zondag 4 mei 2025 11:44 schreef lyolyrc het volgende:
Je hebt van die deksels waar een profiel in zit dat een klik-klakgeluid maakt als je het indrukt en weer loslaat, zoals in onderstaande afbeelding:
[ afbeelding ]
Laatst kwam ik er pas achter dat dat profiel er niet in zit ter decoratie of om het deksel sterker te maken. Het is bedoeld om te testen of de pot al open geweest is. Omdat de inhoud van de pot kokend heet is als de pot gevuld wordt, krimpt de lucht in de pot bij het afkoelen, wat een onderdruk geeft in de pot ten opzichte van de buitenlucht. Daardoor wordt het profiel naar binnen gedrukt en maakt het deksel dan ook geen geluid als je er op drukt. Zodra de pot open is geweest, zijn luchtdruk in en buiten de pot in balans en staat het profiel naar buiten. Dan maakt het deksel wel het klik-klakgeluid.
Het klopt wat hij zegt:quote:Op zondag 4 mei 2025 12:09 schreef 215 het volgende:
[..]
Je verhaal klopt wel maar ik denk dat de echte reden is dat de buitenluchtdruk kan variëren en dat het deksel dan iets kan meegeven om dat verschil te op te heffen. Bovendien houd een beetje onderdruk in de pot de zaak ook beter luchtdicht doordat deksel beter tegen het glas wordt aangedrukt.
https://www.containerandpackaging.com/resources/Button_Lids_blogquote:What is a Button Lid?
A button lid is a metal canning closure with a raised button center that helps provide tamper evidence and product freshness (see image below). When your jar with its button lid is secured and sealed using proper canning methods, the air is driven from the jar and a vacuum is formed inside. This negative pressure inside the container causes the button on the lid to be pulled down. The suppressed button will remain down until the container is opened or the pressure inside the container is no longer negative, at which point the button is released. This provides a first-time user of the product a clear indication of if the product is still good or if it has been spoiled or tampered with.
Band Zonder Naam, voor wie het nog niet wist.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 09:21 schreef manny het volgende:
[..]
BZN uiteraard. Er zijn eigenlijk best veel familiebands (en duo's uiteraard nog veel meer: Gert en Hermien, Lucas en Gea, Ike en Tina, enz enz enz)
Ik vond de muzak van BZN altijd veel te cheesy, als we 'The Bastard' overslaan.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 09:21 schreef manny het volgende:
[..]
BZN uiteraard. Er zijn eigenlijk best veel familiebands (en duo's uiteraard nog veel meer: Gert en Hermien, Lucas en Gea, Ike en Tina, enz enz enz)
Leuke info!quote:Op woensdag 7 mei 2025 21:52 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Ik vond de muzak van BZN altijd veel te cheesy, als we 'The Bastard' overslaan.
Maar als we het over duo's hebben. De gebroeders Tol van BZN hebben nog een internationaal hitje gehad met het instrumentale Sedalia.
Bekijk deze YouTube-video
Stond ook op menig Synthesizer compilatie CD
Eigenlijk een acroniem. Maar wist ook niet dat het Contained Underwater Breathing Apparatus was. Leuk feitjequote:Op donderdag 17 april 2025 08:48 schreef knoopie het volgende:
Scuba is een afkorting! Eigenlijk nooit zo over nagedacht en ik heb altijd aangenomen dat het eigenlijk een merknaam is zoals stanleymes. Maar blijkt dus dat Scuba een afkorting is voor Self Contained Underwater Breathing Apparatus!
Waar dacht je dan dat het vuursteentje in je aansteker vandaan kwamquote:Op donderdag 8 mei 2025 00:17 schreef Moeraskat het volgende:
Aanstekers zijn eerder uitgevonden dan lucifers.
De oude Romeinen lieten een stuk brood in hun wijn vallen voor een goede gezondheid - letterlijk een 'toast', dus.
Een koksmuts heeft 100 plooien. Blijkbaar staat dit voor de 100 manieren waarop je een ei kunt bereiden. Vraag me af of Gordon Ramsay dat weet
Het ging me over het plastic, grapjas.quote:Op donderdag 8 mei 2025 01:14 schreef Soury het volgende:
[..]
Waar dacht je dan dat het vuursteentje in je aansteker vandaan kwam
Aardbeien zijn wederom geen bessen, maar tomaten weer welquote:Op donderdag 8 mei 2025 07:37 schreef Moeraskat het volgende:
Enkele jaren geleden kwam ik er achter dat bananen bessen zijn. Ik heb daar toen uitgebreid naar zitten googelen want ik kon het niet ‘accepteren’. Maar als je er bij stil staat is het ook wel logisch. Nooit over nagedacht.
quote:Op donderdag 8 mei 2025 08:04 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Aardbeien zijn wederom geen bessen, maar tomaten weer wel
We delen groente en fruit in op de manier hoe we het gebruiken. Niet op wat het werkelijk is.quote:Op donderdag 8 mei 2025 08:06 schreef Moeraskat het volgende:
[..]![]()
Grappig wel. Sta je nooit echt bij stil.
Maar goed, die hele indeling is natuurlijk nogal kunstmatig. Ik hou mij aan de indeling van Bonaventure Pencroff, die de natuur indeelde in eetbaar en niet eetbaarquote:Op donderdag 8 mei 2025 08:06 schreef Moeraskat het volgende:
[..]![]()
Grappig wel. Sta je nooit echt bij stil.
Precies. Dat is de oorzaak waarschijnlijk ja.quote:Op donderdag 8 mei 2025 08:08 schreef Beathoven het volgende:
[..]
We delen groente en fruit in op de manier hoe we het gebruiken. Niet op wat het werkelijk is.
Hoe breng je dat in de praktijk dan?quote:Op donderdag 8 mei 2025 08:09 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Maar goed, die hele indeling is natuurlijk nogal kunstmatig. Ik hou mij aan de indeling van Bonaventure Pencroff, die de natuur indeelde in eetbaar en niet eetbaar
Het was een grapje. Bonaventure Pencroff is een romanfiguur uit "Het geheimzinnige Eiland" van Jules Verne die deze indeling hanteerde.quote:Op donderdag 8 mei 2025 08:12 schreef Moeraskat het volgende:
[..]
Hoe breng je dat in de praktijk dan?
En zo heb ik ook vandaag weer wat geleerd, en even gegoogled wat eigenlijk het verschil tussen een afkorting en een acroniem is.quote:Op donderdag 8 mei 2025 00:10 schreef Moeraskat het volgende:
[..]
Eigenlijk een acroniem. Maar wist ook niet dat het Contained Underwater Breathing Apparatus was. Leuk feitje
"Kennis is weten dat een tomaat tot fruit behoort; wijsheid is weten dat het niet in een fruitsalade hoort."quote:Op donderdag 8 mei 2025 08:08 schreef Beathoven het volgende:
[..]
We delen groente en fruit in op de manier hoe we het gebruiken. Niet op wat het werkelijk is.
Sorry ik ben nog in een serieuze bui.quote:Op donderdag 8 mei 2025 08:16 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Het was een grapje. Bonaventure Pencroff is een romanfiguur uit "Het geheimzinnige Eiland" van Jules Verne die deze indeling hanteerde.
Ah! Dan gaat er vast een wereld voor je open?quote:Op donderdag 8 mei 2025 08:22 schreef knoopie het volgende:
[..]
En zo heb ik ook vandaag weer wat geleerd, en even gegoogled wat eigenlijk het verschil tussen een afkorting en een acroniem is.
True, maar het maakt wel heerlijke Sorbet.quote:Op donderdag 8 mei 2025 08:23 schreef Farenji het volgende:
[..]
"Kennis is weten dat een tomaat tot fruit behoort; wijsheid is weten dat het niet in een fruitsalade hoort."
Altbier, niet te verwarren met het in Nederland vrijwel geheel verdwenen Oud Bruin, erg lekker en in de Omgeving Düsseldorf het standaardbier. Het ligt aan de regio of het met Cola of met Maltzbier is.quote:Op donderdag 8 mei 2025 08:35 schreef Farenji het volgende:
Ik ben heel vaak in Duitsland geweest, maar kwam er onlangs pas achter wat je krijgt als je in Duitsland een Krefelder bier bestelt: bier gemengd met cola
Ik dronk het van de week in Haselünne, Emsland, en het was normaal bier vermengd met cola. Het stond op de kaart overigens gewoon tussen de tapbiertjes dus dan verwacht je niet zo'n rare cocktail.quote:Op donderdag 8 mei 2025 09:21 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Altbier, niet te verwarren met het in Nederland vrijwel geheel verdwenen Oud Bruin, erg lekker en in de Omgeving Düsseldorf het standaardbier. Het ligt aan de regio of het met Cola of met Maltzbier is.
Je bedoeld Pils? Pils en Cola is Diesel, Mazout, Dreckisches, Moorwasser of Schweinebierquote:Op donderdag 8 mei 2025 09:33 schreef Farenji het volgende:
[..]
Ik dronk het van de week in Haselünne, Emsland, en het was normaal bier vermengd met cola. Het stond op de kaart overigens gewoon tussen de tapbiertjes dus dan verwacht je niet zo'n rare cocktail.
Bizar dat veel brouwerijen aan de ene kant nog steeds volgens het strenge Reinheitsgebot brouwen (al is dat niet meer verplicht) maar aan de andere kant wel gewoon cola door hun bier pleuren.quote:Op donderdag 8 mei 2025 09:45 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Je bedoeld Pils? Pils en Cola is Diesel, Mazout, Dreckisches, Moorwasser of Schweinebier
Weizen met Cola wordt in Beieren ook wel Neger genoemd, Weizen met 7-up is een Russe of een Weissrusse.
[ afbeelding ]
Ik zit op het moment in Frankrijk. Speciaalbieren zijn hier een snel groeiende trend. Drink al een anderhalve week Belgische en Franse bieren. Een welkome afwisseling op het Duitse aanbod thuisquote:Op donderdag 8 mei 2025 09:48 schreef Farenji het volgende:
[..]
Bizar dat veel brouwerijen aan de ene kant nog steeds volgens het strenge Reinheitsgebot brouwen (al is dat niet meer verplicht) maar aan de andere kant wel gewoon cola door hun bier pleuren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |