Mooie plaatjes van die gekko'squote:Op dinsdag 6 mei 2025 21:09 schreef sigme het volgende:
Kijk, we hebben weer een gekko!
[ afbeelding ]
Heel veel gekko’s het en der. Ook mooie dooie.
[ afbeelding ]
Weer hard gewerkt vandaag.
Nu is bijna het hele huis leeg, en de inhoud verdeeld in afval en bewaren.
Afval:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Bewaren:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Afval maar te goed om naar de stort te doen dus we slepen het naar NL:
[ afbeelding ]
Morgen hopelijk laatste rommel demonteren (een bed, twee kastjes) en dan nig flink wat veegwerk en dan moeten we weer naar het noorden.
Is heel vaak in Zuid Europa. De Zuid-Franse villa waar wij de afgelopen 2 weken verbleven had het ook.quote:Op dinsdag 16 september 2025 11:24 schreef Blues het volgende:
Bewoonbaar met uitzichtenHeel veel plezier met de nieuwe casa
Waarom eigenlijk tralies?
Dat hebben ze hier standaard; alle huizen alle ramen.quote:
Ons nieuwe huis heeft géén tralies en dat is de eerste keer in 20 jaar en 5x verhuizenquote:Op dinsdag 16 september 2025 11:44 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Is heel vaak in Zuid Europa. De Zuid-Franse villa waar wij de afgelopen 2 weken verbleven had het ook.
Ooit begrepen van een collega die een huis in Italie had, dat was dat je de ramen open kon laten ‘s nacht maar dat er niemand binnen kon komen (menselijke niemanden, we hebben het niet over beestjesquote:Op dinsdag 16 september 2025 11:24 schreef Blues het volgende:
Bewoonbaar met uitzichtenHeel veel plezier met de nieuwe casa
Waarom eigenlijk tralies?
SPOILER: spoiler voor slangenfobiemensenOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
Hahaha, mental image wel. Even voorstellen aan de burenquote:Op maandag 22 september 2025 07:04 schreef sigme het volgende:
Oh, en we hebben kennis gemaakt met de buren! We hebben buren
Ze kwamen aanrijden en zich voorstellen, twee jonge Spanjaarden die in een klein eenvoudig huisje vlakbij wonen. We werden er wat door overvallen en waren daar euh niet op gekleed enzo. Volgende keer maar even met stroopwafels een wederbezoek afleggen.
Want inmiddels zijn we al weer weg. Terug naar Nederland.
We hopen in november weer hier te zitten.
[ afbeelding ]
Dat had ik dus ookquote:Op maandag 22 september 2025 09:51 schreef Seven. het volgende:
[..]
Hahaha, mental image wel. Even voorstellen aan de buren![]()
.
Een van die kleine klusjes was het opruimen van de rotzooi die wij hadden verzameld in het rotzooischuurtje, dat beter ook weg kan (in elk geval het slechte asbest dak).quote:Op maandag 22 september 2025 06:57 schreef sigme het volgende:
En we hebben dus een aannemer over de vloer gehad.
Die gaat ons een offerte maken voor wat kleine klusjes ()
quote:Op dinsdag 6 mei 2025 21:09 schreef sigme het volgende:
Weer hard gewerkt vandaag.
Nu is bijna het hele huis leeg, en de inhoud verdeeld in afval en bewaren.
Afval:
Dat moet ik stempelen, zei de aannemer. Stempelen is dit:quote:Op maandag 22 september 2025 06:57 schreef sigme het volgende:
at ons een offerte maken voor wat kleine klusjes plus voor het wegbreken van een groot deel van de muur tussen de woonkamer en het keukenhok daarachter:
Si! Tevens is in die ruimte de enige andere dakdoorvoer aanwezig (de open haard in de woonkamer heeft een schoorsteen); in de keukenruimte zit een houtfornuisje en die heeft dus ook een dakdoorvoer.quote:Op vrijdag 17 oktober 2025 19:20 schreef Seven. het volgende:
Flink wat ruimte erbij. Wordt dit jullie cuisine?
Lekker gewerkt! + goeie foto's.quote:Op vrijdag 17 oktober 2025 18:06 schreef sigme het volgende:
[..]
Een van die kleine klusjes was het opruimen van de rotzooi die wij hadden verzameld in het rotzooischuurtje, dat beter ook weg kan (in elk geval het slechte asbest dak).
De offerte was prima.
[..]
[ afbeelding ]
Is de dakdoorvoer niet groter te maken?quote:Op vrijdag 17 oktober 2025 19:31 schreef sigme het volgende:
[..]
Si! Tevens is in die ruimte de enige andere dakdoorvoer aanwezig (de open haard in de woonkamer heeft een schoorsteen); in de keukenruimte zit een houtfornuisje en die heeft dus ook een dakdoorvoer.
Onszelf warm houden met een open haard zal onrendabel & oncomfortabel zijn, maar we willen de open haard wel graag behouden. En we willen in de winter juist er zijn, dus we hebben wel een warmtebron nodig om dat comfortabel te laten zijn.
Het plan is een pelletkachel, en die dan dus in die keukenruimte; dus die keukenruimte wordt dan ook de plaats waar de standaard warmtebron staat. We dubben nog over een stroomloze pelletkachel. Dat heeft vele voordelen maarrrrrrr heeft een pijp van 130 nodig. Eentje met stroom heeft geforceerde afvoer en daarmee een veel kleiner pijpje, maar ja, dan moet je weer meer stroom hebben. En die moet nog gevuld zijn ook - ook op dagen dat het relatief koud is, wat betekent dat er op zo'n dag geen zon schijnt. En al onze stroom moet van zonnepanelen komen, er is geen aansluiting op het net.
Betrouwbare aannemer, maar dat stond buiten kijf. Onze zeer betrouwbare makelaars begeleiden heel veel verbouwingen en zij koppelen klant & aannemer; daarmee weten beide partijen dat je met elkaar in zee kan.quote:Op vrijdag 17 oktober 2025 20:35 schreef Blues het volgende:
[..]
Lekker gewerkt! + goeie foto's.
Betrouwbare aannemer dus?!
Vast en zeker. Maar misschien wijzelf ook wel, of is het niet nodig.quote:Op vrijdag 17 oktober 2025 21:04 schreef Seven. het volgende:
[..]
Is de dakdoorvoer niet groter te maken?
Ziet er in ieder geval redelijk schilderklaar uit!quote:Op dinsdag 21 oktober 2025 19:52 schreef sigme het volgende:
Aannemer heeft laten weten dat het werk klaar is.
De boel is nog even netjes afgesmeerd (of gestuukt, kan ik zo niet zien)
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Strakquote:Op dinsdag 21 oktober 2025 19:52 schreef sigme het volgende:
Aannemer heeft laten weten dat het werk klaar is.
De boel is nog even netjes afgesmeerd (of gestuukt, kan ik zo niet zien)
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ik zou er iets meer dan 2 doen, 4 minimaal. Omdat je er in de winter bent zullen er ook mindere dagen zijn.quote:Op vrijdag 24 oktober 2025 21:22 schreef sigme het volgende:
We hebben nu alvast een autonoomstroompakket gekocht.
[ afbeelding ]
Nog even een of twee zonnepanelen erbij scoren en dan zouden we voldoende stroom moeten kunnen opwekken en opslaan om alles te kunnen doen wat ons hartje begeert.
We beginnen met twee, opschalen kan altijd nog. Op dit moment hebben we ook nog helemaal niks wat stroom nodig heeft afgezien van twee mobiele telefoons en een laptop.quote:Op vrijdag 24 oktober 2025 22:02 schreef Managarm het volgende:
[..]
Ik zou er iets meer dan 2 doen, 4 minimaal. Omdat je er in de winter bent zullen er ook mindere dagen zijn.
Geen koelkast?quote:Op vrijdag 24 oktober 2025 22:03 schreef sigme het volgende:
We beginnen met twee, opschalen kan altijd nog. Op dit moment hebben we ook nog helemaal niks wat stroom nodig heeft afgezien van twee mobiele telefoons en een laptop.
Op dit moment hebben we echt nog helemaal niks in dat huis staan, dus er gaat pas een koelkast zijn als we er een meenemenquote:
Nou, ik zag er wel uit als een roetveegpiet. Of ik was er eenquote:Op woensdag 19 november 2025 20:15 schreef Blues het volgende:
Speelde mooitje voor Piet
Veel gedaan alweer
We dachten, dan doppen we die watertoevoer naar die boiler af en dan hebben we weer water.quote:Op woensdag 19 november 2025 19:07 schreef sigme het volgende:
We kwamen het oude warmwatervat tegen, dat zat tegen het houtfornuis aan en zal daardoor verwarmd zijn geweest geworden. Die ovalen ton, links van de gootsteen. Dat moest er natuurlijk uit dus we hebben een ijzerzaagje gezet in de leiding ernaartoe.
Dus nu is de hoofdkraan weer dicht en zitten wij zonder water
GEEN, herhaal GEEN koper gebruiken. De koper ionen vreten de dikwandige leiding op. Met lekkage ergens in de leiding als gevolg. Liefst op een koppelstuk in een muur.quote:Op donderdag 20 november 2025 18:35 schreef sigme het volgende:
[..]
We dachten, dan doppen we die watertoevoer naar die boiler af en dan hebben we weer water.
Maar zo zit het niet; de enige kraan waar water uit komt werd gevoed via de boiler.
En de aanvoerbuis met water naar die boiler zit in de muur.
Het meeste metsel- en stuukwerk hier valt uit elkaar met een beetje handkracht, overtuigingskracht en zwaartekracht, maar die ijzeren waterleiding hebben ze ooit voor de zekerheid toch maar vast gezet met echt cement. Waterleidingen zijn hier van dikwandig ijzer. Op deze plek licht vochtig, dus met *kuch* enige *kuch* roestvorming.
We hebben wel een stuk onderaan vrij weten te bikken, maar uitbuigen gaat 'm niet worden. Voorlopig hebben we besloten om die buis voor lief te nemen als onze watertoevoer. Moeten we aan 't end van die buis over op nieuwe buis, of tyleen of koper ofzo, en doen we dat wel met opbouw verder.
Oh ja. Thanx!quote:Op donderdag 20 november 2025 19:58 schreef z80 het volgende:
[..]
GEEN, herhaal GEEN koper gebruiken. De koper ionen vreten de dikwandige leiding op. Met lekkage ergens in de leiding als gevolg. Liefst op een koppelstuk in een muur.
Rrrrrots! Echte authentieke rots. De rots achter het huis komt hier het huis inquote:Op maandag 12 januari 2026 21:22 schreef AnneX het volgende:
Tien? In ieder geval zie ik verschillen.
Wat is de bult beton links?
Authentiek. Vinted.quote:Op maandag 12 januari 2026 21:23 schreef sigme het volgende:
[..]
Rrrrrots! Echte authentieke rots. De rots achter het huis komt hier het huis in
Daar is het veel le laag voor, ik denk dat het op 70cm zit ofzo?quote:Op maandag 12 januari 2026 21:24 schreef AnneX het volgende:
[..]
Authentiek. Vinted.
Maken jullie er een werkblad van?
Moet dat rotsblok zichtbaar behouden blijven?quote:Op maandag 12 januari 2026 21:25 schreef sigme het volgende:
[..]
Daar is het veel le laag voor, ik denk dat het op 70cm zit ofzo?
We dubben nog, het zou leuk zijn om het in het zicht te houden.
Tering wat een narigheid.quote:Op maandag 12 januari 2026 21:20 schreef sigme het volgende:
Er moet nog wel een en ander gedaan worden voordat we ook comfortabel in dat huis zitten maar vandaag hebben we best wat gedaan. Zoek de tien verschillen.
Het (keuken)werkblad komt aan de andere zijde, dan kijk je naar buiten als je er aan staat. Aan dat rotsblok staande staar je naar de muur en dat is meer iets voor Shirley Valentinequote:Op maandag 12 januari 2026 21:27 schreef MadMaster het volgende:
[..]
Moet dat rotsblok zichtbaar behouden blijven?
Anders kan je er een betonkist omheen zetten en dan op de gewenste hoogte volstorten met cement/beton, waarop je het werkblad kan plaatsen…
quote:Op maandag 12 januari 2026 21:28 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Tering wat een narigheid.Geen idee of na beter is dan voor maar het blijft zielige ellende. Veel sterkte gewenst met dit. Ik ben altijd zo bang dat men echt oud is voordat dit allemaal een beetje in orde is. Althans ik kan me niet voorstellen dat de zin van het leven is het proberen te herstellen van oeroude meuk.... Zijn weer allemaal jarenplannen. Ik kan me zoveel zinvoller zaken bedenken om je leven mee te verspillen.
Is het toch vandaag stiekem al blue monday?quote:Op maandag 12 januari 2026 21:28 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Tering wat een narigheid.Geen idee of na beter is dan voor maar het blijft zielige ellende. Veel sterkte gewenst met dit. Ik ben altijd zo bang dat men echt oud is voordat dit allemaal een beetje in orde is. Althans ik kan me niet voorstellen dat de zin van het leven is het proberen te herstellen van oeroude meuk.... Zijn weer allemaal jarenplannen. Ik kan me zoveel zinvoller zaken bedenken om je leven mee te verspillen.
En stel: als dit allemaal naar het zin is, word je daar dan veel gelukkiger van. Ik kan het me niet voorstellen. Respect voor het doorzettingsvermogen maar het lijkt zo zonde van de tijd allemaal.
Ja sorry. Maar ik zie er gewoon niks in om kansloze bouwvallen te restaureren. Wat win je ermee als je er over nadenkt. Ik zie het als een verspilling van tijd en middelen als je nog jong en goed bent. Terwijl je als je nog jong en goed bent gewoon echt leuke nuttige zaken zou kunnen doen met man en hond. Als het echt de hobby is heb ik niks gezegd. Maar je hebt maar 1 leven. En slechts 70% van het leven in goede gezondheid als je geluk hebt.quote:Op maandag 12 januari 2026 21:33 schreef Molo het volgende:
[..]
Is het toch vandaag stiekem al blue monday?
We hebben een week besproken in deze B&B. Het idee was dat we na een week de boel wel zo ver op orde zouden moeten hebben dat we in de casa kunnen verblijven als we nog niet terug willen.quote:Op maandag 12 januari 2026 21:34 schreef Molo het volgende:
Mooie plek, benieuwd wat jullie ervan maken
Hoe lang kunnen jullie nu blijven en meters maken?
Oh, maar dan heb ik vast nog wel 20 jaar!quote:Op maandag 12 januari 2026 21:40 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ja sorry. Maar ik zie er gewoon niks in om kansloze bouwvallen te restaureren. Wat win je ermee als je er over nadenkt. Ik zie het als een verspilling van tijd en middelen als je nog jong en goed bent. Terwijl je als je nog jong en goed bent gewoon echt leuke nuttige zaken zou kunnen doen met man en hond. Als het echt de hobby is heb ik niks gezegd. Maar je hebt maar 1 leven. En slechts 70% van het leven in goede gezondheid als je geluk hebt.
Jaaaa, supertof om er gewoon een mooie feature van de makenquote:Op maandag 12 januari 2026 21:25 schreef sigme het volgende:
[..]
Daar is het veel le laag voor, ik denk dat het op 70cm zit ofzo?
We dubben nog, het zou leuk zijn om het in het zicht te houden.
Ongelofelijk wat een optimisme. Heel goed hoor. Maar als ik die foto's zie zowel voor en na dan denk ik aan een behoorlijkequote:Op maandag 12 januari 2026 21:42 schreef sigme het volgende:
[..]
Oh, maar dan heb ik vast nog wel 20 jaar!
We restaureren onze bouwval niet hoor, we maken het gewoon geschikt voor onszelf. En ja, er zou vast heeeeel veel nuttigs gedaan kunnen worden in de wereld. Maar daar heb ik toch helemaal geen zin in Bart.
Zo is het. En ik vind jouw doemdenkersblik wel verfrissend hoor, en als gezegd, ik denk wel aan je als ik er ben.quote:Op maandag 12 januari 2026 21:45 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ongelofelijk wat een optimisme. Heel goed hoor. Maar als ik die foto's zie zowel voor en na dan denk ik aan een behoorlijkestaaf dynamiet om het sterfhuis uit haar lijden te verlossen. Dat is het verschil natuurlijk qua visie.
Is allemaal lastig te voorspellen. We zien wel dat het zo zou kunnen zijn dat we 's avonds daar rond die nieuwe kachel kruipen. Maarrrrrr misschien zitten we wel juist bij de open haard.quote:Op maandag 12 januari 2026 21:52 schreef Seven. het volgende:
Ga je zo'n zitje daar veel gebruiken?
Ik heb er een open kast associatie bij. Paar slanke stalen staanders tussen de rots en je plafond, een paar planken daar weer tussen. Zoiets.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
Als ik dit dan zo zie, dan neig ik misschien wel een beetje naar de mening van @Bart2002... Ik zou er zelf in ieder geval absoluut geen heil in zien, maar heb dan ook 2 linkerhanden en besteed het liefst alles uitquote:Op woensdag 14 januari 2026 17:12 schreef sigme het volgende:
We hebben na nadere bestudering besloten de rots toch maar weer af te dekken; het is kalkzandsteen en dan blijft zachtjes zichzelf verpoederen.
Gister bouwmateriaal gehaald en vandaag een muurtje eromtoe gebouwd.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Daar zal dan nog een blad op komen, maar dat is van later zorg. Eerstvolgende klus is de kachel.
quote:Op woensdag 14 januari 2026 17:36 schreef sigme het volgende:
Oh ja, nog een voordeel in Spanje:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
Ja, wij hebben ook geen fotos van hoe we onze kachel (ook 100kg) uit de bus en naar boven hebben gesleept. Trauma's! Lang leve de steekwagen, maar dan nog was het loeizwaar!quote:Op woensdag 14 januari 2026 17:33 schreef sigme het volgende:
We hadden bedacht dat we een pelletkachel willen, maar niet op stroom. En wel met een oven er in.
Zo een konden we toevallig in NL wel vinden, bij de Makro. 1300 euro.
[ afbeelding ]
Maar als ik dan een merk & type heb ga ik natuurlijk even kijken of ik die ook elders vind. En dat vond ik. Bij de fabrikant. Die zit in ... Spanje. Daar kan je 'm kopen voor 800 euro, inclusief bezorging.
En dan hoeven wij dat 100kg wegende monster niet naar Spanje te slepen. Kortom: we hebben 'm besteld in Spanje. De bezorging zou dan in onze week aanwezigheid hier zijn. Maar we misten het telefoontje van de transporteur en toen werd het toch spannend. Feestdagen, weekend, stresssssssssssssss
Maar vandaag kwam alles goed
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Probleem twee was hoe we het kreng in huis zouden krijgen; als gezegd, ruim 100 kg (110 volgens de specs).
En het moet drie trapjes op; 8 treden, kwartslag draaien, 5 treden, halve slag draaien, drie treden.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Er zijn geen foto's van want alle handen waren bezet, maar het is gelukt. Met behulp van een steekwagen, een paar draagbanden en een goed plan van liefste en toen tilden we het monster tree voor tree omhoog en hadden we het in een kwartier binnen.
Zo ook de speciale pijp die we er bij de fabriek bij konden bestellen:
[ afbeelding ]
Ook een zwaar loeder (ik gok 20kg), die dan extra warmte uit het rookgas haalt door het door wat extra buis te laten lopen.
Weinig info, maar dit is ‘m:quote:Op donderdag 15 januari 2026 10:55 schreef Faithy het volgende:
[..]
Ja, wij hebben ook geen fotos van hoe we onze kachel (ook 100kg) uit de bus en naar boven hebben gesleept. Trauma's! Lang leve de steekwagen, maar dan nog was het loeizwaar!
Ga ook eens kijken of wij zo'n extra stuk pijp kunnen vinden, al gaan we dit jaar voor een groot deel al over op ondervloerverwarming.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |