quote:UFO of UAP?
UAP staat voor 'unidentified anomalous phenomena', of 'ongeïdentificeerde afwijkende verschijnselen', een verzamelnaam voor objecten die in de lucht, de zee en de ruimte zijn waargenomen zonder dat duidelijk is wat het zijn of waar ze vandaan komen.
De term ufo is uit de gratie geraakt omdat die nog steeds een associatie met zich meedroeg van een samenzweerderige en paranoïde denkwijze. (bron)
SPOILER: Officiele omschrijving van UAP in de wetgeving van dec 2022Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sinds 2017 zijn er veel ontwikkelingen rondom UAP's geweest. Een beknopt overzicht:
• Het begon in dec 2017 met een artikel in de New York Times waaruit bleek dat het Pentagon al jaren een geheim UAP programma heeft: Glowing Auras and 'Black Money': The Pentagon's Mysterious U.F.O. Program
• Het Pentagon gaf in 2020 toe dat in 2017 gelekte filmpjes echt zijn:
• Rapporten van het Pentagon uit 2021 en 2022 bevestigen nog eens dat er veel UFO waarnemingen zijn onderzocht en dat er honderden onverklaard blijven.
• NASA doet in 2022 onderzoek naar UAP en stelt naar aanleiding hiervan in 2023 een directeur hiervoor aan.• Eind 2022 is er UAP wetgeving toegevoegd aan de Amerikaanse Defensie wet (NDAA). Hierdoor is er een nieuwe UFO-office opgericht, AARO, die jaarlijks een rapport moet uitbrengen.quote:In het nieuwe NASA-rapport worden uap's of ufo's "één van de grootste mysteries van onze planeet" genoemd.SPOILER: UAP klokkenluider regeling in wetgevingOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.• In februari 2023 veel aandacht voor een neergeschoten Chinese spionage ballon en drie onbekende objecten. Er zijn geen officiële verklaringen gegeven wat de objecten waren. Wel bijzondere uitspraken van geïnformeerde senatoren, zoals Blumenthal:• In juni 2023 blijkt de klokkenluider regeling uit de wetgeving al te werken. David Grusch komt naar voren met opmerkelijke claims in een artikel in The Debrief (door dezelfde journalisten als het 2017 NY Times verhaal) en in een interview voor NewsNation.quote:“The American people should be given more information. They're ready for it. They can handle it. And they need and deserve to know it.”
Bekijk deze YouTube-video
• In juli 2023 herhaalt Grusch zijn claims - onder ede - tijdens een public hearing.• Chuck Schumer, de Democratische meerderheidsleider van de Senaat, introduceert in augustus 2023 een aanpassing voor de Defensiewet voor 2024. Dit Schumer Amendement heeft de opmerkelijke naam: ''UAP Disclosure Act of 2023''. Volgens Schumer heeft het publiek het recht om meer te weten over onbekende technieken, niet-menselijke-intelligentie en onverklaarde fenomenen.quote:Zijn claims op basis van meer dan 40 getuigen-interviews:
• De US overheid heeft een decennialang programma waarin het geborgen UFO's verborgen houdt
• Ze zijn ook in het bezit van '[non-human] dead pilots' van deze UFO's.
• Er is een lange disinformatie campagne gaande.
• Schumer's voorstel wordt sterk afgezwakt aangenomen, een aantal senatoren is tegen. Maar Schumer geeft aan zich er niet bij neer te leggen. In de zomer van 2024 brengt hij samen met senator Rounds de UAPDA opnieuw in, met vrijwel gelijke inhoud.
• In november 2024 is er een nieuwe openbare hearing, dit keer met vier getuigen.Quotes van vooraanstaande figuren op dit gebied:quote:Verbergt de overheid bewust bewijs over UAP's voor het publiek?
o Timothy Gallaudet: "Yes, sir."
o Luis Elizondo: "100%."
o Michael Shellenberger: "Yes."
o Mike Gold: "Yes."
What do you believe UAP could be or are?
o Timothy Gallaudet: "Strong evidence that they are non-human higher intelligence."
o Lue Elizondo: "I echo my colleague's comment, Sir."
o Michael Shellenberger: "Genuinely do not know."
o Mike Gold: "Don't know but we must find out."
Meer quotes mooi op een rij:
https://ufoquotes.com/
Up-to-date tijdlijn van alles UFO's:
https://ufotimeline.com/
Podcast
Need to Know podcast
Iets meer achtergrond is wel wenselijk. Nieuwe aangekondigde film/documentaire waar 2 jaar in het geheim aan is gewerkt door Dan Farah die (voor een andere film) samen heeft gewerkt met Steven Spielberg. De film gaat in première op het SXSW (South by Southwest) festival in de 2e week van maart.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dat zijn de feiten. Er zijn ook geruchten dat de film weer earth-shattering bewijs bevat waardoor we de wereld anders gaan zienDie geruchten lopen uiteen van HD beelden tot aan de nooit eerder vertoonde 23 minuten aan bewijs waar Elizondo over sprak en die het congres in een gesloten setting gezien heeft. We wachten disclosure dus nog even 2 maanden af
![]()
quote:"I have seen with my own eyes, non human craft and non human beings."
quote:Op vrijdag 24 januari 2025 07:15 schreef NoFoksGiven het volgende:
Blijkbaar nu het hele interview van RossCo met Jake Barber:
[ x ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dit lijkt mij het beste.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 08:39 schreef Brave_Sir_Robin het volgende:
Ook mooi, Schumer tegen Trump:
[ x ]
Dit zijn allemaal grote namen die zich nu tegen het UAP topic aan bemoeien.
[ x ]
quote:Congress has taken an increasingly serious look at reports of mystery flying objects, treating the once widely mocked topic of UFOs [..] into a serious issue.
quote:Many UAP reports have been shown to have innocuous origins, but a subset has defied easy explanation. The issue has gained renewed attention from lawmakers over the past few years, with heightened concerns about the national security implications of unidentified objects flying in U.S. airspace.
'About one day into the administration' was het.. Day 5 inmiddels.. Kom op Trumpie.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 10:21 schreef FireFox1 het volgende:
Trump heeft aangegeven dat hij de ware aard achter de drones publiekelijk maakt zodra hij officieel aan de macht is.
Bekijk deze YouTube-video
Hoe wordt het dan gekaapt? Waarom heeft Ross zijn waardigheid verloren? Omdat hij iemand aan het woord laat? Van bewustzijn is nog maar heel weinig bekend. Slaapverlamming is wetenschappelijk slechts een deel van een mogelijke oplossing van het vraagstuk. Ik vond het gesprek juist buitengewoon interessant. Misschien is dat omdat ik onder andere John E. Mack hierin altijd de credits heb gegeven en hem serieus nam. Ook omdat ik jarenlang persoonlijk zelf slaapverlamming heb ondervonden. Dat is op een bepaald moment jaren geleden gestopt en is nooit meer teruggekomen. Er is wat mij betreft een realiteit buiten die van ons waar wij meer zijn dan ons beperkte opgesloten zelf.quote:Op zondag 26 januari 2025 11:54 schreef Discombobulate het volgende:
Ross heeft weer iemand geïnterviewd hoor, John Blitch. Wat hij beschrijft lijkt klassiek op slaapverlamming. Typisch een abduction zoals die veelal in het verleden werden beschreven.
Ross heeft ook wel compleet z'n waardigheid verloren bij mij. Het topic wordt een beetje gekaapt heb ik het idee, volgens mij is er gewoon een psy-op gaande en Ross werkt er mooi aan mee.
Als het deze kant op gaat ben ik er iig snel klaar mee.
Oké, dit vind ik precies wat er mis is met het UAP topic op dit moment.quote:Op zondag 26 januari 2025 20:43 schreef NatteLont het volgende:
[..]
Ook omdat ik jarenlang persoonlijk zelf slaapverlamming heb ondervonden. Dat is op een bepaald moment jaren geleden gestopt en is nooit meer teruggekomen. Er is wat mij betreft een realiteit buiten die van ons waar wij meer zijn dan ons beperkte opgesloten zelf.
Mij lijkt aannemelijk dat het onderwerp ook veel complexer is dan wij kunnen bevatten en dat daarom ook 'woo' er bij komt kijken. Sommigen zullen zich daardoor van het onderwerp afkeren, voor anderen wordt het juist interessanter.quote:Op maandag 27 januari 2025 14:29 schreef NoFoksGiven het volgende:
Ik denk dat het lastige is dat er (schijnbaar) heel veel ineens komt....en dat er niet alleen maar duidelijkheid komt over het wat en waarvandaan, maar dat hetgeen we nu horen juist ook heel erg samenhangt aan het meer 'woo' aspect van ufology...en dat dat ook eng veel lijkt op hetgeen dr. Greer met zijn CE5 heeft proberen te vercommercialiseren.
quote:Op maandag 27 januari 2025 16:07 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Oké, dit vind ik precies wat er mis is met het UAP topic op dit moment.
Oplossing is makkelijk, bewijs en dan kan iedereen het geloven.
Oh, interessant zeker, maar dan wordt het ook echt tijd voor bewijs anders praten we over 20 jaar nog steeds zo. Dat punt wordt zo langzamerhand bereikt, ook door de community op Reddit lees ik veel. Mensen zijn er echt wel een beetje klaar mee.quote:Op maandag 27 januari 2025 16:38 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Mij lijkt aannemelijk dat het onderwerp ook veel complexer is dan wij kunnen bevatten en dat daarom ook 'woo' er bij komt kijken. Sommigen zullen zich daardoor van het onderwerp afkeren, voor anderen wordt het juist interessanter.
Zal wel weer een grote teleurstelling worden zoals bij dat ei.quote:
Ach Louis Elizondo heeft het in 2024 in een interview gehad over mini orbs die dwars door zijn woning vlogen. Dwars door zijn muren heen. Zijn vrouw was er ook getuige van. Hij lijkt het aan te durven het hierover te hebben. Gary Nolan zegt als kind te zijn bezocht door aliens. Niet lullig bedoeld maar ik denk dat we alvast moeten gaan wennen aan het idee van een hele berg woo woo waar we mee gemarineerd gaan worden, en wat lijkt te moeten worden genormaliseerd.. Bedenk dat UAP 10 jaar geleden voor de meesten woo woo waren. Vandaag ligt dat toch iets anders. Bewijs? Ja dat zie ik later dan wel. Of niet. Ik neem het in ieder geval ondertussen voor kennisgeving aan. Ik zie er persoonlijk in dat men haast lijkt te maken om al deze bizarre zaken naar buiten te brengen voor een al bepaalde vastgestelde tijd. Dit "Disclosure Proces" zoals Louis Elizondo het noemt is in 2017 begonnen en er is in die tussentijd echt heel veel gebeurd. Waar het heen gaat? Geen idee.quote:Op maandag 27 januari 2025 16:07 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Oké, dit vind ik precies wat er mis is met het UAP topic op dit moment.
Oplossing is makkelijk, bewijs en dan kan iedereen het geloven.
Ik vind het te snel gaan nu. Ik was aardig comfortabel bij de nuts and bolts. Dat leek (en lijkt) me de beste aanpak om het onderwerp aan te vliegen richting disclosure.quote:Op maandag 27 januari 2025 18:04 schreef Discombobulate het volgende:
@:Brave_Sir_Robin, wat vind jij er nou allemaal van, wat voor impressie heb jij?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |