Die Green New Deal is totaal onrealiseerbaar. Maar nog niet zo erg als de European Green Deal en dat beginnen ze zich bij de EU ook langzaam te realiseren.quote:Op woensdag 22 januari 2025 18:24 schreef viagraap het volgende:
[..]
Die Green New Deal is al een slappe middenweg.
We stemmen massaal op een regering die bezuinigt op onderzoek en innovatie, en nadrukkelijk opkomt voor de belangen van de agrarische en bio-industrie die draait op de beschikbaarheid van goedkope arbeidsmigranten.quote:Op woensdag 22 januari 2025 16:44 schreef spicymchaggis het volgende:
Als je een moderne, hoogtechnologische samenleving wil laten functioneren moet je niet verwachten dat niet opgeleide analfabeten en geloofsfanatici uit onderontwikkelde diarreelanden daar een bijdrage aan kunnen leveren, die houden je alleen maar op en zitten je alleen maar in de weg.
Dat hoeft dus helemaal niet als je eens een keer werk maakt van de energietransitie.quote:Op woensdag 22 januari 2025 18:55 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Naja, het is zeker omlaag te brengen, als je daar luxe en gemakken voor wil inruilen. Koud douchen, geen auto meer, verwarming uit, etc etc. Maar het zal weinig uithalen als jij de enige bent die dat doet.
Voor de zoveelste keer vraag ik je: waarom ga je uit van de bestaande situatie en geef je het daarom op?quote:Op woensdag 22 januari 2025 19:10 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Die Green New Deal is totaal onrealiseerbaar. Maar nog niet zo erg als de European Green Deal en dat beginnen ze zich bij de EU ook langzaam te realiseren.
Voorbeeldje: In Californië hebben ze 40 GWh aan accu's opgesteld staan. Dat kost een slordige 14 miljard dollar aan Tesla Megapacks. En dat ziet er dan zo uit:
[ afbeelding ]
Bron.
Nou is het daar ook vrijwel altijd zonnig weer, niet zoals hier, waar het al drie maanden kwakkelen is. Vaak is de totale opbrengst van de windenergie maar een paar GW, dat zet geen zoden aan de dijk. En dan kunnen we de hele Noordzee wel volbouwen met windparken, maar als het daar niet waait, staan ze allemaal stil.
Je denkt dat energie uit het niets komt? Of dat wind en zonne-energie heel Nederland kan voorzien van stroom als iedereen een warmtepomp heeft?quote:Op woensdag 22 januari 2025 20:05 schreef viagraap het volgende:
[..]
Dat hoeft dus helemaal niet als je eens een keer werk maakt van de energietransitie.
Jij gelooft in handwavium, ik in wetenschap en techniek.quote:Op woensdag 22 januari 2025 20:06 schreef viagraap het volgende:
Voor de zoveelste keer vraag ik je: waarom ga je uit van de bestaande situatie en geef je het daarom op?
Dat begrijp ik niet.quote:Daar wil ik nog aan toevoegen: ik zie je her en der pleite voor meer kernenergie, maar volgens je eigen redeneertrant heeft dat dus helemaal geen zin?
Ja of thuisbatterijen, kernenergie voor mijn part als echt groen te lang duurt, verdere isolatie van huizen en gebouwen, meer en beter openbaar vervoer, waterstof als dat groen kan, verzin het maar. Ik zou niet weten waarom afstappen van fossiel zou moeten betekenen dat we teruggaan naar de 17e eeuw. Maarja op het huidige tempo en met de halfslachtige maatregelen die zo halfslachtig zijn vanwege actieve tegenwerking van de hoofdschuldigen van deze crisis hebben we straks misschien geen keus meer.quote:Op woensdag 22 januari 2025 20:07 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Je denkt dat energie uit het niets komt? Of dat wind en zonne-energie heel Nederland kan voorzien van stroom als iedereen een warmtepomp heeft?
Dat is het hele probleem. En als iemand je dat uitlegt, geloof je er niets van. Jij denkt, dat als we dat maar graag willen, dan zal dat vanzelf wel gebeuren. Magie, noemen we dat.quote:Op woensdag 22 januari 2025 20:10 schreef viagraap het volgende:
[..]
Ja of thuisbatterijen, kernenergie voor mijn part als echt groen te lang duurt, verdere isolatie van huizen en gebouwen, meer en beter openbaar vervoer, waterstof als dat groen kan, verzin het maar. Ik zou niet weten waarom afstappen van fossiel zou moeten betekenen dat we teruggaan naar de 17e eeuw. Maarja op het huidige tempo en met de halfslachtige maatregelen die zo halfslachtig zijn vanwege actieve tegenwerking van de hoofdschuldigen van deze crisis hebben we straks misschien geen keus meer.
De green new deal of hoe het ook heet is nog niet klaar met dealen, dat besef je toch? Bovendien is de hoeveelheid energie die de zon op de aarde afvuurt per dag groter dan de energie die er ooit alle fossiele energie gehaald is en gehaald kan worden. De efficientie van zonnecellen stijgt al jaren exponentieel. Dat is geen vage belofte, dat is de toekomst.quote:Op woensdag 22 januari 2025 20:10 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Jij gelooft in handwavium, ik in wetenschap en techniek.
[..]
Dat begrijp ik niet.
Ok. Er valt hier in de zomer, rond de middag ongeveer 1 kW aan zonlicht op een vierkante meter. De beste zonnepanelen kunnen daar ~40% van omzetten en veel meer gaat dat ook niet worden. Dat heeft met het elektromagnetische spectrum te maken. Dat de zonnecellen in de winkel maar 20% (de helft) omzetten is gewoon om ze betaalbaar te houden. Een dak vol met de beste zonnepanelen is waarschijnlijk duurder dan het hele huis.quote:Op woensdag 22 januari 2025 20:13 schreef viagraap het volgende:
[..]
De green new deal of hoe het ook heet is nog niet klaar met dealen, dat besef je toch? Bovendien is de hoeveelheid energie die de zon op de aarde afvuurt per dag groter dan de energie die er ooit alle fossiele energie gehaald is en gehaald kan worden. De efficientie van zonnecellen stijgt al jaren exponentieel. Dat is geen vage belofte, dat is de toekomst.
Dat zeg ik niet? Ik zeg hoogstens, dat de tegenstand van de bevolking nog te hoog is om ze ook echt te gaan bouwen.quote:Met dat over kernenergie bedoel ik dat je constant pleit voor die vorm van energie en tegelijk zegt 'we wekken nu niet genoeg op het heeft geen zin'. Waarom dan nog iets te melden hebben over kernenergie? Heeft toch geen zin volgens jou.
Je doet het gewoon weer. Nog steeds. Nog altijd. Dat die hele efficiënte dingen nu duur zijn wilt niet zeggen dat ze dat blijven.quote:Op woensdag 22 januari 2025 20:27 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ok. Er valt hier in de zomer, rond de middag ongeveer 1 kW aan zonlicht op een vierkante meter. De beste zonnepanelen kunnen daar ~40% van omzetten en veel meer gaat dat ook niet worden. Dar heeft met het elektromagnetische spectrum te maken. Dat de zonnecellen in de winkel maar 20% (de helft) omzetten is gewoon om ze betaalbaar te houden. Een dak vol met de beste zonnepanelen is waarschijnlijk duurder dan het hele huis.
[ afbeelding ]
[..]
Dat zeg ik niet? Ik zeg hoogstens, dat de tegenstand van de bevolking nog te hoog is om ze ook echt te gaan bouwen.
Dat klopt. Maar dat geldt voor alles. Er is altijd een verschil tussen het praktisch haalbare en het theoretische maximum. Er bestaan van de meeste producten veel betere versies, die je niet in de winkel tegenkomt omdat ze veel te duur zijn.quote:Op woensdag 22 januari 2025 20:35 schreef viagraap het volgende:
[..]
Je doet het gewoon weer. Nog steeds. Nog altijd. Dat die hele efficiënte dingen nu duur zijn wilt niet zeggen dat ze dat blijven.
Nee, we leven hier in een democratie. We doen wat de meerderheid wil. En die denkt nog steeds, dat we met zonnepanelen op ieder dak en nog een windparkje in de Noordzee klaar zijn. Daar moet het mee lukken! En GroenLinks zegt dat ook, dus dan is het zeker waar!quote:De tegenstand van de bevolking maakt niet uit als volgens jouw redeneertrant de huidige energiemix ontoereikend is. Want als dat een reden is om te stoppen met de transitie, waarom zou je dan nog iets met kernenergie willen? Wat is het tegenovergestelde van handwavium, headshakenium?
Klinkt allemaal leuk en aardig maar het stroomnet kan nu al amper voorzien in de behoefte, laat staan als we allemaal van het gas zouden zijn, een warmtepomp zouden hebben en alle auto's en bussen electrische zouden rijden.quote:Op woensdag 22 januari 2025 20:10 schreef viagraap het volgende:
[..]
Ja of thuisbatterijen, kernenergie voor mijn part als echt groen te lang duurt, verdere isolatie van huizen en gebouwen, meer en beter openbaar vervoer, waterstof als dat groen kan, verzin het maar. Ik zou niet weten waarom afstappen van fossiel zou moeten betekenen dat we teruggaan naar de 17e eeuw. Maarja op het huidige tempo en met de halfslachtige maatregelen die zo halfslachtig zijn vanwege actieve tegenwerking van de hoofdschuldigen van deze crisis hebben we straks misschien geen keus meer.
Het gaat niet alleen om zonnepanelen, dat gebruik ik als voorbeeld omdat jij daarover begint. Het gaat om alles. Eventueel met kernenergie erbij ja.quote:Op woensdag 22 januari 2025 20:57 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat klopt. Maar dat geldt voor alles. Er is altijd een verschil tussen het praktisch haalbare en het theoretische maximum. Er bestaan van de meeste producten veel betere versies, die je niet in de winkel tegenkomt omdat ze veel te duur zijn.
En de zonnepanelen zijn helemaal het probleem niet. Die zijn prima beschikbaar en goed genoeg. Het is de opslag. Voor zonnepanelen is dat over 1 dag, als de zon iedere dag schijnt. Dat is het beste geval. Maar in de winter moet je de energie van je windparken al snel een week kunnen opslaan. Dan moet je dus om te beginnen ook zeven keer zoveel windturbines neerzetten. En er zijn niet genoeg accu's om dat hier in Nederland te doen. Ook zouden wij ze niet kunnen betalen als ze er wel waren.
"Maar Frank, nou doe je het weer! Over 100 jaar zijn die er wel en kosten ze geen drol meer, daar moet je van uit gaan!"
[..]
Nee, we leven hier in een democratie. We doen wat de meerderheid wil. En die denkt nog steeds, dat we met zonnepanelen op ieder dak en nog een windparkje in de Noordzee klaar zijn. Daar moet het mee lukken! En GroenLinks zegt dat ook, dus dan is het zeker waar!
En als er toch meer nodig is, zeker als dat kernenergie is of als zij luxe moeten inleveren, haken ze af en dan heb je geen meerderheid meer en wordt de hele energietransitie afgeblazen. En het verzet groeit gestaag.
Daarom is het ook zo dom om continu protesten en demonstraties te houden waar andere mensen last van hebben. Iedere keer dat je dat doet wordt het aantal voorstanders van de klimaatmaatregelen kleiner.
En het tegengestelde van handwavium is bestaande techniek. Verzin geen dingen die je goed uitkomen, maar beperk je tot dingen die ook echt beschikbaar en realiseerbaar zijn.
Daarvoor geldt hetzelfde als wat ik zeg in de post die je hier quote en wat ik symbolicfrank probeer duidelijk te maken.quote:Op woensdag 22 januari 2025 22:44 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Klinkt allemaal leuk en aardig maar het stroomnet kan nu al amper voorzien in de behoefte, laat staan als we allemaal van het gas zouden zijn, een warmtepomp zouden hebben en alle auto's en bussen electrische zouden rijden.
Ja, we moeten gewoon niet zo moeilijk doen, over een eeuw is het probleem opgelost. Dus NU METEEN overal mee stoppen! Dan komt het vanzelf goed. Als onze klein-klein-kleinkinderen tegen die tijd nog leven, nadat wij alles om zeep hebben geholpen.quote:Op woensdag 22 januari 2025 23:33 schreef viagraap het volgende:
[..]
Daarvoor geldt hetzelfde als wat ik zeg in de post die je hier quote en wat ik symbolicfrank probeer duidelijk te maken.
Bron.quote:Flatness is also crucial for EUV reflection. The mirrors are polished to a smoothness of less than one atom’s thickness. To put that in perspective, if the mirrors were the size of Germany, the tallest ‘mountain’ would be just 1 millimeter high.
Ik zeg nergens dat we overal meteen mee moeten stoppen. Ik zeg dat het te langzaam gaat, en dat we het geld om dat te versnellen bovendien moeten ophalen bij de schuldigen die nog altijd de boel traineren. Dat jij dan wederom met één bestaande techniek aan komt zetten waar nu limieten aan zitten zegt niks.quote:Op donderdag 23 januari 2025 00:15 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, we moeten gewoon niet zo moeilijk doen, over een eeuw is het probleem opgelost. Dus NU METEEN overal mee stoppen! Dan komt het vanzelf goed. Als onze klein-klein-kleinkinderen tegen die tijd nog leven, nadat wij alles om zeep hebben geholpen.
Je hebt geen flauw idee hoe het allemaal werkt. Zoek bijvoorbeeld eens uit wat voor technologie, fabrieken en grondstoffen je nodig hebt om de huidige microchips te maken. Je weet wel, waar ASML die machines voor maakt. De lijst omvat zo'n beetje alles wat we nu aan techniek hebben.
Voorbeeldje:
[..]
Bron.
Er zijn ook prachtige filmpjes over op YouTube, maar waarschijnlijk geen enkele waar je wat van begrijpt. Zoals deze serie, die dat onderdeel uitlegt:
Bekijk deze YouTube-video
Een post zonder gescheld en verwijten! Knap hoor!quote:Op donderdag 23 januari 2025 00:25 schreef viagraap het volgende:
[..]
Ik zeg nergens dat we overal meteen mee moeten stoppen. Ik zeg dat het te langzaam gaat, en dat we het geld om dat te versnellen bovendien moeten ophalen bij de schuldigen die nog altijd de boel traineren. Dat jij dan wederom met één bestaande techniek aan komt zetten waar nu limieten aan zitten zegt niks.
Ik heb het ook niet enkel over energieopwekking, maar bijvoorbeeld ook besparing. Als er naar groene/linkse partijen geluisterd was waren alle sociale huurhuizen nu een stuk beter geïsoleerd en hoefde je misschien niet eens snel van het gas af voor verwarming, om maar wat te noemen.
Serieus?quote:Op donderdag 23 januari 2025 00:26 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Een post zonder gescheld en verwijten! Knap hoor!
Nee. Het is een totaal idioot plan dat Europa economisch kapot maakt.quote:Op woensdag 22 januari 2025 18:24 schreef viagraap het volgende:
[..]
Die Green New Deal is al een slappe middenweg.
Omdat het zo'n slappe middenweg is.quote:Op donderdag 23 januari 2025 06:14 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nee. Het is een totaal idioot plan dat Europa economisch kapot maakt.
In elk geval keurig geformuleerde verwijten en gescheld.quote:Op donderdag 23 januari 2025 00:26 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Een post zonder gescheld en verwijten! Knap hoor!
milieu != klimaat. Milieuzones gaan om de lucht die je daadwerkelijk inademt in de binnenstad. Dat staat los van het klimaat. Je kunt best tegen klimaatmaatregelen zijn en het toch wenselijk vinden om minder roetdeeltjes in te ademen.quote:Op woensdag 22 januari 2025 16:41 schreef Straatcommando. het volgende:
Ik ken de green deal niet goed genoeg om daar iets stelligs over te zeggen, wel heb ik het gevoel dat de ratio op gebied van veel klimaat en milieu maatregelen een beetje zoek is. Idealisme is leuk, maar de realiteit laat zich niet sturen.
Hier in Nederland dat gedoe met milieuzones bijvoorbeeld.
Immigranten overal de schuld van geven vind jij realistischer?quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:41 schreef quo_ het volgende:
[..]
In elk geval keurig geformuleerde verwijten en gescheld.
Het "geld halen bij de anderen" is natuurlijk gewoon ouderwetse linkse c.q. communistische oorlogstaal.
Ben jij een latente racist misschien?quote:Op donderdag 23 januari 2025 12:29 schreef viagraap het volgende:
[..]
Immigranten overal de schuld van geven vind jij realistischer?
Immigranten krijgen van de huidige regering de schuld van alles, mijn punt is daarom juist dat je beter de Shell's van deze wereld iets kunt verwijten. En niet alleen omdat daar daadwerkelijk wat te halen valt.quote:Op donderdag 23 januari 2025 13:43 schreef quo_ het volgende:
[..]
Ben jij een latente racist misschien?
Dit topic gaat over de green deal en klimaatfundi's. Daar hoef je toch geen immigranten bij te slepen.
Anti vrouwenrechten…quote:Op woensdag 22 januari 2025 15:37 schreef Richestorags het volgende:
Polen gidsland in de EU op veel vlakken. Niet te woke, verstandig asielbeleid, inzetten op kenniseconomie, goed defensiebeleid met veel lokale productie.
Jij bent net als @Mutant01 . Ik benoem een aantal zaken. Als we een persoon prijzen om X hoeven we toch ook niet altijd negatief trekje Y te benoemen? De wereld is niet zwart-wit.quote:
Ik denk dat Polen meer van de EU kan leren dan andersom. En zo pro-EU ben ik inmiddels niet meer.quote:Op donderdag 23 januari 2025 15:12 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Jij bent net als @:Mutant01 . Ik benoem een aantal zaken. Als we een persoon prijzen om X hoeven we toch ook niet altijd negatief trekje Y te benoemen? De wereld is niet zwart-wit.
Als we persoon X een rolmodel noemen dan letten we er wel op dat er geen extreem negatieve trekjes zijn ja. Het zijn namelijk geen kleine randzaken waar we het over hebben.quote:Op donderdag 23 januari 2025 15:12 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Jij bent net als @:Mutant01 . Ik benoem een aantal zaken. Als we een persoon prijzen om X hoeven we toch ook niet altijd negatief trekje Y te benoemen? De wereld is niet zwart-wit.
Het topic ging erover wat Polen goed doet. Het één sluit het ander niet uit. Sterker nog, ik ben het met je eens.quote:Op donderdag 23 januari 2025 16:11 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik denk dat Polen meer van de EU kan leren dan andersom. En zo pro-EU ben ik inmiddels niet meer.
Maar goed, jij jouw mening. Mag ook.
Vreemd. Dan zou je nooit naar Wagner kunnen luisteren. Zou je Schopenhauer om zijn mysoginie kunnen afserveren. Etc. Etc.quote:Op donderdag 23 januari 2025 16:16 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Als we persoon X een rolmodel noemen dan letten we er wel op dat er geen extreem negatieve trekjes zijn ja. Het zijn namelijk geen kleine randzaken waar we het over hebben.
Nee, want we serveren niemand af. Over zwart wit gesproken..quote:Op donderdag 23 januari 2025 16:19 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Vreemd. Dan zou je nooit naar Wagner kunnen luisteren. Zou je Schopenhauer om zijn mysoginie kunnen afserveren. Etc. Etc.
Jawel. Ik baken af waarbinnen ik Polen een voorbeeld vind en jij breidt dat uit met dingen waar ze geen voorbeeld in zijn. Dan haal je het dus naar beneden. Dat mag, maar zo kan je alles bagatelliseren.quote:Op donderdag 23 januari 2025 16:20 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee, want we serveren niemand af. Over zwart wit gesproken..
Ik haal niks naar beneden. Geef slechts wat duiding bij je gidsland. Zoals je dat ook bij Marokkanen doet.quote:Op donderdag 23 januari 2025 16:25 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Jawel. Ik baken af waarbinnen ik Polen een voorbeeld vind en jij breidt dat uit met dingen waar ze geen voorbeeld in zijn. Dan haal je het dus naar beneden. Dat mag, maar zo kan je alles bagatelliseren.
Paul McCartney heeft goede muziek gemaakt. Ja maar hij heeft aan de autoindustrie niks bijgedragen. Ook niks aan het onderzoek naar de Higgs Boson deeltjes.
Ok prima.quote:Op donderdag 23 januari 2025 16:29 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik haal niks naar beneden. Geef slechts wat duiding bij je gidsland. Zoals je dat ook bij Marokkanen doet.
Ok, doordat je gidsland gebruikte had ik zoiets van ‘dat is teveel eer’.quote:Op donderdag 23 januari 2025 16:17 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Het topic ging erover wat Polen goed doet. Het één sluit het ander niet uit. Sterker nog, ik ben het met je eens.
https://www.bloomberg.com(...)re&utm_campaign=copyquote:France Calls for ‘Massive’ Regulatory Pause as Economy Flags
De Fransen hebben met ontzettend veel moeite en antidemocratische trucjes een linkse regering tegen kunnen houden want stel je voor dat de rijken een beetje in moeten leveren en praten nu conservatief rechts reactionaire onzin.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 10:12 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Ook de Fransen begrijpen dat het 2 voor 12 is en dat de EU regulatie ons op het niveau van een lagelonen continent brengt.
[..]
https://www.bloomberg.com(...)re&utm_campaign=copy
Jammer dat zoveel mensen slachtoffer zijn van de totale zinsbegoocheling om te denken dat de Europese industrie ook maar enig positief doel dient. Uiteindelijk keert de wal het schip, maar dan is er wel al voor miljarden schade aangericht.
Ja, er zijn ooit wereldwijd een klein aantal molens door harde wind stuk gegaan. Dat zijn dan meestal ouder windmolen van bedrijven die eisen niet heel serieus nemen en er dus bijkomende oorzaken zijn. Wieken kunnen uit de wind gedraaid worden waardoor ze een beetje orkaan kunnen overleven.quote:Op donderdag 23 januari 2025 16:47 schreef SymbolicFrank het volgende:
De rest van de week een hele zware orkaan over Ierland en omstreken. Windkracht 20, als die schaal zover zou gaan. Dus er gaan daar heel veel windmolens sneuvelen. Wel goed voor de kwakkelende windturbinefabrikanten.
Misschien bij ons in de Noordzee ook een paar, maar zo te zien trekt hij daar net langs.
Helemaal niet, ik ben gewoon benieuwd wat er gaat gebeuren. Ik vond hier een rapportje dat zegt dat sommige nieuwere windmolens 10 minuten een wind van 200 km/u kunnen overleven en ze hadden het over windsnelheden tot 240 km/u. Maar dat lijkt wel mee te vallen, het is meer 140 km/u, wat ik er zo van kan zien. Nog hard, maar dat kunnen ze waarschijnlijk wel aan, zolang er niets tegenaan waait.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:33 schreef 215 het volgende:
[..]
Ja, er zijn ooit wereldwijd een klein aantal molens door harde wind stuk gegaan. Dat zijn dan meestal ouder windmolen van bedrijven die eisen niet heel serieus nemen en er dus bijkomende oorzaken zijn. Wieken kunnen uit de wind gedraaid worden waardoor ze een beetje orkaan kunnen overleven.
Maar angst door nepnieuws verspreiden is leuker natuurlijk.
Mooi om te zien dat het antidemocratisch is. Met dergelijke cordon sanitaires zijn rechtse partijen jarenlang buitenspel gezet. Ook in Nederland.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 14:14 schreef viagraap het volgende:
[..]
De Fransen hebben met ontzettend veel moeite en antidemocratische trucjes een linkse regering tegen kunnen houden want stel je voor dat de rijken een beetje in moeten leveren en praten nu conservatief rechts reactionaire onzin.
Een cordon sanitair vind ik ondemocratisch, wie het ook doet. En verder moet ik wel in sprookjes geloven, dat geeft hoop. Daarom stem ik wat klimaat betreft linkser dan Groenlinks.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 16:04 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Mooi om te zien dat het antidemocratisch is. Met dergelijke cordon sanitaires zijn rechtse partijen jarenlang buitenspel gezet. Ook in Nederland.
Voor de rest is het mooi om te zien dat je nog in sprookjes gelooft. Niemand gaat het grootkapitaal of - bedrijf aanpakken. Ook links niet. Die smeden gewoon groene plannen en verhogen de uitkering met de centen van de middenklasse.
Het systeem staat nu eenmaal.
Groener dan GroenLinks, want heel sociaal zijn ze niet.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 16:58 schreef viagraap het volgende:
[..]
Een cordon sanitair vind ik ondemocratisch, wie het ook doet. En verder moet ik wel in sprookjes geloven, dat geeft hoop. Daarom stem ik wat klimaat betreft linkser dan Groenlinks.
Waar haal je deze kletskoek vandaan?quote:Op woensdag 22 januari 2025 16:04 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
En toch kneiterveel geld ontvangen van de EU en tevens hoofdleverancier van migranten.
En daarnaast beste Mutant, veel steden in Nederland hebben de bevrijding in 1944/45 te danken aan juist ja....Die vervloekte Polen. Zelfs toen al droegen ze bij aan de Nederlandse samenleving.quote:Op woensdag 22 januari 2025 16:04 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
En toch kneiterveel geld ontvangen van de EU en tevens hoofdleverancier van migranten.
Er zijn altijd mensen die pas heel laat tot het besef komen dat ze op een dwaalpad zitten. Je hebt ook mensen die nooit tot dat besef komen en die blijven vastzitten op dat dwaalpad. Naarmate de tijd verstrijkt komen steeds meer mensen op dat dwaalpad erachter dat ze een verkeerde afslag hebben genomen en die verlaten het dwaalpad.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 14:14 schreef viagraap het volgende:
[..]
De Fransen hebben met ontzettend veel moeite en antidemocratische trucjes een linkse regering tegen kunnen houden want stel je voor dat de rijken een beetje in moeten leveren en praten nu conservatief rechts reactionaire onzin.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |