Waarbij?quote:Op woensdag 22 januari 2025 21:36 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Deze mag er inderdaad ook nog bij
Dat kan allemaal wel de data moet wel correct zijn om conclusies te kunnen trekken.quote:Op woensdag 22 januari 2025 23:18 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ach, mensen die afgelopen halfjaar daadwerkelijk zijn uitgezet hebben hun aanvraag gedaan in een periode dat het aantal verzoeken steeg. Het loopt wat dat betreft dus ook niet in de pas.
Het uitzetten lukt gewoon minder goed met Faber als minister.
Wat verder ook niet gek is. Grote woorden, weinig daden is niet iets nieuws als het over asielzoekers en rechtse politici gaat…
Tja, kom dan met een eigen analyse in plaats van dit soort vage praat.quote:Op donderdag 23 januari 2025 04:57 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat kan allemaal wel de data moet wel correct zijn om conclusies te kunnen trekken.
Dat is niet nodig, deze cijfers zijn gewoon beschikbaar:quote:Op donderdag 23 januari 2025 07:42 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Tja, kom dan met een eigen analyse in plaats van dit soort vage praat.
Wat is het totaal aantal uitzettingen vorig jaar t.a.v. de voorgaande jaren? Daaronder valt dus niet zelfstandig vertrek.quote:Op donderdag 23 januari 2025 08:06 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is niet nodig, deze cijfers zijn gewoon beschikbaar:
https://www.dienstterugkeerenvertrek.nl/over-dtv/cijfers
De gebruikte cijfers voor het artikel zijn nogal selectief denk ik. De truc is dat er in de tweede helft vooral vele Moldaviërs zijn uitgezet die niet onder niet-westers vallen.
Wat kan t jou een bal jeuken wat 'links' vindt?quote:Op woensdag 22 januari 2025 19:24 schreef Kamelenteen het volgende:
Ja, ik voel me heerlijk erdoor. Nog heerlijker zou ik me voelen als asielzoekers verplicht ondergebracht worden in het gezin van linkse rakkers en andere 'welkom, welkom in mijn land'-zangers en zangeressen.
Wat is de leugen precies en wat is er achterlijk aan? Is links werkelijk opeens omgedraaid en voorstander van het aantal asielzoekers te beperken? Spreekt links nu wel schande van de NGO's die asielzoekers oppikken om naar Europa over te brengen?
Of snapt links nu opeens dat het echt niet nodig is onze cultuur verder te verrijken?
Vertel, wanneer is de ommekeer geweest dat links niet langer denkt 'nivelleren is een feestje!' en voorstander is van het werkelijk terug willen dringen van het aantal asielzoekers.
Zeker, zie bijvoorbeeld:quote:Op woensdag 22 januari 2025 18:49 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Heb je daar bronvermeldingen met duidelijke cijfers voor? We hebben namelijk nog ongeveer net zoveel illegalen als in 2004 in Nederland, dus dat rijmt niet helemaal met elkaar.
quote:Van alle migranten die Nederland moesten verlaten, vertrok maar een derde echt
Nederland wil de asielinstroom in Europa beperken door vaker afgewezen asielzoekers terug te sturen. Het is een van de speerpunten op het lijstje met de inbreng voor de EU-top over migratie die donderdag begint.
Maar het terugsturen van mensen die niet in Nederland mogen blijven, blijkt nog steeds lastig. Dat laten de jaarcijfers zien van de Dienst Terugkeer & Vertrek, die mensen begeleidt die Nederland moeten verlaten.
...
quote:'Uitzetten illegale migranten met hulp herkomstland mislukt vaak'
Migranten die niet langer in Nederland mogen verblijven ontlopen vaak hun uitzetting omdat de landen van herkomst niet meewerken aan terugkeer, wanneer die hulp noodzakelijk is. In de afgelopen zeven jaar gebeurde dat bij ruim 13.000 van de 24.000 pogingen, schrijft De Telegraaf op basis van cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid.
Hulp van landen van herkomst is nodig als een migrant niet meer over officiële reisdocumenten beschikt. Vaak is dat het geval als een migrant zelf zijn paspoort heeft vernietigd of kwijtgemaakt, om zo uitzetting te voorkomen. Dan moet het land van herkomst een vervangend reisdocument verzorgen.
...
ah, het enorm grote probleem van de Moldaviers..quote:Op donderdag 23 januari 2025 08:06 schreef BlaZ het volgende:
De gebruikte cijfers voor het artikel zijn nogal selectief denk ik. De truc is dat er in de tweede helft vooral vele Moldaviërs zijn uitgezet die niet onder niet-westers vallen.
waarom al die kiezers de PVV gingen stemmenquote:Willen jullie meer of minder Moldaviers?
Dat ze niet uitgezet kunnen worden betekent nog niet dat ze in de illegaliteit "verdwijnen".quote:Op donderdag 23 januari 2025 10:10 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Zeker, zie bijvoorbeeld:
[..]
[..]
Je kan veel van links zeggen, maar ze hebben niet onze grensbescherming opgeheven om een gratis taxidienst naar Ter Apel te starten voor asielzoekers. Ene mevrouw Faber wel met steun van de grote leider.quote:Op woensdag 22 januari 2025 19:24 schreef Kamelenteen het volgende:
[..]
Ja, ik voel me heerlijk erdoor. Nog heerlijker zou ik me voelen als asielzoekers verplicht ondergebracht worden in het gezin van linkse rakkers en andere 'welkom, welkom in mijn land'-zangers en zangeressen.
Wat is de leugen precies en wat is er achterlijk aan? Is links werkelijk opeens omgedraaid en voorstander van het aantal asielzoekers te beperken? Spreekt links nu wel schande van de NGO's die asielzoekers oppikken om naar Europa over te brengen?
Of snapt links nu opeens dat het echt niet nodig is onze cultuur verder te verrijken?
Vertel, wanneer is de ommekeer geweest dat links niet langer denkt 'nivelleren is een feestje!' en voorstander is van het werkelijk terug willen dringen van het aantal asielzoekers.
De zogenaamd rechtse VVD voerde gewoon woke immigratie beleid terwijl ze voor de camera altijd vertelden tegen te zijn. In mijn ogen zijn ze dus gewoon woke-links.quote:Op donderdag 23 januari 2025 13:28 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je kan veel van links zeggen, maar ze hebben niet onze grensbescherming opgeheven om een gratis taxidienst naar Ter Apel te starten voor asielzoekers. Ene mevrouw Faber wel met steun van de grote leider.
De VVD heeft de PVV niet gedwongen om een taxidienst voor asielzoekers te starten ten koste van jouw veiligheid. "Ja maar hunnie zijn ook niet perfect!" is geen verdediging. Alleen al het feit dat je het doet geeft al aan hoe kut je logische brein de PVV ook vindt, maar het moet nog even doordringen tot je onderbuikje.quote:Op donderdag 23 januari 2025 13:57 schreef Jeo_Boden het volgende:
[..]
De zogenaamd rechtse VVD voerde gewoon woke immigratie beleid terwijl ze voor de camera altijd vertelden tegen te zijn. In mijn ogen zijn ze dus gewoon woke-links.
Grensbescherming is hartstikke leuk, maar volgens mij kun je bij de grensovergang al asiel aanvragen. Daarnaast werd voorheen ook niet iedereen gecontroleerd, toch en anders pakken ze kleine grensovergangen waar geen controle is. Simpel zat, zeker gezien er veel mensen mensensmokkelaars betalen die de routes echt wel weten.quote:Op donderdag 23 januari 2025 13:28 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je kan veel van links zeggen, maar ze hebben niet onze grensbescherming opgeheven om een gratis taxidienst naar Ter Apel te starten voor asielzoekers. Ene mevrouw Faber wel met steun van de grote leider.
Ik snap niet hoe je dit allemaal kan begrijpen en nog steeds voor Faber staat te fanboyen.quote:Op donderdag 23 januari 2025 14:30 schreef Kamelenteen het volgende:
[..]
Grensbescherming is hartstikke leuk, maar volgens mij kun je bij de grensovergang al asiel aanvragen. Daarnaast werd voorheen ook niet iedereen gecontroleerd, toch en anders pakken ze kleine grensovergangen waar geen controle is. Simpel zat, zeker gezien er veel mensen mensensmokkelaars betalen die de routes echt wel weten.
Als je wil dat het IND sneller mensen afwijst (en dus ook de deur wijst) dan lijkt het me een heel stom plan om op die dienst te bezuinigen. Als je wil dat DTenV meer mensen uitzet, lijkt het me een heel stom plan om op die dienst te bezuinigen.quote:https://www.rijksfinancien.nl/miljoenennota/2025/bijlage/3096579
In het hoofdlijnenakkoord is afgesproken dat de asielbegroting van JenV in samenhang met het asielmaatregelenpakket in 2027 met 500 miljoen euro en per 2028 structureel met 1 miljard euro wordt verlaagd. De verdeling van de structurele verlaging per 2028 over de verschillende organisaties in de asielketen is als volgt: Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) circa 580 miljoen euro, Immigratie- en Naturalisatie Dienst (IND) circa 270 miljoen euro, Nidos circa 70 miljoen euro, Raad voor de Rechtsbijstand circa 43 miljoen euro, Raad voor de rechtspraak circa 22 miljoen euro en Dienst Terugkeer en Vertrek circa 15 miljoen euro.
quote:Op donderdag 23 januari 2025 10:10 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Zeker, zie bijvoorbeeld:
[..]
[..]
Rare kop van de NOSquote:Van alle migranten die Nederland moesten verlaten, vertrok maar een derde echt
1/3e vertrok met toezicht (zelfstandig of gedwongen), 1/3e vertrok zelfstandig zonder toezicht, 1/3e is nog in Nederland.quote:In 2022 werden 12.620 mensen aangemeld bij de dienst die Nederland moesten verlaten. In datzelfde jaar vertrokken er 4300. Een deel van hen vertrok zelfstandig (2450), een deel gedwongen (1850). Van nog eens 4100 mensen is niet duidelijk waar ze naartoe zijn gegaan, zij vertrokken 'zelfstandig zonder toezicht'. De rest is nog in Nederland.
Er is niks links aan mensen die de snellere weggebruikers toestaan om met automobielen en motoren voorbij te razen bij de tragere weggebruikers.quote:Op donderdag 23 januari 2025 13:57 schreef Jeo_Boden het volgende:
[..]
De zogenaamd rechtse VVD voerde gewoon woke immigratie beleid terwijl ze voor de camera altijd vertelden tegen te zijn. In mijn ogen zijn ze dus gewoon woke-links.
Staat in de bron, maar die data komt niet echt overeen met die uit het artikel.quote:Op donderdag 23 januari 2025 08:53 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Wat is het totaal aantal uitzettingen vorig jaar t.a.v. de voorgaande jaren? Daaronder valt dus niet zelfstandig vertrek.
Dit staat nota bene in het artikel:quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:06 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat ze niet uitgezet kunnen worden betekent nog niet dat ze in de illegaliteit "verdwijnen".
Het aantal illegalen in Nederland is sinds 2004 niet noemenswaardig toegenomen, dus de cijfers onderbouwen dat gewoon niet.
Maar we hebben nu de PVV aan de macht, dus al die problemen zijn verleden tijd, toch?
Of is na 16 jaar PVV nog alles de schuld van Timmermans, Rutte en "D666"?
quote:'Zelfstandig vertrokken zonder toezicht' betekent in praktijk vaak dat mensen niet meer komen opdagen als ze een meldplicht hebben of niet meer worden gevonden op de plek waar ze eerder verbleven. "Vroeger gebruikten ze daarvoor de term 'vertrek met onbekende bestemming'", zegt jurist Mark Klaassen. Hij deed onderzoek naar vreemdelingendetentie. "Zij belanden in de illegaliteit of reizen door naar een ander land. Soms proberen ze na een tijdje opnieuw asiel aan te vragen in Nederland."
quote:Op woensdag 22 januari 2025 15:40 schreef Confetti het volgende:
De plannen zijn kansloos zolang je niet de aanval opent op de activistische rechterlijke macht. Ze wanen zich als Goden daar, en zijn tot aan de tanden toe bewapend met duizenden vage verdragsbepalingen.
Maar PVV'ers zijn geen fascisten hoor!quote:Op woensdag 22 januari 2025 15:45 schreef Redbullkid het volgende:
[..]
PVV zit niet alleen in de regering..
Als de PVV 76 zetels heeft, en er dan minder uitzet kan je het vergelijken.
Tot die tijd zijn ze helaas afhankelijk van de andere partijen.
En nog eentjequote:Op woensdag 22 januari 2025 19:42 schreef AchJa het volgende:
Niet zo gek als een fors deel van het ambtenarenapparaat de boel moedwillig loopt te frustreren en te traineren. Dat hele stel insubordinanten zou op staande voet ontslagen moeten worden.
Probeer eens in te haken op het argument, dat activisme bij ambtenaren een probleem is mag inmiddels duidelijk zijn.quote:
Als je een fascist bent is dat een probleem ja.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 14:52 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Probeer eens in te haken op het argument, dat activisme bij ambtenaren een probleem is mag inmiddels duidelijk zijn.
Nee, activisme onder ambtenaren is het actief ondermijnen van de democratie. Maar klaarblijkelijk steun jij dit, wat de vraag opwekt of je niet simpelweg aan het projecteren bent met de aantijgingen over 'fascisme'.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 14:56 schreef viagraap het volgende:
[..]
Als je een fascist bent is dat een probleem ja.
Als ambtenaren aantoonbaar werk weigeren kun je ze gewoon ontslaan. Zolang dat niet gebeurt zie ik dit soort vergezochte aantijgingen als fascisme. Ambtenaren leggen een eed af aan het algemeen belang van de samenleving, op basis van gelijkwaardigheid, rechtvaardigheid en respect. Dat er nu een regering is die dat soort zaken met een korreltje zout neemt betekent niet dat de ambtenaren hier degenen zijn die de democratie ondermijnen.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 14:57 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee, activisme onder ambtenaren is het actief ondermijnen van de democratie. Maar klaarblijkelijk steun jij dit, wat de vraag opwekt of je niet simpelweg aan het projecteren bent met de aantijgingen over 'fascisme'.
Probeer dit eens verder te onderbouwen, waar zit de link met facisme? En je mag die term ook wel even definiëren.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:04 schreef viagraap het volgende:
[..]
Als ambtenaren aantoonbaar werk weigeren kun je ze gewoon ontslaan. Zolang dat niet gebeurt zie ik dit soort vergezochte aantijgingen als fascisme. Ambtenaren leggen een eed af aan het algemeen belang van de samenleving, op basis van gelijkwaardigheid, rechtvaardigheid en respect. Dat er nu een regering is die dat soort zaken met een korreltje zout neemt betekent niet dat de ambtenaren hier degenen zijn die de democratie ondermijnen.
[url= https://www.rijksoverheid(...)aatschappij-centraal[/url]
Fascisten, zoals Wilders, maken iedereen die het niet met ze eens is tot vijand. Dus rechters, journalisten, en ambtenaren die niet in de pas lopen worden juist vanwege hun gezaghebbende positie aangevallen.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:07 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Probeer dit eens verder te onderbouwen, waar zit de link met facisme? En je mag die term ook wel even definiëren.
Kortom, je kunt de term niet eens definiëren en gebruikt het slechts als een manier om te demoniseren.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:09 schreef viagraap het volgende:
[..]
Fascisten, zoals Wilders, maken iedereen die het niet met ze eens is tot vijand. Dus rechters, journalisten, en ambtenaren die niet in de pas lopen worden juist vanwege hun gezaghebbende positie aangevallen.
Deze lezing van de taak van ambtenaren noem ik fascistisch. Als een ambtenaar vindt dat maatregelen antidemocratisch en/of autoritair zijn en indruisen tegen zijn/haar ambtseed, mag ik hopen dat diegene ze niet zomaar wilt uitvoeren. Dat een democratie door slecht functioneren een fascistische partij in het kabinet brengt doet daar niets aan af.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:25 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Kortom, je kunt de term niet eens definiëren en gebruikt het slechts als een manier om te demoniseren.
Fascisme, een term voor een antidemocratisch en autoriteit politiek stelsel, waarbij één leider of één politieke partij alle macht bezit, heeft niets te maken met het uitspreken tegen activisme van ambtenaren wat de democratie an sich afbreekt.
Het is namelijk de taak van ambtenaren om uit te voeren wat de politiek beslist, die is verkozen door de burgers. Als de politiek A en B beslist, is het aan ambtenaren om dit netjes uit te voeren en niet om tegen te stribbelen omdat men persoonlijk liever C en D wilt en het eigenlijk helemaal niet eens is met A en B. Het vak van ambtenaar zijn vraagt dus neutraliteit en de kunde om je eigen politieke voorkeuren aan de kant te schuiven en beleid te implementeren waar jij het wellicht niet mee eens bent.
Het blijkt dat er te veel ambtenaren zijn die dit niet kunnen en dat moet hard worden aangepakt en dat heeft niets met fascisme te maken. Sterker nog, fascisme is ondemocratisch en mensen die activisme bij ambtenaren proberen aan te pakken willen de democratie beschermen.
Weinig verschil met een XR eigenlijk.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:09 schreef viagraap het volgende:
[..]
Fascisten, zoals Wilders, maken iedereen die het niet met ze eens is tot vijand. Dus rechters, journalisten, en ambtenaren die niet in de pas lopen worden juist vanwege hun gezaghebbende positie aangevallen.
Laat mij eens een voorbeeld zien daarvan.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:35 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Weinig verschil met een XR eigenlijk.
Dan neemt een principiële ambtenaar maar gewoon ontslag.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:28 schreef viagraap het volgende:
[..]
Deze lezing van de taak van ambtenaren noem ik fascistisch. Als een ambtenaar vindt dat maatregelen antidemocratisch en/of autoritair zijn en indruisen tegen zijn/haar ambtseed, mag ik hopen dat diegene ze niet zomaar wilt uitvoeren. Dat een democratie door slecht functioneren een fascistische partij in het kabinet brengt doet daar niets aan af.
Waarom worden gewone burgers dan lastig gevallen?quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:35 schreef viagraap het volgende:
[..]
Laat mij eens een voorbeeld zien daarvan.
Door ze in beeld te houden. En dat kan door voorzieningen te bieden waar registratie voor nodig is.quote:Op donderdag 23 januari 2025 13:07 schreef Jeo_Boden het volgende:
Hoe tel je betrouwbaar het aantal illegalen?
"Bed, bad en brood" voorzieningen sluiten is daar mede oorzaak van.quote:Het liep toch uit de hand met illegalen die kantoorpanden kraakten in grote steden.
Dat gebeurt al, maar ambtenaren die blijven zitten beschuldigen van werkweigering vanwege activisme blijft iets wat pas waarde heeft als je die ambtenaren ook ontslaat.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:37 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Dan neemt een principiële ambtenaar maar gewoon ontslag.
quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:38 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Waarom worden gewone burgers dan lastig gevallen?
Het enige wat XR bereikt is haatzaaien. Zoveel mensen hebben een teringhekel gekregen aan die asocialen.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:45 schreef viagraap het volgende:
[..]matige trollpoging dit. Wat XR doet is totaal niet te vergelijken met het zwartmaken van peilers van de rechtsstaat.
Dat kun je vinden, maakt ze nog geen fascisten.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:49 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Het enige wat XR bereikt is haatzaaien. Zoveel mensen hebben een teringhekel gekregen aan die asocialen.
Het ging me hier om;quote:Op vrijdag 24 januari 2025 15:52 schreef viagraap het volgende:
[..]
Dat kun je vinden, maakt ze nog geen fascisten.
quote:Fascisten, zoals Wilders, maken iedereen die het niet met ze eens is tot vijand
Ik wist niet dat het kabinet mensen uitzette, dacht dat dit ambtenaren waren. Regering maakt beleid, dat vervolgens uitgevoerd word door ambtenaren. Zou jij toch moeten weten.quote:Op woensdag 22 januari 2025 09:25 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het is me toch een toppertje die Faber!
Ze is wel verantwoordelijk voor hoe dat apparaat functioneert.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 16:58 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Ik wist niet dat het kabinet mensen uitzette, dacht dat dit ambtenaren waren. Regering maakt beleid, dat vervolgens uitgevoerd word door ambtenaren. Zou jij toch moeten weten.
XR komt ook op voor jou en mij. Dat jij dat niet gelooft moet jij weten. Fascisten zeggen niet eens dat ze opkomen voor journalisten, rechters, en ambtenaren als die het niet met ze eens zijn.quote:
Denk dat het eigen is aan (semi)overheid dat er altijd een wildgroei ontstaat aan voetjes onder het bureau die in Excel de handjes die het daadwerkelijk moeten doen wegbezuinigen. Ik kan me een tijd herinneren dat Nederland meer generaals had dan Rusland,quote:Op woensdag 22 januari 2025 19:42 schreef AchJa het volgende:
Niet zo gek als een fors deel van het ambtenarenapparaat de boel moedwillig loopt te frustreren en te traineren. Dat hele stel insubordinanten zou op staande voet ontslagen moeten worden.
FTFYquote:Op vrijdag 24 januari 2025 17:03 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ze is wel eindverantwoordelijk voor hoe dat apparaat functioneert.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |