Dat document gaat over de doodstraf uitgevoerd door publieke autoriteiten voor strafzaken, het heeft helemaal geen betrekking op ketterijen.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:12 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Het probleem is, is dat dat document al twintig posts terug is geplaatst.
Je hebt het dus niet eens gezien, laat staan gelezen.
Dat zegt heel veel. Over koppig gesproken; je ratelt gewoon maar door, en hebt niet eens door wat anderen posten.
Edit: zestig posts terug, en je hebt er nog zelf op gereageerd ook... gewoon dus niet eens gelezen. Wie is hier vooringenomen? Zie post 112.
Je hebt het niet gelezen, helder.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:20 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat document gaat over de doodstraf uitgevoerd door de publieke autoriteit voor overtredingen van civiel recht, het heeft helemaal geen betrekking op ketterijen.
Dus nee, dit document bewijst niets.
Als het je uitkomt zijn die groepen allemaal duivelse gmostici die verkeerde teksten gebruiken (waaronder, hoe wonderbaarlijk,teksten die pas decennia later werden geschreven als het Thomas evangelie) en denk je precies te weten wat die groepen geloofden maar nu opeens, omdat het je niet uitkomt in de discussie, heb je plots een tegenovergesteld standpunt.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 11:57 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat weet je helemaal niet, want diezelfde Roomse kerk heeft andere 'ketters' in die mate vervolgd en vernietigd, dat we er nauwelijks geschriften van hebben en we dus helemaal niet weten wat zij geloofden. Dit is dus een fantasieverhaal. Op basis van de NT-teksten uit het oosten en de manier waarop die ons hebben bereikt, en Christelijke gemeenschappen ver buiten Europa, kunnen we aannemen dat de vork toch echt iets anders in de steel zit.
[..]
Ik heb dat ook nooit zo gezegd, dat is jouw eigen verzinsel opnieuw.
[..]
Ook dat heb ik nooit gezegd.
Het enige wat jij doet is stropoppen verzinnen. Vervolgens denk je dat ik heb gezegd wat jij verzint. Daarom zeg ik dat je beter moet lezen en mijn woorden niet zo moet verdraaien en interpreteren zodat ze in jouw straatje passen, maar niets meer te maken hebben met wat ik werkelijk zeg.
Ten eerste is dit geen uitspraak van de paus met onfeilbaarheid, zoals ook niet de hele catechismus als onfeilbaar wordt beschouwd. Dus hoewel deze uitspraak Trent tegen lijkt te spreken, geldt Trent juridisch, want onfeilbaar.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:23 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Je hebt het niet gelezen, helder.
Het uitbannen van de doodstraf overal ter wereld betekent eigenlijk: behalve wanneer de paus vindt dat je een ketter bent.
Hetgeen in de hele brief nergens aan de orde is:
https://press.vatican.va/(...)8/08/02/180802b.html
The new formulation of number 2267 of the Catechism of the Catholic Church desires to give energy to a movement towards a decisive commitment to favor a mentality that recognizes the dignity of every human life and, in respectful dialogue with civil authorities, to encourage the creation of conditions that allow for the elimination of the death penalty where it is still in effect.
Franciscus: "No matter how serious the crime that has been committed, the death penalty is inadmissible because it is an attack on the inviolability and the dignity of the person." Maar wat hij echt zegt is natuurlijk dat dit niet opgaat voor mensen met andere religieuze opvattingen. Moordenaars, zelfs zij verdienen genade in zijn ogen, maar een gewone protestant, nee, daar geldt dat allemaal niet voor.
De doodstraf werd altijd uitgevoerd door de publieke autoriteit, overigens. Je snapt er echt geen bal van, Ali.
Affijn, wat ik al zei: je wurmt je er altijd wel uit.
Het is inderdaad een gedocumenteerd feit dat het gnosticisme vooral rond Alexandrië en Rome aangehangen werd, dat de gnostisch georiënteerde geschriften vooral uit die regio komen, dat de Vulgaat erdoor lijkt te zijn beïnvloed, en dat deze geschriften en de leerstellingen die erop gebaseerd zijn dus onbetrouwbaar zijn als basis voor het Christelijke geloof zoals dat door Jezus aan de apostelen werd onderwezen, aangezien Paulus meerdere malen naar het gnosticisme verwijst als dwaalleer.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:31 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Als het je uitkomt zijn die groepen allemaal duivelse gmostici die verkeerde teksten gebruiken (waaronder, hoe wonderbaarlijk,teksten die pas decennia later werden geschreven als het Thomas evangelie) en denk je precies te weten wat die groepen geloofden maar nu opeens, omdat het je niet uitkomt in de discussie, heb je plots een tegenovergesteld standpunt.
Je maakt er weer een zooitje van....
Tja, dat is niet echt een reactie op. Meer het uit de weg gaan. Maar goed, zoals we gewend zijn...quote:Op vrijdag 10 januari 2025 16:14 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Het is inderdaad een gedocumenteerd feit dat het gnosticisme vooral rond Alexandrië en Rome aangehangen werd, dat de gnostisch georiënteerde geschriften vooral uit die regio komen, dat de Vulgaat erdoor lijkt te zijn beïnvloed, en dat deze geschriften en de leerstellingen die erop gebaseerd zijn dus onbetrouwbaar zijn als basis voor het Christelijke geloof zoals dat door Jezus aan de apostelen werd onderwezen, aangezien Paulus meerdere malen naar het gnosticisme verwijst als dwaalleer.
Ik heb nooit gezegd dat 'al die groepen gnostici' waren. Ik weet ook niet waar je dat vandaan haalt.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 16:55 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Tja, dat is niet echt een reactie op. Meer het uit de weg gaan. Maar goed, zoals we gewend zijn...
Jezus wqs een jood en onderwees het jodendom. Het is niet dat die van zichzelf zei dat die God is of zo. Het christendom kwam pas na Jezus.
Waar staat daar ergens iets over het ter dood brengen van 'ketters'?quote:Op vrijdag 10 januari 2025 15:11 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ten eerste is dit geen uitspraak van de paus met onfeilbaarheid, zoals ook niet de hele catechismus als onfeilbaar wordt beschouwd. Dus hoewel deze uitspraak Trent tegen lijkt te spreken, geldt Trent juridisch, want onfeilbaar.
Ten tweede kan de uitspraak worden uitgelegd in de zin dat de doodstraaf toelaatbaar is, omdat hij niet 'intrinsiek kwaadaardig' wordt genoemd.
Dit is dus typisch een voorbeeld van een woordkunstenaar die met ondoorzichtig en ingewikkeld juridisch jargon de indruk wil wekken dat er iets heel goeds en moreels wordt verkondigd, maar de kern is dat er juridisch gezien helemaal niets veranderd is. Zoals het een echte jezuïet ook betaamt natuurlijk.
Pope Francis notably cited solely himself on the 2018 revision of the Catechism. The teaching is regarded as merely authentic,[43] thus lacking a level of magisterium and degree of certitude that would imply infalibility. It was also considered to have been written in an ambiguous wording, a frequent accusation of his pontificate even among Vatican members.[44]
Two weeks after the Catechism was changed, 45 Catholic scholars and clergy signed an appeal to the cardinals of the Catholic Church, calling on them to advise Pope Francis to retract the 2018 revision made to the Catechism, on the grounds that its appearance of contradicting scripture and traditional teaching is causing scandal.[45]
Thomas Petri, dean of the Pontifical Faculty of the Immaculate Conception, considers that the 2018 change of the Catechism and Fratelli tutti which both declare the death penalty "inadmissible" means that the death penalty is, in fact, in itself admissible since the pope did not qualify death penalty as "intrinsically evil". He considers the change of stance is "a new understanding of punishment". He explains that historically the death penalty from a Catholic point of view is seen first as a mean of retribution, and secondly of rehabilitation of the criminal and of protection of society, but that John Paul II in Evangelium vitae declares that the protection of society was the first objective of death penalty.[46]
What does it mean to say something isn't admissible? That is a relative term, either say it's intrinsically evil, or it's good. -- "Because it is an attack on the inviolability indignity of the person." -- And it's not. And what's the citation? What's the doctrinal citation? A speech of the pope on October 11 2017. [Audience laughter.] My point is this, with all due respect, and I'm not trying to be disrespectful in any way:
This is an opinion of Pope Francis as a man.
That he - this is not - as pope, he is obliged to his faith - as a teacher of the faith to uphold and to safeguard the constant teaching of the Church. He has this personal opinion about, about capital punishment, but this does not suffice, to change something in the church is always held, and taught.
Aldus kardinaal Burke, advocaat canonwet en lid van de Hoogste Rechtbank van de Apostolische Signatuur, een kerkelijk gerechtshof van de Katholieke Kerk en een van de drie gerechtshoven die behoren tot de Romeinse Curie, enigszins te vergelijken met een Hof van Cassatie en een Raad van State. Burke is ook voormalig prefect van deze hoogste rechtbank van de Katholieke Kerk en voormalig president van het Hooggerechtshof van Vaticaanstad.
Als de voormalige baas van de hoogste rechtbank van het Vaticaan het zegt, degene die bij uitstek geschikt is om de wet te interpreteren, dan geloof ik hem. Veel hoger dan dit kun je niet denk ik.
https://en.wikipedia.org/(...)s%20notably,%5B46%5D
https://thejosias.com/201(...)n-the-death-penalty/
De kern van de zaak is dat de paus zoveel kan zeggen, maar, als hij dat niet onfeilbaar doet, dat dat geen gewicht heeft als er onfeilbare leerstellingen zijn die hem tegenspreken, zoals Trent.
Dus hoewel het misschien lijkt alsof de RKK nu tegen de doodstraf is en die niet meer wil, staat het nog steeds in haar eigen juridische documenten dat de gepaste straf voor ketters de doodstraf is. Dat is de officiële, onfeilbare leer.
Deze actie van de paus lijkt mij dan ook vooral voor de bühne, zoals deze paus wel meer controversiële uitspraken heeft gedaan die indruisen tegen de officiële leer, maar vooral erop gericht lijken te zijn om via loopholes meer in de smaak te vallen bij het grote publiek. Deze paus is dus een populist.
Als de RKK werkelijk iets wil wijzigen in de fundamenten van die leer, moet zij dus eerdere onfeilbare uitspraken nietig verklaren, wat natuurlijk meteen de hele autoriteit van de kerk zou vernietigen, aangezien deze dan blijkbaar niet door God was geïnsipreerd toen zij 'met de autoriteit van Jezus en de Heilige Geest' dit soort vervloekingen uitsprak, en het hele kaartenhuis dan in elkaar stort.
Als Rome iets heeft bestreden is het wel het gnosticisme... Zie Irenaeus van Lyon.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 16:14 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Het is inderdaad een gedocumenteerd feit dat het gnosticisme vooral rond Alexandrië en Rome aangehangen werd, dat de gnostisch georiënteerde geschriften vooral uit die regio komen, dat de Vulgaat erdoor lijkt te zijn beïnvloed, en dat deze geschriften en de leerstellingen die erop gebaseerd zijn dus onbetrouwbaar zijn als basis voor het Christelijke geloof zoals dat door Jezus aan de apostelen werd onderwezen, aangezien Paulus meerdere malen naar het gnosticisme verwijst als dwaalleer.
Die kerken zijn niet in slaap gesust, maar gaan meer en meer inzien dat die gekke Remonstranten wel hele goede punten hadden.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:15 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Ik kijk daar anders tegenaan. Wat voor mij veel belangrijker is, is doctrine. Doctrine is als wet. Oordelen doe je op basis van de wet, en niet zozeer op basis van hoe mensen omgaan met die wet of hoe goed ze die kennen.
Dus als ik het over "standaard protestantse theologie" heb, dan heb ik het over doctrine, geschriften van daadwerkelijke theologen die als autoritair worden beschouwd, of die de basis hebben gevormd voor een bepaalde denominatie of traditie.
Ik zou niet weten waarom je "standaard protestantse theologie" gelijk zou stellen aan wat "nogal wat Christenen in jouw omgeving" denken. Dat lijkt mij eerlijk gezegd niet relevant. Wat zij denken en doen kan immers sterk afwijken van wat officiële doctrine.
Verder zijn de meeste protestantse kerken tegenwoordig compleet in slaap gesust, dus hoewel hun oprichters wel degelijk het soort ideeën hadden die ik hier ook verspreid, zijn die tegenwoordig niet meer politiek correct, worden beschouwd als wanstaltig of smakeloos, en daarom zullen moderne protestanten ze ook zelden nog te horen krijgen in hun lokale kerk.
Zo voel ik het ook. We zijn mensen. En God wil die mensen terug. Dat doe je niet met het smijten met bijbelteksten en hellepreken. Toenadering doe je anders. En dat mis ik heel erg bij Ali. Er is geen menselijkheid bij hem, alleen maar preken, preken, preken.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:17 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Die kerken zijn niet in slaap gesust, maar gaan meer en meer inzien dat die gekke Remonstranten wel hele goede punten hadden.
Dat Orthodoxe Refo's, Evangelische Christenen en aantal Christelijke sektes nu alles voor waar aannemen wat "autoritaire" theologen hun voorkauwen.. tjah..
Als Jezus echt zou bestaan, zou ie zich schamen voor zijn "meest vrome" volgelingen prediken. Volgen zonder vragen graag.. want je zou je eigen mening is vormen.
We zijn jouw gepreek en gesmijt met bijbelteksten gewoon ZAT. Net zoals het vernederen van andere geloven. We zijn er KLAAR MEE.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:15 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik zie dat jij "het Christelijk geloof" vooral lijkt te interpreteren als wat "nogal wat Christenen" denken en doen.
Ik kijk daar anders tegenaan. Wat voor mij veel belangrijker is, is doctrine. Doctrine is als wet. Oordelen doe je op basis van de wet, en niet zozeer op basis van hoe mensen omgaan met die wet of hoe goed ze die kennen.
Dus als ik het over "standaard protestantse theologie" heb, dan heb ik het over doctrine, geschriften van daadwerkelijke theologen die als autoritair worden beschouwd, of die de basis hebben gevormd voor een bepaalde denominatie of traditie.
Ik zou niet weten waarom je "standaard protestantse theologie" gelijk zou stellen aan wat "nogal wat Christenen in jouw omgeving" denken. Dat lijkt mij eerlijk gezegd niet relevant. Wat zij denken en doen kan immers sterk afwijken van wat officiële doctrine.
Verder zijn de meeste protestantse kerken tegenwoordig compleet in slaap gesust, dus hoewel hun oprichters wel degelijk het soort ideeën hadden die ik hier ook verspreid, zijn die tegenwoordig niet meer politiek correct, worden beschouwd als wanstaltig of smakeloos, en daarom zullen moderne protestanten ze ook zelden nog te horen krijgen in hun lokale kerk.
Dus ja, dat daar verschillen in zijn, is ook te verwachten.
Ik ben een jaar of twee geleden begonnen aan een reis als het om geloof gaat. Ben inmiddels op op zijn best een agnost te noemen.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:22 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
Zo voel ik het ook. We zijn mensen. En God wil die mensen terug. Dat doe je niet met het smijten met bijbelteksten en hellepreken. Toenadering doe je anders. En dat mis ik heel erg bij Ali. Er is geen menselijkheid bij hem, alleen maar preken, preken, preken.
Ali is een gevoelloos iemand.
We decimeren hier de mens tot een nietsnut die niets goeds kan doen. Hoe kan een God zo denken over zijn eigen schepping? Dan komt altijd het "vrije wil" argument om de hoek kijken.. Maar welke vrij wil hebben we; als ongeloof een eeuwig hellevuur betekend?quote:Ten eerste: Belijdt u dat onze kinderen, hoewel ze in zonde ontvangen en geboren zijn en daarom aan allerlei ellende, zelfs aan de verdoemenis onderworpen zijn, toch in Christus geheiligd zijn en daarom als leden van Zijn gemeente behoren gedoopt te zijn?
Zo zag ik uiteindelijk wel God ja. En mss stiekem soms nog wel zo..quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:30 schreef Vincent_student het volgende:
God preekt niet. God smijt niet met bijbelteksten. God is onvoorwaardelijke liefde en wil heel graag met je praten. En dan komt er geen 1 Corinthiers op tafel, of Numeri. Nee, God is geen prediker. Hij wacht alleen maar op jou, zonder enige voorwaarden. De deur staat open en hij scheldt niet met verzen uit de bijbel.
Ik ben ervan overtuigd. Om toch even een bijbeltekst te noemen: Eén van de prachtigste vind ik die van de verloren zoon. De kern van het verhaal vind ik "En hij zag hem al van verre komen". Ik vind dat prachtig. Terwijl de zoon nog ver weg was, zag de vader hem al komen. Het geeft alles weer hoe God over ons denkt. Toen de zoon aankwam, werd hij niet berispt, maar werd er een groot feest gevierd.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:47 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Zo zag ik uiteindelijk wel God ja. En mss stiekem soms nog wel zo..
Tjah, probleem is.. Dit is ook geloof: https://www.hetgekrookteriet.com/index.htmlquote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:52 schreef Vincent_student het volgende:
Dat is geloof. En niet bewijzen dat jij gelijk hebt.
Klopt. Maar er is een verschil tussen slechte en goede mensen. Het Gekrookte riet is iets van de Gereformeerde Bond. We worden allemaal slecht geboren. Dat staat ook in onze catechismus. Ik ga het nu niet hebben over erfzonde, of over erfenissen uit vorige levens, of dat een mens van nature slecht is. Maar ik vind zo'n uitgangspunt nogal heftig. Ieder leven geeft nieuwe kansen.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 20:00 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Tjah, probleem is.. Dit is ook geloof: https://www.hetgekrookteriet.com/index.html
Nergens. Waarom moet daar iets over staan in die specifieke tekst?quote:Op vrijdag 10 januari 2025 18:51 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Waar staat daar ergens iets over het ter dood brengen van 'ketters'?
Nee, dat weet ik zo niet, en ik heb zin noch tijd om dat op te zoeken. Dat kun je zelf in je vrije tijd doen.quote:Zou je me uberhaupt de laatste keer dat een ketter ter dood is gebracht in onze contreien kunnen noemen?
Dit is natuurlijk een zeer zwakke reactie.quote:En je snapt er nog steeds geen drol van. Onfeilbaarheid betekent niet onveranderlijk. Was dat het geval geweest, waren er nooit concilies bijeengeroepen. En misschien ook nog even opzoeken hoe vaak in de historie beslissingen van pausen door opeenvolgende pausen weer nietig zijn verklaard, of ongeldig.
Je doet allerlei uitspraken over een kerk waar je niets van snapt en waar je geen enkel benul hebt van daadwerkelijke doctrines en dogma's.
Maar als jij als een slachtoffer wil door blijven leven in de waan dat de grote gemene RKK straks doodseskaders erop uit stuurt om protestanten over de kling te jagen, is dat vooral enorm sneu.
Ik ben vooral benieuwd hoe je je dat precies voorstelt. Schets eens een scenario waarin bovenstaande geloofwaardig is.
Doe eens rustig joh.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:36 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
We zijn jouw gepreek en gesmijt met bijbelteksten gewoon ZAT. Net zoals het vernederen van andere geloven. We zijn er KLAAR MEE.
Jij bent niet God, jij bent mens net als wij. Leer een beetje BESCHEIDENHEID.
Met 'autoritair' bedoel ik dat zij aanzien genieten vanwege de soliditeit van hun leer die gestoeld is op de geschriften, logisch is, en in harmonie met de geest van Christus.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:17 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Die kerken zijn niet in slaap gesust, maar gaan meer en meer inzien dat die gekke Remonstranten wel hele goede punten hadden.
Dat Orthodoxe Refo's, Evangelische Christenen en aantal Christelijke sektes nu alles voor waar aannemen wat "autoritaire" theologen hun voorkauwen.. tjah..
Als Jezus echt zou bestaan, zou ie zich schamen voor wat zijn "meest vrome" volgelingen prediken. Volgen zonder vragen graag.. want je zou je eigen mening is vormen.
Ik denk eerlijk gezegd dat deze interpretatie niet overeenkomt met de achterliggende gedachte van dat statement.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:45 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Ik ben een jaar of twee geleden begonnen aan een reis als het om geloof gaat. Ben inmiddels op op zijn best een agnost te noemen.
Ik geloof wel dat Jezus ooit heeft rondgelopen, al denk ik dat hij niet de zoon van God was. Dit omdat ik meer en meer tot de conclusie kom dat er geen God is. En als ie er wel is, dan kan hij niet vastgebonden aan een ware religie.
Wel vind ik de Bijbel en de woorden van Jezus inspirerend.. Tenminste wat ik denk te lezen tussen de lijntjes door.
Ik ben van Protestant/Gereformeerd naar Remonstrant gegaan omdat ik de mens wel meer kwaliteiten en goedheid toedien dan wat (met name de orthodoxe) kerken prediken.
Vooral toen ik ging nadenken wat er tijdens onze huwelijksdienst en de doop van mijn kinderen eigenlijk gezegd werd.
Bijv het doopformulier dat o.a. in de PKN gebruikt wordt: https://www.kerkoene.nl/index.php/formulieren/231-doopformulier
[..]
We decimeren hier de mens tot een nietsnut die niets goeds kan doen. Hoe kan een God zo denken over zijn eigen schepping? Dan komt altijd het "vrije wil" argument om de hoek kijken.. Maar welke vrij wil hebben we; als ongeloof een eeuwig hellevuur betekend?
Ik vind dit een beetje vreemd. God praat ook met ons via Zijn woord. Jezus zegt dat de geschriften van Hem getuigen:quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:30 schreef Vincent_student het volgende:
God preekt niet. God smijt niet met bijbelteksten. God is onvoorwaardelijke liefde en wil heel graag met je praten. En dan komt er geen 1 Corinthiers op tafel, of Numeri. Nee, God is geen prediker. Hij wacht alleen maar op jou, zonder enige voorwaarden. De deur staat open en hij scheldt niet met verzen uit de bijbel.
Waarom zou iemand die van de geschriften houdt en die onderwijst niet kunnen zeggen dat je welkom bent?quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:51 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
Ik ben ervan overtuigd. Om toch even een bijbeltekst te noemen: Eén van de prachtigste vind ik die van de verloren zoon. De kern van het verhaal vind ik "En hij zag hem al van verre komen". Ik vind dat prachtig. Terwijl de zoon nog ver weg was, zag de vader hem al komen. Het geeft alles weer hoe God over ons denkt. Toen de zoon aankwam, werd hij niet berispt, maar werd er een groot feest gevierd.
Geen boeken op tafel, geen gepreek van, dit heb ik gepredikt. Nee, je bent ontzettend welkom.
En hoeveel duizenden verschillende kerken hebben we ook weer?quote:Op zaterdag 11 januari 2025 00:09 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nergens. Waarom moet daar iets over staan in die specifieke tekst?
Jij weet toch wel dat de doodstraf een geschikte straf voor ketters is zowel in theorie als in de praktijk? Dat wordt regelmatig aangehaald in documenten als Trent en het is ook veelvuldig in de praktijk gebracht.
[..]
Nee, dat weet ik zo niet, en ik heb zin noch tijd om dat op te zoeken. Dat kun je zelf in je vrije tijd doen.
Waar het om gaat is het officiële standpunt van de kerk, zoals gedefinieerd in haar eigen wetten.
[..]
Dit is natuurlijk een zeer zwakke reactie.
Het punt van mijn post is dat wat de paus over de doodstraf heeft gezegd, geen juridisch effect heeft. Want de onfeilbare canonwetten zoals gedefinieerd in Trent zijn van kracht, en die stellen dat de doodstraf een geschikte straf is, onder andere voor ketters.
Het gaat er niet om dat een paus dit niet nietig zou kunnen verklaren. In theorie kan dat natuurlijk best. Maar dan moet dat wel ex-cathedra bijvoorbeeld, of door een door de paus goedgekeurd concilie, enzovoorts. Niet op deze manier.
Verder maakt hiet niet uit of volgens de leer van de RKK een paus iets kan veranderen of niet. We hoeven alleen ons gezond verstand te gebruiken om te begrijpen dat twee tegenstrijdige standpunten niet allebei tegelijk waar kunnen zijn en afkomstig van dezelfde God. Dus als men claimt door inspiratie van God twee tegenstrijdige standpunten te kunnen formuleren, met dezelfde autoriteit, dan is dat simpelweg een farce, wat iemand daar ook van zegt. De rede dicteert dit.
En christenen verwijten elkander al eeuwen dat zij echt de ware geest hebben... die ander, die is misleid.quote:Op zaterdag 11 januari 2025 00:34 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik vind dit een beetje vreemd. God praat ook met ons via Zijn woord. Jezus zegt dat de geschriften van Hem getuigen:
39 U onderzoekt de Schriften, want u denkt daardoor eeuwig leven te hebben, en die zijn het die van Mij getuigen.
Dus Jezus zegt dat het oude testament eigenlijk over Jezus ging.
We weten dat het nieuwe testament ook over Jezus ging.
Dus hoe kun je nu zeggen dat de schriften niet van belang zijn?
Hoe weet je dat je met Jezus of God spreekt, als je niet aan de hand van een objectieve bron kunt vaststellen of degene met wie je spreekt wel daadwerkelijk Jezus of God is, of een andere geest? Want er zijn ook leugenachtige, misleidende geesten.
1 Johannes 4:1Geliefden, geloof niet elke geest, maar beproef de geesten of zij uit God zijn; want er zijn veel valse profeten in de wereld uitgegaan.
Verder lezen we dat juist de geschriften ons instructies en informatie over verlossing geven, en hoe we een leven van goede werken kunnen leven:
2 Timotheüs 3:14 Blijft u echter bij wat u geleerd hebt en waarvan u verzekerd bent, omdat u weet van wie u het geleerd hebt,
15en u van jongs af de heilige Schriften kent, die u wijs kunnen maken tot zaligheid, door het geloof dat in Christus Jezus is.
16 Heel de Schrift is door God ingegeven en is nuttig om daarmee te onderwijzen, te weerleggen, te verbeteren en op te voeden in de rechtvaardigheid,
17opdat de mens die God toebehoort, volmaakt zou zijn, tot elk goed werk volkomen toegerust.
Een 'Jezus' die tegen je zegt dat de geschriften niet belangrijk zijn, is dus misschien wel helemaal niet Jezus. Heb je daar ook weleens bij stilgestaan, als je dit soort dingen preekt?
Ja dat deed Jezus ja Zoals Koning David dat ook deed. Maar goed het is ook wel een beetje een slap argument eigenlijk. Ten eerste moet je je wel kunnen verplaatsen in de tijd dat zich dit allemaal afspeelde. Mozes leefde zo'n 2000 jaar voor Christus. Een hele andere tijd. Mensen dachten heel anders.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 10:22 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Je bedoelt Jezus die aren plukt?
quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:51 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
Ik ben ervan overtuigd. Om toch even een bijbeltekst te noemen: Eén van de prachtigste vind ik die van de verloren zoon. De kern van het verhaal vind ik "En hij zag hem al van verre komen". Ik vind dat prachtig. Terwijl de zoon nog ver weg was, zag de vader hem al komen. Het geeft alles weer hoe God over ons denkt. Toen de zoon aankwam, werd hij niet berispt, maar werd er een groot feest gevierd.
Geen boeken op tafel, geen gepreek van, dit heb ik gepredikt. Nee, je bent ontzettend welkom.
Dit laat zien hoe onrechtvaardig God is. Immers, de jongste zoon eist zijn erfdeel op, verspilt het en wordt zonder meer weer opgenomen in het gezin. Vanuit het perspectief van de oudste zoon is dit zeer onrechtvaardig, omdat hij trouw is gebleven en hard heeft gewerkt. Hij krijgt echter geen feest of erkenning voor zijn loyaliteit. Hij kan de klere krijgen van zijn vader. De vader kan dan wel zeggen "mijn zoon, jij bent altijd bij mij, en alles wat van mij is, is van jou" om te benadrukken dat de oudste zoon al rijkelijk beloond is, maar de oudste ervaart dit niet zo.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |