Nee, niet zoals jij het stelt.quote:Op donderdag 2 januari 2025 19:07 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]s
Dus je ziet geen aanleiding om te geloven in een god die alles inclusief de natuur geschapen heeft?
Enig idee dat "de dood" ook wel eens iets anders kan betekenen dan de lichamelijke dood?quote:Op donderdag 2 januari 2025 17:11 schreef Ali_Kannibali het volgende:
'het loon van de zonde is de dood' (Romeinen 6:23)
Dat klopt, maar het menselijk lichaam is oorspronkelijk niet gemaakt om te sterven. Het sterft door de zonde van Adam. Daardoor hebben we de dood allemaal geërfd.quote:Op vrijdag 3 januari 2025 09:58 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Enig idee dat "de dood" ook wel eens iets anders kan betekenen dan de lichamelijke dood?
Hint: Jezus zei: "laat de doden hun doden begraven". Lijken kunnen dat natuurlijk niet.
Lichamelijk gaat iedereen dood, ongeacht je levensstijl. Het loon van de zonde is de geestelijke dood. Je zondigt dan ook niet tegen God maar tegen je naaste en jezelf.
Deze moet in feite ingelijst worden!quote:Op vrijdag 3 januari 2025 09:58 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Enig idee dat "de dood" ook wel eens iets anders kan betekenen dan de lichamelijke dood?
Hint: Jezus zei: "laat de doden hun doden begraven". Lijken kunnen dat natuurlijk niet.
Lichamelijk gaat iedereen dood, ongeacht je levensstijl. Het loon van de zonde is de geestelijke dood. Je zondigt dan ook niet tegen God maar tegen je naaste en jezelf.
Natuurlijk is de mens "gemaakt" om te sterven. Alles wat leeft op deze aarde is sterfelijk. Plant, dier en mens. Kijk God had die boom der kennis niet voor niets geplant. De mens was niet voorbestemd om onwetend te blijven. God heeft niets aan onwetende robotjes die precies doen wat hij voorschrijft. De eigenschap dat we een rede hebben, een eigen wil en daarmee keuzes kunnen (en moeten!) maken onderscheid ons nu net van dieren.quote:Op vrijdag 3 januari 2025 11:29 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat klopt, maar het menselijk lichaam is oorspronkelijk niet gemaakt om te sterven. Het sterft door de zonde van Adam. Daardoor hebben we de dood allemaal geërfd.
Romeinen 5:12Daarom, zoals door één mens de zonde in de wereld is gekomen, en door de zonde de dood, en zo de dood over alle mensen is gekomen, in wie allen gezondigd hebben.
Door Gods genade stierven zij niet meteen lichamelijk, en wij meestal ook niet. Dus hoewel we van nature spiritueel dood zijn, laat God ons nog lichamelijk leven door Zijn genade. Met de bedoeling om ons weer het leven te geven. Romeinen 6:23 Want het loon van de zonde is de dood, maar de genadegave van God is eeuwig leven, door Jezus Christus, onze Heere.
In dit geval was er geen genade meer, waardoor zij niet alleen geestelijk dood waren door hun zonde, maar ook lichamelijk stierven.
PS Ik zet dit even in het andere deel 2.
David zegt in Pslamen 51:6 Tegen U, U alleen, heb ik gezondigd, en gedaan wat kwaad is in Uw ogen; opdat Gij rechtvaardig zijt in Uw spreken en rein zijt in Uw richten. Dus uiteindelijk is alle zonde tegen God en wie je het aan doet en omdat God iedereen heeft gemaakt is het altijd tegen God eerst en dan die persoon.quote:Op vrijdag 3 januari 2025 09:58 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Enig idee dat "de dood" ook wel eens iets anders kan betekenen dan de lichamelijke dood?
Hint: Jezus zei: "laat de doden hun doden begraven". Lijken kunnen dat natuurlijk niet.
Lichamelijk gaat iedereen dood, ongeacht je levensstijl. Het loon van de zonde is de geestelijke dood. Je zondigt dan ook niet tegen God maar tegen je naaste en jezelf.
David heeft gezondigd door de (volgens de Bijbel althans) tienduizenden doden die hij op zijn geweten heeft. En hun nabestaanden. Dus de zinsnede "tegen U, U alleen" is al faliekant fout.quote:Op maandag 6 januari 2025 23:33 schreef Doedelzak77 het volgende:
[..]
David zegt in Pslamen 51:6 Tegen U, U alleen, heb ik gezondigd, en gedaan wat kwaad is in Uw ogen; opdat Gij rechtvaardig zijt in Uw spreken en rein zijt in Uw richten. Dus uiteindelijk is alle zonde tegen God en wie je het aan doet en omdat God iedereen heeft gemaakt is het altijd tegen God eerst en dan die persoon.
Nou, ik heb wel eens gelezen, het fijne weet ik er niet van, dat het verouderingsproces gestuurd wordt door het dna. Dat er echt sprake is van een klok die het verouderingsproces in gang houdt. Eigenlijk zou dat ook logisch zijn, als het lichaam al in staat is om cellen te vernieuwen, dus dan zou gedurende het hele leven ook het lichaam voortdurend vernieuwd kunnen worden.quote:Op maandag 6 januari 2025 12:14 schreef hoatzin het volgende:
Natuurlijk is de mens "gemaakt" om te sterven.
De morele wet komt toch bij God vandaan dus zondig je automatisch tegen de wet maker en dat is God.quote:Op donderdag 9 januari 2025 14:29 schreef hoatzin het volgende:
[..]
David heeft gezondigd door de (volgens de Bijbel althans) tienduizenden doden die hij op zijn geweten heeft. En hun nabestaanden. Dus de zinsnede "tegen U, U alleen" is al faliekant fout.
Overleven, voortplanten en sterven is wel zo ongeveer waarom organismes bestaan. Als je daar tussenin nog invulling geeft aan de rest is dat mooi meegenomen. Maar in de kern is dat het leven.quote:Op donderdag 9 januari 2025 16:39 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
Nou, ik heb wel eens gelezen, het fijne weet ik er niet van, dat het verouderingsproces gestuurd wordt door het dna. Dat er echt sprake is van een klok die het verouderingsproces in gang houdt. Eigenlijk zou dat ook logisch zijn, als het lichaam al in staat is om cellen te vernieuwen, dus dan zou gedurende het hele leven ook het lichaam voortdurend vernieuwd kunnen worden.
Het hele vraagstuk rond sterven ligt echt wel wat complexer dan "Natuurlijk is de mens gemaakt om te sterven"
De kern van het leven is invulling geven in je leven.quote:Op donderdag 16 januari 2025 07:33 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Overleven, voortplanten en sterven is wel zo ongeveer waarom organismes bestaan. Als je daar tussenin nog invulling geeft aan de rest is dat mooi meegenomen. Maar in de kern is dat het leven.
Dat is niet de kern van al het leven in de breedste zin. En voor je bij de luxe tot het "invulling kunnen geven" komt zul je eerst voorbij overleven moeten gaan en wat geld en comfort moeten hebben om die invulling te kunnen geven. Dat gold niet zozeer voor een burger in de eeuwen hiervoor. Die vervulden een doorgegeven functie. Je was voortbestemd om te worden wat je familie was. .quote:Op donderdag 16 januari 2025 19:58 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
De kern van het leven is invulling geven in je leven.
Die heb ik al, sinds ik jouw soort religie heb verworpenquote:Op donderdag 16 januari 2025 22:52 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat ik jouw vriend moet worden.
Maar probeer Jezus' vriendschap eens.
De laatste is meer mijn ding.quote:Op donderdag 16 januari 2025 19:55 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wat timide, dat kan levendiger
Bekijk deze YouTube-video
Google anders eens schandalen en 3Abn.quote:Op donderdag 16 januari 2025 22:51 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Sorry maar dit is echt allemaal zeer onnauwkeurig, je weet er gewoon niks van. Is prima maar ik voel mij nou niet geroepen om elke loze aantijging hier te gaan behandelen.
Ik kan er niet zoveel over vinden eerlijk gezegd. Verder is 3ABN een onafhankelijke organisatie. Dus ik weet niet wat je nu precies wilt aantonen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 23:12 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Google anders eens schandalen en 3Abn.
Kijk eens wat er met Linda Shelton is gebeurd nadat haar man vreemd ging?
En ga eens bij jezelf te rade, is er ook maar 1 ding hoe jij over het geloof denkt dat afwijkt met de leer van de advenstkerk?
Alleen onafhankelijk qua rechtsvorm.quote:Op donderdag 16 januari 2025 23:23 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik kan er niet zoveel over vinden eerlijk gezegd. Verder is 3ABN een onafhankelijke organisatie. Dus ik weet niet wat je nu precies wilt aantonen.
'Ga eens bij jezelf te rade'. Is dit een inquisitie ofzo?
Wat versta jij dan precies onder 'jullie sekteleer'? Er is gigantisch veel gepubliceerd en ik heb lang niet alles gelezen en bekeken.quote:Op donderdag 16 januari 2025 23:56 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Alleen onafhankelijk qua rechtsvorm.
Alles dat je zegt over het geloof is het na-papegaaien van waarmee je geïndoctrineerd bent. Heeft niets met inquisitie te maken. Denk er zelf gewoon eens over na of je nog wel een mening hebt die afwijkt van jullie sekteleer.
De kersenplukkende bijbeluitleg, de onbijbelse 1844 fantasie, de discriminatie naar homo's toe, de hersenspinsels van Ellen White, de ene keer geldt de wet wel de andere keer niet, profetieën bedenken in het OT, een mens gelijk stellen aan God, de bijbel aanpassen aan jullie uitleg, de schuld geven aan de Joden van Jezus z'n dood, verbannen van vrouwen die van hun man zijn gescheiden, de haat naar de katholieke kerk toe, het oordelen over andersgelovigen, God verkleinen en aanpassen naar een klein persoonlijk rotgodje.quote:Op vrijdag 17 januari 2025 07:30 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Wat versta jij dan precies onder 'jullie sekteleer'? Er is gigantisch veel gepubliceerd en ik heb lang niet alles gelezen en bekeken.
Nou hier herken ik me allemaal niet in hoor. Dit is meer jouw beeld dan wat de kerk leert of hoe ik het zelf zie.quote:Op vrijdag 17 januari 2025 07:51 schreef Panterjong het volgende:
[..]
De kersenplukkende bijbeluitleg, de onbijbelse 1844 fantasie, de discriminatie naar homo's toe, de hersenspinsels van Ellen White, de ene keer geldt de wet wel de andere keer niet, profetieën bedenken in het OT, een mens gelijk stellen aan God, de bijbel aanpassen aan jullie uitleg, de schuld geven aan de Joden van Jezus z'n dood, verbannen van vrouwen die van hun man zijn gescheiden, de haat naar de katholieke kerk toe, het oordelen over andersgelovigen, God verkleinen en aanpassen naar een klein persoonlijk rotgodje.
Je bijdrages hier zeggen totaal wat anders.quote:Op vrijdag 17 januari 2025 08:01 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nou hier herken ik me allemaal niet in hoor. Dit is meer jouw beeld dan wat de kerk leert of hoe ik het zelf zie.
Nou, ik ben blij dat iedereen zo bekend is met de leer van mijn kerk dan!quote:Op vrijdag 17 januari 2025 08:12 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Je bijdrages hier zeggen totaal wat anders.
Dat is een leugenquote:Op vrijdag 17 januari 2025 08:01 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nou hier herken ik me allemaal niet in hoor. Dit is meer jouw beeld dan wat de kerk leert of hoe ik het zelf zie.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |