Wel wat?quote:
quote:Op maandag 30 december 2024 13:13 schreef Abrikozentaart het volgende:
[..]
Jongeren betalen nu de zorgkosten voor de ouderen
Mijn premies zijn hoger dan mijn zorgkosten.quote:Op maandag 30 december 2024 13:14 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Hun eigen zorgkosten betalen. Waarom zij wel en jij niet?
Dus?quote:Op maandag 30 december 2024 13:17 schreef probeer het volgende:
[..]
Mijn premies zijn hoger dan mijn zorgkosten.
Komt door de boomers die vinden dat jongeren minder moeten zeuren en harder moeten werken om zo de zorgbehoefte van diezelfde boomers te kunnen financieren.quote:Op maandag 30 december 2024 13:17 schreef probeer het volgende:
[..]
Mijn premies zijn hoger dan mijn zorgkosten.
Ik vind het prima dat we een collectief zorgstelsel hebben, waar de gezondere voor de ziekere meebetaalt, en de rijkere voor de armere.quote:Op maandag 30 december 2024 13:18 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Dus?
Ik heb geen kinderen, maar betaal toch mee aan het onderwijs van andermans kinderen. Ik maak zo goed als geen gebruik van openbaar vervoer, maar betaal daar toch aan mee. Etc.
Dus wat is nu precies jouw punt?
Dat zou niet solidair zijn. Gelukkig is het nu nog zo dat iedereen hetzelfde aan zorgpremie betaald, helaas hier en daar geholpen door toeslagen.quote:Op maandag 30 december 2024 13:18 schreef Richestorags het volgende:
Hoe is het solidair te noemen dat een modaal verdienend persoon zonder noemenswaardige zorgkosten zonder eigen woning straks meer zorgpremie moet betalen dan een 75+'er met een bescheiden pensioentje in een afbetaalde woning die gemiddeld gezien een veel grotere zorgvraag heeft?
Als jij van het niveau bent dat het niet loont om meer te gaan werken, dan prima: leg mij maar uit hoe ik ongezien de tering kan krijgen.quote:Op maandag 30 december 2024 13:21 schreef probeer het volgende:
Maar wanneer de rijkere zieken (boomers) gaan lopen zeiken dat jongere generaties niet genoeg werken en het hun eigen schuld is dat ze financieel gezien niet veel verder komen in het leven, dan vertel ik ze graag dat ze ongezien de tering kunnen krijgen.
In een collectief zorgsysteem is inkomensafhankelijkheid wel zo eerlijk.quote:Op maandag 30 december 2024 13:22 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Dat zou niet solidair zijn. Gelukkig is het nu nog zo dat iedereen hetzelfde aan zorgpremie betaald, helaas hier en daar geholpen door toeslagen.
Waarom moet je er nou weer een karikatuur van maken? Alsof een inkomensafhankelijke zorgpremie er per definitie voor zorgt dat 'meer werken' (whatever that may be) niet loont.quote:Op maandag 30 december 2024 13:23 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Als jij van het niveau bent dat het niet loont om meer te gaan werken, dan prima: leg mij maar uit hoe ik ongezien de tering kan krijgen.
Nee, absoluut niet. Eerlijk zou zijn dat als jij meer verdient, jij in staat bent om jezelf meer 'luxe' toe te eigenen. Iedereen hetzelfde recht op 'luxe' geven is niet eerlijk.quote:Op maandag 30 december 2024 13:24 schreef probeer het volgende:
[..]
In een collectief zorgsysteem is inkomensafhankelijkheid wel zo eerlijk.
Zoals je weet is het nu allemaal ook al grotendeels inkomensafhankelijk.quote:Op maandag 30 december 2024 13:27 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Waarom moet je er nou weer een karikatuur van maken? Alsof een inkomensafhankelijke zorgpremie er per definitie voor zorgt dat 'meer werken' (whatever that may be) niet loont.
Uitleg genoeg in het bericht en de reacties in dit topic daarvoor. Succes met lezen.quote:Op maandag 30 december 2024 13:27 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Waarom moet je er nou weer een karikatuur van maken? Alsof een inkomensafhankelijke zorgpremie er per definitie voor zorgt dat 'meer werken' (whatever that may be) niet loont.
Ok, jouw geld is van jou en van niemand anders. Duidelijk.quote:Op maandag 30 december 2024 13:28 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Nee, absoluut niet. Eerlijk zou zijn dat als jij meer verdient, jij in staat bent om jezelf meer 'luxe' toe te eigenen. Iedereen hetzelfde recht op 'luxe' geven is niet eerlijk.
Basisbenodigdheden zoals zorg, voedsel, g/w/l, etc. zouden nooit inkomensafhankelijk moeten zijn.
Omdat zorg een basisbenodigdheid is. Mijn gebroken been is net zo duur als een gebroken been van een rijke stinkerd als een arme sloeber.quote:Op maandag 30 december 2024 13:30 schreef probeer het volgende:
[..]
Ok, jouw geld is van jou en van niemand anders. Duidelijk.
Waarom dan wel een collectieve zorgverzekering? Waarom anderen wel mee laten betalen aan je eigen zorgkosten?
Kan, maar dan verschuift het vraagstuk hoe je het moet financieren gewoon mee.quote:Op maandag 30 december 2024 13:30 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Als je dit wilt kan je beter de zorg nationaliseren en een systeem zoals in UK invoeren
Een tegemoetkoming is wat anders dan inkomensafhankelijkheid. Toeslagen, dat zijn tegemoetkomingen. Inkomensafhankelijkheden niet.quote:Op maandag 30 december 2024 13:31 schreef probeer het volgende:
Als een gezond persoon met een laag inkomen geen tegemoetkoming in de zorgkosten meer krijgt, zie ik oprecht geen enkele reden waarom diegene mee aan het betalen is voor andermans zorgkosten.
(en voor de goede orde, ik krijg geen zorgtoeslag)
Daarom dus; In een collectief zorgsysteem is inkomensafhankelijkheid wel zo eerlijk.
Nu heb je het nog over meer verdienen, net nog over meer werken. Welke van de twee is het nou?quote:Op maandag 30 december 2024 13:28 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Nee, absoluut niet. Eerlijk zou zijn dat als jij meer verdient, jij in staat bent om jezelf meer 'luxe' toe te eigenen. Iedereen hetzelfde recht op 'luxe' geven is niet eerlijk.
Basisbenodigdheden zoals zorg, voedsel, g/w/l, etc. zouden nooit inkomensafhankelijk moeten zijn.
Ja, dus? Waarom zou ik er aan meebetalen? Het is jouw been.quote:Op maandag 30 december 2024 13:33 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Omdat zorg een basisbenodigdheid is. Mijn gebroken been is net zo duur als een gebroken been van een rijke stinkerd als een arme sloeber.
Komt onder de streep op hetzelfde neer. Arme mensen betalen tientjes, mensen met meer geld de volle mep.quote:Op maandag 30 december 2024 13:34 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Een tegemoetkoming is wat anders dan inkomensafhankelijkheid. Toeslagen, dat zijn tegemoetkomingen. Inkomensafhankelijkheden niet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |