Naar ik aanneem wordt er dan ook meteen een regeling ingevoerd waardoor je per jaar dat je ouder wordt ook steeds minder voor je zorgverzekering gaat betalen? Je hebt tenslotte niet dezelfde dekking op je 80e als op je 25e.quote:Op maandag 16 december 2024 23:25 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Waarom is dit geen politieke keuze? Je kunt als politiek toch prima sturen op wat je qua kosten per levensjaar acceptabel vind? Juist bij artsen ligt er een premie op om vaak wel te behandelen, ook als dat erg duur is.
Wat mij betreft sturen we gewoon grofweg op quality adjusted lifeyears (qualy's) bij het uitgaan wat vergoed wordt of niet, en ja dan zal inderdaad dezelfde dure kankerbehandeling bij een 20 jarige wel vergoed worden en bij een 85 jarige soms niet. Maar ik vind dat uit maatschappelijk perspectief prima uit te leggen, je kunt niet vanuit de maatschappij een behandeling van een paar ton verwachten voor 1 gewonnen levensjaar.
Wat iedereen met eventueel eigen spaargeld doet moet men uiteraard zelf weten.
Je hebt ook niet dezelfde zorgkosten op je 25e als op je 80e, ga je dat meewegen?quote:Op dinsdag 17 december 2024 12:07 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Naar ik aanneem wordt er dan ook meteen een regeling ingevoerd waardoor je per jaar dat je ouder wordt ook steeds minder voor je zorgverzekering gaat betalen? Je hebt tenslotte niet dezelfde dekking op je 80e als op je 25e.
Als een opiniestuk voor Wakker Nederland / De Telegraaf een bron is, dan zoek ik graag naar andere bronnen ook.quote:Op dinsdag 17 december 2024 07:31 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Over de betaalbaarheid van de zorg hoeven we ons geen zorgen te maken.
[..]
https://wnl.tv/2024/02/25(...)op%20lange%20termijn.
Nee, want op je 25e heb je wel de volledige dekking. Dekking die je niet meer zou hebben op je 80e.quote:Op dinsdag 17 december 2024 12:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je hebt ook niet dezelfde zorgkosten op je 25e als op je 80e, ga je dat meewegen?
Dat is dus onzin, want dat is niet wat wordt voorgesteld. En je negeert het punt dat het nu al zwaar oneerlijk is, de meeste mensen onder de 35 maken nooit gebruik van zorg, kennen hun huisarts niet eens en betalen wel het volle pond.quote:Op dinsdag 17 december 2024 12:29 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Nee, want op je 25e heb je wel de volledige dekking. Dekking die je niet meer zou hebben op je 80e.
Dat is dan ook niet waar ik op reageer. Ik reageer op de post van tizitl.quote:Op dinsdag 17 december 2024 12:41 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is dus onzin, want dat is niet wat wordt voorgesteld.
Bovendien krijgen diezelfde jongeren als ze eenmaal tachtig zijn ook andere zorg. Iedereen betaalt per geleefde maand hetzelfde vaste bedrag aan zorgpremie en krijgt daar bij calamiteiten een voor de leeftijd gepast zorgniveau voor terug.quote:Op dinsdag 17 december 2024 12:41 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is dus onzin, want dat is niet wat wordt voorgesteld. En je negeert het punt dat het nu al zwaar oneerlijk is, de meeste mensen onder de 35 maken nooit gebruik van zorg, kennen hun huisarts niet eens en betalen wel het volle pond.
En dat laatste is ook wat niemand serieus voor zal stellen. Maar een beslisboom waar je kwaliteit van leven, verwachtte komende gezonde jaren e.d. in mee neemt, ja die pakt voor een oudere minder goed uit dan een gezonde jongere. Maar voor een zieke jongere kan die ook slecht uit pakken. Het gaat dus niet over leeftijd. En iedereen krijgt te maken met dezelfde beslisboom, dus het is hetzelfde 'product'.quote:Op dinsdag 17 december 2024 12:55 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Dat is dan ook niet waar ik op reageer. Ik reageer op de post van tizitl.
En er is niets oneerlijks aan de huidige regeling. Zo werken verzekeringen. Ik ben 49 jaar. Heb me scheel betaald aan allerlei pensioenonzin, terwijl ik in m'n handjes mag knijpen als ik de 60 haal. Tsja, lullig. Diezelfde 80 jarige betaalt ook mee aan alle zaterdagvoetbal/wielren/uitgaansongelukken van de 25-minners. Nogmaals, zo werken verzekeringen. Maar allemaal hetzelfde betalen en tegelijkertijd niet hetzelfde product krijgen lijkt mij lastig haalbaar. Vooral juridisch.
De (sociaal-democratische) morele rationale erachter is dat de staat (of wij als samenleving) vindt/vinden dat iedereen voor zover mogelijk 'recht heeft' op een zeker aantal levensjaren dat in goede gezondheid kan worden doorgebracht. Dat moeten we gedaan krijgen met beperkte middelen.quote:Op dinsdag 17 december 2024 12:55 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Dat is dan ook niet waar ik op reageer. Ik reageer op de post van tizitl.
En er is niets oneerlijks aan de huidige regeling. Zo werken verzekeringen. Ik ben 49 jaar. Heb me scheel betaald aan allerlei pensioenonzin, terwijl ik in m'n handjes mag knijpen als ik de 60 haal. Tsja, lullig. Diezelfde 80 jarige betaalt ook mee aan alle zaterdagvoetbal/wielren/uitgaansongelukken van de 25-minners. Nogmaals, zo werken verzekeringen. Maar allemaal hetzelfde betalen en tegelijkertijd niet hetzelfde product krijgen lijkt mij lastig haalbaar. Vooral juridisch.
quote:Forum voor Democratie heeft de buik vol van antisemitische berichten van een van haar politiek actieve leden in Noord-Brabant. De partij die zelf toch niet vies is van ophef, heeft Joshua Kop uit Kaatsheuvel dringend verzocht om zijn officiële taken als burgerlid in de provinciale politiek neer te leggen. Kop diende daarop zijn ontslag in. ,,Dit is niet waar FVD voor staat.”
Het doorsturen van een bericht waarin een karikatuur van een joodse man gif uitdeelt aan jonge jongens met op de flesjes teksten als ‘porn’ en ‘black lives matter’ is voor zijn eigen partij FVD de druppel. Eerder al stuurde Kop een bericht naar PVV-leider Geert Wilders met de boodschap: ‘Als je die joodse lul even uit je mond haalt, nemen mensen je misschien wat serieuzer’. Kop heeft zijn account op X inmiddels verwijderd, maar screenshots van de berichten gaan nog rond.
Een 80 jarige zal vrijwel in iedere situatie meer zorgkosten maken, dus nee want dile uitgaven zittal alsnog daar. Het enige wat dit doet is geen erg dure behandelingen meer starten als de winst in gezonde levensverwachting marginaal is.quote:Op dinsdag 17 december 2024 12:07 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Naar ik aanneem wordt er dan ook meteen een regeling ingevoerd waardoor je per jaar dat je ouder wordt ook steeds minder voor je zorgverzekering gaat betalen? Je hebt tenslotte niet dezelfde dekking op je 80e als op je 25e.
Ik ben geen medisch specialist.quote:Op maandag 16 december 2024 19:02 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Hoe vaak kom jij op een golfclub?
Heel mooi allemaal Geert. Maar je zet zelf zo'n clown neer op die positie.quote:
De wissels van de laatste Dickie aan het roer kennende zal hij dan wel Brekelmans wisselen voor Graus.quote:Op dinsdag 17 december 2024 15:41 schreef Droopie het volgende:
[..]
Heel mooi allemaal Geert. Maar je zet zelf zo'n clown neer op die positie.
Bel Dick op en vraagt of ie even kan wisselen.
De kans dat het kabinet echt iets levert lijkt me 0, maar de oude wet over 2 statussen die we ooit al hadden lijkt me toch niet zo ingewikkeld om weer af te stoffen?quote:
Dit is gewoon een dreigement. Ik zou daar als kabinet mijn besluitvorming niet door laten beïnvloeden.quote:Op dinsdag 17 december 2024 15:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
De kans dat het kabinet echt iets levert lijkt me 0, maar de oude wet over 2 statussen die we ooit al hadden lijkt me toch niet zo ingewikkeld om weer af te stoffen?
Misschien moet ie even met zijn ademende brevetten van onvermogen Faber en Agema bellenquote:
Wilders is de kleuter die zegt: ik wil niet naar school. Ik wil niet. Ik wil niet. Maar zijn moeder zegt van wel en uiteindelijk gaat hij toch.quote:Op dinsdag 17 december 2024 16:06 schreef capricia het volgende:
[..]
Dit is gewoon een dreigement. Ik zou daar als kabinet mijn besluitvorming niet door laten beïnvloeden.
De regering regeert. En niet Geert.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |