Wat probeer je te zeggen?quote:Op dinsdag 24 december 2024 21:32 schreef James1988 het volgende:
De laatste keer dat NS meedeed aan een mega-aanbesteding in Nederland volgde daarop een jarenlange fraudezaak die de topman de kop kostte
Je kunt tussen Heerlen en Maastricht ook ander materieel laten rijden en zo de treindienst overeind houdenquote:Op dinsdag 24 december 2024 15:09 schreef James1988 het volgende:
[..]
Arriva heeft te maken met een hoge defectenstand waardoor er niet voldoende treinstellen zijn om Luik - Aken via Maastricht in z'n geheel te kunnen rijden. Daarom is er geknipt in Luik - Maastricht en Heerlen - Aken.
En zelfs daarmee lukt het niet altijd, NMBS moet soms een Break inzetten naar Maastricht omdat er gewoon niet genoeg FLIRTs beschikbaar zijn.
Arriva heeft slechts 8 FLIRT3 3C's, er hoeft niet veel te gebeuren of je krijgt dit soort beperkingen.
En het ligt altijd aan iedereen en zijn moeder, maar nooit aan Arrivaquote:Op dinsdag 24 december 2024 15:31 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Rijdt al maanden niet, het is altijd wel wat bij Arriva.
Gewoon een zeer matige, tot zwaar klote, vervoerder.
Dat ze na dat fiasco niet meer geprobeerd hebben om aanbestedingen te winnen.quote:
Was Limburg niet in de tijd dat Qbuzz nog van NS was? Nu hebben ze natuurlijk geen enkele binding met busvervoer, en dat maakt in Achterhoek-Rivierenland wel een flink deel uit van de concessie.quote:Op dinsdag 24 december 2024 23:50 schreef James1988 het volgende:
[..]
Dat ze na dat fiasco niet meer geprobeerd hebben om aanbestedingen te winnen.
De aanbesteding voor de Noordelijke Nevenlijnen volgde vrij kort na het Abellio Limburg-fiasco dus dat ze die lieten gaan snap ik, Amersfoort - Ede-Wageningen was tijdens corona en snap ik ook nog wel (i.v.m. veel onzekerheden) maar waarom NS niet heeft meegedongen met de aanbesteding van Achterhoek-Rivierenland..?
Het zal vrijdag, als ik het nodig heb, vast niet meer rijden. Dan is de boel weer stuk oidquote:Op woensdag 25 december 2024 13:47 schreef Erno-BE het volgende:
Arriva rijdt vandaag wel de volledige dienstregeling, inclusief 2x per uur Maastricht-Heerlen-Aachen. Bijzonder, aangezien veel machinisten juist vandaag vrij willen zijn de reizigersaantallen op 1 januari na het laagst zijn.
tja, nog geen 40 minuten en het is weer eens raak in Castricum......quote:Op woensdag 25 december 2024 14:31 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[ afbeelding ]
Jeetje!
[ afbeelding ]
Leugens! Daar wordt gewoon Weihnachten gevierd.
helaas ja, altijd triest.quote:Op woensdag 25 december 2024 16:02 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
tja, nog geen 40 minuten en het is weer eens raak in Castricum......
Het was prettig voor zo lang het geduurd heeft.quote:Op woensdag 25 december 2024 16:02 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
tja, nog geen 40 minuten en het is weer eens raak in Castricum......
quote:Op woensdag 25 december 2024 18:40 schreef James1988 het volgende:
Gisterenavond was het raak op de LGV Sud-Est in de buurt van Melun (een klein stukje ten zuidoosten van Parijs): rond 20:00 kwam een trein automatisch tot stilstand op de hogesnelheidslijn. Niet veel later werd er langs de lijn een lichaam aangetroffen.
Uit eerste onderzoek blijkt het de machinist te zijn van eerder genoemde TGV. Het lijkt erop dat deze uit de cabine is gesprongen terwijl de trein 300 km/u reed.
Bel de woutenquote:Op woensdag 25 december 2024 14:31 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[ afbeelding ]
Jeetje!
[ afbeelding ]
Leugens! Daar wordt gewoon Weihnachten gevierd.
Had ie zijn gordel niet om?quote:Op woensdag 25 december 2024 18:40 schreef James1988 het volgende:
Gisterenavond was het raak op de LGV Sud-Est in de buurt van Melun (een klein stukje ten zuidoosten van Parijs): rond 20:00 kwam een trein automatisch tot stilstand op de hogesnelheidslijn. Niet veel later werd er langs de lijn een lichaam aangetroffen.
Uit eerste onderzoek blijkt het de machinist te zijn van eerder genoemde TGV. Het lijkt erop dat deze uit de cabine is gesprongen terwijl de trein 300 km/u reed.
hoe dan?quote:Op woensdag 25 december 2024 13:47 schreef Erno-BE het volgende:
Arriva rijdt vandaag wel de volledige dienstregeling, inclusief 2x per uur Maastricht-Heerlen-Aachen. Bijzonder, aangezien veel machinisten juist vandaag vrij willen zijn de reizigersaantallen op 1 januari na het laagst zijn.
Op de Arriva-Flirts rijdt NMBS personeel tussen Maastricht en Luik, Arriva personeel gaat niet naar België.quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:23 schreef James1988 het volgende:
[..]
Arriva Limburg heeft ook te maken met structureel personeelstekort.
NS is na corona landelijk flink aan het werven geweest, en biedt een betere CAO en een interessanter/gevarieerder werkpakket dan Arriva. Dat personeel overstapt van Arriva naar NS is logisch, maar Arriva moet vervolgens wel weer nieuwe mensen vinden en opleiden. Dat kost behoorlijk wat tijd.
Er staan overigens nog altijd vacatures open
Voor de Drielandentrein is Arriva daarnaast ook nog eens afhankelijk van NMBS (voor Maastricht - Luik) en ik geloof dat er ook DB-personeel (mee)rijdt tussen Heerlen en Aken?
T is al weer over, ze hebben 2 dagen gereden. Nu tot in ieder geval einde jaar weer nietquote:
Te makkelijk dit voor het deel Luik - Aken.quote:Op vrijdag 27 december 2024 14:30 schreef James1988 het volgende:
Arriva (Luik - Aken), Eurobahn (Hengelo - Bielefeld) en VIAS (Arnhem - Düsseldorf) hebben allemaal te maken met dezelfde problemen: voor de grensoverschrijdende diensten hebben ze complex materieel nodig, en ze hebben maar een paar treinstellen nodig. Meer reservematerieel is wenselijk maar op concessieniveau financieel niet te verantwoorden.
Eurobahn heeft het op Venlo - Hamm iets makkelijker, zij kunnen toe met éénspanningsmaterieel en de totale vloot is wat groter.
Dat men ervoor kiest om Maastricht - Heerlen te slachtofferen snap ik op zich wel, het meercourante FLIRT-materieel is nodig voor de treinen naar België en Duitsland.quote:Op vrijdag 27 december 2024 14:34 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Te makkelijk dit voor het deel Luik - Aken.
Want, Luik - Maastricht EN Heerlen - Aken rijden wel.
Het is alleen het deel Maastricht - Heerlen dat continu niet rijdt.
Door én materieeltekort én personeelstekort deze verbinding te "knippen" heb je effectief minder stellen nodig, én minder personeel.quote:Op vrijdag 27 december 2024 14:34 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Te makkelijk dit voor het deel Luik - Aken.
Want, Luik - Maastricht EN Heerlen - Aken rijden wel.
Het is alleen het deel Maastricht - Heerlen dat continu niet rijdt.
Arriva Limburg heeft effectief te weinig personeel zoals ik hierboven zei, er schijnen de laatste 2 maanden iets van 11 of 12 machinisten naar NS overgestapt te zijn. Maar ze hebben wel buschauffeurs voor die snelbus, dusjaquote:Op vrijdag 27 december 2024 15:11 schreef James1988 het volgende:
[..]
Dat men ervoor kiest om Maastricht - Heerlen te slachtofferen snap ik op zich wel, het meercourante FLIRT-materieel is nodig voor de treinen naar België en Duitsland.
Waarom er geen vervangende trein rijdt tussen Maastricht en Heerlen is me niet helemaal duidelijk, Arriva heeft een aantal FLIRTs op reserve staan die al wel geleverd zijn maar nog niet nodig zijn i.v.m. vertraagde elektrificatie van de Maaslijn.
Ik vermoed dat het iets te maken kan hebben met het spoorgebruik in station Heerlen, als alle perrons vol staan houdt het snel op.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |