Ik ga absoluut niet ontkennen dat er in het eindresultaat alleen maar voordelen te behalen zijn. Het probleem zit hem in een paar zaken. Als eerst de opbrengst zal flink terug lopen. En dat duurt toch zeker een of misschien zelfs volledige gewasrotaties, 8 jaar is best realistisch daarin. Het volgende probleem is dan dat de meeste akkerbouwers grond huren van een investeerder. In mijn klantenkring wordt gezegd dat 50 tot 70% in handen zou zijn van een investeerder. Als je dan 20% opbrengstderving hebt dan wordt het toch lastig boeren.quote:Op woensdag 2 april 2025 11:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Leef je uit, dit is het landbouwtopic.
Voorlopig blijkt uit alles dat biologisch niet alleen op termijn productiever is, het is ook nog goedkoper op termijn, het geeft minder ziektes, het is beter voor mens en milieu en het verkleint de macht van wat miljardenbedrijven die de boeren volledig in de tang hebben.
Ik zie alleen maar voordelen, eerlijk gezegd. Ja, er moet even door een zure appel heen worden gebeten, de grond moet er even aan wennen, maar na een aantal jaar gaat het beter en zie je de productiviteit van biologische boeren hoger of minstens gelijk worden dan die van boeren die wel gif gebruiken.
Sierbloementeelt kunnen ze inderdaad lekker in een ander werelddeel net zo goed en effectief.quote:Op woensdag 2 april 2025 11:57 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Stel dat dat zo zou zijn, wat ik betwijfel, laten we dan maar beginnen bij de sierbloementeelt. Die teelt heeft een absurd grote impact op het milieu, zeker als je het afzet tegen het feit dat het feitelijk prullen zijn die je na een week weggooit.
Ook niet wat mij betreft. Dat gaat ten koste van het milieu daar, en vooral van water in Afrikaanse landen. De lokale bevolking die in de kassen werkt komt dan met gifstoffen in aanraking. En dan moet het weer per vliegtuig hier naartoe worden gebracht. Om door ons na een week te worden weggegooid.quote:Op woensdag 2 april 2025 12:00 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Sierbloementeelt kunnen ze inderdaad lekker in een ander werelddeel net zo goed en effectief.
Eens dat er vooral financieel een zure appel is, die benoem ik ook. Kun je ondervangen met bijvoorbeeld een tienjarige subsidie bij overstap, volgens EU recht zou dat mogen en is het geen staatssteun. Er stappen jaarlijks boeren over en geen enkele heb ik nog horen klagen dat het zo veel meer werk is dat ze er geen tijd voor hebben.quote:Op woensdag 2 april 2025 12:00 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Ik ga absoluut niet ontkennen dat er in het eindresultaat alleen maar voordelen te behalen zijn. Het probleem zit hem in een paar zaken. Als eerst de opbrengst zal flink terug lopen. En dat duurt toch zeker een of misschien zelfs volledige gewasrotaties, 8 jaar is best realistisch daarin. Het volgende probleem is dan dat de meeste akkerbouwers grond huren van een investeerder. In mijn klantenkring wordt gezegd dat 50 tot 70% in handen zou zijn van een investeerder. Als je dan 20% opbrengstderving hebt dan wordt het toch lastig boeren.
Daarnaast moet een consument de meerprijs willen betalen en daar zijn momenteel nog geen tekenen van.
Wat ik ook als obstakel zie is het aantal handjes dat gewoon niet meer beschikbaar is. Met een gifspuit heb je binnen een uur een hectare vol met herbiciden of pesticiden gespoten. Biologisch is dat toch allemaal wat lastiger.
En dan misschien wel het grootste probleem. De Nederlandse akkerbouw heeft een hoge leeftijd. Die hebben op school geleerd hoe zij met chemie hun land schoon konden houden van ongedierte en onkruid. Die omscholing zie ik zo snel niet meer plaats vinden wat betekent dat veel boeren zouden stoppen.
Het is even een korte opsomming en als ik verder ga kan ik nog heel wat meer punten opnoemen die in theorie leuk lijken maar in de praktijk zie ik gewoon het tegenovergestelde gebeuren dan wat het plan van de EU is.
Maar het is niet enkel financieel hè. De opbrengstderving moet niet alleen financieel worden gecompenseerd maar ook in natura. Wat zoveel betekent als dat we meer moeten gaan importeren. Dat werkt dus dubbelop.quote:Op woensdag 2 april 2025 12:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Eens dat er vooral financieel een zure appel is, die benoem ik ook. Kun je ondervangen met bijvoorbeeld een tienjarige subsidie bij overstap, volgens EU recht zou dat mogen en is het geen staatssteun. Er stappen jaarlijks boeren over en geen enkele heb ik nog horen klagen dat het zo veel meer werk is dat ze er geen tijd voor hebben.
Ik noemde in de vorige post al aardappelen en fytoftora. Well, Here we are.quote:Mogelijke gevolgen voor andere teelten
Evelien Drenth, beleidsadviseur akkerbouw en vollegrondgroenteteelt bij LTO Nederland maakt zich grote zorgen, ook voor andere teelten. „We hebben de indicatie dat Meten=Weten en de Milieufederatie niet gaan stoppen bij de lelieteelt. Als het gaat om absolute aantallen werkzame stoffen dan staan aardappelen in bepaalde rapporten op plek twee. Dus ja, wij denken die ook gevaar lopen als we deze uitspraak over het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen in algemene zin moeten benaderen.”
„In grote lijnen komt het er op neer dat je in de buurt van Natura2000-gebieden voor een vergunning moet aantonen dat jouw handelen niet schadelijk is voor flora en fauna. Dat is gewoon niet uitvoerbaar. Van werkzame stoffen heeft niemand daarvoor drempelwaarden. Als ik een parallel trek met stikstof, waar eerder een vergelijkbare uitspraak over is gedaan, dan hebben we het over twee moleculaire stoffen waar je dingen voor moet aantonen binnen het Programma Aanpak Stikstof (PAS). Met gewasbeschermingsmiddelen hebben we het over veel meer dan 100 chemische en biologische stoffen waarvan we grenswaarden moeten bepalen. Een exercitie die gewoonweg onuitvoerbaar is.”
JA als men lelieteelt gaat verbieden dan kun je ook alle vollegrondteelten verbieden , dan kun je gewoon de groenteelt opheffen ook die in kassenquote:Op donderdag 3 april 2025 18:18 schreef Vliegbaard het volgende:
Gevolgen voor de landbouw nav uitspraak rechter.
[..]
Ik noemde in de vorige post al aardappelen en fytoftora. Well, Here we are.
quote:Op donderdag 3 april 2025 18:18 schreef Vliegbaard het volgende:
Gevolgen voor de landbouw nav uitspraak rechter.
[..]
Ik noemde in de vorige post al aardappelen en fytoftora. Well, Here we are.
Als je zegt dat Ctgb en EFSA goed werk doen, dan heb je ook geen enkel benul wat er daar allemaal mis gaat. Leuk dat ze losse stoffen meten, maar ze meten nooit de complete combinaties die gebruikt worden en de optelsommen en versterkte effecten daarvan.quote:Vermeulen benadrukt dat hij vindt dat de European Food Safety Authority (EFSA) en het Ctgb goed werk verrichten in de beoordeling van gewasbeschermingsmiddelen. „Daar hebben we vertrouwen in. Het is het anker waarmee we als teler toegelaten middelen op een goede manier toepassen. Deze uitspraak gaat verder en hoe we hier mee om moeten gaan, is nog zoeken. Als het gevolg is dat we gevolgen van middelen, inclusief groene en biologische middelen moeten gaan toetsen op impact op de natuur, verrast dat ons enorm.”
iedere burger houd daar mee de stoep schoonquote:Op donderdag 3 april 2025 18:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
[..]
Als je zegt dat Ctgb en EFSA goed werk doen, dan heb je ook geen enkel benul wat er daar allemaal mis gaat. Leuk dat ze losse stoffen meten, maar ze meten nooit de complete combinaties die gebruikt worden en de optelsommen en versterkte effecten daarvan.
En sowieso, als je tot de conclusie komt dat glyfosaat niet schadelijk is doe je eigenlijk per definitie geen goed onderzoek, want dat glyfosaat wel schadelijk is hebben tientallen wetenschappers inmiddels wel bewezen.
Bij mijn weten meer het Ctgb sowieso al helemaal niks maar kijken zij vooral naar studies en baseren daarop hun bevindingen. Maar dat is mijn ervaring met het Ctgb.quote:Op donderdag 3 april 2025 18:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
[..]
Als je zegt dat Ctgb en EFSA goed werk doen, dan heb je ook geen enkel benul wat er daar allemaal mis gaat. Leuk dat ze losse stoffen meten, maar ze meten nooit de complete combinaties die gebruikt worden en de optelsommen en versterkte effecten daarvan.
En sowieso, als je tot de conclusie komt dat glyfosaat niet schadelijk is doe je eigenlijk per definitie geen goed onderzoek, want dat glyfosaat wel schadelijk is hebben tientallen wetenschappers inmiddels wel bewezen.
Die rommel werkt niet eens.quote:Op donderdag 3 april 2025 18:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
iedere burger houd daar mee de stoep schoon
https://www.bol.com/nl/nl(...)Emqpm2BoCKAUQAvD_BwE
Ook suikerbieten niet. En met de opbrengsten van afgelopen jaar zijn er maar heel weinig boeren die voor hun lol bieten gaan telen. het is dat ze met hun llb’s vastzitten.quote:Op donderdag 3 april 2025 18:22 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
JA als men lelieteelt gaat verbieden dan kun je ook alle vollegrondteelten verbieden , dan kun je gewoon de groenteelt opheffen ook die in kassen
Dan moet ieder zelf de eigen groenten gaan telen want commercieel is er geen bestaan meer, het zelfde geld voor fruit, maar zeker voor de aardappelen
suikerbieten dat zou nog wel gaan dan
Door de landbouw in andere landen te laten doen ,quote:Op woensdag 20 november 2024 18:13 schreef Hanca het volgende:
Topic over de problematiek met boeren.
We kennen het stikstofprobleem, we kennen het vervuilde water, we weten dat gifstoffen mens en dier ziek maken. Maar toch blijkt het moeilijk echte maatregelen te nemen.
Kort gezegd: hoe gaan we naar een haalbare landbouw die niet het land vernietigt en boeren wel een boterham laat verdienen.
ik heb het idee dat men geen oplossing wil voor dit "vraagstuk"quote:Op vrijdag 29 november 2024 10:04 schreef VoMy het volgende:
Het kabbelt wat voort op het oneindige dossier van de landbouw, de ruimtelijke slokop met marginale economische bijdrage en gigantische milieukosten waar maar geen verandering in zicht is.
quote:Op woensdag 9 april 2025 08:59 schreef miss_sly het volgende:
Gelukkig hebben we van der Plas om de dingen goed uit te leggen:
https://bsky.app/profile/amberwiz.bsky.social/post/3lmc2uyadys2l
Note: je moet Philomena Cunk wel kennen om het op waarde te schatten. Aanrader trouwens, Cunk on earth.
Maar ja denk je dat dit een oplossing is om rechtszaken te voorkomen en de bouw vlot te trekken ??quote:Op zaterdag 12 april 2025 09:15 schreef KaheemSaid het volgende:
Ondertussen beginnen provincies zelf maar te onteigenen omdat Wiersma tekort schiet.
Je wil de depositie gelijk trekken en 2/3 van waar we invloed op hebben komt van de boeren, dan moeten we dus boerderijen sluiten?quote:Op zaterdag 12 april 2025 11:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Maar ja denk je dat dit een oplossing is om rechtszaken te voorkomen en de bouw vlot te trekken ??
Nee dus, en dat bedoelt Wiersma
Eerst moet het stikstof dispositie percentage op de kwetsbare natuur worden gelijk getrokken met andere landen , zolang dat niet gebeurt ,bereik je niets , helemaal niets
https://www.ad.nl/binnenl(...)r-stikstof~a2886172/
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
denk jij dat hiermee de rechtszaken van de baan zijn dan??quote:Op zaterdag 12 april 2025 11:38 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Je wil de depositie gelijk trekken en 2/3 van waar we invloed op hebben komt van de boeren, dan moeten we dus boerderijen sluiten?
Weet niet of we met het terugbrengen van de depositie aan de wettelijke kaders voldoen, dat zal de rechter moeten beoordelen me dunkt. Maar snap ook niet echt wat het uitmaakt? Als je zo doorgaat verlies je sowieso rechtzaak op rechtzaak.quote:Op zaterdag 12 april 2025 11:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
denk jij dat hiermee de rechtszaken van de baan zijn dan??
Zo van ach we doen maar wat , dan zal t wel goed zijn met vollebroek
kloptquote:Op zaterdag 12 april 2025 11:45 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Maar snap ook niet echt wat het uitmaakt?
Als je zo doorgaat verlies je sowieso rechtzaak op rechtzaak.
Of gewoon een en/en? Onderzoek naar onderzoek geeft aan dat je ook wat moet doen aan de werkelijke uitstoot, dan kun je je achter de wettelijke kaders verstoppen zoals BBB nu al bijna een jaar doet, maar ondertussen kom je gewoon niets verder.quote:Op zaterdag 12 april 2025 11:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
klopt
dus moet de tolerantiegraad van de wettelijke kaders omhoog
ja goed, maar iets daar win je geen rechtszaken meequote:Op zaterdag 12 april 2025 11:49 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Of gewoon een en/en? Onderzoek naar onderzoek geeft aan dat je ook wat moet doen aan de werkelijke uitstoot, dan kun je je achter de wettelijke kaders verstoppen zoals BBB nu al bijna een jaar doet, maar ondertussen kom je gewoon niets verder.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |