Hier kun je alles kwijt over sollicitaties, werksituaties, belastingen, (handelen op) de beurs, hypotheken, beleggingen en salarissen, arbeidscontracten of geschillen met je (huis)baas. Alles over werk, geldzaken en recht dus.
Crowdfunding is hot! In 2022 is in Nederland 1,08 miljard euro via crowdfunding opgehaald. Dat is een groei van 48% ten opzichte van een jaar eerder. Niet eerder werd in een jaar tijd zoveel met crowdfunding gefinancierd.(bron).
Vormen van crowdfunding Er zijn 4 vormen van crowdfunding: • Lening crowdfunding (Crowdfinance) • Aandelen crowdfunding • Schenking / Donatie crowdfunding • Aanschaf (nog te ontwikkelen) product / reward crowdfunding
Dit topic gaat voornamelijk over crowdfunding op basis van een lening die wordt terugbetaald. We bespreken projecten van de volgende in Nederland gevestigde crowdfundingplatformen:
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Resultaten crowdfundingplatformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zekerheden
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Webinars zekerheden
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Webinar box3 belastingwetgeving
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Exitstrategieën platformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Informatie Kifid
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Crowdfundingplatformen zonder nieuw aanbod:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Statistieken
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nominale en effectieve rente
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Belastingen en de belastingdienst
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kan ik wat aan het CF uitlenen overhouden?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Punt van orde: We hebben gemerkt dat elk platform helaas wel eens een betaling een paar dagen te laat doet. Dit is vervelend, maar mag de discussies niet gaan overheersen. We hebben daarom besloten alleen achterstanden van meer dan 3 werkdagen hier op het forum te melden.
Disclaimer: de informatie in dit topic is hoogstens informatief. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.
SIG Je hebt geïnvesteerd in het project Van der Woudendijk 187 in Den Haag. De hypotheek is 14 november 2024 afgelost aan het einde van de looptijd van het project.
GVE Veenendaal, 18 oktober 2024 Beste investeerder, U heeft geïnvesteerd in project 227283: Aankoop recreatiewoning Stavenisse. De ondernemer heeft volgens voorwaarden een deelaflossing gedaan van 20% van de hoofdsom. Dit bedrag is door ons verwerkt en u ontvangt hiervan een uitbetaling. Het nieuwe betaalschema zal daarna zichtbaar zijn in uw Mijn omgeving.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kennelijk hebben de onnozelaars van Max niet in de gaten dat dit niet per ongeluk gebeurd is, maar dat het een heel bewust onderdeel is van de vertragingsstrategie.
Dit heeft nu al veel te lang geduurd allemaal. Wat mij betreft; "omtrekken die handel".
Ik zit in de 1e QI en laat deze lopen ; zie hiervoor het Dun&B rapport, plus staan er nog appartementen in de verkoop en ben zelf ook niet zo wild van de woningruil alhoewel het perceel zich in Swalmen prima leent voor een transformatie. Verder in mijn achterhoofd een beetje het Pater -scenario , de zelf ontwikkelaar waarbij de sale niet zo wil vlotten helaas. Zo ff hoofdrekenend (5 app) staan er 3 for sale 450+400+387 = 1 verkocht 268 + 1 nnb maar zeg 370k dan is totale opbr 1.870k , hiervoor geleend 1.720k incl 200k woningruil incl 120k rente en dan nog betaalde rente over 1.400k = ook 100k +CCF prov kosten 50k , kan hij er nog toch wat ¤ aan over houden.
[ Bericht 8% gewijzigd door peterc op 19-11-2024 12:26:09 ]
Aangezien ik zelf niet altijd alle e-mails lees, misschien wel belangrijk.
Wijziging automatische terugstortingsfunctionaliteit bij CCF Om het herinvesteren van terugbetalingen makkelijker te maken, hebben we de automatische terugstortingsfunctionaliteit volledig vernieuwd.
Vanaf nu kunt u zelf bepalen na welke periode van inactiviteit uw volledige saldo automatisch wordt teruggestort. De periode is instelbaar tussen de 7 en 365 dagen, welke vanaf nu standaard is ingesteld op 365 dagen. Indien gewenst kunt u dit makkelijk wijzigen in uw Mijn Collin-omgeving account onder Accountinstellingen.
Maw als je niks doet, staat het geld een jaar niks te doen, zonder rente.
Ik neem aan dat hij de spullen gebruikt en voor een schappelijk prijsje kan overnemen van zijn huidige opdrachtgever Nautilus. Een budget van 40K voor fitnessaparatuur en een kleine verbouwing, daar kom je normaliter niet ver mee.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Tiësto Live @ Melkweg 2000 Best pilot in history
Gezien de verdere toename van het aantal publicaties van nieuwe investeringskansen op onze site introduceren wij een vierde vast moment; namelijk: 10 uur. Dit naast de bestaande vaste momenten (in volgorde van toepassing): 11 uur, 14 uur, 16 uur en daarna dus 10 uur.
Wijziging automatische terugstortingsfunctionaliteit bij CCF Om het herinvesteren van terugbetalingen makkelijker te maken, hebben we de automatische terugstortingsfunctionaliteit volledig vernieuwd.
Vanaf nu kunt u zelf bepalen na welke periode van inactiviteit uw volledige saldo automatisch wordt teruggestort. De periode is instelbaar tussen de 7 en 365 dagen, welke vanaf nu standaard is ingesteld op 365 dagen. Indien gewenst kunt u dit makkelijk wijzigen in uw Mijn Collin-omgeving account onder Accountinstellingen.
Maw als je niks doet, staat het geld een jaar niks te doen, zonder rente.
Ik zou graag zien als andere platformen deze mogelijkheid ook aanbieden.
SiG en GvE hebben eerder aangegeven dat zij dit niet (mogen) aanbieden.
[ Bericht 8% gewijzigd door KrekelJapie op 19-11-2024 13:08:42 ]
De projecten lopen de laatste weke ook goed door, vaak nieuw aanbod van nieuwe projecten. Ben heel benieuwd waar Collin over een paar jaar staat want ze groeien snel is mijn beeld. Las laatst ergens dat ze nu 50.000 investeerders hebben.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Tiësto Live @ Melkweg 2000 Best pilot in history
Ik vind het verwarrend. Ze schrijven ook 14 en 16 uur en gebruiken daar dus de 24-uursnotatie. Dat zou betekenen dat het gaat om 10 uur 's morgens. Maar waarom ze dan niet gewoon op volgorde 10, 11, 14 en 16 opschrijven....
Deze onduidelijkheid had zo makkelijk voorkomen kunnen worden...
Ik ga ervan uit dat het om 10:00 uur in de ochtend gaat. Mede omdat er bij CCF geen projecten live gaan in het weekend, verwacht ik dat ze ook dit nieuwe investeringsmoment graag onder werktijd plannen.
Het woordje 'daarna' in de CCF nieuwsbrief had denk ik 'daarnaast' moeten zijn.
[ Bericht 3% gewijzigd door djtiesto8 op 19-11-2024 14:18:10 ]
Op dinsdag 19 november 2024 13:28 schreef djtiesto8 het volgende: Ik ga er vanuit dat het om 10:00 uur in de ochtend gaat. Mede omdat er bij CCF geen projecten live gaan in het weekend, verwacht ik dat ze ook dit nieuwe investeringsmoment graag onder werktijd plannen.
Het woordje 'daarna' in de CCF nieuwsbrief had denk ik 'daarnaast' moeten zijn.
Ze bedoelen dat wanneer er 4 projecten live gaan het 10 uur moment wordt gebruikt. Wanneer er 1,2 of 3 projecten live gaan wordt het 10 uur moment niet gebruikt.
Als een project om 10 uur open gaat, weet je dus ook dat er om 11, 14 en 16 uur ook een project live gaat.
• Gaat er 1 project live => 11 uur • Gaan er 2 projecten live => 11uur en 14uur • Gaan er 3 projecten live => 11uur, 14uur en 16uur • Gaan er 4 projecten live => 10uur, 11uur, 14uur en 16uur
Ik neem aan dat hij de spullen gebruikt en voor een schappelijk prijsje kan overnemen van zijn huidige opdrachtgever Nautilus. Een budget van 40K voor fitnessaparatuur en een kleine verbouwing, daar kom je normaliter niet ver mee.
Voor indoor walking heb je geen appatuur nodig.;-)
[..]Als een project om 10 uur open gaat, weet je dus ook dat er om 11, 14 en 16 uur ook een project live gaat.
Ik lees het toch nog weer anders:
Het zwaartepunt is en blijft de livegang van 11u voor de grote projecten en waarvoor iedereen klaar zit. In afnemende volgorde van grootte 14u, dan 16u, en als er dan nog een klein projectje overblijft, 10u de volgende dag.
Dus je kunt niet om 10u al zeggen dat er op die kalenderdag 4 projecten zullen komen, alleen dat dit de afgelopen 24 uur zo was.
Op dinsdag 19 november 2024 14:27 schreef obligataire het volgende: gen dat er op die kalenderdag 4 projecten zullen komen, alleen dat dit de afgelopen 24 uur zo was.
Volgens mij is het dan de volgende dag om 10 uur in de ochtend. Er staat namelijk dit Dit naast de bestaande vaste momenten (in volgorde van toepassing): 11 uur, 14 uur, 16 uur en daarna dus 10 uur.
Weet het ook niet zeker, maar dit lijkt mij de meest logische interpretatie.
[..] Volgens mij is het dan de volgende dag om 10 uur in de ochtend. Er staat namelijk dit Dit naast de bestaande vaste momenten (in volgorde van toepassing): 11 uur, 14 uur, 16 uur en daarna dus 10 uur.
Weet het ook niet zeker, maar dit lijkt mij de meest logische interpretatie.
Ik lees het juist andersom.
Als er op één dag meer dan 3 projecten zijn dan wordt er een 4e moment toegevoegd, deze zal dan om 10:00 zijn.
Heeft iemand al verduidelijking aan CCF gevraagd voordat we hier verder gaan speculeren?
Trek eens aan mijn vinger? Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
Op dinsdag 19 november 2024 16:09 schreef Ricky86 het volgende: De VVE bij Collin net ook binnen no-time vol. Misschien ook veel voorinschrijvingen dat heb ik niet goed kunnen zien.
[..] Als het een annuïtaire lening was had ik hem zeker meegenomen. Nu twijfel ik nog.
Komt vol , twijfel, HA = moreel dus bijv geen overwaarde eigen huis Turnover 2022 - 2023 vind nogal mager voor een 1pitter v dit kaliber, uren x tarief moet je toch een eind richting de 100k komen. Pakt wel de kans om een sprong voorwaarts te maken nu het nog kan. + wat mij opvalt is dat er weinig profilering is op soc-media v hem is. Veel vd 1pitters die ik ken trommelen aardig op soc-media en in (lokale) (ondernemers)clubje & netwerken.
[ Bericht 4% gewijzigd door peterc op 19-11-2024 19:36:15 ]
Ik heb deze maand al 7x mijn wallet opgenomen bij GvE. Dit terwijl ze normaal maar 3x per maand er iets instorten. Werkt toch niet zo lekker als de wallet van CCF.
[..] bedankt! Al 28% vol, ik twijfel want mevrouw heeft wel erg weinig ervaring.
Ligt het aan mij, of past dat fotootje niet helemaal bij de carrière die ze blijkbaar al achter de rug heeft hier en in China? Ja ik weet het, ze kunnen veel tegenwoordig....
Op dinsdag 19 november 2024 19:31 schreef KrekelJapie het volgende: Ik heb deze maand al 7x mijn wallet opgenomen bij GvE. Dit terwijl ze normaal maar 3x per maand er iets instorten. Werkt toch niet zo lekker als de wallet van CCF.
Ik word gek van die wallets. Uiteindelijk wil ik toe naar een maandelijkse opbrengstsstroom (voorlopig nog aan het bouwen) en als je dan alle platforms afmoet... dus lekker afbouwen naar HCN en CCF, defaultrisico is gering.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Tiësto Live @ Melkweg 2000 Best pilot in history
Wijziging automatische terugstortingsfunctionaliteit bij CCF Om het herinvesteren van terugbetalingen makkelijker te maken, hebben we de automatische terugstortingsfunctionaliteit volledig vernieuwd.
Vanaf nu kunt u zelf bepalen na welke periode van inactiviteit uw volledige saldo automatisch wordt teruggestort. De periode is instelbaar tussen de 7 en 365 dagen, welke vanaf nu standaard is ingesteld op 365 dagen. Indien gewenst kunt u dit makkelijk wijzigen in uw Mijn Collin-omgeving account onder Accountinstellingen.
Maw als je niks doet, staat het geld een jaar niks te doen, zonder rente.
Ik was gisteren mijn dagen even anders aan het instellen, dan de nu standaard 365. Zie nu toevallig dat die tijdens het instellen de gelden heeft overgemaakt aangezien ik niet aan de nieuwe eisen voldoe en het wel is overgemaakt.
[..] Ik was gisteren mijn dagen even anders aan het instellen, dan de nu standaard 365. Zie nu toevallig dat die tijdens het instellen de gelden heeft overgemaakt aangezien ik niet aan de nieuwe eisen voldoe en het wel is overgemaakt.
Ik heb het nu voor mijn accounts op 14 dagen gezet. Niet voor mezelf, want voorlopig gaan er alleen nog maar sloten met geld hun kant op , maar meer voor de toekomstige erfgenamen, zodat er een continue geldstroom is vanuit de wallet. Totdat ze zelf de volledige controle hebben uiteraard.
[..] Ik word gek van die wallets. Uiteindelijk wil ik toe naar een maandelijkse opbrengstsstroom (voorlopig nog aan het bouwen) en als je dan alle platforms afmoet... dus lekker afbouwen naar HCN en CCF, defaultrisico is gering.
Ach, tegen die tijd heb je als pensionado waarschijnlijk tijd genoeg om de wallets bij te houden, nu moet het allemaal nog gecombineerd worden met dagelijks werk.
Ik wil toch beter spreiden dan slechts 2 platformen; in CRE, GVE, NLI, SIG en WVJG heb ik ook voldoende vertrouwen dus dat zijn blijvers zoals het er nu naar uitziet. Ik heb in het verleden al van 12 platformen afscheid genomen en daar komen er nog 8 bij. Dus het wordt wel overzichtelijker.
Ik ben veel te laat gestart voor FIRE, dus dat duurt nog wel even helaas.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Tiësto Live @ Melkweg 2000 Best pilot in history
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Tiësto Live @ Melkweg 2000 Best pilot in history
Gelukkig kon hij de Stoholm als laatste strohalm inzetten
Man man wat een cijfers maar ik heb wel vertrouwen dat het goed komt. Hij heeft weinig geluk gehad met de vrouwen, de één is gaan lopen met een (te) grote zak geld en de ander werd zwanger (of het één met het ander te maken heeft wordt niet vermeld ).
Opticiëns zie je nooit bij de faillissementsberichten....
[..] Gelukkig kon hij de Stoholm als laatste strohalm inzetten
Man man wat een cijfers maar ik heb wel vertrouwen dat het goed komt. Hij heeft weinig geluk gehad met de vrouwen, de één is gaan lopen met een (te) grote zak geld en de ander werd zwanger (of het één met het ander te maken heeft wordt niet vermeld ).
Opticiëns zie je nooit bij de faillissementsberichten....
Eens geinfomeerd bij CC naar de stand van zaken van project WAAR Breda. CC stuurt door naar KOM Antwoord van KOM ontvangen. Antwoord is zoals verwacht negatief.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[..] Famous last Words? Ik hoop het niet natuurlijk.
De hypothecaire dekking is krap maar er wordt in de looptijd 37% afgelost dus het risico loopt er wel wat uit. Dik verlies zal het in ieder geval niet worden. Eén ding is zeker, met al dat getuur tegenwoordig op de beeldschermen worden de ogen er niet beter op dus een opticiën heeft altijd werk en omzet als hij zich focust
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zo kan het dus ook, best netjes toch? Ik had geen idee dat er iets aan de hand was, rente werd gewoon betaald. Dit even in contrast met dat Tschin Holding gedoe...
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zo kan het dus ook, best netjes toch? Ik had geen idee dat er iets aan de hand was, rente werd gewoon betaald. Dit even in contrast met dat Tschin Holding gedoe...
Ja apart bericht, maar prima zo. Had dus achteraf (iets met koe&gat) een mooie geweest voor iedereen die nog onderweg is naar de diamant status...
[..] Gelukkig kon hij de Stoholm als laatste strohalm inzetten
Man man wat een cijfers maar ik heb wel vertrouwen dat het goed komt. Hij heeft weinig geluk gehad met de vrouwen, de één is gaan lopen met een (te) grote zak geld en de ander werd zwanger (of het één met het ander te maken heeft wordt niet vermeld ).
Opticiëns zie je nooit bij de faillissementsberichten....
Heb ik ook ooit gedacht, maar één van de crowdfundiginvesteringen waar ik het meest op verloren heb was een opticiën.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[..] Heb ik ook ooit gedacht, maar één van de crowdfundiginvesteringen waar ik het meest op verloren heb was een opticiën.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat is nog een project uit 2015 van Collin. Ik zat er ook in en was mijn eerste afschrijving. Maar weinig afgelost en daarna vertrokken naar het buitenland.
[..] Dat is nog een project uit 2015 van Collin. Ik zat er ook in en was mijn eerste afschrijving. Maar weinig afgelost en daarna vertrokken naar het buitenland.
Dat was nog in de tijd zonder harde zekerheden bij Collin vermoed ik. De begintijd. Dan zie je hoe waardevol die zijn.
ZIEN zou ik zonder de zekerheid van 2e hypotheek óók niet hebben meegenomen, de man staat virtueel al met 1-0 of 2-0 achter, door dat mislukte huwelijk, maar heeft wel een goedlopende zaak dus als hij stapje voor stapje weer inloopt dan is het ook goed voor ons. Hij hoeft over 48 maanden geen miljonair te zijn, zolang hij iedere maand zijn termijntje maar overmaakt. En na 48 maanden weer opnieuw kan herfinancieren, maar daar zal Collin hem vast wel bij willen helpen....
[ Bericht 8% gewijzigd door obligataire op 20-11-2024 20:42:40 ]
Prima voor een standaard inleg. Wel weer jammer dat het een Direct is, die diamantstatus schiet zo niet op.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Tiësto Live @ Melkweg 2000 Best pilot in history
Gewoon even voor het begrip: - bij een BV betaalt de ondernemer (dga) zichzelf een DGA salaris. Dat is zijn primaire inkomen. Dat zijn kosten en hoeft dus niet uit de winst betaald te worden. Wat dus aan resultaat overblijft is 'extra'. - bij een eenmanszaak / VOF is het inkomen van de ondernemer (waar die van moet leven) het resultaat. In dit geval zijn ze met 4 vennoten (2 paren) en adviseert de financieel adviseur om maximaal 75k per jaar te onttrekken. Lijkt me voor 2 gezinnen geen vetpot om van te leven.
Ofwel: in mijn beleving is de business case mager. Of zie ik iets over het hoofd?
[..] Gewoon even voor het begrip: - bij een BV betaalt de ondernemer (dga) zichzelf een DGA salaris. Dat is zijn primaire inkomen. Dat zijn kosten en hoeft dus niet uit de winst betaald te worden. Wat dus aan resultaat overblijft is 'extra'. - bij een eenmanszaak / VOF is het inkomen van de ondernemer (waar die van moet leven) het resultaat. In dit geval zijn ze met 4 vennoten (2 paren) en adviseert de financieel adviseur om maximaal 75k per jaar te onttrekken. Lijkt me voor 2 gezinnen geen vetpot om van te leven.
Ofwel: in mijn beleving is de business case mager. Of zie ik iets over het hoofd?
Dat de winst over 4 volwassenen, plus eventuele kinderschaar, verdeeld moet worden is ook mijn grootste bezwaar. Dat bedrijfskapitaal is niet voor niets negatief. Daar zullen ze behoedzaam mee om moeten gaan. Maar de zekerheden zijn hier uitstekend m.i. dus hopelijk is het niet nodig maar het geld komt wel terug.
De fietsenwinkel in Papendrecht staat open op ccf. Bedrijfspand niet meest courante en ebike handel staat misschien landelijk op lager pitje, maar durf hem wel aan voor kleine inleg.
Op donderdag 21 november 2024 14:05 schreef FokkerCF het volgende: De fietsenwinkel in Papendrecht staat open op ccf. Bedrijfspand niet meest courante en ebike handel staat misschien landelijk op lager pitje, maar durf hem wel aan voor kleine inleg.
De beste man ziet er sympathiek uit op de foto, maar de business case houdt wederom niet over. De beste man is 63 jaar en lening loopt tot zijn 67ste.
Heeft in 27 jaar ondernemen een EV van 63k opgebouwd. En dan volgens de pitch nog stille reserve in het pand, maar dan moet dat pand wel eerst goed verkocht worden.
Iemand zei hier pas al dat ondernemers niet altijd zulke rationele keuzes maken en dat Collin daarom zoveel leningaanvragen heeft. Hier nog zo een: Synapsis.
Kortlopende leningen aangegaan met een gemiddeld rentepercentage van 25%! Hoe dan?!
[..] De beste man ziet er sympathiek uit op de foto, maar de business case houdt wederom niet over. De beste man is 63 jaar en lening loopt tot zijn 67ste.
Heeft in 27 jaar ondernemen een EV van 63k opgebouwd. En dan volgens de pitch nog stille reserve in het pand, maar dan moet dat pand wel eerst goed verkocht worden.
Het is geen vetpot idd op papier, maar zal denk ik ook wel eens een bandje plakken zonder factuur, hij redt zich al 27 jaar op deze manier. Pandje lijkt me vrij multi inzetbaar, dus courant. Durf hem wel aan. Leeftijd zegt tegenwoordig niet zoveel meer, er zijn er die gewoon doorgaan tot zeer hoge leeftijd. https://www.google.nl/map(...)IKXMDSoASAFQAw%3D%3D
[..] Mooi project voor liefhebbers van stemrondes 😉
Materiële dekking, goede winst 2024, goede solvabiliteit 2024, 12 jaar actief en meer dan 50% aflossen waardoor het risico er snel uit loopt. Ik vind het niet zo'n gekke.
Edit: risicodragend vermogen is lening ouders lees ik nu: feitelijk dus geen eigen vermogen op balanstotaal van krap 6 ton.
Restaurant Pouwe bij WvjG staat nu op 91% dus wie wilt kan nog investeren.
De cijfers zijn niet super maar met een hypotheek op het aan te kopen pand en een 2e hypotheek op de privé woning is de dekking voldoende. Daarbij vind ik het positief dat het het pand is dat zij nu huren waardoor zij het pand kennen en de huursommen door de aankoop vervallen.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Tiësto Live @ Melkweg 2000 Best pilot in history
een bekende meneer die ook bij NlI en SiG projecten heeft (bij SiG o a een NlI-project geherfinancierd). Het is een muzikant die de vastgoedwereld is ingerold. Ik ben er wat voorzichtig mee
[..] Ik ook. Kom er dagelijks langs. Ziet er optisch allemaal leuk uit, maar in de basis is het beunwerk.
Die verkoopopbrengsten zijn krankzinnig. Markt is compleet ontspoord.
wat mij ook opvalt is dat de splitsingsvergunning nu pas is aangevraagd en dat terwijl er al 3 appartementen verkocht zijn. Van de nog niet verkochte is er 1 dure (957 k) die dus niet in het populaire segment zit
[..] een bekende meneer die ook bij NlI en SiG projecten heeft (bij SiG o a een NlI-project geherfinancierd). Het is een muzikant die de vastgoedwereld is ingerold. Ik ben er wat voorzichtig mee
Volgens mij wel een terugkerend thema dat de storno's beginnen zodra het aflossen begint. Niet onlogisch natuurlijk, want het betekent opeens meer dan een verdubbeling van de maandlasten...
Hotel in Huizen bij NLI, 8.95%, 36mnd met iets aflossing, 1e hyp., 2,35M¤. Maandag open. De eigen NLI-fondsen steken er ook 1,15M¤ in. Zou de verhouding tussen investering NLI-fondsen/totale investering een maat kunnen zijn voor de risico/rendement inschatting die NLI zelf heeft?
[ Bericht 17% gewijzigd door Zomaarevenkijken op 22-11-2024 18:10:40 (nu met link) ]
Invesdor (voorm. OPC) probeert projecten met aandelen aan de man te brengen. Het lijkt mij nogal risicovol.
quote:
Er zijn 3 verschillende exitscenarios voor Kipster: een potentiële beursgang over 4-5 jaar, een overname door een industriële partij of een private equity firma.
Lijkt mij dat die beursgang of overname ook net zo goed over 10-30 jaar zou kunnen zijn. De aandelen zijn niet verhandelbaar dus tot die tijd zit je er aan vast. Dan is het nog maar de vraag of de aandelen echt significant meer waard worden of dat het bedrijf überhaupt overleeft. Toch lijken deze projecten (in dit geval een kippen/eierenhandel) wel vol te komen. Zijn er hier mensen die weleens in zo'n project geïnvesteerd hebben en waarom?
NLI meldt ook vooruitgang vwb de afhandeling van de failliete bakker JS
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik merk dat van veel probleemprojecten uiteindelijk toch nog wel veel terugkomt, maar het is wel een zaak van lange adem. Zolang er maar zekerheden zijn, al is het maar hoofdelijke aansprakelijkheid.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik merk dat van veel probleemprojecten uiteindelijk toch nog wel veel terugkomt, maar het is wel een zaak van lange adem. Zolang er maar zekerheden zijn, al is het maar hoofdelijke aansprakelijkheid.
Ik heb 24 projecten bij NLI en ik vind het het beste platform wat betreft controle door het platform. Weliswaar heeft geen enkel project van mij bij NLI ooit een achterstand gehad van meer dan 2 termijnen, maar ook bij projecten zonder betalingsachterstand krijg ik regelmatig updates en worden er nieuwe afspraken met lening nemers gemaakt om te voorkomen dat er een achterstand kan ontstaan.
Regelmatig updates krijgen van projecten waar geen problemen zijn, maar gewoon de huidige stand van zaken is ook een welkome afwisseling. De eerste paar keer dat ik zo'n update in de mail kreeg schrok ik even, want andere platformen doen dat eigenlijk niet, maar nu ben ik daaraan gewend.
Op vrijdag 22 november 2024 18:24 schreef Zomaarevenkijken het volgende: Lijkt mij dat die beursgang of overname ook net zo goed over 10-30 jaar zou kunnen zijn. De aandelen zijn niet verhandelbaar dus tot die tijd zit je er aan vast. Dan is het nog maar de vraag of de aandelen echt significant meer waard worden of dat het bedrijf überhaupt overleeft. Toch lijken deze projecten (in dit geval een kippen/eierenhandel) wel vol te komen. Zijn er hier mensen die weleens in zo'n project geïnvesteerd hebben en waarom?
Ik doe dat soort investeringen wel via Seedrs (tegenwoordig Republic), maar dat is nu eenmaal extreem risicovol en van de lange adem.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player. Tiësto Live @ Melkweg 2000 Best pilot in history
[..] Ik heb 24 projecten bij NLI en ik vind het het beste platform wat betreft controle door het platform. Weliswaar heeft geen enkel project van mij bij NLI ooit een achterstand gehad van meer dan 2 termijnen,
Dan heb je goed geselecteerd. Ik heb er veel minder bij hen lopen, eentje met wat problemen die uiteindelijk wel goed lijkt te komen maar ook een die onlangs failliet is gegaan. Ben benieuwd wat ze daarvan gaan maken