Het lastigste vind ik, dat die hap uit de dag betekent dat wij dus minder moeten gaan werken. Ik heb net mijn eigen bedrijfje en had mijn werktijden precies op schooltijden afgestemd. Dat loopt allemaal in de soep met meer reistijd.quote:Op donderdag 14 november 2024 22:10 schreef Amsel het volgende:
Hier is het voor de jongste ook 20 minuten rijden, en als het verkeer tegen zit is het net wat meer. Het neemt een flinke hap tijd uit je dag, maar in ons geval was het alternatief dat hij helemaal niet meer naar school ging, dus dit is sowieso beter
Als je echt het idee hebt dat die andere school een veel betere keus is voor je kind, zou ik het ook doen. Mits mijn kind daar ook zo in zou staan. Wat vindt hij ervan?quote:Op vrijdag 15 november 2024 07:18 schreef Hupje het volgende:
[..]
Het lastigste vind ik, dat die hap uit de dag betekent dat wij dus minder moeten gaan werken. Ik heb net mijn eigen bedrijfje en had mijn werktijden precies op schooltijden afgestemd. Dat loopt allemaal in de soep met meer reistijd.
Maar dat is eigenlijk het grootste bezwaar. Dus ik weet eigenlijk wel hoe onze weegschaal uitslaat.
Onze 10 jarige is momenteel enorm bezig met voetballen (geen idee waar dat vandaan komt) en alles wat enigzins met programma's zoals Mythbusters, Chechkpoint en aanverwanten te maken heeft. Dat stimuleren we ook wel, dus even mee een opzetje maken voor een kettingreactie baan.quote:Op donderdag 14 november 2024 22:10 schreef Amsel het volgende:
Hier is het voor de jongste ook 20 minuten rijden, en als het verkeer tegen zit is het net wat meer. Het neemt een flinke hap tijd uit je dag, maar in ons geval was het alternatief dat hij helemaal niet meer naar school ging, dus dit is sowieso beter
Andere vraag: wat hebben 10-jarigen tegenwoordig als hobbies naast gamen en YouTube kijken? De oudste verveelt zich enorm zodra haar schermtijd op is, en kan niet goed omgaan met niet-ingevulde tijd, maar ze vindt ook niks anders écht leuk, terwijl we al heel wat ideeën hebben aangedragen. Misschien hebben jullie nog een geniale ingeving?
Dit inderdaad. Wij hebben voor de jongste een periode gehad met veel externe hulp, waar we hem 1x per week een halve dag moesten brengen op 15-20 autominuten en 1x per week een hele schooldag op 40 autominuten (zonder files). Die hele schooldag was dan ook de bedoeling dat een ouder erbij bleef. Super intensief en ja, werk heeft daar echt wel onder te lijden gehad (en mijn stress-level ook). Dit was wel een relatief korte periode van 3 maanden.quote:Op vrijdag 15 november 2024 08:53 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Als je echt het idee hebt dat die andere school een veel betere keus is voor je kind, zou ik het ook doen. Mits mijn kind daar ook zo in zou staan. Wat vindt hij ervan?
Snap ik. Wij hebben ook ons hele leven ingericht om de schooltijden van de kinderen heen. Ik ben om die reden ook zzp'er, dan kan ik zelf bepalen wanneer en hoeveel ik werk. Maar het is soms best lastig.quote:Op vrijdag 15 november 2024 07:18 schreef Hupje het volgende:
Het lastigste vind ik, dat die hap uit de dag betekent dat wij dus minder moeten gaan werken. Ik heb net mijn eigen bedrijfje en had mijn werktijden precies op schooltijden afgestemd. Dat loopt allemaal in de soep met meer reistijd.
Maar dat is eigenlijk het grootste bezwaar. Dus ik weet eigenlijk wel hoe onze weegschaal uitslaat.
Turnen. Het klinkt inderdaad wel als veel, al heeft hij dat zelf eigenlijk nooit zo ervaren. Inmiddels is het 14 uur in totaal, verdeeld over 4 trainingen per week. Hij is gescout voor de selectie toen hij bijna of net 7 was. Uiteindelijk is hij niet bij de topsportselectie gekomen maar hij zit op niveau van 2e/1e divisie (nog niet duidelijk). Topsport traint op zijn leeftijd rond de 25-28 uur per week. Dat is dan ook tijdens schooluren, dat heeft hij niet.quote:Op vrijdag 15 november 2024 11:26 schreef Cathmar het volgende:
12 uur per week?? Jee, veel zeg voor 10 jaar!
Welke sport?
Oh zo herkenbaar ditquote:Op vrijdag 15 november 2024 11:45 schreef Amsel het volgende:
Over laten vervelen als de schermtijd op is en dat ze dan zelf wel met een idee komen: dat idee is dan vaak elkaar irriteren en gaan ruzieën, dus dat schiet ook niet op
Zo hee pittig!!quote:Op vrijdag 15 november 2024 11:49 schreef Phaidra het volgende:
[..]
Turnen. Het klinkt inderdaad wel als veel, al heeft hij dat zelf eigenlijk nooit zo ervaren. Inmiddels is het 14 uur in totaal, verdeeld over 4 trainingen per week. Hij is gescout voor de selectie toen hij bijna of net 7 was. Uiteindelijk is hij niet bij de topsportselectie gekomen maar hij zit op niveau van 2e/1e divisie (nog niet duidelijk). Topsport traint op zijn leeftijd rond de 25-28 uur per week. Dat is dan ook tijdens schooluren, dat heeft hij niet.
Met 5 jaar zag hij een keer een wedstrijd in de zaal naast het zwembad en toen zei hij al: Dat wil ik ook leren!! We hielden toen de boot nog af, want eerst maar eens die zwemles, maar hij bleef volhardend. En nog steeds is het echt zijn passie. Ik vind het zo cool om te zien wat hij allemaal kan (van mij heeft hij het niet
)!
quote:Op vrijdag 15 november 2024 21:24 schreef Amsel het volgende:
Zoooo dat was even een eye-opener vanmiddag toen ik las wat jullie kinderen in hun vrije tijd doen. Want dat zijn voor een heel groot deel dingen die onze 10-jarige door haar angsten en dwang niet kan of durft. Dus dan is het eigenlijk helemaal niet zo gek dat ze niet goed weet wat ze moet doen als zich verveelt. Ik kijk daar nu opeens heel anders en met veel meer begrip naarIk ga (samen met haar) de komende tijd verder zoeken naar hobbies die ze wel wil en kan, maar het zal wel een zoektocht zijn.
Ik zou die linkjes ook wel willen hebben. Mijn dochter heeft ook interesse, maar ik weet niet of ze het echt leuk gaat vinden, dus ik wil laagdrempelig even starten voor we aan dure lessen beginnen. Maar wat ik (een paar maanden geleden) vond was vooral Engelstalig en dat is nog te lastig.quote:Op zaterdag 16 november 2024 08:00 schreef Ynske het volgende:
Naaien ja, misschien vind ze dat leuk, wij hebben ook een meisje van die leeftijd op de les.
Kunt al heel veel met YouTube leren. Als ze dat zou willen aankan ik je ook wel eens helpen met makkelijke filmpjes zoeken
https://youtube.com/@bolslindy?feature=sharedquote:Op zaterdag 16 november 2024 10:54 schreef FlyingFish het volgende:
[..]
Ik zou die linkjes ook wel willen hebben. Mijn dochter heeft ook interesse, maar ik weet niet of ze het echt leuk gaat vinden, dus ik wil laagdrempelig even starten voor we aan dure lessen beginnen. Maar wat ik (een paar maanden geleden) vond was vooral Engelstalig en dat is nog te lastig.
Oe dat tweede kanaal staat vol leuke ideeën, tof!!quote:Op zaterdag 16 november 2024 12:02 schreef Ynske het volgende:
[..]
https://youtube.com/@:bolslindy?feature=shared
https://youtube.com/playl(...)&si=lBaGGz_60vAKmjWd
Ik kom er later nog op terug
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja die is er elk jaar weer bij als muziekpiet achter de piano, geweldig istiequote:Op zaterdag 16 november 2024 17:54 schreef livelink het volgende:
Fijn Schanu. En de Elvis-roetveegpiet vind ik wel heel geweldig
Wij gaan vooral het gesprek waar het verschil in zit tussen het cijfer en dat hij het zelf heel makkelijk vond. Dan zou dat cijfer toch wel een tegenvaller moeten zijn. We hebben samen met hem zijn toetsen bekeken om te achterhalen waar dat verschil in zat. Dat was ook niet altijd cijfergerelateerd maar meer in het verschil tussen hoe je denkt dat je het gemaakt hebt versus het eindresultaat.quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:15 schreef Phaidra het volgende:
De oudste heeft onlangs zijn eerste proefwerkweek gehad en inmiddels zijn er al best wat cijfers bekend. De meeste cijfers zijn niet zo denderend, 5,6, 5,9. Daar staat tegenover dat hij - voor mijn gevoel - nauwelijks iets heeft gedaan. Per vak heeft hij een half uurtje geleerd ofzo, hij zei steeds dat het heel makkelijk was en hij alles had gedaan. Wij hebben het laten gaan, eerst maar eens zien hoe het loopt. Nou ja. Niet zo heel goed dus. Zelf vindt hij het vooral hilarisch dat het meeste toch net aan voldoende is. Hij ziet het probleem niet echt.
Ik wil er niet meteen bovenop duiken, maar probeer wel duidelijk te maken dat hij volgens ons wel beter kán, met iets meer inzet. En dat het zonde is om daar geen gebruik van te maken.
Ervaring hoe hier het best mee om te gaan? De frustratie is real![]()
.
Bij dochter op school was er in het eerste jaar ook veel aandacht voor die zaken in het mentor uur. Leren leren, plannen, samenvatten. Ze beheerst die vaardigheden inmiddels prima. Het zich ook houden aan die geweldige planning is dan weer een dingetjequote:Op zaterdag 23 november 2024 13:34 schreef Phaidra het volgende:
Bij de school van de oudste is idd ook aandacht voor leren leren. Het is exclusief vwo, dus een groot aandeel kinderen die nooit iets hebben moeten doen op de basisschool.
Voor de toetsweek moesten ze voor het mentoruur een overzicht maken van alles dat ze per vak moesten leren. Alsnog kreeg hij het voor elkaar om een hoofdstuk te vergeten… stond wel in het overzicht. Dat soort slordigheden.
Fijn dat het wel herkenbaar is. Begin december zijn er 10-min gesprekken, ben benieuwd hoe de mentor dit ziet/oppakt.
Ja, die slordigheidjes of dingen niet zo belangrijk vinden die herken ik wel. Fijn dat er op school ook aandacht aan besteed wordt.quote:Op zaterdag 23 november 2024 13:34 schreef Phaidra het volgende:
Bij de school van de oudste is idd ook aandacht voor leren leren. Het is exclusief vwo, dus een groot aandeel kinderen die nooit iets hebben moeten doen op de basisschool.
Voor de toetsweek moesten ze voor het mentoruur een overzicht maken van alles dat ze per vak moesten leren. Alsnog kreeg hij het voor elkaar om een hoofdstuk te vergeten… stond wel in het overzicht. Dat soort slordigheden.
Fijn dat het wel herkenbaar is. Begin december zijn er 10-min gesprekken, ben benieuwd hoe de mentor dit ziet/oppakt.
Op de school waar ik werk doen we dit met enige regelmaat en inderdaad ook voor leerlingen die punten missen door een afschuwelijk handschrift. Wel volgen ze eerst een paar weken een module handschriftverbetering op school om te kijken of dat helpt.quote:Op zaterdag 23 november 2024 14:22 schreef Troel het volgende:
Hier kwamen de cijfers wat minder fijn terug. Oorzaak (naast weinig leren): handschrift onleesbaar. Tja en als je dan uitgaat van een 6je en het is niet leesbaar, tja, dan ga je nat. Het is zelfs zo erg dat hij zijn eigen aantekeningen niet kan lezen. Zijn er mensen bekend met overstappen op laptop voor aantekeningen en toetsen en dergelijke? Dat raadde een van de docenten aan.
Hmm. C zijn school is weer eens een heilig boontje. De mentor gaf aan dat school het niet toestond. Gelukkig redt hij het zo ook wel.quote:Op zaterdag 23 november 2024 14:55 schreef Jentin het volgende:
[..]
Op de school waar ik werk doen we dit met enige regelmaat en inderdaad ook voor leerlingen die punten missen door een afschuwelijk handschrift. Wel volgen ze eerst een paar weken een module handschriftverbetering op school om te kijken of dat helpt.
Hier lees je dat alle leerlingen een laptop mogen gebruiken bij het CE en op welke manier.
Soms vinden leerlingen werken op een laptop overigens dermate irritant dat ze plots toch nog iets leesbaarder blijken te kunnen schrijven
Het is hier helaas ook een zesjes mentaliteit.quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:15 schreef Phaidra het volgende:
De oudste heeft onlangs zijn eerste proefwerkweek gehad en inmiddels zijn er al best wat cijfers bekend. De meeste cijfers zijn niet zo denderend, 5,6, 5,9. Daar staat tegenover dat hij - voor mijn gevoel - nauwelijks iets heeft gedaan. Per vak heeft hij een half uurtje geleerd ofzo, hij zei steeds dat het heel makkelijk was en hij alles had gedaan. Wij hebben het laten gaan, eerst maar eens zien hoe het loopt. Nou ja. Niet zo heel goed dus. Zelf vindt hij het vooral hilarisch dat het meeste toch net aan voldoende is. Hij ziet het probleem niet echt.
Ik wil er niet meteen bovenop duiken, maar probeer wel duidelijk te maken dat hij volgens ons wel beter kán, met iets meer inzet. En dat het zonde is om daar geen gebruik van te maken.
Ervaring hoe hier het best mee om te gaan? De frustratie is real![]()
.
Hier staat de laptop in de woonkamer.quote:Op zaterdag 23 november 2024 19:33 schreef capricia het volgende:
Ander vraagje voor de puber-ouders: waar doet je kind zijn of haar huiswerk?
Is er een laptop op de slaapkamer?
Dat varieert.quote:Op zaterdag 23 november 2024 19:33 schreef capricia het volgende:
Ander vraagje voor de puber-ouders: waar doet je kind zijn of haar huiswerk?
Is er een laptop op de slaapkamer?
Op zijn kamer. Hij heeft een laptop en die moet ook dagelijks mee naar school dus die zit of in zijn tas of op zijn bureau.quote:Op zaterdag 23 november 2024 19:33 schreef capricia het volgende:
Ander vraagje voor de puber-ouders: waar doet je kind zijn of haar huiswerk?
Is er een laptop op de slaapkamer?
Ik vind een laptop de hele avond en nacht op de slaapkamer van mijn 12 jarige dus best lastig.quote:Op zaterdag 23 november 2024 19:59 schreef Kyara het volgende:
[..]
Op zijn kamer. Hij heeft een laptop en die moet ook dagelijks mee naar school dus die zit of in zijn tas of op zijn bureau.
Die kan toch na het huiswerk maken dan naar beneden?quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:04 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik vind een laptop de hele avond en nacht op de slaapkamer van mijn 12 jarige dus best lastig.![]()
Idem met de telefoon.
Kennelijk kan jouw zoon daar goed mee omgaan.
Ik denk niet dat mijn dochter dat zo goed kan, of dat weet ik wel zeker uit ervaring.
De verleiding is te groot om toch de halve nacht filmpjes te gaan kijken.
Ik denk ook niet dat ik volgend jaar een laptop bij mijn meiden op hun kamer laat staanquote:Op zaterdag 23 november 2024 20:04 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik vind een laptop de hele avond en nacht op de slaapkamer van mijn 12 jarige dus best lastig.![]()
Idem met de telefoon.
Kennelijk kan jouw zoon daar goed mee omgaan.
Ik denk niet dat mijn dochter dat zo goed kan, of dat weet ik wel zeker uit ervaring.
De verleiding is te groot om toch de halve nacht filmpjes te gaan kijken.
Dus dan ga je iedere dag controleren of de laptop om bijv 2100 uur savonds beneden ligt?quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:08 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Die kan toch na het huiswerk maken dan naar beneden?
Dat doen wij wel met tablets en telefoons. Ook omdat die elke avond beneden opgeladen worden.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Dus dan ga je iedere dag controleren of de laptop om bijv 2100 uur savonds beneden ligt?
Want een keer vergeten, of 'het is toch weekend!' en het is hier bal.
Als ze naar beneden komen voor het eten meteen laptop inleveren?quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Dus dan ga je iedere dag controleren of de laptop om bijv 2100 uur savonds beneden ligt?
Want een keer vergeten, of 'het is toch weekend!' en het is hier bal.
Het is eigenlijk nog veel sterker: ik wil niets met een camera op haar slaapkamer.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:09 schreef Kyara het volgende:
[..]
Ik denk ook niet dat ik volgend jaar een laptop bij mijn meiden op hun kamer laat staanEn ik verwacht ook dat huiswerk dan aan de eettafel wordt gemaakt omdat het anders helemaal niet wordt gemaakt
Dan zorgen voor een plekje beneden waar ze het huiswerk kan doenquote:Op zaterdag 23 november 2024 20:14 schreef capricia het volgende:
[..]
Het is eigenlijk nog veel sterker: ik wil niets met een camera op haar slaapkamer.
Dus ik vroeg me af hoe andere ouders dan doen met hun pubers. En voornamelijk dochters.![]()
Ze heeft een gigantische tv op haar kamer. Maar die gaat via google gewoon uit op bepaalde tijden.
Dus dan kan je dochter savonds na het eten niet meer werken op haar kamer?quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:12 schreef Troel het volgende:
[..]
Als ze naar beneden komen voor het eten meteen laptop inleveren?
Ik zit harfop te denken. Hier blijven de laptops beneden. Oudste gebruikt telefoon als wekker, jongste kan er niet vanaf blijven en mag hem dus zondag tot vrijdag niet mee naar boven. Maar qua foto's is het een kwestie van een gesprek aangaan.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:15 schreef capricia het volgende:
[..]
Dus dan kan je dochter savonds na het eten niet meer werken op haar kamer?
Ik ben zoekende...
Die gesprekjes qua fotos vinden hier vaak plaats. Dat is bekend terrein.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:17 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik zit harfop te denken. Hier blijven de laptops beneden. Oudste gebruikt telefoon als wekker, jongste kan er niet vanaf blijven en mag hem dus zondag tot vrijdag niet mee naar boven. Maar qua foto's is het een kwestie van een gesprek aangaan.
Maar dat is met jongens niet anders dan met meiden toch?quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:19 schreef capricia het volgende:
[..]
Die gesprekjes qua fotos vinden hier vaak plaats. Dat is bekend terrein.
Maar ik weet niet of een puber die echt ooit verliefd gaat worden, zich al die gesprekjes gaat herinneren.
Op de bureau. Ze heeft een chromebook van school.quote:Op zaterdag 23 november 2024 19:33 schreef capricia het volgende:
Ander vraagje voor de puber-ouders: waar doet je kind zijn of haar huiswerk?
Is er een laptop op de slaapkamer?
Als dat nodig is.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Dus dan ga je iedere dag controleren of de laptop om bijv 2100 uur savonds beneden ligt?
Want een keer vergeten, of 'het is toch weekend!' en het is hier bal.
Zeker.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:20 schreef Troel het volgende:
[..]
Maar dat is met jongens niet anders dan met meiden toch?
Met camera’s en socials blijft het een kwestie van in gesprek gaan en blijven. Vinger aan de pols. Luisteren naar wat ze vertelt. En om iets te doen wat jij niet oké vindt, hoeft dat ding niet mee naar boven of ‘s nachts boven te blijven, natuurlijk.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:14 schreef capricia het volgende:
[..]
Het is eigenlijk nog veel sterker: ik wil niets met een camera op haar slaapkamer.
Dus ik vroeg me af hoe andere ouders dan doen met hun pubers. En voornamelijk dochters.![]()
Ze heeft een gigantische tv op haar kamer. Maar die gaat via google gewoon uit op bepaalde tijden.
Zoals je weet heb ik een dochter die niet zoveel vertelt. Ik weet bijvoorbeeld maar weinig namen van klasgenoten enzo. Of over hoe de dag was, wat ze in de pauze doet etc.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:25 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Met camera’s en socials blijft het een kwestie van in gesprek gaan en blijven. Vinger aan de pols. Luisteren naar wat ze vertelt. En om iets te doen wat jij niet oké vindt, hoeft dat ding niet mee naar boven of ‘s nachts boven te blijven, natuurlijk.
Ik weet een paar namen, maar dat zijn dr vrienden.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Zoals je weet heb ik een dochter die niet zoveel vertelt. Ik weet bijvoorbeeld maar weinig namen van klasgenoten enzo. Of over hoe de dag was, wat ze in de pauze doet etc.
Het gesprek openhouden kan ik wel doen, maar ik krijg bar-weinig terug. Behalve een grote mond en heel veel geschreeuw bij iedere vraag.
Het gaat ook niet eens per se over hoe haar dag was. Maar meer algemeen wat er mis kan gaan. Hoe ze kan voorkomen dat het misgaat met foto’s of online gesprekken. Voorbeelden uit het nieuws tijdens het avondeten bespreken, zoiets?quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Zoals je weet heb ik een dochter die niet zoveel vertelt. Ik weet bijvoorbeeld maar weinig namen van klasgenoten enzo. Of over hoe de dag was, wat ze in de pauze doet etc.
Het gesprek openhouden kan ik wel doen, maar ik krijg bar-weinig terug. Behalve een grote mond en heel veel geschreeuw bij iedere vraag.
Ik heb een keer die groepschats gelezen. En dat zijn wel fotos van elkaar en ook van zichzelf. Al post iemand maar gewoon een foto vanuit een pashokje over een broek en een paar laarzen in de groep met de vraag of het 'slay' is. Of vanuit de badkamer met 'mijn haar is wajo' of whatever.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:31 schreef Vicky het volgende:
[..]
Ik weet een paar namen, maar dat zijn dr vrienden.
T weet heel goed dat ze niet zomaar foto's mag sturen. Daar hebben we gelukkig vaak genoeg een open gesprek ook. Komt ook door wat ik zie op mijn werk.
Dat hele verhaal over fotos (mijn angst), en filmpjes kijken snachts (wat ze graag doet), maakt dat ik serieus overweeg om een werkkamer in te richten voor haar. Dus slaapkamer helemaal los van de plek waar je werkt en waar je werkspullen (dat is dan school) zijn.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:37 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het gaat ook niet eens per se over hoe haar dag was. Maar meer algemeen wat er mis kan gaan. Hoe ze kan voorkomen dat het misgaat met foto’s of online gesprekken. Voorbeelden uit het nieuws tijdens het avondeten bespreken, zoiets?
Ik moet zeggen dat ik me momenteel niet zoveel zorgen maak over dat aspect van de sociale bij mijn dochter. Maar ik weet ook heel goed dat dat zo om kan slaan als ze verliefd denkt te zijn.
De mijne werkt graag aan de eettafel.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:47 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat hele verhaal over fotos (mijn angst), en filmpjes kijken snachts (wat ze graag doet), maakt dat ik serieus overweeg om een werkkamer in te richten voor haar. Dus slaapkamer helemaal los van de plek waar je werkt en waar je werkspullen (dat is dan school) zijn.
En om eerlijk te zijn, mijn man en ik werken ook niet op onze slaapkamer. Dus waarom zij wel?
Dus ik probeer hier een beetje te voelen hoe andere ouders dat zien/doen.
Als je de ruimte hebt, waarom niet? Lijkt me echt heel erg fijn voor je dochter. Alleen denk ik niet dat je daarmee voorkomt dat ze telefoon en/of laptop ook naar haar slaapkamer neemt 's nachts. Of ga je de werkkamer dan afsluiten 's avonds?quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:47 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat hele verhaal over fotos (mijn angst), en filmpjes kijken snachts (wat ze graag doet), maakt dat ik serieus overweeg om een werkkamer in te richten voor haar. Dus slaapkamer helemaal los van de plek waar je werkt en waar je werkspullen (dat is dan school) zijn.
En om eerlijk te zijn, mijn man en ik werken ook niet op onze slaapkamer. Dus waarom zij wel?
Dus ik probeer hier een beetje te voelen hoe andere ouders dat zien/doen.
Ja. Dat de slaapkamer helemaal los staat van de plek waar je werkt (keukentafel is toch ook zo), lijkt me eigenlijk wel gezond.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:51 schreef laziness het volgende:
[..]
De mijne werkt graag aan de eettafel.
Maar ik had vroeger ook een aparte kamer met tv, radio en bureau en daarnaast mijn slaapkamer. Was wel relaxed om te hebben
Dat is een andere verdieping. En voetjes op de trap herken ik inmiddels wel.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:54 schreef livelink het volgende:
[..]
Als je de ruimte hebt, waarom niet? Lijkt me echt heel erg fijn voor je dochter. Alleen denk ik niet dat je daarmee voorkomt dat ze telefoon en/of laptop ook naar haar slaapkamer neemt 's nachts. Of ga je de werkkamer dan afsluiten 's avonds?
Als je de ruimt hebt, lijkt me dat een prima oplossing. Maar mag de telefoon ook niet mee naar de slaapkamer?quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:47 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat hele verhaal over fotos (mijn angst), en filmpjes kijken snachts (wat ze graag doet), maakt dat ik serieus overweeg om een werkkamer in te richten voor haar. Dus slaapkamer helemaal los van de plek waar je werkt en waar je werkspullen (dat is dan school) zijn.
En om eerlijk te zijn, mijn man en ik werken ook niet op onze slaapkamer. Dus waarom zij wel?
Dus ik probeer hier een beetje te voelen hoe andere ouders dat zien/doen.
Dit hebben ze allebei al tijden gehad, inderdaad op de basisschool.quote:Op zaterdag 23 november 2024 20:48 schreef FlyingFish het volgende:
Even een algemene tip voor kinderen met een slecht handschrift, MRT (motorisch remedial teaching) is iets wat daar voor ingezet kan worden. Dit is wel vooral op de basisschool gericht, maar wellicht ook voor het voortgezet onderwijs nog het proberen waard, zeker als iemand zijn eigen aantekeningen niet kan lezen, want dat is ook in het verdere leven onhandig. Geen idee in hoeverre dat vergoed wordt overigens, ik weet alleen van het bestaan door een vriendin die daar nascholing in heeft gedaan en vooral om hulp wordt gevraagd bij schrijfproblemen.
Thanks! Beterschap voor je meisje.quote:Op zaterdag 23 november 2024 21:07 schreef kaatjejannie het volgende:
Oudste heeft laptop op haar kamer, maakt daar ook huiswerk. Op dit moment slaapt ze niet op haar eigen kamer, ze heeft haar been gebroken en kan niet in haar eigen bed (hoogslaper) komen. Ze ligt nu op zolder in het logeerbed. Ze maakt daar nu ook haar huiswerk. Haar telefoon gaat ook mee naar boven. Het is haar wekker. De telefoon blokkeert op een bepaald tijdstip.
Jongste heeft zijn laptop beneden, uit ervaring is gebleken dat hij die beter beneden kan laten. Hij maakt zijn huiswerk ook beneden. Vind hij zelf ook fijner. Zijn telefoon ook mee naar boven, hij luistert voor het slapen gaan nog een luisterboek. De telefoon blokkeert ook op een bepaalde tijd.
Dat hebben we hier uiteraard ook duidelijk gemaakt. Dat mocht ze ooit wel iets sturen en mocht dat verkeerd terechtkomen, zij niet degene is die iets fout heeft gedaan.quote:Op zaterdag 23 november 2024 21:07 schreef Lemijn het volgende:
Ik vond het verhelderd om te lezen dat teveel je dochters inpeperen dat de geen foto’s moeten sturen ook weer niet slim is. Want als het wordt doorgestuurd ooit, met al dan niet heel vervelende gevolgen voor haar, dan is degene die doorstuurt fout. En niet zij. Net zoals dat je geen seksueel geweld uitlokt door je korte rokje.
Dan is mijn dochter heel braaf, want daarbij werkte de iPhone juist perfect om te reguleren. Inmiddels doen we dat niet meer, maar dat hebben we een tijd gedaan.quote:Op zaterdag 23 november 2024 21:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Thanks! Beterschap voor je meisje.
Dat blokkeren van die telefoon werkte op Android wel goed. Maar met ios/iPhone dus niet, zijn we vrij snel achter gekomen.![]()
Dan zet ze de tijdzone op een ander land (denk ik) en was het nog lang geen 2300 uur. En met een andere datum was ze ook nog niet aan haar tijdlimiet gekomen.![]()
En na drie keer vragen en overleggen (je krijgt gewoon letterlijk wekelijks een overzicht van de tijden en het gebruik van de telefoon in je mail), zonder normaal antwoord, zijn we daar maar helemaal mee gestopt.
Daar ben ik het helemaal mee eens.quote:Op zaterdag 23 november 2024 21:07 schreef Lemijn het volgende:
Ik vond het verhelderd om te lezen dat teveel je dochters inpeperen dat de geen foto’s moeten sturen ook weer niet slim is. Want als het wordt doorgestuurd ooit, met al dan niet heel vervelende gevolgen voor haar, dan is degene die doorstuurt fout. En niet zij. Net zoals dat je geen seksueel geweld uitlokt door je korte rokje.
Ja, bij dat soort trucjes snap ik wel dat je niet wil dat ze haar telefoon 's nachts bij zich heeft. Mijn dochter legde haar telefoon op een gegeven moment vrijwillig beneden als ze naar bed ging. Ze werd zelf ook knettergek van alle nachtelijke berichtjes van vriendinnen.quote:Op zaterdag 23 november 2024 21:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Thanks! Beterschap voor je meisje.
Dat blokkeren van die telefoon werkte op Android wel goed. Maar met ios/iPhone dus niet, zijn we vrij snel achter gekomen.![]()
Dan zet ze de tijdzone op een ander land (denk ik) en was het nog lang geen 2300 uur. En met een andere datum was ze ook nog niet aan haar tijdlimiet gekomen.![]()
En na drie keer vragen en overleggen (je krijgt gewoon letterlijk wekelijks een overzicht van de tijden en het gebruik van de telefoon in je mail), zonder normaal antwoord, zijn we daar maar helemaal mee gestopt.
1 YouTube filmpje en die beveiliging was voorbij.quote:Op zaterdag 23 november 2024 21:14 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dan is mijn dochter heel braaf, want daarbij werkte de iPhone juist perfect om te reguleren. Inmiddels doen we dat niet meer, maar dat hebben we een tijd gedaan.
Herkenbaar, al die berichtjes.quote:Op zaterdag 23 november 2024 21:16 schreef livelink het volgende:
[..]
Ja, bij dat soort trucjes snap ik wel dat je niet wil dat ze haar telefoon 's nachts bij zich heeft. Mijn dochter legde haar telefoon op een gegeven moment vrijwillig beneden als ze naar bed ging. Ze werd zelf ook knettergek van alle nachtelijke berichtjes van vriendinnen.
Thanks.quote:Op zaterdag 23 november 2024 21:24 schreef MevrouwCactus het volgende:
Hier wordt huiswerk gemaakt aan de eettafel, dus de laptop hoeft niet mee naar boven. De telefoon overigens ook niet (na bedtijd). Overdag mag het wel om te videobellen met vrienden.
Ik ben regelmatig boven aan het werk dus het is niet voor het zicht. Hij vindt het daar fijn en meer ruimte voor alle zooi.quote:Op zaterdag 23 november 2024 21:34 schreef capricia het volgende:
[..]
Thanks.
Dit lees ik dus best veel hier. Huiswerk aan de eettafel.
Is dat ook om er een beetje zicht op te hebben..of gewoon juist praktisch?
Haha ja, aan de eettafel is tenminste ruimte om te werken. Bureau ligt vol met zooiquote:Op zaterdag 23 november 2024 21:47 schreef laziness het volgende:
[..]
Ik ben regelmatig boven aan het werk dus het is niet voor het zicht. Hij vindt het daar fijn en meer ruimte voor alle zooi.
Je bureau opruimen is voor mietjes
Die apparaatvrije tijd omzeilen is hij echt te braaf voor ook.
Whaha T dr bureau ligt vol met makeupmeuk 🤣quote:Op zaterdag 23 november 2024 22:16 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Haha ja, aan de eettafel is tenminste ruimte om te werken. Bureau ligt vol met zooi
Vooral praktisch, maar ook gezellig (ik werk ook aan de eettafel als ik thuiswerk of bezig ben met een project). Daarnaast kunnen we makkelijker helpen, indien nodig.quote:Op zaterdag 23 november 2024 21:34 schreef capricia het volgende:
[..]
Thanks.
Dit lees ik dus best veel hier. Huiswerk aan de eettafel.
Is dat ook om er een beetje zicht op te hebben..of gewoon juist praktisch?
Wij zijn nu bezig met kinderfysio. Elke twee weken gaan we er naartoe en we doen ook wat oefeningen thuis (mits de focus er bij A is, dat is soms nogal een issuequote:Op dinsdag 26 november 2024 17:05 schreef MaJo het volgende:
Naar aanleiding van een bericht laatst van @:Sunshine1982 ook maar eens besloten om contact op te nemen met de kinderfysio. Aapie valt namelijk nogal vaak, eigenlijk elke dag. Vandaag belde de school op dat hij met een bak in zijn handen was gevallen en met zijn hoofd daarop was geknaldHij loopt nu met een fikse buts. Toen ik tegen zijn juf zei dat ik al een afspraak had staan voor de fysio zei ze "ah vanwege zijn motoriek", is verder nooit benoemd
@:Sunshine1982 hoe is het bij jullie verder gegaan?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |