Geldt voor alle coalitiepartijen. Ook de VVD.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:12 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
In wezen is wat NSC doet even lelijk. Ga akkoord met iets onmogelijks, wacht tot je wordt teruggefloten en zeg dan 'aan ons lag het niet' tegen je coalitiepartner en 'daarom konden we hier wel mee akkoord gaan' tegen je eigen achterban. Hypocriet gedoe.
Het is ook gewoon politiek kortzichtig, omdat je het conflict alleen maar voor je uit schuift. Ik denk dat Omtzigt het erg slim van zichzelf vond dat hij die ‘dragende motivering’ er in had gefietst. Maar je ziet wat er gebeurt, als je daar dan als NSC op gaat leunen krijg je alsnog een politiek conflict.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:12 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
In wezen is wat NSC doet even lelijk. Ga akkoord met iets onmogelijks, wacht tot je wordt teruggefloten en zeg dan 'aan ons lag het niet' tegen je coalitiepartner en 'daarom konden we hier wel mee akkoord gaan' tegen je eigen achterban. Hypocriet gedoe.
Binnen deze coalitie ga je dat conflict dan ook helemaal niet op kunnen lossen. Ze gaan hier nog oeverloos over bakkeleien terwijl alle andere problemen in ons land ondertussen groter worden, en uiteindelijk valt het kabinet er alsnog op.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:18 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Het is ook gewoon politiek kortzichtig, omdat je het conflict alleen maar voor je uit schuift. Ik denk dat Omtzigt het erg slim van zichzelf vond dat hij die ‘dragende motivering’ er in had gefietst. Maar je ziet wat er gebeurt, als je daar dan als NSC op gaat leunen krijg je alsnog een politiek conflict.
Van Vroonhoven denkt nu ook weer slim te zijn, door te wijzen op de Raad van State. Maar als die het straks afschieten en NSC vervolgens zegt dat het wetsvoorstel moet worden aangepast, krijg je gewoon hetzelfde politieke conflict weer terug.
Zeker, die maken een regering met extreemrechts mogelijk. Dat is nogal lelijk…quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:12 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
In wezen is wat NSC doet even lelijk. Ga akkoord met iets onmogelijks, wacht tot je wordt teruggefloten en zeg dan 'aan ons lag het niet' tegen je coalitiepartner en 'daarom konden we hier wel mee akkoord gaan' tegen je eigen achterban. Hypocriet gedoe.
On that note..quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:19 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Zeker, die maken een regering met extreemrechts mogelijk. Dat is nogal lelijk…
Intimidatie en bedreigingen is de standaard tactiek in extreem-rechtse kringen. Feit is dat Van de Beek nul peer-reviewed artikelen en publicaties op zijn naam heeft en zo een titel alleen al van "Migratiemagneet Nederland" enorm misleidend is. Nederland is gewoon geen migratiemagneet, niet meer dan andere Europese landen. Van de Beek liegt glashard wanneer hij de Verenigde Naties erbij haalt, die gezegd zou hebben dat we in de nabije toekomst verantwoordelijk zijn voor 5 miljard mensen.quote:
Dat doen ze inderdaad iedere x.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:18 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Het is ook gewoon politiek kortzichtig, omdat je het conflict alleen maar voor je uit schuift. Ik denk dat Omtzigt het erg slim van zichzelf vond dat hij die ‘dragende motivering’ er in had gefietst. Maar je ziet wat er gebeurt, als je daar dan als NSC op gaat leunen krijg je alsnog een politiek conflict.
Van Vroonhoven denkt nu ook weer slim te zijn, door te wijzen op de Raad van State. Maar als die het straks afschieten en NSC vervolgens zegt dat het wetsvoorstel moet worden aangepast, krijg je gewoon hetzelfde politieke conflict weer terug.
Een vreemd spelletje tussen zogenaamde coalitiepartners.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:37 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dat doen ze inderdaad iedere x.
Uit het interview in de Volkskrant blijkt dat mijn inschatting (en ongetwijfeld ook die van anderen) over haar inbreng tijdens de APB juist was. Dat ze feitelijk zei: die dragende motivering (die stand houdt bij de RvS) kan onmogelijk gevonden worden, dus de noodwetgeving op asiel gaat sowieso niet door.
En kennelijk willen ze die tactiek doortrekken. Ook nu schatten ze weer in dat een hoop afspraken die ze onderhandeld hebben juridisch geen stand gaan houden, maar ze gsan wél akkoord.
Dat is m.i. inderdaad nogal laf. Zogenaamd constructief zijn, maar ondertussen weten dat zaken het nooit gaan halen. En als dat gebeurt de schuld afschuiven. Stap er dan gewoon meteen uit.
Ik heb geen X.quote:
Overigens ook wel interessant waarom de andere partijen ze ermee weg laten komen. Als wij het zien, zien zij het ook..quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:44 schreef Perrin het volgende:
[..]
Een vreemd spelletje tussen zogenaamde coalitiepartners.
quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:45 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik heb geen X.
Wat gebeurde er dan?
quote:Belangrijk moment gisteren in het Europees Parlement: hoe een ogenschijnlijk saaie stemming over het budget het parlement op z'n kop zette en het cordon sanitaire, essentieel om extreemrechts buiten te houden, ondermijnt. Met daarin een hoofdrol voor het CDA en NSC. 🧵
Het cordon sanitaire is een afspraak en een uiterst succesvolle strategie om de invloed van extreemrechts te beperken. Je wilt immers niet dat haatdragende politici die de EU van binnenuit kapot willen maken, belangrijke posities binnen het parlement vervullen of beleid bepalen.
Een belangrijk onderdeel van het cordon sanitaire is dat voorstellen ingediend door extreemrechts, niet op inhoud worden beoordeeld, maar ALTIJD weg worden gestemd. Die afspraak is gisteren door de christendemocraten (EVP) geschonden.
Welke partijen onder extreemrechts vallen, verschilt aan wie je het vraagt. Wat ons (Groenen en S&D) betreft is Meloni extreemrechts; wat de EVP betreft niet. Over de AfD zijn we het wél eens: die zitten in een fractie (ESN) die zelfs nog rechtser is dan die van Orbán (Pfe).
Gisteren diende het AfD een amendement in om hekken te financieren aan de EU-buitengrenzen. De EVP (incl BBB, CDA en NSC) steunde dit voorstel. Op zichzelf al vreselijk, maar het wat nog erger maakt, is dat de christendemocraten hiermee voor het eerst het cordon sanitaire breken.
Omdat dit amendement werd aangenomen, werd de gehele resolutie over het budget gelukkig uiteindelijk weggestemd door o.a. de Groenen, liberalen en sociaaldemocraten, maar dit neemt niet weg dat extreemrechts een grote overwinning boekte dankzij de christendemocraten.
Hoe nu verder? Het is hoopgevend dat de andere pro-democratische partijen een front vormen en dat de EVP nu weet dat als het ervoor kiest om met extreemrechts mee te stemmen, het deksel uiteindelijk op de neus krijgt.
De pro-democratische partijen zullen dus moeten blijven samenwerken, en deze misschien zelfs intensiveren. Het laat ook zien hoe belangrijk het is dat GroenLinks-PvdA nu ook in Europa samenwerken om extreemrechts buiten de deur te houden.
Daarnaast moeten we er alles aan doen om ervoor te zorgen dat de christendemocraten het cordon sanitaire weer respecteren. Europa is te belangrijk om aan extreemrechtse, racistische politici over te laten.
De enige die op dit moment beleid maakt is de VVD, want terwijl iedereen over straat rolt kan die partij zijn economisch beleid vrij aardig voortzetten. De BBB wil niet dat het kabinet valt want die hebben het idee dat ze nu heel veel invloed hebben, NSC wil ook niet dat het kabinet valt want dan worden ze gedecimeerd en daarnaast zijn ze het point of no return ook al zo vaak gepasseerd dat nú nog het kabinet laten vallen nergens op zou slaan. De enige die wel wil dat het kabinet valt is Wilders, alleen wil die wel dat iemand anders breekt. Die weet zelf ook wel dat zijn asielplannen tamelijk kansloos zijn op het moment dat ze op de Eerste Kamer, de rechter of de realiteit botsen.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:50 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Overigens ook wel interessant waarom de andere partijen ze ermee weg laten komen. Als wij het zien, zien zij het ook..
Nou kan ik wel iets bedenken (Bijv. VVD wil constructief overkomen voor de achterban + een zondebok kunnen aanwijzen als het onvermijdelijk alsnog klapt), maar ben ook erg benieuwd naar jullie inschatting.
Vreemd voorstel ook. Waarom zou je die hekken zelf financieren, dat kan MexicoMarokko toch doen?quote:
Het gaat hier niet om intimidatie.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:22 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Intimidatie en bedreigingen is de standaard tactiek in extreem-rechtse kringen. Feit is dat Van de Beek nul peer-reviewed artikelen en publicaties op zijn naam heeft en zo een titel alleen al van "Migratiemagneet Nederland" enorm misleidend is. Nederland is gewoon geen migratiemagneet, niet meer dan andere Europese landen. Van de Beek liegt glashard wanneer hij de Verenigde Naties erbij haalt, die gezegd zou hebben dat we in de nabije toekomst verantwoordelijk zijn voor 5 miljard mensen.
Jan van de Beek zijn methoden zijn een black box.
https://sargasso.nl/migra(...)van-jan-van-de-beek/
Ook die Van Charante komt uit de Wynia stal en is vaste troela aan tafel bij Ongehoord Nederland. Zoals al eerder gezegd: extreem rechts betaalt goed. De Cor Verkades van dit landje betalen goed. Er zit goed geld en een agenda daar.
VVD heeft het 'als twee honden vechten om een been, loopt de derde ermee heen' geperfectioneerd en weet in elke coalitie de minste politieke averij op te lopen. Niks nieuws onder de zon, volgens mij.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:50 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Overigens ook wel interessant waarom de andere partijen ze ermee weg laten komen. Als wij het zien, zien zij het ook..
Nou kan ik wel iets bedenken (Bijv. VVD wil constructief overkomen voor de achterban + een zondebok kunnen aanwijzen als het onvermijdelijk alsnog klapt), maar ben ook erg benieuwd naar jullie inschatting.
Extreem-rechtsen zoals jij leven in een eigen waarheid, sorry.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:59 schreef JaxStrumleyII het volgende:
[..]
Het gaat hier niet om intimidatie.
Lucassen en De Haas publiceerden een opiniestuk in de Volkskrant met als doel de bevindingen van Van de Beek onderuit te halen. ‘Maar kijk eens goed naar de cijfers’ was de titel.
Vervolgens blijkt hun stuk een nogal opzichtige rekenfout te bevatten. Daarnaast beschuldigen ze van de Beek van het negeren van de goede schoolprestaties van Iraanse en Afghaanse kinderen, terwijl hij deze in zijn boek en in diverse interviews expliciet benoemd heeft. En ze beweren ook dat er geen uitsplitsing van criminele asielzoekers naar herkomstland bestaat, terwijl Volkskrant (!) journalist Kustaw Bessems deze in twee muisklikken tevoorschijn wist te toveren (en deze gegevens ook in het boek van Van de Beek staan).
Het is natuurlijk niet zo handig om kritiek te leveren op iemands boek als je het overduidelijk niet gelezen hebt. En als je deze persoon dan ook nog voor charlatan uitmaakt, kun je maar beter zorgen dat je zelf je feiten op orde hebt.
Lucassen zal ongetwijfeld minder aangename berichten hebben ontvangen op X (en dat is nooit goed te praten), maar wie hem al een tijdje volgt is dat hij zelden of nooit inhoudelijk reageert op beleefde kritische vragen.
Ze vonden het allemaal nog niet streng genoeg. Yesilgöz tenminste.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 11:02 schreef Perrin het volgende:
[..]
VVD heeft het 'als twee honden vechten om een been, loopt de derde ermee heen' geperfectioneerd en weet in elke coalitie de minste politieke averij op te lopen. Niks nieuws onder de zon, volgens mij.
Blijft m.i. toch bijzonder dat de kiezer daar in blijft trappen.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 11:02 schreef Perrin het volgende:
[..]
VVD heeft het 'als twee honden vechten om een been, loopt de derde ermee heen' geperfectioneerd en weet in elke coalitie de minste politieke averij op te lopen. Niks nieuws onder de zon, volgens mij.
Het gaat hier om CBS-cijfers. Zijn die nu ook al onderdeel van de ‘extreem-rechtse’ waarheid?quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 11:04 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Extreem-rechtsen zoals jij leven in een eigen waarheid, sorry.
Van de Beek is een charlatan. Hij is prominent gemaakt door Wierd Duk en verdiende zijn eerste grote geld door werkjes af te leveren voor FvD. Werkjes waar hij dan ook nog het UvA logo op durfde te zetten. Dan ben je gewoon een kwakzalver.
Nederland is geen migratiemagneet. Niet meer dan andere West-Europese landen.
Terwijl het Kabinet Den Uyl notabene het beste huishoudboekje achterliet.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 11:11 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Blijft m.i. toch bijzonder dat de kiezer daar in blijft trappen.
Ook onder het mom "uit gebrek aan een redelijk alternatief". Want de andere partijen zijn of te links, of te progressief of te rechts én de VVD past zo goed goed op de financiën
Sint Pim en de apostelen Geert en Thierry zeggen van wel, dus als je daaraan twijfelt ben je een heiden en heiligschenner.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 11:04 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Extreem-rechtsen zoals jij leven in een eigen waarheid, sorry.
Van de Beek is een charlatan. Hij is prominent gemaakt door Wierd Duk en verdiende zijn eerste grote geld door werkjes af te leveren voor FvD. Werkjes waar hij dan ook nog het UvA logo op durfde te zetten. Dan ben je gewoon een kwakzalver.
Nederland is geen migratiemagneet. Niet meer dan andere West-Europese landen.
De manier waarop NSC zich manoeuvreert lijkt het er vooral op dat zij in geen geval de stekker eruit trekken.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 10:19 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Binnen deze coalitie ga je dat conflict dan ook helemaal niet op kunnen lossen. Ze gaan hier nog oeverloos over bakkeleien terwijl alle andere problemen in ons land ondertussen groter worden, en uiteindelijk valt het kabinet er alsnog op.
Ja precies, ik vind het gekmakend. Maar ergens is het misschien te begrijpen. Als je een kabinet hebt zo rechts als dit, maar dan met enige competentie zou het misschien kunnen werken ofzo?quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 11:11 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Blijft m.i. toch bijzonder dat de kiezer daar in blijft trappen.
Ook onder het mom "uit gebrek aan een redelijk alternatief". Want de andere partijen zijn of te links, of te progressief of te rechts én de VVD past zo goed goed op de financiën
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |