abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_215139543
Ruim 5 jaar geleden 2 kaakoperaties ondergaan. Eerste was niet goed gegaan, hersteloperatie door dezelfde arts, resultaat nog dramatischer. (functionele problemen: kauwen, spreken heel lastig omdat onderkaak ongelooflijk ver naar voren beweegt tijdens het sluiten van de mond ( esthetische problemen, profiel, dubbele kin, gezicht oogt te kort. enorme centenbak)

Nu wil geen arts er meer aan beginnen omdat ze zeggen dat ik al 2 keer ben geopereerd terwijl ze de operatie zelf foutief hebben uitgevoerd, ze willen echter hun fout niet toegeven terwijl mijn onderkaak in een dramatische positie is gezet. Ik moet dus boeten voor hun falen....
Heb wel een second opinion gehad in een ander ziekenhuis, deze kaakchirurg meldde mij dat hij er niet aan wil beginnen maar het probleem wel erkend maar complex is voor hem. Daarop werd ik doorverwezen naar een professor die het probleem ook erkend en mij vertelde dat de anatomie van de kaak onjuist is waarbij hij dus indirect toegeeft dat de operatie foutief is uitgevoerd. Hij wil mij echter niet helpen omdat ik al 2 keer ben geopereerd maar dus totaal geen rekening houdt met de functionele, emotionele , psychologische problemen die ik ervaar.

Zelf heb ik een vermoeden wat het probleem is maar daar wordt niet naar geluisterd. Er is helemaal niets gedaan door mijn kaakchirurg om uit te zoeken wat het probleem is.

Dmv a.i. denk ik te weten wat de oorzaak is van het falen van de operatie:

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Wat kan ik nog doen want ik word meteen weer weggestuurd door mijn dokter of tandarts als ik wil uitzoeken wat het probleem is en nog een keer geopereerd wil worden maar deze keer met een goede planning en met scans van te voren om uit te zoeken wat her probleem is en door aan andere arts en ziekenhuis.
Heb ook het idee dat ze het allemaal voor elkaar opnemen want ik krijg meteen te horen "je bent door een van de beste kaakchirurgen geopereerd" alsof zij dus geen fouten kunnen maken?

Naar mijn mening: Mijn arts heeft onvoldoende planning gedaan, heeft de situatie wellicht onderschat, geen rekening gehouden met de anatomie van mijn kaak, heeft de operatie simpelweg foutief uitgevoerd en de hersteloperatie heeft alles verergerd met factor 10 waardoor ik nu 5 jaar lang ondraaglijk lijd door psychische problemen en functionele problemen en esthetische problemen. (inmiddels 5 jaar niet buiten geweest op boodschappen na)

Ik weet zeker dat mijn kaak te kort is gemaakt maar toch naar voren staat omdat deze in een verkeerde positie is gezet. Oplossing: kaak moet worden verlengd en verplaatst in de correctie positie. Echter omdat ik 2 keer ben geopereerd wil niemand er aan beginnen. En geven artsen soms zelf mij de schuld van het resultaat.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215139647
Laten we nu geen schuld neerleggen bij deze artsen. Jij bent geen expert en je second opinion heeft ook niet aangegeven dat de operatie foutief is uitgevoerd.
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
pi_215139684
Wat wil je namelijk?

Toch een operatie.. Maar dan ander locatie en ander arts.. Dan moet je wel risico aanvaarden.

Eerlijk gezegd.. ik zou in deze situatie met een advocaat die bekend staat met medische situatie moet zoeken. en samen naar de oplossing zoeken. Want je lijdt namelijk. Terwijl er een oplossing staat, maar dan met de risico.

Maar ik ben dokter en advocaat en TS niet.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
pi_215139710
quote:
17s.gif Op maandag 30 september 2024 19:49 schreef Mikeytt het volgende:
Laten we nu geen schuld neerleggen bij deze artsen. Jij bent geen expert en je second opinion heeft ook niet aangegeven dat de operatie foutief is uitgevoerd.
Er is hoe dan ook iets goed mis gegaan want de kaak staat in de een dramatische positie, zelf vermoed ik dat de kaak in een verkeerde positie is gezet. Het maakt ook niet uit wie de schuldige is maar ik wil graag een oplossing, ik vind dat er tenminste scans gemaakt kunnen worden maar zelfs dat word niet aangeboden.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215139927
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 19:51 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Er is hoe dan ook iets goed mis gegaan want de kaak staat in de een dramatische positie, zelf vermoed ik dat de kaak in een verkeerde positie is gezet. Het maakt ook niet uit wie de schuldige is maar ik wil graag een oplossing, ik vind dat er tenminste scans gemaakt kunnen worden maar zelfs dat word niet aangeboden.
Je geeft in de OP aan dat een chirurg en een professor je probleem erkennen alleen ze willen je niet helpen. Wij zijn bij die gesprekken niet aanwezig geweest. Jij wel, jij weet waarom ze niet willen helpen. Wat is dan nog de toegevoegde waarde van scans als ze toch niet willen helpen?

Je zal toch ergens een chirurg moeten vinden die het wel aan durft, ik betwijfel of iemand van hier jou daar bij kan helpen
pi_215139956
Probleem was ook dat het Corona tijdperk arriveerde net na de operatie zodat alles verwaterde.

Anyway dit was de laatste keer dat ik contact had met mijn orthodontist in 2020:

Geachte collega,

Ik zag 7-5-2020 bovenstaande patiënt op de polikliniek bijzondere tandheelkunde in Utrecht. Hij werd gezien op verwijzing van orthodontist. Hij heeft gecombineerd orthodontisch chirurgisch traject begeleid, uitgevoerd samen met kaakchirurg -----. De orthodontist heeft geconstateerd, evenals de kaakchirurg, dat de horizontale overbeet, die in de operatie en daarna ongeveer 2,0-2,5 mm was, na februari snel naar een end to end stand is gegaan.

Reden van komst: instabiele beet na osteotomie.
Hoofdklacht voor patiënt: bij occlusie en ook in ontspannen stand voelt het alsof de mandibula teveel naar proaal staat. Ook ervaart hij het probleem dat zijn tanden niet goed op elkaar passen. Hij twijfelt over zijn profiel. Hij heeft het gevoel dat de tweede operatie geen verandering heeft gebracht. Er is ook een zeurende pijn aanwezig, alsof spieren bij de kaakgewrichten verkrampt zijn. Mediaal van de kaakgewrichten.
Voorgaande behandeling: in 2012 gezien door kaakchirurg wegens midline shift. Vervolgens in februari 2018 onderzoek kaakchirurg: nette dentitie bovenkaak en onderkaak met midline BK in midline gelaat en midline onderkaak 3-4 mm naar links. Daarna is route naar osteotomie ingezet. Is in juni 2018 geopereerd, bimaxillaire osteotomie verricht i.c.m. een kin reductie. Omdat er problemen resteerden is hij in november 2019 opnieuw geopereerd om de kin terug te zetten en de overbeet te vergroten.
Overige bijzonderheden: patiënt had knappende kaken voor de eerste behandeling was gestart. Hij kon zijn mond enorm ver open doen. Men zei wel eens dat het leek of zijn kaak uit de kom was. Hij slaapt matig, schrikt wel eens wakker van zijn eigen geluiden. Dit is al lang gaande. Wordt wel redelijk uitgerust wakker. Probeert een goed dag-nacht ritme aan te houden, Hij heeft HBO economie gedaan, werkte administratief, sinds 6 weken zonder werk.Verwachting van de behandeling: uitzetten route naar ontspannen functie.

Onderzoek
Intra-oraal onderzoek: gesaneerde dentitie.Het lijkt erop alsof patiënt in de laatste 2mm van de sluitings beweging zeker 1 maar misschien meer mm naar proaal beweegt. Dit moet een soort gewoonte zijn, kan niet verklaard worden door luxatie van de discus articularis. Gelaatsprofiel lijkt mij niet slecht.




Conclusie:
Er lijkt eerder sprake van een ingebouwde gewoonte die inmiddels de norm is geworden waarbij de onderkaak in het laatste deel van de sluitbeweging naar proaal wordt gebracht. Derhalve een sterk myogeen bepaald beeld, in plaats van skelettaal. Het feit dat de operaties eigenlijk weinig verandering hebben gebracht, en de constatering dat in en kort na de operatie de SOB rond de 2mm is geweest brengt mij tot de conclusie dat er moet worden getracht door therapie gericht op ontspanning van de spieren en afwennen gewoonten een verbetering in de situatie te krijgen.

Beleid:
Overleg kaakchirurg gaat beoordelen of de dentities op elkaar kunnen passen. Verwijdert dan de brackets. Eventueel MRI voor analyse discusbeweging. Daarna spalk om rust in de occlusie te krijgen. En OFT om meer besef van positie te krijgen. Botox kan ook worden toegepast om de spieren althans tijdelijk meer te ontspannen. Tevens kan worden geprobeerd of de m pterygoideus lateralis van invloed is op de verplaatsing van de onderkaak. Psychosociale component is aanwezig, deze benoemen in het geheel.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215139981
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 20:07 schreef -Deluzion- het volgende:
Probleem was ook dat het Corona tijdperk arriveerde net na de operatie zodat alles verwaterde.

Anyway dit was de laatste keer dat ik contact had met mijn orthodontist in 2020:

Geachte collega,

Ik zag 7-5-2020 bovenstaande patiënt op de polikliniek bijzondere tandheelkunde in Utrecht. Hij werd gezien op verwijzing van orthodontist. Hij heeft gecombineerd orthodontisch chirurgisch traject begeleid, uitgevoerd samen met kaakchirurg -----. De orthodontist heeft geconstateerd, evenals de kaakchirurg, dat de horizontale overbeet, die in de operatie en daarna ongeveer 2,0-2,5 mm was, na februari snel naar een end to end stand is gegaan.

Reden van komst: instabiele beet na osteotomie.
Hoofdklacht voor patiënt: bij occlusie en ook in ontspannen stand voelt het alsof de mandibula teveel naar proaal staat. Ook ervaart hij het probleem dat zijn tanden niet goed op elkaar passen. Hij twijfelt over zijn profiel. Hij heeft het gevoel dat de tweede operatie geen verandering heeft gebracht. Er is ook een zeurende pijn aanwezig, alsof spieren bij de kaakgewrichten verkrampt zijn. Mediaal van de kaakgewrichten.
Voorgaande behandeling: in 2012 gezien door kaakchirurg wegens midline shift. Vervolgens in februari 2018 onderzoek kaakchirurg: nette dentitie bovenkaak en onderkaak met midline BK in midline gelaat en midline onderkaak 3-4 mm naar links. Daarna is route naar osteotomie ingezet. Is in juni 2018 geopereerd, bimaxillaire osteotomie verricht i.c.m. een kin reductie. Omdat er problemen resteerden is hij in november 2019 opnieuw geopereerd om de kin terug te zetten en de overbeet te vergroten.
Overige bijzonderheden: patiënt had knappende kaken voor de eerste behandeling was gestart. Hij kon zijn mond enorm ver open doen. Men zei wel eens dat het leek of zijn kaak uit de kom was. Hij slaapt matig, schrikt wel eens wakker van zijn eigen geluiden. Dit is al lang gaande. Wordt wel redelijk uitgerust wakker. Probeert een goed dag-nacht ritme aan te houden, Hij heeft HBO economie gedaan, werkte administratief, sinds 6 weken zonder werk.Verwachting van de behandeling: uitzetten route naar ontspannen functie.

Onderzoek
Intra-oraal onderzoek: gesaneerde dentitie.Het lijkt erop alsof patiënt in de laatste 2mm van de sluitings beweging zeker 1 maar misschien meer mm naar proaal beweegt. Dit moet een soort gewoonte zijn, kan niet verklaard worden door luxatie van de discus articularis. Gelaatsprofiel lijkt mij niet slecht.




Conclusie:
Er lijkt eerder sprake van een ingebouwde gewoonte die inmiddels de norm is geworden waarbij de onderkaak in het laatste deel van de sluitbeweging naar proaal wordt gebracht. Derhalve een sterk myogeen bepaald beeld, in plaats van skelettaal. Het feit dat de operaties eigenlijk weinig verandering hebben gebracht, en de constatering dat in en kort na de operatie de SOB rond de 2mm is geweest brengt mij tot de conclusie dat er moet worden getracht door therapie gericht op ontspanning van de spieren en afwennen gewoonten een verbetering in de situatie te krijgen.

Beleid:
Overleg kaakchirurg gaat beoordelen of de dentities op elkaar kunnen passen. Verwijdert dan de brackets. Eventueel MRI voor analyse discusbeweging. Daarna spalk om rust in de occlusie te krijgen. En OFT om meer besef van positie te krijgen. Botox kan ook worden toegepast om de spieren althans tijdelijk meer te ontspannen. Tevens kan worden geprobeerd of de m pterygoideus lateralis van invloed is op de verplaatsing van de onderkaak. Psychosociale component is aanwezig, deze benoemen in het geheel.
Wat wil je van de Fokkers! ?
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
  maandag 30 september 2024 @ 20:12:11 #8
199256 kwiwi
de enige echte.
pi_215140024
Nou, dan maar naar een land gaan waar ze opereren wat je wil voor een paar knaken?
pi_215140144
quote:
1s.gif Op maandag 30 september 2024 20:05 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Je geeft in de OP aan dat een chirurg en een professor je probleem erkennen alleen ze willen je niet helpen. Wij zijn bij die gesprekken niet aanwezig geweest. Jij wel, jij weet waarom ze niet willen helpen. Wat is dan nog de toegevoegde waarde van scans als ze toch niet willen helpen?

Je zal toch ergens een chirurg moeten vinden die het wel aan durft, ik betwijfel of iemand van hier jou daar bij kan helpen
Omdat ik al 2 keer ben geopereerd inderdaad, 2 keer is het niet goed gegaan, maar waarom moet ik daarvoor boeten? Ze willen het niet uitvoeren omdat het resultaat te onvoorspelbaar is maar moet ik dan blijven rondlopen met een kaak die gewoon verkeerd staat waardoor ik elke dag pijn ervaar, veel moeite heb met spreken, niet kan kauwen en mijn zelfvertrouwen en kwaliteit van leven letterlijk 0,0 is?
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215140185
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 20:09 schreef Captain_Ghost het volgende:

[..]
Wat wil je van de Fokkers! ?
Advies , wat moet ik zeggen tijdens een gesprek, ik heb 0 zelfvertrouwen en kan niet voor mezelf opkomen dus vertrek ik altijd weer met teleurstelling. ik kan mijn verhaal niet goed verwoorden vanwege de sociale angsten.
Hoe kan ik eisen dat ik minstens een scan wil om te zien hoe de kaak precies staat zodat er iets aan gedaan kan worden?
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215140267
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 20:07 schreef -Deluzion- het volgende:
Probleem was ook dat het Corona tijdperk arriveerde net na de operatie zodat alles verwaterde.

Anyway dit was de laatste keer dat ik contact had met mijn orthodontist in 2020:

Geachte collega,

Ik zag 7-5-2020 bovenstaande patiënt op de polikliniek bijzondere tandheelkunde in Utrecht. Hij werd gezien op verwijzing van orthodontist. Hij heeft gecombineerd orthodontisch chirurgisch traject begeleid, uitgevoerd samen met kaakchirurg -----. De orthodontist heeft geconstateerd, evenals de kaakchirurg, dat de horizontale overbeet, die in de operatie en daarna ongeveer 2,0-2,5 mm was, na februari snel naar een end to end stand is gegaan.

Reden van komst: instabiele beet na osteotomie.
Hoofdklacht voor patiënt: bij occlusie en ook in ontspannen stand voelt het alsof de mandibula teveel naar proaal staat. Ook ervaart hij het probleem dat zijn tanden niet goed op elkaar passen. Hij twijfelt over zijn profiel. Hij heeft het gevoel dat de tweede operatie geen verandering heeft gebracht. Er is ook een zeurende pijn aanwezig, alsof spieren bij de kaakgewrichten verkrampt zijn. Mediaal van de kaakgewrichten.
Voorgaande behandeling: in 2012 gezien door kaakchirurg wegens midline shift. Vervolgens in februari 2018 onderzoek kaakchirurg: nette dentitie bovenkaak en onderkaak met midline BK in midline gelaat en midline onderkaak 3-4 mm naar links. Daarna is route naar osteotomie ingezet. Is in juni 2018 geopereerd, bimaxillaire osteotomie verricht i.c.m. een kin reductie. Omdat er problemen resteerden is hij in november 2019 opnieuw geopereerd om de kin terug te zetten en de overbeet te vergroten.
Overige bijzonderheden: patiënt had knappende kaken voor de eerste behandeling was gestart. Hij kon zijn mond enorm ver open doen. Men zei wel eens dat het leek of zijn kaak uit de kom was. Hij slaapt matig, schrikt wel eens wakker van zijn eigen geluiden. Dit is al lang gaande. Wordt wel redelijk uitgerust wakker. Probeert een goed dag-nacht ritme aan te houden, Hij heeft HBO economie gedaan, werkte administratief, sinds 6 weken zonder werk.Verwachting van de behandeling: uitzetten route naar ontspannen functie.

Onderzoek
Intra-oraal onderzoek: gesaneerde dentitie.Het lijkt erop alsof patiënt in de laatste 2mm van de sluitings beweging zeker 1 maar misschien meer mm naar proaal beweegt. Dit moet een soort gewoonte zijn, kan niet verklaard worden door luxatie van de discus articularis. Gelaatsprofiel lijkt mij niet slecht.




Conclusie:
Er lijkt eerder sprake van een ingebouwde gewoonte die inmiddels de norm is geworden waarbij de onderkaak in het laatste deel van de sluitbeweging naar proaal wordt gebracht. Derhalve een sterk myogeen bepaald beeld, in plaats van skelettaal. Het feit dat de operaties eigenlijk weinig verandering hebben gebracht, en de constatering dat in en kort na de operatie de SOB rond de 2mm is geweest brengt mij tot de conclusie dat er moet worden getracht door therapie gericht op ontspanning van de spieren en afwennen gewoonten een verbetering in de situatie te krijgen.

Beleid:
Overleg kaakchirurg gaat beoordelen of de dentities op elkaar kunnen passen. Verwijdert dan de brackets. Eventueel MRI voor analyse discusbeweging. Daarna spalk om rust in de occlusie te krijgen. En OFT om meer besef van positie te krijgen. Botox kan ook worden toegepast om de spieren althans tijdelijk meer te ontspannen. Tevens kan worden geprobeerd of de m pterygoideus lateralis van invloed is op de verplaatsing van de onderkaak. Psychosociale component is aanwezig, deze benoemen in het geheel.
Heb je dit zelf eigenlijk ook gelezen? In de conclusie staat dat ie denkt dat je zelf je kaak in een vervelende positie trekt, en dat het niet met de kaak zelf te maken heeft. Waarom blijf jij dan topic na topic hameren op nieuwe operaties?
pi_215140324
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 20:18 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Advies , wat moet ik zeggen tijdens een gesprek, ik heb 0 zelfvertrouwen en kan niet voor mezelf opkomen dus vertrek ik altijd weer met teleurstelling. ik kan mijn verhaal niet goed verwoorden vanwege de sociale angsten.
Hoe kan ik eisen dat ik minstens een scan wil om te zien hoe de kaak precies staat zodat er iets aan gedaan kan worden?
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 20:20 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Ik ben dit geval ook een slachtoffer van 2 verkeerd uitgevoerde operaties of hoe dan ook is er iets mis gegaan.
Ik ken je niet en ik ken je postgeschiedenis niet.
Maar ik zie dat je een advies wilt prima! omdat je hebt last van medische fouten door de ziekenhuis. Je wilt dat rechtzetten.

Echter heb ik geen medische of juridische kennis van deze zaken. Dat geldt ook voor mede fokkers.
Mocht het bij mij overkomen. Zou ik dat graag willen rechtzetten, dat kan we ook snappen.

Dus ik zou mee beginnen met iemand zoeken die je wilt helpen met deze situatie, in de voorkeur met medische kennis. Dat kan advocaat zijn, misschien kan je beter eerst bij juridische loket langs en advies vragen. Niet bij de Fokkers!

En je zult misschien een bewijzen moeten verzamelen en aangeven dat je lijdt, zowel fysieke en psyche.
Hou de rekening mee dat jouw kaak nooit meer zo goed kan herstellen. Dat je mee leren moet leven, ondanks de risico van de derde operatie.

Meer kunnen we het niet geven.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
pi_215140333
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 20:23 schreef Sephael het volgende:

[..]
Heb je dit zelf eigenlijk ook gelezen? In de conclusie staat dat ie denkt dat je zelf je kaak in een vervelende positie trekt, en dat het niet met de kaak zelf te maken heeft. Waarom blijf jij dan topic na topic hameren op nieuwe operaties?
Absoluut maar die conclusie is dus niet correct. Het is wel degelijk een skelettaal probleem, botox en spierontspanning hebben niets opgeleverd, mijn spieren zijn letterlijk geheel plat gelegd en alsnog beweegt de onderkaak naar voren waardoor zijzelf de conclusie ook gewijzigd hebben (wat ik zelf uiteraard al wist)

Mijn onderkaak is teveel ingekort , dat weet ik 100% zeker, ik vermoed dat ze zelf ook weten dat er fouten zijn gemaakt en mij daarom niet aanbieden om CT scans te laten maken waardoor meteen duidelijk is wat er mis is.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
  maandag 30 september 2024 @ 20:30:19 #14
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_215140346
Wat wil je nu eigenlijk met dit topic, of wat is je vraag?

Want net als de vorige keer hebben we recente foto´s nodig om een mening te vormen.
Anders zal sowieso 99% de kant van de kaakchirurg kiezen.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
  maandag 30 september 2024 @ 20:34:00 #15
194233 Friday12
Originele kloon
pi_215140385
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 20:16 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Omdat ik al 2 keer ben geopereerd inderdaad, 2 keer is het niet goed gegaan, maar waarom moet ik daarvoor boeten? Ze willen het niet uitvoeren omdat het resultaat te onvoorspelbaar is maar moet ik dan blijven rondlopen met een kaak die gewoon verkeerd staat waardoor ik elke dag pijn ervaar, veel moeite heb met spreken, niet kan kauwen en mijn zelfvertrouwen en kwaliteit van leven letterlijk 0,0 is?
Is het misgegaan met de operatie of jouw verwachtingen?
pi_215140424
quote:
<Nope>

Ze hebben het uiteindelijk toegegeven dat het een anatomisch probleem is. Ik wist dat zelf meteen al omdat het mijn lichaam is, ik voel dat er iets mis is, ik voel overduidelijk dat de onderkaak in een onnatuurlijke positie staat en dat erkennen ze nu ook. Ik wil een derde operatie maar de artsen zijn terughoudend omdat ik al 2 keer ben geopereerd door dezelfde arts.
Wat ik zou willen is doormiddel van een CT scan of MRI vast te stellen wat het probleem precies is, waarom de kaak zo beweegt , waarom het in een onnatuurlijke positie staat en deze laat herstellen door een kaakchirurg die het aandurft. Een slechter resultaat dan dat ik nu heb is onmogelijk.
psychisch lijden is ernstig, de onderkaak voelt voor mij als een donororgaan dat wordt afgestoten door mijn eigen lichaam.

[ Bericht 25% gewijzigd door Jippie op 03-10-2024 01:41:06 ]
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215140432
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 20:34 schreef Friday12 het volgende:

[..]
Is het misgegaan met de operatie of jouw verwachtingen?
Operatie, het minste dat je kunt verwachten van de operatie is een fatsoenlijke beet. Ik had voor de operatie een onderbeet, nu is mijn onderbeet nog erger dan voor de operatie.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215140739
quote:
1s.gif Op maandag 30 september 2024 20:12 schreef kwiwi het volgende:
Nou, dan maar naar een land gaan waar ze opereren wat je wil voor een paar knaken?
Ik denk dat de hele planning ook niet goed verliep , er was eigenlijk amper sprake van planning. En tijdens de tweede operatie was de kaakchirurg overduidelijk desperaat om het goed te doen, alleen is het tegenoverstelde uitgevoerd van wat er moest gebeuren. Elke dag moet ik nu pijn ervaren van die keuze, na de eerste operatie stond het redelijk en toen had ik moet stoppen maar de kaakchirurg zelf wil het nog een keer doen nadat hij zei " ik heb er van geleerd" Ik hoop dus een arts te vinden die het resultaat kan herstellen zoals het stond na de eerste operatie, dat was ook niet perfect maar dat was te aanvaarden, alleen ik kan dus geen arts vinden en uiteraard ga ik niet naar het buitenland.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
  Spellchecker maandag 30 september 2024 @ 21:17:36 #19
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_215140752
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 21:16 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Ik denk dat de hele planning ook niet goed verliep , er was eigenlijk amper sprake van planning. En tijdens de tweede operatie was de kaakchirurg overduidelijk desperaat om het goed te doen, alleen is het tegenoverstelde uitgevoerd van wat er moest gebeuren. Elke dag moet ik nu pijn ervaren van die keuze, na de eerste operatie stond het redelijk en toen had ik moet stoppen maar de kaakchirurg zelf wil het nog een keer doen nadat hij zei " ik heb er van geleerd" Ik hoop dus een arts te vinden die het resultaat kan herstellen zoals het stond na de eerste operatie, dat was ook niet perfect maar dat was te aanvaarden, alleen ik kan dus geen arts vinden en uiteraard ga ik niet naar het buitenland.
Dus ....
  Moderator maandag 30 september 2024 @ 21:27:01 #20
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_215140836
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 21:21 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Dat klopt alleen ben ik dus niet in staat om er mee te leven vanwege de pijn zowel qua fysiek als emotioneel. Daarom leef ik inmiddels ook 5 jaar opgesloten tussen 4 muren.
De angstklachten zijn onvoorstelbaar en praten met een psycholoog levert niets op. Ik heb geprobeerd om er mee te leven maar dat lukt dus niet. Ik probeer nu kracht en energie te vinden om te blijven zoeken naar de oorzaak van het probleem en een arts die de functionele klachten kan verhelpen waardoor de angstklachten zullen minderen.
Zolang die oorzaak van het probleem niet iets is wat jij niet wil accepteren, want als het dat wél is, dan weet je het ineens beter. Oftewel, je wil gewoon vooral iets horen wat jou uitkomt, en als je dat niet hoort weet jij het beter dan de rest.

Succes ermee.
Breitling - Instruments for Professionals
pi_215140924
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 21:32 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Volgens mij maak ik amper topics aan, normaal gesproken niet meer dan 1 keer per jaar of 2 jaar. Ik maak dit topic aan met als hoop dat iemand misschien iets weet, wellicht iemand die iets soortgelijks heeft meegemaakt?
Ik zeg dit omdat dit zeker niet het eerste topic is dat je specifiek over dit onderwerp is, toen liep het op niks uit, geen idee waarom je denkt dat het nu anders zou zijn
pi_215140965
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 21:32 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Volgens mij maak ik amper topics aan, normaal gesproken niet meer dan 1 keer per jaar of 2 jaar. Ik maak dit topic aan met als hoop dat iemand misschien iets weet, wellicht iemand die iets soortgelijks heeft meegemaakt?
Met een kaak? Nee daar ben je vrij uniek in.
Niet serieus genomen worden? Ongeveer 95% van alle mensen in allerlei situaties.
Hoe ga je daarmee om? Je trots doorslikken, je herpakken met grenzen die door de situatie naar beneden, meer naar je eigen persoon worden bijgesteld (onder andere wat kun je zeggen en wat niet, in jouw geval dat je je kaak zoals ie nu staat voor altijd is) en doorgaan met je leven.
"ja maar ik ben er niet mee eens!" koop een dagboek en ga daarin lopen foeteren, vat het samen in boekvorm en wellicht kan een uitgever er wat mee.
Verdien je ook nog wat centen aan je persoonlijke onheil.
Google is your friend, abuse your friends
pi_215141080
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 20:16 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Omdat ik al 2 keer ben geopereerd inderdaad, 2 keer is het niet goed gegaan, maar waarom moet ik daarvoor boeten? Ze willen het niet uitvoeren omdat het resultaat te onvoorspelbaar is maar moet ik dan blijven rondlopen met een kaak die gewoon verkeerd staat waardoor ik elke dag pijn ervaar, veel moeite heb met spreken, niet kan kauwen en mijn zelfvertrouwen en kwaliteit van leven letterlijk 0,0 is?
Er is toch geconstateerd dat als je je kaak sluit, je op het laatste moment (onwillekeurig, neem ik aan) je je kaak naar voren beweegt, terwijl daar geen fysieke reden voor is?

Die beweging is een gewoont van je geworden. Dat doet die 90% van je hersenen die onderbewust zijn en waar je geen controle over hebt voor je.

Het enige dat je kan doen om die 90% dat af te leren is de 10% die wel bewust is in te zetten bij therapie.

Ga dus op therapie, zoals dat wordt aangeraden. Baat het niet dan schaadt het ook niet. Een nieuwe operatie kun je later ook nog, wanneer je ze er van hebt overtuigd dat het werkelijk wel fysiek is en niet psychisch.

Maar als de therapie wel werkt, moet je natuurlijk niet zo stom zijn om toch nog een operatie te laten doen. Want zoals je al wel gemerkt hebt, lost een operatie het directe probleem op, maar heeft het ook altijd andere consequenties, zonder uitzondering.
pi_215141124
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 20:29 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Absoluut maar die conclusie is dus niet correct. Het is wel degelijk een skelettaal probleem, botox en spierontspanning hebben niets opgeleverd, mijn spieren zijn letterlijk geheel plat gelegd en alsnog beweegt de onderkaak naar voren waardoor zijzelf de conclusie ook gewijzigd hebben (wat ik zelf uiteraard al wist)

Mijn onderkaak is teveel ingekort , dat weet ik 100% zeker, ik vermoed dat ze zelf ook weten dat er fouten zijn gemaakt en mij daarom niet aanbieden om CT scans te laten maken waardoor meteen duidelijk is wat er mis is.
Je kan gewoon nog een second opinion aanvragen, en een third, en een fourth, enzovoorts, enzovoorts. Zo lang je voor de CT scans en de diagnoses betaalt, zal iedere willekeurige dokter je helpen.

En ze kunnen niet werkelijk allemaal samen onder één hoedje spelen. Wat jij niet kan, dwz. het voor elkaar krijgen om met werkelijk iedereen onder één hoedje te spelen, kunnen andere mensen ook niet.
pi_215141149
quote:
2s.gif Op maandag 30 september 2024 21:40 schreef Metalfrost het volgende:

[..]
Met een kaak? Nee daar ben je vrij uniek in.
Niet serieus genomen worden? Ongeveer 95% van alle mensen in allerlei situaties.
Hoe ga je daarmee om? Je trots doorslikken, je herpakken met grenzen die door de situatie naar beneden, meer naar je eigen persoon worden bijgesteld (onder andere wat kun je zeggen en wat niet, in jouw geval dat je je kaak zoals ie nu staat voor altijd is) en doorgaan met je leven.
"ja maar ik ben er niet mee eens!" koop een dagboek en ga daarin lopen foeteren, vat het samen in boekvorm en wellicht kan een uitgever er wat mee.
Verdien je ook nog wat centen aan je persoonlijke onheil.
Een ongewenst resultaat komt vaker voor dan veel mensen willen geloven, echter mijn situatie is wel uniek inderdaad. Ik vermoed dat ik de enige ben ter wereld die geopereerd is aan de kaak om een onderbeet te verhelpen en dat de onderbeet nog erger is geworden qua resultaat.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215141218
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 22:00 schreef RetepV het volgende:

[..]
Je kan gewoon nog een second opinion aanvragen, en een third, en een fourth, enzovoorts, enzovoorts. Zo lang je voor de CT scans en de diagnoses betaalt, zal iedere willekeurige dokter je helpen.

En ze kunnen niet werkelijk allemaal samen onder één hoedje spelen. Wat jij niet kan, dwz. het voor elkaar krijgen om met werkelijk iedereen onder één hoedje te spelen, kunnen andere mensen ook niet.
Dat wil ik ook... maar als ik de dokter bel dan zegt ze dat ik het maar moet regelen met het ziekenhuis, en het ziekenhuis wil het om onbegrijpelijke redenen niet doen, die zeggen maar je hebt die operatie al 5 jaar geleden laten doen, een scan heeft geen zin. Dit slaat nergens op naar mijn mening want ik vroeg ook al om zo'n scan vrij snel na de operatie en toen zeiden ze dat ik moet wachten hoe mijn kaak heelt.
Ik heb ook nog de tandarts gebeld om te vragen of hij mij naar een andere kaakchirurg zou kunnen sturen die zou mij terugbellen maar dat is ook nooit gebeurd, en bij andere ziekenhuizen heb je doorverwijzingen nodig.
Ik weet zeker dat meteen duidelijk wordt waar het probleem ligt als er een ct - scan wordt gemaakt. en als ik die ooit krijg dan zal ik die hier zeker plaatsen zodat mensen zelf kunnen zien hoe dramatisch het resultaat is.

Ik ga gesprekken opnemen en zal het hier plaatsen zodat men zelf kan horen dat er "spelletjes" worden gespeeld omdat zij ook wel weten dat er iets mis is gegaan tijdens de operatie.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215141260
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 21:54 schreef RetepV het volgende:

[..]
Er is toch geconstateerd dat als je je kaak sluit, je op het laatste moment (onwillekeurig, neem ik aan) je je kaak naar voren beweegt, terwijl daar geen fysieke reden voor is?

Die beweging is een gewoont van je geworden. Dat doet die 90% van je hersenen die onderbewust zijn en waar je geen controle over hebt voor je.

Het enige dat je kan doen om die 90% dat af te leren is de 10% die wel bewust is in te zetten bij therapie.

Ga dus op therapie, zoals dat wordt aangeraden. Baat het niet dan schaadt het ook niet. Een nieuwe operatie kun je later ook nog, wanneer je ze er van hebt overtuigd dat het werkelijk wel fysiek is en niet psychisch.

Maar als de therapie wel werkt, moet je natuurlijk niet zo stom zijn om toch nog een operatie te laten doen. Want zoals je al wel gemerkt hebt, lost een operatie het directe probleem op, maar heeft het ook altijd andere consequenties, zonder uitzondering.
Ja dat heb ik al geprobeerd, mensen moet niet denken dat ik alleen maar overtuigd ben van mezelf en naar niemand wil luisteren, dat is echt niet waar. In het begin stond ik daar nog voor open toen dacht ik wellicht zijn het de kaakspieren die de kaak naar voren pushen dat heb ik toen samen uitgezocht met een gnatholoog, na fysio- en botox behandelingen zijn we na ruim een jaar tot de conclusie gekomen dat het een anatomisch probleem is. De klachten zijn verergerd, omdat ik nu al 5 jaar mijn kaak niet op elkaar kan zetten ervaar ik zeer veel pijn in de gewrichten en spieren. De pijnklachten worden erger omdat ik mijn mond niet kan sluiten en mijn kaakspieren niet kunnen ontspannen vanwege de foutieve beet.
Eerst wilde ik ook niet nog een operatie ma na 5 jaar ben ik daar weer mentaal klaar voor want erger zoals het nu is, is onmogelijk. Een nieuwe operatie zal altijd verbetering opleveren.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215141282
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 21:55 schreef RetepV het volgende:

[..]
Well, zoals ik het lees denk je alleen maar dat ze verkeerd zijn uitgevoerd. De second opinion zei ook dat ze goed zijn uitgevoerd. Maar jouw achtervolgingswaan laat je geloven dat iedereen tegen je samenspant. Ook daar zou je misschien eens in therapie voor kunnen gaan?
Dit waren de letterlijke woorden van de second opinion:

"jeetje wat vervelend.... maar nee ik ga dit niet doen, ik ga dit gewoon niet doen...... dit is te complex, ik stuur je door een professor"

die professor zei dus dat het een anatomisch probleem is maar dat hij niet nog eens wilde opereren omdat ik al 2 keer geopereerd ben geweest.
Maar moet ik dan blijven doorlopen met deze pijnklachten? Ik voel mij zo machteloos.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215141367
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 22:05 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Een ongewenst resultaat komt vaker voor dan veel mensen willen geloven, echter mijn situatie is wel uniek inderdaad. Ik vermoed dat ik de enige ben ter wereld die geopereerd is aan de kaak om een onderbeet te verhelpen en dat de onderbeet nog erger is geworden qua resultaat.
Het 'erger geworden' is geheel subjectief aangezien er meerdere professionals naar gekeken hebben en ze allemaal zeggen dat er niks speelt met je kaak in de trant die jij in je grijze massa laat rondbazuinen.

De doktoren zeggen dat er niks mis mee is, je kunt er alles mee doen. Alleen jouw eigen acceptatie dát het zo is zoals jij denkt dat het is, spoort niet met de werkelijkheid.
Dus leer ermee omgaan en red jezelf van deze waanzin.

[ Bericht 12% gewijzigd door Metalfrost op 30-09-2024 22:44:52 ]
Google is your friend, abuse your friends
pi_215141376
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 21:37 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
maar je wil niét delen hoe je er nu uit ziet, en je claimt dat dat is omdat het 'te pijnlijk' is,
Als ik ooit een CT scan of MRI of filmpje van mijn kaak weet te bemachtigen zal ik dat hier plaatsen.

Ik ben er inmiddels wel uit wat mijn eerste stap zal zijn. Een scan laten maken dus, naar mijn mening wordt dan meteen duidelijk wat het probleem is. Maar dat wil niet zeggen dat er meteen een oplossing is, ik ga ervan uit dat het een ongelooflijk complex probleem is.
Alleen moet ik dus een ziekenhuis vinden en dat is een lastig verhaal, terwijl ik recht op zo'n scan heb.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215141466
quote:
2s.gif Op maandag 30 september 2024 22:33 schreef Metalfrost het volgende:

[..]
Het 'erger geworden' is geheel subjectief aangezien er meerdere professionals naar gekeken hebben en ze allemaal zeggen dat er niks speelt met je kaak in de trant die jij in je grijze massa laat rondbazuinen.

Toen ik in 2002 een bromfiets ongeluk heb gehad, heb ik nadien een met geschoren hoofd zichtbare deuk in mijn schedel opgelopen (zwarte horizontale lijn). Er is een scan van gemaakt of ik er ook blijvende schade van zou krijgen, het bleek dat dit niet het geval was.
De helm heeft mijn leven gered, deze was wel finaal van helemaal boven tot helemaal naar beneden doorgescheurd.
De deuk zat er en 22 jaar na dato zit ie er nog steeds. Hij loopt aan de rechterkant van mijn hoofd van de terugtrekkende haarlijn op mijn voorhoofd naar het midden-rechts van mijn schedel waar de impact van de weg heeft plaatsgevonden.
Ik kan er niks tegen doen, dus ik heb het maar geaccepteerd.

Hetzelfde met jouw kaak. De doktoren zeggen dat er niks mis mee is, je kunt er alles mee doen. Alleen jouw eigen acceptatie dát het zo is zoals jij denkt dat het is, spoort niet met de werkelijkheid.
Dus leer ermee omgaan en red jezelf van deze waanzin.
Goed, de kaakchirurg verwoordde het iets anders " door nog een operatie zal het er niet beter op worden " persoonlijk vind ik die conclusie te voorbarig zonder uitgezocht te hebben wat de oorzaak is.
Mooi dat je het geaccepteerd hebt ja, zelf kan ben ik daar toe niet in staat, waarschijnlijk omdat het het voelt alsof mijn identiteit verloren is gegaan in combinatie met BDD en hevige spijt van de tweede operatie, en wellicht is mijn persoonlijkheid ook zwakker... iig een combinatie van allerlei factoren.
Maar deze centenbak die ik nu heb ja dat valt wel op en krijg nu ook blikken van mensen, het lijkt nu alsof ik geen tanden heb en geen kunstgebit in heb.

Dat er niks aan de hand is... nee dat is niet waar, de artsen erkennen dat er wel degelijk iets mis is met mijn onderkaak maar willen niet meer opereren omdat het al 2 keer gebeurd is.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215141560
quote:
<Nope>
Ik ben het gewoon zat om in deze horrorwereld te leven maar dat ik waarschijnlijk toch een enorm overlevingsinstinct bezit om door te gaan. Maar na 5 jaar lang op bed gelegen te hebben (met pijnlijke doorligwonden incluis) ga ik weer een poging wagen om er iets aan te doen.

[ Bericht 47% gewijzigd door Jippie op 03-10-2024 01:49:43 ]
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215141597
quote:
<Nope>


"mogelijk ongekende neiging om naar voren te bijten" dit is dus het probleem dit blijkt een skelettaal probleem te zijn waarbij eerder nog gedacht werd dat het een spierprobleem was. Echter zijn mijn kaakspieren door botox volledig verdoofd en alsnog bijt ik ongekend ver naar voren dus een next level centenbak. Een erger resultaat bestaat niet.

Waar het op neer komt is dat ik niet op een andere manier kan bijten dan naar voren kan bijten, ik heb geen andere keus... compleet idioot dat ze dachten dat ik het zelf deed. Blijkbaar is het makkelijker om de patiënt de schuld te geven dan zelf de fout te erkennen.

[ Bericht 15% gewijzigd door Jippie op 03-10-2024 01:50:42 ]
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215141745
Hey TS, is het probleem niet gewoon dat de kaakchirurgen het gewoon niet voor je kunnen oplossen?

Die hebben een operatie die bij alle patiënten werkt behalve bij jou, tenslotte ben jij uniek, dus ze willen je niet opereren omdat ze dan exact hetzelfde gaat doen wat voor jouw gevoel niet werkt.

Wie of wat het wel gaat oplossen zou ik voor jou buiten de bestaande geneeskunde gaan zoeken want jouw casus is zo uniek dat niemand daar ervaring mee heeft dus niemand kan je daarmee helpen.

Succes!
pi_215142092
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 23:29 schreef zatoichi het volgende:
Hey TS, is het probleem niet gewoon dat de kaakchirurgen het gewoon niet voor je kunnen oplossen?

Die hebben een operatie die bij alle patiënten werkt behalve bij jou, tenslotte ben jij uniek, dus ze willen je niet opereren omdat ze dan exact hetzelfde gaat doen wat voor jouw gevoel niet werkt.

Wie of wat het wel gaat oplossen zou ik voor jou buiten de bestaande geneeskunde gaan zoeken want jouw casus is zo uniek dat niemand daar ervaring mee heeft dus niemand kan je daarmee helpen.

Succes!
Ik weet niet zeker of uw reactie sarcastisch bedoeld is maar het is wel feitelijk juist wat u typt.
Ook als ik aan de kaakchirurg vraag die Botox toedient wat volgens hem de oorzaak is van de kaakproblemen dat is zijn antwoord “ ja dat is het grote mysterie” een nieuwe operatie zal het er niet beter op maken “

Het is gewoon een ontzettend complex probleem dat kaakchirurgen niet kunnen verhelpen. Maar geen eentje neemt de moeite om uit te zoeken wat er precies mis is. Alleen al als de oorzaak gevonden wordt dan zal het mijn angstklachten verminderen.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215142231
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 20:29 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Absoluut maar die conclusie is dus niet correct. Het is wel degelijk een skelettaal probleem, botox en spierontspanning hebben niets opgeleverd, mijn spieren zijn letterlijk geheel plat gelegd en alsnog beweegt de onderkaak naar voren waardoor zijzelf de conclusie ook gewijzigd hebben (wat ik zelf uiteraard al wist)

Mijn onderkaak is teveel ingekort , dat weet ik 100% zeker, ik vermoed dat ze zelf ook weten dat er fouten zijn gemaakt en mij daarom niet aanbieden om CT scans te laten maken waardoor meteen duidelijk is wat er mis is.
Deze begrijp ik niet: de onderkaak is te ver ingekort, en komt te ver naar voren.

Ik zou verwachten dat een te korte onderkaak te ver naar achteren zit.
Dat je dus een overbeet hebt, ipv een centenbak.
zeer vocale Trump hater - VEM2012
pi_215142246
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 22:33 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Als ik ooit een CT scan of MRI of filmpje van mijn kaak weet te bemachtigen zal ik dat hier plaatsen.

Ik ben er inmiddels wel uit wat mijn eerste stap zal zijn. Een scan laten maken dus, naar mijn mening wordt dan meteen duidelijk wat het probleem is. Maar dat wil niet zeggen dat er meteen een oplossing is, ik ga ervan uit dat het een ongelooflijk complex probleem is.
Alleen moet ik dus een ziekenhuis vinden en dat is een lastig verhaal, terwijl ik recht op zo'n scan heb.
Het is wel vreemd dat je zegt alles er aan te willen doen, maar een foto plaatsen is dan weer teveel moeite.

Verder zou je kunnen kijken naar prescan..
zeer vocale Trump hater - VEM2012
pi_215144132
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 06:27 schreef Wantie het volgende:

[..]
Deze begrijp ik niet: de onderkaak is te ver ingekort, en komt te ver naar voren.

Ik zou verwachten dat een te korte onderkaak te ver naar achteren zit.
Dat je dus een overbeet hebt, ipv een centenbak.
Dat is dus het complexe gedeelte van het probleem.

“Als je onderkaak te kort is, maar toch naar voren staat, kan dit duiden op een specifieke vorm van kaakafwijking. Dit kan complex zijn, omdat de onderkaak zowel te klein kan zijn in lengte, maar door verkeerde positionering toch verder naar voren lijkt te staan. Dit verschijnsel kan voorkomen bij verschillende kaakproblemen en kan functionele en esthetische gevolgen hebben.”

Dit betekent dat je een onderbeet hebt, waarbij de onderkaak naar voren uitsteekt ten opzichte van de bovenkaak. Hoewel je onderkaak zelf te kort kan zijn, staat deze toch verder naar voren dan de bovenkaak, wat een verkeerd profiel veroorzaakt. Dit kan ook voorkomen bij mensen met een kleine bovenkaak (maxillaire hypoplasie), waardoor de onderkaak relatief naar voren lijkt te staan.
In dit geval kan het zijn dat de lengte van de kaak kort is, maar de stand van de kaak zorgt ervoor dat het lijkt alsof de onderkaak dominant naar voren komt.”

Verkeerd Uitgevoerde Kaakoperatie:

Na een kaakoperatie kan het voorkomen dat de onderkaak verkeerd is gepositioneerd. Als de onderkaak naar achteren is gezet om een onderbeet te corrigeren, kan het zijn dat de kaak niet in de juiste verhouding is geplaatst, waardoor deze naar voren lijkt te staan, maar in feite te kort is.
Dit kan ook het gevolg zijn van een verkeerde inschatting van de chirurg of onjuist herstel van de kaak na de operatie.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
  dinsdag 1 oktober 2024 @ 11:24:50 #39
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_215144642
Je bijt te ver naar voren; je hebt een logopedist nodig.
pi_215144871
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 08:09 schreef RM-rf het volgende:
[Geen medische/alternatieve geneeswijzen adviezen geven]

Artsen zullen je vermoedelijk niet meer zomaar helpen.
In je dossier zal vast staan dat er een sterk vermoeden van een Body Dysmorphic Disorder (BDD) angststoornis bij je bestaat, al lijk je zelf aan een diagnose niet mee te willen erken (of geeft daarover geen informatie hier).

Ook de verzekering zal vervolgens weigeren een ingreep of operatie te betalen op basis van je sterke aandringen en met geen medische indicatie (niet dat dat normaal geen grond kan zijn, maar bij BDD is die wens vooral een symptoom van achterliggende problemen en zal nadat de ingreep plaatsvind, de ontevredenheid met het eigen lichaam blijven bestaan, wat ook exact gebeurd is al eerder).

Als je het gevoel van ontevredenheid wilt bestrijden, zal je echt eerst naar een Psychiater moeten
Dit is de waarheid inderdaad maar dvm scans zal ook er ook bewijs komen dat de kaak in de verkeerde positie is geplaatst of verkeerd is geheeld. Dat bewijs probeer ik te verzamelen maar dat is lastig als instanties niet meewerken.
Ik heb nu mijn hoop gevestigd op de tandarts, die het hele dossier gaat doornemen en ongetwijfeld ook wel zal denken dat BDD een grote rol speelt, ik heb echter 1 ding dat in mijn voordeel werkt en dat is ook dat je gewoon kunt zien aan de buitenkant dat de kaak verkeerd is gepositioneerd en dat ik alleen maar vloeibaar kan eten en spreken een enorm probleem is.

Kaakchirurgen erkennen het probleem ook maar niemand durft het aan om nog een keer te opereren. Inmiddels na 5 jaar ben ik mentaal gereed voor een derde operatie maar deze keer met goede voorbereiding. Eerst zal ik doormiddel van filmpjes en scans te weten moeten komen wat de oorzaak is van het probleem.
Mijn kaakchirurg die mij heeft geopereerd heeft een fout gemaakt door zonder planning de tweede keer te opereren zonder eerst scans te hebben gemaakt. Na de eerste operatie stond de onderkaak al verkeerd en na de tweede operatie is het alleen maar erger geworden omdat het tegenoverstelde is gebeurd van wat er had gemoeten.
Naar mijn mening moet de onderkaak zowel verlengd worden als in een natuurlijke positie worden geplaatst, dit al zal alle functionele problemen en angstklachten sterk reduceren. Scans en filmpjes van de kaakbeweging zullen duidelijk maken waar het probleem precies ligt.

[ Bericht 2% gewijzigd door Jippie op 03-10-2024 01:31:41 ]
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215145362
quote:
0s.gif Op maandag 30 september 2024 19:43 schreef -Deluzion- het volgende:
Nu wil geen arts er meer aan beginnen omdat ze zeggen dat ik al 2 keer ben geopereerd terwijl ze de operatie zelf foutief hebben uitgevoerd, ze willen echter hun fout niet toegeven
Dat was bij mij ook het geval. Orthodontist en kaakchirurg wilden hun fouten niet toegeven, terwijl ze me verkeerd hadden geïnformeerd (o.a. over de zwaarte van de operatie, de risico’s niet benoemd, enz.). Heb er toen maandenlang tijdens afspraken beleefd met ze erover gepraat, maar ze wilden niet afwijken van hun standpunt, en terugzetten van de kaak was ON-MOGELIJK.

Toen liet ik een andere kant van mezelf zien, een die niet beleefd en beschaafd was. Toen pas gingen ze bellen. Toen pas was het opeens wel mogelijk om de kaak terug te zetten. Toen pas gaven ze hun fouten toe: dat ik door de operatie verminkt was en dat ze mij niet goed hadden geïnformeerd. Ik kreeg mijn geld terug die ik zelf had betaald en ze verwezen me door naar een beter opgeleide kaakchirurg.

Ik had toen een heel belangrijke les geleerd. Als je in dit land vriendelijk bent/blijft, loopt iedereen gewoon over je heen. Men luistert pas en de deuren van mogelijkheden gaan pas open als je 1) opkomt voor jezelf, desnoods door een harde kant van jezelf te laten zien 2) een cameraploeg bij je hebt. Dit is hoe het hier is gesteld. En in de medische wereld komen veelvuldig misstanden voor. Op TV zie je ook regelmatig (en niet alleen in de medische wereld) dat er opeens van alles mogelijk is en deuren opengaan als er pas een cameraploeg bij is. Ik gebruikte echter optie 1, dat had hetzelfde effect.

Een andere belangrijke les die ik geleerd heb is: Vertrouw nooit artsen voor 100%, gebruik altijd je eigen verstand en doe je eigen onderzoek. Deze klootzakken kunnen heel moeilijk hun fouten toegeven, zetten je leven letterlijk op z’n kop en laten je met de gebakken peren zitten, zodat ze de perfecte chirurg kunnen spelen. Je bent dan ook gewoon een nummer voor ze.
pi_215145576
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 12:34 schreef Gebruikerxyz het volgende:

[..]
Dat was bij mij ook het geval. Orthodontist en kaakchirurg wilden hun fouten niet toegeven, terwijl ze me verkeerd hadden geïnformeerd (o.a. over de zwaarte van de operatie, de risico’s niet benoemd, enz.). Heb er toen maandenlang tijdens afspraken beleefd met ze erover gepraat, maar ze wilden niet afwijken van hun standpunt, en terugzetten van de kaak was ON-MOGELIJK.

Toen liet ik een andere kant van mezelf zien, een die niet beleefd en beschaafd was. Toen pas gingen ze bellen. Toen pas was het opeens wel mogelijk om de kaak terug te zetten. Toen pas gaven ze hun fouten toe: dat ik door de operatie verminkt was en dat ze mij niet goed hadden geïnformeerd. Ik kreeg mijn geld terug die ik zelf had betaald en ze verwezen me door naar een beter opgeleide kaakchirurg.

Ik had toen een heel belangrijke les geleerd. Als je in dit land vriendelijk bent/blijft, loopt iedereen gewoon over je heen. Men luistert pas en de deuren van mogelijkheden gaan pas open als je 1) opkomt voor jezelf, desnoods door een harde kant van jezelf te laten zien 2) een cameraploeg bij je hebt. Dit is hoe het hier is gesteld. En in de medische wereld komen veelvuldig misstanden voor. Op TV zie je ook regelmatig (en niet alleen in de medische wereld) dat er opeens van alles mogelijk is en deuren opengaan als er pas een cameraploeg bij is. Ik gebruikte echter optie 1, dat had hetzelfde effect.

Een andere belangrijke les die ik geleerd heb is: Vertrouw nooit artsen voor 100%, gebruik altijd je eigen verstand en doe je eigen onderzoek. Deze klootzakken kunnen heel moeilijk hun fouten toegeven, zetten je leven letterlijk op z’n kop en laten je met de gebakken peren zitten, zodat ze de perfecte chirurg kunnen spelen. Je bent dan ook gewoon een nummer voor ze.
Bedankt voor je reactie, dit helpt enorm. één van mijn grootste problemen is dat ik ongelooflijk beleefd ben en daardoor lopen alle artsen telkens over mij heen en ga ik weer enorm teleurgesteld naar huis omdat ik niet voor mezelf kan opkomen en nooit durf te zeggen waar ik werkelijk mee zit.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215145854
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 12:59 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Ja hoor.
Of die user nu nep is of niet, maar dat zijn wel dingen waar ik tegen aanloop, ik ben die user niet, ik ben te oud om te trollen of om dit soort rare streken uit te halen.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215145894
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 13:03 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Ja sure. Toevallig een nieuwe user die precies in jouw topic reageert én ook nog eens dezelfde mening heeft als jij, als enige in al je topics door de jaren heen.
Het kan toch zijn dat iemand mijn topic heeft doorgelezen en daarna een account heeft aangemaakt om te reageren en zijn ervaringen te delen?

Bovendien waren er behoorlijk wat mensen die het met mij eens waren in mijn vorige topic, wellicht niet de meerderheid maar alsnog een groot deel.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215145900
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 12:47 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Bedankt voor je reactie, dit helpt enorm. één van mijn grootste problemen is dat ik ongelooflijk beleefd ben en daardoor lopen alle artsen telkens over mij heen en ga ik weer enorm teleurgesteld naar huis omdat ik niet voor mezelf kan opkomen en nooit durf te zeggen waar ik werkelijk mee zit.
Graag gedaan. Wat je zou kunnen doen is je verhaal in het kort opschrijven, je gedachten daar op een rijtje zetten en het dan e-mailen of geven aan de betreffende arts waar je op afspraak gaat. Voor mij was het ook moeilijk om voor mezelf op te komen. Ik ben gewoon vriendelijk en beleefd van aard, maar na maandenlang beleefd praten met ze, waar ze geen verantwoording wilden nemen voor hun fouten, kwam er gewoon een andere kant in me op. Ik was toen ook verbaasd dat het opeens wel 'mogelijk' was om de kaak terug te zetten, terwijl ze maandenlang volhielden dat het onmogelijk was.

Je kan ook een klacht indienen: https://www.juridischloke(...)chade/medische-fout/

Succes en sterkte verder.
pi_215145981
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 13:26 schreef Gebruikerxyz het volgende:

[..]
Graag gedaan. Wat je zou kunnen doen is je verhaal in het kort opschrijven, je gedachten daar op een rijtje zetten en het dan e-mailen of geven aan de betreffende arts waar je op afspraak gaat. Voor mij was het ook moeilijk om voor mezelf op te komen. Ik ben gewoon vriendelijk en beleefd van aard, maar na maandenlang beleefd praten met ze, waar ze geen verantwoording wilden nemen voor hun fouten, kwam er gewoon een andere kant in me op. Ik was toen ook verbaasd dat het opeens wel 'mogelijk' was om de kaak terug te zetten, terwijl ze maandenlang volhielden dat het onmogelijk was.

Je kan ook een klacht indienen: https://www.juridischloke(...)chade/medische-fout/

Succes en sterkte verder.
Ik geloof inderdaad ook in een oplossing, die moet er gewoon zijn, er is iets overduidelijks fout gegaan maar het makkelijker voor hen om de patiënt de schuld te geven dan zelf verantwoording te nemen voor de fouten die zijn gemaakt. De artsen lopen heel gemakkelijk over mij heen, dat krijg je als je geen eigenwaarde hebt en het gevoel hebt dat je er niet toe doet en onbelangrijk bent. Ook ben ik inderdaad gewoon van nature introvert en beleefd.
Telkens als ik op bezoek kom bij zo'n arts dan is er niks mogelijk en geven ze hun fouten nooit toe en ze nemen het telkens op voor hun collega's.
Dingen op papier zetten is een stuk makkelijker. Morgen bel ik de dokter maar weer eens, normaal gesproken doen ze niks voor me maar nu ga ik dus echt eisen dat ik bij een ander ziekenhuis terecht kan om scans te laten maken.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215145984
quote:
1s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 12:49 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Dit ben jij toch zelf? Die gebruikerxyz?
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 13:03 schreef CoolGuy het volgende:

[..]
Ja sure. Toevallig een nieuwe user die precies in jouw topic reageert én ook nog eens dezelfde mening heeft als jij, als enige in al je topics door de jaren heen.
Ik heb een account aangemaakt, omdat ik me herkende in zijn verhaal en mijn ervaring met hem wilde delen. Als ik zijn verhaal goed begrijp heeft hij iets aan zijn onderkaak gedaan, bij mij was het de bovenkaak waar het mis ging. Ik kwam voor mezelf op, iets wat TS aangeeft niet te doen.

Het zou eigenlijk moeten gaan om waar TS wat aan heeft en niet om wie wat zegt. Een moderator zou dat moeten weten, i.p.v. mij of TS verdacht te maken.
pi_215146121
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 13:36 schreef Gebruikerxyz het volgende:

[..]
[..]
Ik heb een account aangemaakt, omdat ik me herkende in zijn verhaal en mijn ervaring met hem wilde delen. Als ik zijn verhaal goed begrijp heeft hij iets aan zijn onderkaak gedaan, bij mij was het de bovenkaak waar het mis ging. Ik kwam voor mezelf op, iets wat TS aangeeft niet te doen.

Het zou eigenlijk moeten gaan om waar TS wat aan heeft en niet om wie wat zegt. Een moderator zou dat moeten weten, i.p.v. mij of TS verdacht te maken.
Klopt inderdaad, de onderkaak is zo strak naar achteren gezet dat ik dagelijks pijnklachten ervaar, moeite heb met spreken en eten en aan de buitenkant oogt het onnatuurlijk. De kaak maak een hele onnatuurlijke beweging tijdens het sluiten van de mond wat ontzettend veel angstklachten geeft.
De oplossing is dat de onderkaak wordt verlengd en in de juiste positie wordt geplaatst. Maar dit lijkt onmogelijk omdat artsen en instanties telkens moeilijk lopen te doen.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
pi_215146183
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 13:52 schreef -Deluzion- het volgende:

[..]
Klopt inderdaad, de onderkaak is zo strak naar achteren gezet dat ik dagelijks pijnklachten ervaar, moeite heb met spreken en eten en aan de buitenkant oogt het onnatuurlijk. De kaak maak een hele onnatuurlijke beweging tijdens het sluiten van de mond wat ontzettend veel angstklachten geeft.
De oplossing is dat de onderkaak wordt verlengd en in de juiste positie wordt geplaatst. Maar dit lijkt onmogelijk omdat artsen en instanties telkens moeilijk lopen te doen.
Maar je had het in de OP over dat je nu een enorme centenbak hebt? Dan staat je onderkaak toch te ver naar voren? Wat bedoel je dan met het 'verlengen van je onderkaak' als oplossing? Daarmee wordt het dan toch erger?

Ik bleef gewoon in gesprek met ze gaan via afspraken en e-mails. Als je werkelijk meer klachten aan hebt overgehouden dan voor de operatie, dan moeten ze je wel helpen.
pi_215146226
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 oktober 2024 14:04 schreef Gebruikerxyz het volgende:

[..]
Maar je had het in de OP over dat je nu een enorme centenbak hebt? Dan staat je onderkaak toch te ver naar voren? Wat bedoel je dan met het 'verlengen van je onderkaak' als oplossing? Daarmee wordt het dan toch erger?

Ik bleef gewoon in gesprek met ze gaan via afspraken en e-mails. Als je werkelijk meer klachten aan hebt overgehouden dan voor de operatie, dan moeten ze je wel helpen.
Ja maar dat is juist de complexiteit van het probleem:

"Als je onderkaak te kort is, maar toch naar voren staat, kan dit duiden op een specifieke vorm van kaakafwijking. Dit kan complex zijn, omdat de onderkaak zowel te klein kan zijn in lengte, maar door verkeerde positionering toch verder naar voren lijkt te staan. Dit verschijnsel kan voorkomen bij verschillende kaakproblemen en kan functionele en esthetische gevolgen hebben.
Dit kan gebeuren als de breedte van de kaak of de manier waarop de kaak is gepositioneerd niet in verhouding is met de bovenkaak, ondanks dat de kaak kort is.

Dit betekent dat je een onderbeet hebt, waarbij de onderkaak naar voren uitsteekt ten opzichte van de bovenkaak. Hoewel je onderkaak zelf te kort kan zijn, staat deze toch verder naar voren dan de bovenkaak, wat een verkeerd profiel veroorzaakt.

In dit geval kan het zijn dat de lengte van de kaak kort is, maar de stand van de kaak zorgt ervoor dat het lijkt alsof de onderkaak dominant naar voren komt.

Verkeerd Uitgevoerde Kaakoperatie:
Na een kaakoperatie kan het voorkomen dat de onderkaak verkeerd is gepositioneerd. Als de onderkaak naar achteren is gezet om een onderbeet te corrigeren, kan het zijn dat de kaak niet in de juiste verhouding is geplaatst, waardoor deze naar voren lijkt te staan, maar in feite te kort is.
Dit kan ook het gevolg zijn van een verkeerde inschatting van de chirurg of onjuist herstel van de kaak na de operatie.

Revisie van Orthognathische Chirurgie:

Een tweede operatie kan nodig zijn om de positie van de onderkaak te corrigeren en de lengte te herstellen. Dit zou kunnen inhouden dat de kaak naar achteren wordt geplaatst, maar ook verlengd wordt om de juiste verhouding te herstellen.
Bimaxillaire chirurgie (operatie aan zowel de boven- als onderkaak) kan worden overwogen om de balans tussen de boven- en onderkaak te verbeteren."

Dit is volgens mij het probleem en ik wil scans en filmpjes laten maken zodat duidelijk wordt wat de oorzaak is.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')