De oorlog tussen Hamas en Isral is een escalatie van het Isralisch-Palestijns conflict die begon op 7 oktober 2023 en zich ontwikkelde tot een Isralische invasie in de Gazastrook.
De aanleiding van de inval in de Gazastrook was een gecordineerde verrassingsaanval door de militante beweging Hamas vanuit de Gazastrook op Isral, onder de naam Operatie Al-Aqsa-storm. Duizenden raketten werden afgevuurd op Isralische plaatsen in de grensstreek, terwijl ongeveer 3.000 militanten de grens met Isral doorbraken en aanslagen pleegden op Isralische militaire bases, woonwijken en een muziekfestival, waarbij circa 1.200 mensen werden gedood, waarvan 846 burgers. Naar schatting 200-250 personen werden gevangengenomen en als gijzelaars naar de Gazastrook overgebracht. Hamas verklaarde dat de aanval een reactie was op het geweld van Isralische kolonisten, de blokkade van de Gazastrook, de ontheiliging van de Al-Aqsamoskee in Jeruzalem, evenals op de wreedheden die in de afgelopen decennia van Isralische zijde waren begaan tegen de Palestijnen.
In reactie op de aanval voerden de Isralische strijdkrachten (IDF) wekenlang dag en nacht bombardementen uit op de Gazastrook. Langs de grens werd een troepenmacht samengetrokken ter voorbereiding op een grondoffensief, met als doel de vernietiging van Hamas en het opsporen en bevrijden van de Isralische gijzelaars. In heel Gaza werden huizen en civiele infrastructuur vernietigd. Na een aantal korte voorbereidende grondoperaties werd begin november een grootschalig Isralisch grondoffensief gestart.
IDF voerde tevens invallen uit op de bezette Westelijke Jordaanoever. Ook in het grensgebied tussen Isral en Libanon liepen de spanningen op en waren er meerdere confrontaties tussen Hezbollah en IDF. Nadat Hezbollah-militanten vanuit Libanon raketten hadden afgevuurd op Isral, reageerde Isral met luchtaanvallen op Libanon.
Op 26 oktober publiceerde het door Hamas aangestuurde Ministerie van Volksgezondheid in Gaza een lijst van ruim 7.000 personen die tussen 7 en 26 oktober in de Gazastrook werden gedood, waaronder bijna 3.000 kinderen en ruim 3.000 vrouwen, met nog zo'n 2.700 vermisten. Ook daarna viel er nog een onbekend aantal doden en gewonden. Nieuwsmedia en internationale organisaties zoals de WHO achtten de genoemde aantallen betrouwbaar. Volgens voorlopige tellingen waren er op 10 november meer dan 11.000 Palestijnen gedood, waaronder ruim 4.500 kinderen, met nog zo'n 2.700 vermisten. Op de Westelijke Jordaanoever werden sinds het begin van de oorlog tot half november meer dan 190 Palestijnen gedood, waarvan ruim 50 kinderen. Wijdverbreide burgerdoden hebben ertoe geleid dat zowel Isral als Hamas zijn beschuldigd van oorlogsmisdaden.
Isral spoorde de 1,1 miljoen inwoners van het noordelijke deel van de Gazastrook aan om te evacueren naar het zuiden, terwijl Hamas de bewoners opriep in hun huizen te blijven. De Verenigde Naties (VN) meldde dat er ongeveer 1,7 miljoen Palestijnen, meer dan 70% van de bevolking van Gaza, intern ontheemd waren geraakt. Ongeveer 500.000 Israli's werden gevacueerd.Mensenrechtenorganisaties riepen op tot de opname van vluchtelingen uit de Gazastrook.De oorlog heeft geleid tot een ernstige humanitaire crisis in Gaza. Verschillende hulporganisaties hebben Isral ervan beschuldigd honger te gebruiken als oorlogswapen. De VN heeft gewaarschuwd voor de dreiging van hongersnood en de verspreiding van ziekten in de regio, als gevolg van de afsluiting van water, brandstof, voedsel en elektriciteit door Isral. De VN en veel landen riepen op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren.
Op 27 januari 2023 heeft het Internationaal Gerechtshof een tussentijdse uitspraak gedaan in de zaak Zuid-Afrika vs Isral [af]. Het Hof zag het potentile risico van genocidale daden tegen de bevolking van Gaza en herinnerde Isral aan zijn naleving van de Genocide Conventie en vroeg Isral binnen een maand te rapporteren over de gevraagde taken.
SPOILER: Twitteraccounts van een aantal betrouwbare twitteraars
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Kaart van de Gazastrook en informatie over de Gazastrook
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hier verder
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 28-09-2024 13:37:50 ]
Hamas eulogizes Nasrallah, says his assassination will have ‘dangerous repercussions’ on regional security
In a long statement, Hamas extends its condolences to Hezbollah for the “martyrdom” of its leader Hassan Nasrallah in an Israeli airstrike last night.
“We offer our sincere condolences and solidarity to the brotherly Lebanese people and our brothers in Hezbollah and the Islamic Resistance in Lebanon,” Hamas writes.
“We condemn in the strongest terms the barbaric Zionist aggression and the targeting of residential buildings… in Beirut’s Dahiya,” the statement continues, referencing the southern suburb of the Lebanese capital where Nasrallah was killed, “which proves the brutality of the occupation, a rogue entity that disregards all international values and norms and has proceeded to blatantly threaten international security and peace.”
“We hold the Zionist occupation fully responsible for this heinous crime and its dangerous repercussions on the security and stability of the region, and the US administration responsible for its continued support [for Israel],” the statement reads.
“History has shown that whenever leaders of the resistance… die as martyrs, they will be succeeded by a new generation of leaders who are braver, stronger, and more determined to persist in the confrontation with the Zionist enemy until it is defeated and eliminated from our land and our region,” Hamas writes.
Wordt nu snel tijd dat die smerige massamoordenaar om wordt gelegd. Samen met de regering aldaar. Die schoften komen overal mee weg. Hoeveel burgerdoden zijn er al gevallen? Gn ander land zou hier mee weg komen. Bovendien hebben ze zelf geen recht op hun staat Isral. Gewoon ingepikt.
Op zaterdag 28 september 2024 17:11 schreef Schompie het volgende: Wordt nu snel tijd dat die smerige massamoordenaar om wordt gelegd. Samen met de regering aldaar. Die schoften komen overal mee weg. Hoeveel burgerdoden zijn er al gevallen? Gn ander land zou hier mee weg komen. Bovendien hebben ze zelf geen recht op hun staat Isral. Gewoon ingepikt.
Kan nooit lang duren voor Sinwar wordt omgelegd.
And what rough beast, its hour come round at last, Slouches towards Bethlehem to be born?
Op zaterdag 28 september 2024 17:11 schreef Schompie het volgende: Wordt nu snel tijd dat die smerige massamoordenaar om wordt gelegd. Samen met de regering aldaar. Die schoften komen overal mee weg. Hoeveel burgerdoden zijn er al gevallen? Gn ander land zou hier mee weg komen. Bovendien hebben ze zelf geen recht op hun staat Isral. Gewoon ingepikt.
Ik begrijp dat je niet op de hoogte bent, maar een korte samenvatting voor je: israel heeft bestaansrecht, op cultureel, historisch, diplomatisch vlak. Daarnaast dankzij de verdedigingsoorlogen ook met het favoriete recht van moslims, het oorlogsrecht. Israel is er en gaat niet weg. Dat is de realiteit. En welk ander land zou 8000 raketten gericht op burgerdoelen precies toestaan?
For every fact, there is an equal and opposite opinion. Twitch.tv/bensel15
[..] Kan nooit lang duren voor Sinwar wordt omgelegd.
Dat zou mooi zijn. En dan, een mens mag hopen, Netanyahu zelf ook nog even en dan kunnen we wellicht eens normaal gaan doen. Ik weet het, maar een mens mag hopen.
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem. -Rabia Al-Basri
[..] Dat zou mooi zijn. En dan, een mens mag hopen, Netanyahu zelf ook nog even en dan kunnen we wellicht eens normaal gaan doen. Ik weet het, maar een mens mag hopen.
Netanyahu is een probleem, maar als hij weg is zijn er nog genoeg gekken over die er nog tien tandjes bij willen zetten. Je moet er niet aan denken dat een Ben Gvir, Smotrich of n van de vele nare figuren aan die kant van het spectrum zijn plek kan innemen. Netanyahu is een politiek dier dat de kaders voor zijn eigen voordeel schept en gebruikt maar hij heeft daardoor ook grenzen.
Verder mag ik hopen dat Sinwar goed in de zenuwen zit, ja. Die schuift lachend anderen in de vuurlinie en probeert zichzelf dan nog eruit te onderhandelen, de lafbek.
[..] Netanyahu is een probleem, maar als hij weg is zijn er nog genoeg gekken over die er nog tien tandjes bij willen zetten. Je moet er niet aan denken dat een Ben Gvir, Smotrich of n van de vele nare figuren aan die kant van het spectrum zijn plek kan innemen. Netanyahu is een politiek dier dat de kaders voor zijn eigen voordeel schept en gebruikt maar hij heeft daardoor ook grenzen.
Verder mag ik hopen dat Sinwar goed in de zenuwen zit, ja. Die schuift lachend anderen in de vuurlinie en probeert zichzelf dan nog eruit te onderhandelen, de lafbek.
Sinwar heeft gijzelaars maar hij weet inmiddels dat zodra die weg zijn, hij dood is. En dat hij iedereen onder zich die geen gijzelaars heeft, doodgaat.
Hamas kan niet meer functioneren denk ik. Hoe lang zijn er al geen raketten meer op Isral afgeschoten vanuit Gaza?
[..] Sinwar heeft gijzelaars maar hij weet inmiddels dat zodra die weg zijn, hij dood is. En dat hij iedereen onder zich die geen gijzelaars heeft, doodgaat.
Hamas kan niet meer functioneren denk ik. Hoe lang zijn er al geen raketten meer op Isral afgeschoten vanuit Gaza?
Op zaterdag 28 september 2024 17:11 schreef Schompie het volgende: Wordt nu snel tijd dat die smerige massamoordenaar om wordt gelegd. Samen met de regering aldaar. Die schoften komen overal mee weg. Hoeveel burgerdoden zijn er al gevallen? Gn ander land zou hier mee weg komen. Bovendien hebben ze zelf geen recht op hun staat Isral. Gewoon ingepikt.
[..] In elk ander land zouden deze uitlatingen direct politieke zelfmoord betekenen, maar hier in Isral kan het. Waarom?
Omdat het in dit geval waar is? Tenzij je de baby echt binnen 10 seconden weg weet te halen bij ouders en andere Palestijnen. Maargoed dat lijkt me bijna niet te doen. Ik denk dat na 10 seconden de indoctrinatie met het geloof en de jodenhaat wel zo’n beetje begint.
Op zondag 29 september 2024 08:54 schreef Eyjafjallajoekull het volgende: Amerikaanse media melden dat Israel de invasie al is begonnen en al Libanon is binnengetrokken, maar verder weinig info dus ben benieuwd.
Heel normaal natuurlijk zulke opvoeding. Maar wat is het toch een lief volk die Palestijnen. Daar moeten we in het Westen nu echt medelijden en empathie mee hebben. Althans, dit is dan het gedachtegoed dat heerst binnen bepaalde kringen.
[..] In elk ander land zouden deze uitlatingen direct politieke zelfmoord betekenen, maar hier in Isral kan het. Waarom?
Omdat het helaas in de Palestijnse cultuur de realiteit betreft. En als je Israliers niet gelooft, wellicht dat je deze Palestijn dan wel wilt geloven op zijn eigen woorden:
twitter
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
Hier moest ik een traantje wegpinken Hoop dat Allah hem zal zegenen Alhamdulillah
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
Tja, dit is dus wel serieus. En er zijn veel meer van zulke videos te vinden op de socials. Op een of andere manier is er een deel van Westerse progressieven, die zich sterk aangetrokken voelen tot de Islam. Dat zien we hier op FOK! ook soms wel waar kritiek op de Islam en moslims uiterst gevoelig ligt bij sommigen.
Maar zulke mensen zitten natuurlijk in een ongekende spagaat als men aan de ene kant een uitgesproken liberaal en seculiere samenleving nastreeft met ongebreideld individualisme, waar min of meer alles kan en mag. En dan aan de andere kant flirt met meest onderdrukkende, vrouwonvriendelijke, homofobe en gewelddadige ideologie/religie ter wereld.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
Ja hoor, er zijn enkele bijzondere mensen die denken dat dit soort dingen logisch zijn, of een goed idee ofzo. Zijn er verder in relatieve zin niet veel hoor, maar het valt op social media op en krijgt lekker likes en clicks, dus lijkt het alsof het een enorme hoeveelheid mensen betreft.
[..] Omdat het in dit geval waar is? Tenzij je de baby echt binnen 10 seconden weg weet te halen bij ouders en andere Palestijnen. Maargoed dat lijkt me bijna niet te doen. Ik denk dat na 10 seconden de indoctrinatie met het geloof en de jodenhaat wel zo’n beetje begint.
The Nazis advocated killing children of “unwanted” or “dangerous” groups either as part of the “racial struggle” or as a measure of preventative security.
[..] Heel normaal natuurlijk zulke opvoeding. Maar wat is het toch een lief volk die Palestijnen. Daar moeten we in het Westen nu echt medelijden en empathie mee hebben. Althans, dit is dan het gedachtegoed dat heerst binnen bepaalde kringen. [..] Omdat het helaas in de Palestijnse cultuur de realiteit betreft. En als je Israliers niet gelooft, wellicht dat je deze Palestijn dan wel wilt geloven op zijn eigen woorden: [ twitter ]
Hetzelfde voor jou.
The Nazis advocated killing children of “unwanted” or “dangerous” groups either as part of the “racial struggle” or as a measure of preventative security.