Zoelie = bio-identieke anticonceptiepil.quote:Op maandag 30 september 2024 21:27 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Zoelie?
Afaik is spray, gel en pleister vrij gelijk, maar daar heb ik me niet verder in verdiept dan 'transdermaal geeft meer effect en minder risico dan oraal'.
Pleister, gel en spray zijn juist bio-identiek, dacht ik. Ik ken daar geen niet bio-identieke voorbeelden van.quote:Op maandag 30 september 2024 19:26 schreef Tink89 het volgende:
HST kan met de zoelie bio-identieke volgens mijn arts of met een pleister of spray niet-bio-identiek. Maar die zoelie staat stijf van de lactose en daar kan ik niet tegen, bleek na voorschrijven... Dus toch maar spray, want van pleisters krijg ik jeuk.
Alternatief is AD en dan twee weken op, twee weken af, maar dat lijkt me echt heel heftig. Dus eerst dit proberen.
Zoely heeft net als de Qlaira anticonceptiepil wel bio-identiek estradiol maar geen bio-identiek progesteron dus volledig bio-identiek zijn ze niet.quote:Op maandag 30 september 2024 22:32 schreef Tink89 het volgende:
[..]
Zoelie = bio-identieke anticonceptiepil.
Ik gebruik de Qlaira om de klachten van mijn menstruatie voor mijn PDS te dempen. Daarmee is de menstruatie zo goed als weg, maar voel me niet zo depressief als het doorslikken van andere pillen/de prikpil.quote:Op maandag 30 september 2024 22:57 schreef Elleska het volgende:
[..]
Zoely heeft net als de Qlaira anticonceptiepil wel bio-identiek estradiol maar geen bio-identiek progesteron dus volledig bio-identiek zijn ze niet.
Beide bevatten lactose zie ik nu dus daar schiet je sowieso niets mee op maar er zijn meer opties dan alleen Zoely.
quote:Zo fijn als je gehoord wordt door je huisarts. Ik hoor de laatste tijd van steeds meer vrouwen dat hun huisarts de overgangsklachten weg wuift als stress, burn-out, depressie of verergering van je adhd klachten…
Belachelijk, want juist rond de leeftijd van de overgang komt er meer rust in ons leven; kinderen zijn groot, op het werk heb je al een mooi ritme en ervaring opgebouwd na al die jaren werken. Je huishouden wordt minder druk, je sociale contacten zijn stabiel. Dus wat nou stress, depressie, adhd en burn-out!
Het zou zo moeten zijn dat elke (!) huisarts HST voorschrijft aan een vrouw die erom vraagt. Ze komen echt niet als ze zich zo goed voelen hoor… klachten moeten serieus genomen worden.
Als mannen in de overgang zaten dan was er al jaren onderzoek geweest naar oplossingen en was HST verplicht om in te nemen vanaf een bepaalde leeftijd.
Ik raad het alle vrouwen om mij heen aan die ook maar 1 keer klagen over klachten die lijken op de overgang.
Hoe meer vrouwen erom gaan vragen bij huisartsen hoe sneller huisartsen om bijscholing gaan vragen.
Er komt een nieuwe generatie huisartsen aan, degenen die niet alleen op hoge cijfers zijn aangenomen bij de opleiding maar ook een toelatingsexamen en een “sollicitatie” hebben moeten doen en social skills hebben moeten aantonen.
Dus; BLIJF DOORVRAGEN BIJ DE HUISARTS EN STA EROP DAT JIJ DEGENE BENT DIE BEPAALT OF BIO-IDENTIEKE HORMONEN HET GEBRUIKT!
Hoe het heet?
Utrogestan (progesteron)
Lenzettospray (of oestrogel dat kan ook)
Doen! Sinds ik het gebruik zijn veel vage klachten verdwenen als sneeuw voor de zon, ook klachten die ik had waarvan ik niet eens wist dat ze dus bij de overgang hoorden!
Dames! Kopieer en plak, dit is echt MIJN verhaal, maar delen is eigenlijk verplicht om alle vrouwen te informeren.
Dat dacht ik al.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 09:54 schreef F_r het volgende:
Ik ben zowel met de trein als de auto naar de afas geweest. Ligt eraan hoe laat het afgelopen is. De trein terug is altijd heel erg druk. Parkeren met de auto je kunt reserveren of iets verderop parkeren en dan met de metro.
quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:04 schreef amaranta het volgende:
[..]
Dat dacht ik al.
Het is om 22u afgelopen. Laten we zeggen met uitloop 22:30
De trein terug red je dan wel. Alleen wel staan tot Utrechtquote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:04 schreef amaranta het volgende:
[..]
Dat dacht ik al.
Het is om 22u afgelopen. Laten we zeggen met uitloop 22:30
Parkeren kan veel goedkoper via ParkBee. Veel parkeerplaatsen op loopafstand.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 09:28 schreef amaranta het volgende:
Ff andere vraag.
Naar AFAS vanuit Eindhoven.
Trein of auto?
We moeten er vrijdagavond zijn. Trein is pokkeduur (voor dochter 7,95 als we Dal-uren reizen).
parkeren en benzine ook. Plus spits, plus wegwerkzaamheden A10 meen ik.
En als ik met de auto ga. Waar parkeren?
We gaan naar wallows. Yup. Nooit van gehoord.
Vakantie is alweer voorbij, dus lekker kut gewoonquote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:38 schreef hilliebillie het volgende:
Ik kreeg laatst de tip voor parkeren om park nee te gebruiken. Dan kun je op bepaalde plekken vooraf een parkeerplaats reserveren.
Ik moet zeggen dat ik het nog niet gecheckt of geprobeerd heb. Dus geen idee of het prijzig is of niet.
@:oh-oh hoe gaat het met jou momenteel?
Neem een maand weekend vrij eerste klas (kun je wel zitten), die is geldig van vrijdagavond 18.30 uur, als je dan nog op tijd kunt zijn, kun je vervolgens een hele maand ieder weekend eerste klas treinen door het hele land.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 09:28 schreef amaranta het volgende:
Ff andere vraag.
Naar AFAS vanuit Eindhoven.
Trein of auto?
We moeten er vrijdagavond zijn. Trein is pokkeduur (voor dochter 7,95 als we Dal-uren reizen).
parkeren en benzine ook. Plus spits, plus wegwerkzaamheden A10 meen ik.
En als ik met de auto ga. Waar parkeren?
We gaan naar wallows. Yup. Nooit van gehoord.
Het is wel echt op z’n ‘Facebooks’.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:45 schreef Lemijn het volgende:
Die toon in je quote vind ik helemaal niks amaranta. Jij wel? Het is gewoon pertinent onwaar dat je zelf alles kan bepalen over medicatie. Dan konden we de beroepen arts en apotheker wel afschaffen en in plaats daarvan alle medicatie in de supermarkt leggen.
Ik ben niet eens arts en stoor me ook aan de toon. Ook breder - het idee dat een arts alleen een 'goede arts' is als die precies doet wat jij zelf hebt bedacht dat zou moeten. En inderdaad de houding alsof je klant bent (klant=koning, ik beslis wat er gebeurt, er MOET xxx voorgeschreven worden etc) ipv patiënt die bij een expert komt voorleggen waar je mee zit en dan advies/behandeling/vervolg krijgt op basis van diens kennis en kunde.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 10:45 schreef Lemijn het volgende:
Die toon in je quote vind ik helemaal niks amaranta. Jij wel? Het is gewoon pertinent onwaar dat je zelf alles kan bepalen over medicatie. Dan konden we de beroepen arts en apotheker wel afschaffen en in plaats daarvan alle medicatie in de supermarkt leggen.
Geen idee heel eerlijk gezegd.quote:Op maandag 30 september 2024 21:22 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Spray of gel?
Ik ontdekte laatst in de richtlijn dat 3 (max) sprays gelijk is aan 1 pompje gel. Misschien nog iets om rekening mee te houden als het aan de orde komt.
Ben benieuwd of het werkt voor je
Er zijn geen garanties, natuurlijk, maar bij een vriendin van me kreeg het libido een enorme boost en die duurt al bijna een jaar.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 11:57 schreef BE het volgende:
[..]
Geen idee heel eerlijk gezegd.
Eerst dit even afwachten maar.
(Ik ben als de dood om mijn laatste kruimel libido kwijt te raken, maar goed, van nagenoeg niks naar niks is ook weinig verschil.)
Oh, daar zou ik voor tekenen!quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 12:06 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Er zijn geen garanties, natuurlijk, maar bij een vriendin van me kreeg het libido een enorme boost en die duurt al bijna een jaar.
Maar goed, dat weet je niet zeker. Bij mij is het wel wat omhoog, maar niet zoals bij haar, bijvoorbeeld.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |