Dat verhaal ga je aan bar weinig mensen kunnen slijten; of men is te gehecht aan accumulatie van welvaart en genot, of men heeft het al moeilijk genoeg om de vaste lasten te dragen.quote:Op woensdag 29 mei 2024 20:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
Inderdaad, de groenen (GL, PvdA, D66 ook in het buitenland) moeten leren van PvdD. Oneindige economische groei gaat niet als je halverwege het jaar al werelduitputtingsdag hebt. Ze moeten meer gaan uitleggen hoe we de noodzakelijke economische krimp om de aarde te redden zo gaan inrichten dat de armen er niet onder lijden.
Hij is niet gek, hij gaat niet zelf. In Italië is wel het aantal binnenkomende asielzoekers gehalveerd, dat 'succes' (als je meer mensen onder mensonterende omstandigheden en meer mensenrechtenschendingen een succes vindt) gaat hierheen druppelen en dat gaat hij wel claimen, al komt het door Rutte en Meloni.quote:Op woensdag 29 mei 2024 20:49 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wanneer mag Geert naar Brussel om zijn vluchtelingen-optout op te gaan halen?
Oké. Komt ie dan hè:quote:Op woensdag 29 mei 2024 20:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, die passen in mijn wereldbeeld, waar progressivisme meer is dan een slogan.
Mocht je ooit nog met voorbeelden komen van dat 'oerconservatisme' hoor ik het wel.
Dit is gewoon neoconservatief gebagger.quote:Op woensdag 29 mei 2024 18:50 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Omdat D66 het ook nog eens met een uitermate pedant elitair toontje brengt. Dat gedweep met 'hoogopgeleid' en 'intelligent' zien we hier ook vaak. Vanmorgen nog, zelfs.
"Wie zijn die domme mensen" is een beetje de standaardvraag in die contreien wanneer er afwijkende geluiden waarneembaar zijn.
De doemprofeet van het klimaat uithangen - en haast eisen dat mensen hun hele tent maar gaan verduurzamen, en lukt dat financieel niet kun je 'lenen' - en zelf even op en neer naar Argentinië... tja, dat zijn gewoon dingen die bij veel mensen niet echt lekker overkomen.
Om over het hele diversiteit en inclusiegezwam maar te zwijgen.
Het is vooral een voorbeeld hoe in dit geval een Rob Jetten niet daadwerkelijk ingaat op wat zijn opponent zegt, maar er een eigen draai aan geeft om vervolgens de 'fobie'-label te kunnen plakken. Hetgeen dus leidt tot een aversie jegens die partij, omdat dat een tactiek is die nogal vaak wordt ingezet.quote:Op woensdag 29 mei 2024 20:52 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Dat het constant fel antiprogressief is.
Maar het is wel het enige eerlijke verhaal. En als je het iets beter brengt dan PvdD al jaren doet (en die zijn er best succesvol mee), kun je best een groot deel van de mensen mee krijgen. Niet voor niets dat driekwart bezorgd is over klimaatverandering en ongeveer de helft vindt dat de klimaatmaatregelen niet ver genoeg gaan: https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)n-klimaatveranderingquote:Op woensdag 29 mei 2024 20:53 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat verhaal ga je aan bar weinig mensen kunnen slijten; of men is te gehecht aan accumulatie van welvaart en genot, of men heeft het al moeilijk genoeg om de vaste lasten te dragen.
Het zou helpen als je aan kunt wijzen waar hier sprake is van conservatieve denkbeelden.quote:Op woensdag 29 mei 2024 20:54 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Oké. Komt ie dan hè:
[..]
Dit is gewoon neoconservatief gebagger.
Absoluut. En ik heb er nu geen zin meer in.quote:
Ja, maar als je in een flexibele schil zit, of in de schulden, of een gezin draaiende moet houden op een modaal of lager salaris kan ik me voorstellen dat klimaat niet direct een hot issue is.quote:Op woensdag 29 mei 2024 20:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar het is wel het enige eerlijke verhaal. En als je het iets beter brengt dan PvdD al jaren doet (en die zijn er best succesvol mee), kun je best een groot deel van de mensen mee krijgen. Niet voor niets dat driekwart bezorgd is over klimaatverandering en ongeveer de helft vindt dat de klimaatmaatregelen niet ver genoeg gaan: https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)n-klimaatverandering
Dat zijn woorden die ik niet bezig, met een reden.quote:Op woensdag 29 mei 2024 20:58 schreef Blastbeat het volgende:
Als je per se ergens op een zeepkist 'neger' en 'flikker' wil schreeuwen en tegelijkertijd jezelf progressief wil noemen, dan snap je de werkelijkheid gewoon niet zo goed meer.
Dat valt dus wel mee, die kwart die niet bezorgd is is echt niet het armste kwart. Sterker, mijn ervaring is dat de armen eerder bezorgd zijn over klimaat dan de rijken. En als je dus een goed plan schrijft, het liefst met de hele S&D en groenen fracties van de EU, over een nieuwe manier om de economie wel binnen de wereldgrenzen te houden, kun je daarin ook juist heel goed de zorgen van de armeren in kwijt. Minder economische groei of zelfs economische krimp hoeft helemaal niet slecht uit te pakken voor de armen.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:00 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja, maar als je in een flexibele schil zit, of in de schulden, of een gezin draaiende moet houden op een modaal of lager salaris kan ik me voorstellen dat klimaat niet direct een hot issue is.
En dan kom je weer uit bij het pijnpunt: de kapitalische ratrace. Als je verwacht van mensen dat ze zichzelf kunnen bedruipen, de focus legt op studie, werk en carrière en het hele systeem daar ook op inricht, een systeem dat nu eenmaal daadwerkelijk over leven en dood gaat, dan is het klimaat een secundair probleem.
Wellicht, maar we hebben het al eens gehad over dat leenstelsel om te verduurzamen. Dat men moet gaan lenen om dat te kunnen opvangen zegt genoeg, en hoe tegenstrijdig die twee wereldbeelden zijn.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat valt dus wel mee, die kwart die niet bezorgd is is echt niet het armste kwart. Sterker, mijn ervaring is dat de armen eerder bezorgd zijn over klimaat dan de rijken. En als je dus een goed plan schrijft, het liefst met de hele S&D en groenen fracties van de EU, over een nieuwe manier om de economie wel binnen de wereldgrenzen te houden, kun je daarin ook juist heel goed de zorgen van de armeren in kwijt. Minder economische groei of zelfs economische krimp hoeft helemaal niet slecht uit te pakken voor de armen.
Lenen zonder rente voor zaken die je binnen 10 jaar terugverdiend terwijl je in 30 jaar mag aflossen is gewoon een zeer goed idee, voor iedereen. Dat levert vanaf dag 1 meer koopkracht op.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:04 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wellicht, maar we hebben het al eens gehad over dat leenstelsel om te verduurzamen. Dat men moet gaan lenen om dat te kunnen opvangen zegt genoeg, en hoe tegenstrijdig die twee wereldbeelden zijn.
Lenen vind ik eigenlijk zeer zelden tot nooit een goed idee.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:09 schreef Hanca het volgende:
[..]
Lenen zonder rente voor zaken die je binnen 10 jaar terugverdiend terwijl je in 30 jaar mag aflossen is gewoon een zeer goed idee, voor iedereen.
Geld lenen voor iets wat je per direct geld oplevert, terwijl je geen rente betaalt en de terugverdientijd vele malen korter is dan de leningduur is gewoon financieel een zeer verstandig idee. Je leent bijvoorbeeld 6000 af te lossen in 20 jaar, verdient die 6000 euro in 10 jaar terug (dat lukt bij zowel isolatie als zonnepanelen), in die tijd heb je 3000 afgelost en ga je in de komende 10 jaar nog 6000 terugverdienen terwijl je 3000 euro af lost. Volgens mij is dat 6000 euro pure winst die ook, in tegenstelling tot als je wel zelf moet betalen, gelijk begint te lopen.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:10 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Lenen vind ik eigenlijk zeer zelden tot nooit een goed idee.
Gaat ook in tegen alles wat voorheen gold als nuchterheid: niet uitgeven wat je niet hebt.
Nee, verre van.quote:Op woensdag 29 mei 2024 19:32 schreef Tijger_m het volgende:
Mag ik dan de conclusie trekken dat degenen die boos waren op D66 vanwege het "drammen" nu gelukkig zijn met de nieuwe coalitie? Lijkt mij dat wel een logische gevolgtrekking, eigenlijk.
Elitair word ook bestreden met forse bezuiniging op hoger onderwijs, alweer een bron van geluk bij de boze gewone mensen, neem ik aan?
Een van de grootste problemen van deze tijd is niet leenangst of juist dat mensen te makkelijk geld lenen, maar dat ze de waarde van een lening überhaupt niet kunnen inschatten. Zodra het woord lening valt schieten mensen in een kramp die doorgaans nergens op slaat.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:09 schreef Hanca het volgende:
[..]
Lenen zonder rente voor zaken die je binnen 10 jaar terugverdiend terwijl je in 30 jaar mag aflossen is gewoon een zeer goed idee, voor iedereen. Dat levert vanaf dag 1 meer koopkracht op.
Dat krijg je natuurlijk ook nog: mensen die het net wel zelf kunnen betalen. Flinke hap uit de buffer.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
Geld lenen voor iets wat je per direct geld oplevert, terwijl je geen rente betaalt en de terugverdientijd vele malen korter is dan de leningduur is gewoon financieel een zeer verstandig idee. Je leent bijvoorbeeld 6000 af te lossen in 20 jaar, verdient die 6000 euro in 10 jaar terug (dat lukt bij zowel isolatie als zonnepanelen), in die tijd heb je 3000 afgelost en ga je in de komende 10 jaar nog 6000 terugverdienen terwijl je 3000 euro af lost. Volgens mij is dat 6000 euro pure winst die ook, in tegenstelling tot als je wel zelf moet betalen, gelijk begint te lopen.
Neuh, eerder grootvader's wijsheid: geld dat je niet hebt kun je niet uitgeven, dingen die je wil moet je voor sparen. En: zorg altijd voor een buffer.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:16 schreef VoMy het volgende:
[..]
Een van de grootste problemen van deze tijd is niet leenangst of juist dat mensen te makkelijk geld lenen, maar dat ze de waarde van een lening überhaupt niet kunnen inschatten. Zodra het woord lening valt schieten mensen in een kramp die doorgaans nergens op slaat.
Dat klopt. Dat gaat trouwens sowieso op zodra je over geld (zeker boven de 1000 euro), termijnen of terugverdientijd praat. Laatst met iemand onderhandelingen voor arbeidsvoorwaarden gedaan, die keek echt als een bang hert in de koplampen van de auto zodra het over geld ging. Was een zeer moeizaam gesprek. Maar hier ligt dus wel een taak voor de overheid: richt plekken in waar mensen langs kunnen komen, duw folders door de deur, ga in winkelcentra staan. Want het gebruik maken van dit nationaal warmtefonds is wel essentieel voor de hele omslag, maar ook juist om de armen mee te laten profiteren.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:16 schreef VoMy het volgende:
[..]
Een van de grootste problemen van deze tijd is niet leenangst of juist dat mensen te makkelijk geld lenen, maar dat ze de waarde van een lening überhaupt niet kunnen inschatten. Zodra het woord lening valt schieten mensen in een kramp die doorgaans nergens op slaat.
Daarnaast is geld niet waardevast. De 6000 euro die je krijgt in jaar 0 heeft een andere waarde dan de euro's die je in de jaren daarna terugbetaald. Als de rente 0 is, of lager dan de standaardrente, dan betaal je in waarde minder terug dan je oorspronkelijk geleend had.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
Geld lenen voor iets wat je per direct geld oplevert, terwijl je geen rente betaalt en de terugverdientijd vele malen korter is dan de leningduur is gewoon financieel een zeer verstandig idee. Je leent bijvoorbeeld 6000 af te lossen in 20 jaar, verdient die 6000 euro in 10 jaar terug (dat lukt bij zowel isolatie als zonnepanelen), in die tijd heb je 3000 afgelost en ga je in de komende 10 jaar nog 6000 terugverdienen terwijl je 3000 euro af lost. Volgens mij is dat 6000 euro pure winst die ook, in tegenstelling tot als je wel zelf moet betalen, gelijk begint te lopen.
Dat gaat dus niet op voor de energietransitie.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Neuh, eerder grootvader's wijsheid: geld dat je niet hebt kun je niet uitgeven, dingen die je wil moet je voor sparen. En: zorg altijd voor een buffer.
Ik zie het wel gebeuren, het Nationaal Warmtefonds loopt gelukkig aardig. Maar het moet iedereen die de doelgroep is bereiken.quote:Op woensdag 29 mei 2024 21:17 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat krijg je natuurlijk ook nog: mensen die het net wel zelf kunnen betalen. Flinke hap uit de buffer.
Of dat proefballonnetje van DNB: je mag nog 10.000 euro spaargeld hebben, alles daarboven dient aan verduurzaming besteed te worden.
Nee, ik zie het niet gebeuren. Het blijft namelijk een kwestie van geld.
Baudet deed alsof hij niet wist wat non-binair betekende.quote:Op woensdag 29 mei 2024 18:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Baudet wist niet eens wat non-binair betekende, gaf verder aan dat Bram lekker moet doen waar Bram zich goed bij voelt en wenste hem alle geluk van de wereld toe.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |