abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 19 mei 2024 @ 21:44:37 #1
480574 Smegma.
Ettert lekker onder je toompje
  zondag 19 mei 2024 @ 22:01:19 #2
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_213622667
Ben Verwaayen?
pi_213622699
Kinneging weet in elk geval wel raad met de NPO..
pi_213622706
quote:
1s.gif Op zondag 19 mei 2024 21:34 schreef Tomatenboer het volgende:

[..]
Ho ho, het is een hoofdlijnenakkoord.

Het regeerakkoord moet nog geschreven worden door het zooitje ongeregeld dat ze nu gaan aanstellen als ministersploeg. :P

Dat kan ook nog leuk worden.
Hoe zit dat eigenlijk met de miljoenennota? Moeten ze straks als een gek nog wat in elkaar gaan draaien, of kan dat gaandeweg het jaar nog worden bijgesteld?
  zondag 19 mei 2024 @ 22:08:39 #5
454292 Koffieplanter
Straight Cash Homie
pi_213622754
quote:
1s.gif Op zondag 19 mei 2024 22:05 schreef Lichtloper het volgende:

[..]
Hoe zit dat eigenlijk met de miljoenennota? Moeten ze straks als een gek nog wat in elkaar gaan draaien, of kan dat gaandeweg het jaar nog worden bijgesteld?
Het is naar mijn mening erg optimistisch om te assumeren dat er in september een nieuw kabinet is.
Put these foolish ambitions to rest.
  zondag 19 mei 2024 @ 22:14:24 #6
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_213622843
quote:
1s.gif Op zondag 19 mei 2024 22:05 schreef Lichtloper het volgende:

[..]
Hoe zit dat eigenlijk met de miljoenennota? Moeten ze straks als een gek nog wat in elkaar gaan draaien, of kan dat gaandeweg het jaar nog worden bijgesteld?
De ombuigingen worden nog verwerkt in de miljoenennota voor Prinsjesdag. De intensiveringen komen op de aanvullende post van MinFin. Die komen pas vrij als de inhoud bekend is en via bestedingsplannen worden goedgekeurd door de Kamer. Dat kan via de voorjaarsnota of najaarsnota maar ook via een nota van wijziging op de begrotingswet van een ministerie. Via de Kamer.

Procesmatig is van alles op elk moment wel mogelijk dus
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_213623009
quote:
Advocaat doet aangifte tegen premierskandidaat Plasterk: ‘Valsheid in geschrifte bij eigen bedrijf’

UPDATEAdvocaat Henri Sarolea heeft afgelopen donderdag bij het Openbaar Ministerie in Amsterdam aangifte gedaan tegen premierskandidaat Ronald Plasterk wegens valsheid in geschrifte en overtreding van de wet economische delicten. Volgens Sarolea ging Plasterk de fout in bij het opstellen van de jaarrekeningen van zijn eigen bedrijf.

Redactie Politiek 18-05-24, 19:20 Laatste update: 11:30
Volgens de advocaat heeft Plasterk in 2022 onder meer zijn farmaceutische bedrijf doen voorkomen als een micro-onderneming, terwijl het in dat jaar al een miljoenenomzet had en werd overgenomen door een Duits bedrijf. Sarolea bevestigt, na berichtgeving in NRC, tegen deze site dat hij aangifte heeft gedaan.

De advocaat dook enkele maanden geleden in de jaarrekeningen van het farmaceutische bedrijf van Plasterk, die is opgeleid als biomedisch wetenschapper. ,,Toen na het opstappen van de eerste informateur, Gom van Strien, vrijwel onmiddellijk Plasterk albenoemd werd, ben ik het uit persoonlijke interesse en uit bezorgdheid gaan uitzoeken. En nu Plasterk premier kan wordenn is het al helemaal van belang: dan moet je integriteit buiten discussie staan.”

Volgens Sarolea was Plasterk ook te laat met het indienen van de jaarrekening van zijn bedrijf, ook zag hij nog andere onvolkomenheden. Het kan daarbij gaan om economische delicten.

Word lid van het AD en krijg online toegang tot de 11 beste kranten
Van regio- tot wereldnieuws, van sport tot cultuur

Al vanaf

3
,25

per week

Bekijk abonnementen

NIEUW
Nog een probleem: onjuist patent
NRC beschrijft ook hoe er op de achtergrond nog een probleem speelt voor Plasterk. Hem hangt, volgens de krant, een schadeclaim boven het hoofd door een kwestie met patenten op een behandelmethode van kanker. Plasterk zou ten onrechte het alleenrecht hebben geclaimd op een patent. De methode zou mede zijn bedacht door andere wetenschappers die verbonden zijn aan het UMC Amsterdam. Plasterk verkocht zijn bedrijf en het patent aan het Duitse bedrijf CureVac en verdiende miljoenen.

De kwestie is nu weer actueel omdat het patent ter goedkeuring ligt in de Verenigde Staten. Maar een toegekend patent waarvan de uitvinderslijst niet compleet is, is niet geldig en daarmee waardeloos. „Als blijkt dat Plasterk bij de overname geen open kaart heeft gespeeld en het patent blijkt waardeloos door het onterecht geclaimde alleenrecht van Plasterk, dan kan CureVac natuurlijk heel goed verhaal gaan halen bij hem", zo citeert NRC octrooi-specialist Koos Rasser.

Woedend
Oud-collega's van wetenschapper Plasterk zijn woedend over de kwestie. Hoogleraar medische oncologie Kees Punt verwijt Plasterk in NRC een ‘gebrek aan integriteit’ en stelt voor dat de beoogd premier nog een sorry-brief schrijft: ,,Sorry dat ik mijn persoonlijk financieel gewin belangrijker heb gevonden dan het maatschappelijk belang. In ruil voor miljoenen euro’s heb ik toegestaan dat een voor kankerpatiënten potentieel succesvolle therapie in de prullenbak verdwijnt omdat het geen concurrent mocht worden van een middel van het bedrijf waar ik het aan heb verkocht.”

Plasterk zegt dat de opmerkingen van Punt ‘onwaar zijn'. Over de fouten in de jaarrekening van zijn bedrijf, meldt hij: „Mocht in een jaarrekening onverhoopt een onvolkomenheid zijn geslopen, dan is dat zonder intentie gebeurd. Het bedrijf werkt naar beste weten, en laat zich ondersteunen door een gerenommeerd accountantskantoor.”

Sywert van Lienden
En dan kwam er dit weekend nog iets aan het licht. Sywert van Lienden postte (en verwijderde) zaterdag een tweet waarin hij schreef dat Plasterk hem heeft benaderd om geld te investeren in zijn farmaceutische bedrijf, voordat hij het voor miljoenen verkocht.

Plasterk bevestigde dat zondag aan GeenStijl. ,,Toen het bedrijf een eerste klinische trial had voorbereid, maar als kleine startup geen geld voor de uitvoering had, hebben we stad en land afgezocht naar financiers om ons product naar de kliniek te brengen. Er is toen ook kort contact met hem geweest; dat heeft geen vervolg gehad”, aldus Plasterk tegen GeenStijl.

Van Lienden verdiende met zijn compagnons miljoenen euro’s met een omstreden mondkapjesdeal die zij met de overheid sloten. Ze hadden aan het begin van de coronapandemie publiekelijk aangegeven zonder winstoogmerk te werken.
https://www.ad.nl/politie(...)en-bedrijf~a5e4537d/
GAME OVER
"Wedstrijden kun je altijd verliezen anders hoef je die wedstrijden ook niet te spelen"
Klaasweetalles 14-08-2018
pi_213623061
quote:
1s.gif Op zondag 19 mei 2024 22:05 schreef Lichtloper het volgende:

[..]
Hoe zit dat eigenlijk met de miljoenennota? Moeten ze straks als een gek nog wat in elkaar gaan draaien, of kan dat gaandeweg het jaar nog worden bijgesteld?
Het idee was dat die inderdaad in elkaar wordt gezet door de nieuwe bewindspersonen, die zouden rond 1 september met hun regeringsprogramma moeten komen. Veel dingen moeten wel eind november redelijk rond zijn en begin december door 2e en 1e kamer zijn om op 1 jan ingevoerd te kunnen worden. Een ander invoeringsmoment is er vooral voor zaken rondom belastingen niet.

Er zijn wel nog voorjaarsnota en najaarsnota, maar dan kun je niks meer met belastingpercentages en feitelijk ook weinig met toeslagen e.d. Dus alles rond de koopkracht staat grotendeels wel vast op 1 jan.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
  zondag 19 mei 2024 @ 22:39:26 #9
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_213623117
quote:
0s.gif Op zondag 19 mei 2024 22:01 schreef VoMy het volgende:
Ben Verwaayen?
Dat is iemand met internationale statuur en zonder de ziekelijke ijdelheid van Plasterk, waarom zou die in de winter van zijn leven voor lul willen staan door een clowntjeskabinet te gaan leiden?
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
pi_213623196
Kinneging is een platonist, dus dan wordt hij geen premier maar Filosoof-koning. Maar ik denk dat Omtzigt wel een fan is van deze bestuurlijke hervorming zolang dit in de grondwet komt. :)
pi_213623249
Moet trouwens zeggen dat ik een beetje schrok van Remkes op tv vandaag. Die is echt oud geworden :o
Terwijl hij eigenlijk nog 'maar' 72 is. Hij verkoopt nog steeds geen onzin en is duidelijk nog goed bij maar zijn mimiek en af en toe zo'n trillend mondje. Hij leek wel 82 man. ;(
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
pi_213623333
quote:
1s.gif Op zondag 19 mei 2024 22:05 schreef Lichtloper het volgende:

[..]
Hoe zit dat eigenlijk met de miljoenennota? Moeten ze straks als een gek nog wat in elkaar gaan draaien, of kan dat gaandeweg het jaar nog worden bijgesteld?
Ze hebben gezegd, wat dat waard is laat ik in het midden, is dat de partijen dat presenteren bij Prinsjesdag.
pi_213623357
quote:
0s.gif Op zondag 19 mei 2024 22:50 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
Kinneging is een platonist, dus dan wordt hij geen premier maar Filosoof-koning. Maar ik denk dat Omtzigt wel een fan is van deze bestuurlijke hervorming zolang dit in de grondwet komt. :)
Grondwetswijziging duurt maar 2 2e Kamer periodes dus dat kan geen probleem zijn.
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 19 mei 2024 @ 23:22:35 #14
862 Arcee
Look closer
pi_213623391
Die ongemakkelijke zoektocht naar een geschikte premier is wel politiek smullen, hoor. :9
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_213623568
quote:
0s.gif Op zondag 19 mei 2024 23:22 schreef Arcee het volgende:
Die ongemakkelijke zoektocht naar een geschikte premier is wel politiek smullen, hoor. :9
Yup, ik zie ergens nog wel gebeuren dat Wilders het toch zelf gaat doen... en dan Omtzigt laat breken
Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!
pi_213623596
Missen we Rutte al?
De waarheid in iemands hoofd is vaak onbuigzamer dan het sterkste staal.
pi_213623617
quote:
Sarolea?

Ik ken die naam ergens van...

https://www.parool.nl/nie(...)ps://www.google.com/

Gewoon een advocaat met een linkse (of anti-Wilders) agenda.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_213623678
twitter


Meevallertje voor de nieuwe kandidaat :P
pi_213623708
quote:
1s.gif Op maandag 20 mei 2024 00:17 schreef Lichtloper het volgende:
[ x ]

Meevallertje voor de nieuwe kandidaat :P
Mag de 2e Kamer dan zo'n kandidaat wegsturen of gaan we dan gewoon als coalitie stemmen en is het een wassen neus? Zal het tweede wel zijn.
pi_213623739
quote:
0s.gif Op maandag 20 mei 2024 00:04 schreef Montagui het volgende:

[..]
Sarolea?

Ik ken die naam ergens van...

https://www.parool.nl/nie(...)ps://www.google.com/

Gewoon een advocaat met een linkse (of anti-Wilders) agenda.
Hoe is dat relevant dan? De vraag is toch of de klacht gerechtvaardigd is en niet of de indiener van de klacht links of rechts is?

Overigens speelt die klacht (nog) geen rol, de grootste problemen komen van het patentverhaal met het AUMC bij zowel NSC als VVD.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 20-05-2024 00:28:44 ]
pi_213623760
quote:
1s.gif Op maandag 20 mei 2024 00:17 schreef Lichtloper het volgende:
[ x ]

Meevallertje voor de nieuwe kandidaat :P
Dat is niet opeens, dat is omdat normaal gesproken de MP ook de formateur is geweest.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Hey, my girl, why don't you just let it flow?
pi_213623768
quote:
0s.gif Op maandag 20 mei 2024 00:22 schreef Tijger_m het volgende:

[..]
Mag de 2e Kamer dan zo'n kandidaat wegsturen of gaan we dan gewoon als coalitie stemmen en is het een wassen neus? Zal het tweede wel zijn.
De Kamer mag ook een beoogd minister niet wegstemmen bij de hoorzittingen, dus nee.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Hey, my girl, why don't you just let it flow?
pi_213623777
quote:
0s.gif Op maandag 20 mei 2024 00:34 schreef nostra het volgende:

[..]
De Kamer mag ook een beoogd minister niet wegstemmen bij de hoorzittingen, dus nee.
Dan is het een circus act die niets toevoegt
pi_213623797
quote:
0s.gif Op maandag 20 mei 2024 00:37 schreef Tijger_m het volgende:

[..]
Dan is het een circus act die niets toevoegt
De facto wel ja, maar het geeft de Kamer wat meer cachet aan zichzelf.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Hey, my girl, why don't you just let it flow?
pi_213623813
quote:
0s.gif Op maandag 20 mei 2024 00:41 schreef nostra het volgende:

[..]
De facto wel ja, maar het geeft de Kamer wat meer cachet aan zichzelf.
Als ik het stuk van Meeus lees dan kunnen ze cachet heel goed gebruiken maar ik heb er weinig vertrouwen in dat dit dan gaat helpen, de politiek word het minst vertrouwd van alle instituties in Nederland, slechts 24% vertrouwt de politiek. Da's de helft van de EU en een derde van de rechterlijke macht, twee instituties waar de PVV nogal graag op afgeeft

https://www.nrc.nl/nieuws(...)-rechtstaat-a4199249
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')