Volgens mij doet Gurney dit normaal altijd, maar ik heb even zin om een lijstje met beoordelingen voor alle spelers te maken voor dit seizoen, wekt ook een leuke discussie op, want vast en zeker verschillen de meningen hierover.
Keepers:
Justin Bijlow: 8,5Ik doe niet mee aan dat gezeik hier van o.a. PietjePuk en al die mensen in de media die niks van keepen begrijpen. Bijlow heeft een geweldig seizoen gekeept en het is zeer onfortuinlijk dat hij weer een tijdje eruit lag. Hoop echt dat hij gewoon blijft, want hij is van uitzonderlijk niveau voor de Eredivisie.Timon Wellenreuther: 8Alles gedaan, plus meer dan wat je van een reservekeeper verwacht. Hier en daar wat kleine onzekerheidjes en foutjes, maar niks wat echt punten heeft gekost. Laat af en toe wel eens een bal erin rollen die imo houdbaar is, maar een fantastische reservekeeper.Verdedigers:
Bart Nieuwkoop: 6,5Viel me aan het begin echt ontzettend tegen. Dacht zelfs dat hij minder dan Pedersen was, maar herpakte zich prima en speelde een geweldige wedstrijd thuis tegen Ajax. Ook een paar potten redelijk nuttig als rechtsbuiten geweest, al zie ik hem liever niet meer op die positie terug.Lutsharel Geertruida: 8,5Begon wat onscherp aan het seizoen, wat slordigheidsfoutjes, weet niet meer precies in welke potten, maar heeft toch wel wat punten gekost. Herpakte zich daarna uitstekend, begon erop los te scoren, ontzettend belangrijk te zijn in de opbouw, maar zelfs ook in het aanvalsspel. Het zal me verbazen als Lutsha blijft, maar die gaan we echt ontzettend missen.Gernot Trauner: 8Behoorlijk wat blessureleed gehad, maar als hij speelde was het gewoon vrijwel altijd prima. Leek in de opbouw een tijdje echt onvervangbaar te zijn, maar door óf de ontwikkeling van wat spelers óf het vernuft van Slot óf beide werd dit na een tijdje redelijk opgelostThomas Beelen: 7,5Leek wat te vroeg gebracht te worden aan het begin, maar herstelde ook uitstekend en hield zich na een tijdje erg goed staande, smaakt zeker naar meer!David Hancko: 9,5Voor mij echt dé man van het seizoen. Speelde elke wedstrijd dit seizoen volgens mij en ook vrijwel alle minuten. Nauwelijks op een foutje te betrappen. Vanuit de linksback positie ook aanvallend een enorm wapen. Het lijkt me dat hij bij een transfer vooral daar gebruikt zal gaan worden, maar ook centraal is hij enorm goed, zoveel zekerheid.Quilindschy Hartman: 7,5Begon ook zwakjes aan het seizoen, had moeite om in de juiste posities te komen. Toen die zijn topvorm begon te bereiken raakte die geblesseerd. Hopelijk komt hij op volle kracht weer terug.Marcos Lopez: 4,5Een van de zwakste schakels dit seizoen. Veroorzaakt bijna altijd chaos en paniek als hij speelt. Niet voor niks dat Slot hem na een tijdje gewoon niet meer opstelde, is gewoon echt niet goed genoeg. Mag imo vertrekken.Middenvelders:
Mats Wieffer: 9Zoals velen een matig begin van het seizoen, maar werd steeds beter en beter. Na een tijdje echt onmisbaar en het verschil met of zonder Wieffer in het veldspel is echt dag en nacht. In mijn ogen echt verrassend hoe extreem hij zich in 2 seizoenen tijd ontwikkeld heeft.Ramiz Zerrouki: 4Van alle spelers die relatief veel tot veel minuten hebben gekregen, vond ik Zerrouki met afstand de zwakste. Het is mij een compleet raadsel waarom ze zo lang achter hem aan zaten en zo ontzettend veel geld voor hem betaald hebben. Is ontzettend traag, onavontuurlijk, maar toch ook onzuiver in zijn passing en lijkt continu verloren op het veld te staan. Lijkt me niet dat hij weg gaat, maar ik heb weinig reden om te geloven dat hij beter gaat voetballen volgend seizoen, helemaal zonder Slot die toch de meeste spelers uitstekend weet te ontwikkelen.Quinten Timber: 8,5De verrassing van het seizoen. Talent zat er altijd al in, maar was heel erg zoekende vorig jaar, met een paar hele grote fouten in grote wedstrijden. Dit seizoen echt heel indrukwekkend. Heeft hele unieke kwaliteiten qua fysiek en dribbelvermogen, begint steeds beter te passen en begint zelfs geplaatst te schieten. Iets wat hij vorig jaar echt geen enkele keer deed. Denk dat Timber nog wel stappen kan zetten en ik denk dat hij nog wel een jaartje blijft ook.Thomas van den Belt: 4,5Mist echt de kwaliteiten, doet wel zijn best, maar het gaat gewoon allemaal een paar tempo's te hoog voor hem. Zal waarschijnlijk volgend jaar uitgeleend gaan worden, denk niet dat hij het ooit gaat redden bij Feyenoord.Antoni Milambo: 7Niet heel veel gespeeld, maar laat echt hele leuke dingen zien. Hopelijk volgend jaar de eerste middenvelder die van de bank komt.Calvin Stengs: 7Wilde eigenlijk Stengs een lager cijfer geven, maar zijn statistieken zijn daar te goed voor. Goed tegen de kleintjes, vrij anoniem in de belangrijke wedstrijden. Mist echt een aantal kwaliteiten die je imo nodig hebt als je stappen wil zetten op die positie, maar heeft wel veel meer rendement dit seizoen dan de afgelopen jaren. Op rechtsbuiten vind ik hem overigens echt alles te kort komen.Ondrej Lingr: 6,5Onze versie van Chuba Akpom. Geen goede voetballer, maar scoort zo makkelijk. O.a. in de beker belangrijk geweest met zijn goal. Als hij weg wil, lekker laten gaan.Aanvallers:
Yankuba Minteh: 7,5De meest polariserende voetballer in de selectie. Wisselt compleet idiote rare dingen af met geniale acties. Kan absoluut goed voetballen en dat maakt het des te frustrerend om naar te kijken. Was tegen Go Ahead thuis echt bizar goed, tegen Ajax trouwens ook. Zonder die rare acties had ik een 8 gegeven denk ikAlireza Jahanbakhsh: 5Uiteraard een hele lieve en leuke jongen en naast het veld ongetwijfeld belangrijk, maar op het veld gewoon niks laten zien dit seizoen.Igor Paixao: 7,5Soms echt wedstrijden lang frustrerend onzichtbaar, maar echt een aantal hele belangrijke en knappe goals gescoord, o.a. in de bekerfinale.Luka Ivanusec: 6,5Je ziet aan alles dat hij goed kan voetballen, maar het kwam er dit seizoen nog té weinig uit, voor de aanschafprijs. Slot zal hem niet voor niks op de bank gezet hebben.Leo Sauer: 8Ja ik ga Sauer zeker een 8 geven. Hele beperkte kansen gehad, maar elke keer als hij invalt gebeurt er van alles en nog wat. Ontzettend belangrijke goal tegen Sparta o.a. ook. Onmiskenbaar veel talent.Santiago Gimenez: 8Eerste seizoenshelft een 10, tweede seizoenshelft een 6. Jammer dat het zo in elkaar kakte, maar ergens ook wel begrijpelijk. Blijft nog maar gewoon een seizoentje, heeft nog genoeg te leren bij Feyenoord. Plus dan is mijn klassieker shirtje niet gelijk zo gedateerd
Ayase Ueda: 5,5Maakt nog weinig indruk op me. Begint de laatste wedstrijden wel iets meer leuke dingen te doen, maar is dit echt de spits waar je de komende jaren mee door wil gaan? Dat weet ik nog niet, ben nog niet overtuigd. Harde voeten, weinig gevoel voor timing en een beetje langzaam aan de bal.Arend Martijn:
Arne Slot: 9Geweldig gedaan dit seizoen. Niet perfect, iets te lang aan Nieuwkoop als rechtsbuiten vastgehouden, de inkopen toch niet geweldig weten in te passen en het aanvalsspel was iets te voorspelbaar, maar dan ben ik echt aan het mierenneuken. Geweldige potten gespeeld in de CL, gewoon goed gepresteerd in de Eredivisie, die weliswaar wat zwakker was dan de voorgaande jaren, maar wel nog de beker gewonnen. Gaat uiteraard slagen bij Liverpool, want Arne is op alle fronten beter dan iemand dan Ten Hag.Feyenoord in zijn geheel: 8,5
Al met al jammer dat je niet echt voor de titel hebt meegedaan, mede door een sterk PSV en jammer dat je het tegen de Romeinse ploegen wederom laat liggen, maar we hebben echt lekker voetbal gezien en veel potten met relatief gemak gewonnen. Het halfje erbij is omdat je ontzettend veel waarde op het veld hebt nu en dat de toekomst van de club er zeer rooskleurig uit ziet, zelfs zonder Arne. Nu hopen dat we een goede trainer krijgen en dat Don Kloesoe ook een ploeg op het veld kan zetten die het volgend jaar tegen PSV op kan nemen voor de titel. Dat zou qua financiën toch mogelijk moeten zijn zou je zeggen.