quote:Op maandag 13 mei 2024 12:27 schreef Cuendillar het volgende:
[..]
Ik snap je onwil; dat is hoe congnitieve dissonantie werkt. Dit conflicteert met wat jij "weet" dat de juiste visie op de zaak is, dus roept het onwil op. En het bewijst dat je een mens bent.
Maar dit betekent dat, als het percentage inderdaad zoveel lager ligt, Israël moeite neemt om burgers te ontzien in de strijd. En als het doel van Israël is om genocide te plegen, dan kan dat niet. Hier schakelt het ene het andere uit.
Dus, geen genocide-intentie van Israël. Wat vind je daarvan?
Ik heb even zwartgemaakt waar Israël zich naar mijn mening, en die van veel anderen, schuldig aan maakt. Hopelijk dat je dan begrijpt dat het dalen of stijgen van wat cijfers en percentages niets uitmaakt. Het zijn er al veel te veel om over oepsie of voorzichtigheid te spreken. Ja, het kan altijd nóg erger, maar dat betekent niet dat men nu voorzichtig of voorzichtig genoeg is.quote:Genocide is an internationally recognized crime where acts are committed with the intent to destroy, in whole or in part, a national, ethnic, racial, or religious group. These acts fall into five categories:
1. Killing members of the group
2. Causing serious bodily or mental harm to members of the group
3. Deliberately inflicting on the group conditions of life calculated to bring about its physical destruction in whole or in part
4. Imposing measures intended to prevent births within the group
5. Forcibly transferring children of the group to another group
There are a number of other serious, violent crimes that do not fall under the specific definition of genocide. They include crimes against humanity, war crimes, ethnic cleansing, and mass killing.
En Hamas wist van te voren dat Israël keihard terug zou gaan slaan. Dus eigenlijk zijn zij schuldig.quote:Op maandag 13 mei 2024 12:51 schreef Pegos het volgende:
De aanslag had hij overigens vrij gemakkelijk kunnen verhinderen omdat hij volledig op de hoogte was van de geplande aanslag en het moment dat die tot uitvoering zou komen.
Het is alleen wel een leugen dat Israel zich hier schuldig aan maakt. Ze proberen burgerslachtoffers te voorkomen. Alleen gebruikt Hamas burgers als schild.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:01 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
[..]
Ik heb even zwartgemaakt waar Israël zich naar mijn mening, en die van veel anderen, schuldig aan maakt. Hopelijk dat je dan begrijpt dat het dalen of stijgen van wat cijfers en percentages niets uitmaakt. Het zijn er al veel te veel om over oepsie of voorzichtigheid te spreken. Ja, het kan altijd nóg erger, maar dat betekent niet dat men nu voorzichtig of voorzichtig genoeg is.
Nog even los van het tegenhouden van water/voedsel en het vernietigen van grote aantallen woningen en praktisch alle ziekenhuizen die punt 3 en 4 aangaan.
Heb je ook een bron, anders classificeren we het gewoon als een mening?quote:Op maandag 13 mei 2024 12:51 schreef Pegos het volgende:
Netanyahu heeft meteen na de (verschrikkelijke) aanslag van Hamas c.s., verklaard dat hij zich niets zou aantrekken van het internationaal (oorlogs)recht, dat hij de kaart van het Midden-Oosten ging wijzigen en dat de Gazanen naar Egypte moesten verhuizen. De aanslag had hij overigens vrij gemakkelijk kunnen verhinderen omdat hij volledig op de hoogte was van de geplande aanslag en het moment dat die tot uitvoering zou komen. Verder zou er geen voedsel, drinkwater en olie het gebied inkomen. Dit alles met het doel om Gaza te ontdoen van de inwoners en het gebied schoon te vegen.
Onder vrij zware internationale druk heeft hij drie dagen nodig gehad om samen met zijn zoons tot enige bezinning te komen.
Het kostte desalniettemin heel erg veel moeite om hem ook maar enigszins zover te krijgen dat hij zich iets meer richtte naar de internationale normen.
Maar het bombarderen en opblazen van burger-woonblokken, allerlei andere civiele doelen, het bombarderen van ambulances, het belegeren en vernietigen van ziekenhuizen, het bombarderen van tientallen Gazaanse monumenten, het vernietigen van de vissersvloot, het vernietigen van de olijfgaarden, het vermoorden van weerloze totaal niet bewapende of bedreigende burgers, het vermoorden van meer dan honderd journalisten en hun familie, etc. etc.. heeft totaal niets van doen met het bestrijden van Hamas-strijders en andere strijdgroepen.
Op dit moment worden voedsel, drinkwater en olie (met name benodigd voor het functioneren van de nog werkende ziekenhuizen) maar heel mondjesmaat toegelaten en nu zelfs helemaal niet meer, Er zijn al heel wat patiënten en verplegend personeel en medici van ziekenhuizen omgekomen, en ook al heel wat mensen die van honger of dorst het begeven hebben.
Dat de Israëlische regering en/of het Israëlische leger zich op een correcte manier zouden gedragen is een farce.
Ik lees hier alleen maar hoe Israël het dus fout doet. Hoe kunnen ze het wél goed doen zodat Hamas nooit meer dat soort acties zou kunnen uitvoeren, inclusief het terugkrijgen van de ontvoerde burgers?quote:Op maandag 13 mei 2024 12:51 schreef Pegos het volgende:
Maar het bombarderen en opblazen van burger-woonblokken, allerlei andere civiele doelen, het bombarderen van ambulances, het belegeren en vernietigen van ziekenhuizen, het bombarderen van tientallen Gazaanse monumenten, het vernietigen van de vissersvloot, het vernietigen van de olijfgaarden, het vermoorden van weerloze totaal niet bewapende of bedreigende burgers, het vermoorden van meer dan honderd journalisten en hun familie, etc. etc.. heeft totaal niets van doen met het bestrijden van Hamas-strijders en andere strijdgroepen.
Op dit moment worden voedsel, drinkwater en olie (met name benodigd voor het functioneren van de nog werkende ziekenhuizen) maar heel mondjesmaat toegelaten en nu zelfs helemaal niet meer, Er zijn al heel wat patiënten en verplegend personeel en medici van ziekenhuizen omgekomen, en ook al heel wat mensen die van honger of dorst het begeven hebben.
//--//quote:Op maandag 13 mei 2024 12:05 schreef Cuendillar het volgende:
[..]
[..]
Dat is niet helemaal het punt van dat artikel. Het aantal gesneuvelde vrouwen en kinderen ligt daadwerkelijk veel lager dan door Hamas opgegeven. Dat hebben ze kunnen vaststellen door de doden met identificatie te "gebruiken" om het percentage te herberekenen.
Het gaat er dus om dat het aantal vrouwen en kinderen onder de doden, op zo'n 70% werden geschat. Onderzoek wijst nu uit dat onder de geïdentificeerde doden, het percentage véél lager ligt (37%). Het is aannemelijk dat dat percentage ook geldt voor de niet-geïdentificeerde doden.
Dit is nog maar een deel van de discussie, want zoals iemand anders al zei, er zijn ook nuances te maken bij "vrouwen en kinderen" (vooral die laatste). Een vijftienjarige Hamasstrijder is in dit overzicht natuurlijk ook een kind.
Dus het argument "het aantal dode vrouwen en kinderen ligt veel lager dan oorspronkelijk opgegeven" is accuraat - en werpt een heel ander licht op de zaak.
Ben je bereid om je standpunten te heroverwegen, nu je dit weet?
De rectificatie heeft minder bereik en blijft minder goed hangen dan de eerste cijfers.quote:
Dat zou eigenlijk niet zo vreemd zijn. Het beste argument en tevens het argument wat het fanatieke Israël kamp al vanaf dag een eindeloos herhaalt: de Hamas strijder verstopt zich tussen burgers. Het zou dus logisch zijn dat bij het afvuren van een raket of bom op die terrorist er rondom die vent heen ook burgers omkomen.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:11 schreef Vallon het volgende:
[..]
//--//
Goed opgemerkt. Het was sws vanaf den beginne al vreemd, getalsmatig in een normaalverdeling, dat 70% van de slachtoffers, uitsluitend vrouwen en kinderen waren (zg naast onschuldig en de rest veelal ouderen van dagen enz).
Israël had de sympathie en medeleven van de wereld aan haar zijde op 7 oktober. Men had met terughoudendheid moeten reageren en veel tijd moeten uittrekken om Hamas aan te pakken met precisieaanvallen en operaties. Zoals men in Syrië, Libanon en Iran ook regelmatig doen. Men had alles op alles moeten zetten om Palestijnse burgers te ontzien. Is het niet omdat het onschuldige mensen zijn dan is het wel omdat je met het raken van burgers Hamas in de kaart speelt en de sympathie van de wereld een flinke knauw krijgt.quote:Op maandag 13 mei 2024 12:29 schreef Mutsaers__78 het volgende:
Ik blijf toch echt benieuwd hoe tegenstanders van de acties van Israël zélf die aanval van Hamas op 7 oktober zouden beantwoorden. Hamas dringt jouw grondgebied binnen en mishandelt, doodt en ontvoert een grote hoeveelheid mensen. Deze (gegijzelden) nemen ze mee naar Gaza om daar vast te houden. Dit doen ze tussen de burgerbevolking in omdat ze dondersgoed weten dat een aanval van de tegenstander (Israël) op hun verdedigingsposities (waar dus ook burgerbevolking zich bevindt) op felle reacties van de wereld zal leiden.
Daarnaast heeft praten geen zin want in hun manifest staat dat Israël van de kaart geveegd zou moeten worden.
Wat zouden de tegenstanders van de acties van Israël doen om de ontvoerden te bevrijden en te voorkomen dat Hamas ooit nog zo'n aanval zou kunnen doen?
Gelukkig weet jij het allemaal beter.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:33 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Israël had de sympathie en medeleven van de wereld aan haar zijde op 7 oktober. Men had met terughoudendheid moeten reageren en veel tijd moeten uittrekken om Hamas aan te pakken met precisieaanvallen en operaties. Zoals men in Syrië, Libanon en Iran ook regelmatig doen. Men had alles op alles moeten zetten om Palestijnse burgers te ontzien. Is het niet omdat het onschuldige mensen zijn dan is het wel omdat je met het raken van burgers Hamas in de kaart speelt en de sympathie van de wereld een flinke knauw krijgt.
Hoe men de gijzelaars had moeten bevrijden? Onderhandelen. Gevangenen ruilen voor gijzelaars. Pijnlijk ja, maar waarschijnlijk een stuk succesvoller dan hoe men nu met de gijzelaars is omgesprongen.
Netanyahu had die tijd niet aangezien hij strafrechtelijke wordt vervolgd en er veel kritiek op hem is voor de oorlogquote:Op maandag 13 mei 2024 13:33 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Israël had de sympathie en medeleven van de wereld aan haar zijde op 7 oktober. Men had met terughoudendheid moeten reageren en veel tijd moeten uittrekken om Hamas aan te pakken met precisieaanvallen en operaties. Zoals men in Syrië, Libanon en Iran ook regelmatig doen. Men had alles op alles moeten zetten om Palestijnse burgers te ontzien. Is het niet omdat het onschuldige mensen zijn dan is het wel omdat je met het raken van burgers Hamas in de kaart speelt en de sympathie van de wereld een flinke knauw krijgt.
Hoe men de gijzelaars had moeten bevrijden? Onderhandelen. Gevangenen ruilen voor gijzelaars. Pijnlijk ja, maar waarschijnlijk een stuk succesvoller dan hoe men nu met de gijzelaars is omgesprongen.
Hier is onlangs nog een interessant artikel over geschreven:quote:Op maandag 13 mei 2024 13:06 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ze proberen burgerslachtoffers te voorkomen. Alleen gebruikt Hamas burgers als schild.
Maar dat hebben ze de afgelopen jaren al vaker gedaan; succes nihil. Het probleem is en blijft dat Hamas zich onder de burgerbevolking begeeft om het negatieve effect richting Israël zo groot mogelijk te maken bij bombardementen e.d. Gericht de tientallen kilometers aan tunnels in te gaan is eveneens nutteloos, aangezien die tunnels nauw met elkaar verbonden en alleen Hamas goed op de hoogte is van alle in- en uitgangen. Dat had een slachpartij betekent voor de militairen die die tunnels in zouden gaan (zie onder andere de Vietnam-oorlog). Overspoelen lijkt ook mij het enige wat daadwerkelijk kan helpen daartegen.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:33 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Israël had de sympathie en medeleven van de wereld aan haar zijde op 7 oktober. Men had met terughoudendheid moeten reageren en veel tijd moeten uittrekken om Hamas aan te pakken met precisieaanvallen en operaties. Zoals men in Syrië, Libanon en Iran ook regelmatig doen. Men had alles op alles moeten zetten om Palestijnse burgers te ontzien. Is het niet omdat het onschuldige mensen zijn dan is het wel omdat je met het raken van burgers Hamas in de kaart speelt en de sympathie van de wereld een flinke knauw krijgt.
Daarmee voorkom je niet dat het nog een keer gebeurt.quote:Hoe men de gijzelaars had moeten bevrijden? Onderhandelen. Gevangenen ruilen voor gijzelaars. Pijnlijk ja, maar waarschijnlijk een stuk succesvoller dan hoe men nu met de gijzelaars is omgesprongen.
Dit zeggen maakt het nog niet waar, en het ontslaat Israël evenmin van de verantwoordelijkheid voor de burgerslachtoffers die ze maken.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:06 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het is alleen wel een leugen dat Israel zich hier schuldig aan maakt. Ze proberen burgerslachtoffers te voorkomen. Alleen gebruikt Hamas burgers als schild.
Als bezettende macht is het geen gunst om mondjesmaat voedsel door te laten, maar je plicht. Als je dit niet kan, moet je geen oorlog voeren. Het gaat er dus niet om wat Israël wel doet, maar waar ze tekortschieten.quote:En Israel stuurt weldegelijk voedsel naar Gaza. En krijgt nog steeds raketten per kerende post.
Dit zeggen maakt het nog niet waar, en het ontslaat Israël evenmin van de verantwoordelijkheid voor de burgerslachtoffers die ze maken.quote:Als Hamas de wapens neerlegt komt er vrede.
Als Israel de wapens neerlegt worden ze uitgemoord.
En hiermee wel? Waar blijkt dat uit?quote:Op maandag 13 mei 2024 13:43 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Daarmee voorkom je niet dat het nog een keer gebeurt.
Zo ver er überhaupt met Hamas te onderhandelen valt zijn op een gegeven moment de gevangenissen leeg.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:33 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Hoe men de gijzelaars had moeten bevrijden? Onderhandelen. Gevangenen ruilen voor gijzelaars. Pijnlijk ja, maar waarschijnlijk een stuk succesvoller dan hoe men nu met de gijzelaars is omgesprongen.
Wanneer hebben ze dat gedaan? Heb je voorbeelden?quote:Maar dat hebben ze de afgelopen jaren al vaker gedaan; succes nihil.
Is dat bewezen?quote:Op maandag 13 mei 2024 13:43 schreef Mutsaers__78 het volgende:
Het probleem is en blijft dat Hamas zich onder de burgerbevolking begeeft
Idem ditoquote:Op maandag 13 mei 2024 13:43 schreef Mutsaers__78 het volgende:
Gericht de tientallen kilometers aan tunnels in te gaan is eveneens nutteloos, aangezien die tunnels nauw met elkaar verbonden en alleen Hamas goed op de hoogte is van alle in- en uitgangen.
En dan lekker met poep smijten naar mensen die niet in je bubbel zitten. Vinden mensen leuk.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:46 schreef Origami94 het volgende:
Soms lees ik de reacties hier van sommige die diep in een bubbel zitten
Zijn latente zionisten dus verdiend.quote:
https://www.fdd.org/analy(...)ns-as-human-shields/quote:Op maandag 13 mei 2024 13:49 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Wanneer hebben ze dat gedaan? Heb je voorbeelden?
[..]
Is dat bewezen?
[..]
Idem dito
Vernietiging van Hamas.quote:Op maandag 13 mei 2024 12:34 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Welke ideologie is Israël hier aan het vernietigen dan? Antisemitisme? Pro-Palestina sentiment? Islamitisch terreur? Geen van allen kan verslagen worden op de manier die Israël doet. Het maakt het zelfs alleen maar meer en erger. Volgens mij heeft Israël die illusie ook niet, ze willen de Palestijnen incl. Hamas gewoon klein maken en onder de duim houden. Ze zullen niet zo dom/ver heen zijn dat ze echt denken dat ze één van bovenstaande ideologiën daadwerkelijk kunnen vernietigen.
Hamas en Gaza hangen Islamitisch Jihad aan, ook wel bekend als Islamofascisme.quote:Nee, wat hebben die dingen met deze oorlog/genocide te maken? Nazisme en fascisme bestaan overigens ook nog steeds, dus niet een heel erg sterk verband om te trekken om je punt te maken.
Het aantal burgerslachtoffers is volgens iedere maatstaf minimaal.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:44 schreef VoMy het volgende:
[..]
Dit zeggen maakt het nog niet waar, en het ontslaat Israël evenmin van de verantwoordelijkheid voor de burgerslachtoffers die ze maken.
[..]
Als bezettende macht is het geen gunst om mondjesmaat voedsel door te laten, maar je plicht. Als je dit niet kan, moet je geen oorlog voeren. Het gaat er dus niet om wat Israël wel doet, maar waar ze tekortschieten.
[..]
Dit zeggen maakt het nog niet waar, en het ontslaat Israël evenmin van de verantwoordelijkheid voor de burgerslachtoffers die ze maken.
Dat zou pas kloppen als burgers pal naast de lanceerplaatsen blijven rondhangen ondanks alle waarschuwingen. Probleem is dat je dan wel een legitiem doelwit bent omdat je zelf besluit als menselijk schild te dienen.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:33 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Dat zou eigenlijk niet zo vreemd zijn. Het beste argument en tevens het argument wat het fanatieke Israël kamp al vanaf dag een eindeloos herhaalt: de Hamas strijder verstopt zich tussen burgers. Het zou dus logisch zijn dat bij het afvuren van een raket of bom op die terrorist er rondom die vent heen ook burgers omkomen.
Veel Hamas strijders worden snachts als ze thuis zijn uitgeschakeld. Het moment dat ze thuis zijn, bij de vrouw en tig kinderen. Dat er dan burgers omkomen is ook conform verwachting.
Discussie op grond van smaak, mening, overtuiging of omgebogen cognitieve dissonantie; is nauwelijks zinnig anders dan om een zienswijze op haar bedoeling te (her/over)wegen.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:01 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
[..]
Ik heb even zwartgemaakt waar Israël zich naar mijn mening, en die van veel anderen, schuldig aan maakt. Hopelijk dat je dan begrijpt dat het dalen of stijgen van wat cijfers en percentages niets uitmaakt. Het zijn er al veel te veel om over oepsie of voorzichtigheid te spreken. Ja, het kan altijd nóg erger, maar dat betekent niet dat men nu voorzichtig of voorzichtig genoeg is.
Nog even los van het tegenhouden van water/voedsel en het vernietigen van grote aantallen woningen en praktisch alle ziekenhuizen die punt 3 en 4 aangaan.
Het zegt al genoeg over de intenties dat Hamas massamoordenaars terug wil en daarvoor onschuldige burgers ontvoerd.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:46 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Zo ver er überhaupt met Hamas te onderhandelen valt zijn op een gegeven moment de gevangenissen leeg.
Het had vast en zeker wel een paar gijzelaars meer teruggebracht. Daar wordt wel een zware prijs voor betaald, nu en in de toekomst.
Altijd vragen stellenquote:Op maandag 13 mei 2024 13:53 schreef Perrin het volgende:
[..]
En dan lekker met poep smijten naar mensen die niet in je bubbel zitten. Vinden mensen leuk.
Dit zeggen maakt het nog niet waar.quote:Op maandag 13 mei 2024 13:58 schreef Dauthi het volgende:
[..]
Het aantal burgerslachtoffers is volgens iedere maatstaf minimaal.
Hoeveel Spaanse, Poolse, Franse, Tsjechoslowaakse, Belgische, Nederlandse, Britse burgers kwamen om door Duitse bombardementen?quote:Op maandag 13 mei 2024 12:16 schreef Ulx het volgende:
[..]
En dan de vraag die daarbij hoort: Hoeveel Amerikaanse burgers kwamen om door Duitse bombardementen en hoeveel Duitse burgers kwamen om door Amerikaanse bombardementen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |