Nee, ik lees simpelweg wat de tekst zegt en het is onmogelijk dat het de intentie van de profeten was om over gebeurtenissen te spreken die alleen betrekking hadden op hun tijd en hun tijdgenoten.quote:Op maandag 20 mei 2024 15:23 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat is jouw interpretatie uit een verwrongen geschiedenisboek gemêleerd met wensen. De messias is er niet, is er nooit geweest en zal ook nooit komen.
Jij kunt mensen wel gewoon hoer, trol of satan noemen. Dat mag als je zondag vooraan in de kerk zit.quote:Op maandag 20 mei 2024 15:11 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nou nou nou. Je laat je wel erg kennen hier zeg. Ik sta niet met mijn bek vol tanden. Ik weiger alleen om met een baldadige, respectloze, onfatsoenlijke kleuter in discussie te gaan. Jouw manier van doen is meer geschikt voor op straat. Veel succes ermee.
Slechts met heel veel fantasie, een prematuur geloof en een gehersenspoeld brein kun je tot deze conclusie komen.quote:Op maandag 20 mei 2024 15:27 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, ik lees simpelweg wat de tekst zegt en het is onmogelijk dat het de intentie van de profeten was om over gebeurtenissen te spreken die alleen betrekking hadden op hun tijd en hun tijdgenoten.
Dat is gewoon niet mogelijk, tenzij je de geschreven tekst zelf herinterpreteert en er iets van maakt dat hij niet zegt.
Ik volg gewoon de tekst zoals hij er staat.
Dan wordt het tijd dat je wat profetische teksten laat zien die eerder zijn opgeschreven dan waar de tekst over gaat. Dat heb je tot nog toe niet gedaan.quote:Op maandag 20 mei 2024 15:15 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik sta best open voor een andere mening, maar dan moet die wel goed onderbouwd zijn. Dat is hij niet. Het is onmogelijk om te stellen dat de profeties die betrekking hebben op de komst van de messias en het laatste oordeel ALLEEN betrekking hebben op de tijdgenoten van de profeten. Dat kan gewoon niet, er zijn zoveel teksten die dat tegenspreken.
Wat heeft dat voor zin als je beweert dat de eindtijd waar Daniel over spreekt niet over de verre toekomst gaat, terwijl Jezus, die zelfs met jouw late datering (die niet klopt) pas zo'n 200 jaar later aan zijn missie begint, naar die tekst verwijst als gebeurtenissen die in de toekomst zullen plaatsvinden?quote:Op maandag 20 mei 2024 17:46 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Dan wordt het tijd dat je wat profetische teksten laat zien die eerder zijn opgeschreven dan waar de tekst over gaat. Dat heb je tot nog toe niet gedaan.
Dat is wat jij constant doet: herinterpreteren zodat de teksten in jouw perceptie van hoe het is en wordt, passen. Edoch, de teksten hebben helemaal niet met elkaar te maken. Logisch, zijn opgeschreven verhalen uit verschillende tijden en verschillende auteurs, waarbij die laatsten niet eens bekend zijn.quote:Op maandag 20 mei 2024 15:27 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Dat is gewoon niet mogelijk, tenzij je de geschreven tekst zelf herinterpreteert en er iets van maakt dat hij niet zegt.
Beargumenteer dan eens hoe ik die hierboven geciteerde teksten van Daniel herinterpreteer. Je beweert dat steeds wel, maar beargumenteren doe je niet.quote:Op maandag 20 mei 2024 19:57 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat is wat jij constant doet: herinterpreteren zodat de teksten in jouw perceptie van hoe het is en wordt, passen. Edoch, de teksten hebben helemaal niet met elkaar te maken. Logisch, zijn opgeschreven verhalen uit verschillende tijden en verschillende auteurs, waarbij die laatsten niet eens bekend zijn.
Mattheus verwijst hier naar de ontheiliging van de tempel door Antiochus ten tijde van de totstandkoming van het boek Daniel (namelijk 2e eeuw voor Christus). Mattheus doet dit enige tijd na de verwoesting van de tempel in zijn tijd en legt hiervoor bij Jezus woorden in de mond. Niets meer niets minder. Je sektarische geleuter kun je verder stoppen waar de zon niet schijnt. Ik ben er wel klaar mee om steeds voor rotte vis uitgemaakt te worden. Zielig figuur.quote:Op maandag 20 mei 2024 18:46 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Wat heeft dat voor zin als je beweert dat de eindtijd waar Daniel over spreekt niet over de verre toekomst gaat, terwijl Jezus, die zelfs met jouw late datering (die niet klopt) pas zo'n 200 jaar later aan zijn missie begint, naar die tekst verwijst als gebeurtenissen die in de toekomst zullen plaatsvinden?
Dan heb je dus al minimaal 200 jaar tussen de geschreven tekst en de gebeurtenissen. Korter kan niet. Met de vroege datering is dat al minimaal 700 jaar.
Dus nee, niet alle bijbelprofeties hebben betrekking op de tijd van de profeet of nabije toekomst.
Je argument over de datering van Daniël helpt jou dus niet. Snap dat nou eens.
Als je dit al niet aanvaardt, wat toch echt een kwestie van begrijpend lezen en logisch nadenken is, zie ik echt geen enkele reden om met allerlei teksten te proberen jou ergens van te overtuigen.
Of kom je nu aan met: ja maar wat Jezus zegt in het evangelie doet er niet toe, die tekst is ook onbetrouwbaar, of Jezus is niet relevant.
Dan herinner ik je graag aan de strekking van dit topic: dat is niet om de totstandkoming van de bijbel te 'bewijzen' of wat dan ook. Het uitgangspunt hier is de hele bijbel. Als jij gelooft in een late datering, dan moet je dat zelf weten. Ik heb daar geen boodschap aan, ik volg de tekst zoals hij er staat en Daniël dateert zichzelf rond 500 v. Chr. Het taalgebruik ondersteunt dat en ik heb geen enkele reden om aan die datering te twijfelen.
Op basis van deze teksten stel ik dat het hier niet over Jezus gaat en dat deze teksten niet over tijden na Jezus gaan. Dat heeft verder niets met geloof te maken maar met begrijpend lezen. Je misbruikt de bijbel om deze aan te laten sluiten bij het gedachtegoed van de adventskerk. Dat is alles wat er hier aan de hand is.quote:Op maandag 20 mei 2024 15:11 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
8:15Het gebeurde, toen ik het visioen zag - ik, Daniël - dat ik het probeerde te begrijpen. En zie, er stond iemand voor mij met het uiterlijk als van een man.
16En ik hoorde een stem van een Mens tussen de oevers van de Ulai. Hij riep en zei: Gabriël, laat hem daar het visioen begrijpen!
17Hij kwam naast de plaats staan waar ik stond. Toen hij kwam, werd ik door angst overvallen, en ik wierp me met het gezicht ter aarde. Toen zei hij tegen mij: Begrijp, mensenkind, dat het visioen betrekking heeft op de tijd van het einde.
11:40Dan zal in de tijd van het einde de koning van het zuiden hem met de hoorns stoten. En de koning van het noorden zal op hem aanstormen met wagens en met ruiters en met vele schepen. Hij zal de landen binnentrekken, ze overspoelen en erdoorheen trekken.
12:1In die tijd zal Michaël opstaan,
de grote vorst,
hij die uw volksgenoten bijstaat.
Het zal een benauwde tijd zijn,
zoals er niet geweest is sinds er een volk is geweest
tot op die tijd.
In die tijd zal uw volk ontkomen:
ieder die gevonden wordt, opgeschreven in het boek.
2En velen van hen die slapen
in het stof van de aarde, zullen ontwaken,
sommigen tot eeuwig leven,
anderen tot smaad, tot eeuwig afgrijzen.
3De verstandigen zullen blinken als de glans van het hemelgewelf,
en zij die er velen rechtvaardigen, als de sterren,
voor eeuwig en altijd.
4Maar u, Daniël, houd deze woorden geheim en verzegel dit boek tot de tijd van het einde. Velen zullen het onderzoeken en de kennis zal toenemen.
15 Wanneer u dan de gruwel van de verwoesting, waarover gesproken is door de profeet Daniël, zult zien staan op de heilige plaats - laat hij die het leest, daarop letten! -
Binnen de context van de gehele bijbel is Daniël een profeet die sprak over de eindtijd die na de messias oftewel Jezus plaats zou vinden.
Meer kan ik er niet van maken.
Als iemand dat niet gelooft omdat diegene niet gelooft wat er geschreven staat, moet diegene dat zelf weten. Maar op basis van de teksten zelf kun je niet stellen dat Daniël geen profeet was, en dat die profeet niet over tijden na de messias sprak.
Ik ga daar niet nog eens honderd berichten aan wijden.
Dit is compleet absurd. Jezus verwees over een gebeurtenis die in de toekomst plaats zou vinden:quote:Op maandag 20 mei 2024 20:29 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Mattheus verwijst hier naar de ontheiliging van de tempel door Antiochus ten tijde van de totstandkoming van het boek Daniel (namelijk 2e eeuw voor Christus). Mattheus doet dit enige tijd na de verwoesting van de tempel in zijn tijd en legt hiervoor bij Jezus woorden in de mond. Niets meer niets minder. Je sektarische geleuter kun je verder stoppen waar de zon niet schijnt. Ik ben er wel klaar mee om steeds voor rotte vis uitgemaakt te worden. Zielig figuur.
"Steek je hand in mij zij, Thomas!"quote:Op maandag 20 mei 2024 21:03 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Op basis van deze teksten stel ik dat het hier niet over Jezus gaat en dat deze teksten niet over tijden na Jezus gaan. Dat heeft verder niets met geloof te maken maar met begrijpend lezen. Je misbruikt de bijbel om deze aan te laten sluiten bij het gedachtegoed van de adventskerk. Dat is alles wat er hier aan de hand is.
De denkfout die je maakt komt voort uit de datering van Mattheus. Deze datering is van na de val van de tempel. Het gaat dan ook niet over een profetie maar over iets dat al gebeurd is. Zowel het leven van Jezus, als de woorden die betreffende evangelist in de mond van Jezus legt, als de val van de tempel waren allemaal al gebeurd toen betreffende evangelist het verhaal dat hij z'n toehoorder wilde vertellen opschreef.quote:Op maandag 20 mei 2024 21:03 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dit is compleet absurd. Jezus verwees over een gebeurtenis die in de toekomst plaats zou vinden:
3 Toen Hij op de Olijfberg zat, gingen de discipelen naar Hem toe toen zij alleen waren, en zeiden: Zeg ons, wanneer zullen deze dingen gebeuren? En wat is het teken van Uw komst en van de voleinding van de wereld?
...
15 Wanneer u dan de gruwel van de verwoesting, waarover gesproken is door de profeet Daniël, zult zien staan op de heilige plaats – laat hij die het leest, daarop letten! –
Jij mag mij dus uitleggen hoe Jezus kon verwijzen naar een Griekse koning die lang voor Jezus leefde met 'zijn komst en de voleinding van de wereld' en 'die verwoesting die u zult zien staan'.
maar vele eersten zullen laatsten zijn,quote:Op maandag 20 mei 2024 21:31 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
"Steek je hand in mij zij, Thomas!"
Dus Jezus is teruggekomen en het einde van de wereld was toen de tempel viel.quote:Op maandag 20 mei 2024 21:36 schreef Panterjong het volgende:
[..]
De denkfout die je maakt komt voort uit de datering van Mattheus. Deze datering is van na de val van de tempel. Het gaat dan ook niet over een profetie maar over iets dat al gebeurd is. Zowel het leven van Jezus, als de woorden die betreffende evangelist in de mond van Jezus legt, als de val van de tempel waren allemaal al gebeurd toen betreffende evangelist het verhaal dat hij z'n toehoorder wilde vertellen opschreef.
Je moet uitgaan van de juiste datering om dit soort teksten te kunnen plaatsen. Eigenlijk maak je hier dezelfde fout als bij Daniel 8. Gewoon een stukje bijbelse geschiedenis verder hoor. Vrij basaal eigenlijk. Maar ik begrijp dat je gehersenspoeld bent met het gedachtegoed van de adventskerk en je nog maar een prematuur geloof hebt. Dan krijg je dat soort dingen....
Je zou eigenlijk opnieuw moeten beginnen met bijbelstudie en dan samen met hulp van mensen die niet een valse leer aanhangen. Het zal je goed doen.
Is dat een vraag of een vage conclusie?quote:Op maandag 20 mei 2024 21:49 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dus Jezus is teruggekomen en het einde van de wereld was toen de tempel viel.
Daar geloof ik geen biet van.
quote:Op maandag 20 mei 2024 22:03 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Is dat een vraag of een vage conclusie?
Ik zal het nog een keer proberen uit te leggen, want je snapt het niet.quote:Op maandag 20 mei 2024 21:36 schreef Panterjong het volgende:
[..]
De denkfout die je maakt komt voort uit de datering van Mattheus. Deze datering is van na de val van de tempel. Het gaat dan ook niet over een profetie maar over iets dat al gebeurd is. Zowel het leven van Jezus, als de woorden die betreffende evangelist in de mond van Jezus legt, als de val van de tempel waren allemaal al gebeurd toen betreffende evangelist het verhaal dat hij z'n toehoorder wilde vertellen opschreef.
Dat maakt wel uit. Zowel Daniel als de evangeliën gaan daar over. Toen zowel Daniel als de evangeliën, en dan met name Marcus, geschreven werden bevond het volk zich namelijk in de eindtijd. Ik heb vanuit de bijbel reeds diverse voorbeelden gegeven dat dit aantoont. Ik wil daar nog wel aan toevoegen dat ook het scheuren van het voorhangsel hier een teken van was. Dit is een verwijzing naar het buit nemen ervan door het Romeinse rijk. Of je dat nu gelooft of niet doet verder niet ter zake. Zowel een gescheurd voorhangsel als het buitgenomen voorhangsel tonen aan dat men zich bevond in de eindtijd. Uiteraard en nog belangrijker is de dood van Jezus een teken dat men zich bevond in de eindtijd. Een groter teken dan de politieke moord van een Davide is er niet om het begrip 'eindtijd' te duiden.quote:Op maandag 20 mei 2024 22:12 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
[..]
Ik zal het nog een keer proberen uit te leggen, want je snapt het niet.
De discipelen vroegen wanneer Jezus zou terugkomen en wat het teken van de voleinding van de wereld zou zijn.
Jezus antwoordde daarop:
"15 Wanneer u dan de gruwel van de verwoesting, waarover gesproken is door de profeet Daniël, zult zien staan op de heilige plaats – laat hij die het leest, daarop letten! –"
Sprak Daniel dus over een Griekse koning bijna 200 jaar voor Christus leefde?
Nee. Dat kan niet, anders had Jezus niet naar die tekst verwezen als een teken van Zijn terugkomst en het einde van de wereld.
Sprak Jezus dan over de val van de tempel?
Nee. Want Jezus is nog niet teruggekomen en het einde van de wereld is ook nog niet geweest.
Maakt het dus wat uit wanneer Mattheus is geschreven? Nee, dat maakt niet uit. Want de gebeurtenissen waar Jezus en Daniel naar verwijzen, hebben betrekking op de terugkomst van Jezus en het einde van de wereld.
Aangezien beide gebeurtenissen zich nog niet hebben voltrokken, spreken zowel Daniel als Jezus over gebeurtenissen die nog ver ni de toekomst lagen.
De dateringen van de teksten doen daar niets aan af, of je nu gelooft in een vroege of late datering van Daniel en of Mattheus voor of na de val van de tempel is geschreven, dat maakt niets uit.
Nee, dit komt allemaal totaal niet overeen met hoe de eindtijd beschreven wordt. Je hebt helemaal niets aangetoond. De eindtijd begint vanaf Christus en duurt tot het laatste oordeel.quote:Op dinsdag 21 mei 2024 11:26 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Dat maakt wel uit. Zowel Daniel als de evangeliën gaan daar over. Toen zowel Daniel als de evangeliën, en dan met name Marcus, geschreven werden bevond het volk zich namelijk in de eindtijd. Ik heb vanuit de bijbel reeds diverse voorbeelden gegeven dat dit aantoont. Ik wil daar nog wel aan toevoegen dat ook het scheuren van het voorhangsel hier een teken van was. Dit is een verwijzing naar het buit nemen ervan door het Romeinse rijk. Of je dat nu gelooft of niet doet verder niet ter zake. Zowel een gescheurd voorhangsel als het buitgenomen voorhangsel tonen aan dat men zich bevond in de eindtijd. Uiteraard en nog belangrijker is de dood van Jezus een teken dat men zich bevond in de eindtijd. Een groter teken dan de politieke moord van een Davide is er niet om het begrip 'eindtijd' te duiden.
Vanuit zowel Daniel als de evangeliën is het dus onmogelijk om het begrip 'eindtijd' te betrekken op latere tijden.
De betekenis die je aan dat woordje 'generatie' geeft, is maar een van de mogelijke betekenissen.quote:Voor wat betreft de wederkomst van Jezus zou je de bijbel nog eens wat beter moeten lezen. Misschien ben je niet bekend met Mattheus 24 vers 34 maar waarschijnlijker geef je een zevendags-achtige verknipte draai aan het vers. Hoe dan ook. Er staat:
'Dit geslacht zal geenszins voorbijgaan, totdat al deze dingen zullen geschied zijn.'.
Al die tekenen zouden dus plaats moeten vinden binnen het tijdbestek van 1 generatie. Het oerevangelie Marcus is net na de val van de tempel geschreven. Om binnen 1 generatie te blijven zou de wederkomst van de mensenzoon kort daarop moeten gebeuren.
Dat is natuurlijk een troostende en hoopgevende tekst. Want in de eindtijd ging men gebukt onder grote verdrukking. Het moet de toehoorder kracht gegeven hebben vol te blijven houden en vast te houden aan het geloof in hun reddende God.
Nu is het de vraag of de toehoorder dan voorgelogen werd aangezien Jezus niet terug is gekomen binnen die generatie. Zelf denk ik dat niet, al besef ik dat ik me nu bevind in het gebied van speculatie. Zelf denk ik dat hier een nieuwe 'mensenzoon' wordt aangekondigd. In het Oude Testament werden er meerdere mensen mensenzoon genoemd bijvoorbeeld David in de psalmen of de profeet Ezechiel. Ook in het Nieuwe Testament wordt het begrip niet enkel met Jezus in verband gebracht. Het begrip Mensenzoon wordt dus niet enkel en alleen gebruikt om Jezus aan te duiden. In dit licht lijkt het erop dat de evangelist met de woorden die hij Jezus in de mond legt een opvolger aankondigt. De vraag wie dit dan is geweest kan helaas niemand beantwoorden.
Hoe dan ook op basis van de bijbel zijn er twee opties mogelijk. Of de toehoorder werd voorgelogen aangezien Jezus nooit terug is gekeerd. Wat mij sterk lijkt. Of de mensenzoon duidt de opvolger van Jezus aan. Wat mij meer voor de hand ligt. Ik kan me voorstellen dat Marcus zijn naam niet durfde uit te spreken daar zo in het hol van de leeuw maar dat de ingewijden voor wie het oer-evangelie geschreven is direct begrepen wie hij bedoelde. De 1844-optie is alleen een optie als je schijt hebt aan wat de bijbel zegt, dat is meer jou ding.
Was je erbij dan?quote:Op dinsdag 21 mei 2024 16:23 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Het werd van boven naar beneden gescheurd op het moment dat Hij werd gekruisigd. Van boven naar beneden, oftewel niet door menselijke handen:
Mattheus 27:50 Jezus riep nogmaals met luide stem en gaf de geest.
51 En zie, het voorhangsel van de tempel scheurde in tweeën, van boven tot beneden; de aarde beefde en de rotsen scheurden;
Ja dat maak jij ervan, om maar onder die korte tijdsspanne uit te komen.quote:Op dinsdag 21 mei 2024 16:23 schreef Ali_Kannibali het volgende:
'Generatie' of 'geslacht' is dan geen beperkende tijdsperiode waarbinnen alles zich moet voltrekken, maar die generatie of geslacht strekt zich uit totdat alles zich heeft voltrokken.
Die 'generatie' of 'het geslacht' waar Jezus naar verwijst, hoeft niet per se over een specifieke tijdspanne te gaan, maar om het 'boze geslacht', de onrechtvaardigen.
Ipv een adventskalender krijgen we een adventspuzzel voorgeschoteld.quote:Op dinsdag 21 mei 2024 16:23 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, dit komt allemaal totaal niet overeen met hoe de eindtijd beschreven wordt. Je hebt helemaal niets aangetoond. De eindtijd begint vanaf Christus en duurt tot het laatste oordeel.
Het scheuren van het voorhangsel had een spirituele betekenis:
19Omdat wij nu, broeders, vrijmoedigheid hebben om in te gaan in het heiligdom door het bloed van Jezus,
20langs een nieuwe en levende weg, die Hij voor ons heeft ingewijd door het voorhangsel, dat is door Zijn vlees,
21en omdat wij een grote Priester hebben over het huis van God,
22laten wij tot Hem naderen met een waarachtig hart, in volle zekerheid van het geloof, nu ons hart gereinigd is van een slecht geweten en ons lichaam gewassen is met rein water.
Het stond dus symbool voor het lichaam van Jezus Christus.
Het werd van boven naar beneden gescheurd op het moment dat Hij werd gekruisigd. Van boven naar beneden, oftewel niet door menselijke handen:
Mattheus 27:50 Jezus riep nogmaals met luide stem en gaf de geest.
51 En zie, het voorhangsel van de tempel scheurde in tweeën, van boven tot beneden; de aarde beefde en de rotsen scheurden;
Omdat Christus gekruisigd was, was het allerheiligste, met de ark van het verbond en het genadedeksel wat symbool stond voor de vergeving die God geeft, toegankelijk.
Heeft niks met de Romeinen te maken. Geen flauw idee waar je dat nou weer vandaan haalt.
Verder verwijst Jezus nog steeds naar Daniel als profeet die spreekt over toekomstige tijden.
[..]
De betekenis die je aan dat woordje 'generatie' geeft, is maar een van de mogelijke betekenissen.
Maar lees de context eens:
30 En dan zal aan de hemel het teken van de Zoon des mensen verschijnen; en dan zullen al de stammen van de aarde rouw bedrijven en zij zullen de Zoon des mensen zien, als Hij op de wolken van de hemel komt met grote kracht en heerlijkheid.
31En Hij zal Zijn engelen uitzenden onder luid bazuingeschal, en zij zullen Zijn uitverkorenen bijeenbrengen uit de vier windstreken, van het ene uiterste van de hemelen tot het andere uiterste ervan.
32 Leer van de vijgenboom deze gelijkenis: wanneer zijn tak al zacht wordt en de bladeren uitspruiten, dan weet u dat de zomer nabij is.
34Voorwaar, Ik zeg u: Dit geslacht zal zeker niet voorbijgaan, totdat al deze dingen gebeurd zijn.
35 De hemel en de aarde zullen voorbijgaan, maar Mijn woorden zullen zeker niet voorbijgaan.
36 Maar die dag en dat uur is aan niemand bekend, ook aan de engelen in de hemel niet, maar alleen aan Mijn Vader.
37 Zoals de dagen van Noach waren, zo zal ook de komst van de Zoon des mensen zijn.
38Want zoals ze bezig waren in de dagen voor de zondvloed met eten, drinken, trouwen en ten huwelijk geven, tot op de dag waarop Noach de ark binnenging,
39en het niet merkten, totdat de zondvloed kwam en hen allen wegnam, zo zal ook de komst van de Zoon des mensen zijn.
Enzovoorts.
Het hele hoofdstuk gaat over vervolging, misleiding, de kwaaddoeners en hun daden, ten opzichte van Gods volk.
Let op: de tekst zegt niet: Voorwaar, Ik zeg u: Dit geslacht zal zeker niet voorbijgaan, VOORDAT al deze dingen gebeurd zijn.
De tekst zegt: Voorwaar, Ik zeg u: Dit geslacht zal zeker niet voorbijgaan, TOTDAT al deze dingen gebeurd zijn.
Wat is het verschil? Als 'voordat' zou zijn gebruikt, zou je nog kunnen zeggen dat het om 30 jaar gaat. Maar met 'totdat' ligt het accent meer op het feit dat dit geslacht of deze generatie zal blijven totdat de gebeurtenissen die Jezus beschrijft zich hebben voltrokken.
'Generatie' of 'geslacht' is dan geen beperkende tijdsperiode waarbinnen alles zich moet voltrekken, maar die generatie of geslacht strekt zich uit totdat alles zich heeft voltrokken.
Die 'generatie' of 'het geslacht' waar Jezus naar verwijst, hoeft niet per se over een specifieke tijdspanne te gaan, maar om het 'boze geslacht', de onrechtvaardigen.
Zoals die in het verleden al eens door de zondvloed zijn vernietigd, gebeurt dat ook als Jezus terugkomt als rechter. Dan vernietigt hij de onrechtvaardigen.
'Generatie' of 'geslacht' wordt wel vaker in die zin gebruikt, en door Jezus ook specifiek voor de farizeeën en schriftgeleerden die hem constant probeerden onderuit te halen:
Lukas 11:29Toen de menigte te hoop liep, begon Hij te zeggen: Dit geslacht is een verdorven geslacht; het verlangt een teken, maar het zal geen teken gegeven worden dan het teken van de profeet Jona.
30Want zoals Jona voor de inwoners van Ninevé een teken geweest is, zo zal ook de Zoon des mensen het zijn voor dit geslacht.
31De koningin van het Zuiden zal in het oordeel samen met de mannen van dit geslacht opstaan en hen veroordelen, want zij is gekomen van de einden van de aarde om de wijsheid van Salomo te horen en zie, meer dan Salomo is hier!
32De mannen van Ninevé zullen in het oordeel samen met dit geslacht opstaan en het veroordelen, want zij hebben zich bekeerd op de prediking van Jona, en zie, meer dan Jona is hier!
Filippenzen 2:14 Doe alle dingen zonder morren en meningsverschillen,
15opdat u onberispelijk en oprecht zult zijn, kinderen van God, smetteloos te midden van een verkeerd en ontaard geslacht, waaronder u schijnt als lichten in de wereld,
Psalm 78:8en niet worden als hun vaderen:
een opstandige en ongehoorzame generatie,
een generatie die zijn hart niet richtte op God
en van wie de geest niet trouw was aan God.
29En heel het volk dat naar Hem luisterde, en de tollenaars die met de doop van Johannes gedoopt waren, rechtvaardigden God,
30maar de Farizeeën en de wetgeleerden verwierpen het raadsbesluit van God met betrekking tot zichzelf, omdat ze niet door hem gedoopt wilden worden.
31 En de Heere zei: Met wie zal Ik dan de mensen van dit geslacht vergelijken en aan wie zijn zij gelijk?
32Zij zijn gelijk aan kinderen die op de markt zitten, en elkaar toeroepen en zeggen: Wij hebben voor jullie op de fluit gespeeld, maar jullie hebben niet gedanst; wij hebben klaagliederen voor jullie gezongen, maar jullie hebben niet gehuild.
33 Want Johannes de Doper is gekomen, hij at geen brood en hij dronk geen wijn, en u zegt: Hij heeft een demon.
34De Zoon des mensen is gekomen, Die wel at en dronk, en u zegt: Ziedaar, een vraatzuchtig mens en drinker, een vriend van tollenaars en zondaars.
Dus 'geslacht' of generatie' wordt ook gebruikt om naar de onrechtvaardigen te verwijzen, en niet naar een specifieke tijdsperiode.
Tegelijkertijd is er ook een rechtvaardig 'geslacht':;
9 Maar u bent een uitverkoren geslacht, een koninklijk priesterschap, een heilig volk, een volk dat God Zich tot Zijn eigendom maakte; opdat u de deugden zou verkondigen van Hem Die u uit de duisternis geroepen heeft tot Zijn wonderbaar licht,
10 u, die voorheen geen volk was, maar nu Gods volk bent; u, die zonder ontferming was, maar nu in ontferming aangenomen bent.
Psalm 24:5Hij zal zegen ontvangen van de HEERE
en gerechtigheid van de God van zijn heil.
6Dat is het geslacht van hen die naar Hem vragen,
die Uw aangezicht zoeken; dat is Jakob.
Psalm 14:4Hebben zij dan geen kennis, allen die onrecht bedrijven,
die mijn volk opeten alsof zij brood aten?
Zij roepen de HEERE niet aan.
5Daar worden zij door angst bevangen,
want God is bij het geslacht van de rechtvaardige!
Er zijn dus twee categorieën. Daar heb ik in het begin van deze topicreeks al uitgebreid aandacht aan besteed. Die twee categorieën, generaties of geslachten worden in Genesis geïllustreerd door Kain en Abel. Het zijn de rechtvaardigen en de onrechtvaardigen, Gods kinderen en de kinderen van de duivel.
Wat Jezus dus zei, is dat deze kwade generatie tot het einde zal blijven, en pas aan het einde wordt vernietigd.
Gods volk zou nog veel last krijgen van die generatie, want net als dat zij Jezus en de profeten vervolgden, zullen zij Gods volk blijven vervolgen totdat ze door Jezus zelf worden vernietigd bij het eindoordeel.
Jezus wilde dus aangeven dat zijn discipelen nog veel zouden lijden en dat dat zou duren tot Hij terugkwam.
Dat is ook het geval geweest in het leven van de discipelen, die voor hun geloof vaak zijn vervolgd en vermoord.
Zo ook met Gods kerk door de tijd heen.
Dus nee, Jezus zei hier niet dat hij binnen 30 jaar terug zou komen, maar dat het boze geslacht niet voorbij zou gaan totdat Hij terug zou komen.
Dan haak je gewoonlijk af. Onderbouwde argumenten worden namelijk volkomen genegeerd. Vooral als ze wetenschappelijk zijn.quote:Op maandag 20 mei 2024 15:15 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Ik sta best open voor een andere mening, maar dan moet die wel goed onderbouwd zijn.
Ja en de aarde ging open en er kwamen zombies uit. Vind je dit nu echt geloofwaardig?quote:Op dinsdag 21 mei 2024 16:23 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Mattheus 27:50 Jezus riep nogmaals met luide stem en gaf de geest.
51 En zie, het voorhangsel van de tempel scheurde in tweeën, van boven tot beneden; de aarde beefde en de rotsen scheurden;
Ik vind de argumenten voor dit standpunt niet overtuigend nee. De tegenargumenten kan iedereen ook opzoeken, daar is uitgebreid aandacht aan besteed. Het taalgebruik van Daniël wijst erop dat zo'n late datering niet gerechtvaardigd is.quote:Op woensdag 22 mei 2024 09:31 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Dan haak je gewoonlijk af. Onderbouwde argumenten worden namelijk volkomen genegeerd. Vooral als ze wetenschappelijk zijn.
Als de wetenschappelijke consensus is dat
"Daniël geen profetie is van een profeet genaamd Daniël uit de zesde eeuw vóór Christus', maar een apocalyptisch boek geschreven tijdens de Makkabese Oorlog". Een apocalyptisch boek is een troostboek, ontstaan in een situatie van bedreigd bestaan en het houdt zich bezig met het einde en de ondergang van de wereld van de verdrukker. Daarbij gaat het niet om schrikaanjagende voorspellingen over het einde van ónze wereld, maar om een verwachting betreffende de ineenstorting van de vreemde overheersing waaronder men in de eigen tijd gebukt ging'
De verhalen in hoofdstuk 1 t/m 6 en het visioen in hoofdstuk 7 worden gedateerd op de 3e eeuw v.Chr. en vroege 2e eeuw v.Chr. De consensus is dat de visioenen in hoofdstuk 8 t/m 12 tussen 167 en 164 v.Chr., de periode van de opstand van de Makkabeeën, werden toegevoegd aan de voorgaande verhalen. Zoals gebruikelijk in de apocalyptiek werd het boek geschreven als pseudepigraaf, waarschijnlijk om het werk meer aanzien te geven.
dan komt dat slecht uit in jouw gelovige straatje dat (overigens zeer selectief) alles letterlijk interpreteert en dus wordt de wetenschap neergezet als dom, "anti-geloof" of nog erger.
De wetenschap zegt niet dat Jezus niet uit de dood is opgestaan. Of dat Jezus niet is opgevaren of dat de heilige Geest niet is uitgestort. Dat zijn geloofsfeiten die je mag geloven of niet. De wetenschap buigt zich over controleerbare feiten die worden genoemd, zoals "het enorme rijk van David en Salomo" of de dateerbaarheid en herkomst van bepaalde geschriften.
Je roept maar wat.quote:Op woensdag 22 mei 2024 12:18 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik vind de argumenten voor dit standpunt niet overtuigend nee. De tegenargumenten kan iedereen ook opzoeken, daar is uitgebreid aandacht aan besteed. Het taalgebruik van Daniël wijst erop dat zo'n late datering niet gerechtvaardigd is.
Natuurlijk ben je vrij om dat te doen. Dan moet je echter wel met goede argumenten komen. Zomaar roepen 'zoek het zelf maar op' of loze uitspraken doen over het taalgebruik zonder argumentatie tonen gewoon weer aan dat je met een bek vol tanden staat.quote:Jij bent vrij om in elke wetenschappelijke verklaring van wat dan ook te geloven, maar ik ben vrij om dat niet te doen. Als ergens een wetenschappelijke consensus voor is, wil dat niet automatisch zeggen dat daarmee de kous af is en er geen enkele reden voor twijfel of een andere mening meer is.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |