Dus omdat je je er niet in verdiept is dat een reden voor nexit?quote:Op dinsdag 7 mei 2024 08:29 schreef Origami94 het volgende:
Daarom Nexit
De afstand tussen Den Haag en Dokkum is groter dan Den Haag en Wassenaar maar tussen Brussel en Den Haag is die nog groter.
Lubach's satire met AI of volksvertegenwoordiger zat ik er wel eens naast en dan ben ik best politiek georiėnteerd.
Volgens mij kan je alles gewoon live mee en terug kijken. Net als debatdirect in nederland.quote:Op dinsdag 7 mei 2024 08:33 schreef Hanca het volgende:
Ik ben het er wel mee eens dat dit een extreem ver van je bed parlement is, waar gewoon geen enkele controle op zit. Er is geen pers die verslag doet van hun vergaderingen. Dat betekent ook dat de parlementariėrs niet worden afgerekend op hun daden. Ik gok dat minstens 90% op een partij stemt vanwege hun landelijke standpunten en daden, niet om wat ze doen in Brussel. En dit is inmiddels al decennia hetzelfde probleem.
Wat mij betreft moeten ze of extreem snel wat gaan doen aan deze totaal oncontroleerbare puinhoop (debatten van het Europees Parlement zijn ook onnavolgbaar, ik heb het wel eens geprobeerd). Of ze schaffen de hele bende af en leggen de macht bij de Europese Raad en de Raad van Ministers, aangezien daar mensen in zitten die wel worden gecontroleerd (door een parlement en door de pers) en worden afgerekend op hun daden. Die Europese Raad en de Raad van Ministers kunnen ook best de Europese Commissie controleren. Het huidige systeem is niet houdbaar en enorm gevoelig voor lobbyen.
Inderdaad fijn dat dat geen onderwerp is waar Facebook-Ria's zich mee gaan lopen bemoeien.quote:Op dinsdag 7 mei 2024 11:28 schreef RM-rf het volgende:
Ook het overgrote deel van de bevolking heeft geen intersse in energie-politieke, regels over welke stoffen wel of niet in consumptie-producten toegelaten zijn of omgang met verpakkingsmaterialen of regels voor verzkeringsproducten ...
Ik verdiep mij erin. Zo ken ik bijvoorbeeld Agnes Jongerius deels persoonlijk. Maar ik neem aan dat Jan met de pet helemaal niemand kent en te druk bezig is met zijn baanquote:Op dinsdag 7 mei 2024 10:47 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
Dus omdat je je er niet in verdiept is dat een reden voor nexit?
Nexit is echt bija het meest domme wat je kan doen.
fijn voor je dat je Agnes kent. Maar als je je erin verdiept is het des te vreemder dat je voor een nexit pleitquote:Op dinsdag 7 mei 2024 12:52 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Ik verdiep mij erin. Zo ken ik bijvoorbeeld Agnes Jongerius deels persoonlijk. Maar ik neem aan dat Jan met de pet helemaal niemand kent en te druk bezig is met zijn baan
It takes two to tango. Het Europese congress mag zich ook aan de voorgrond melden. Check bijv hoe ze dat in de VS doen
Verklaarquote:Op dinsdag 7 mei 2024 12:56 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
fijn voor je dat je Agnes kent. Maar als je je erin verdiept is het des te vreemder dat je voor een nexit pleit
Wie betaald zijn subsidies denk je?quote:Op dinsdag 7 mei 2024 12:58 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Verklaar
Zoals ik al zei de afstand tussen Brussel en Nederland is relationeel gezien erg groot. Een boer uit Emmen heeft er totaal niks mee. En dat mag je best de EU aanrekenen. Als je wetten bedenkt mag je best alles afwegen en de mensen die het betreft gaan raadplegen
Die belanden meestal in de zakken van het grootkapitaal.quote:Op dinsdag 7 mei 2024 13:02 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Wie betaald zijn subsidies denk je?
Ja, ik noemde de debatten ook 'onnavolgbaar', niet dat je ze niet kunt kijken. Je kunt ze alleen praktisch met geen mogelijkheid goed volgen, al is het maar omdat ze vaak genoeg in verschillende talen door elkaar praten. En inderdaad , 99% van het politieke handwerk is daar in achterkamertjes.quote:Op dinsdag 7 mei 2024 11:26 schreef 111210 het volgende:
[..]
Volgens mij kan je alles gewoon live mee en terug kijken. Net als debatdirect in nederland.
Maar eens dat er daar buiten die debatten veel in achterkamertjes gebeurt, het een ver van mn bed show is en ondanks dat ik de politiek aardig volg (mede door werk) ik totaal geen idee heb wie er in brussel zitten en waar ze voor staan.
Wat ook mee zal spelen is dat voor mijn gevoel je kan stemmen wat je wil maar als er iets doorgedrukt moet worden vanuit europa dit toch wel gebeurt.
Bron?quote:Op dinsdag 7 mei 2024 13:04 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Die belanden meestal in de zakken van het grootkapitaal.
Des te meer reden om eruit te stappen
Hoe Orban en vriendjes rijk worden door EU geld waarvan een deel bestemd is voor de landbouwquote:Op dinsdag 7 mei 2024 13:08 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Bron?
Want ik lees juist dat boeren rechtstreeks betaald worden door de EU.
https://agriculture.ec.eu(...)support-explained_nl
Voor een gebied met 440 miljoen inwoners is er wel echt weinig media die de Europese politiek volgt hoor. De grootst organisatie qua onderzoeksjournalistiek in de EU is Follow the Money met 5 FTE. De eerste FTE, Lize Witteman, heeft er na veel verwondering zelfs een boek over geschreven.quote:Op dinsdag 7 mei 2024 11:10 schreef RM-rf het volgende:
Of je wat over het europese parlement hoort, ligt niet enkel aan de Media en dat je moet zlef als burger passief moet wachten op welke voorstellen daar besproken worden.
Informatie is vrij en zeker het internet bied je voldoende platformen om ook zelf aktief informatie in te winnen zonder dat je passief thuis moet blijven wachten tot iemand een pamfletjes in je brievenbus duwt.
Dat ligt aan de inkomsten die media berichtgeving hierover oplevert ... en dat ligt weer aan het gebrek aan intersse bij lezers.quote:Op dinsdag 7 mei 2024 13:46 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Voor een gebied met 440 miljoen inwoners is er wel echt weinig media die de Europese politiek volgt hoor. De grootst organisatie qua onderzoeksjournalistiek in de EU is Follow the Money met 5 FTE. De eerste FTE, Lize Witteman, heeft er na veel verwondering zelfs een boek over geschreven.
[ afbeelding ]
Dat is trouwens wel een interessant idee.quote:Op dinsdag 7 mei 2024 13:06 schreef Hanca het volgende:
Laat anders minstens 1 keer per maand de Nederlandse parlementariėrs, eventueel samen met de Europese commissaris van Nederland, een hele dag in debat gaan met de Tweede Kamer en zo uitleggen wat er daar gebeurt, welke standpunten ze innemen en wat hun overwegingen zijn.
je bedoeld een van deze, regelmatig plaatsvindende initiatieven?quote:Op dinsdag 7 mei 2024 14:27 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is trouwens wel een interessant idee.
Dat Staat van de Unie debat heb ik wel vaak gekeken.quote:Op dinsdag 7 mei 2024 15:01 schreef RM-rf het volgende:
[..]
je bedoeld een van deze, regelmatig plaatsvindende initiatieven?
IPEX
IPEX, het InterParliamentary EU information eXchange, is een platform voor uitwisseling van informatie over de Europese Unie tussen de nationale Parlementen en het Europees Parlement.
COSAC
COSAC is een samenwerkingsvorm tussen de verschillende commissies voor Europese Zaken van de nationale parlementen van de EU-lidstaten en leden van het Europees Parlement.
Voorzittersconferentie
Elk jaar komen de voorzitters van de nationale parlementen van de EU-lidstaten en van het Europees Parlement bij elkaar tijdens de voorzittersconferentie.
Contacten met (Nederlandse) Europarlementariėrs
Leden van de Tweede Kamer en leden van het Europees Parlement spreken elkaar geregeld is wisselende samenstelling en over uiteenlopende onderwerpen. Zo worden eenmaal per jaar de Nederlandse Europarlementariėrs uitgenodigd in de plenaire zaal van de Tweede Kamer om met Kamerleden in gesprek te gaan over Europese onderwerpen, het zogenoemde Staat van de Unie-debat.
Overige interparlementaire conferenties
Ieder halfjaar organiseert het voorzittend land van de Europese Unie een aantal interparlementaire conferenties. Vanuit Nederland neemt telkens een wisselende delegatie van een aantal Kamerleden hieraan deel, bestaande uit woordvoerder voor de onderwerpen die op de conferentie besproken worden.
https://www.tweedekamer.n(...)aste_activiteiten_eu
Ik kan eventjes helemaal geen FOK!-topics vinden over dat enorm interssante 'Staat van de Unie'-debat...
ook op twitter lijkt niemand zich ermee bezig te houden.... en de media doet er geen enkele moeite het te vermelden.
waarom denken mensen dat daar wel een enorme vraag naar is?
Als je als politici er achter komt dat er te weinig mediacontrole op je werk is, moet je dat toegankelijker maken en desnoods mee financieren, zoals de gemeenteraden ook plaatselijke kranten en tv overeind houden.quote:Op dinsdag 7 mei 2024 14:02 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Dat ligt aan de inkomsten die media berichtgeving hierover oplevert ... en dat ligt weer aan het gebrek aan intersse bij lezers.
Als jij vind dat er veel geld te verdienen valt bij een goede onafhankelijke berichtgeving, moet je dat zelf financieren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |