Ik heb de De Opwindvogelkronieken hier liggen, maar waarom Murakami? Wat is er zo bijzonder aan die man; waarom moet ik het gaan lezen?quote:
Hard-boiled Wonderland.quote:Op zaterdag 15 juni 2024 21:23 schreef _Arual_ het volgende:
Ik beluister nu de nieuwe van Murakami. Krijg er een enorm deja vu-gevoel bij dat ik niet kan plaatsen. Misschien bestaat er een kort verhaal van Murakami dat erop lijkt?
Goeie auteur! Kafka on the Shore, Norwegian Wood, 1Q84. Eigenlijk alles wat ik van hem gelezen heb beviel goed. Moet er weer eens een lezen!quote:Op zaterdag 15 juni 2024 18:58 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ik heb de De Opwindvogelkronieken hier liggen, maar waarom Murakami? Wat is er zo bijzonder aan die man; waarom moet ik het gaan lezen?
Nog zo'n waslijst van to read dingen, vandaar de vraag.
Maar waarom?quote:Op zaterdag 15 juni 2024 22:28 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Goeie auteur! Kafka on the Shore, Norwegian Wood, 1Q84. Eigenlijk alles wat ik van hem gelezen heb beviel goed. Moet er weer eens een lezen!
Doen! Ik zit nu in het derde deel van 1q84quote:Op zaterdag 15 juni 2024 22:29 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Maar waarom?
Ik wil er ook graag aan beginnen hoor.
Hij beheerst de kunst om je echt volledig in een bepaalde sfeer/wereld te trekken. Vaak met die magisch realistische elementen, maar soms ook zonder die elementen (Norwegian Wood, Spoetnikliefde). En dat is wat ik ook zoek in een goed boek: er helemaal in verdwijnen, en continue verder willen lezenquote:Op zaterdag 15 juni 2024 22:29 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Maar waarom?
Ik wil er ook graag aan beginnen hoor.
Ben nu bezig met Het Slot van Kafka. Daarna maar de Opwindvogelkronieken van Murakami.quote:Op zondag 16 juni 2024 10:49 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Hij beheerst de kunst om je echt volledig in een bepaalde sfeer/wereld te trekken. Vaak met die magisch realistische elementen, maar soms ook zonder die elementen (Norwegian Wood, Spoetnikliefde). En dat is wat ik ook zoek in een goed boek: er helemaal in verdwijnen, en continue verder willen lezen
quote:
Heerlijk! De hele reeks 2x compleet gelezenquote:
Snel doen zou ik zeggenquote:Op woensdag 19 juni 2024 11:16 schreef tufkac het volgende:
En Murakami is zo'n schrijver die al heel lang op mijn te lezen lijst staat, maar waar ik nog steeds niet aan toegekomen ben.
Nou, ben heel benieuwd. Ik begin er aan na het boek wat ik nu aan het lezen ben.quote:Op woensdag 19 juni 2024 09:39 schreef Kanaroe het volgende:
[..]
O.T. 'Kafka op het strand' van Murakami aan het lezen
En zoals hierboven beschreven; ik kan niet wachten om vanavond weer verder te lezen
Toevallig net 'Het geval Charles Dexter Ward' gekocht. Leuk man, Lovecraft.quote:
Dit is de 2 de keer voor mij. Ik heb boek 1-5 een jaar of 15 geleden gelezen maar inmiddels heb ik ook boek 6. En ik hoop ook die ooit te lezen.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 23:26 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]Lang geleden dat ik die gezien heb. Die boeken heb ik gelezen toen ik 11/12 was, zou ik eigenlijk nog wel een keer willen lezen.
Tweede deel in de serie over de Haagse hoofdinspecteur Charlie Swieninck. Kuipers weet de sfeer goed neer te zetten, maar het verhaal zou wel wat spannender mogen. Doet denken aan de Bernie Gunther serie van Philip Kerr en de boeken van Tomas Ross waarbij feiten en fictie door elkaar lopen.quote:Zomer 1941. Met de vondst van een lijk in de Hofvijver ontbrandt de strijd om een gestolen meesterwerk van Frans Hals
In de Hofvijver, pal naast het Binnenhof, drijft op een kille ochtend in augustus 1941 een lijk. Het is de Brusselse kunstexpert Joseph Foulon, die voor het naastgelegen Mauritshuis bezig was een opgedoken werk van de meesterschilder Frans Hals te onderzoeken. Een dag na de vondst van het lichaam blijkt dat het bewuste paneel, Lachend meisje, is verdwenen en vervangen door een vervalsing.
Charlie Swieninck, chef van het Bureau Bijzondere Delicten van de Haagse politie, gaat op zoek naar de moordenaar en de dief. Hij krijgt hulp van kunsthistorica Rosalie Callenbach. Die maakt hem vertrouwd met de complexe kunstwereld, die wemelt van de hebberige kopers, charlatans, vervalsers en kenners. Niet alleen het Mauritshuis wilde de Hals kopen, ook de machtige Duitse rijksmaarschalk Hermann Göring heeft listige handlangers naar voren geschoven om het portret in handen te krijgen.
Vind de Eragon serie goedquote:
Ik vind het tot nu toe leuk. Maar ben pas op 1/3 van het boek.quote:Op zaterdag 22 juni 2024 17:15 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Ik ben hier ook aan begonnen. Hoe vind jij hem?
quote:Drie jaar na het overlijden van zijn opa en de verdwijning van diens vrouw Pepa krijgt Ruben Kruijssen de opdracht de Alquerías, het familiehuis in Spanje, te verkopen. In Utrecht werkt Ruben tegen wil en dank als makelaar, en hij besluit af te reizen naar Spanje.
Als hij eenmaal in de streek van zijn jeugd is, komen er vele herinneringen boven. Waarom wordt er nog steeds gezwegen over de rol van zijn opa Herman, in de Spaanse Burgeroorlog? Hoe kwam Pepa in Hermans leven? En waarom was haar liefde zo belangrijk voor hem en voor hun nazaten? Hoe goed kende Ruben haar eigenlijk? En waarom is zij verdwenen?
Tijdens Rubens verblijf in de Alquería, dringt het tot hem door hoe belangrijk zijn eigen kijk op het familieverhaal is en waar zijn hart ligt. Maar om de Alquería te kunnen behouden moet hij Pepa vinden.
Dat is nou net het enige van Murakami waar ik nooit doorheen ben gekomen. Nog eens proberen?quote:Op zaterdag 15 juni 2024 22:27 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[..]
Hard-boiled Wonderland.
Dat lijkt me wel.quote:Op zondag 30 juni 2024 21:50 schreef _Arual_ het volgende:
[..]
Dat is nou net het enige van Murakami waar ik nooit doorheen ben gekomen. Nog eens proberen?
Oh, van mij ook! Ik heb net een mooie gebonden uitgave in originele taal (Duits) gekocht en ben er nu in bezig.quote:
De Aardkinderen heb ik juist weg gedaan. ik begon me bij boek 3 (of 4?) enorm te irriteren aan Ayla. Ze kan alles, weet alles, doet onmogelijke dingen...Zo vervelend.Maar ieder z'n ding. Ik snap wel dat mensen het mooi vinden.quote:Op woensdag 19 juni 2024 09:39 schreef Kanaroe het volgende:
[..]
Heerlijk! De hele reeks 2x compleet gelezen
Echt zo'n reeks boeken die ik nooit weg zal doen![]()
Ik snap jou! Ik erger me vooral aan de vele erotische scènes met Jondalar, bijna pornografisch en tooooo much voor mij, hahaquote:Op dinsdag 2 juli 2024 08:27 schreef Morri2 het volgende:
[..]
De Aardkinderen heb ik juist weg gedaan. ik begon me bij boek 3 (of 4?) enorm te irriteren aan Ayla. Ze kan alles, weet alles, doet onmogelijke dingen...Zo vervelend.Maar ieder z'n ding. Ik snap wel dat mensen het mooi vinden.
Herkenbaar ja. En dat word herhaald en herhaald. En ook die sex.. is gewoon porno hahahquote:Op dinsdag 2 juli 2024 08:27 schreef Morri2 het volgende:
[..]
De Aardkinderen heb ik juist weg gedaan. ik begon me bij boek 3 (of 4?) enorm te irriteren aan Ayla. Ze kan alles, weet alles, doet onmogelijke dingen...Zo vervelend.Maar ieder z'n ding. Ik snap wel dat mensen het mooi vinden.
Doet mij denken aan een ander boek, ook uit die tijd. Over tijdrovers, oid. Weet ff niet meer hoe dat heette (Niet Tijdrovers van Tanja de Jonge, ook niet de killers van Marten Toonder....)quote:Op vrijdag 5 juli 2024 11:51 schreef Morri2 het volgende:
Na Krabat van Otfried Preussler dit jeugdsentiment herlezen.
[ afbeelding ]
Het gaat over een meisje dat in een amfitheater woont. Mensen uit de buurt gaan naar haar toe omdat ze zo goed luisteren kan. Tot de Grijze Heren verschijnen, die de mensen overhalen om tijd te sparen en op de tijdbank te zetten. Alles wat niet noodzakelijk is, zoals tijd steken in familie en vrienden, kan op de tijdbank om te sparen. Echter, de Grijze Heren stelen de tijd voor eigen gebruik. Maar op Momo krijgen ze maar geen vat.
Het boek is uit de jaren '70, maar het lijkt wel actueler dan ooit. Met de sociale media die tijd opslokken en influencers en tech bedrijven die die tijd omzetten in geld, om er dus zelf beter van te worden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |