Dus aanvallen moeten worden afgesteld op de kwaliteit van de luchtafweer en hoeveelheid bontgenoten van een land? Wat een belachelijke redering weer. Iran had Israël niet moeten aanvallen, zo simpel is het. Iran is dit begonnen en dat doet het al decennialang. Een paar dagen geleden kwam dit nog naar voren:quote:Op dinsdag 16 april 2024 14:42 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Een nieuwe reactie van Israël zou nergens op slaan en niet uit te leggen zijn als symbolisch en niet-serieus gezien de consulaataanval van Israël en de tegenreactie van Iran daarop. Het zou een teken zijn nieuwe escalatie. Tit for tat heeft al plaatsgevonden. Daarnaast is het luchtafweer van Iran waarschijnlijk niet zo goed als die van Israël en hebben zij weinig omliggende bevriende landen die kunnen helpen om ze uit de lucht te schieten. Dus nee, exact hetzelfde terug doen is niet één op één vergelijkbaar. Ik mag hopen dat je begrijpt dat context en omstandigheden uitmaken en de volgorde waarin dingen gebeuren ook.
quote:Argentina court blames Iran for 1990s terror attacks on Israeli embassy, AMIA center
Branding Islamic Republic a ‘terrorist state,’ ruling says Hezbollah carried out deadly bombings on Tehran’s orders, calls 1994 bombing of Jewish center a crime against humanity
quote:Op dinsdag 16 april 2024 14:51 schreef Homey het volgende:
[..]
Nope. Het uitschakelen van Iraanse terroristen was de tat. Wat Iran nu heeft gedaan is weer een nieuwe tit.
Dat is weer een hele andere discussie en niet relevant in deze.quote:En goh wat raar dat Iran weinig bevriende landen kent. Hoe zou dat toch komen?
Als je oorlog wilt voeren met de regels van de oorlog, dan trek je een uniform aan. Sim-pel. Anders moet je niet zeuren dat je lik op stuk krijgt.quote:Op dinsdag 16 april 2024 15:10 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
5 ambtenaren waaronder 2 generaals (en 6 Syrische burgers). Jij of Israël kan dat terroristen vinden maar in de internationale betrekkingen wordt dat niet zo gezien natuurlijk. En al helemaal niet oke om dit te doen tegen een consulaat.
[..]
Dat is weer een hele andere discussie en niet relevant in deze.
Allemaal vriendjes van Assad, zou je moeten toejuichen. En het was niet op het consulaat.quote:Op dinsdag 16 april 2024 15:10 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
5 ambtenaren waaronder 2 generaals (en 6 Syrische burgers). Jij of Israël kan dat terroristen vinden maar in de internationale betrekkingen wordt dat niet zo gezien natuurlijk. En al helemaal niet oke om dit te doen tegen een consulaat.
[..]
Dat is weer een hele andere discussie en niet relevant in deze.
Als je een aanval wil uitvoeren die weinig schade en weinig slachtoffers oplevert omdat het vooral een symbolische waarde moet hebben dan zijn dat soort dingen zeker relevant ja. Te weinig staat te zwak, te veel zorgt voor teveel schade en slachtoffers. Wat te veel of te weinig is hangt af van de capaciteiten van het doelwit.quote:Op dinsdag 16 april 2024 15:05 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dus aanvallen moeten worden afgesteld op de kwaliteit van de luchtafweer en hoeveelheid bontgenoten van een land? Wat een belachelijke redering weer.
Ik begin te denken dat jij echt denkt dat het zo simpel is. Dat de ander altijd begint en Israël nooit begint. En als Israël wel begint dan is dat met goede reden. Lekker makkelijk.quote:Iran had Israël niet moeten aanvallen, zo simpel is het. Iran is dit begonnen en dat doet het al decennialang.
Koeien zo oud dat zelfs Israël ze niet gebruikt als reden om aan te vallen. Je hoeft me overigens niet te overtuigen dat Hezbollah en de machthebbers in Iran kut zijn, dat weet iedereen wel.quote:Een paar dagen geleden kwam dit nog naar voren:
[..]
Nee, het lijkt er voornamelijk op dat jij in elke situatie Israël lijkt te problematiseren. Of het om de Palestijnse terroristen gaat of nu Iran, twee behoorlijk kwaadaardige partijen, leg jij het probleem iedere keer opnieuw bij Israël.quote:Op dinsdag 16 april 2024 15:22 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Als je een aanval wil uitvoeren die weinig schade en weinig slachtoffers oplevert omdat het vooral een symbolische waarde moet hebben dan zijn dat soort dingen zeker relevant ja. Te weinig staat te zwak, te veel zorgt voor teveel schade en slachtoffers. Wat te veel of te weinig is hangt af van de capaciteiten van het doelwit.
[..]
Ik begin te denken dat jij echt denkt dat het zo simpel is. Dat de ander altijd begint en Israël nooit begint. En als Israël wel begint dan is dat met goede reden. Lekker makkelijk.
[..]
Koeien zo oud dat zelfs Israël ze niet gebruikt als reden om aan te vallen. Je hoeft me overigens niet te overtuigen dat Hezbollah en de machthebbers in Iran kut zijn, dat weet iedereen wel.
Van jou moest Israel toch juist dit soort precisie aanvallen ondernemen? Nu ze het doen is het weer niet goed en het was niet het consulaat maar het gebouw ernaast maar dat wist je vast ook wel.quote:Op dinsdag 16 april 2024 15:10 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
5 ambtenaren waaronder 2 generaals (en 6 Syrische burgers). Jij of Israël kan dat terroristen vinden maar in de internationale betrekkingen wordt dat niet zo gezien natuurlijk. En al helemaal niet oke om dit te doen tegen een consulaat.
[..]
Dat is weer een hele andere discussie en niet relevant in deze.
Tegen Hamas in Gaza ja, (liever) niet in andere landen en al helemaal niet op overheidsgebouwenquote:Op dinsdag 16 april 2024 15:40 schreef Tarado het volgende:
[..]
Van jou moest Israel toch juist dit soort precisie aanvallen ondernemen? Nu ze het doen is het weer niet goed en het was niet het consulaat maar het gebouw ernaast maar dat wist je vast ook wel.
Wel het consulaat. En het gebouw ernaast is de ambassade. Maar dat wist je vast wel.quote:en het was niet het consulaat maar het gebouw ernaast maar dat wist je vast ook wel.
Correct.quote:Op dinsdag 16 april 2024 15:40 schreef Tarado het volgende:
[..]
Van jou moest Israel toch juist dit soort precisie aanvallen ondernemen? Nu ze het doen is het weer niet goed en het was niet het consulaat maar het gebouw ernaast maar dat wist je vast ook wel.
Wiki is je beste vriend, ik hou het voorlopig hieropquote:Op dinsdag 16 april 2024 16:22 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Tegen Hamas in Gaza ja, (liever) niet in andere landen en al helemaal niet op overheidsgebouwen
[..]
Wel het consulaat. En het gebouw ernaast is de ambassade. Maar dat wist je vast wel.
Maar hoe dan ook een prima actie.quote:RIYADH: Suspected Israeli strikes struck a military building adjacent to the Iranian embassy in Syria on Monday, Al Arabiya reported citing sources.
The Iranian Revolutionary Guards confirmed that seven of its members, including two senior officers, had been killed, ramping up regional tensions over Israel’s military campaign in Gaza.
Iran’s ambassador to Syria said the strike hit a consular building in the embassy compound and that his residence was on the top two floors.
But the Arab broadcaster said the raid did not target the Iranian embassy in Damascus, but rather a military headquarters adjacent to it.
Nietsquote:Op dinsdag 16 april 2024 13:53 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ik weet niet wat er mis is met die mensen maar fucking hooggeplaatste officieren bagatelliseren die stortvloed raketten nog, wat is er mis met die lui?!
What the fuckquote:Op dinsdag 16 april 2024 17:04 schreef Akathisia het volgende:
Did 50 Nova festival survivors commit suicide? The shocking testimonial heard at the Knesset
https://www.reddit.com/r/worldnews/s/xocULmK68g
Gaaf land, zoals Rutte het zou zeggen.
De Nederlandse media laten alleen zeer uitgebreide sfeerrapportages zien van het leed in Oekraïne en Gaza, maar niet Israël. Wat 7 oktober echt betekent voor de mensen in Israël is het Nederlandse publiek eigenlijk onthouden.quote:Op dinsdag 16 april 2024 17:48 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
What the fuck
We weten natuurlijk niet hoeveel het er echt zijn, maar zijn verklaring is bijzonder schokkend. Al was het vijftig keer minder
En
According to recent studies, 600,000 Israelis were awaiting psychological support since October 7.
Dit realiseren we (wie zich aangevallen voelt moet dat vooral voelen) ons te weinig of onvoldoende, wat 7 oktober met al die Israëliërs gedaan heeft. Ik kan me gewoon niet voorstellen hoe erg dit is geweest
Tja, veel van deze media zijn mbt deze oorlog dan helaas ook enkel geïnvesteerd in het publiceren van tranentrekkers over het vermeende leed van de Palestijnen. Redacties maken overuren om de aanstichtsters van het conflict af te schilderen als slachtoffers. De daadwerkelijke slachtoffers daarentegen (de Israëliërs) worden grotendeels genegeerd.quote:Op dinsdag 16 april 2024 18:44 schreef Homey het volgende:
[..]
De Nederlandse media laten alleen zeer uitgebreide sfeerrapportages zien van het leed in Oekraïne en Gaza, maar niet Israël. Wat 7 oktober echt betekent voor de mensen in Israël is het Nederlandse publiek eigenlijk onthouden.
Framing a la Pownedquote:Op dinsdag 16 april 2024 19:43 schreef HowardRoark het volgende:
Dit is een interessante video, het geeft een goede kijk in de visie van de doorsnee Palestijn. Als zij de vraag krijgen of Joden verwijderd zouden moeten worden uit het gebied zijn de meeste reacties al snel bevestigend.
De eerste video, die ruim een jaar geleden werd opgenomen, laat min of meer dezelfde antwoorden zien. En dan pretenderen allerlei Westerse media en activisten dat dit vredelievende mensen zijn, die alleen maar een tweestatenoplossing willen.
.quote:Op dinsdag 16 april 2024 19:43 schreef HowardRoark het volgende:
Dit is een interessante video, het geeft een goede kijk in de visie van de doorsnee Palestijn. Als zij de vraag krijgen of Joden verwijderd zouden moeten worden uit het gebied zijn de meeste reacties al snel bevestigend.
De eerste video, die ruim een jaar geleden werd opgenomen, laat min of meer dezelfde antwoorden zien. En dan pretenderen allerlei Westerse media en activisten dat dit vredelievende mensen zijn, die alleen maar een tweestatenoplossing willen.
Je bedoelt dat het je niet bevalt wat je ziet. Dat kan natuurlijk, maar dat wil niet zeggen dat er sprake is van framing.quote:
Ik heb even een paar minuten gekeken, maar kan zo nog niets vinden. Wat viel jou dan op aan deze video?quote:Op dinsdag 16 april 2024 19:57 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Ken je deze ook, van dezelfde youtuber
Mag ik jou vragen wat jou opvalt bij de antwoorden?
Je snapt dat als ik met een camera in Groningen of de Bijlmer ga filmen wat mensen vinden van Rutte dat deze beelden niet spreken voor heel Nederland?quote:Op dinsdag 16 april 2024 20:04 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Je bedoelt dat het je niet bevalt wat je ziet. Dat kan natuurlijk, maar dat wil niet zeggen dat er sprake is van framing.
[..]
Ik heb even een paar minuten gekeken, maar kan zo nog niets vinden. Wat viel jou dan op aan deze video?
Benieuwd wat hun leiders willenquote:Op dinsdag 16 april 2024 20:38 schreef sp3c het volgende:
Beetje lastig te voorkomen als de Palestijnen er voor gaan
Doorvechten natuurlijkquote:Op dinsdag 16 april 2024 20:40 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Benieuwd wat hun leiders willen
Idd, die hebben er niets aan als spontaan de vrede uitbreekt.quote:
De antwoorden, hoe treurig dan ook, had ik wel verwacht. Er is alleen zoveel te horen en zien.quote:Op dinsdag 16 april 2024 20:04 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Je bedoelt dat het je niet bevalt wat je ziet. Dat kan natuurlijk, maar dat wil niet zeggen dat er sprake is van framing.
[..]
Ik heb even een paar minuten gekeken, maar kan zo nog niets vinden. Wat viel jou dan op aan deze video?
Zoek ook even de andere video's van deze Youtube-er op. Man man man.quote:Op dinsdag 16 april 2024 20:04 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Je bedoelt dat het je niet bevalt wat je ziet. Dat kan natuurlijk, maar dat wil niet zeggen dat er sprake is van framing.
[..]
Ik heb even een paar minuten gekeken, maar kan zo nog niets vinden. Wat viel jou dan op aan deze video?
Dat zal zeker, tegelijk heeft Iran 100% ook het recht om Israel aan te vallen. Dat maakt het zo complex.quote:Op dinsdag 16 april 2024 21:53 schreef pokkerdepok het volgende:
denken sommigen hier nou werkelijk dat israels aanval op die ambassade in syrie de escalerende actie was? terwijl hezbollah, volledig aangestuurd door iran, al sinds jaar en dag israel aanvalt?
en nu een volle aanval vanuit iran, en israel mag niet reageren,w ant... dan escaleert israel de situatie?
kom op zeg..
niet dat ik per se wil dat israel gaat reageren. maar ze hebben 100% het recht om het te doen.
quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:00 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat zal zeker, tegelijk heeft Iran 100% ook het recht om Israel aan te vallen. Dat maakt het zo complex.
Wat vindt Syrie er eigenlijk van, zo'n aanval op haar grondgebied?
hoezo heeft iran dat recht? wat heeft israel iran ooit aangedaan?quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:00 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat zal zeker, tegelijk heeft Iran 100% ook het recht om Israel aan te vallen. Dat maakt het zo complex.
Wat vindt Syrie er eigenlijk van, zo'n aanval op haar grondgebied?
Hun mensen in Syrie opblazen.quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:14 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
hoezo heeft iran dat recht? wat heeft israel iran ooit aangedaan?
Iran is deze geweldsspiraal begonnen via hun terreurproxies. Die hebben nergens recht op.quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:00 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat zal zeker, tegelijk heeft Iran 100% ook het recht om Israel aan te vallen. Dat maakt het zo complex.
Wat vindt Syrie er eigenlijk van, zo'n aanval op haar grondgebied?
De terreurproxies zouden geen bestaansrecht hebben als er niet aan landjepik en stelselmatige vernedering werd gedaan.quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:17 schreef Cilantro het volgende:
[..]
Iran is deze geweldsspiraal begonnen via hun terreurproxies. Die hebben nergens recht op.
Er waren allerlei politieke oplossingen denkbaar ipv een pogrom. Nu zeggen dat Iran ergens recht op heeft is echt te stompzinnig voor woorden.quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:21 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De terreurproxies zouden geen bestaansrecht hebben als er niet aan landjepik en stelselmatige vernedering werd gedaan.
De laatste berichten van de West Bank meegekregen? Beelden van lachende kolonisten die Palestijnse woningen en auto's in de fik steken.
Een pogrom, zoals op de Westbank bedoel je toch?quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:23 schreef Cilantro het volgende:
[..]
Er waren allerlei politieke oplossingen denkbaar ipv een pogrom. Nu zeggen dat Iran ergens recht op heeft is echt te stompzinnig voor woorden.
omdat iran van daaruit hezbollah aanstuurd, een oorlogshandeling tegen israel.quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:17 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Hun mensen in Syrie opblazen.
Als Iran ergens in Nederland een Israelisch instituut opblaast, dan is een actie vanuit Israel richting Iran evengoed gerechtvaardigd.
Wat maakt dat Israel een soeverein land als Syrie aanvalt?
onzin. verdediging is niet hetzelfde als agressiequote:Op dinsdag 16 april 2024 22:33 schreef Tjacka het volgende:
Waar twee vechten hebben twee schuld jongens.
Laten wij lief voor elkaar zijn.
weet je dat de meest extremistische israelische politicus klaagt over netanyahu en nieuwe verkiezingen eist, oa. omdat hij niets doet aan de agressie van de kolonisten? het wordt inn israel gezien als iets belachelijks en ongewenst.quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:21 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De terreurproxies zouden geen bestaansrecht hebben als er niet aan landjepik en stelselmatige vernedering werd gedaan.
De laatste berichten van de West Bank meegekregen? Beelden van lachende kolonisten die Palestijnse woningen en auto's in de fik steken. Terreurproxies van Israel in dit geval.
Precies. Daarom veroordeel ik de ingang van Rusland in Oekraïne en ook die van Amerika in Irak. Dit is een stuk complexer. Aangezien Israël ook duidelijk buiten de lijntjes heeft gekleurd.quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:38 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
onzin. verdediging is niet hetzelfde als agressie
Extrajudicial vermoorden van zo'n atoomgeleerde bijvoorbeeld.quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:41 schreef Tjacka het volgende:
[..]
Precies. Daarom veroordeel ik de ingang van Rusland in Oekraïne en ook die van Amerika in Irak. Dit is een stuk complexer. Aangezien Israël ook duidelijk buiten de lijntjes heeft gekleurd.
Wie weet hoeveel slachtoffers van een Iraans kernwapen ze zo hebben bespaard..quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:48 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Extrajudicial vermoorden van zo'n atoomgeleerde bijvoorbeeld.
Je moet als Russische diplomaat gaan werken joh met die logica.quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:51 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wie weet hoeveel slachtoffers van een Iraans kernwapen ze zo hebben bespaard..
Ook is het steunen van proxy's lastig hard te maken als de start van een oorlog. Maar goed als je alles zwart/wit ziet dan is overal een oplossing voor natuurlijk.quote:Op dinsdag 16 april 2024 22:48 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Extrajudicial vermoorden van zo'n atoomgeleerde bijvoorbeeld.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |