Dat zou raar zijn. Overwaarde zou ik begrijpen, maar dan moet je ook je eigen geld en aflossingen van de verkoopprijs aftrekken want dat was altijd al vermogen. Dat is in ieder geval geen aanwas. En in de loop der tijd heb je natuurlijk ook kosten gehad aan je huis. Een verbouwing is ook een investering, onderhoud ook. Als er met eigen geld verbouwd wordt moet dat er ook van af. Stel dat je voor 15k een dakkapel laat plaatsen, en voor 35k een aanbouw met een nieuwe keuken en je betaalt dat uit je spaarpot, dan kan de waardevermeerdering die dat aan je huis geeft natuurlijk nooit als vermogensaanwas worden belast.quote:Op woensdag 10 april 2024 18:05 schreef stinkie het volgende:
[..]
Wat ik voorbij zag komen is belasting over het verschil hypotheek en verkoopprijs. Dat komt dan neer op zo min mogelijk aflossen natuurlijk
Eigen geld is natuurlijk geen hypotheek hèquote:Op woensdag 10 april 2024 18:57 schreef recursief het volgende:
[..]
Dat zou raar zijn. Overwaarde zou ik begrijpen, maar dan moet je ook je eigen geld en aflossingen van de verkoopprijs aftrekken want dat was altijd al vermogen. Dat is in ieder geval geen aanwas. En in de loop der tijd heb je natuurlijk ook kosten gehad aan je huis. Een verbouwing is ook een investering, onderhoud ook. Als er met eigen geld verbouwd wordt moet dat er ook van af. Stel dat je voor 15k een dakkapel laat plaatsen, en voor 35k een aanbouw met een nieuwe keuken en je betaalt dat uit je spaarpot, dan kan de waardevermeerdering die dat aan je huis geeft natuurlijk nooit als vermogensaanwas worden belast.
Waarom zou je niet aflossen? Aflossingen uit je vermogen doen je overwaarde wel maar je vermogen niet groeien.quote:Op woensdag 10 april 2024 20:27 schreef stinkie het volgende:
[..]
Eigen geld is natuurlijk geen hypotheek hè
Maar goed, dit is wat ik ooit eens las. Aanwasbelasting op fictieve winst is sowieso een gedrocht. Zorgt er iig voor dat ik niks meer aflos (want dat huis gaat echt wel een keer box 3 in) en de rest lekker in de bv laat zitten
Openlijke belasting op verkapte belasting op wat je overhoudt na belasting te hebben betaaldquote:Op woensdag 10 april 2024 14:54 schreef LXIV het volgende:
[..]
Niet alleen voor crypto beleggers. Eigenlijk is het gewoon belasting op inflatie. Want vaak is de optische ‘koerswinst’ op lange termijn weinig anders dan dat.
Maar goed, in veel landen die wij via de EU ondersteunen is niet tot nauwelijks vermogens- of erfbelasting.
En als er genoeg overblijft ook nog kapitaalbelastingquote:Op donderdag 11 april 2024 10:13 schreef over_hedge het volgende:
Kan nog altijd erger. Belasting op je erfenis. Over geld waar allang belasting over betaald is door de genen die dood is.
ook nog eens jaquote:Op donderdag 11 april 2024 15:54 schreef stinkie het volgende:
[..]
En als er genoeg overblijft ook nog kapitaalbelasting
Ik moest mijn vakantie en heel veel belastingen betalen, dus ik heb nietsquote:Op vrijdag 12 april 2024 21:12 schreef DaMart het volgende:
Wel fijn, zo'n uitverkoop... dat wordt alts shoppen dit weekend.
Als ik veel erfbelasting moet betalen is mijn motivatie om te werken er niet meer. Want het geld dat ik heb krijg ik nooit op. Ik werk dus enkel nog voor mijn kinderen..quote:Op donderdag 11 april 2024 16:02 schreef viagraap het volgende:
Als je erfbelasting wilt ontwijken steek je het maar in iets nuttigs. Geërfd kapitaal is een motor van ongelijkheid.
Bedankt voor het bewijzen van mijn punt.quote:Op vrijdag 12 april 2024 21:40 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als ik veel erfbelasting moet betalen is mijn motivatie om te werken er niet meer. Want het geld dat ik heb krijg ik nooit op. Ik werk dus enkel nog voor mijn kinderen..
Ik ontken jouw punt ook helemaal niet. Maar als je dus bovenmatig gaat belasten dan ontneem je mensen wel de motivatie nog te werken. Want dat wil ik wel doen voor mijn kinderen, maar niet voor de staatquote:Op zaterdag 13 april 2024 10:04 schreef viagraap het volgende:
[..]
Bedankt voor het bewijzen van mijn punt.
Sommige mensen werken niet alleen voor het geld.quote:Op zaterdag 13 april 2024 10:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik ontken jouw punt ook helemaal niet. Maar als je dus bovenmatig gaat belasten dan ontneem je mensen wel de motivatie nog te werken. Want dat wil ik wel doen voor mijn kinderen, maar niet voor de staat
Nee. Ik ook niet. Maar werken in de wetenschap dat mijn geld bijna helemaal naar de staat gaat is het andere uiterst.quote:Op zaterdag 13 april 2024 18:50 schreef Queller het volgende:
[..]
Sommige mensen werken niet alleen voor het geld.
In welk land is de erfbelasting 50%?quote:Op zaterdag 13 april 2024 19:37 schreef LXIV het volgende:
Nee. Ik ook niet. Maar werken in de wetenschap dat mijn geld bijna helemaal naar de staat gaat is het andere uiterst.
Stel een IB van 50% en een erftax van 50%. Dan blijft er van iedere euro nog maar 25 cent over en daar moeten dan de btw en accijnzen nog vanaf!!
Gewoon in bitcoin blijven. Er zitten inmiddels zoveel financiële instellingen in de ETF's dat het nu eigenlijk niet meer teruggedraaid kan worden. Daarnaast zouden ook beursgenoteerde bedrijven als Coinbase en MSTR dan direct omvallen.quote:Op zaterdag 13 april 2024 19:39 schreef Eagles89 het volgende:
Als de overheid zich er nu eens écht mee gaat bemoeien is het RIP crypto zoals we dat nu kennen. Dan zal crypto alleen nog bestaan als geregulierde markt binnen het al bestaande oude systeem.
Dat vind ik het grootste risico aan crypto, ze bestaan bij de gratie van overheden die zich er nog niet mee bemoeien. Het is een utopie om te denken dat crypto voor altijd buiten het huidige systeem kan blijven opereren, het is puur en alleen dat overheden erg traag zijn dat we nog zoveel relatieve vrijheid kennen. Ik denk zelf dat we nog één bullmarkt krijgen voor het vrije feestje voorbij is. Uiteindelijk is het 1 beslissing vanuit de overheid die het lam kan leggen, en die blijft constant als het zwaard van Damocles boven de markt hangen. Je ziet nu al voorzichtig dat ze decentralised exchanges aan beginnen te vallen zoals Uniswap, en in mijn ogen is dat het begin van het einde van het tijdperk zoals we dat vanaf 2010 kennen, waar je als scholier op een zolderkamer met een paar honderd euro miljonair kon worden.
Ik ben all in momenteel en verkoop dan alles ergens eind 2025.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |