Zoals ik al stelde zijn die gemiddelde kosten over een jaar berekend en hebben de energiebedrijven die en zouden dat in ieder geval deels zoals een HRA gecompenseerd moeten krijgen. Saldering gaat over een jaargemiddelde, niet per dag.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:15 schreef xzaz het volgende:
[..]
Ok, laat die cijfers maar eens zien hoeveel de onbalans die er NU is ons kost? Moeten we NU juist stroom opnemen of afnemen? En dan niet van een uur geleden of op basis van prijs (die beinvloed wordt door andere factoren) maar puur technisch.
Als ze 's zomers een eerlijkere prijs zouden geven voor teveel opgewekte stroom, dus gewoon 40 cent in plaats van 9, dan mogen ze in de winter stroom leveren voor die 40 cent. Dat trekt het dan ook gelijk. Dit in geval van een variabel contract.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:14 schreef SymbolicFrank het volgende:
Maar dat is natuurlijk wel eerlijker, want dat is wat zij ook moeten betalen. Jij hebt geen hele grote accu om de energie op te slaan van de zomer tot de winter. Zij ook niet.
Ah, een wild west dus.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:17 schreef xzaz het volgende:
[..]
Zo kan Greenchoice natuurlijk alles verzinnen om het bedrijfsrisico uit de weg te gaan. Voor het salderen zijn er gewoon duidelijke regels; welke kosten ze verder rekenen dat moet uit de marktwerking wel gaan werken.
Dus marktwerking is, dat ze zo gunstig mogelijke voorwaarden moeten hebben, want anders raken ze al hun klanten kwijt? Zelf zien ze dat anders, die salderingsregeling kost ze bakken met geld, Dus als het aantal zonnepaneelbezitters nog wat verder stijgt, gaan ze failliet.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:17 schreef xzaz het volgende:
[..]
Zo kan Greenchoice natuurlijk alles verzinnen om het bedrijfsrisico uit de weg te gaan. Voor het salderen zijn er gewoon duidelijke regels; welke kosten ze verder rekenen dat moet uit de marktwerking wel gaan werken.
Het is al een wild west. Straks krijg je:quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:22 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ah, een wild west dus.
Sluit dan maar alvast een dynamisch contract af want dat is dan voorlopig een loterij zonder nieten
Wij hebben in september een vast contract afgesloten bij Greenchoice. Dus saldering moet dan op jaarbasis zijn. We gaan dit zeker in de gaten houden.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:22 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ah, een wild west dus.
Sluit dan maar alvast een dynamisch contract af want dat is dan voorlopig een loterij zonder nieten
Niemand zegt dat ze moeten bestaan he; als het niet te betalen is moeten ze gewoon failliet gaanquote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:24 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dus marktwerking is, dat ze zo gunstig mogelijke voorwaarden moeten hebben, want anders raken ze al hun klanten kwijt? Zelf zien ze dat anders, die salderingsregeling kost ze bakken met geld, Dus als het aantal zonnepaneelbezitters nog wat verder stijgt, gaan ze failliet.
Een vrije markt streeft naar een monopolie: dan heb je geen keus en moet je steeds meer betalen voor minder.
Precies.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:25 schreef xzaz het volgende:
[..]
Het is al een wild west. Straks krijg je:
[ ] Ik heb zonnepanelen
[ ] Ik heb een batterij
[ ] Ik heb een VEH
[ ] Ik heb twee ovens
[ ] Ik heb een warmtepomp
[ ] Ik heb een Airco
Of deze is nog leuker: Je mag van 16:00 tot 19:00 maar 2000 watt gebruikenquote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:29 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Precies.
Dat kunnen ze trouwens aardig inschatten als ze naar jouw verbruik kijken.
9 cent in de zomer is nu vermoedelijk al teveel, regelmatig krijg ik dan betaald om stroom af te nemen en zijn de stroomprijzen zelfs sterk negatief of gratis. Hoe meer zonnecellen, des te lager de stroomprijzen worden in de zomer. Meer dan 50 cent betaald krijgen per Kwh verbruik is bizar maar het is al gebeurt afgelopen zomerquote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:22 schreef Gia het volgende:
[..]
Als ze 's zomers een eerlijkere prijs zouden geven voor teveel opgewekte stroom, dus gewoon 40 cent in plaats van 9, dan mogen ze in de winter stroom leveren voor die 40 cent. Dat trekt het dan ook gelijk. Dit in geval van een variabel contract.
Nu willen ze én slechts 9 cent betalen voor wat in de zomer teveel wordt opgewekt, én ook nog kosten in rekening brengen voor het terugleveren.
Als bij mij, vast contract, op jaarbasis wordt gesaldeerd (wij wekken iets te weinig op voor eigen gebruik), dan mogen ze gerust iets in rekening brengen voor de 'opslag' van de opgewekte stroom in de zomer. Ben in dat geval ook niet tegen die kosten.
Wie is dan de veroorzaker van de onbalans, de panelen bezitter of de wasmachine verbruiker? De zonneparken of de fabrieken die door de week heel veel gebruiken en in het weekend opeens stil staan?quote:Op dinsdag 12 maart 2024 10:23 schreef xzaz het volgende:
[..]
Waarom moet dat? We moeten onbalans juist niet verdelen; we moeten daar de veroorzakers voor laten betalen maar dan hebben we inzicht nodig en die wil geen enkele instantie geven.
Precies.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:33 schreef xzaz het volgende:
[..]
Of deze is nog leuker: Je mag van 16:00 tot 19:00 maar 2000 watt gebruiken
En dat is waarom niemand nog gaat investeren in energiecentrales, zolang ze er niet veel subsidie of een gegarandeerde afnameprijs voor krijgen.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:36 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Wie is dan de veroorzaker van de onbalans, de panelen bezitter of de wasmachine verbruiker? De zonneparken of de fabrieken die door de week heel veel gebruiken en in het weekend opeens stil staan?
Negatieve prijzen zijn tot nog toe alleen maar voorgekomen op winderige weekenddagen in de zonnige zomer. Waarom zetten ze dan die kerncentrales niet even stil?
Heb je dan ook verschillende prijzen per postcode of zo?quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:14 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Zeker wel omdat elke onbalans heel direct tegengewerkt moet worden, binnen het stroomnet is nog nauwelijks sprake van opslagcapaciteit om de boel te kunnen bufferen op wijkniveau.
Dat kunnen oude kerncentrales zoals die in Borssele niet. Daarnaast wil je nieuwe meer dan 10 miljard kostende kerncentrales niet stilleggen/ minder laten leveren terwijl ze dat wel kunnen. Net zoals dat je een vliegtuig van 250 miljoen zo veel mogelijk wilt laten vliegen. Stilleggen van zulke kapitaal intensieve investeringen levert enorme kosten op omdat het niet rendeert of zelfs verlies maakt, juist wanneer de rentelasten relatief hoog zijn.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:36 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Wie is dan de veroorzaker van de onbalans, de panelen bezitter of de wasmachine verbruiker? De zonneparken of de fabrieken die door de week heel veel gebruiken en in het weekend opeens stil staan?
Negatieve prijzen zijn tot nog toe alleen maar voorgekomen op winderige weekenddagen in de zonnige zomer. Waarom zetten ze dan die kerncentrales niet even stil?
Oh, maar mijn panelen waren ok niet gratis, ook daar wil ik het rendement van hebben. Die wil ik dus liever niet stilleggen puur en alleen omdat een ander idioot veel geld heeft uitgegeven aan een installatie.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:42 schreef Digi2 het volgende:
Stilleggen van zulke kapitaal intensieve investeringen levert enorme kosten op omdat het niet rendeert of zelfs verlies maakt, juist wanneer de rentelasten relatief hoog zijn.
Nee, het dynamische contract bevat een aantal vaste kosten pm en de dynamische tarieven zijn voor gas dagelijks en voor stroom per uur, worden voor stroom rond 15:00h bekend voor de volgende dag.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Heb je dan ook verschillende prijzen per postcode of zo?
Omdat onbalans zich nu voornamelijk op wijkniveau afspeelt (heb ik me laten vertellen).
Dan doet het dus niets tegen de onbalans op wijkniveau.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:48 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Nee, het dynamische contract bevat een aantal vaste kosten pm en de dynamische tarieven zijn voor gas dagelijks en voor stroom per uur, worden voor stroom rond 15:00h bekend voor de volgende dag.
Dan bouwen ze die niet en zit je in de winter zonder stroomquote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:47 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Oh, maar mijn panelen waren ok niet gratis, ook daar wil ik het rendement van hebben. Die wil ik dus liever niet stilleggen puur en alleen omdat een ander idioot veel geld heeft uitgegeven aan een installatie.
quote:
quote:Eneco-klanten met zonnepanelen gaan betalen voor de stroom die ze terugleveren aan het stroomnet. Nu zoveel consumenten zonnepanelen hebben, vindt Eneco het te duur worden.
Niemand weet het; omdat die cijfers er niet zijn. Er is 'onbalans' maar niet weet precies waardoor het komt. We hebben wel een vermoeden maar niemand weet het.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:36 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Wie is dan de veroorzaker van de onbalans, de panelen bezitter of de wasmachine verbruiker? De zonneparken of de fabrieken die door de week heel veel gebruiken en in het weekend opeens stil staan?
Negatieve prijzen zijn tot nog toe alleen maar voorgekomen op winderige weekenddagen in de zonnige zomer. Waarom zetten ze dan die kerncentrales niet even stil?
In de winter waait het wat meer. bovendien kan je energie op diverse manier opslaan en transporteren.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:51 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Dan bouwen ze die niet en zit je in de winter zonder stroom
Wat dus niet eerlijk isquote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:48 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Nee, het dynamische contract bevat een aantal vaste kosten pm en de dynamische tarieven zijn voor gas dagelijks en voor stroom per uur, worden voor stroom rond 15:00h bekend voor de volgende dag.
Naar mijn idee is het de meest eerlijke benadering. Dan kan iedereen zelf inschatten of ie energie wil opslaan of tegen slechte prijzen wil verhandelen.quote:
Tsja, een wijk met sociale woningen zal weinig/geen onbalans veroorzaken in de zomer. De wijken met eigenwoningen in de wat duurder sector wel want die leggen zonnecellen op hun daken. Het zou helpen daar ook thuisbatterijen te hebben zodat het overschot overdag naar de avond verschoven wordt wanneer er meer stroomverbruik in de wijk is voor koken en bankhangen.quote:Op dinsdag 12 maart 2024 11:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan doet het dus niets tegen de onbalans op wijkniveau.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |