Logisch dat die een zooi hebben liggen. Die zijn ook ingesteld op een artillerie-oorlog met Noord-Korea.quote:Op maandag 26 februari 2024 22:25 schreef polderturk het volgende:
Zuid-Korea heeft meer 155 mm granaten geleverd aan Oekraïne dan heel de EU bij elkaar.
[ x ]
https://en.wikipedia.org/wiki/Innocent_passagequote:Op dinsdag 27 februari 2024 00:20 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik vraag me af of het nog consequenties heeft op de Oostzee. Dat het nu Lake Nato is.
De Russische vloot kan in de Oostzee vanaf nu alleen nog via nato-water varen. Geen neutrale landen qua waters meer, waar ze doorheen moeten.
Of het nu Sint Petersburg of Kaliningrad betreft.
Lijkt me toch niet fijn voor ze.
In vredestijd is het inderdaad geen probleem. In het geval van een oorlog tussen de Russische Federatie en de Navo is het onmogelijk voor Russische schepen om de Oost-zee te verlaten. Maarja, dat was het zoiezo al omdat ze tussen Noorwegen en Denemarken door moeten varen.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 11:34 schreef Ulx het volgende:
[..]
https://en.wikipedia.org/wiki/Innocent_passage
Hoeft niet echt een probleem te zijn.
Bij een oorlog was de Baltische vloot natuurlijk hoe dan ook fucked. Langs Denemarken varen is dan gewoon onmogelijk, en zelfs al zou het ze lukken komen ze vervolgens de Noorse, Nederlandse en Britse marineschepen tegen. En dan noem ik de luchtmachten van alle NAVO landen in de buurt voor het gemak maar even niet.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 11:50 schreef Hugo862 het volgende:
[..]
In vredestijd is het inderdaad geen probleem. In het geval van een oorlog tussen de Russische Federatie en de Navo is het onmogelijk voor Russische schepen om de Oost-zee te verlaten. Maarja, dat was het zoiezo al omdat ze tussen Noorwegen en Denemarken door moeten varen.
Verder is de Russische marine nu ook nog maar een schim van wat het was in de Sovjet tijd. De dreiging die ervan uitgaat zal in het geval van oorlog in minimale tijd worden geneutraliseerd. Nu helemaal omdat Navo de toegang tot Murmansk makkelijk kan afsluiten vanuit Finland. Een grote Atlantische vloot is dus vanuit strategisch oogpunt niet meer haalbaar voor de Russen. De Support infrastructuur kan nu veel makkelijker bereikt/danwel afgesneden worden van de rest van Rusland.
Ja dan zijn we wel klaar als dat gebeurt.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 08:40 schreef TLC het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)ar-oekraine-niet-uit
Er lopen al Britten en Fransen rond.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 13:11 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Ja dan zijn we wel klaar als dat gebeurt.
https://www.telegraaf.nl/(...)nt-conflict-met-navoquote:Op dinsdag 27 februari 2024 12:26 schreef phpmystyle het volgende:
Heeft iemand, of is er wat duiding op de uitspraken van Macron vanochtend?
quote:Kiev verwelkomt woorden Macron over sturen troepen naar Oekraïne
De regering in Kiev verwelkomt de woorden van de Franse president Emmanuel Macron dat hij niet uitsluit troepen te sturen naar Oekraïne.
De uitspraken tonen aan dat Europa zich bewust is van de risico's van een "militaristisch, agressief Rusland", zegt de adviseur van president Volodimir Zelenski, Mychajlo Podoljak, in een schriftelijke reactie. Volgens de adviseur maakt "de opening van een discussie" duidelijk dat de wens bestaat om "de risico's duidelijker onder de aandacht te brengen".
Macron deed zijn uitspraken maandagavond na een Europese top over steun aan Oekraïne. Verschillende landen hebben dinsdag laten weten een dergelijke stap niet te overwegen.
quote:NAVO zegt niet van plan te zijn troepen naar Oekraïne te sturen
De NAVO heeft geen plannen om troepen naar Oekraïne te sturen, zegt secretaris-generaal Jens Stoltenberg. De NAVO-chef reageert op uitlatingen van de Franse president Emmanuel Macron, die opperde dat het daarvan zou kunnen komen.
De westerse militaire alliantie steunt Oekraïne op "ongekende wijze" in zijn strijd tegen de Russische invasietroepen, zegt Stoltenberg. "Maar er zijn geen plannen voor NAVO-gevechtstroepen te velde in Oekraïne."
Macron zei maandagavond na een topconferentie in Parijs over hulp aan Oekraïne niet uit te sluiten dat het Westen ooit militairen naar Oekraïne zal sturen. Tot dusver repten westerse leiders daar niet over.
Demissionair premier Mark Rutte, die ook in Parijs was, hield zich naderhand op de vlakte. Op de top stonden volgens hem andere zaken centraal. Rutte geldt als favoriet om Stoltenberg later dit jaar op te volgen.
NAVO-landen waarschuwen van meet af aan dat het bondgenootschap rechtstreeks in oorlog kan raken met Rusland als ze militairen naar Oekraïne zouden sturen.
quote:Kremlin: Europese troepen in Oekraïne betekent conflict met NAVO
Een conflict tussen Rusland en de NAVO wordt onvermijdelijk als Europese NAVO-landen besluiten troepen naar Oekraïne te sturen. Met die waarschuwing reageerde het Kremlin dinsdag op uitspraken van de Franse president Emmanuel Macron.
Volgens Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov hoeft er dan niet gepraat te worden "over de waarschijnlijkheid, maar over de onvermijdelijkheid" van een rechtstreekse confrontatie. Ook zei hij dat het sturen van troepen "absoluut niet in het belang van deze landen" is. "Daar zouden ze zich bewust van moeten zijn."
De Franse president Macron zei maandag dat hij het sturen van soldaten naar Oekraïne niet uitsluit. Hij voegde daar wel aan toe dat er momenteel geen overeenstemming bestaat hierover. Meerdere Europese landen hebben dinsdag gezegd dat er geen sprake van is dat ze een dergelijke vergaande maatregel overwegen.
Franse troepen zijn vooral goed in vluchten. Nee daar ga je de oorlog ook niet mee winnen.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 14:55 schreef capricia het volgende:
Misschien in combinatie met een no fly zone boven bepaalde gebieden van Oekraïne.
Dat Franse troepen die bewaken? Je moet dan immers wel bereid zijn om Russische vliegtuigen uit de lucht te schieten.
Ik kan me namelijk niet voorstellen dat er officiële Franse troepen Russische loopgraven gaan bestormen.
quote:Op dinsdag 27 februari 2024 15:14 schreef LethalNinja het volgende:
[..]
Franse troepen zijn vooral goed in vluchten. Nee daar ga je de oorlog ook niet mee winnen.
Domme reactie, geeft niet hoor als je je geschiedenis niet kent. En welk leger zorge voor Dutchbat voor drama door NIET de afgesproken lucht ondersteuning te geven. Ohja het Franse leger.. Tijdens de 2de wereld oorlog deden ze het ook lekker en zo zijn er tal van voorbeelden.quote:
Ah ja. Ik ken de geschiedenis niet. Ja ww2 faalde ze. Wil je er nu een lijstje tegenover zien wanneer ze niet faalde? Zal je zien dat dat lijstje een stuk groter is.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 15:28 schreef LethalNinja het volgende:
[..]
Domme reactie, geeft niet hoor als je je geschiedenis niet kent. En welk leger zorge voor Dutchbat voor drama door NIET de afgesproken lucht ondersteuning te geven. Ohja het Franse leger.. Tijdens de 2de wereld oorlog deden ze het ook lekker en zo zijn er tal van voorbeelden.
Wat hypocriet! Het sturen van Russische troepen naar Ukraine is ook niet in het belang van Rusland, maar daar heeft hij het niet over.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 14:48 schreef Frutsel het volgende:
Volgens Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov hoeft er dan niet gepraat te worden "over de waarschijnlijkheid, maar over de onvermijdelijkheid" van een rechtstreekse confrontatie. Ook zei hij dat het sturen van troepen "absoluut niet in het belang van deze landen" is. "Daar zouden ze zich bewust van moeten zijn."
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |