Laat dit soort stukjes tekst toch gewoon achterwege. Waarom zou je de idioterie willen afzwakken?quote:Op dinsdag 6 februari 2024 16:11 schreef Momo het volgende:
(die gelukkig achter glas zitten, maar alsnog)
Dat zou uitstekend zijn. Demonstreren is een recht, maar doe het ergens waar je geen anderen lastig valt en al helemaal niet anderen in direct gevaar brengt. Het is nu tijd voor politici, overheden en politie een harde grens te trekken en ook flinke straffen uit te delen voor mensen die deze blijven overschrijden, om te beginnen met de boeren na hun acties van gisteren.quote:
Iemand die nooit stoort, kan geen verandering ten goede voor zichzelf voor elkaar krijgen.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 16:22 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat zou uitstekend zijn. Demonstreren is een recht, maar doe het ergens waar je geen anderen lastig valt en al helemaal niet anderen in direct gevaar brengt. Het is nu tijd voor politici, overheden en politie een harde grens te trekken en ook flinke straffen uit te delen voor mensen die deze blijven overschrijden, om te beginnen met de boeren na hun acties van gisteren.
Ja dat stond nog niet in de eerste artikelen hierover, dus als ze eindelijk gelijke monniken gelijke kappen gaan doen zou dat een overwinning zijn.quote:
Er zijn zelfs preventief mensen opgepakt die opriepen naar een XR demo te komen. Wanneer wordt die fdf voorman dan eens opgepakt daarvoorquote:Op dinsdag 6 februari 2024 15:52 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Die worden i.i.g. nog opgepakt. De boeren niet tot vandaag. En vooralsnog ook pas 2.
Die Mark van der Oever is best wel een enge idioot.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 16:37 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Er zijn zelfs preventief mensen opgepakt die opriepen naar een XR demo te komen. Wanneer wordt die fdf voorman dan eens opgepakt daarvoor
quote:Eerste arrestaties na grimmige boerenacties: hulpverleners belaagd én in contact met asbest, politie schaalt op
De politie heeft twee verdachten opgepakt die betrokken waren bij de grimmige boerenprotesten maandagavond en dinsdagochtend. Het gaat om een 39-jarige man uit Klarenbeek en een 35-jarige man uit Eerbeek. Zij worden verdacht van het dumpen van afval en van brandstichting. Het tweetal werd tijdens het protest aangehouden op de A50 en zit momenteel vast. Naar verwachting volgen nog meer arrestaties.
Volgens de politie Oost-Nederland hadden de verdachten onder andere asbesthoudend materiaal gedumpt. ,,Dit brengt grote risico’s met zich mee voor de gezondheid! Ook voor de hulpverleners die ermee in aanraking komen“, meldt het korps. De politie meldt verder op te schalen om voorbereid te zijn op toekomstige boerenacties, dat betekent dat er nog meer agenten en eenheden worden ingezet.
Het Openbaar Ministerie neemt de zaak hoog op en stelt dat er sprake is van ernstige strafbare feiten. ,,De vernielingen en blokkades die we gisterenavond en vanochtend hebben gezien, hebben niets met vreedzaam demonstreren te maken en zijn onacceptabel”, stelt het OM. Kamerleden en agenten pleiten voor harde consequenties voor boeren die met hun acties voor onveilige verkeerssituaties zorgen. Zeker twee automobilisten raakten tijdens de demonstraties gewond. Minister Yesilgöz gaat in de loop van dinsdag een spoedoverleg in met OM en politie
Wat gebeurde er allemaal?
Boeren voerden op vijftien plekken in het land actie. Zo werden hooibalen en afval in brand gestoken, wat leidde tot afgesloten rijstroken. De politie moest in Staphorst, Steenwijk en Apeldoorn brandweerlieden beschermen die werden belaagd door de actievoerders. Daarbij werd niemand aangehouden. Verder blokkeerden enkele boeren dinsdagochtend de grensovergang met Nederland in het Vlaamse Zelzate, wat leidde tot verkeersproblemen.
De boerenprotesten zorgden ook voor onschuldige slachtoffers. Bij een botsing op de A15 ter hoogte van Herwijnen (Gelderland), vermoedelijk veroorzaakt door rook van een boerenvuur, raakten twee bestuurders gewond. ‘Ik zat hier middenin. Levensgevaarlijke situatie’, schrijft politiek journalist Guus Valk op X.
Ook in Veenendaal (Utrecht) botsten meerdere voertuigen op elkaar. Een 17-jarige jongen uit Barneveld moest naar het ziekenhuis, maar is inmiddels weer thuis. Of het ongeval veroorzaakt werd door een boerenprotest kon de politie niet zeggen. ,,Wel is duidelijk dat er op de toe- en afrit van de A12 geprotesteerd werd”, stelt een woordvoerder.
Het blokkeren van snelwegen is inmiddels uitgegroeid tot een ‘rage’. Dat komt mede doordat de politiek wegkijkt en niet met oplossingen komt, zeggen de vier politiebonden in een gezamenlijk statement. ,,Dit is complete waanzin! Demonstreren is een goed recht, maar het in gevaar brengen van burgers en politiemensen is niet goed te praten. Politiemensen horen veilig hun werk te kunnen doen. Dit gaat alle grenzen te buiten”, zegt NPB-voorzitter Nine Kooiman namens de bonden.
Ook politiek verontwaardigd
Ook de politiek roert zich inmiddels. Tweede Kamerlid Derk Boswijk (CDA) pleit voor harde consequenties voor de boeren. ‘Ik neem aan, minister Dilan Yesilgöz (Veiligheid en Justitie, red.), dat deze raddraaiers worden opgepakt en worden vervolgd voor dit onacceptabele en inmiddels levensgevaarlijke gedrag en dat alle gemaakte schade op hen verhaald gaat worden? Demonstreren is een groot goed, maar dit is anarchie’, meldt hij.
Voor Yesilgöz ligt er ‘een grote taak’ om ‘heel snel het overheidsgezag te herstellen’, schrijft Jan Paternotte (D66) op X. ‘ Want veel te veel malloten denken dat dit normaal is. Brandstichtingen. Kankerverwekkende asbest dumpen. Weggebruikers bekneld en het ziekenhuis in met zwaar letsel.’ ChristenUnie-leider Mirjam Bikker doet een oproep aan de boeren om met deze vorm van demonstreren te stoppen. ‘Levens van anderen in gevaar brengen, asbest dumpen, fik steken, het is geen demonstratie, het is strafbaar.’
‘Complete waanzin’
Ingrid Michon-Derksen van Yeşilgöz’ eigen VVD ziet overeenkomsten tussen de werkwijze van klimaatactivisten en die van de boeren: ‘Bewust wetten overtreden om maximale aandacht te krijgen’. De politie heeft er de handen vol aan, aldus het VVD-Kamerlid. Zij wil in de Tweede Kamer dinsdag mondelinge vragen stellen over de uit de hand gelopen demonstraties. Inmiddels heeft Yesilgöz daar fel op gereageerd.
De onrust moet zo snel mogelijk worden weggenomen, stelt Nine Kooiman van de NPB. ,,Zorg in de lokale driehoek voor eenduidig optreden bij misdrijven en overtredingen, zorg voor voldoende capaciteit bij zowel politie als Openbaar Ministerie om te kunnen optreden. Enkel de politiek kan deze polarisatie en de onrust in de samenleving tegengaan.”
Onder strafrechtadvocaten weerklinkt verbijstering. ‘Dit heeft toch allemaal niets meer met demonstratierecht te maken’, verzucht de bekende raadsman Sander Janssen op het sociale platform X. ‘Dit zijn gewoon strafbare feiten. Hoe zijn we in de situatie gekomen dat we dat onderscheid niet meer kunnen maken? En wanneer neemt het openbaar bestuur zijn verantwoordelijkheid terug?’
Strafbare feiten
Aan boeren die van plan waren actie te voeren, waren volgens de politie van tevoren duidelijk de grenzen van het toelaatbare aangegeven. Toch werden er strafbare feiten gepleegd. De politie probeerde waar mogelijk te voorkomen dat de openbare orde werd verstoord en dat er strafbare feiten werden gepleegd. ‘Dit lukt niet altijd omdat onze inzet op veel locaties in Gelderland en Overijssel tegelijk werd verwacht.’
De boeren toonden met de blokkades solidariteit met hun Europese collega’s. Onder meer in Frankrijk, België en Duitsland zijn al dagenlang boerenprotesten. De boeren protesteren tegen de in hun ogen ‘stapeling van regels’ waarmee ze te maken hebben. Zo zeggen ze hun mest amper meer kwijt te kunnen.
Boeren hadden al aangekondigd deze week met nieuwe acties te komen. Afgelopen vrijdag reden al tientallen boeren naar Utrecht waar ze hun trekkers parkeerden bij het provinciehuis. Zij werden toen ontvangen in de lobby van het gebouw, waar commissaris van de Koning Hans Oosters naar hen luisterde.
Anja Henken, biologisch pluimveehouder uit Leersum, zei toen dat het ‘de allerlaatste keer’ was dat ze hier waren. Zij noemde politici onbetrouwbaar: ,,En als ik die mensen om me heen heb, hebben wij met zijn allen maar één plicht en dat is die mensen een laatste waarschuwing geven.”
Dit even om zichzelf een hand boven het hoofd te houden voor het gebrek aan optreden bij XR demonstraties.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 16:46 schreef Frutsel het volgende:
Het Openbaar Ministerie neemt de zaak hoog op en stelt dat er sprake is van ernstige strafbare feiten. ,,De vernielingen en blokkades die we gisterenavond en vanochtend hebben gezien, hebben niets met vreedzaam demonstreren te maken en zijn onacceptabel”, stelt het OM.
Kun je ons een een tijdslijn geven welke groep nu eerder begon met snelwegen blokkeren en grootschalige vernielingen aanbrengen.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 17:01 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dit even om zichzelf een hand boven het hoofd te houden voor het gebrek aan optreden bij XR demonstraties.
Doe het zelf? Waarom zou dat voor mij een taak zijn?quote:Op dinsdag 6 februari 2024 17:05 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Kun je ons een een tijdslijn geven welke groep nu eerder begon met snelwegen blokkeren en grootschalige vernielingen aanbrengen.
Op zijn minst poging tot zware mishandeling.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 16:46 schreef Frutsel het volgende:
Volgens de politie Oost-Nederland hadden de verdachten onder andere asbesthoudend materiaal gedumpt. ,,Dit brengt grote risico’s met zich mee voor de gezondheid! Ook voor de hulpverleners die ermee in aanraking komen“, meldt het korps.
Want wat is daar gesloopt en verbrand en aan ongelukken veroorzaakt etc.? Er moet tegen beide groepen (alle groepen) die snelwegen blokkeren opgetreden worden. Maar laten we nou niet doen of beide groepen daarnaast (naast het blokkeren) hetzelfde gedrag vertonen.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 17:01 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dit even om zichzelf een hand boven het hoofd te houden voor het gebrek aan optreden bij XR demonstraties.
Natuurlijk niet, want die bezetten geen autosnelwegen met zwaar materieel en gaan niet allerlei rotzooi in de fik zetten. Om die tractoren weg te krijgen heb je dit soort spul nodig:quote:Op dinsdag 6 februari 2024 15:34 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Die lui zijn allemaal zonder tenlastelegging heengezonden, hier vraagt Dilan nog net niet om de doodstraf voor deze boeren![]()
Of moest de gehele OM en Politie top ook bij elkaar komen voor XR? Ik heb dat niet gezien.
Gewoon direct de niet meer laten boeren. Ze nemen het niet zo nauw met de volksgezondheid blijkbaar... wil jij zo iemand jouw voedsel laten produceren?quote:Op dinsdag 6 februari 2024 17:20 schreef Zelva het volgende:
[..]
Op zijn minst poging tot zware mishandeling.
Het blijft hetzelfde misdrijf, ook zonder gebruik van trekkers.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 17:24 schreef J.B. het volgende:
[..]
Natuurlijk niet, want die bezetten geen autosnelwegen met zwaar materieel en gaan niet allerlei rotzooi in de fik zetten. Om die tractoren weg te krijgen heb je dit soort spul nodig:
[ afbeelding ]
Voor de idioten van XR heb je voldoende aan een klein peloton politieagenten en wat spul om de secondelijm los te krijgen.
Boeien, het wordt toch allemaal geëxporteerd.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 17:35 schreef OmniRocket het volgende:
[..]
Gewoon direct de niet meer laten boeren. Ze nemen het niet zo nauw met de volksgezondheid blijkbaar... wil jij zo iemand jouw voedsel laten produceren?
1. Niet slopen noch verbranden maakt demonstreren op snelwegen niet legaal.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 17:22 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Want wat is daar gesloopt en verbrand en aan ongelukken veroorzaakt etc.? Er moet tegen beide groepen (alle groepen) die snelwegen blokkeren opgetreden worden. Maar laten we nou niet doen of beide groepen daarnaast (naast het blokkeren) hetzelfde gedrag vertonen.
Ik ben bang dat je andere aansturing vanuit "de driehoek" nodig hebtquote:Op dinsdag 6 februari 2024 17:24 schreef J.B. het volgende:
Voor de idioten van XR heb je voldoende aan een klein peloton politieagenten en wat spul om de secondelijm los te krijgen.
Nee hoor, want ik heb XR de weg nog niet in een dergelijke staat achter zien laten:quote:Op dinsdag 6 februari 2024 17:40 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Het blijft hetzelfde misdrijf, ook zonder gebruik van trekkers.
Het EU beleid komt vanuit de lidstaten. De EU, dat zijn wij.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 18:15 schreef ludovico het volgende:
Ja, doch is het ook wel weer triest dat de staat zo aan het doordrukken is, maar gros van het beleid komt ook uit de EU vandaan waar wij bij het kruisje tekenen.
Ik zie het wel, waarom alleen van afgelopen week?quote:Op dinsdag 6 februari 2024 15:50 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Heb je een bron voor je vaststelling dat boeren zich hebben verzet tegen hun aanhouding bij deze boeren protesten van afgelopen week?
Eens, al moet jij eens proberen asbest in de fik te steken op een snelweg, dan ben je normaal gesproken ook niet binnen 5 minuten weg bij het politiebureau. Of met je trekker tegen een pand aanrijden.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 16:00 schreef ludovico het volgende:
[..]
Veel te lafjes dus.
Moet jij eens proberen op een boerenzoon te schieten in zijn trekker.
En nu gewoon de wet handhaven, niets 'is er voor iedereen'.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 16:07 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Dan nog moet de overheid er voor jou zijn, net als voor mij of voor degene die wel achter de boeren staat en dus ook de boer zelf. En nu?
Waarom wil je de focus daarop leggen in een topic over rellen van boeren?quote:Op dinsdag 6 februari 2024 16:17 schreef ludovico het volgende:
[..]
Laat dit soort stukjes tekst toch gewoon achterwege. Waarom zou je de idioterie willen afzwakken?
Maakt niet uit, dat zou bij iedereen moeten gebeuren in zo'n situatie, boer of niet.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 16:37 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Er zijn zelfs preventief mensen opgepakt die opriepen naar een XR demo te komen. Wanneer wordt die fdf voorman dan eens opgepakt daarvoor
Nee, dat is hooguit een ander misdrijf. Het primaire misdrijf blijft hetzelfde en kan hetzelfde worden bestraft.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 18:07 schreef J.B. het volgende:
[..]
Nee hoor, want ik heb XR de weg nog niet in een dergelijke staat achter zien laten:
[ afbeelding ]
Feit blijft dat je XR in principe van de weg kunt knuppelen en dat bij de boeren niet gaat door het gebruik van hun tractoren als machtsmiddelen. Daar komt nog bij dat ze zich inmiddels aan andere (milieu)delicten schuldig maken, dus dat de staat daar zwaardere middelen voor inzet is mijns inziens volstrekt begrijpelijk. Zou overigens ook eens tijd worden, het blokkeren van wegen door wie dan ook moet hoognodig afgelopen zijn.
quote:Artikel 162 - Hij die opzettelijk enig werk dienende voor het openbaar verkeer of het luchtverkeer vernielt, onbruikbaar maakt of beschadigt, enige openbare land- of waterweg verspert of een ten aanzien van zodanig werk of van zodanige weg genomen veiligheidsmaatregel verijdelt, wordt gestraft:1°. met gevangenisstraf van ten hoogste negen jaren of geldboete van de vijfde categorie, indien daarvan gevaar voor de veiligheid van het verkeer te duchten is;2°. met gevangenisstraf van ten hoogste vijftien jaren of geldboete van de vijfde categorie, indien daarvan gevaar voor de veiligheid van het verkeer te duchten is en het feit iemands dood ten gevolge heeft.
Ik had al eens voorgesteld de carabinieri of de guardia civil te laten komen en dat ze elke inbeslaggenomen tractor mogen hebben. We hebben in R'dam ro-ro (roll on, roll off) havenfaciliteiten voor het transport. Waterbombardementen met superscoopers (blusvliegtuigen) lijkt me ook wel adequaat werken. In één keer 6 kubieke meter water over een tractor.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 18:37 schreef stavromulabeta het volgende:
Misschien kunnen er ook nog een paar tractoren in beslag genomen worden. Als je er niet verantwoordelijk mee om kunt gaan, is er vast wel een goede bestemming voor te bedenken. In Oekraďne ofzo.
Precies.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 18:34 schreef stavromulabeta het volgende:
Verder heb ik een stuk meer sympathie voor XR die vooral zichzelf in gevaar brengen dan voor die kutboeren met hun asbest, branden en tractoren die vooral een gevaar voor anderen zijn.
Wel toepasselijk om daar fikkie te stoken.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 21:09 schreef ACT-F het volgende:
Volgens mij zijn ze weer bezig op de A15 bij Vuren.
Het is maar een vuurtje van tractorbanden met wat knappende asbestplaten. Wat kan er nou gebeuren?quote:Op dinsdag 6 februari 2024 21:21 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wel toepasselijk om daar fikkie te stoken.
Dat laatste vooral.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 21:25 schreef Korenfok het volgende:
Waar zijn ze nu precies boos over op dit moment, of is het soort van meedoen met de rest van Europa?
Waar wij bij het kruisje tekenen.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 18:19 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Het EU beleid komt vanuit de lidstaten. De EU, dat zijn wij.
Omdat het bij herhaling een tikje hinderlijk wordt, we hoeven dat criminele gedrag niet te bagatelliseren.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 18:24 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Waarom wil je de focus daarop leggen in een topic over rellen van boeren?
quote:Op dinsdag 6 februari 2024 20:18 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Precies.
Geweldloos demonstreren zit niet in de natuur van dat volk. Stel tokkies zijn het.
Elke vijf jaar zijn er verkiezingen. Laatste keer in 2019 en dit jaar mogen we in juni weer stemmen.quote:Op woensdag 7 februari 2024 09:38 schreef ludovico het volgende:
[..]
Waar wij bij het kruisje tekenen.
Overigens, is het democratisch dermate indirect dat de regeldruk vanuit de EU geen ene kut te maken heeft met de wens van het volk.
Het parlement kan geen agenda voeren over zaken waarover gestemd zou kunnen worden, voor zover ik het begrepen heb. Geen initiatief.quote:Op woensdag 7 februari 2024 09:54 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Elke vijf jaar zijn er verkiezingen. Laatste keer in 2019 en dit jaar mogen we in juni weer stemmen.
Oh nu ineens heb je daar problemen mee zeker.quote:Op woensdag 7 februari 2024 09:42 schreef ludovico het volgende:
[..]![]()
HOoppaaa, als 'boer' gedefinieerd zou worden als etniciteit zou het strafbaar zijn.
Ik bemoei me totaal niet met deze discussies, want als het aan mij ligt worden zowel XR als boeren met harde hand van de snelweg geflikkerd, desnoods met gepast geweld. Burgertje pesten is inmiddels vóóral voorbehouden aan dit soort partijen (ipv de overheid) met hun rechtlijnige single-issue gezeik. Ga lekker bij het binnenhof staan of begin een politieke partij om je zin te krijgen.quote:Op dinsdag 6 februari 2024 17:24 schreef J.B. het volgende:
[..]
Natuurlijk niet, want die bezetten geen autosnelwegen met zwaar materieel en gaan niet allerlei rotzooi in de fik zetten. Om die tractoren weg te krijgen heb je dit soort spul nodig:
[ afbeelding ]
Misschien niet de wensen van het volk, maar wel de politici waar het volk zelf op stemt, omdat ze ze zo mooi naar de mond praten. Verscheidene voorstellen waar men nu over zeikt zijn juist door de Nederlandse politici aangedragen. Maar het wordt ons allemaal opgelegd door de EU.quote:Op woensdag 7 februari 2024 09:38 schreef ludovico het volgende:
[..]
Waar wij bij het kruisje tekenen.
Overigens, is het democratisch dermate indirect dat de regeldruk vanuit de EU geen ene kut te maken heeft met de wens van het volk.
Maar dit is een topic over de boeren, vreemd dat jij het dan de hele tijd over een ander onderwerp hebt. Alsof die groep de andere groep ok maakt.quote:Op woensdag 7 februari 2024 09:40 schreef ludovico het volgende:
[..]
Omdat het bij herhaling een tikje hinderlijk wordt, we hoeven dat criminele gedrag niet te bagatelliseren.
Eentje niet nee, maar ze staan er met tientallen en ze gaan niet even aan de kant zodat laadkranen ze rustig een voor een weg weg kunnen halen. Kortom, je hebt zwaar materieel nodig om de hele zooi van de weg te schuiven, zeker als er nog puin/brandende rommel bij ligt.quote:Op woensdag 7 februari 2024 10:52 schreef Justinn het volgende:
[..]
Ik bemoei me totaal niet met deze discussies, want als het aan mij ligt worden zowel XR als boeren met harde hand van de snelweg geflikkerd, desnoods met gepast geweld. Burgertje pesten is inmiddels vóóral voorbehouden aan dit soort partijen (ipv de overheid) met hun rechtlijnige single-issue gezeik. Ga lekker bij het binnenhof staan of begin een politieke partij om je zin te krijgen.
Echter is overdrijven ook een vak. Je hebt geen tank nodig om een tractor van ca 6 ton te verwijderen. Een beetje autolaadkraan tilt 100 ton/meter en plaatst een tractor zo in de berm of op een oplegger.
Want Ludo zal wel een racist zijn, want vindt dat boeren worden verketterd? Gaat het verder wel ok?quote:Op woensdag 7 februari 2024 10:45 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Oh nu ineens heb je daar problemen mee zeker.
Je draait hem helemaal omquote:Op woensdag 7 februari 2024 11:09 schreef PiyeReloaded het volgende:
[..]
Misschien niet de wensen van het volk, maar wel de politici waar het volk zelf op stemt, omdat ze ze zo mooi naar de mond praten. Verscheidene voorstellen waar men nu over zeikt zijn juist door de Nederlandse politici aangedragen. Maar het wordt ons allemaal opgelegd door de EU.
Met je opmerkingen over de progressiviteit van de Europese fractie waar de VVD in zit ga je er ook weer in mee. De VVD is niet voor niets in die fractie gestapt en is een groot pleitbezorger van haar standpunten, maar als regerende partij is het altijd makkelijker om schuld af te schuiven voor impopulaire maatregelen. En stemmers vallen ervoor. Ook de PVV heeft deze strategie veelvuldig gebruikt (voor de bühne ageren tegen beleid waar ze zelf mee akkoord zijn gegaan) en wat krijgen ze ervoor? Verkiezingswinst. Mensen willen graag voor de gek gehouden worden. Doen ze echt zelf. Dat hele ondemocratische EU-riedeltje is daar slechts een symptoom van.
quote:Politie en OM gaan harder en sneller optreden tegen actievoerders
https://nos.nl/l/2507914
"De maat is vol", staat in een gezamenlijke verklaring van de politie en het Openbaar Ministerie (OM). In een spoedoverleg met demissionair minister van Justitie Yeşilgöz is besloten dat er steviger en sneller wordt optreden tegen actievoerders die de wet overtreden.
Aanleiding zijn de boerenprotestacties van de afgelopen dagen, snelwegblokkades door Extinction Rebellion en verschillende protesten waarbij "verwerpelijke" leuzen werden gescandeerd. "Dit is geen demonstreren, dit zijn geen protesten, dit zijn illegale acties of zelfs het plegen van misdrijven. Daar komen de actievoerders niet mee weg", valt te lezen in de verklaring.
Een van de maatregelen is ter plekke beboeten, mocht dat niet direct mogelijk zijn, worden wetovertreders achteraf beboet en vervolgd.
Jij wilt een Burgeroorlogquote:Op woensdag 7 februari 2024 15:08 schreef Duiveltja het volgende:
Nu pas, waarom moet het zo ver komen dat de boeren het land eerst kunnen platleggen.
Gooi gelijk de ME er naartoe en neem de voertuigen in beslag.
Waar wordt er een wens uitgesproken?quote:Op woensdag 7 februari 2024 18:21 schreef Bofjijff het volgende:
waarom zou dat de wens zijnJij bukt wel voorover voor terreurboeren?
iemand krijgt de beschuldiging dat diegene een burgeroorlog zou willen.quote:Op woensdag 7 februari 2024 18:37 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Waar wordt er een wens uitgesproken?
Diegene ben jij. Bukken doe je al want je grijpt niet in. Als de politie al moeite heeft de meute in het gareel te houden, wat denk jij nog te kunnen uitrichten afgezien je frustraties op een forum te uiten?quote:Op woensdag 7 februari 2024 18:41 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
iemand krijgt de beschuldiging dat diegene een burgeroorlog zou willen.
Willen / wensen. Zelfde categorie.
wat ben ik precies? Ik kan als individu weinig uitrichten. Welke frustratie verder?quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:04 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Diegene ben jij. Bukken doe je al want je grijpt niet in. Als de politie al moeite heeft de meute in het gareel te houden, wat denk jij nog te kunnen uitrichten afgezien je frustraties op een forum te uiten?
De overheid lokt acties uit met al die aankondigingen van stikstof, derogatie stop , onteigeningquote:Op woensdag 7 februari 2024 19:04 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Diegene ben jij. Bukken doe je al want je grijpt niet in. Als de politie al moeite heeft de meute in het gareel te houden, wat denk jij nog te kunnen uitrichten afgezien je frustraties op een forum te uiten?
Ik heb hierboven een filmpje gepost over de krakersrellen in 1980 waarin men hoopte dat de krakers in goed overleg de bezetting zouden eindigen. Dat bleek ijdele hoop zoals men zelf al verwachtte. Dat was in een periode dat politie en leger aanzienlijk meer budget en capaciteit had dan nu. Als ze toen al moeite hadden om een volksopstand de kop in te drukken wat denk je dat er gebeurt als nu de vlam in de pan slaat?quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:23 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
wat ben ik precies? Ik kan als individu weinig uitrichten. Welke frustratie verder?
Ik vind die beschuldiging vrij bizar, dat mag ik toch uiten? Net als dat ik mag aangeven dat ik ook hoop dat die terroristische boeren harder aangepakt mogen worden voor het verstoren van de openbare manier op eem vrij extreme wijze. Daar is niks frustrerend aan hoor.
geen idee, ik ben niet in het bezit van een glazen bol. Maar ze hun gang laten gaan zonder enige gevolgen is imo geen optie.quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:33 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Ik heb hierboven een filmpje gepost over de krakersrellen in 1980 waarin men hoopte dat de krakers in goed overleg de bezetting zouden eindigen. Dat bleek ijdele hoop zoals men zelf al verwachtte. Dat was in een periode dat politie en leger aanzienlijk meer budget en capaciteit had dan nu. Als ze toen al moeite hadden om een volksopstand de kop in te drukken wat denk je dat er gebeurt als nu de vlam in de pan slaat?
In Brussel hebben ze de keutel behoorlijk snel ingetrokken. Daarmee hebben ze het brandje geblust maar ook een kiem geplant voor nog meer demonstraties. Want als ze zo makkelijk buigen dan is er genoeg materiaal om over te demonstreren.quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:32 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De overheid lokt acties uit met al die aankondigingen van stikstof, derogatie stop , onteigening
Zou het beter zijn als de overheid zaken stilzwijgend aanpakt, door stimulatie van emigratie , opkoop via een makelaar enz
De overheid schopt zelf zo om zich heen
Bij andere industriesectoren vinden we het al decennia normaal dat ze hun afvalstoffen niet zomaar in de omgeving mogen dumpen. Toch heb ik de DSM's en BASF'n van deze wereld geen snelwegen zien blokkeren of de boel in de fik steken.quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:32 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De overheid lokt acties uit met al die aankondigingen van stikstof, derogatie stop , onteigening
Ik heb ook geen glazen bol maar wel levenservaring. Je zult de signalen uit de samenleving serieus moeten nemen om te voorkomen dat de zaak escaleert. Het helpt niet als dit soort politici gekozen worden:quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:36 schreef Bofjijff het volgende:
geen idee, ik ben niet in het bezit van een glazen bol. Maar ze hun gang laten gaan zonder enige gevolgen is imo geen optie.
Miljardenbedrijven hebben een lobbynetwerk.quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:44 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Bij andere industriesectoren vinden we het al decennia normaal dat ze hun afvalstoffen niet zomaar in de omgeving mogen dumpen. Toch heb ik de DSM's en BASF'n van deze wereld geen snelwegen zien blokkeren of de boel in de fik steken.
En de LTO, ForFarmers en Agruniek niet?quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:47 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Miljardenbedrijven hebben een lobbynetwerk.
messias geert en lientje zijn idd de oplossing.quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:46 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Ik heb ook geen glazen bol maar wel levenservaring. Je zult de signalen uit de samenleving serieus moeten nemen om te voorkomen dat de zaak escaleert. Het helpt niet als dit soort politici gekozen worden:
[ afbeelding ]
Ik zie de genoemde organisaties/bedrijven niet op de snelweg nee vanwege hun lobbynetwerk. Het chemische bedrijf om de hoek heeft niet de knellende regels als de boeren.quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:51 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
En de LTO, ForFarmers en Agruniek niet?
En het chemische bedrijfje bij jou om de hoek wel?
Nee, dat bedrijf heeft ook die knellende regels. Alleen zijn die voor zo'n beetje elke andere bedrijfstak al vanaf de jaren '70 ingevoerd en vind iedereen het niet meer dan normaal.quote:Op woensdag 7 februari 2024 20:00 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Ik zie de genoemde organisaties/bedrijven niet op de snelweg nee vanwege hun lobbynetwerk. Het chemische bedrijf om de hoek heeft niet de knellende regels als de boeren.
Zij zijn niet de oplossing, integendeel. Het begin van het einde van onze democratische rechtsstaat. Ze zijn wel een duidelijk signaal dat de gevestigde partijen ernstig gefaald hebben. Zoals in het plaatje lijkt mevrouw geen benul te hebben waarom zoveel mensen op een populistische partij stemmen. Dan is het land verloren.quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:57 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
messias geert en lientje zijn idd de oplossing.
Het escaleert al en met die lui valt niet te praten, zo veel is wel duidelijk inmiddels. Ze denken dat ze alles kunnen maken en dat is niet best.
Vertel eens wat meer over die knellende regels? Ik ken genoeg mensen in de chemische sector.quote:Op woensdag 7 februari 2024 20:05 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Nee, dat bedrijf heeft ook die knellende regels. Alleen zijn die voor zo'n beetje elke andere bedrijfstak al vanaf de jaren '70 ingevoerd en vind iedereen het niet meer dan normaal.
En die lozen hun afvalstoffen in het oppervlaktewater of sproeien het uit over land? Of hebben die last van de zelfde beknellende regels dat ze hun troep moeten afvangen en laten verwerken?quote:Op woensdag 7 februari 2024 20:10 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Vertel eens wat meer over die knellende regels? Ik ken genoeg mensen in de chemische sector.
Vertel eens over die knellende regels. Want die moeten er wel zijn hč om tot jouw genoemde daden over te gaan.quote:Op woensdag 7 februari 2024 20:16 schreef stavromulabeta het volgende:
En die lozen hun afvalstoffen in het oppervlaktewater of sproeien het uit over land? Of hebben die last van de zelfde beknellende regels dat ze hun troep moeten afvangen en laten verwerken?
Het basisprincipe dat je niet of minimaal vervuiling mag uitstoten. Vroeger had je een grote pijp uit de fabriek in de rivier. Nu mag dat niet meer. Destijds een groot probleem voor de chemische industrie als je je troep niet meer kwijt kunt. En exact hetzelfde probleem als een boer die nu zijn stront niet meer kwijt kan.quote:Op woensdag 7 februari 2024 20:27 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Vertel eens over die knellende regels. Want die moeten er wel zijn hč om tot jouw genoemde daden over te gaan.
Alles behalve exact.quote:Op woensdag 7 februari 2024 20:42 schreef stavromulabeta het volgende:
En exact hetzelfde probleem als een boer die nu zijn stront niet meer kwijt kan.
Het zijn niet enkel de "kleine" boeren die de straat op gaan. Sowieso is er niet zoiets als een standaard boer. Elke boer heeft weer zijn eigen visie, zijn eigen vee en zijn eigen stukje landbouw en deelt dit naar eigen wens (maar liever nog naar de wens van de overheid) in. De boeren zijn er echt helemaal niet rouwig om dat grote chemiebedrijven wat minder afzetten. Waar het de boer met wat minder kapitaal om gaat is dat innovatie vandaag de dag nog te duur is om toe te passen in het gros van de bedrijven. Zij zien aan de ene kant hun gereedschapskist steeds leger raken en aan de andere kant komt er geen gereedschap bij. De boeren die nu de straat op gaan zijn voornamelijk hobbyboeren die eigenlijk te beroerd zijn om er een baan naast te houden van een uur of 20 per week waarin ze gewoon een gegarandeerd en goed inkomen hebben.quote:Op woensdag 7 februari 2024 21:03 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Alles behalve exact.
Er is een verschil tussen regels en knellende regels. Er zijn regels voor de chemische sector waar altijd een paar tussen zitten die goedkoper uit proberen te zijn door rotzooi te lozen via stookolie of vervuilde grond, maar de bonafide chemische sector heeft niet het probleem wat de boeren hebben. Want als de verkoop van bestrijdingsmiddel X verboden wordt dan geldt er gelijk een importverbod binnen de EU.
Als een boer een middel niet meer mag gebruiken dan staat de grens wagenwijd open voor voedsel uit het buitenland waar dat middel wel gebruikt mag worden. Dan heb je een ongelijk speelveld. Dát is het knellende probleem. Gevolg is dat de boer aan schaalvergroting moet doen om toch nog te kunnen concurreren met het buitenland totdat de rek eruit is.
De kleine boer zal de gevolgen als eerste merken en die zien we nu de straat op gaan. De megastalhouder en de agroindustrie sponsort de demonstraties zodat de kleine boer de klappen opvangt en het liefst uitgeschakeld wordt. De grote jongens zijn de lachende derde, terwijl we toch zo graag wilden extensiveren?
Wil je serieus circulaire landbouw dan zul je de grenzen voor voedsel dat hier geproduceerd wordt moeten dichtgooien en accepteren dat de voedselprijzen stijgen. Je zult toch echt de kleine boer die de straat op gaat moeten steunen en niet de grote jongens die op een veilige afstand de kleine boer het vuile werk laten opknappen.
Wie denk jij dat de protesten sponsoren?quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:44 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Bij andere industriesectoren vinden we het al decennia normaal dat ze hun afvalstoffen niet zomaar in de omgeving mogen dumpen. Toch heb ik de DSM's en BASF'n van deze wereld geen snelwegen zien blokkeren of de boel in de fik steken.
knettergekquote:Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn heeft woensdagavond voor de hele stad een noodbevel afgekondigd. Dat doet hij na berichten op sociale media. Zij roepen op om met zoveel boeren in Apeldoorn twee opgepakte boeren te bevrijden.
Maar Extinction Rebellionquote:Op woensdag 7 februari 2024 22:40 schreef Aether het volgende:
Oproep tot bevrijden boeren uit cel, Apeldoorn kondigt noodbevel af
https://nos.nl/l/2507968
De gemeente Apeldoorn heeft een noodbevel afgekondigd voor de hele stad. Burgemeester Heerts heeft deze maatregel genomen omdat op sociale media oproepen zijn verschenen om twee mannen uit een politiebureau te bevrijden.
De twee, een 39-jarige man uit Klarenbeek en een 35-jarige man uit Eerbeek, werden maandagavond aangehouden bij een boerenactie op de A50. Op die weg werd ter hoogte van Beekbergen afval gedumpt en in brand gestoken.
Het noodbevel is vanavond om 20.30 uur ingegaan. Het betekent dat de politie meer ruimte krijgt om in een gebied op te treden, bijvoorbeeld als er te veel mensen samenkomen. Ook kunnen wegen worden afgesloten. De politie is in groten getale in de stad aanwezig en er zijn onder meer busjes van de mobiele eenheid en een shovel.
Drank, veel drank. En dat al jaren teveel.quote:Op woensdag 7 februari 2024 22:36 schreef Momo het volgende:
Bijzonder dat zoiets überhaupt bij die mensen opkomen. Daar is brut geweld voor nodig.
Kut Finnen.quote:Op woensdag 7 februari 2024 22:40 schreef Aether het volgende:
Oproep tot bevrijden boeren uit cel, Apeldoorn kondigt noodbevel af
https://nos.nl/l/2507968
De gemeente Apeldoorn heeft een noodbevel afgekondigd voor de hele stad. Burgemeester Heerts heeft deze maatregel genomen omdat op sociale media oproepen zijn verschenen om twee mannen uit een politiebureau te bevrijden.
De twee, een 39-jarige man uit Klarenbeek en een 35-jarige man uit Eerbeek, werden maandagavond aangehouden bij een boerenactie op de A50. Op die weg werd ter hoogte van Beekbergen afval gedumpt en in brand gestoken.
Het noodbevel is vanavond om 20.30 uur ingegaan. Het betekent dat de politie meer ruimte krijgt om in een gebied op te treden, bijvoorbeeld als er te veel mensen samenkomen. Ook kunnen wegen worden afgesloten. De politie is in groten getale in de stad aanwezig en er zijn onder meer busjes van de mobiele eenheid en een shovel.
Nee dan liever politici die dit nog net niet actief staan toe te juichen? Want dat is zo constructief.quote:Op woensdag 7 februari 2024 19:46 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Ik heb ook geen glazen bol maar wel levenservaring. Je zult de signalen uit de samenleving serieus moeten nemen om te voorkomen dat de zaak escaleert. Het helpt niet als dit soort politici gekozen worden:
[ afbeelding ]
Jouw reactie is een perfecte weergave van de polarisatie. Het ene uiterste wordt tegenover het andere uiterste gezet. En maar opkijken van de onrust.quote:Op woensdag 7 februari 2024 23:54 schreef Sweet_Jane het volgende:
Nee dan liever politici die dit nog net niet actief staan toe te juichen? Want dat is zo constructief.
Ik vind het gewoon nogal een zwaktebod om dit ook weer op het bordje van Kaag te schuiven, terwijl er momenteel mensen aan de onderhandelingstafel zitten die deze trekkerterreur niet durven te veroordelen. Natuurlijk heeft Kaag wel eens onhandige opmerkingen gemaakt en spreekt ze een deel van de bevolking niet aan dat dat ook zeer kenbaar heeft gemaakt met bedreigingen en ander grensoverschrijdend gedrag. Maar zij is weg. En inmiddels wordt de noodtoestand uitgeroepen omdat er een politiebureau belegerd wordt, omdat die trekkerterroristen zich gesterkt voelen door het gebrek aan veroordeling van Caroline en co.quote:Op donderdag 8 februari 2024 00:05 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Jouw reactie is een perfecte weergave van de polarisatie. Het ene uiterste wordt tegenover het andere uiterste gezet. En maar opkijken van de onrust.
Het gaat mij niet om Kaag (de boodschapper) maar om de reactie (de boodschap). Het is mij om het even of dit door Pietje of Jetje wordt gezegd. Sommige politici lijken maar niet te begrijpen wat er speelt onder de bevolking en zijn verbaasd dat er onrust is.quote:Op donderdag 8 februari 2024 00:12 schreef Sweet_Jane het volgende:
[..]
Ik vind het gewoon nogal een zwaktebod om dit ook weer op het bordje van Kaag te schuiven, terwijl er momenteel mensen aan de onderhandelingstafel zitten die deze trekkerterreur niet durven te veroordelen. Natuurlijk heeft Kaag wel eens onhandige opmerkingen gemaakt en spreekt ze een deel van de bevolking niet aan dat dat ook zeer kenbaar heeft gemaakt met bedreigingen en ander grensoverschrijdend gedrag. Maar zij is weg. En inmiddels wordt de noodtoestand uitgeroepen omdat er een politiebureau belegerd wordt, omdat die trekkerterroristen zich gesterkt voelen door het gebrek aan veroordeling van Caroline en co.
Tja, bepaalde mensen zullen gewoon moeilijk kunnen begrijpen dat mensen blijven geloven in gratis bier gebrouwen van hop met de energie van een tweede, derde of vierde aardbol, dat geeft me eigenlijk juist hoop over hun kundigheid wat betreft hun vakgebied en de oprechtheid van hun intenties.quote:Op donderdag 8 februari 2024 00:19 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Het gaat mij niet om Kaag (de boodschapper) maar om de reactie (de boodschap). Het is mij om het even of dit door Pietje of Jetje wordt gezegd. Sommige politici lijken maar niet te begrijpen wat er speelt onder de bevolking en zijn verbaasd dat er onrust is.
Je bent nu wederom uitersten tegenover elkaar aan het zetten. Met dit dédain worden populisten juist in het zadel geholpen en wordt onze democratische rechtstaat afgebroken.quote:Op donderdag 8 februari 2024 00:40 schreef Sweet_Jane het volgende:
[..]
Tja, bepaalde mensen zullen gewoon moeilijk kunnen begrijpen dat mensen blijven geloven in gratis bier gebrouwen van hop met de energie van een tweede, derde of vierde aardbol, dat geeft me eigenlijk juist hoop over hun kundigheid wat betreft hun vakgebied en de oprechtheid van hun intenties.
Dat doen zelfs de Marokkanen (nog) niet in Nederland. Wilders, laat je horen.quote:
Die bestormen een plaats delict om hun matties op te halen.quote:Op donderdag 8 februari 2024 02:41 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Dat doen zelfs de Marokkanen (nog) niet in Nederland. Wilders, laat je horen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |