Als je direct na de moorden in concert met je vrouw live filmpjes gaat maken om je verdediging in de rechtbank alvast op te bouwen ben je niet ontoerekeningsvatbaar. Digitale en financiële forensische onderzoek zal ook wel uitwijzen dat het allemaal doelbewust en met voorbedachte rade is. In dit geval zou het voor de dader extra pijnlijk zijn als hij verloor. Als je de mensen die hem verdedigen mag geloven had hij een jaar lang geroddeld over en "bewijs" lopen verzamelen tegen de slachtoffers. Dat hij erna z'n omgeving in een facebook filmpje gaat toespreken lijkt me iig een teken dat het heel belangrijk voor hem was om z'n eer te redden, en hij als financieel adviseur wel wist dat hij zwak stond in de rechtszaak.quote:Op maandag 22 januari 2024 16:10 schreef britneycheers het volgende:
[..]
Wat bedoel je? Het is al vaker gebeurt dat mensen vrijgesproken zijn van moord ( zonder TBS of behandeling te krijgen) wegens ontoerekeningsvatbaarheid.
Nee. Er is een wachtlijst.quote:Op maandag 22 januari 2024 15:31 schreef sturmpie het volgende:
Dus Richard, de dader die 2 polen heeft doodgeschoten zit nu in 't Pieter Baan Centrum hopend op ontoerekeningsvatbaarheid of zie ik dat verkeerd
Niet echt vergelijkbaar.quote:Op maandag 22 januari 2024 16:19 schreef britneycheers het volgende:
[..]
Bijna nooit maar het is wel eens gebeurt.
[..]
Geen moord dus, niet met voorbedachte rade met wapens naar zijn vrouw toe gegaan.quote:Op maandag 22 januari 2024 16:19 schreef britneycheers het volgende:
[..]
Bijna nooit maar het is wel eens gebeurt.
[..]
Volledig ontoerekeningsvatbaar betekent in dit soort gevallen geen gevangenisstraf.quote:Op maandag 22 januari 2024 16:04 schreef britneycheers het volgende:
[..]
Volledige ontoerekeningsvatbaarheid betekent vrijspraak toch?
Dan moet je wel echt ziek zijn en een gespleten persoonlijkheidsstoornis hebben of iets dergelijks. Dit lijkt eerder op een wanhoopsdaad.
Nee, dan gaat 'ie voor heel lang de TBS in. Maar ik verwacht eigenlijk net zoiets als bij John S. Slechts verminderd toerekeningsvatbaar en levenslang de bak in.quote:Op maandag 22 januari 2024 16:04 schreef britneycheers het volgende:
[..]
Volledige ontoerekeningsvatbaarheid betekent vrijspraak toch?
Dan moet je wel echt ziek zijn en een gespleten persoonlijkheidsstoornis hebben of iets dergelijks. Dit lijkt eerder op een wanhoopsdaad.
Op maandag 22 januari 2024 15:02 schreef SEMTEX het volgende:
Op maandag 22 januari 2024 18:53 schreef huxley84 het volgende:quote:[ afbeelding ] Op maandag 22 januari 2024 15:02 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
"Hidden defects - a murder in the countryside - a documentary in three parts"
[..]
Bizar. Maar je komt het vaker tegen. Buitenstaanders worden met de nek aangekeken in dat soort dorpjes.
[/quot
Dat word de internationale titel. De verhaal lijn gaat over een gezin buitenstaanders dat naar een besloten afgelegen gehuchtje verhuist voor hun paarden hobby. En een gebrekkig huis kopen van een lokale knettergekke boekhouder met legaal vuurwapen bezit, die het al als provocatie ervaart wanneer jij een beveiligings camera in jouw eigen tuin ophangt, en voor de halve omgeving de belastingaangiftes doet.
Wanneer de verschrikkelijke buitenstaanders zo brutaal zijn om een rechtzaak tegen de lokale boekhouder aan te spannen, voor niet vermelde verborgen gebreken, denkt de omgeving dat ze de dienst in hun gehucht proberen uit te maken.
De boekhouder weet dat hij de rechtzaak gaat verliezen en een ton moet aftikken, en komt bijna elke dag bij de buitenstaanders voor de deur schelden en dreigen. Een van de buitenstaanders smeekt de lokale politie om hulp en zeggen bang te zijn om door de boekhouder vermoord te worden, terwijl hun honkbal knuppel het enigste wapen om zichzelf mee te verdedigen afgenomen word.
Als de buitenstaanders de rechtzaak na intimidatie van hun kind nog niet willen stoppen pleegt de boekhouder uiteindelijk een dubbele liquidatie in polder mafia stijl met meerdere vuurwapens, voor de ogen van hun kind, vlak voordat ze voor de rechtzaak kunnen verschijnen en verhuizen. En hij en z'n vrouw leggen in overleg op social media live bekentenissen af, en proberen een noodweer ontoerekeningsvatbaar verdediging op te bouwen.
Hij is onschuldig en gewoon helemaal doorgedraaid terwijl hij zichzelf verdedigde, en zij is plichtsgetrouw naar haar werk gegaan en nergens bij betrokken.
"Maar dan zijn jullie even op de hoogte. Hoe of wat." Zegt ze nog tegen hun online volgers, voordat de moord bekentenissen viraal gaan en doneer acties en gratie verzoeken gestart worden. Dit is het begin.
Als er geen meubels voor staan, kun je dat zien.quote:Op maandag 22 januari 2024 12:14 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Een verzakte vloer kan elke debiel die geen lasogen heeft zien anders.
Nee, dat betekent 999 vd 1000 x géén vrijspraak op, hooguit ontslag van alle rechtsvervolging (juridisch gezien een flink verschil). Mogelijk geen celstraf (ligt ad mate van (on)toerekeningvatbaarheid). Meestal wél TBS.quote:Op maandag 22 januari 2024 16:04 schreef britneycheers het volgende:
[..]
Volledige ontoerekeningsvatbaarheid betekent vrijspraak toch?
Dan moet je wel echt ziek zijn en een gespleten persoonlijkheidsstoornis hebben of iets dergelijks. Dit lijkt eerder op een wanhoopsdaad.
Nee. Géén vrijspraak (heeeeel erg zeldzaam)quote:Op maandag 22 januari 2024 16:10 schreef britneycheers het volgende:
[..]
Wat bedoel je? Het is al vaker gebeurt dat mensen vrijgesproken zijn van moord ( zonder TBS of behandeling te krijgen) wegens ontoerekeningsvatbaarheid.
Het gebeurt niet. Ontoerekeningsvatbaarheid levert zo goed als nooit vrijspraak op.quote:Op maandag 22 januari 2024 16:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Hoe vaak gebeurt dat precies?
Heb je (recente) voorbeelden?
Je bent vrij stellig.quote:Op maandag 22 januari 2024 21:29 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Het gebeurt niet. Ontoerekeningsvatbaarheid levert nooit vrijspraak op.
En ja, ik val nogal in herhaling nu(3 posts achter elkaar).
Maar er is juridisch gezien echt een groot verschil tussen vrijspraak en ontslag van alle rechtsvervolging.
Dat is toch vrijspraak?quote:DE BESLISSING VAN DE RECHTBANK LUIDT:
verklaart niet bewezen hetgeen verdachte primair, subsidiair en meer subsidiair is tenlastegelegd en spreekt verdachte mitsdien daarvan vrij.
Maar is er wel een verschil tussen vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging? Of zijn ze tegen Polen?....ik bedoel tegenpolen?quote:Op maandag 22 januari 2024 21:29 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Het gebeurt niet. Ontoerekeningsvatbaarheid levert zo goed als nooit vrijspraak op.
En ja, ik val nogal in herhaling nu(3 posts achter elkaar).
Maar er is juridisch gezien echt een groot verschil tussen vrijspraak en ontslag van alle rechtsvervolging.
Ja, daar zit een flink verschil tussen.quote:Op maandag 22 januari 2024 21:34 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Maar is er wel een verschil tussen vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging? Of zijn ze tegen Polen?....ik bedoel tegenpolen?
Kon het laten, maar dat is ook weer zo wat.
Dat is inderdaad vrijspraak. Maar dat is wel echt een zeldzaamheid.quote:Op maandag 22 januari 2024 21:33 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Je bent vrij stellig.
Dit is de zaak die Britney aanhaalt.
https://uitspraken.rechts(...)NL:RBASS:2002:AE3911
[..]
Dat is toch vrijspraak?
Dat denk ik ook.quote:Op maandag 22 januari 2024 21:37 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dat is inderdaad vrijspraak. Maar dat is wel echt een zeldzaamheid.
Die verkoper en makelaar wisten dat het huis niet deugde en hebben dat bewust niet aan de kopers gemeld. Maar sommige Nederlanders denken helaas dat als jij naïef bent dit een vrijbrief voor anderen is om jou te besodemieteren. Dat zijn vaak ook de mensen die zelf naar een pistool als oplossing grijpen wanneer zoiets bij hunzelf geflikt word.quote:Op maandag 22 januari 2024 19:41 schreef tja77 het volgende:
[..]
Als er geen meubels voor staan, kun je dat zien.
Schiet ff een nieuwe hoge plint tegen de muur en je ziet het echt moeilijk.
Maar het gaat me om het standpunt dat die makelaar inneemt die het afdoet alsof het niks voorstelt, dat klopt simpelweg niet.
Maar dan nog, een verkopende makelaar hoeft de potentiële koper niet over alles in te lichten. En het is hun taak om dingen aan te prijzen, zie maar de beschrijvingen op Funda.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 08:42 schreef huxley84 het volgende:
[..]
Die verkoper en makelaar wisten dat het huis niet deugde en hebben dat bewust niet aan de kopers gemeld. Maar sommige Nederlanders denken helaas dat als jij naïef bent dit een vrijbrief voor anderen is om jou te besodemieteren. Dat zijn vaak ook de mensen die zelf naar een pistool als oplossing grijpen wanneer zoiets bij hunzelf geflikt word.
Je blijft maar roepen dat de makelaar het (op voorhand) wist, en dat vind ik nogal een forse beschuldiging.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 08:42 schreef huxley84 het volgende:
[..]
Die verkoper en makelaar wisten dat het huis niet deugde en hebben dat bewust niet aan de kopers gemeld. Maar sommige Nederlanders denken helaas dat als jij naïef bent dit een vrijbrief voor anderen is om jou te besodemieteren. Dat zijn vaak ook de mensen die zelf naar een pistool als oplossing grijpen wanneer zoiets bij hunzelf geflikt word.
De kopers gingen ook verhaal bij de makelaar halen met betrekking tot de ondeugdelijke fundering, lekkende dak en verstopte rioleringen wat niet gemeld was. Dat de makelaar weigert de gebreken te benoemen en aangeeft dat ze volgens hem niet noemenswaardig waren, en hij in zijn loopbaan veel erger heeft gezien, is een zwak antwoord en niet wat er gevraagd werd. Hij gaat er ook niet op in dat hij vrienden met de dader was.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 09:33 schreef Leandra het volgende:
[..]
Je blijft maar roepen dat de makelaar het (op voorhand) wist, en dat vind ik nogal een forse beschuldiging.
Sterker nog: als de makelaar het werkelijk op voorhand wist dan was hij door de kopers ook vast aansprakelijk gesteld.
Het is wellicht een idee je eigen wilde gedachtes hier niet als feiten te presenteren.
Aannames, aannames.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 08:42 schreef huxley84 het volgende:
Die verkoper en makelaar wisten dat het huis niet deugde en hebben dat bewust niet aan de kopers gemeld.
Kennissen van ons die sinds 2 jaar een huis bewonen in het veengebied, vlakbij Weiteveen, hebben al 2 keer problemen met de riolering gehad. Daar is niet tegen te repareren. De bodem daalt als een gek door de ontwatering en dat gaat extreem snel de laatste jaren. En kan ook plots gebeuren door de lange droogtes gevolgd door weer extreme natheid. Ons huis heeft ook een enorme scheur gekregen, 5 mm breed, in een jaar.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 12:16 schreef huxley84 het volgende:
[..]
De kopers gingen ook verhaal bij de makelaar halen met betrekking tot de ondeugdelijke fundering, lekkende dak en verstopte rioleringen wat niet gemeld was. Dat de makelaar weigert de gebreken te benoemen en aangeeft dat ze volgens hem niet noemenswaardig waren, en hij in zijn loopbaan veel erger heeft gezien, is een zwak antwoord en niet wat er gevraagd werd. Hij gaat er ook niet op in dat hij vrienden met de dader was.
Ze doen nu net alsof die moordenaar heel tegemoetkomend was door de meterkast te vergoeden, maar dat was waarschijnlijk het gebrek wat hij wel gemeld had en het goedkoopste om te herstellen.
Ontwatering is inderdaad een groot probleem.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 14:48 schreef oppiedoppie het volgende:
[..]
Kennissen van ons die sinds 2 jaar een huis bewonen in het veengebied, vlakbij Weiteveen, hebben al 2 keer problemen met de riolering gehad. Daar is niet tegen te repareren. De bodem daalt als een gek door de ontwatering en dat gaat extreem snel de laatste jaren. En kan ook plots gebeuren door de lange droogtes gevolgd door weer extreme natheid. Ons huis heeft ook een enorme scheur gekregen, 5 mm breed, in een jaar.
En wij hebben ook een oud huis en als de wind vlagerig is en uit een bepaalde hoek komt terwijl het regent dan lekt ons dak ook, kun je bijna niet tegenhouden, hebben we nu 2 keer gehad de afgelopen 3 jaar en verder niet. Dus 'lek dak' is ook niet persé dat het huis vol emmers staat.
Dit hoort allemaal bij een oud huis. In dit geval zullen de kopers het wat 'overdrijven' zoals de verkopers het 'bagatelliseren'.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |